verkeersvoorzieningen Campinggasten willen meepraten VERKIEZINGS- AKTIVITEITEN Nieuwe kerk van het Brukske Duits kinderkoor zingt in Vredeskerk SOCIO Venray pleit voor betere Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Piet Steenkamp naar Venray D '66 in Venray Minister Pronk in Venray CDA Vierl.beek Antonius- noveen in Paterskerk Pastoor Kemmere Koor Bestemming oude hockeyveld aan de Leunseweg Ruiteroefen- terrein voor „Ons Genot" Gruppo Sportivo in Venray Lentetocht voor jongeren VRIJDAG 8 APRIL 1977 No. 14 ACHT EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOS AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS m DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 Vt)OR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bi] vooruitbetaling) In het kader van de verkiezings campagne organiseert de afdeling Venray van het CDA een bijeen komst, waar oa. de grondlegger van het CDA Piet Steenkamp zal komen spreken. De bijeenkomst zal vermoe delijk op 17 mei plaatsvinden. Op die bijeenkomst komen wij t.z.t. na der terug. Op vrijdag 29 april om 20 uur zal Jan Terlouw, de lijsttrekker voor de Tweede Kamerverkiezingen van D'66 in Venray komen spreken. Dit zal plaatsvinden in de foyer van de schouwburg. Direkte aanleiding voor deze spreekbeurt is: de oprichting van een zelfstandige afdeling van D'66 in Venray. De werkgroep ter voor bereiding is inmiddels zo ver gevor- dat op 29 april iedereen kan worden uitgenodigd die belangstelling of in teresse heeft voor D'66. Op een vergadering begin mei zal een bestuur van de afdeling gekozen worden. Op donderdag 14 april zal minister J. Pronk (ontwikkelingssamenwer king) in Venray een bijeenkomst van de Partij van de Arbeid toespreken. Dit zal gebeuren in het vormings centrum aan de Bevrijdingsweg. Aanvang 8 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor de gemeentelijke afdeling van het C.D.A. in Vierlingsbeek wordt op 14 april een bijeenkomst belegd in zaal de Wildeman te Vierlings beek. Sprekers zijn de heren Brox en Wagenmakers, resp. lid van G.S. en P.S. in Noord-Brabant. Aanvang 8 uur. „Je wordt er stil van. Dat zegt wel wat, komend uit de mond van een nog schoolgaande jongen. Hij stond maar te staren naar het prachtige tabernakel in de bidkapel. En toen de mensen na de openingsdienst j.l, zaterdagavond de nieuwe kerk liepen te bezichtigen met Ah's en Oh's van bewondering, zag je die kleine jongen telkens te rug gaan naar dié kleine ruimte achter het altaar. Hij kon er blijk baar maar niet genoeg van krijgen! Anderen drukten op hun manier hetzelfde uit: „Hier wil ik mijn kind je laten dopen!" „Ik ben zó blij dat we hier weer kaarsen kunnen branden!" „Als ik moe ben van het winkelen, kom ik hier stilletjes zitten." Ook hoorde je een paar meisjes aan hun moeder vragen: „Mam, wat zit daar in de mooie kastje?" Het duurde wel even voordat Mam met een ietwat bevredigend antwoord klaar was „Daar zal ik thuis wel eens verder over uitleggen. Kom. Er moeten nog meer mensen kijken." Er werden nog veel meer opmer kingen gemaakt. En het zou interes sant zijn om er hier op in te gaan, maar Peel en Maar heeft me bezwo ren het deze week a.u.b. kort te houden. Maar alle opmerkingen wa ren indirecte complimenten aar^. het adres van de heer H. Lerou, de ar chitect, die de gesprekken, twee jaar geleden, over hoe het zou moeten werden, zo prachtig in dit gebouw wist te vertalen. We hadden het er toen ook over dat het niet uitsluitend tot bezin ning zou moeten uitnodigen, maar ook tot ontmoeting. En ook op dit punt is hij volkomen geslaagd. Noem het koffie-ruimte of ontmoetings ruimte of crèche, iedereen vindt het buitengewoon sfeervol en gezellig. Je blijft er plakken. Iemand zei: „Heerlijk en menselijk Een kerk waar je koffie kimt drinken! Een kerk zelfs met w.c.'s! Je hoeft nu niet meer, na de dienst, met je dik ke jas aan, buiten een verkleumend babbeltje te maken." Fijn ook dat de kinderen er