SnENSIRA 1/FMRAV viimhi r.tl.i Manifestatieweek in Free Wheelin Venray LENTEFEESTEN IN YSSELSTEYN oude school als gemeenschapshuis Volksspelen Koninginnedag |Leenen| Komende week voor jong en oud OVERSTEEK H. Dunantstr. Ondanks vroeger gemaakte afspraken wil Oirlo VRIJDAG 15 APRIL 1977 Nr. 15 ACHT EN NEGENTIGSTE JAARGANG E PEEL EN MAAS n VOOS AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WFFURI AH VOOR VFMRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 24 et per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 CCIXBLMLJ V vwn tM rVM t 1 ntlvtl1 PER HALFJAAR 10,— (uitsluitend bij vooruitbetaling) Stienstra Venray BV, Stationsweg 11, tel.04780-4438 Makelaars in onroerende goederen Wij verzorgen voor u: koop en verkoop - huur en verhuur taxaties - bouwprojektenontwikkeling - hypotheken - verzekeringen - beheer PROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG Het Oranjecomité heeft in grote lijnen het programma klaar voor de viering van koninginnedag op za terdag 30 april a.s. Zoals gewoonlijk zullen om 08.30 uurherauten te paard in het cen trum van Venray de feestdag aan kondigen Omstreeks half elf bieden de herauten de proclamatie aan de burgemeester aan. Om die tijd zul len de eventueel te decoreren ge meentenaren ten gemeentehuize worden ontvangen. middag gedachte kinderfeesten zul len naar alle waarschijnlijkheid voor de meeste scholen op vrijdag 29 april 's middags worden georganiseerd. Op Koninginnedag tussen 11 en 16 uur wordt het Oranje-voetbal toernooi gehouden. Van 14.30 tot 15.30 uur kan men 'kijken naar een demonstratie bas ketball en naar een paardensport- demonstratie. Om 16 uur beginnen op het Hen- seniusplein, terrein Gouden Leeuw en schouwburgplein volksspelen. Van maandag 18 t.m. zondag 24 april houden alle jongerencentra in Noord-Limburg een manifestatie- week. Wat is nu eigenlijk een manifes tatieweek? Een manifestatieweek is'week voï van aktiviteiten voor een breed pu bliek. Het is de bedoeling in -die week bij een aantal mensen de voor oordelen die zij ten aanzien van een open jongerencentrum hebben, weg te nemen. Verder willen wij met de ze week ons in het centrum van de belangstelling plaatsen om het be lang van een jongerencentrum te ■benadrukken. Voor sooiëteit Free Wheelin' speelt ook nog mee dat we met deze week proberen duidelijk te maken dat we ook voor mensen bo ven de twintig ontmoetingsruimte willen zijn Iets wat na de verbou wing met ons huidige, jonge publiek te kombineren zou zijn. Wat is er in de manifestatie-weék te doen? •Deze week kent twee delen: een gezamenlijk deel in de schouwburg Venray tijdens het weekend, en een deel voor iedere sociëteit apart ge durende de rest van de week. In de sociëteit Free Wheelin' be ginnen we op dinsdagavond. (19 april) met een avond voor buitenlandse werknemers. We draaien op deze avond een marokaanse film. Aan vang 21.00 uur. Woensdagmiddag (20 april) hou den we een grandioos kinderfestival, het zgn. Gussini kinderfestival. In een bonte opeenvolging van verras singen en geestige verwikkelingen speelt zich? een gevarieerd program ma af dat bestaat uit: de dolkomische mislukkingen van de warme bajtker; avonturen uit het dierenrijk in •het poppentheater; fantasievolle surprises in een sprankelende ballonnenshow; voor de jeugd een speciale goo- chelles. Bij elk onderdeel van dit pro gramma spelen de kinderen zelf de hoofdrol en een stroom van kado's is