Midgetgolf TAFELTENNIS ét VENRAY Rabobank 9 ULSIxV L w 30 jaar geleden Invaliden Sportclub LYCEUM WEER LANDSKAMPIOEN! TOURCLUB 0YERL00N Nieuw trapveldje in Heide Oo M.G.C. VLAKWATER Op het onlangs gehouden inter nationale golftoernooi in Geleen 'hebben enkele deelnemers uit Ven- ray weer een prijsje in de wacht ge sleept. Zo was mevr. Litjens-Jans de sterkste in de Dames B klasse met 95 punten. H. Hekrens behaalde de 3e prijs bij de Heren B. Het le en 2e team behaalde geen prijs, maar het was voor him tooh een goede oefenwedstrijd. Zij had den resp. 355 en 391 punten. De onderlinge kompetitie heeft een aanvang genomen en de eerste resultaten zijn als volgt: H HekrensH. Peeters 24 Mehr LitjensF. v. Zwamen 06 G. VcermansH. Lenssen 24 J. LitjensP. Dean 24 G. VermeulenC. Schroër 42 Vanwege de minder gunstige weersomstandigheden zijn er enkele wedstrijden uitgevallen. Deze dienen deze week te worden gespeeld. A.s. zondag begint de bondskom- petitie, waarin het tweede team hun debuut maakt. Wij wensen hen dit seizoen veel sukses. Het programma voor a.s. zondag: Venray 1Venray 2 Helmond 3Vlakwater 3 GROOTS TAFELTENNIS TOERNOOI IN DE WETTELEVG De tafeltennisvereniging Red Stars organiseerde op Tweede Paasdag in de Venrayse sporthal „De Wette- ling" een groots toernooi met deel nemers uit Gelderland, Zeeland, Brabant en Limburg. Het toernooi, dat dit jaar voor de achtste keer werd gehouden, werd voor het eerst gesteund door Rank Xerox in Ven ray. Manager Communications C. Borsje van dit bedrijf opende hét toernooi in de vroege morgenuren. Op dinsdag 12 april werd op de zelfde 35 tafels het Basisscholen Tafeltennis-Toernooi gespeeld. De heer Borsje reikte er aan het einde van de middag de prijzen uit. Zonder twijfel kan Red Stars te rug zien op twee uiterst geslaagde toernooien, waarvoor veel belang stelling bestond. De Red Stars uitslagen waren als volgt: Senioren: Enkel Heren C: 1 A. v. d. Giessen Enkel Heren D: 1 P. BonanLs 2 F. Bonants Enkel Heren G: 2 H. Achten Enkel Heren H: 2 M. v. d. Tillaart Enkel Heren SI: 1 A. v. d. Giessen Enkel Heren S2: 1 F. Bonants 2 P. Bonan'ts Enkel Heren S3: 2 W. Thijssen Dubbel B/C: 1 A v. d. Giessen Dubbel D: 2 P. Bonants - E. Verblakt De wisselbeker werd gewonnen door Red Stars met 58 punten, het hoogste aantal. Junioren: Enkel E jongens jun, A/B: 1 B. Thijssen 2 Tw. v. Vegchel Enkel Jongens Pup. C: 2 L. Martens Enkel Jongens Jeugd 1: 1 B. Thijssen Enkel Meisjes Welpen: 1 M. Janssen Enkel Meisjes Jeugd 2: 1 H. Bonants 2 A. Franssen Dubbel D: 1 J. Achten - Tw. v. Vegchel Dubbel D: 2 A. v. d. Giessen - R. Boogaard VENRAY EN OMSTREKEN NELLY VAN DIJCK NEDERLANDS KAMPIOENE TAFELTENNIS Paaszaterdag in alle vroegte heb ben wij dan wederom de reis ge maakt naar Enschede, waar in de Sporthal van het Revalidatiecen trum „Het Roessingh", de sportver eniging „De Tubanten" de organi satie verzorgde van de Ned. T^fel- tenniskampioenschappen 1977. Wij mochten met een rijke buit aan eremetaal n.l. eenmaal goud; eenmaal zilver en viermaal brons in Venray terugkeren! Allereerst in klasse Dames enkel 5: Nelly van Dijck behaalde hier op werkelijk sublieme wijze het goud, nadat zij haar vijf wedstrijden (waarvan 2 in drie games) allen in winst kon omzetten. Vooral in haar laatste