ebberink 60 DE KERK VAN 'T BRUKSKE flifoiJictn/enbv. 200 bomen rooien in Oostrum If Jftfki IN DE STARTLIJN INGEZONDEN Gunning bouw iL.O.M.-school Uitvoering openbare werken in Merselo Vierde leerkracht voor „De Keg" nodig 85 Verhoging subsidie bejaar denverenigingen Bezwaar bewoners Pater Tulpstraat tegen heffing van baatbelasting Fietsende jongen gewond Pierotten Garde naar Europa Tournooi Materiële schade Weer botsing PEEL EN MAAS UW KRANT Politie-auto's waren te langzaam Diefstallen en inbraak Brand te Overlcon Inalfa Venray verdient hoogste onderscheiding van Ford Tractor Organisation Auto gestolen kostuam-kollekties Burgemeester en wethouders heb ben besloten de ongeveer 200 vol groeide populieren, welke in het be stemmingsplan Oostrum-zuid staan tussen Randenrade en Trans Ce- dron, te laten rooien. Ter plaatse zijn woningen en we gen geprojecteerd. Hoewel het aan vankelijk in de bedoeling lag maar een gedeelte van deze populieren te rooien, heeft men besloten het ge hele perceel ineens om te hakken cm eventuele moeilijkheden later te voorkomen. De bomen zijn verkocht aan de Verenigde Hollandse Lucifer- fabrieken b.v. Foto Gerard Kruysen Het college van burgemeester en wethouders heeft aan Bouwmaat schappij Jansen b.v. opdracht ge geven voor de bouw van de L.O.M.- school annex gymnastieklokaal aan het Groenewoltsepad. De kosten bedragen 1.158.700, exclusief B.T.W. De electrische installatie is ge gund aan Janssen-Pubben te Mer- selo voor 64.400,het sanitair aan Manders Venray voor 42.800,- en de centrale verwarming aan Thissen Sevenum voor 109.500, In Merselo wordt momenteel rio lering aangelegd en een gedeelte van Grootdorp gereconstrueerd. Na het gereedkomen van de riolering is het noodzakelijk om de bestaande ver harding van de Pastoor Vercoulen- straat, Wethouder Pubbenstraat, de Cóppelenb erg gëÜéöteïïj k en het Dorpsveld waar reeds riolering is te reconstrueren-en van ontwate ring en verharde wegen te voorzien. .Bovendien wordt het van belang geacht, dat tevens de verharding en riolering van het gedeelte Coppelen- berg nabij de in aanbouw zijnde woningen tot Grootdorp wordt uit gevoerd. Omdat het gedeelte Grootdorp vanaf Straat tot Pastoor Vercoulen- straat in zijn geheel wordt opgebro ken voor de aanleg van de riolering, vinden burgemeester en wethouders het logisch om dit gedeelte gelijk tijdig te reconstrueren en te voor zien van een nieuwe asfaltverhar- ding en een ontwatering. Wanneer de commissie voor open bare werken en verkeer hierover gunstig adviseert, zal de raad ver zocht worden een krediet beschik baar te stellen. Burgemeester en wethouders heb ben de minister van onderwijs en wetenschappen om een vierde leer kracht gevraagd voor de openbare basisschool „De Keg". Deze school telt op dit ogenblik 75 leerlingen en drie verplichte leef krachten, inclusief het schoolhoofd. Op basis van de thans bekende ge gevens kan het aantal leerlingen met ingang van het nieuwe schooljaar gesteld worden op 92 voor welk aan tal het huidige aantal onderwijs krachten te gering wordt geacht. Tevens wordt toestemming ge vraagd voor het aanstellen van een leerkracht voor één ochtendschool tijd per week in het kader, van de taakrealisatie schoolleiding. openbare bibliotheek venray Schoolstraat 32 - Venray - Tel. 1970 Aanwinsten jeugdafdeling: Abrahams, F. Barry Nelson en de ontvoerde tennisser. Bloemen, A. De tantes van Juultje. Dahl R. Daantje de wereldkampioen Franken, M. Ik lees het boek van de kabouter. Haar, J. ter. Hier woon ik. Kirkegaard, O. L. Pudding Tarzan. Kuijer, G. Drie verschrikkelijke da gen. Laar, G. J. van. Bobbie Veenstra, een prima hond. Verroen, D. Allemaal