hun beloning. Aanvang 14.00 uur. Woensdagavond 20 april voor de liefhebber een griezelfilm, aanvang 21.00 uur. Op donderdagmiddag 21 april nodigen wij 65+ers uit om in socië teit Free Wheelin' een kaartje te komen leggen en een kopje koffie te komen drinken. We beginnen dan om half drie. Op de vrijdagmiddag 22 april is iedereen welkom. Speciaal voor de huismoeder hebben wij een kinder crèche ingericht en zijn er twee kleuterleidsters aanwezig. Ook is er op deze middag iemand van de con sumentenbond, om iets over de con sumentenbond te vertellen en even tueel vragen te beantwoorden (hij zal een aantal consumentengidsen meebrengen). Vrijdagavond 22 april bieden wij iedereen een gezellige muzikale avond aan, verzorgd door „Henry St. John and the moonshine string- band". Het is werkelijk grandioos Henry St. John en zijn mensen te horen. De groep kenmerkt zich door swing, gezelligheid, een heel eigen sfeer en een zeer direskt kontakt met het publiek (meedeinen, meeklappen, meedingen, meedansen). We mogen de groep best zien als een recht- voor-zijn-raap kroeg-ensemble. Zondagmiddag 24 april tenslot te beëindigen wij ons aandeel in de 'manifestatie-week met een grote fancy-fair. Het wordt een dolle boel met een rad van avontuur, een grab belton, ballen gooien, standvastig heid van de hand, pijltjes gooien, etc. We zorgen voor zo'n 600, aan prijzen. Voorts vind je de hele week een speakerscomer, een foto-expositie en waarschijnlijk een portret-teke naar in de soos. Wij hopen dat we met dit pro gramma een hoop mensen een ple zier kunnen doen en hopen verder hiermee aan te tonen dat een jon gerencentrum een gewaardeerd on derdeel van een gemeenschap kan zijn. Foto: Henri St. John and the Moon shine Stringband. Ter gelegenheid van het 30-jarige •bestaan organiseert Fanfare De P-eelklank te Ysselsteyn twee week enden lentefeesten. Het eerste week end, zaterdag 16 en zondag 17 april, vormt een solistenconcours van de federatie van muziekgezelschappen in de gemeente Venray, de hoofd moot van het programma. Meer dan 100 personen nemen deel aan dit concours in het gemeen schapshuis. Zij zullen beoordeeld worden door het jury-lid J. Verhoef, docent aan de muziekschool te Box meer. Aanvang zaterdag 4 uur, zon dag 15.30 uur. Begonnen wordt telkens met de jeugd-afld'eling, 3e, 2e en le afde ling, terwijl de afdelingen uitmun tendheid, ere- en superieur in de avonduren aan bod komen. Sluiting concours zaterdag 21 uur, zondag 21.30 uur. Zaterdag na afloop zorgen de „Smeleblaozers" uit Ysselsteyn voor een gezellig slot van de avond, ter wijl zondag de old-jazzband „The Crasy Band" daarvoor zal zorgdra gen. - Zondags is er dan nog van 11 tot 14 uur matinee-dansen met muziek van de Jessica's uit Deurne. Het 2e weekend van deze Lente feesten wordt gevuld met een geva- rierd programma. Op zaterdag.23 april zullen 's mid- Door de winkeliersvereniging Grotestraat zal nog een aktiviteit voor de jeugd worden georganiseerd terwijl met medewerking van de wandelsportverenigingen een wan del- en fietstocht wordt georgani seerd voor de jeugd van boven 13 jaar (in het algemeen de jeugd van de scholen voor voortgezet onder wijs. In de schouwburg is er 's avonds een disco-avond voor de jeugd. In verband met een voorgenomen doortrekking van de Langstraat met een rijwiel-voetpad over de Henri Dunantstraat naar het scholencom plex aan de Oostsangel, vergadert maandag a.s. de Wijkraad