partij blonk Nelly uit. Nadat zij de eerste set gewonnen had, ver loor ze de tweede met gering ver schil, doch in de derde game hield ze haar hoofd koel en wist de grote eer, het Ned. kampioenschap voor zich op te eisen. Dames enkel klasse 6: Anneke Janssen, die reeds vijf maal achtereen het Ned. kampioen schap in de loop der jaren behaald had, werd nu goede derde, hetgeen een bronzen medaille opleverde. Heren enkel klasse 5: Hier was het ons jongste lid, John Jenniskens die het zilver in de wacht wist te slepen! John had wel enigs zins pech, doordat hij in zijn eerste wedstrijd meteen uit moest komen tegen de Ned. kampioen 1976, welke partij hij verloor. Doch de overige vier wedstrijden wist hij vrij over tuigend te winnen en werd zodoende verdienstelijk tweede in deze sterke klasse. Ook bij de dubbels vergaarde Ven ray het nodige aan prijzen: Nelly van Dijck - Anneke Janssen werden in klasse 6 dames tweede. Theo Verstappen - Wilbert Jans sen in heren 5 derde, waarmede 2 bronzen medailles verdiend werden. In heren dubbel klasse 6 stond ons koppel Gerrit Ponjée - John Jennis kens op het schema. Doordat dhr. Ponjée verhinderd was deel te ne men, viel Johnny ook af. De heer Bok van de vereniging K.I.S. uit Beverwijk zijn partner was ziek ge worden en toen kon John deze plaats innemen. Met dhr. Bok werd John verdienstelijk derde in deze sterk bezette klasse, hetgeen voor hem een brpnzen medaille bracht. Een extra gelukwens aan trainer HuUb Thijssen, Nelly, Anneke, John, Theo en Wilbert en dank aan de supportersschare Volièrevereniging De Vogelvriend houdt haar ledenvergadering op 19 april a.s. om 8 uur 's avonds in zaal Volleberg, Henseniusstraat 20 te Venray. Agenda: 1 Opening. 2 Notulen en ingekomen stukken. 3. Bespreking T.T. 4 Pauze. 5 Kontributie. 6 Rondvraag en sluiting. ASPIRANTEN JONGENS Zaterdag 9 april is in de sporthal Essesteyn te Voorburg bij de natio nale open clubkampioenschappen Lyceum '64 le geworden. In een uiterst spannende finale tegen Lo de wijk Geveke O.A.K. uit Hooge- zand werd door zeer grote inzet en door zeer goed spel met 2-1 gewon nen Lyceum '64 is voor de tweede achtereenvolgende maal nationaal aspiranten open clubkampioen! Lyceum was ingedeeld in een pou le met bekende clubs als Van Hou ten VCH en Roswell, zodat men er niet al te zeer op rekende dat de finales bereikt zouden worden. De eerste wedstrijd was tegen Van Houten VCH. Na een eerste formi dabel gespeelde set, die gewonnen werd met 15-6, werd de 2e set te leurstellend verloren met 15-3. De 2e wedstrijd werd een goede overwinning op Roswell, het team draaide weer lékker en er was een stap gezet naar de kruisfinales. Daarna was MVC aan de beurt. Het werd een gemakkelijke over winning (15-1 15-3). Toen moest Lyceum tegen Lode- wijk Geveke O.A.K. tegen wie ten minste 1 punt gemaakt moest wor den om zeker te zijn van een plaats in de kruisfinales. De eerste set werd verloren, dus waren de aspiranten verplicht de volgende set te winnen Door inzet en onderlinge aanmoedi ging, werd de set op naam van Ly ceum gebracht, zodat we zeker wa ren van een plaats in de kruis finales. In die finales moest Lyceum tegen Saturnus uit Uden. Na een wat moei lijke start werd deze wedstrijd toch gewonnen. Een onverwachte finale