ebberink GOUMANS Carnavals artikelen assistent hoofd boekhouder VAMOSAVER Materiële schade Doorrijden na aanrijding Personenauto tegen reebok Diefstallen Meisje werd gewond Verkeers ongevallen TuincultureslGc Dronkenschap Ook in Venray waren de wegen glad Straatnaamgeving in Veulen Speelvergunning voor circussen UITBREIDING „DE F0EKEP0T" Venrays Mannenkoor Enquêteurs/ Enquêtrices BOUWCENTRUM POSTBUS 299 ROTTERDAM ADVERTEER IN PEEL EN MAAS Kwaliteitssla gerij coerces GEHAKT w.a.o. soest Op de Deumeseweg meende de bestuurder van een personenauto, de 27-jarige P. E. uit Venray, dat hem een bromfiets tegemoet reed, omdat hy maar één koplamp zag. Op enke le meters afstand zag hij dat het een vrachtauto was. Een frontale botsing was het gevolg, maar als een won der bleef het bij materiële schade. Op de kruising Henseniusplein- •'Henseniusstraat verleende de 29-ja- rige bestuurder van een personen auto A. B. uit Venray geen voorrang aan de voor hem van rechts komen de personenauto bestuurd door de 37-jarige plaatsgenoot P. G. Een botsing was het gevolg. Op de kruising Langeweg Merseloseweg reed de 20-jarige be stuurster van een personenauto, mevr. R. v. d. H.-v. A. uit Wans- sum, vanaf de Merseloseweg de kruising op en zag te laat de van" rechts komende bestelauto bestuurd door de 32-jarige mevr. T.-A. uit Venray. Ook hier botste het. Op de Past. Ruttenstraat wilde een vrachtauto, bestuurd door de 24- jarige A. E. uit Venray rechtsaf een parkeerterreintje oprijden. Bij die manoeuvre kwam het achterste ge deelte van de vrachtauto op het lin ker weggedeelte, juist op het mch ment dat een personenauto, bestuurd door de 21-jarige G. P. uit Venray, naderde. Hier liep de botsing af met schade aan de personenauto. Op de afrit Deumeseweg—Ven- loseweg blokkeerden de remmen van de personenauto bestuurd door de 38-jarige J. V. uit Venray. De auto geraakte in een slip en kwam rechts in de berm beschadigd tot stilstand. Op de Maasheseweg wilde de 17-jarige bestuurder van een brom fiets, P. v. d. W. uit Swolgen, links af de Stationsweg oprijden. Een per sonenauto, bestuurd door de 23-jari ge W. v. O. welke net achter de bromfiets reed kon een aanrijding niet voorkomen. Maar het viel ach teraf nog mee, alleen wat lichte schade. Op de parkeerplaats bij de Hema trof P. K. uit Wanssum zijn groene Ford Capril in andere staat terug dan hij hem had achtergelaten. Ge tuigen hadden gezien dat een tot nog toe onbekend gebleven automobilist bij het achteruitzetten de linker- voorzijde had beschadigd. Die auto mobilist reed weg en de getuigen noteerden het kentekennummer. Jammber dat dit niet juist bleek te zijn. Nu verzoekt de politie naar aan leiding van dit steeds veelvuldiger voorkomende geval van doorrijden zonder zich om de schade te bekom meren, het volgende onder de aan dacht van de lezers te brengen: Het komt regelmatig voor dat ge parkeerde auto's worden beschadigd door andere wegrijdende auto's, waarvan de bestuurders zonder hun identiteit bekend te maken er van door gaan. De mentaliteit is bij die automobilisten ver te zoeken. De po litie verzoekt getuigen om bij kon- statering van het veroorzaken van schade het juiste kentekennummer op te nemen en door te geven. Op de Venloseweg kon de 56-ja- rige bestuurder van een personen auto, H. B. uit Grubbenvorst, een overstekende reebok niet meer ont wijken. Bij de botsing brak de ree bok zijn beide achterpoten. De bok werd met een schietmasker afge maakt en uit zijn lijden verlost. MARK. I SI RAAT5 