de boom in. Walace, L. Ben-Hur. Wanneer de commissie voor fi nanciën hiermee akkoord gaat, zal de raad worden voorgesteld het sub sidie aan de bejaardenverenigingen in de gemeente te verhogen van 7.50 tot 10,per lid. Het sub sidie is sinds 1972 niet meer ver hoogd. In juni 1974 kwam in Ysselsteyn de aanleg klaar van de Pater Tulp straat. Een belangrijk gedeelte van de kosten ad 149.000,werd ge subsidieerd, 15% van de overblijven de kosten kwam voor rekening van de gemeente, terwijl de resterende 85% ingevolge een besluit van de raad in de vorm van een baatbelas ting zou worden verhaald op dege nen, die bij de aanleg van de Pater Tulpstraat gebaat zouden zijn. Nu de aanslagen voor het betalen van de baatbelasting zijn verzonden, hebben de bewoners van de Pater Tulpstraat bij de gemeente gepro testeerd tegen de opgelegde baatbe lasting. In de brief wordt gesteld, dat niemand van de ondertekenaars ooit akkoord is gegaan met een aan slag van 85% van de kosten. Verder zijn de ondertekenaars van mening, dat indertijd in het kader van de ruilverkaveling Lollebeek de Pater Tulpstraat zou worden aangelegd, doch dat de gemeente de aanleg heeft overgenomen. In hun antwoord zeggen burge meester en wethouders dat in het schrijven van de bewoners van de Pater Tulpstraat niet is aangetoond, dat de betreffende percelen niet ge baat zouden zijn bij de door de ge meente betaalde aanleg van de straat met riolering, trottoirs en verlich ting. Er wordt aan herinnerd, dat 'de kwestie baatbelasting meerdere ma len is besproken met de toen beken de belanghebbenden. In de eerste bespreking verklaarden allen zich akkoord met de voorgestelde baat belasting en in een tweede vergade ring bleken er slechts enkele bewo ners tegen te zijn. Na bespreking in de dorpsraad van Ysselsteyn is aan het gemeentebestuur geadvi seerd de Pater Tulpstraat aan te leggen en een baatbelasting te hef fen. Tijdens die besprekingen zijn ook bedragen genoemd. Aanvanke lijk werd uitgegaan van ruim 26,- per strekkende meter. Daarna kon een aantal kosten worden afgetrok ken waardoor uiteindelijk 22,36 per strekkende meter uit de bus is ge komen. Wanneer de weg indertijd in ruil- verkavelingsverband was aangelegd, dan had men een Pater Tulpstraat gekregen als landbouwweg met een breedte van drie meter, terwijl men thans een volwaardige woonstraat heeft. Overigens zo wordt in het antwoord gesteld heeft de ge meente ier nooit een geheim van ge maakt, dat voor de aanleg van de Pater Tulpstraat een baatbelasting zou worden geheven. Integendeel mag zelfs gesteld worden dat daar bij de grootst mogelijke openbaar heid en inspraak is betracht. De 12-jarige fietser A. R. reed op de Stationsweg in de richting Oos trum en zwenkte plotseling naar het midden van de weg* en kwam tegen de rechterzijde van een vrachtauto bestuurd door de 21-jarige P. B. uit Venray. Door de botsing liep de jongen dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. V IVUXRK'lbil HAAT5J Opnieuw heeft de „Pierotten Gar de" uit Venray succes geboekt. Op de gehouden Nederlandse kampioen schappen voor dansgardes in Nijme gen heeft deze Garde, in een zeer sterk bezet tournooi, in de categorie showdansen junioren de derde prijs behaald. De Can Can die deze groep Uit voerde werd door de jury gewaar deerd met 45.3 punten, Tilburg be haalde de 2e prijs met 45,5, terwijl Haalderen eerste werd met 45.6 pnt. In de categorie dansgardes junio ren (hiervoor hadden zich 31 ver enigingen gemeld) plaatste de Pie rotten Garde zich als 4e. Door deze resultaten plaatste deze garde zich voor de Europese kam pioenschappen welke gehouden wor den op zondag 20 maart a.s. in