plaats! Ondertussen won Lodewijk van Madjoe met 2-1 en plaatste zich ook voor de finale. Het werd de mooiste wedstrijd van het toernooi; beide teams van hoge kwaliteit, streden om het Nationaal Kampioenschap. Het ging gelijk op, maar uiteindelijk won Lodewijk de eerste «et met 15-13. Extra gemotiveerd gaf Ly ceum in de 2e set een schitterende partij voleybal weg zodat deze ver diend gewonnen werd. De 3e set moest de beslissing brengen. Lode wijk nam de voorsprong en bauwde uit tot 11-8. Hoewel de spelers moe waren en sommigen er even niet meer in geloofden kwam Lyceum verrassend terug tot 13-11. Lodewijk vroeg een time-out aan, maar het mocht niet baten 14-11, 14-12 15-12. Lyceum was weer landskampioen. Dit is te danken aan de goede coa ching van de 28-jarige Jan Scholten, die al 5 of 6 Lyceum-teams naar het kampioenschap heeft gevoerd en het enthousiasme, inzet en kwaliteit van de spelers. Lyceum heeft een over- winningstraditie voortgezet. ASPIRANTEN MEISJES In de eindronden van de open ciubkamipioenschappen voor aspiran ten meisjes, te Voorburg, kwam Ly ceum als 4e uit de bus. Uitslagen: LongaLyceum 11 VierhoutLyceum 11 VoorschotenLyceum 02 DokkumLyceum 11 Kruisfinales: InterlanceLyceum 20 VierhoutLyceum 20 Met deze 4e plaats was iedereen dik tevreden. Onze dank aan coach- trainer H. Verberkt, Marian Jacobs en alle supporters. JUNIOREN JONGENS Los wélLyceum 2—0 CoppejansLyceum 11 BraaffsLyceum 11 Volen'damLyceum 20 Door deze teleurstellende uitslagen kenden de junioren-jongens de kruisfinale niet bereiken. De uitste kende prestaties van de andere Ly ceum-teams, zoals hierboven ver meld, waren echter uitstekende pleisters op de wonden. Programma zaterdag en zondag 16 en 17 april: Zondagmiddag treedt het eerste damesteam aan in de bekerfinale van district 23. Als tegenstander fun geert óf Set Up uit Meerlo óf Athos uit Sevenum, beiden promotieklas- sers „An sich" is het al een hele prestatie dat ons damesteam het zo ver gébracht heeft, want als eerste klasser, moesten er enkele teams overwonnen worden, die in compe titieverband één klasse hoger spe len. Met steun van het publiek be hoeft het zondagmiddag (de Wette- ling, 17.00 uur) een ware happening te worden. Ook het eerste herenteam heeft de dag ervoor de steun nodig van het publiek, want wanneer Lyceum er in de thuiswedstrijd tegen Ledub in slaagt 3 punten te halen én als Nuvoc op hetzelfde moment 2 of méér verliespunten lijdt tegen kam pioen Linne, dan is Lyceum zeker van promotiewedstrijden. Lukt dit niet, dan valt de ontknoping in de confrontatie met Nuvoc, die een wedk erna gespeeld wordt. Er kai£- •het komend weekend dus volop ge noten worden van de edele volley- sport. TENNIS CLUB VENRAY Als de weergoden mild willen zijn dan zullen diverse Venrayse teams vanaf zaterdag in het strijdperk tre den. Toeschouwers zijn van harte welkom, de toegang is gratis. Hier onder volgt wat U waar kunt zien. Senioren kompetitie: 3e klasse - Zuid Landelijk MIXED - afd. 17: Zondag 17 april, aanvang 10.00 uur: Uden 2Venray 1 5e klasse - Zuid Landelijk MIXED - afd. 61: Zondag 17 april, aanvang 10.00 uur: Venray 2Blerick 3 3e klasse - Landelijk HEREN, afd. 27 Zondag 17 april, aanvang 10.00 uur: Venray 1Grubbenvorst 2 5e klasse - Landelijk HEREN, afd. 49 