Sluitingsuur in Meerio-Wanssum afgeschaft ebberin FILMNIEUWS De Nederlandse Credietbank is óók de beste spaarbank. Nederlandse Credietbank VENRAY Tijdelijke spaaraktie van 24 maart t/m 8 april Bij inleg van f25,- ontvangt u f5,- en deze spaaruil kado. 30 jaar geleden Werkgroep Yenray van Amnesty International "N Materiële schade Gewonde bij botsing Uitzendbureau ten behoeve van werkzoekenden Adviezen van welstands commissie Verfray Herbebossing brandvlakten Veiligstelling autochtone woningbehoefte Oostrum/Leunen Geparkeérde auto beschadigd Ook de beste spaarbank! Diefstal auto Sinds kort is er in Venray een werkgroep van Amnesty Internatio nal. U bent de informatiestand van Amnesty misschien al tegengekomen bij een bezoekje aan de 3e wereld winkel de afgelopen weekends. Is dat niet het geval geweest of wilt u meer informatie hebben, dan kunt U terecht op de Pasar Malam in de Schouwburg. Op zaterdag en zondag 2 en 3 april zal daar weer een in formatiestand van Amnesty zijn, verzorgd door de leden van de werkgroep Venray. Zoals U wellicht weet, werkt Am nesty International voor de naleving van het recht op vrije menings uiting. Zo onpartijdig mogelijk wor den er gevangenen geholpen, wat de inhoud van hun overtuiging ook is en in welk land ze ook worden vast gehouden. Over de hele wereld verspreid zit ten er mensen opgesloten in gevan genissen en kampen, omdat zich uit gesproken heben over bepaalde toe standen in hun land. Of alleen maar omdat ze iets hebben gezegd dat de machthebbers niet zinde. Zij zijn het slachtoffer van poli tieke onverdraagzaamheid, religieus fanatisme, rassendiscriminatie, bruut machtsmisbruik Het zijn gewone mensen: arbei ders, priesters, boeren, studenten, artsen, politici, joden, baptisten, schrijvers Zij worden ontslagen, ver bannen, opgesloten, gemarteld, dood getrapt Vaak in eenzaamheid, zon der dat iemand van hen weet. Amnesty International, rich base rend op de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, pro beert deze mensen te helpen. De le den van Amnesty hebben gemeen dat zij willen dat iedereen vrij is om te zeggen wat hij denkt. Zij gebrui ken htm vrijheid om de vrijheid van anderen dichterbij te brengen. U KUNT HULP BIEDEN: 1. door u als lid op te geven bij de Nederlandse afdeling van Am nesty 3e Hugo de Grootstraat 7, Amsterdam. U ontvangt dan het maandblad Wordt Vervolgd, waarin u informatie vindt over het werk van Amnesty. 2. door u op te geven bij de werk groep Venray kcntaktpersoon: Ariëte Hennemann, Mambostraat 45, Venray (tel. 6389). U kunt (geheel vrijblijvend) een keertje komen kijken op onze vol gende bijeenkomst een schrijf- avond waar we brieven schrijven vcor gevzangenen en waar u alle verdere informatie kunt krijgen. De ze wordt gehouden op donderdag 14 april om 8 uur bij Wolda Schlepels, Verdistraat 44, Venray. it;. De dames van het naai- en brei- kransje uit Meerlo, welke eens een vergadering van de raad wilden meemaken, hadden geluk dat de raad in sneltreinvaart door de agen da heen ging, want die maandag avond onder voorzitterschap van drs. Dittrich. gehouden raadsvergadering kenmeiikte zich door de snelheid van de behandeling van de agendapun ten. Hoofdpunt in deze vergadering was ongetijfeld het SLUITING SUUR CAFÉ S Reeds in eerdere raadsvergaderin gen was afschaffing van het slui tingsuur voor horecabedrijven uit voerig aan de orde geweest. Burge meester drs Dittrich had als hoofd van politie het sluitingsuur afge schaft, mede in overleg met de ho recaondernemers. Tegen die beslis sing was verzet gerezen vooral van de rijde van de dorpsraden en de be woners. Burgemeester Dittrich maakte toen het besluit niet definitief, maar voor een proeftijd van drie maan den. Deze waren nu om en weer was het de gesprekstof geweest voor de inwoners van de gemeente, maar ook van de dorpsraden. Weer was men rond de tafel gaan zitten ook met de