uiabvim NU... VASTENAKTE oostrum (IntdiHücyen S.V. Venray V.C.R00Y S.V. Phoenix'75 Afd. softbal honkbal Softbal jongenskostuums Venrays raad bezocht „De Hommel" Getuigen noteer den kenteken Brommer botste cvrrvps Met mes verwond Materiële schade wereld moet je mee maken Een puzzel voor de basisscholen MEERLO 1 KAMPIOEN In een uitermate spannende wed strijd met een volle bak aan publiek heeft Meerlo 1 rivaal en kanshebber Diana met een verschil van 20 rin gen verslagen en het kampioenschap in de wacht gesleept. Held van de dag was ongetwijfeld Mart Smits, normaliter de vierde man uit het Meerlose team, die zich zelf een ver jaardagscadeau bezorgde door met 268 ringen als hoogste schutter van de wedstrijd uit de bus te komen. Talrijk waren de felicitaties die de kampioenen reeds direct na de wed strijd in ontvangst konden nemen, waarna niet de champagne doch het bier rijkelijk vloeide. Uitslagen 5 maart: Dames: AetemitasLyceum 0—3 AthosLyceum 2 Hovoc 6Lyceum 3 0—3 Heren: Lyceum 1VC Velden 3—0 Lyceum 2Ludentes 3—1 Lyceum 3VC Rooy 2 1—3 Lyceum 4VC Rooy 3 2—2 Lyceum 5Meterik 2 3—1 Zondag 6 maart: Meisjes aspiranten Poule II: Lyceum 2—VCM 1 0—2 Hovoc 3Lyceum 2 20 Programma zaterdag 12 maart: Dames: Lyceum 3Set Up 3 14.00 u. Finale nationale jeugdcompetitie van districtsteams te Utrecht (meisjes ju nioren en Jongens aspiranten en ju nioren). LyceumVC Velden 30 Velden gelooft blijkbaar niet meer in het behoud van het 3e divisie- schap, want het legde zich als het ware bij voorbaat neer bij een ne derlaag. Dit kwam Lyceum goed van pas, want men moest met een ge handicapt team aantreden. Het enige wat Lyceum in deze match te doen had, was voledig geconcentreerd te Mijven. Dat men hierin slaagde blijkt uit de setstanden: 15-5 15-11 en 15-7. Doordat de naaste concurrent Ta- veno 2 punten liet liggen, heeft Ly ceum nu 3 punten voorsprong en dat terwijl er nog 5 wedstrijden zijn te spelen. Zaterdag is men vrij (waar schijnlijk speelt men een oefenwed strijd tegen plaatsgenoot VC Rooy) en de week daarop volgt de zware uitwedstrijd tegen Taveno. Lyceum 2Ludentek 3—1 In de eerste twee sets trok Luden- tes fel van leer en Lyceum moest al le zeilen bijzetten. De eerste set zette Lyceum net in winst om, maar in de 2e set moesten de schuppers voort durend niezen en hoesten, hetgeen de bal steeds in de verkeerde rich ting deed gaan. Setwinst dus voor Ludentes. Na een drankje ingeno men te hebben waar de slijmvliezen weer wat luchtiger door werden wa ren de volgende twee sets duidelijk voor Lyceum. Wij danken het publiek, dat in zo grote getale (hoperüijk volgende keer weer) aanwezig was en wensen onze eigen spelers een goede gezondheid! Uitslagen Nevobo kompetitie: Dames: AVOC 2Phoenix '75 Heren: Set Up—Phoenix '75 Phoenix '75 2Kessel 0-3 2—2 0-5 Wedstrjjdprogramma 12 maart a^.: Dames: Hovoc 5—Phoenix '75 14.00 u. Horst Heren: Phoenix '75 2Hovoc 5 17.00 U. Coninxhof Veltum Set UpPhoenix '75 2—2 Phoenix heeft in deze moeilijke uitwedstrijd getoond dat het toch voldoende karakter kan opbrengen om ook bij een hopeloos lijkende achterstand door te blijven gaan. Na de eerste twee sets zag het er naar uit dat Phoenix naar een kans loze grote nederlaag zou worden ge speeld. De thuisclub leidde op dat ogenblik met 2-0 en dit was een dik verdiende voorsprong. Setstanden van 15-11 en 15-3 spraken voor zich. Aanvankelijk leek de derde set