zich thuis voelden. Voor hen was er limonade uit een kinderbekertje. Zoveel als ze wil den, of liever, als hun moeder toe liet .Ze vonden het alleen een beet je vreemd dat ze bij deze limonade geen vla kregen, net als thuis! Maar dat is dan ook de enige kri tiek die we tot nu toe gehoord heb ben. We zullen het onmiddellijk aan de architekt doorgeven! In een „open brief" hebben de mensen van Socio" burgemeester en wethouders, raadsleden en de inwoners van Venray gewezen op een aantal onhoudbare verkeersknooppunten. Achter de naam „Socio" gaat een doelgerichte groep schuil, die enkele maanden geleden in een standje op de winkelpromenade het jubileum van „Herwonnen Levenskracht" aan de vergetelheid heeft ontrukt. Menig voorbijganger kreeg toen van de jongelui een bosje bloe men aangeboden. Nu presenteren de jongelui zich ender de naam „Socio" met het doel iets te doen aan het welzijn in Ven ray .Vandaar, dat zij wijzen op de moeilijke situaties op de kruispun ten ZuidsingelLeunseweg, Paters- straatLeunseweg, Lindestraat Eikenlaan en de T-splitsing Noord singelMaasheseweg. Volgens „Socio" zouden op deze punten verkeerslichten de enige en juiste oplossing bieden. „Socio" begrijpt, dat deze wensen niet in een handomdraai opgelost kunnen worden, maar verwacht wel, dat de discussie hierover op gang komt. Verder wordt de aandacht geves tigd op een aantal gevaarlijke voet- gangersoversteken, met name bij de scholen. Als mogelijke oplossing wordt aan de hand gedaan om mensen, die voor enkele uren naar de sociale werkplaats moeten, op te leiden tot verkeersbrigadier opdat zij zich daardoor tevens meer in de maat schappij voelen opgenomen. De in de direkte omgeving van de winkelpromenade geplaatste fietsen rekken zijn volgens Socio geen suc ces, omdat deze te hoog zijn en be schadigingen veroorzaken aan fiet sen met een versnelling of een wat hooggeplaatste koplamp. En pas sant wordt dan nog geklaagd over het plaatsen van fietsen en brom mers in het voetgangersgebied. Tenslotte word gewezen op de slechte toestand waarin de parkeer terreinen in en rond het centrum van Venray zich bevinden Aan het einde van de open brief vraagt „Sccio" niet alleen de kri tiek te willen lezen, maar zeker ook het positieve er uit te willen halen. Dinsdag na Pasen, 12 april, beginnen de negen dinsdagen voor het feest van St. Anto- nius. St. Antonius is nog altijd een grote steun en toeverlaat voor vele mensen. De grote wonderdoener! Hij steunt en helpt in vele moeilijke zaken. Waarom zou God nü niet meer bijzonder werken door Zijn heiligen? Hulp zoeken via voorsprekers („kruiwagens") is hyper modern. Waarom niet in de godsdienst? In verband met de komende korte werkweek, graag tijdige inlevering van advertenties, verslagen en an dere kopü. By voorbaat dank De vaste campinggasten van Cam ping Vlakwater hebben zich schrif telijk tot burgemeester en wethou ders van onze gemeente gewend, naar aanleiding van onze publikaties over de voorgenomen sluiting van deze camping. Uit deze pers-publikaties blijkt, zo schrijven zij, dat de partijen die in deze voorgenomen liquidatie voorshands uitsluitend en alleen de hoofdrol vervullen het Bestuur van de Stichting „Vlakwater" en het Col lege van Burgemeester en Wethou ders van de Gemeente Venray zijn, waarbij het gestelde in het door het recreatieschap „Peel en Maas" in sa menwerking met de werkgroep „Groen eh Recreatie" uitgebrachte rapport van advies in eerste instan tie als enige basis voor besluitvor ming schijnt te hebben gediend Zij als geregelde gasten van de Op maandag 11 april as. (2e Paas dag) zal het Pastoor Kemmere Koor uit Geysteren in de St. Petrus Ban- denkerk te Venray tijdens de dienst van 9.30 uur een uitvoering geven van de z.g. Spatzenmesse van W. A. Mozart (K.V. 220). Daarnaast zal het koor eveneens van Mozart ten ge hore brengen: Alma Dei Creatoris, Sancta Maria, Ave verum en Lau- date Dominum (soliste de sopraan Mieke Schaley). Van