C. uit Overloon deed aangifte van diefstal zijn zijn bromfietshelm in de Jeugdsoos te Leunen. Uit het kleedlokaal van de gym nastiekzaal aan de Beukenlaan werd ten nadele van C. uit Herten ^en portemonnee ontvreemd met een be drag van 35, Uit een auto, geparkeerd staan de bij de Hoge Beek werden auto papieren en benzinekaarten van een garage, alsmede stortingskaarten van de gemeentelijke vuilnisstort plaats ontvreemd, ten nadele van J. C .uit Venray. T ,K. uit Venray deed aangifte van diefstal van een carburateur van een bromfiets. Door vernieling van een ruit hebben onbevoegden toegang weten te verkrijgen tot de auto van K. J. uit Venray welke auto geparkeerd stond op de parkeerplaats bij Hu- benhof. Uit de auto werden een ra dio-cassetterecorder en 2 rijzweepjes weggehaald. Bij de bar t Kelderke te Oirlo werd van een bromfiets de cylin der met cylinderkop en een sierkap geschroefd. De benadeelde was de Oirlonaar M. V. S. uit Venray deed aangifte van vernieling van zijn autoantenne. De auto stond geparkeerd in de Hoen derstraat. Diefstal van een bikini en strand- jurk werden gemeld uit een winkel te Venray. De twee verdachte dames waren verdwenen maar het signale ment was bekend en aan de hand daarvan kon de politie hen aanhou den. Het bleeken de 31-jarige A. B. en de 25-jarige M. v. Z., beiden uit Deurne te zijn. De dames bleken in het bezit te zijn van de twee vermelde textiel artikelen, maar ook van enkele sier- kleedjes en een hoeveelheid dames kleding. Alles was van diefstal uit meerdere winkels uit Venray afkom stig. De totale waarde van het ge- stölene bedroeg rond 500,Na onderzoek, verhoor en opmaking van procesverbaal zijn de dames, uiter aard zonder de gestolen textiel, huiswaarts gezonden. Uit een loods op de stortplaats te Merselo werd ingebroken. Uit de bulldozer, staande in die loods, wer den 4 accu's ontvreemd met aan sluitingen. Waarde 600,—. Het hangslot was vernield. Mevr. S. v. H.-v. d. B. uit Ven ray deed aangifte van diefstal van 75,uit haar portemonnaie die zich in haar boodschappentas be vond. Zij had haar fiets in de Eiken laan buiten laten staan met daaraan de boodschappentas met inhoud. De uitvoerder van het aanne mingsbedrijf V. uit Venray deed ^aangifte van diefstal van een slijp- schijf ter waarde van 600,De diefstal werd gepleegd vanuit een op dat moment niet afgesloten direktie- keet, staande aan de Haammaker- straat. De 37-jarige A. V. uit Veltum deed aangifte van diefstal van twee sierstrips van zijn personenauto, die geparkeerd stond voor zijn woning. Mevr. C. uit Venray deed aan gifte van diefstal van haar brom fiets. Verleden week zaterdag om kwart over acht reden drie meisjes met htm fietsen op het rijwielpad langs de Leunseweg, in de richting Horst, toen een bromfietser hen tegemoet kwam. Het ene meisje week uit naar links en de twee andere naar rechts om de bromfietser door te laten. De bromfietser, de 18-jarige P. L. uit Venray minderde geen snélheid en kwam in botsing met een van de naar rechts uitwijkende meisjes. Het meisje, de 14-jarige D. uit Leunen, liep bij dit botsing dusdanige ver wondingen op dat ze naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. De 35-jarige bestuurder van een personenauto, G. I. uit Sevenum, reed op de Horsterweg tegen een lichtmast die beschadigd werd, ter wijl de auto in de struiken tot stil stand kwam. Er was voor dat rij gedrag geen verklaring te geven. De 32-jarige bestuurder van een vrachtauto, W. B. uit Groesbeek, let te niet goed op, waardoor hij met zijn vrachtauto een reklamebord en de marmeren voorgevel van de fa. N. beschadigde. Op de kruising BrukskeLin- denstraat-Zuidsingel wilde de 33- jarige autobestuurder, A. E. uit Venray, komende vanaf het Brukske linlksaf de Zuidsingel inslaan. De 28- jarige mevr. W. v. D.