Brukske met de bewoners van de Largostraat en wethouder Loonen; over het hoe en waarom vna deze doorbraak. Deze vergadering is in de Wiekslag, Mozartstraat 20. De nieuwe school met gemeenschapsruimte. dags eerst- lentestukjes van de jeugd worden beoordeeld gevolgd door een discotheek voor de jeugd. Na een H. Mis in de Ysselsteynse kerk volgt dan om 20.00 uur in het Gemeenschapshuis een koren-con cert, verzorgd door de gemengde zangvereniging uit Deume-St. Jozef, Liessel en Ysselsteyn. Dit concert zal duren tot ongeveer 21.30 uur. Daarna is er een dansavond voor j ong en oud met muziek van het be kende orkest „Clear Water". Entree vrij. Zondag 24 april zult U vanaf 11.00 uur tot 's avonds 22.00 uur konstant •kunnen genieten van een gevarieerd muziekprogramma door diverse mu ziekkorpsen, te weten: tussen 11.00 en 14.00 uur: St. Hubertus Hegelsam, Sub Matris Tutela Oostrum, Euter pe Venray. Tussen 14.00 en 17.00 uur Ons Genoegen Oirlo, Concordia Me- terik, St. Josef Beringe en St. Ced- De aanvankelijk voor deze voor- lia America. Tussen 17.00 en 22.00 uur: St. Catharina Leunen, Wilona Helenaveen, Renantia Griendtsveen, O.L. Vrouwe Gilde Holthees-Smakt, St. Nicolaas; Broekhuizen, terwijl het slotconcert wordt verzorgd door fan fare St. Oda te Mreselo. Vanaf 22.00 uur: gezellig slot van dit Lente feest met muziek van „De Smele- blaozers". Al met al een gevarieerd program ma, een bezoek alleszins waard! spoedige aanmelding is gewenst Op zaterdag 30 april, Koninginnedag, zullen door het Oranje comité Volksspelen worden georganiseerd op het Henseniusplein, het schouwburgplein en het terrein van de voormalige Gouden Leeuw. Jongens en meisjes,' dames en heren in de leeftijdsgroepen van 14 tot 18 jaar, 18 tot 30 jaar en vanaf 30 jaar kunnen dan deelnemen aan ringsteken te paard, pony of per fiets, touwtrek ken voor teams volgens de regels van de Nederlandse Touwtrek- kersbond, zaklopen, boomzagen en hometrainwedstrij den. In verband met de organisatie is het nodig, dat deelnemers zich van te voren opgeven. Er zijn reeds formulieren hiervoor ver krijgbaar bij: Sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt; Sigarenma gazijn Janssen, Patersstraat en aan de receptie van het gemeente huis, Maasheseweg 1. Oirlo is niet rijkelijk gezegend met gemeenschapsvoorzieningen, en dat is misschien ook wel de oorzaak dat er nu stemmen opgaan om het oude schoolgebouw maar als gemeen schapshuis te gaan gebruiken. De nieuwe school is .al onder dak en het zou wel zonde zijn om het oude gebouw nu maar te gaan slopen. Al dus verenigingsbestuurders en enke le leden van de Oirlose dorpsraad. Zij gaan hiermede echter dwars te gen de destijds gemaakte afspraken in, toen gesteld wérd dat na hét ge reedkomen van een nieuw school gebouw het oude zou worden ge sloopt. De strubbelingen over een ge meenschapshuis zijn niet van van daag of gisteren. Reeds in 1975 zaten de Oirlose welpen met het feit dat ze in het gemeenschapshuis niet zo erg welkom waren Ze dachten een nieuw onderkomen te vinden in de leegstaande loods van de LLTB. Maar om die een beetje bewoonbaar te maken waren zeker 14.000, nodig. Die dacht men van de ge meente te krijgen als investerings subsidie. De gemeente heeft die loods toen eens bekeken en kwam al gauw tot de .ontdekking dat er met 14.000,nog niets aparts te ma ken viel. Bovendien was dat bedrag •hun inziens veel te hoog voor de drie uur per week dat de