dezelfde kant op te gaan, maar op eens begon het snelle aanvalsspel van Phoenix vruchten af te werpen. Set Up had geen vat meer op de Phoenix aanval en begon onzeker te spelen en hierdoor ook fouten ma ken. Het werd een 16-14 setwinst voor Phoenix en de partij lag weer volledig open. In de laatste set bleef Phoenix doorlopend aan de positieve kant van de score en kon uiteindelijk zeer verheugd het winstpuntje binnenha len. Al met al een juiste uitslag tus sen twee gelijkwaardige ploegen. REKREANTEN KOMPETITIE: Uitslagen 3 maart j.l.: DeurneSmak 30 DerumeVC Knudde 30 Wedstrijdprogramma 10 maart a-s.: 17.30 DP.S.—VC Pak Weg 18.45 MashCentientje Wedstrydprogramma 17 maart a-s.: 17.30 VC Knudde—Smak 18.45 DeurneLuck Raek Zondag 13 maart is het zover dat de eerste ballen weer over de plaat gegooid zullen worden. Het honkbalteam Venray start het oefenprogramma met de wedstrijd tegen de Phantoms, Weert. Zondag zal blijken of er goed over winterd is en de konditie niet te veel achterstand vertoont. In het honkbalteam zullen dit jaar een aantal nieuwe gezichten optre den als gevolg van het stoppen van een aantal oude getrouwen. Nieuwe gezichten welke het team mogelijk de impulsen kunnen geven in deze kompetitie wat beter voor de dag te komen dan in de voorgaande. Zondag 13 maart: VenrayPhan toms, aanvang 14.00 uur; samen komst 120.0 uur, sportpark de Wieën. Indien de weersomstandigheden goed zijn starten wij zaterdagmor gen 10 uur weer met peanut trainin gen. Doordat een aantal oudere meisjes dit jaar het jeugdsoftbal gaan beoefenen zullen de leeftijden van de peanuts dichter bij elkaar komen te liggen. Peanuts training zaterdagmorgen 10 uur. Nieuwe leden voor honkbal, dames softbal, jeugd softbal en peanut, kunnen zich nog steeds aanmelden bij A. J. Vermeulen, Blauwverver- straat 30, Venray, tel. 04780-3320. Aanstaande zondag 13 maart is het weer zo ver dat ook de softbalsters met hun oefenwedstrijden beginnen. Zondag 13 maart: Venray—Phan toms, aanvang 11 uur; samenkomst 10 uur sport de Wieën. Zaterdag wordt normaal getraind van 10-11 uur en hopen dat ieder een aanwezig is, weer of geen weer. JDe jeugd traint*van 9 - 10 uur. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds aanmelden bij A. J. Vermeu len, Blauwverversraat 30, Venray, tel. 04780-3320, of kom eens een keer op de trainingen kijken. Heren: In een zeer rommelige wedstrijd tegen Torpedo's heeft VC Rooy niet de kracht gehad om de wedstrijd naar hun hand te kunnen zeten. Ge handicapt door de afwezigheid van twee basisspelers werd er futloos ge speeld en het werd voor de Ven- rayers een regelrechte afgang. Met name de pases en het blok werden zeer slecht verzorgd. Torpedo's pro fiteerde hier erg goed van door steeds maar te serveren op die men sen, die de slechtste passes verzorg den. Mede hierdoor kon er van een goede aanval van VC Rooy geen sprake zijn. Toen bovendien de beslissingen van de scheidsrechter keer op keer in het nadeel van VC Rooy uitpak ten, werd er nog onzekerder ge speeld en zakte VC Rooy steeds ver der weg. Gezien de speelwijze was deze nederlaag volkomen verdiend. Dames: De dames van VC Rooy hebben de moeilijke uitwedstrijd tegen Amster dam Boemerang ook niet tot een goed einde kunnen brengen. Aan vankelijk hielden de Venrayse da mes nog gelijke tred met Amsterdam maar met 15-12 ging de le set toch neg verloren. In de tweede set zat er