Zondag 17 april, aanvang 10.00 uur: Heert 2Venray 2 Junioren kompetitie: Zaterdag 16 april, Peel en Maas: Venray 1Herman 1 Topspin 9Venray 4 Tunnis 2Venray 2 inhaalwedstr. Gennep 2Venray 3 inhaalwedstr. District: Blerick 1—Venray 1 Venray 2Velden Apolo '69Venray 3 Woensdag 20 april Peel en Maas: Topspin 2Venray 5 Venray 6Th os 14 Op vrijdag 15 april houdt Tour club O ver loon een algemene leden vergadering, om 20.00 uur in café Jo Voesten. De agenda vermeldt o.ih.: Het goedkeuren van de aangepas te reglementen. Deelname en tevens opgave voor de regionale kampioenschappen '77. Het trainingsschema voor de Elf stedentocht in Bolsward. Organisatie Vierdaagse 1977. Iücentieaanvrage. Gezinsrit en rit naar Groesbeek op de nationale feestdag (7 mei). Verder zal de bekende ex-mecani- ciën, de heer Maurix, van de Bata- vusploeg .demonstreren wat men zo al moet doen indlien men materiaal- pech heeft en hoe men kleine repa raties moet verrichten. De leden •kunnen daarna vragen 9tellen. Op 29 mei 1973 werd door de raad een krediet beschikbaar gesteld om in Heide een trapveldje te realiseren op de grand van een particulier om dat in dit dorp hiervoor geen ge meentegrond beschikbaar was. Omdat nu in de nabijheid van de in aanbouw zijnde bejaardenwonin gen grond beschikbaar komt, zal de raad worden voorgesteld een kre diet van 12.500,beschikbaar te stellen voor het inrichten aldaar van een definitief trapveldje, waarvan de noodzaak in de afgelopen jaren wel is aangetoond. UIT PEEL EN MAAS: VAN 1 MAART 1947 De Franciskaanse Gezinshulp, ge vestigd bij J. Spreeuwenberg op 't Brukske, is met 2 meisjes uitgebreid, zodat nu met vier Gezinsverzorgsters aan de meeste aanvragen kan wor den voldaan Deze hulp wordt ook aan niet-Derde Ordelingen verleend. Zij is echter van tijdelijke aard, d.w.z. gedurende de ziekte of kraam bed van de moeder. Wegens de af stand van het dorp rich te men alle aanvragen aan mej. Erna Raedts, Maasheseweg 16. Mgr. Verriet, de Apostolisch Vica ris van Curacao, is maandag na een afwezigheid van enkele maanden in Nederland, te Willemstad terugge keerd. Eieren zullen met ingang van 17 maart de consumentsprijs met vijf cent verlaagd worden, zodat de prijs van een ei van 21 op 16 cent komt. De verlaagde grossiersprijs gaat reeds 12 maart in. Kolen blijven op de bon. Naar aan leiding van berichten en mededelin gen, die misverstand kunnen wek ken en waaruit de conclusie kan worden getrokken dat in de volgen de winter de steenkolen niet meer onder de distributie zouden vallen, deelt men van officiële zijde mede, dat dit in de volgende winter nog niet mogelijk zal zijn. Te Oirlo hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag inbrekers hun slag geslagen bij de winkelier R. De buit bestond uit een partij rookarti- middelen. Door het uitsnijden van kelen en een groot aantal levens een ruit, wist men toegang tot de winkel te verschaffen. „Venray Vooruit" dat in juli 1946 heropgericht werd, laat U, kennis maken met het hoofdbestuur: Voor zitter: E. Bartels, Henseniusplein 9; Wnd. secretaris: H. Verbeek, Ch. Ruysstraat n.w. 3; penningmeester: J. Janssen. Heuvelstraat; vice-voor zitter: Th. Wintels, Henseniusstraat 1; lid: J. Derksen, Patersstraat, ter wijl mej. L. Schaeffers, Patersstraat ffungeert