-S. uit Venray wilde op dat moment vanaf de Lin- denstraat rechtdoor het Brukske in fietsen. Omdat de autobestuurder geen voorrrang verleende was een aanrijding onvermijdelijk. Het bleef bij materiële schade. Op de Brugpas te Veulen draai de de 16-jarige bromfietser M. S. uit Veulen op de weg zijn bromfiets, juist op het moment dat de perso nenauto van de 25-jarige W. B. uit Venray naderde. Nu botste de brom fiets tegen de auto. Het bleef echter bij lichte schade. Op de kruising Bergweg— Merseloseweg verleende de 79-jarige Wij hebben voor U nu te planten bloeiende heesters en sierheide Thuya's 1.20 m f 5,50 en coniferen iiti vele soorten. Sier- en vruchtbomen. Tuinhobbykastjes van 1 m br, 5 m lang en f rn hoog voor f 59,50. Turf, compost en organische meststoffen, rozen, ligusteren berberes, zolang de voorraad strekt d 75 cent liF^ Lorbaan 12a Veulen J. P. A. Nelissen Aannemingsbedrijf B.V. Haarlem Venray Zwolle J. P. A. Nelissen is een dynamische, landelijk opererende bouwonderneming met vestigingen in Haarlem, Venray en binnenkort ook in Zwolle. Het bedrijf heeft een belangrijk aandeel in het realiseren van projekten in de sektoren woningbouw, onderwijs en sport, handel en nijverheid, gezondheids zorg en milieu. Voor onze vestiging te Venray zoeken wij een: die o.a. belast zal worden met het zelf standig samenstellen van balansen e.d. Hij zal moeten beschikken over enige jaren boekhoudkundige ervaring en vertrouwd moeten zijn met het terrein van de sociale verzekeringswetten en belastingen. Voor deze funktie zoeken wij kontakt met een man van 20 a 30 jaar die in het bezit is van een MAVO/HAVO-diploma en het diploma M.B.A. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de afdeling Personeels zaken van J. P. A. Nelissen Aannemings bedrijf B.V., Postbus 8 te Venray, tel.: 04780-1141. 3?o P. v. K. toen hij vanaf de Bergweg de Merseloseweg opreed geen voor rang aan de personenauo, bestuurd door de 27-jarige E. P. uit Venray. Bij de botsing liep de bejaarde fiet ser dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. Op de Beekweg nabij het Zwart- water raakte de 32-jarige bestuur der van een combiwagen door tot nu toe onverklaarbare oorzaak in de rechterberm, waarna de auto in een slip geraakte en vervolgens in de linker wegberm terecht kwam waar bij de auto tweemaal over de kop sloeg. De bestuurder liep dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Het was de 32-jarige H. S. uit Ven ray. Op de kruising Westsingel Kempweg verleende de 26-jarige be stuurder van een personenauto J. R. geen voorrang aan een over de Westsingel rijdende personenauto, bestuurd door de 45-jarige A. K. uit Sittard. Op de parkeerplaats aan de Poststraat werd de personenauto van de 20-jarige J. C. uit Venray aan gereden door de personenauto be stuurd door de 31-jarige M. v. d. B. uit Bergen. Twee bestuurders van perso nenauto's werden aangehouden en na in het bekende zakje geblazen te hebben en een bloedproef werd ge nomen, procesverbaal aangezegd ter zake het rijden onder invloed. Een autobestuurder kreeg ter zake het gebruik van alcohol een rijverbod opgelegd. Ook diverse wegen in Venray wa ren verleden week spiegelglad en er kwamen nog al wat meldingen bin