geen vuur meer in het spel persoonlijke fouten namen de overhand en van een blok vorming was slechts sporadisch sprake. Met 15-4 ging deze.set met recht naar de dames van Amster dam. Tijdens de derde set liep het spel aan Venrayse zijde wat meer gestroomlijnd maar het was te wei nig gehalte om de tegenstander ook daadwerkelijk te kunnen bedreigen. Met 15-12 werd de derde set aan Amsterdam gelaten. Heren Lyceum 4VC Rooy 3 22 Setstanden: 15-10 12-15 10-15 15-10. De topwedstrijd om de hegemonie in de 3e klasse tussen beide Venray se teams is na een spannende strijd onbeslist geëindigd. Het Lyceum team heeft nog steeds een punt voor sprong op VC Rooy en daarom ook betere uitzichten op het kampioen schap. Het was echter jammer dat de scheidsrechter de sfeer niet goed aanvoelde en zelfs zo ver ging dat hij V.C. Rooy's sterkste aanvaller na een, op zich onschuldige overtreding, uit het veld stuurde. Dat beïnvloed de het verdere verloop van de strijd in dusdanige mate dat mede hier door over het kampioenschap is be slist, niet op sportieve wijze door de spelers onderling, maar door de scheidsrechter. Veteranen: Concordia-VC Rooy 03 Met slechts zes spelers vertrokken we naar Panningen. In een erg ple zierige wedstrijd werd er gewonnen van Concordia. Dit was voor ons een fijne opsteker voer a.s. zondag. Dan ontvangen we namelijk de ongesla gen koploper Hcvoc. Indien we met 3-0 of 3-1 kunnen winnen staan we gelijk aan kop en zal een beslissings wedstrijd noodzakelijk worden. Sup porters kunnen we dus goed gebrui ken in de sporthal'van St. Servatius. Aanvang van de wedstrijd is om 10.00 uur, er wordt geen entree ge vraagd, kinderen mogen ook komen en toeters zijn niet verboden. Tot zondag zullen we dan maar zeggen! Dames: Meterik—VC Rooy 3 3—1 Tegen het hooggeklasseerde Mete rik werd verloren; niet door totale onkunde maar door het goede aan valsspel van de tegenstander We verzorgden de passes iets minder goed en daardoor maakten we het ons zelf moeilijk In het nog reste rende deel van deze competitie zul len we alle zeilen moeten bijzetten om nog enlkele puntjes te vergaren anders dreigt toch wel degradatie. Kom op dames, wij wensen jullie in ieder geval veel succes! Revoc 2VC Rooy 4 31 Gruwelijk! Wat een kansen kregen we om een wedstrijd te winnen en wat deden we? We speelden te sim pel. Revoc echter speelde vele bal len taktisch schuin langs het blok en daar vielen de gaten. We bleven vaak het antwoord schuldig en kwa men we dan eens voor te staan, dan gaven we ineens 5 punten weg. We hebben nog zeker 4 punten no dig om ons veilig te stellen, mis schien gelukt het a.s. zaterdag 19 maart als we tegen Valuas 5 spelen. Dan moeten we wel wakker in het veld staan en veel voor elkaar over hebben! De trainingen gaan voor de wed- striidrenners nu toch vruchten af werpen. Tijdens de voorwedstrijden in Wanroy werd Michel Cuypers 2e bij de categories gentleman, terwijl Theo Raaymakers beslag wist te leg gen op de 3e plaats. Piet Engbersen reed bij de ama teurs-senioren naar een 2e plaats. Over enkele weken, als de eerste wedstrijden van de N.W.B. verreden worden, zal blijken of de verkregen konditie voldoende is. De trimmers beginnen ook te mer ken dat het weer beter wordt, dat blijkt wel uit het steeds groter wor dend aantal trimmers dat zich zon dags in het zadel zet. Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij secretaris Harry Horster mans, Vivaldistraat 5, Venray, tel. C4780-4159. onze prachtige kollektie in komen bekijken!! (o.a voor de a.s. kommuniekar\ten) Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongenmannen (v.a. 6 jaar) VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK Grotestraat 6a .Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat Zaterdagmorgen ontving 't school bestuur en de leiding van de Prot. Christelijke School „De Hommel" burgemeester mr. H. Defesche en 14 raadsleden, jammer genoeg niet de voltallige raad. Geen van de vier wethouders gaf acte de presence. Het was de voorzitter van het schoolbestuur de heer Th. van Dijk die het gezelschap welkom mocht heten. Hij deed dat door in vogel vlucht het ontstaan van het Prot. Christelijk onderwijs te schetsen en de lange weg welke het schoolbe stuur sinds 1962 in Venray had moe ten afleggen. In 1972 kon gestart worden met de procedure voor de permanente school welke in 1975 in gebruik kon worden genomen. Hij legde de nadruk op de inte gratie kleur- en lager onderwijs en wees er op dat door de realisering van het jeugdgebouw een optimale mogelijkheid geschapen was voor 't multi functioneel gebruik van school met jeugdgebouw. Even bleef de heer van Dijk stil staan bij de noodzaak van het Chris telijk Onderwijs in Venray. Het Christelijk onderwijs richt zich mede op de menswording om de jonge mensen bewust te maken dienend te leven. 132 leerlingen voor het basis onderwijs en 50 kleuter stonden nu in Venray ingeschreven. De heer Perfors gaf bouwtechni sche uitleg waaruit bleek dat de bouw van de school mogelijkheden in zich heeft voor uitbreiding zonder het geheel aan te tasten. Verschuilende raadsleden lieten zich voorlichten over zowel het on derwijs met de afwijkende lesse naars alsook omtrent de samenwer king met de andere schoolgemeen schappen. Daaruit bleek dat er in het Brukske een goede samenwer king met hét Christelijk onderwijs bestaat. Kritiek werd naar voren gebracht wat betreft de oversteek van de Henri Dunantstraat, waardoor het gemeentebestuur reeds maandenlang aan een verbetering dokterde, maar nog geen oplossing in het vooruit zicht kon stellen. Ook dat de weg naar het gymnastieklokaal voor de Prot. Christelijke jeugd niet langs gebaande wegen ging, maar dikwijls via een modderweg, kwam ter spra ke. Wij geloven wel dat hiervoor binnen niet al te lange tijd een op lossing zal komen. De raadsleden lieten zich verder deskundig voorlichten over de di verse mogelijkheden en de situering van de verschillende lokalen. Personeel van de Prov. Waterstaat zagen op de Maasheseweg dat een bestelauto door onverklaarbare oor zaak van de weg geraakte en een rechts van de weg staand verkeers bord ramde. De bestuurder reed zonder zijn identiteit bekend te ma ken door, maar dank zij de oplet tendheid van de kantonniers kon de politie de doorrijder achterhalen en dat bleek de 26-jarige G. H. uit Horst te zijn. Nu zal de rekening itv; duurder uitvallen. Op de Julianasingel zag 'n getui ge dat een personenauto bij een bot sing met een geparkeerde auto de mistlamp van die geparkeerde auto vernielde. Ook die bestuurster reed zonder haar identiteit bekend te ma ken door, maar een getuige had het kenteken genoteerd en de politie achterhaalde die bestuurster en dat bleek de 37-jarige mevr. H. uit Ven ray te zijn. De eigenaar van de ge parkeerde auto G. kan