Frankfurt. Voorwaar een groot succes, als men bedenkt dat deze garde voor de eerste maal het Nederlands kam pioenschap bezocht. Wij wensen dan ook leiding en in- structrice Finny van Rens-Houben veel succes bij deze Europa Cup. Op de Grote Markt reed de be stuurder van een personenauto, de 46-jarige E. V. uit Venray achteruit. Volgens getuigen reed de bestuurder van een andere personenauto, de 59- jarige P. de G., heel langzaam voor uit. Volgens verklaring van laatst genoemde stond hij echter stil en reed de eerste bestuurder tegen zijn stilstaande auto op. Maar de rech ter moet dat maar uitmaken. Beide auto's liepen lichte schade op. Op de Maasheseweg met de kruising Paul :Burgmanstraat lette dé de 24-jarige vrachtautobestuur der E. S. uit Dordrecht onvoldoende op het verkeer over het fietspad toen hij linksaf wilde gaan. Daar door hinderde hij de bromfiets, be stuurd door de 18-jarige J. W. uit Venray en botste met zijn bromfiets tegen de bumper van de vrachtauto. Maar het liep nog goed af, alleen wat schade aan bromfiets e:i bum per. Op de Grote Markt wilde de 20- jarige bestuurder van een personen auto M. B. uit Horst achteruitzetten en lette onvoldoende op de achter zijn auto geparkeerd staande auto's. Nu botste hij tegen de geparkeerde auto va* det Venrayer R. P. Ook hier alleen materiële schade. Wederom vond op de kruising Eikenlaan-Lindenstraat een botsing plaats. Nu verleende de 30-jarige bestuurster mevr. M. S.-P. uit Box meer geen voorrang met haar per sonenauto aan een van rechts ko mende personenauto bestuurd door de 21-jarige mevrouw F. L.-v. H. uit Venray. Ook nu alleen materiële schade. In de vroege morgen omstreeks kwart voor vier kwam bij de Ven- rayse politie de melding binnen dat er vermoedelijk werd ingebroken bij het confectieatelier van Og aan de Zuidsingel. Twee politieauto's spoed den zich naar het confectieatelier en zagen aan de achterzijde van het ge bouw een donkerblauwe Mercedes staan met een man achter het stuur en met draaiende motor, terwijl een tweede man kleding in de -auto wierp. Men had kennelijk de politie auto's zien aankomen want de auto verdween met grote snelheid via de Zuidsingel naar de Leunseweg. De politiemannen zagen de auto de Deurneseweg op rijden, maar daar bleken de politievoertuigen trager te zijn dan de Mercedes en ze moesten de achtervolging opgeven. Het ingestelde onderzoek bracht aan het licht dat de inbraak aan de achterzijde van het gebouw had plaats gevonden en dat er werden vermist: 200 costuums, 35 colberts en een onbekend aantal pantalons. Het geheel vertegenwoordigde 'n waar de van 30.000, Uit de kassa van winkelier N. werd een bedrag van 125,ver mist. Hoe de diefstal is gepleegd is nog een raadsel. - G. T. uit Amsterdam deed aan gifte van diefstal van zijn motor. - Mevr. v. d. H. deed aangifte van inbraak in de Peuterspeelzaal aan de Kolkweg. Door verbreking van een ruit was toegang verkregen en vooral de leidsterskamer en ma gazijn waren zinloze vernielingen aangebracht. Er waren balen suiker, koffie, verf, flesjes limonade op de vloer gestrooid en daartussen lagen kledingstukken verspreid en de in houd van bergkasten. Uit een plas tic beker werd een bedrag van ƒ18, aan kleingeld ontvreemd. Zaterdagavond omstreeks 22.15 u. brak plotseling brand uit in de bo venverdieping van het woonhuis van de fam. Gerrits aan de Helderseweg in Overloon. Deze brand werd door de buren ontdekt, de bewoners wa ren afwezig. De gewaarschuwde brandweer van Vierlingsbeek, welke spoedig aanwezig was, kon het be nedenhuis behouden. Er was grote waterschade, waardoor de inboedel boven geheel en onder gedeeltelijk verloren gii}& Qe