nen van schade tengevolge van het gladde wegdek. Op de Puttenweg liep de perso nenauto, bestuurd door de 32-jarige C. D. uit Berghem schade op. Op de zelfde weg de vrachtauto, bestuurd door de 49-jarige P. S. uit Reuver. Op de Ripseweg de personenauto bestuurd door de 30-jarige L. K. uit Helden; op dezelfde weg de perso nenauto bestuurd door de 39-jarige J. L. uit Venray. Deze bestuurder liep nog lichte verwondingen op bij de daardoor ontstane botsing. Op de Steegse Peelweg geraakte een vrachtauto met aanhanger, be stuurd door de 23-jarige C. C. uit Vortum-Mullem in een slip. Daar bij werd de aanhanger vernield. Op de Deumeseweg geraakte een perso nenauto in een slip en werd be schadigd. Deze werd bestuurd door de 38-jarige P. T. uit Venray. Burgemeester en wethouders heb ben nogal wat moeite gehad met het voorstel tot het geven van een naam aan een nieuwe straat in Veu len. Deze loopt ter hooogte van de kerk van de Veulenseweg naar de Brugpas. Aan deze weg wor den momenteel vier bejaardenwo ningen gebouwd, welke eind maart- begin april zullen worden opgele verd. Gemeentelijke straatnaamgevers dachten in eerste instantie aan de Stenen Brug" omdat vroeger ter plaatse een brug heèft gelegen. De ze naam vond geen genade bij de Veulense dorpsraad. Vanuit de dorpsraad 'kwam het idee naar vo ren om de herinneringen aan de vroeger in de buurt van de kerk ge legen vennen of vliezen an een straatnaam vast te leggen. In eerste instantie werd de naam „Vliezenhof" geopperd, maar hier mee was het college van b. en w. niet gelukkig. Het college en de dorpsraad hebben elkaar nu gevon den met de straatnaam „De Vlies", zodat nu de gemeenteraad kan wor den voorgesteld deze naam officieel vast te stellen. Het was voor het college van bur gemeester en wethouders geen ge makkelijke taak om uit een tiental aanvragen van circussen en open luchtshows om speelvergunning in Venray, een keuze te maken. Het toekennen van deze .vergunningen is de laatste jaren namelijk afgestemd op niet meer dan twee vergunnin gen voor „circusachtige evenemen ten" per jaar, omdat daarmee vol doende aan de behoefte van het pu bliek tegemoet kan worden geko men. Omdat de laatste jaren al diverse openluchtshows in Venray zijn ge geven, heeft 'het college afgezien van het geven van een vergunning voor dit soort vermakelijkheid. Na ampelijke overwegingen heeft het college besloten speelvergunning te verlenen aan circus B. Renz voor een optreden op 23, 24 en 25 april en aan circus Althof voor een op treden op 31 oktober a.s. Circus Charivari, dat in Yssel- steyn zijn winterkwartier heeft, krijgt vergunning voor een optreden op zondag 3 april a.s. in Ysselsteyn. In september van het vorig jaar besloot de raad medewerking te ver lenen voor het uitbreiden van „De Foekepot" met vier lokalen, waar van er twee semi-permanente en twee als permanente bouw zouden worden uitgevoerd. De twee semi-permanente lokalen zijn intussen gerealiseerd en in ge bruik genomen. Voordat een desbetreffend voor stel aan de raad wordt gedaan, wordt eerste aan de commissie voor onderwijs, cultuur en recreatie ad vies gevraagd over het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van de twee permanente lo kalen. Wanneer men toch gaat bouwen zal tevens het bezwaar worden op gelost, dat het onderwij steam on dervindt van het feit, dat de speel lokalen van de kleuterschool tevens als verbinding tussen kleuter- en basisschool dienst doen. De oplossing is gevonden door de huidige speellokalen te verplaatsen