horeca-ondernemers, welke nu op drie maanden ervaring kon den terugzien. Zij wilden dat de proefperiode definitief werd. Het voorstel van het college was dan cok om de algemene politie verordening te wijzigen en het slui tingsuur af te schaffen. Voor die af schaffing was een verdeeldheid bij de bevolking te bespeuren. Ook bij de raad. Met name de heer Bete- rams vreesde alcoholmisbruik en vroeg betere waarborgen voor de jeugd. Welke sancties kunnen er worden toegepast, indien horecabe drijven de openbare orde en de zede lijkheid zouden overtreden? Daar zijn waarborgen, aldus de voorzitter, aan het hoofd van de plaatselijke politie bij de wet vast gelegd en gegeven. Het sluitingsuur kan geen bodem zijn voor bestrij ding van het alcoholisme. Hij zag nu geen noodzaak meer om de klok te rug te draaien, vooral nu de kippen hokbars waren verdwenen. Geen tweede instantie was voor de sprekers in de raad weggelegd, want de raadsvoorzitter was van mening dat er al voldoende over was ge praat en hij bracht het voorstel in «temming, om het sluitingsuur voor horecabedrijven af te schaffen. De raadsleden Aerts, Beterams en Versieyen bleven mordicus tegen. MARK I SI I-UW5 LUXOR THEATER PROLONGEERT „HET OMEN" De Zoon van de duivel is de on dertitel van deze opzienbarende film die ondanks de Nederiand-België wedstrijd en het slechte weer van afgelopen weekend veel bezoekers trok in Venray. De film wordt dan ook een tweede week doorgespeeld. De mondreklame zal er zeker toe bijdragen, dat het ook deze week erg druk zal worden, want uitspraken als „ongelooflijk", „overweldigend", „superspannend" zijn niet uit de lucht. HET OMEN is dan ook wer kelijk een van de beste en span nendste films van de laatste jaren waar mensen met sterke zenuwen heen moesten gaan. Sterke zenuwen zijn inderdaad noodzakelijk want het ontbreekt in deze film niet aan knal-effecten, waardoor men een zenuwachtige onrustige zaal krijgt, met mensen die regelmatig even naar het toilet lopen om op adem te kamen. Eveneens deze week de herver toning van JESUS CHRIST SUPER STAR. Het is de moderne uitwer king van het lijdensverhaal als musical In de goede week dus een extra argument om de film nog maals te gaan zien. Waarschijnlijk was overver moeidheid oorzaak dat de bestuur der van een bedrijfsauto, de 23-ja- rige E. L. uit Venray, óp de Venlose- weg Uit de koers raakte en in de berm van de weg terecht kwam, waar de door hem bestuurde auto over de kop sloeg. Op de Wanssumseweg onder Venray moest de bestuurder van een vrachtauto, de 28-jarige J. v. G. uit Den Bosch, sterk afremmen voor een plotseling op de Wanssumseweg komende personenauto, bestuurd door de 27-jarige mevr. N. Hit Meerlo-Wanssum. Maar het afrem men had niet het gewenste resultaat, de vrachtaunto botste toch tegen de personenauto. Op de Maasheseweg reed de bestuurder van een personenauto, de 41-jarige M. K. uit Venray, vanaf de wegberm de weg op, maar be merkte te laat dat een uit de rich ting Maashees komende personen auto, bestuurd door de 37-jarige v. G. uit Venray, reeds te dicht gena derd was. Een botsing was niet meer te voorkomen. Na de botsing kwam de auto van de Venrayer nog tegen een licht mast. Het bleef in alle gevallen bij materiële schade. Op de kruising Deumeseweg Rouwkuilenweg wilde de 39-jarige bestuurster van een personenauto, mevr. M. P.-T. uit Venray, vanaf de Deumesewegg linksaf de Rouwkui lenweg oprijden op het moment dat uit tegenovergestelde richting een personenauto naderde, bestuurd door de 35-jarige M. de K. uit Neer. Een flinke flarikbotsing was het gevolg. Een 9-jarig kind van mevr. P. en de bestuurder van de tweede auto wer den licht gewond, terwijl de 29-jari- ge E. K., ook inzittende van de twee de auto, zodanig letsel opliep dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Uitzendbureau Keseruit 's Herto genbosch heeft van het college weer toestemming gekregen om van 4 tot en met 8 april a.s. met de „werk- mobiel" een staanplaats in te nemen nabij het Henseniusplein. Dit uitzendbureau opereert krach tens een van de minister van sociale zaken verkregen vergunning en wordt gezien als een aanvulling bij de bestrijding van werkloosheid. 