welpen-horde hiervan gebruik maakten. Boven dien subsidie verlenen voor verbete ring van andersmans eigendom, zat er so wie so niet in. Noodgedwongen keerden de welpen dus maar weer naar het gemeenschapshuis terug. Of de heren van de gemeente bij die gelegenheid ook het gemeen schapshuis eens onder de loupe ge nomen hebben, weten we niet Wél weten we, dat enkele weken daar na een raadsvoorstel kwam om 22.800,subsidie te geven tot her stel van dat gemeenschapshuis. In begrepen was daarbij de brandbe veiliging. De Oirlo gemeenschap zou zelf het schilderwerk gaan verzor gen, begroot op 7.000,Die sub sidie kwam er, hoewel niemand fei telijk wist wie er nu bij gebaat zou zijn. Het Oirlose verenigingsleven speelde zich namelijk af in plaatse lijke horecabedrijven; wat wil zeg gen dat het gemeenschapshuis feite lijk geen gemeenschapshuis was. Plannen van aktieve bewoners van Oirlo om aan het gemeenschaps huis zelf maar een vleugel te bou wen, viel bij de commissie sportza ken, jeugd- en jongerenwerk, niet in gcede aarde. Met name wethouder van Oers meende dat als men uit breidingsplannen had, men die plan nen maar eens op tafel moest leg gen, en niiet zelf hand- en span diensten moest gaan verrichten. Ook elders was dat geen sukses geble ken. Ongeveer terzelfde tijd kwam een raadsvoorstel voor de bouw van een nieuwe basisschool in Oirlo. De in gebruik zijnde school met 4 les lokalen en een noodgebouw, vertoon de dermate veel gebreken, dat nieuwbouw zonder meer noodzake lijk zou zijn. Aangezien men in 1980 volgens de prognose aan 4 lesloka- De oude school: slopen of gemeenschapshuis. len genoeg zou hebben, stelde men voor een 5-klassige school te bou wen, en zolang de noodschool in ge bruik te houden. Die 5e klas zou men dan later als gemeenschaps ruimte gaan gebruiken. Met die plannen inclusief de sloop van de cude school was men 't vrijwel eens. Het voorstel voor de nieuw bouw werd dan ook door de raad aangenomen en in januari 1976 kreeg J. P. A. Nelissen opdracht met de bouw te beginnen. Zoals gezegd, de nieuwe school is bijna klaar en nu wil men de oude school toch nog behouden. Het ge meenschapshuis blijkt eens te meer een jeugdhuis te zijn en de ruimte in •de nieuwe school acht men toch wel wat aan de krappe kant. Bovendien kaïn men niet overdag van die ruim te gebruik maken, als de kinderen aan het leren zijn Trouwens, bij de plaatselijke horecabedrijven. kan men ook niet altijd terecht. Als er bruiloften of partijen zijn, komt men als vereniging aan een gesloten deur. En niet iri het minst speelt de behoefte aan een goede repetitie ruimte vcor de plaatselijke fanfare een belangrijke rol in het gewijzig de standpunt van diverse vereni gingsmensen en leden van de dorps raad. Hoe dat nu wel te verwezenlijken is, blijft nog een vraag. Afgezien van het door de gemeente inge nomen standpunt om te gaan slopen; wie zal de kosten dragen om van de oude school een nieuw gemeen schapshuis te maken? Dan maar het oude gemeenschapshuis verkopen, zeggen ze in Oirlo. Van de opbrengst kunnen we. die verbouwingskosten wel betalen. Intussen heeft men van Oirlose zijde een onderhoud gehad met B. en W. en verdere besprekingen staan op het programma De toezegging, dat men met de sloop van de oude school nog zal wachten, is het eer ste resultaat van die besprekingen. Het gemeenschapshuis veelal als jeugdhuis in gebruik.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 1