GEMEENTEPRAAT ebberink NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Investeringsplan voor de komende vijf jaren „Het Textielhuis" VOOR PASI H/PHILIBSEN Beveiliging in Ysselsteyn van gevaarlijke kruising Koopt rechtstreeks vanaf fabriek! Tientallen guldens voordeel !YÖ^ 't Zijn de mooiste benen dieLibelle Supphose dragen. KIENEN KIENEN) Halfweg Stationsw. 147 Sinds vijf jaar heeft de gemeente Venray er een gewoonte van gemaakt om ongeveer gelijk met de begroting voor het komende dienstjaar de gemeenteraad een boek met indrukwekkend cijfermateriaal aan te bieden, waarin de investeringen voor de volgende vijf jaar worden aange geven. Dit meerjarig investeringsprogramma in de wandeling „Investeringsnota" genoemd is even belangrijk als de gemeentebegroting. Gaat de gemeentebegroting uit van uitgaven, welke gedurende één jaar moeten worden ge daan, de investeringsnota daarentegen is een pakket van noodzakelijke en te wensen voorzieningen, welke geduren de vijf jaar moeten worden getroffen. En uiteraard wordt daarin ook aangegeven hoe de gemeen telijke financiële „toekomstkijkers" denken hoe een en ander niet alleen gefinancierd, maar ook gedekt moet wor den. Vooral de dekking van de uit de nota voortvloeiende lasten is dan ook van zeer groot belang. Gemeentebegroting èn investeringsnota zijn derhalve zwa re financiële kluiven, die veel werk vragen van de raads leden. Vandaar, dat dit jaar in tegenstelling tot andere jaren de behandeling van beide delen van het gemeen telijk huishoudboek los gekoppeld zijn van elkaar. De gemeentelijke investeringsnota voor de jaren 1977 tot en met na 1980 krijgt daardoor dit jaar een geheel nieuwe en eigen procedure te volgen. In eerste instantie zal de Commissie voor Financiën zich in enkele (besloten) studie-verga deringen met deze erg moeilijke materie gaan bezighouden. Het aantal besloten vergaderingen, dat hieraan wordt gewijd, zal door de Commissie zelf werden bepaald. Op 14 juni a.s. zal de nota in een openbare raadsvergadering (comi té generaal) aan de orde worden gesteld, waarbij tevens het pu bliek de gelegenheid wordt gege ven hierover mee te praten. Tij dens de raadsvergadering van 28 juni a.s. zal de investeringsnota ter vaststelling aan de raad wor den aangeboden. In het investeringsprogramma over de jaren 1977 tot en met na 1980 'leest men alle objecten met de.daar bijbehorende kostenramingen, welke het gemeentebestuur in die periode denkt uit te voeren. Daarbij wordt rekening gehouden met de daaruit voortvloeiende kapitaalslasten, die vanzelfsprekend zullen gaan druk ken op de komende gemeentebegro tingen. Daarnaast is er een berekening opgenomen van de in.komstenon.t- wikkeling in de komende jaren om te kunnen aangeven op welke ma nier de méér-inkomsten dienen te worden aangewend om de kapitaals- lasten, voortvloeiende uit het inves teringsplan, te kunnen opvangen. Voor niet-financieel deskundigen lijkt dit natuurlijk bijzonder on interessant. Vandaar,, datmen er niet zo rouwig ombehoêft tè'zijri, dat de strikt fApapciëié-,i^iit" vopr-. lcpig achter gesloten deuren wordt bestudeerd. VOOR IEDEREEN Maar de eigenlijke beleidsplan ning, welke aan de nota ten grond slag ligt, is een zaak, die iedere burger aangaat. Immers, zü is in feite de weerslag van de ontwik keling van de gemeente Venray van agrarische gemeente tot een industrie- en centrumgemeente. Met andere woorden: de gemeente Venray is op het punt aangekomen cm in de eerste plaats haar uit groei tot een verstedelijkte kern nadrukkelijk waar te maken en op de tweede plaats om de gevolgen te accepteren van haar aanwijzing tot groeikern. Logisch is natuurlijk, dat de ge meente deze financiële krachttoer ■niet met eigen middelen kan rooien. De regering zal, nu zij in de „Ver- stedelij kingsnota" naast Weert ook Venray heeft aangewezen als ge meente waarop de bundeling van de woningbouw dient te worden ge richt .financieel moeten bijspringen. Gebeurt dit niet of in onvoldoende mate, dan zal de gemeente - Venray er rekening mee moeten houden, dat in de komende jaren met aanzien lijke tekorten op de gemeentebegro ting moet worden gewerkt. ZWARE LASTEN Volgens de nieuwe investerings- ncta zullen in de jaren 1977 en 1978 de zwaarste uitgaven moeten wor den gedaan om het verzorgings niveau van Venray „bij" te laten blijven bij de plaats gehad hebbende en de te verwachten ontwikkeling. Dat betekent tevens, dat de hieruit voortvloeiende lasten bijzonder zwaar zullen drukken op de begro tingen van beide jaren. Hoe de ge- s -jueente Venray een en ander denkt 1 v' të kunnèn rooien, bewaren we