176 In het afgelopen jaar 1976 heeft de welstandcommissie van de ge meente Venray in totaal 618 advie zen over bouwplannen gegeven. Hiervan kregen 414 (66.9%) een direct gunstig advies, terwijl 117 bouwplannen (28.6%) eerst na wij ziging een gunstig advies kregen. In totaal werd 27 (4.5%) plannen afge wezen. Behalve voor de bouyplannen werd in 17 gevallen geadviseerd met betrekking tot het aanbrengen van een reklame. De welstandscommissie de 175 zogenaamde kleiijef gevallen, terwijl in totaal 648 agendapunten werden besproken. r Aan de gemeente wefdj de ver plichting opgelegd over te gaan tot herbeplanting van de vorig jaar door brand verloren gegarie opper vlakten bos. Het gaat j hier over 2.02.00 ha te Vredepeel dn de Paar- dekop en 9.55.00 ha, gelegen aan de Maasheseweg en de Enüepoel. De verplichting tot herbeplanting werd eveneens gegeven voor een gebied van 6.10.00 ha, gelegen jteh zuiden van Vredepeel, waar de aanplant ten gevolge van de droogte {verloren is gegaan. j /j Het college is even,wjel van me ning dat met betrekking tot de her bebossing van het afgebrande ge bied aan de Maasheseweg een uit zondering behoort te j 'Worden ge maakt, althans waar jhet' herplant van de oorspronkelijke' situatie be treft. De open vlakten: welke zijn ontstaan als gevolg van! de branden, vormen vólgens het collége een land schappelijk aantrekkelijke afwisse ling tussen de vrij eentonige mijn- houtbossen langs de Maasheseweg. Wel wordt gedacht iain een alter natieve beplanting ih 1de vorm van heide of natuurlijke opslag. Daar-1 cm heeft het college oij de Hoofd ingenieur-directeur Van de Land inrichting in Roermond ontheffing gevraagd voor herpla itpliCht voor het afgebrande gebied langs de Maasheseweg. j Wanneer de commissie voor open bare werken en verkeer hiermee akkoord gaat, zal aan! de gemeente raad worden voorgespeld 20.000, beschikbaar te stellen! voor de ver plichte herbebossing. Verwacht wordt, dat de gemeente 50% terug krijgt van Staatsbosbeheer als sub sidie in de kosten van herbebossing, herbebossing. In het bekende, bileidsplan Sprei* dingsmodel woonkernen Venray is aan de kerkdorpen <t>ostrum en Leu nen een woonfunctie toebedacht voor zowel autochtjóiien als alloch tonen. Tevens is Uitgerekend hoe groot de jaarlij kselfautochtone wo ningbehoefte in befde dorpen zal zijn. Bij de praktische uitwerking van het spreidings^nodel is echter vooral het accent gelegd op de zorg voor de autochtone woningbehoefte in de acht anderè j kerkdorpen met een beperkte wooniunktie. Geen aandacht ik tot nu besteed aan eën systematische veiligstelling van de aanspraken op een woning in Oostrum en Leiinen door de au tochtone bevolking (van die plaatsen, omdat de makelaar noch de aan nemer hiermede tot nog toe geen rekening behoefde ;te houden. Omdat ook het' spreidingsmodel op dit punt geen 'praktische hand leiding geeft, zul lep. door de gemeen te spelregels werden gemaakt ten einde te bereiken, !dat de autochtone inwoners van Oostrum en Leunen voorrang kunnen (crijgen bij uitgifte van in die plaatsen te bouwen wo ningen. Op de Vlakwaterweg had de 39- jarige Venrayer H. J. zijn auto ge parkeerd. Voor ën achter zijn auto stonden eveneens' auto's geparkeerd. Hij trof bij terugkeer zijn auto be schadigd aan, terwijl de andere auto's verdwenen waren. Had hij maar die kentekens genoteerd, dan was het voor de; politie misschien mogelijk geweest de veroorzaker te achterhalen. Nu jzit hij met de scha de of de politie of getuigen moeten kunnen vertellen wie de veroorza ker is geweest. En naar die getuigen vraagt de politie. Misschien kent u de Nederlandse