A Brückner zal gezongen worden het lied virga Jesse. Het koor staat onder leiding van de middenlimburgse musicus Sef Adams uit Ell, terwijl de begeleiding in handen is van Jan Gruythuizen. Volledigheidshalve zij vermeld dat het Pastoor Kemmere Koor in 1978 zijn 10-jarig bestaan hoopt te vieren. camping „Vlakwater" en als zodanig eveneens, en in bepaald opzicht bij uitstek, rechtstreeks belanghebben den bij deze zaak (en als primair- gedupeerden bij een eventuele liqui datie als hiervoor, bedoeld) ervaren het feit, dat zij in dezen blijkbaar als niet-aanspreekbaar gelden, als teleurstellend. Gelet op hun recreatieve ervaring van ettelijke jaren, mede opgedaan als recreanten van de camping „Vlakwater", die landschappelijk gezien welhaast als uniek mag pél den, zijn zij, zo menèn zij te mógen stellen, mede competent om mee te donken, mee te praten, en suggesties tUv'doérï teneinde (op een voor alle betrokkenen adtlvdardbare wijze tot een oplossing te komen ter zake van de bestaande knelpunten van zowel economische, planologische als so ciaal-recreatieve aard, die voor het nemen van het voornoemde prin cipe-besluit primair bepalend schij nen te zijn geweest. Het beroep dat zij op het college deen om als „mededenkenden" en „medepratenden" te fungeren wordt niet in het minst ook ingegeven door de overweging dat in deze materie tevens humanitaire aspecten een es sentiële rol spelen, aspecten derhal ve op het delicate menselijke vlak, die in het kader van de onderhavige zaak generlei aandacht schijnen te hebben gekregen. Dcor een dialoog van en met alle betrokken pdrtijeh, waatbij de se rieuze intentie het recreatieoord als zodanig te behouden centraal zou dienen te staan, moet het, zo menen zij, mogelijk zijn om tot een accep tabele oplossing van de ter zake bestaande problemen te komen. Een vertegenwoordiging van de vaste „Vlakwater"-campinggasten is gaarne bereid met de overige be trokken partijen aan de gespreks tafel plaats te nemen en suggesties voor te leggen die zij vanuit hun er varing als camping-recreanten voor een positieve benadering van de be staande specifieke problemen zinvol menen te mogen achten. Zijn we goed ingelicht, dan wil een of meer van de vaste camping gasten dit weekend in Venray-cen- trum demonstreren voor het behoud van camping Vlakwater. Naar aanleiding van een vorig jaar door het schoolbestuur van de Katholieke Stichting Schoolbestuur Venray-Zuid gedaan verzoek om medewerking te verlenen om het oude hockeyveld aan de Leunseweg tot speelterrein te bestemmen en een recentelijk verzoek door de wijk Zuid om aankleding van dit veld tot speelterrein, hebben burgemees ter en wethouders zich nader bera den over de eventuele toekomstige bestemming van dit -terrein Uit een onderzoek is gebleken, dat zowel in de zogenaamde Oranje- buurt als in de wijk Zuid weinig mogedijkheden voor de kinderen zijn om te spelen. Verder is naar voren gekomen dat in Zuid momenteel een groot aantal kinderen woont en dat dit aantal ook in de komende jaren aanzienlijk blijft In de Oranjebuurt Op tweede paasdag, 11 april a.s. tijdens de eucharistieviering van half twaalf zingt in de Vredeskerk het over heel Duitsland bekende kinder koor van de Drievuldigheidskerk uit de stad Worms. Onder leiding van dirigent Lothar Hechler en zijn vrouw Maria heeft dit zestig leden tellende kinderkoor zich in korte tijd een grote faam in de Bondsrepubliek, maar ook daar buiten, verworven. Het repertoire omvat naast echte kinderliederen ook werken van be kende klassieke componisten als Bach, Handel, Schubert en Reger. Het koor zingt met zo'n jeugdig en thousiasme, met zo'n grote geest drift, dat de toehoorders er onmid dellijk van in de ban raken. In de Vredeskerk zal het kyrië, gloria, sanctus, benedictus en agnus dei worden uitgevoerd van de Missa brevis in D, opus 63 van de vorig jaar overleden engelse componist Benjamin Britten. Naast deze Missa wordt nog een achttal