nu de schade verhalen en de mevr. zal wel weten wat het doorrijden extra zal gaan kosten. In de Schoolstraat wilde de 31-ja- rige bestuurder van een personen auto, P. H. uit Boxmeer, een links van de Schoolstraat gelegen par keerplaats oprijden. Hij lette daarbij onvoldoende op het verkeer dat over de Schoolstraat kwam, en blokkeer de een aankomende bromfiets, be stuurd door de 22-jarige A. S. uit Venray. Deze kon een botsing met de auto niet meer voorkomen. Bij de botsing bleef het gelukkig alleen bij materiële schade. Klassieken modern Oud Hollandse staart klokken, Engelse tafelklokken, Franse boereklokken of moderne fantasie-klokken in vrolijke kleuren. U kiest uit een grandioze kollektie JUWELIER Grotestraat 16 Venray Zaterdagavond omstreeks 10 uur verliet de 17-jarige J. R. uit Deurne met nog een jongen en een meisje de Pentagonbar. Buiten gekomen werd het meisje lastig gevallen door enkele andere personen, vermoede lijk buitenlandse gastarbeiders. De Deurnenaar bemoeide zich ermee en dat was niet naar de zin van de gastarbeiders. Een van hen trok zijn stiletto en stak in de richting van de Deurnenaar die de steken afweerde, maar daarbij verwondingen opliep aan zijn onderarm. Een der omstan ders bracht de bloedende jongen naar het ziekenhuis, waar enkele hechtingen moesten worden verricht. De verwondingen bleken niet ernstig te zijn. Mede omdat de politie nog geen duidelijk overzicht heeft ver zoekt zij eventuele getuigen hun be vindingen ter kennis te brengen. Op de Maasheseweg reed een personenauto, bestuurd door de 38- jarige W. L. uit Vierlingsbeek. Hij werd ingehaald door een personen auto bestuurd door de 33-jarige S. S. uit Oosterhout. Op het moment dat beide auto's elkaar genaderd waren, kwam van links plotseling een auto, bestuurd door de 43-jarige B. B. uit Gorinchem, achteruit de Maashese weg op. Er ontstond een botsing waarbij alle drie de auto's betrokken raakten, maar het bleef gelukkig bij behoorlijke materiële schade. Op de Oude Oostrumseweg reed een personenauto bestuurd door de 37-jarige G. H. uit Venray achter een andere personenauto, bestuurd doo;r de 36-jarige mevr. D. uit Ven ray. De eerste bestuurder bemerkte te laat dat fevr. D. van plan was links in te draaien. Het bleef bij ma teriële schade. Op de kruising Mgr. Hanssen- straat - Wanssumseweg - Witte Ven- nenweg wilde de bestuurder van een personenauto de 38-jarige J. R. uit Venray, de Wanssumseweg overste ken in de richting van de Witte Ven- nenweg, haar had de rechts over de Deumeseweg komende auto be stuurd door de 33-jarige W. V. uit Meerlo-Wanssum niet zien aanko men. Bij de flank-botsing werd de auto dusdanig aanegreden dat hij enkele malen over de kop sloeg. De bestuurder werd uit de auto geslin gerd en kwam in de berm van de weg terecht, maar liep nagenoeg geen letsel op. Zijn naast hem zitten de echtgenote liep op het eerste ge zicht geen letsel op, maar later klaagde ze over pijn in de schouder en flinke kneuzingen. De bestuurder die geen voorrang verleende liep een lichte hersenschudding op. Beide auto's waren klaar voor de sloop. Een steenfabriekje, gebouwd met onze hulp: basis voor een toekomst met meer zekerheid, prikkel tot zelfbewustwording. STEENBAKKERIJ VRAAGT GELD VOOR LEEMBOOT Bij het stadje Oeiras do Paré, aan de rand van het Amazonegebied in Brazilië, is men in 1970 begonnen met de bouw van een kleine steen