Crediet bank om te lenen. Een bank met aandachtige service voor u persoonlijk. U zou kunnen zeggen: de Neder landse Credietbank is een bank voor u privé. Op 118 plaatsen in het hele land. De Nederlandse Crediet bank is ook de beste bank om te sparen. En hoe! Altijd royale rente. S: Allerlei spaarvormen, als op maat voor u gemaakt. Bankboekjes. Spaarrekeningen. Termijnspaarrekeningen, goed voor extra rente. En natuurlijk de unieke klimspaar- boekjes met een rente die nog hoger wordt naarmate u langer spaart. Van bijvoorbeeld 4 naar 8V£%! (en géén retourrente).Stap gauw eens binnen. Dan kunnen we samen met u bekijken welke spaarvorm voor u het beste is. Doe het vandaag nog. Want bij uw eerste inleg van minimaal f 25,-, op een nieuw te openen spaarrekening, krijgt u nu een wijze spaaruil, plus ook nog 'ns f 5,-. Een prachtig begin bij de beste spaarbank. "Bij opening van een nieuwe spaarrekening. zolang de voorraad strekt). Uw bank in: Venray Patersstraat 13 Venray 25Q De heer B. te Ysselsteyn kwam 's morgens tot de ontdekking dat zijn auto uit de garage verdwenen was. Garagedeur was afgesloten met een hangslot. Hij ontdekte dat zijn hangslot verdwenen was en er een ander slot op zat. Op 9 maart j.l. had hij zijn auto merk Porche, waarde 2700,verkocht aan een zekere S. uit Heerlen. Deze had hem toen 700,handgeld betaald en ontving toen autosleutel en ken tekenbewijs. Op 16 maart j.l. zou de koper het resterend bedrag ad 2.000 komen betalen, waarna de auto zou worden afgeleverd. De koper ver scheen echter niet. Omdat het vermoeden bestand dat de koper uit Heerlen de auto ont vreemd zou hebben, werd een nader onderzoek ingesteld. Op 21 maart werd de auto in Heerlen c. angetrof- fen in bezit van genoemde S. De Heerlenaar 29 jaar oud, werd als verdacht van vermoedelijke diefstal d.m.v. inbraak aangehouden en verhoord. De betreffende auto is m beslag genomen en in bewaring ge steld in afwachting van het verdere onderzoek. Na opmaking van pro cesverbaal is de Heerlenaar huis waarts gezonden. v UIT: PEEL EN MAAS VAN 15 FEBRUARI 1947 - No. 7 Bij Kon. Besluit rijn herbenoemd in de Pachtkamer van het Kanton gerecht te Venlo tot plaatsvervan gers van het eerste lid dhr. M. Ver sieyen te Horst, P. G. Geurts te Ven ray en H. H. Berden te Maasbree. De nieuwe spelling is de Minister voornemens per 1 mei a.s. officieel in te voeren. Om voor een rijwielband in aan merking te komen gold tot dusver de norm, dat men dagelijks een mini mum afstand van 5 km. van huis naar werk of school moest afeggen. Deze norm is teruggebracht tot 3 km. De afstand, die men per dag ten behoeve van zijn beroep moet afleggen, is gereduceerd van 20 tot 12 km per dag. Programma Carnaval 1947. Zon dag installatie van Prins Sjèna I (Eug. Sijbers) op het gemeentehuis (2.11 uur)Receptie in de Residentie (Hotel De Zwaan) van 3-4.30 uur. Maandag 17 februari optocht, waar in 23 wagens en groepen. Dinsdag 18 februari Bruiloftsstoet Flora' Floerts en Scheie Maan (2.11 uur). Dansen in Venray-kom tot half elf, buiten de kom tot half tien. Muziek in café's tot een half uur voor sluitingsuur. Sluitingsuur gehele gemeente: 11.30 uur. Venra^i's Harmonie gaf traditiege trouw haar jaarlijkse concert met toneeluitvoering met medewerking van de toneelclub „Hioob". Dr. H. Sala opende de avond en kon tevens een welkom toeroepen aan de car navals Prins Sjène I, die eveneens een korte toespraak hield. Na een geslaagde muziekuitvoering bracht „Hioob" „Bloed en Liefde" op de planken. Het was een geslaagde en prettige avond. Jammer was het dat er gebrek aan belangstelling was. M. van Lierop en A. van Lierop- Swinkels zullen op 25 februari hun 40-jarige echtvereniging vieren. De gemeenteraad hield vrijdag 14 februari een openbare vergadering en nam o.m. de volgende besluiten: Medewerking zal verleend worden tot aanleg electrische verlichtings installatie in de Bijz. Meisjesschool te Leunen. Uitvoeren van herstel en verbeteringswerken aan de 'kantoren van Gemeentewerken „Onder den Boog". Herstel van oorlogsschade en het uitvoeren ervan en verbeterin gen aan 't gemeentehuis. Vaststelling van een nieuwe verordening, rege lende de markten in deze gemeente. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de Gemeen teraad W. Selder. De financiële toestand van onze gemeente gaf een tekort aan van 128.727,99. UIT: PEEL EN MAAS VAN 22 FEBRUARI 1947 - No. 8 Het was koud toen Prins Sjène I voorreed ter installatie op het ge meentehuis, maar ondanks dat was er veel publiek. Ook 's maandags met de optocht, die daar merkbaar onder geleden heeft, terwijl de Boe renbruiloft, iets nieuws voor Venray, aan hetzelfde euvel leed. Het was koud en bleef koud. Toch werd op grote wijze carnaval gevierd. In de café's en danstenten was het over vol. De Prins en Raad van Elf wer den overal goed en vrolijk ontvan gen. Ook op de kerkdorpen werd ge feest, in danstenten, schuren en ca fé's heerste een gezellige drukte. Prins Maria Christina geboren, 18 februari, hedennacht om 2.24 uur op Paleis Soestdijk. Neertands vierde Prinsesje. Toestand van Moeder en kind zeer goed, volgens verklaring van Dr. de Groot. Met feestmuziek klokkengelui en daverende saluut schoten werd het Prinsenkind be groet. Op het gemeentehuis lagen lijsten gereed om handtekeningen te zetten. Prins Sjène I maakte hiervan ook gebruik. Carnavalsvierders wis selden hun dwaas embleem voor een oranje strikje. De café's schonken zelfs oranjekleurig goed en in de vroege morgen en middaguren heers te er een opgewekte stemming. Het was een ware Oranjedag het Oranjezonnetje scheen, al was het dan ook bitterkoud. Nieuwe petroüeumbonnen in het. tijdvak van 23 februari tot en met 5 april recht gevend op het kopen en afleveren van twee liter petro leum. Deze bonnen 61-3 en 62-3 zijn 3 weken eerder dan normaal geldig vertelaard met het oog op de huidige moeilijke brandstoffen positie. In de zomermaanden zal deze periode moeten worden ingehaald. De Regionale Omroep Zuid deelt mede, dat de zender Beek van de Ned. Radio Omroep zeer binnenkort aanzienlijk zal worden verhoogd van 2 op 10 Kw. In tegenstelling tot het bericht, dat er een hulpzender bij Venlo zou komen, verneemt de Reg. Omroep Zuid dat er zender komt in de Peel. Op deze wijze zullen de luisteraars in Noord-Limburg Hil versum II als Reg .Omroep Zuid kunnen horen. Met oprichtingswerk zaamheden van de zender in de Peel is een aanvang genomen en men hoopt die dit jaar in bedrijf te ne men. Met ingang van 1 maart zullen de Voedselbureau's Venray en Oirlo worden samengevoegd. In verband met de overplaatsing naar Pa ters la an 20 te Venray, zal het Bureau te Oirto vanaf woensdag 28 februari zijn gesloten. De commissie van Algemene za ken van „Venray Vooruit" hield op 11 februari een vergadering. Alle mogelijke vraagstukken hebben de aandacht van deze commissie. O.a. in verband met de industrilalisatie wordt de noodzaak gevoeld van een Middelbare Technische School. De ze commissie heeft verder het initia tief genomen om, als erkentelijkheid voor het vele werk hetwelk onze Venrayse gestichten en kloosters tij dens de oorlogsdagen voor onze be volking heeft gedaan, een monu ment op te richten bij de ingang van Huize St. Servatius, welke stichting het leeuwenaandeel heeft gehad in de hulp aan onze evacué's. Binnen kort worden nadere plannen hier over bekend gemaakt. Prins Sjène I dankt allen die heb ben medegewerkt om het Carnavals feest 1947 te doen slagen. Gaarne inzending van foto-afdrukken voor de herinneringsalbum. Degene die nog iets te vorderen heeft, wordt verzocht rekeningen in te zenden voor einde februari. Zij die nog iets af te dragen hebben, worden ver zocht hun verantwoording zo spoe dig mogelijk in te dienen Bestuur Ver. Piëlhaas.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3