liederen gezongen, waarbij een keuze gemaakt zal worden uit werken van Bach, Mendelssohn- Bartholdy, Zagetti, Handel, Schu bert, Reger en Kodaly. Omdat er ook enkele liederen voor de aanvang van de eucharistievie ring worden gezongen, wordt men verzocht tijdig in de Vredeskerk aan wezig te zijn. Het Wormser Kinderchor op de trap pen van de Domkerk in Worms. is dit aantal ook in de komende ja ren aanzienlijk lager, terwijl in de komende jaren een teruggang van dit aantal mag -worden verwacht. De konklusie van het pollege is derhalve, dat alles er op wijst het huidig gebruik van het terrein als speelveld te continueren. De ge dachten gaan hierbij uit naar het ge schikt maken van een gedeelte van het terrein voor recreatiesport (oa. trapveld) en een ander gedeelte als speelterrein met speelelementen. Volgens het ter plaatse geldende bestemmingsplan rust cp het terrein de bestemming bijzondere bebou wing. Het college heeftb esloten de hui dige bestemming te handhaven met dien verstande, dat de eerste 10 jaar dit terrein als speelterrein kan wor den gebruikt. Gedurende die periode zal het dus niet voor bebouwing worden uitgegeven, tenzij bijzondere ontwikkelingen er toe noodzaken tussentijds op dit besluit terug te komen. De uit ongeveer dertig ruiters en amazones bestaande rij vereniging „Ons Genot" van Leunen, Veulen en Heide, hebben bij het zoeken naar een nieuw oefenterrein hun oog la ten vallen op de oude stortplaats aan de Houbenweg. Burgemeester en wethouders heb ben tegen het ingebruikgeven van dit terrein aan de rij vereniging geen bezwaar, ware het niet, dat gedepu teerde staten destijds bij het verle nen van een vergunning tot hét stor ten van vuil, de gemeente heeft ver plicht het terrein nadat het is vol gestort zo spoedig mogelijk van een beplanting te voorzien. Deze verplichting is intussen voor een klein gedeelte uitgevoerd, terwijl het overige plantmateriaal in dépot staat. Om de rij vereniging ter wille te zijn willen burgemeester en wethou ders proberen of gedeputeerde sta ten bereid zijn de beplantingsver plichting te laten vervallen. Het reeds aangekochte plantenmateriaal kan dan elders warden gebruikt. SOOS FREE WHEELIN Zaterdag 9 april speelt Gruppo Sportivo in sociëteit Free Wheelin, Hoenderstraat 10 te Venray. De uit zes personen bestaande for matie maakt er een dolle kermis van door liedjes te zingen over kunst gebitten, goedkope motels, kauw gom, petticoats, hoola hoops en ape- liefde .Al met al een gekke band(e). Maar misschien heb je ze verleden week al gehoord in de „Piet Pons kaart preseneert" show van de VPRO en dan weet je er al een beet je over mee te praten. Reaktie van de pers: „Een duide lijke eigen interpretatie van de be staande muzikale stromingen, ver heft de groep ver boven de grijze middelmaat". En dit wil hopenlijk wel wat zeggen. De groep bestaat uit: Hans, gitaar, zang; Max: drums, zang; Peter: or gel, piano, zang; Eric: bas (én het enige lid van de groep dat zijn mond houdt); Meike: percussie, zang; Jo- sée: zang. De rest moet je zelf maar beoor delen als je komt kijken (én luiste ren natuurlijk). Aanvang 21.00 uur. Entree 4, Op Paaszaterdag is er een vroege lente-paastocht voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Het wordt een fiets-, annex wandeltocht. 's Morgens komen we om zes uur bij elkaar op de Grote Markt (bij Coenen) en dan beginnen we aan een gezamenlijke fietstocht. Later zeten we de fietsen ergens weg aan de rand van een bos en in kleine groepjes willen we dan een leuke ochtendwandeling maken. Daarna women we weer allemaal bij elkaar voo reen gezamenlijk ontbijt en wat community-singing. Breng zelf je boterham mee, voor drank wordt gezorgd, naast nog een andere tractatie. Indien je nog mee wil doen moet je voor vrijdag 4 u. n.m. je opgegeven hebben bij kap. H. Latten, dr. Poelsstraat 2. De kos ten van drinken e.d. bedragen 1,-.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 1