makelaar Buiten de orde sprak raad over brandweerauto „De Foekepot" Wereldgebeds dag 1977 V UW 23c. Raadsvergadering Venray STILLE OMGANG A curruyss 1539 05 730 Dit is één van de vele boeken uit boekhandel v. d. Munckhof kom ook eens uw keus maken Uitbreiding overdekt zwembad Arbeidskrachten telling 1977 Aanbesteding zuiverings installatie Straatverlichting langs Twistweg Verbetering van wegen in kader van ruilverkaveling Scouting Venray de ralolanb-reh •ening. eeuu/i van 'fleeót Susteró Sint ^oieph li'idr Makelaars in onroerende goederen Wij verzorgen voor u: koop en verkoop - huur en verhuur - taxaties - bouwprojektenontwikkeling - hypotheken - verzekeringen - beheer Stienstra Venray BV, Stationsweg 11, Venray, tel. 04780-4438 Vervolg van voorpagina. De heer Fleurkens stelde, dat het telkens opnieuw in de raad brengen van het voorstel niet nodig was ge weest, wanneer men het advies van het Werkcomité Oostrum had ge volgd. Met de heer G. Mulders stem de hij tegen het voorstel. De heer Schim v. d. Loeff zei tij dens het vragenuurtje ondanks alles toch waardering te hebben voor de heer Fleurkens en zijn Werkcomité en de heer Fleurkens zei, dat het wederzijds was. De burgemeester vond het een ge lukkige omstandigheid, dat er een viaduct over de Stationsweg ligt, welke als grens wordt aangemerkt. Nu kon men onder het viaduct ge makkelijk naar Oostrum en Venray. BEDRAG PER LEERLING Was andere jaren het vaststellen van het z.g. „Bedrag per leerling" aanleiding tot heftige discussies, thans werd dit bedrag zonder slag of stoot vastgesteld op 312,met bij zonder veel waardering voor 't goe de overleg en de prettige samenwer king bij het tot standkomen van dit bedrag. Geen enkel bezwaar had de ge meenteraad tegen het beschik baar stellen van geld voor de uit breiding met twee lokalen van de Foekepot. Evenmin tegen het ver plaatsen van de huidige speelloka len van de kleuterschool en in de daarvoor vrijkomende ruimte twee leslokalen, een gang en bergruimte te creëren. Maar mevr. H. Poels- Peters had er wèl alle bezwaren tegen wanneer deze ruimte zou worden benut om hierin een aan geschafte oude brandweerauto te plaatsen. „Ik vind het een dwaze zaak om een brandweerauto in een kleuter school te plaatsen en ik wil graag weten hoe het college hierover denkt", zei mevr. Poels-Peters. Deze mening was kort en krachtig: „Dat is momenteel niet aan de orde" antwoordde burgemeester Defesche. De vragenstelstel had het verhaal over de brandweerauto in de stuk ken gelezen en wilde nu graag we ten hoe men in het algemeen over plaatsing daarvan in de kleuter school van de Foekepot dacht. De heer J. de Bruyn vreesde, dat gelijk met het verplaatsen van de speellokalen voorzieningen zouden worden getroffen voor het plaatsen van de brandweerauto. Als wethouder van onderwijs gaf mevr. A. P. Ruten-Tielen een duide lijk antwoord. „Er is gesteld, dat het aanschaffen en plaatsen van de be wuste brandweerauto een zaak is van het schoolbestuur. Ook al heeft de inspectrice voor 't kleuteronder wijs haar fiat gegeven, dan nog zal het gemeentebestuur hieraan niet meewerken. Het schoolbestuur zal de brandweerauto met eigen midde len moeten binnenhalen. Moeten de fundering verzwaard en de deuren vergroot worden, dan zal dit moeten gaan buiten het gemeentelijk bud get om", aldus mevr; Rutten. „Vindt u mijn stellingname onlo gisch" wilde mevr. Poels-Peters we ten. „Wij kunnen onze mening in het midden laten, nu de inspectrice zich niet tegen deze aanschaf en plaat sing verzet", antwoordde de burge meester. De heer G. Thijssen deelde de be zwaren van mevr. Poels. Hij meende dat zij als lid van het schoolbestuur steun zocht bij de raad. Hij stelde, dat zijn fraktie van mening was, dat het hoofd van de school nu toch wel te ver gaat en dat het tijd wordt, dat de raad daarvoor een stokje steekt. Hij zei de instructieve waarde van een brandweerauto niet in te zien. „Straks steekt men de school in de fik om te kijken hoe de kinderen daarop reageren. „Mijn enige bezwaar is", aldus mevr. Rutten, „dat de raad treedt in hetgeen des schoolbestuurs is. Als een en ander tot stand komt buiten gelden van de gemeente kunnen we alleen maar de ideeën van 't school hoofd respecteren." Alleen wilde de heer Den Brok nog weten of een en ander ook op de brandveiligheid is bekeken. Hetgeen door mevr. Ruten werd beaamd In de nacht van 12 op 13 maart wordt dit jaar de Stille Omgang naar Amsterdam gehouden. De deelne mers uit Noord-Limburg worden met bussen in hun woonplaats afgehaald en teruggebracht. Rustpauze op de heenweg Mootel Nuland en op de terugweg Hotel Krasnapolsky Am- stredam. Verzameld wordt te Gen nep en Venray voor een kort lof om half elf. Intentie: „Voor een Christelijk ge drag in heel ons leven". Onze maatschappij wordt op het ogenblik gekenmerkt door machts blokken in het groot en in het klein. En daar tegenover van de andere kant een sterk gevoel van machte loosheid. Het zou dwaas zijn om te zeggen, dat de Eucharistie voor deze proble men een pasklaar antwoord zou bie den. Maar we moeten wel oppassen, deze waarheid niet zonder enig na denken naast ons neer te leggen. In alle kerkportalen hangt een af fiche met alle informatie. Buskosten f 19,-. Voor inwoners van Venray zijn kaartjes verkrijgbaar bij Verhoeven, Julianasingel 1 en J. Raemakers, Langstraat 30. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, wordt op de eerste vrijdag in maart de wereldgebedsdag gehou den. Het gebeuren op zich bestaat al langer, want in 1928 werd in ons land de eerste Wereldgebedsdag ge houden, die toen uitsluitend een vrouwelijke aangelegenheid was. De officiële naam was toen ook wereld vrouwengebedsdag. Maar sinds en-^ kele jaren kunnen ook mannen hier bij betrokken worden, hoewel het merendeel nog steeds uit vrouwen bestaat. Ieder jaar wordt voor de gebeds dag een thema ontworpen, meestal door een groep mensen uit een land. De thema's hebben steeds betrekking oop, in ruime zin, vrede. Het thema voor dit jaar is in de D.D.R. opge steld en luidt: daadwerkelijke liefde, onderverdeeld in 3 facetten: liefde en gebod, liefde en lijden en liefde en gehoorzaamheid. De voorbereiding van de Wereld gebedsdag in Venray berust bij de vrouwenorganisaties. Deze houden een oeucumenische dienst op vrijdag Op verzoek van het gemeentebe stuur heeft het adviesorgaan voor Bad- en Zweminrichtingen van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten een onderzoekrapport uit gebracht met betrekking tot een be hoefteraming van overdekt zwem water in de gemeente Venray. Het adviesorgaan komt de de con clusie dat er volgens de normen, ge projecteerd tegen een inwoneraantal van 40.000 in de jaren 1985-1990, een behoefte zal bestaan aan over dekt zwemwater van 600 a 650 m2. Het huidige instructiebad Jieeft een wateroppervlakte van 200 m2. Er zal dus een aanvullende behoefte zijn van 350 a 400 m2, hetgeen een belangrijke uitbreiding betekent. Verder wordt geconcludeerd, dat het huidige overdekte zwembad af wijkt van de bestaande normen. Er ontbreken traptreden, de begin- waterdiepte is ongunstig, het water is gedeeltelijk omgeven door een zel den toegepaste verdiepte lesgang, het diepteverloop is ongunstig, terwijl 't bad een algemeen beperkte capaci teit heeft. Aan de hand van deze conclusies meent het adviesorgaan, dat uitbrei ding van het overdekte zwemwater in Venray niet alleen gewenst, maar ook verantwoord is. Op grond van de behoefteraming wordt de bouw van een apart nieuw zwembad ontraden. Uitbreiding en vernieuwing van het bestaande bad zou goedkoper en meer praktische oplossingen kunnen bieden. De hier- vcor nodige ruimte wordt geraamd op ongeveer 1200 m2. Deze opper vlakte is bij het huidige bad aanwe zig. Er zal een werkgroep „Uitbreiding overdekt zwemwater", onder voor zitterschap van wethouder van Oers, worden ingesteld, welke zich nader zal bezighouden met het rapport en de vertaling naar een aantal kern beslissingen. In het kader van de tweejaarlijkse arbeidskrachtentelling binnen de E.E.G. organiseert het Centraal Bu reau voor de Statistiek dit jaar weer een telling op steekproefbasis in Ne derland. In Venray zullen daarvoor 236 adressen moeten worden bezocht. De telling gebeurt mondeling en mees tal in de avonduren. In de stedelijke kern Venray zullen 167 en in de kerkdorpen 69 adressen moeten wor den bezocht. Er zal naar worden gestreefd de hele telling binnen vier weken af te laten werken door dezelfde enquê teurs als twee jaar geleden. Op maandag 7 maart a.s. zal de bouw van de rioolwaterzuiverings installatie in Venray worden aanbe steed door het Waterschap Zuive ringschap Limburg te Roermond. Moderne ringen Originele modellen zonder steen. Prachtige strakke uitvoeringen en ook leuke fantasie-ringen in struktuur bewerkt goud. U kiest uit een grandioze kollektie JUWELIER Grotestraat 16 Venray 4 maart om 19.30 uur in de school „De Hommel", Oostsingel 39 in Ven ray. Samen willen wij dan de liturgie lezen en zingen. De kantorij van de protestantse kerken o.l.v. A. War- naar verleent haar medewerking. Allen hartelijk welkom. In verband met de noodzakelijke verzwaring van het laagspannings net in Vnedepeel langs een gedeelte van de Twistweg, zal het boven grondse laagspanningsnet worden vervangen door een kabelnet. Wanneer de commissie voor open bare -werken en verkeer hiermee ak koord gaat zal aan de raad een kre diet van 2.180,worden gevraagd om vier niSuwe stalen lichtmasten van 6.5 meter te kunnen plaatsen. De Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling „Overloon-Merselo" is van plan om dit jaar een aantal wegen te verbeteren. Eind maart zal de openbare aanbesteding plaatsvin den van de verbetering van de vol gende wegen: de weg Overloon-Merselo: de Molenweg tussen Groenin gen en Vierlingsbeek, en de Ballorrzuilweg te Venray. Dinsdagavond j.l. kregen alle gid sen en kabouters van de St. Oda- groep van Scouting Venray hun nieuwe uniform, ongeveer 80 meisjes sterk. Daarna vond de installatie plaats van allen die op dit moment hebben moeten wachten. De zaak van de nieuwe unifornien is' voor Scouting Nederland een langslepende zaak geweest maar is nu eindelijk rond. Aan deze presentatie van nieuwe uniformen en installatie van leid sters, kabouters en gidsen was een ouderavond verbonden. ook voor uw bijdrage

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11