Qorzaak van de brand is onbèkend. Dezer dagen ontving de directie van Inalfa Venray uit handen van de General manager van Ford Trac tor Organisation de „Quality Moti vation Award", de jaarlijkse kwali teitsprijs voor de beste toelevering in 1976. De toekenning van deze onder scheiding was de bekroning op het werk van alle Inalfa medewerkers om aan al onze klanten een goed produkt te leveren binnen de gevraagde levertijd tegen een rede lijke prijs, met tevens de flexibili teit zich snel aan te kunnen passen aan de planning van de afnemer. Volgende week komen we hier uit voeriger op terug. Vanaf het Henseniusplein werd ten nadele van de Venrayer W. R. een geel gekleurde SKODA, ken teken 13-HK-27 ontvreemd. De eige naar was niet tegen diefstal verze kerd en zit nu met^een behoorlijke "strop. De nieuwe voor mannen jongemannen moet beslist komen bekijken Kiedingspeciaalzaken voor mannen en Jongemannen (v.a. 6 jaar) VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK Grotestraat 6a Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat Als je een leuke middag wilt heb ben, ga dan niet naar een officiële oplevering van een kerk! Want van het feestelijk gebeuren dat je zou verwachten klopt geen lor. Vijf paar onderzoekende ogen en handen bespeuren en betasten 't nog hol-klinkende gebouw. Dat duurt zo'n half uur. Noem 't maar een examen. Deel een: praktische vra gen. Dit deel van 't examen wordt lopend of stilstaand afgenomen en aan de bibberende kant van 't duel staat de aannemer en zijn assistent. Daarna verhuist het gezelschap naar een kleiner vertrek, waar 't tweede deel wordt afgenomen: de financiën. Soms gaat 't sppl van vraag en antwoord vlot; meestal echter zijn er grote stiltes tussen en dan heb je 't gevoel alsof aan beide kanten van de tafel een beetje ge bibberd wordt, koffie en Limburgse vla ten spijt. Nee, dan was het de dag daarna heel wat gezelliger en feestelijker. Maar daar was het ook werk van vrouwen voor! Wat twaalf dames met spons, zeem en zeep in één ochtend klaar krijgen is onvoorstel baar. En als zij zó in de kerk bezig zijn geweest dan heb je het gevoel: de ruimte is nu van ons, zij hebben 'm eigenlijk al een beetje ingewijd! Nu kunnen we er in, voor goed! Dat doen we ook op Palmzondag, 3 april. Maar daar hoort u nog wel van! Intussen onze hartelijke dank aan allen die 't zover al wisten te krijgen! Nog één ding tot slot: U eet a.s. zaterdagmiddag toch zeker wel erw tensoep, hoop ik? We komen weer rond, tussen tien en een. Over de kwaliteit zult u weer geen slecht woord kwijt kunnen. Smakelijk eten! Wat betekent eigenlijk werkloos? Je zit gewoon thuis, bij moeders de hele dag. Je moet jezelf dwingen om, 's morgens bijtijds op te staan, anders slaap je 's nachts te moeilijk. Je zet zelf een keer koffie rond tien uur, omdat je vrouw dan net een boodschap moet, of zonodig moet af stoffen. Alles wat je vrouw doet, doe je zelf in feite ook. Je gaat je er mee bemoeien want je vindt dat het anders kan. Ergens ben je toch nog een vent met misschien wat meer technisch inzicht, al heeft dat niets met afstoffen of ramen lappen te maken. Een koekje bij de koffie wordt steeds moeilijker, de kinderen moeten eten en financieel gaat men alleen maar achteruit, dus met al je ellende moet je nog zuinig zijn ook. Je leest de krant nog een keer en kijkt de zuinige vraag naar vaka- tures nog eens na. Misschien is dit iets voor mij. Je hebt een gezin, daar wil je alles voor doen, dus voor de zoveelste keer, schrijf je een brief. Afwachten. Er zijn bedrijven of instanties die je netjes bedanken, soms pas na maanden, andere daar entegen vinden je geen postzegel waard. De