fabriek, waarvoor de Nederlandse Vastenaktie het geld beschikbaar heeft gesteld. In totaal is een bedrag van bijna 40.000,in dit projekt gestoken en het loopt nu als een trein, aldus padre Nol Konings uit Roosendaal, de initiatiefnemer. Hij heeft nu, via de Vastenaktie te Zeist een aanvullend bedrag van 6500, gevraagd voor de aanschaf van een binnenboordmotor. Deze motor is dringend nodig voor de in gebruik zijnde leemboot, omdat men de leem (noodzakelijke grondstof voor stenen en dakpannen) op vier dagen varen van de fabriek moet halen. De steenfabriek verschaft achttien gezinnen werk. De afzet richt zich oip de hele oostkant van het Amazo negebied en de produktie is opge voerd tot 22.000 stenen en dakpan nen per maand. Pater Konings: „U zult zich afvragen, wat zo*n ekono- misch projekt met bewustwording te maken heeft. Welnu, het is een ini tiatief van een van onze basisge meenschappen. De steenfabriek ver betert niet alleen de materiële om standigheden van de leden van deze gemeenschap, maar geeft hen ook 'n gevoel van groter zelfbewustzijn en een stimulans om door middel van scholirfg, vorming en een spaarsys teem de basis te leggen voor een toe komst met meer zekerheid dan vroe ger." Belangrijk is ook, dat niet de mis sionaris de centrale rol speelt in zota projekt. De leiding is in handen van een geschoold Braziliaan. Alleen de organisatie en administratie zijn nog toevertrouwd aan pater Konings, „maar binnenkort nemen geschoolde krachten dat van mij over". Hij heeft het trouwens druk genoeg met de zorg over liefst 34 kapellen in het binnenland, waarvan de verste op 23 uur varen van Oeiras ligt. Dit soort projekten past in de Vas tenaktie 1977, omdat zij gericht zijn op het op gang brengen van zelf hulp. Zodra de steenfabriek van Oeiras volledig is uitgebouwd, kan zij zichzelf bedruipen en kan haar rendement worden aangewend voor de financiering van andere voorzie ningen binnen de basisgemeenschap. Zo maakt men ginds, Brazilië, zijn eigen leefwereld méé! Hetzelfde mo tief zit ook achter een aan Noord- Limburg toevertrouwde aanvraag van 10.000,voor de aanschaf van een motor in een meelfabriek, ge ëxploiteerd door een basisgemeen schap in de staat Bahia en 40.000,- voor de inrichting van een zieken huisje in de staat Goias. Wij kun nen hen over de drempel helpen. Als ze daar eenmaal overheen zijn, kunnen ze voortaan alleen vooruit! Giften zijn welkom bij alle Ven rayse bankinstellingen t.n.v. Vasten aktie 1977. Interparochiële Werkgroep Vastenaktie 1977 voor Venray-centrom. VASTENAKTIE 1977 In de zes weken van de vasten staat er iedere week een verhaal in Peel en Maas over de Vastenaktie 1977. Het zijn artikelen over de men sen in Brazilië) die het heel wat minder prettig en gemakkelijk heb ben als wij hier in Venray. Jullie doen toch ook mee met de Vastenaktie, net als jullie vader en moeder? Alle vierde-, vijfde- en zesdeklas- sers kunnen meedoen door het op lossen van de puzzel, die volgende week speciaal voor jullie in Peel en Maas verschijnt. Om die puzzel op te lossen moet je de artikelen over de Vastenaktie van 4, 11 en 18 maart goed bewaren en vooral heel goed lezen. Voor de winnaars zijn er hele leuke prijzen. In Peel en Maas van 18 maart dus jullie eigen puzzel met daarbij de adressen, waar je je oplossing kunt afgeven. Veel succes alvast.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11