en in de daardoor vrijkomende ruimte twee leslokalen, een gang en bergruimte te creëren. De bedoeling is, dat de werk zaamheden met ingang van het schooljaar 1977/1978 zijn afgerond. Zodra daartoe een begroting van het schoolbestuur is ontvangen, zul len kredieten worden gevraagd voor de eerste inrichting van de lokalen. Donderdag 17 febr. om 19.30 repe titie voor le en 2e tenoren en om 20.00 üur voor 't gehele koor. Zondag 20 febr. (camavalszondag) optreden van 't Hofkoor in de schouwburg. Verzamelen in de schouwburg om 11.30 uur. Dinsdag 22 febr. Boerenbruiloft. Verzamelen om 10.00 uur in Almon- da. Rest van 't programma wordt a.s. donderdag medegedeeld. Donderdag 24 febr. om 19.30 re petitie voor bassen en baritons en om 2.0.00 u. voor 't gehele koor. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, tel. 2687 of Hotel Al- mcnda, tel. 5777. Afmelden Hofkoor bij dhr. M. Aarts, tel. 1617. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el domingo de Carnaval. Porque el Padr e Juan esta en Sevilla no habra Misa. Se ruega que asistan en la Iglesia Ca- tedral en la Misa a las die y media que es una Misa especial de Carna val. También en nombre de don Juan Jacobs el Padre Juan agradece a todos los Espaholes de Venray por la celebration extraordinaria del do mingo pasado. Esperemos que poda- mos avanzar en esta buena atmós- fera. Apreciamos mucho los regales pero sobre todo la cordialdad y amistad que Vds han mostrado hasta los ninos con sus cantos. Hasta la vista. También durante la aiisencia del Padre Juan la secretaria estara en la oficina para atenderles con problemitos, formularios etc. Tam bién estan revistas. J NOTICIAS CULTURALES El jueves desde las tres hasta las seis el Sr D Julian Linuesa Martinez en su oficina en la casa del Padre Juan dara su consultorio social. El sabado desde las nueve de la mana- na escuela suplementaria en Lutia- school. Los Senores de Risquez y los Padrinos de Manuela agradecen su asistencia en el Bautismo de su hüja. El Padre Juan estara de vuelta el dia 24 de febrero. Hasta la vista. In het kader van een onderzoek dat het Bouwcen trum in opdracht van de gemeente Venray verricht, zoekt het Bouwcentrum in de periode van 8 maart t.m. 4 april 1977: voor het houden van vraaggesprekken in de gemeente Venray. Vereisten: Behoorlijk opleidingsniveau, repre sentatief en bij voorkeur telefoon. Schriftelijk aanmelden: t.a.v. de Groep Ruimtelijke Ontwikkeling. MAGERE RUNDERLAPPEN MAGERE FRICANDEAU VARKENSPOULET SOEPVLEES MET BEEN RIBLAPPEN GEHAKT HALF OM HALF KRABBETJES BALKENBREI Broodbeleg GEKOOKTE ACHTERHAM CHAMPIGNONKAAS SNIJWORST ZULT 500 gram 750 500 gram 625 500 gram 575 500 gram 325 500 gram 600 500 gram 300 500 gram 50 500 gram 175 100 gram 175 100 gram 110 100 gram 120 per bakje 75 Weej wense ullie veul plezier mit die daag. I Sp^ GEKOOKTE HAM GEBRADEN GEHAKT TONGEWORST GEKOOKT SPEK PATé LEVERWORST Vrijdag en zaterdag: SOEPVLEES VAN DE RIB MAGERE RUNDERLAPPEN BIEFSTUK RUNDER BRAADSTUK 500 gram GEHAKT en 500 ^ram BRAADWORST s BEIERSE WORSTJES 5 s HAMBURGERS Bij aankoop van f 15,/of meer: bakje tilet americaine /\1,- Maandag en dinsdag: VERS GEHAKT TARTAAR Woensdag: SPEKLAPPEN VERSE LEVER Donderdag: BRAADWORST RUNDER 500 gram 280 500 gram 230 500 gram 280 500 gram 450 Uit eigen slachtplaats hele en halve varkens, kant en klaar, voor de diepvries. I makelaarskantoor jn onroerende goederen I I venray - henseniusplein 1 - telefoon 04780-3636 (2 lijnen)!

Peel en Maas | 1977 | | pagina 8