keuze is erg groot. Op sommige betreikkingen schrijven wel 200 mensen. Ook dat zijn mensen die gewoon willen werken, maar, zoals dat dan heet, geen poot aan de grond krijgen. Je gaat wat fietsen, om er even uit te zijn, een vriend opzoeken die ziek is. Dat zijn de ont spanningen die je overdag hebt, want je kunt bijna nergens terecht, omdat je kameraden wel werken, en wat moet jij bij zijn vrouw? Och je wilt gewoon wat praten, desnoods een boodschap voor haar doen, maar dat is link, want je moet het volle vertrouwen hebben van alle kanten. Is dat moeilijk als je werkloos bent? De kroeg is er ook nog, de kaste lein vervelen en het risico lopen dat de gewoonte van de dagelijkse bor rel, je noodlottig wordt. Ook de tele visie is er nog, meestal 's avonds. Ik wed dat het best rendabel is om overdag ook eens een film uit te zen den, al was het alleen maar voor de werklozen die kunnen kijken. Er zijn veel programma's die door min der mensen bekeken worden. Zo gaan de dagen en maanden, zelfs jaren voorbij, moet je nog blij ven hopen op een toekomst? Beslist. Ik tenminste wel. Gewoon stug vol blijven houden, blijven solliciteren. En als het waar is, dat je een „krui wagen" nodig mocht hebben, die zijn er genoeg te koop. Je moet blijven geloven dat het allmeaal wel goedl komt, zullen we dat maar doen? Tenslotte blijkt dat de werkloos heid gedaald is. So what? TOON,. Merselo Dank aan drumband Merselo Dank zij de enorme leuke drum band van Merselo hebben wij car navalsmaandag al dansende doorge bracht. Door de geweldige rytmische muziek van „Happy Brasil" werden regen en hagel niet door ons gevoeld en werd de optocht voor ons een onvergetelijke middag. Menigeen voelde de volgende morgen de vete rane nbotj es nog kraken. Ook voor ons was het een fijne belevenis en hopenlijk voor herha ling vatbaar. Hartelijk dank drumband Merselo. Dames veteranen Hockeyclub Venray Het H. Hartbeeld bij de Paterskerk In het kader van de veranderin gen in de Paterslaan blijkt het Hei lig Hartbeeld op de hoek van het Mgr. Wij nhovenpark een sta-in-de- weg te zijn. Afgezien van het feit, dat het op de gewone Venrayer nogal vreemd overkomt, dat om een rij esdoorns te sparen een flink stuk van een park moet verdwijnen, wordt het steeds duidelijker, dat omwille van de vooruitgang bijna niets meer hei lig is. Vooruitgang zou naar mijn smaak onverbrekelijk ook vergroting van de leefbaarheid moeten inhouden, maar ik verwacht niet, dat je na de komende veranderingen nog zo rus tig op een bank bij de Paoterskoel kimt zitten als nu. Zoals de Paoterskoel nog een rustpunt is in het steeds gejaagdere Venray, zo was tot het einde van de jaren 50 het Heilig Hartbeeld een rustpunt voor de processies van Venray. Het beeld werd in novem ber 1931 onthuld uit dank voor het grote aantal priesterzonen, dat Ven ray heeft voortgebracht en waarvan Mgr. Wijnhoven er één was. Deze uiting van dank is ook een herinne ring aan deze mensen en in die zin is het beeld niet zo maar een beeld, maar ook een klein monument. Het is te hopen, dat de mensen, die over het lot van dit beeld moeten beslissen, een even goede oplossing zullen vinden als indertijd voor het Rochuskapelletje in Veltum: ver plaatsing van het geheel naar een plek zo dicht mogelijk in de buurt, waar het ook tot zijn recht kan ko men. Elke andere oplossing zou inhou den, dat al weer een stukje van oud Venray moet verdwijnen. Als we niet heel snel erg zuinig worden op dit soort zaken, moeten we binnen afzienbare tijd constateren, dat er niets meer over is en ik betwijfel of wij daarmee gebaat zullen zijn. -K. Swinkels.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3