pas 65 herringschelle in 't Vlakwater MEERLO-WANSSUM DE KERK VAH 'T Politierechter Carnaval in Overloon f£- voor wie, wat, hoe, waar ASWOENSDAG RAADSVERGADERING mmm Onder voorzitterschap van drs. Dittrich kwam de raad der gemeente Meerlo-Wanssum in vergadering bij een. Het was geen hoogstaande ver gadering en enkele raadsleden valt het vergaderen kennelijk moeilijk. In de vorige vergadering had het raadslid Wijnhoven hij kon als lid van het schoolbestuur van Tienray beter weten vragen gesteld hoe het kwam dat de gemeente nog steeds geen medewerking had ver leend, uitvoering te geven aan een raadsbesluit van 1965 betreffende het opknappen van de speelplaats van de lagere school te Tienray. Een felle raadsvoorzitter, feller dan we gewend zijn, najn stelling te gen de in de vorige raadsvergadering door het raadslid Wijnhoven geuitte klachten. Het bleek dat reeds in 1965 ge meentewerken die gevraagde verbe teringen aan de speelplaats heeft aangebracht o.m. is de afvoer van het hemelwater op de riolering aan gesloten. Nog feller werd de raads voorzitter toen hij artikelen uit de Tienrayse Gazet ging citeren, welke volgens de raadsvoorzitter leugens waren. Hij nam het raadslid en het schoolbestuur kwalijk dat ze daar geen stelling tegen hadden genomen. Het raadslid had op andere wijze ook die informatie, gestaafd met be wijzen, kunnen krijgen en dan had hij zich niet voor de wagen behoe ven te laten spannen van personen welke het in Tienay nodig vinden de controverse (zo die mocht bestaan) tussen het gemeentebestuur en het schoolbestuur te verscherpen. In de raadsvergadering van 14 maart zal de raadsvoorzitter nadere mededelingen verstrekken inzake het sluitingsuur voor horecabedrijven binnen de gemeente Meerlo-Wans sum. Geen bezwaar had de raad met de voorgestelde en aangepaste subsidie regeling voor het Jeugd- en Jonge renwerk. Bij die subsidiëring voor de sport kwamen vele sprekers aan 't woord en het voorstel van de heer Hendriks om de subsidie van 625,per speelveld te verhogen tot 1.000, haalde alleen de stem van de heer Th. Janssen. Opmerkelijk was dat Hendriks niet zelf voor zijn eigen voorstel stemde. Het voorstel van het college werd aangenomen met de stemmen van de heren P. Hendriks en Th. Janssen tegen. Subsidiëring van de aanleg en uit breiding van het sportpark Wanssum had bij enkele raadsleden kwaad bloed gezet omdat men de investe ring belachelijk hoog vond en men vroeg zich af „waar moet dat heen". Het zijn allemaal rijksgelden en de leden zouden meer aan eigen zelf werkzaamheid moeten doen. Aanleg van een nieuw voetbalheld, aanleg van twee tennisbanen, aanbrengen van afrastering en terreïnverlichting in totaal 493.982,Aan eigen in breng een bedrag van 80.222,en een DACW subsidie van 316.500, Ten laste van de SV Wanssum blijft als werkelijke kosten 97.260,en van dat bedrag gaf de raad 25% in vesteringssubsidie ten bedrage van 24.315,—. Subsidie in de reconstructie van het viswater te Swolgen ten bedrage van 25% van 19.645,zijnde 4.911,ondervond geen bezwaar De kosten bedragen in zijn totaliteit 65.490,en over dat bedrag ver leent het ministerie van Landbouw en Visserij 70% subsidie. Een lachertje was de stemming over het voorstel overgangsregeling jeugdsubsidie, toen de heer Weichs de Wenne bij de stemming zei „Voorziter als ge me nodig hebt weet het dan te zeggen". Maar de stem ming wees uit dat 8 raadsleden voor waren of moeten wij stellen acht en Een wat vreemde ervaring. Toch wel. Maanden lang wordt naar zo'n bouwplaats van alles heengesleept, afzethekken, een bouwkeet, een hijs kraan en alsmaar nog meer bouw materiaal. Je ziet 't hele gedoetje een winter lang a.h.w. uit de grond oprijzen. Het wordt iets ergens waar je je met velen intens bij betrokken voelt. Je ziet hoe goed de bouwlieden elkaar verstaan, ofschoon de een natuurlijk zus is, de ander zo. Je kent het bouwschema wel dat elke dag keurig en kleurig wordt bij gehouden. Je weet dus dat 't aange nomen werk half februari klaar zal zijn. En dan is het half februari en dan zijn ze