tot neigendeweek. Geen huisvuil-ophalen op Tweede Paasdag Op maandag 11 april a.s. (Tweede Paasdag) wordt geen huisvuil opge haald in de gemeente. Men zal de zakken dan nog een weekje moeten bewaren tot maandag 18 april. Agenda In de periode van donderdag 7 t.m. donderdag 14 april wordt de volgen-* de openbare commissievergadering gehouden: Donderdag 14 april 18.30 uur: Be stuurscommissie Jeugd-Jongeren werk, Sportzaken; 17.00 uur: Stuur groep Huisvesting. In verband met het ontbreken van agendapunten gaat de openbare in formele raadsvergadering op 12 april a.s. niet door. De vergadering van de Commissie Sociale Zaken, welke gehouden zou worden op donderdag 7 april, is uit gesteld tot donderdag 28 april. Periodiek kontakt met Vierlingsbeek In het kader van de gebruikelijke •periodieke kontakten met de bestu ren van buurgemeenten, brengt het college van b. en w. van Venray donderdag 7 april een bezoek aan het college van b. en w. van de ge meente Vierlingsbeek. Onder meer zal worden gesproken over het rijwielpad langs de Over- loonseweg, de aansluiting van de be stemmingsplannen Smakt en Holt- hees en het onderkomen voor de jeugd van Smakt en Holthees. Kermissen in 1977 De kermisagenda voor dit jaar ziet er als volgt uit: Venray van zaterdag 6 t.m. woensdag 10 augustus Oirlo van zaterdag 7 t.m. dinsdag 10 mei Leunen van zaterdag 4 t.m. dinsdag 7 juni Heide van zaterdag 18 t.m. dinsdag 21 juni Merselo van zaterdag 25 t.m. dinsdag 28 juni Ysselsteyn van zaterdag 2 t.m dinsdag 5 juli Castenray van zaterdag 27 t.m. dinsdag 20 augustus Veulen van zaterdag 3 t.m. dinsdag 6 september Oostrum van zaterdag 10 t.m. dinsdag 13 september. De kermissen beginen 's middags om 4 uur en sluiten op de laatste dag om 24 uur. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 30 maart 1977 nr. 534, waarbij met ingang van 4 april 1977 tot 31 juli 1977 of zoveel langer of korter dan in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is: I. a door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens in beide richtingen af te sluiten voor alle verkeer behalve voor voetgan gers: de oostelijke tak van de split sing van de Oostsingel nabij de Stationsweg; I. b. door het plaatsen,van borden 51 van bijlage II »an eerdergenoemd reglement het stilstaan te verbieden op de noordzijde van de Stations weg ter hoogte van pand nr. 47 tot en met pand nr. 55 en aan beide zij den van de westelijke tak van eer dergenoemde splitsing. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroepen aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 4 april 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Openstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op werkda gen voor het publiek geopend van 9 tot 12 uur. Op donderdagmidag is het ge meentehuis voor wat betreft de af deling bevolkingszaken bovendien nog, bij wijze van proef, geopend van 16 tot 18 uur, speciaal ten ge rieve van degenen, die normaal 's morgens niet kunnen komen. Over enkele maanden zal worden bekeken of de extra-openstelling blijft ge handhaafd Spijkerbroeken voor dames, heren en kinderen Trainingspakken voor groot en klein Legerhemden, ruitblouses, velours-vesten en blou- sons. Verder nog vele witte en uni-blouses, evenals een grote sortering modieuze gedessineerde blouses. Komt zien en profiteert van onze zeer lage prijzen. ZUIDSINGEL 14 VENRAY Openingstijden: dinsdag, woensdag, donderdag van 1 tot 5 uur; vrijdag van 2 tot 9 uur; zaterdag van 10 tot 4 uur. VERSE KALKOE 4BY KALKOEN vprfaf 2 kg <alkoen- en^kuiken- schnitzel;Nfilet, -bprLten en rollades VERSE HAANTJE^— VERSE EIEREN hele hazen, -rïiggen en -bouten ENRAYSEWEG 151 HC telefoon 04787 - 252 1ST Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: W. Loenen, Horsterweg 9, Leu nen om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzi gen van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden be waard .Adres inrichting: Horsterweg 9, Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 606. W. Loonen, Volen 5, Heide om vergunning tot het oprichten, in werking brengen én in werking houden van een rundveehouderij waa rmest en meststoffen worden bewaard en waar electromotoren worden gebezigd met een gezamen lijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting nabij stortplaats Venray's Broek, ingang vanaf Beek- weg 52, kadastraal gemeente Ven ray sectie A nrs. 1828 510 M. J. M. van Ooi, Kleindorp 18a, Merselo om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstel inrichting voor motorvoertuigen waar gebruik wordt gemaakt van een electrisch en autogeen lasappa raat. Adres inrichting Kleindorp 18a, Merselo, kadastraal gemeente Ven ray sectie B nr. 3654. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 27 april 1977 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemacütigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 8 april 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Volksspelen op Koninginnedag Op zaterdag 30 april, Koninginne dag, zullen door het Oranjecomité Volksspelen worden georganiseerd: op het Henseniusplein, het schouw burgplein en het terrein van de voormalige Gouden Leeuw. Jongens en meisjes, dames en he ren in de leeftijdsgroepen van 14 tot 18 jaar, 18 tot 30 jaar en vanaf 30 jaar kunnen dan deelnemen aan ringsteken te paard, pony of per fiets, touwtrekken voor teams vol gens de regels van de Nederlandse Touwtreikkersbond, zaklopen, boom- zagen en hometrainwedstrijden. In verband met de organisatie is het nodig, dat deelnemers zich van te voren opgeven. Na Pasen zijn for mulieren hiervoor verkrijgbaar bij: sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt, sigarenmagazijn Janssen, Pa- terssraat en aan de receptie van het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Gemeentehuis op Goede Vrijdag gesloten Op Goede Vrijdag is het gemeente huis de gehele dag gesloten. De ge-- meentelij ke sportaccomodaties daar entegen zijn niet gesloten. Spreekuren burgemees ter en wethouders Burgemeester mr. H. J. M. Defe sche: iedere woensdagavond van 17.30 - 18.30 uur. Wethouder G. H. Schols: iedere maandag van 10 - 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rutten- Tielen: iedere woensdagavond van 17.30 - 18.30 uur. Wethouder J. W. Loonen: iedere maandag van 10-11 uur. Wethouder J. A. A. van Oers: iedere maandag van 10 - 11 uur. De spreekuren worden gehouden in de burgemeesterskamer c.q. de kamers van de wethouders ten ge- meen'tehuize, Maasheseweg 1. (Vorige week heeft de gemeenteraad^4e'financiële consequenties aanvaard van een door de provincip ongesteld plan. ter beveili ging van de kom van Ysselsteyn door'Ket plaatsen van een ver- keerlichteninstallatie. Bovendien zullen voorzieningen worden ge troffen ter beveiliging van de fietsende schooljeugd. De verkeers lichten zullen worden geplaatst op de Puttenweg, de Kerkweg en de Pater Tulpstraat. De uitmonding van de Pater Tulp straat op de Puttenweg zal iets naar noordelijke richting worden ver plaatst. Hiervoor zal een gedeelte van de aan de noordzijde van de Pater Tulpstraat staande muur wor den afgebroken. In het midden van de Puttenweg worden markeringen aangebacht. Komende uit de richting Deumese- weg zal het verkeer naar twee banen worden geleid opdat het voor de stoplichten kan voorsorteren in. rechtdöorgaand verkeer en afslaand verkeer voor links en rechts. Het zelfde geldt voor het verkeer uit de richting America. De bedoeling is, dat de verkeers lichten tevens dienen om te voorko men, dat het verkeer met te grote snelheden door de kom van Yssel steyn rijdt. Daarvoor zal het nodig zijn. dat de installatie constant in bedrijf is. Voor het verkeer, dat uit beide richtingen, linksaf wil slaan worden detectors in het wegdek van de Put tenweg aangebracht, welke reage ren op het verkeersaanbod. Bovendien krijgen de verkeers lichten op de Puttenweg een druk knop, waardoor de voetgangers zelf het verkeerslicht kunnen regelen, wanneer zij,syer. willen steken. De praktijk zal moeten uitwijzen or de verkeerslichten 'dag en nacht in bedrijf zullen moeten blijven FIETS-VOETPAD Aan beidé zijden van de Putten weg komt een fiets-voetpad. Het wordt een z.g, onverplicht fietspad, dat verboden is voor bromfietsen met ingeschakelde motor. Hieraan wordt een zo groot mogelijke breed te gegeven om daardoor overlast voor fietsers en voetgangers onder ling zo beperkt mogelijk te houden. Gertacht zal worden ter verkrijging van een breed mogelijk fiets-voet pad stukjes grond van de aanwonen- den aan te kopen. dO Vf/VCM ZZ Libelle Supp hose Libelle Massage Libelle Comfort Libelle Specialiste venray selke maandagavond om 19.45 uur De avemjen van ontspanning, vol verras singen ehv^jren gezellig kienen. Maandag avond 11 aprik,2e paasdag weer zo'n spraxy kelende kienavÖRd, met weer zeej/Yeel geld- en waardevoHe prijzen. Zéér veel weggeefprijzen en eNworden/Konderden eieren weggegeven. Er wi^dto.a. verkiend 2 x televisie, koelkast^tien^r-slaapkamer, enz. Boven 60 jaar erttra reab^tie. Auto's van buiten Venray/met minimaaK4 perso nen ontvarjgén 5,benzinegfcjd. t.b.v. Kon. Politiehondenvereniging. .✓2aal open vanaf 18.30 uur

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11