als administratrice voor de afd. Vreemdelingenverkeer. De Gasfabriek .zal dit jaar (1947) waarschijnlijk voorgoed uit de Ge meentebegroting verdwijnen, daar B. en W. een voorstel verwachten tot liquidatie van deze fabriek en over dracht van het buizennet aan de N.V. Limagas. In een advertentie gevraagd voor directe indiensttreding op het sub kantoor der S.E.C. Gennep afd. Ven ray „Huisraadschade"2 enqueteurs, zich te melden Marktstraat 8, Ven- ray M De K.A.B. afd. Venray hield haar jaarvergadering in het Luxor Thea ter en stond onder leiding van L. Janssen, voorziter, die een kort over zicht gaf over het jaar 1946. Van 500 leden was het ledenaantal in 1946 gestegen tot 650. De penningmeester gaf zijn verantwoording der kas stukken. Het batig saldo bleek te zijn 2.018,76, zodat de kas er stevig voor staat. Ook de verschillende on derafdelingen gaven verslagen. Her wonnen Levenskracht had in Venray 1350,opgebracht voor tubercu lose arbeiders en hun gezinsleden. Iedere week gaven 352 donateurs een bescheiden gift van hun loon. Ook de Levensverzekering „Concordia" floreert behoorlijk. De Solidariteits- dienst is het gelukt in de enkele maanden van haar bestaan 20 tex- tielpakketen aan T.B.C. patiënten uit te reiken. Alle mogelijke kleding stukken hebben hun weg gevonden naar armen en behoeftigen. De On derlinge Klein vee-Centrale heeft zijn waarde bewezen: twee leden, die hun varken kwijt geraakt zijn, kre gen volledige vergoeding. Rechts kundige bijstand heeft ook velen ge holpen bij geschillen over loon, huur en kinderbijslag enz. enz. Bij de be stuursverkiezing werden L. Janssen, G. van Houdt en W. Peeters her kozen en dhr. L. Janssen werd met algemene stemmen wederom tot voorzitter benoemd. Bieten voor siroop kunnen nog worden gebracht tot 15 maart. De siroop kan direct worden meegeno men. Siroopfabriek Goumans Ven ray. UIT PEEL EN MAAS: VAN 8 MAART 1947 In de Nederlandse Staatscourant van maandag 3 maart 1947 no. 43, staat te lezen, dat de gemeente Over- loon in Limburg ligt. Afgezien van het feit, dat Overloon geen gemeente is, (Blerick staat ook nog als zodanig gencemd) dienden ze in Den Haag toch te weten, dat het veel bespro ken Overloon in Noord-Brabant ligt, maar ja Venray heeft oök al eens in de Staatscourant gestaan als een Brabantse gemeente. Wie sprak daar ook weer over de vergeten hoek? Op de gehouden oprichtingsverga dering van de Limburgse Fruittelers Organisatie (L.F.O.) van de Kring Venlo der Coöp. Venlose Veiling Venlo, werd voor de afd. Venray- Wanssum, het volgende bestuur ge kozen: voorzitter H. Hermans, C 30, Oostrum. Leden: G. de Mulder K 26a Leunen; H. Camps, Heide-Venray Jac. Backus, Ctatïonsweg 23, Ven ray; M. Claesens, E 56, Oirlo; H. Steeghs, G 13, Castenray; Frans Geurts, Boogart, Geystèren. Vo edselbureau Venray. Huisslach ting 1947 - 1948. Het vleesrantsoen voor de zelfverzorgers van groep A, dus land- en tuinbouwers, alsmede land- en tuinarbeiders is vastgesteld als volgt: Aantal personen geboren vóór 1 ja nuari 1944 - te slachten dieren 2 1 varken 5 2 varkens 9 3 varkens 12 4 varkens Kinderen geboren na 31 december 1943 kunnen niet in de zelfverzor- gingsregeling worden opgenomen.' Alle zelfverzorgers die het volgend seizoen willen slachten moeten op de