zowat klaar en dan heb je toch 't gevoel dat 't leven rond zo'n bouw plotseling is verdwenen. Op een gegeven dag beginnen ze weer van alles weg te slepen. De hijskraan 't eerst. De afrastering wat later. De bouwkeet 't laatst. Vracht wagens en bulldozers ruimen de „boel" even op en krabben het ter rein gelijk, tot een pas geharkt erf. En dan staat er zo'n kerkje ineens. Onwennig en in ieder geval onbe schut tussen de andere bouwsels in. Zoekend naar harmonie en blij te mogen gaan funktioneren. De deuren hebben nog wel géén sloten, maar de schuine, ongeverfde latten houden ze dicht. Eén deur maakt hierop een uitzondering en staat zo wat de hele dag wagenwijd open. Want al zie je buiten om bijna niets meer gebeuren, binnen in is er nog een bedrijvigheid alsof ziel en zaligheid er van afhangen. Uit bergen verpakkingsmateriaal graaien electriciëns, schilders en vloerleggers naar wat ze nodig heb ben: glimmende armaturen voor de lampen, verfpotten of leistenen te gels voor de vloer. Wijs geworden door ervaring grij pen ze niet al te diep, want op de bo dem ligt de rekening. Auw! Kort na carnaval zullen ook zij vertrokken zijn en plaats gemaakt hebben voor de verzorgers van het interieur. Je staat versteld wat daar allemaal niet bij komt kijken. Vloer bedekking, honderden nieuwe stoe len, kasten en gordijnen. En wat er niet nodig is voor de Eucharistievie ring in een nieuwe ruimte! Zo'n ontmoetingsruimte moet toch ook nog „aangekleed" worden om er de sfeer te brengen die de architekt be doelde toen hij zich aan de teken tafel zette. En in 't aangrenzende keukentje hoef je wel geen stamppot te kunnen klaar maken, maar een geyser moet er toch wel zijn. En een koffiezetapparaat ook. En koppen en schotels. Enojee, er zijn - nog stapels dozen onderweg. En in iedere doos een ongekrenkelde envelop met de meeste hoogachting van meneer. Het is altijd hetzelfde liedje. Maar via ons gironummer 388289 kunt u er carnavalsliedjes van maken: weg met alle zorgen, wij helpen overmor gen! Alaaf, alaaf, alaaf! een half want het werd niet duide lijk bij de stemming naar voren ge bracht of de heer de Weichs de Wenne voor dan wel tegen was, me de omdat het voorstel toch de ver eiste meerderheid verkreeg. De Zwamenweg in Tienray kan nu verlost worden als lijdensweg voor de gebruikers. De raad voteerde een bedrag van 140.000, Het bedrag per leerling als bedoeld in art. 101 van de l.o. wet werd vast gesteld op 337,50. De raad weigerde medewerking te verlenen voor de aanschaf van een bandrecorder voor de kleuterschool te Tienray conform het advies van de inspectrice. Geen 40 leerlingensets zoals het schoolbestuur van Wanssum vroeg, maar 20 leerlingensets en dit ook conform het advies van de inspec teur. De huurovereenkomst t.a.v. de jachthaven Wanssum aan Venautic b.v. kreeg natuurlijk en dat was te verwachten een klaagzang te horen van de heer Hendriks. Maar hij was onvoldoende en niet juist ge ïnformeerd. Er was geen DACW- subsidie gegeven voor verbetering van de jachthaven maar voor de in dustriehaven. De aangelegde en ver beterde damband had alleen te ma ken met de industriehaven. Wethou der J. Rutten jvist op klare en dui delijke manier de raad te overtuigen dat het geheel anders was als de heer Hendriks stelde. De raad voteerde een bedrag van 8.795,voor aanleg van een par keerplaats bij de gymnastiekzaal te Meerlo. De rondvraag was maar mager, maar dat kon ook niet- anders want de raad had voor de 14 punten tel lende agenda al meer dan 2 uur no dig. Geantwoord werd dat, als er geen DACW subsidie komt voor de aanleg van riolering dn de Burg. Ponjees'traat, die riolering uit de ka pitaalsmiddelen zal worden aange legd. Parkeren te verbieden aan de Nieuwe Baan te Tienray zal worden bekeken. Enkel rijwielpad langs de weg Tienray-Horst is niet veel goedkoper dan dubbelzijdig en daarom zal het dubbelzijdig werden aangelegd. In de volgende vergadering worden mededelingen gedaan omtrent de aanleg van het centraal antennesys teem. De twee autobezitters die ditmaal voor de balie moesten aantreden, waren op merkwaardige wijze met elkaar in botsing geraakt. De auto's bleven daarbij volkomen onbescha digd, maar de eigenaren hadden el kaar bont en blauw geslagen omdat hun auto's zo ver van elkaar ston den „Ik had pas een nieuwe" ver klaarde de schriéle van het ambte- narentype, „maar ja, d'r zijn er zo veel van dat merk op de weg. 't Is besmettelijk zeker." „Waar had u hem neergezet?" wil de de politierechter weten. „Gewoon, op het parkeerterrein van 't flatgebouw. D'r was nog net één vakkie vrij!" „Jaja, en toen ging het sneeuwen die nacht en de volgende ochtend ging u uw auto uitgraven." „Tja, ik moest even kijken waar die stond. Toen heb ik wat sneeuw van de daken afgeveegd en de derde was met 't rode dak." ,,'t Was een flink pak sneeuw, zo'n twaalf centimeter hoog" las de rech ter in het dossier, „niet zo best voor uw auto." „Nee, edelachtbare, en die portier- sloten vriezen dan ook nog dicht. Ik stond al te morrelen dat de sleutel niet om wou draaien." „Sleutel warm maken met uw aanstekervlammetj e." „Dat heb ik gedaan, edelachtbare. Maar het vroor flink, die sneeuw zat aardig aangekoekt. De ruiten waren dik bevroren en ik kon het slot ook met een hele sleutel niet open krijgen. Ik brandde alleen m'n fikken." „En wat grafiet of spiritus?" „Heb ik gehaald, edelachtbare, maar dat hielp ook niet." „En kon u toen geen taxi nemen of de garage bellen?" „Taxi's waren niet meer te krij gen, alles vol, en de garage had 't zo druk met slipgevallen dat ze ook niet konden komen. Maar toen kwam deze meneer d'r aan. Die zou wel effen helpen. Maar die kreeg 't ook niet voor elkaar. Toen wou die naar z'n eigen auto, maar die kon ie niet vinden. Hij had 'm er ook er gens neergezet. Ik vroeg nog: wat voor kleur had u gehad willen heb ben? Ook rood, zei ie. Ik zei: daar staat een rode, haal de sneeuw d'r maar af, dan kun je het duidelijker zien. Nou hij schuift de sneeuw er af en hij zegt: nee, die heeft een ander nummer. Ik kijk naar dat nummer, laat 't nou mijn nummer zijn „Nou, dan was u klaar, dan paste uw sleutel daar zeker wel op!" „Nee meneer, hardstikke bevroren dat slot. Maar nou was m'n aanste ker ondertussen leeggebrand, dus ik vroeg die medeflatbewoner om een vlammetje. Krijg ik me daar een watjekauw. „Waarom?" „Omdat ik aan zijn auto gemor reld had. Ken ik dat weten dat ie ook zo'n zelfde merk heeft en ken ik het helpen dat 't zo sneeuwde?" „Hij hebt met z'n blote pote van mijn wagen af te blijven!" verkon digde desgevraagd de wat gezette vertegenwoordiger die de eerste klap uitdeelde. „U vond uw auto netjes van de sneeuw ontdaan en u had zo weg kunnen rijden als u even naar het nummer gekeken had" zei de rech ter. De nummerplaten zaten nog dik onder de koek, enne dit heerschap stond 'm vol te smeren met allerlei smurrie uit een flesje. Wat heb ik aan de rotsooi?" „Wat hebt u aan een blauw oog en aan kapotte schenen?" Want die had de minder behouwen vertegen woordiger er nog aan over gehou den. „De heren hadden elkaar beter met sneeuwballen kunnen bekoge len" merkte de officier op in zijn requisitoir. „Nu konden ze beiden een dag niet werken en mag het fonds de rekeningen betalen, 't Is te gek om los te lopen, dat de recht bank in aktie moet komen omdat twee auto's van hetzelfde merk zo op elkaar lijkenen dat de ge meenschap voor die kosten moet op draaien." En hij requireerde een boete van honderd gulden per per soon, of acht dagen. ,,'t Is eigenlijk de schuld van de sneeuw", zei de schriele. „Dan verhaalt u de boete maar op de sneeuw", antwoordde de po litierechter en hij vonniste conform. Vrijdag 18 febr.: 19.00 Repetitie in de Galmhut voor het hele koor. Vrijdag 25 febr.: 19.00 Repetitie voor het hele koor in de Galmhut. Zondag 27 febr.: 10.15'Hooogmis in de Paterskerk voor het hele koor, in uniform, i Het bestuur van ös kooër wenst alle haze en hazekeutels en özze eige Jeugdprins Harrie I mit zien adju- dante en urre Raod -van XI enne biëstige goeje vastelaovend 1977. Blief wakker Haze Zaterdag 19 februari: 19.30 uur Snotneuzenbal, met