aangegeven zitdagen een aanvrage indienen. Stamkaarten van alle ge zinsleden moeten worden .meege bracht. Eier-levering. De ontvangen aan- slagkaarten van eier-levering zijn bestemd voor 3 maart tot 12 april. In dit tijdvak moeten 21 eieren per kip, aanwezig in december 1946, wor den geleverd. Elke kipper^houder is voor 10 kippen vrijgesteld van leve ring. Tengevolge van de gladheid van de weg slipte maandag de 1-uur bus van de N.V. Vitesse op de Leunse- weg en vloog tegen een boom. De conductrice mej. H. werd aan het hoof dgewond, terwijl enige passa giers ontvellingen en kneuzingen op liepen. De bus moest worden weg gesleept. De gemeente Fenray ontving bij schrijven van 21 februari van de Particulier Secretaaris van Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Ju liana en Prins Bemhard aan de in gezeten van Venray, Hoogstderzelver oprechten dank voor de gelukwen sen, welke namens de burgerij aan Hunne Koninklijke Hoogheden wer den aangeboden bij de geboorte Hunner dochter. Venray, 3 maart 1947. Door het Oranje Comité werd ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Marijke aan H.M. de Konin gin 't volgende telegram gezonden: Aan H.M. de Koningin Wilhelmina. Het Oranje Comité Venray biedt Uwe Majesteit zijn hartelijkste ge lukwensen aan ter gelegenheid van de heugelijke gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Hierop betuigde Hare Majesteit Haar dank en verzoekt Kaar erken telijkheid tevens over te brengen aan allen uit wier naam gij mede hebt gesproken. De Particulier Secreta resse van H.M. de Koningin, J. Gel- dens. Hoe koud de afgelopen februari- maand is geweest, blijkt duidelijk uit het volgende: de gemiddelde tem peratuur, gerekend over de gehele maand, bedroeg 5,5. Dit is 8 gra den onder normaal Een lager gemid delde werd slechts bereikt in 1888 met —5,7. Het aantal ijsdagen (da gen waarop de temperatuur niet bo ven nul komt) bedroeg 24. In de laatste twee en een halve eeuw zijn in deze maand nooit meer dan 18 ijsdagen voorgekomen. Ook de win ter alsg eheel is zeer koud geweest. Zo bedroeg de gemiddelde tempera tuur van de 3 meteorologische win termaanden (december - januari - februari) —2,3, welke waarde alleen in 1829 en 1830 werd overtroffen met —3.1. Door de Commissie van Sport wel ke vrijdag vergaderde, werden ver schillende punten aangaande de sport in Venray onder de loupe ge nomen. Zo werd o.a. het voorstel om binnen zéér afzienbare tijd uit te zien naar enkele goede sportvelden vr oohockey, korfbal en voetbal ten zeerste toegejuicht. Misschien zou dit 'n begin kunnen zijn van een sport park in de toekomst, waar wij toch zeker naar toe moeten. Daar er door de Sportcommissie 'n verzoek was gericht aan de organisators van de M.P.M.-koers, om deze via Venray te leiden en dit verzoek was afgewezen, werd besloten hier tegen te protes teren, daar nu de gehele koers bui ten de Peel valt. Ook over een zwem-gelegenlheid vormde zich een druk gesprek. Ook hiervoor zijn stappen gedaan, maar 't gebrek aan materiaal en geld speelt een grote rol. De commissie zal een en ander aan de gemeenteraad voorleggen. „ik spaar bij de Rabobank, dan heb ik altijd geld en goede raad bij de hand^^ de bank voor iedereen

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7