me dewerking van Discotheek Venus. Zondag 20 februari: 10.30 uur Eucharistieviering die opgeluisterd wordt door de Carna valsvereniging, met medewerking van „Freunde Echo", „Logeko" en 't Jongerenkoor uit Overloon. Na de Eucharistieviering om 11.30 uur receptie ter ere van PRINS WIEL III, Prins der Huibuuke in de Residentie Beukema. Om 14.15 uur grote optocht door de diverse straten van Overloon. Na af loop van de optocht Kinderhosbal in het Gemeenschapshuis tot 17.15 uur. Op dit Kinderhosbal worden de op- tochtprijzen bekend gemaakt van de kinderen. De prijzen van de optocht voor volwassenen worden na afloop van de optocht bekend gemaakt in de Residentie Beukema. 19.00 uur wederom carnavalsbal in het Gemeenschapshuis. Maandag 21 februari: Om 10.30 uur vertrek Prins Wiel III naar het gemeentehuis Vierlings beek voor de sleuteloverdracht door burgemeester G, v. Heusden. Ieder een wordt uitgenodigd om met de Prins en zijn gevolg mee te gaan, met of zonder carnavalswagen. In de namiddag bezoekt Prins Wiel III de zieken in het ziekenhuis te Venray. Om 19.00 uur wederom carnavals bal. Dinsdag 22 februari: 13.30 uur de Boerenbruiloft in het Gemeenschapshuis. En tot slot om 19.00 uur Boerenbal voor jong en oud. Elke openbare gelegenheid heeft zijn deuren open voor feestvierend Overloon. PAS 65: Voor wie, wat, waar, hoe? Wellicht is het voor alle duidelijk heid nog eens nuttig drie vragen rond de PAS 65 naar voren te halen: Vraag 1Wie kan de PAS 65 krijgen? Antwoord: Alle bejaarde inwoners van Nederland, dat wil zeggen alle 65+-ers die in een Nederlands Be volkingsregister zijn ingeschreven, en hun huwelijkspartner, mits deze tenminste 60 jaar is. Vraag 2: Waar haalt men de PAS 65? Antwoord: de enige instantie die de PAS 65 kan uitgeven is de Ge meente, afdeling Bevolking, waar men is ingeschreven in het register van de Burgerlijke Stand. Voor het verkrijgen van de PAS 65 is een goedgelijkende pasfoto nodig. Men moet persoonlijk naar het Ge meentehuis gaan, want de handte kening moet geplaatst worden. De PAS 65 hoeft niet meer vernieuwd te worden, maar blijft altijd geldig. De uitreikingskosten zijn normaal f 6,50. Vraag 3: Welke faciliteiten en mogelijkheden biedt de PAS 65? Wat kun je ermee doen? Antwoord: De volgende voordelen gelden in het hele land: Openbaar vervoer per tram, bus of metro, ongeveer 50% korting, dus 'halfgeld' op enkele reis- en retour biljetten. Voor het stadsvervoer zijn alleen meerrittenkaarten ver krijgbaar met PAS 65-reductie; in de grotere steden kan men deze meerrittenkaarten uitsluitend ko pen op de voorverkoopadressen. Voor dit stadsvervoer kan men ook gebruik maken van de nationale vierrittenkaart PAS 65, die momen teel f 1,30 kost, op de stations van de Ned. Spoorwegen verkrijgbaar is, en geldig is op alle stadslijnen in geheel Nederland. Vooral als men slechts een enkele keer in een be paalde stad reist, zal deze Nationa le 4-rittenkaart PAS 65 veel prakti scher zijn. (Let bij stadsvervoer op: 1. Men krijgt geen PAS 65-reductie op enkele reis- en retourbiljetten dieU bij de chauffeur/conducteur koopt; 2. tijdens de 'spitsuren' in Den Haag, Nijmegen, Rotterdam en Utrecht geldt de PAS 65-reduc tie niet.) Stichting Openbaar Kunstbezit (Ruysdaelstr. 96 te Amsterdam- 1008) geeft reductie aan PAS-65- houders. De meeste openbare bi bliotheken hebben een speciale lidmaatschapsprijs. Alle Rijksmu sea en veel particuliere musea ge ven korting op de toegangsprijs. Bij bioscoopbezoek op bepaalde dagen/tijden krijgen 65-l-ers toe gang tegen gereduceerde prijs. Veel leraren in stijldansenen volksdansen kennen een speciaal bejaardentarief. De Ned. Bond van Correspondentieschakers heeft een gereduceerde lidmaatschapsprijs voor PAS 65-houders. Bij actieve en passieve sportworden kortingen gegeven op de normale prijzen. De vormingscentra en volkshoge scholen geven voor bepaalde acti viteiten/cursussen korting aan de PAS 65. Wanneer U geld moet wis selen, doen de Grenswisselkanto ren dit voor PAS 65-houders zon der omwisselingskosten te bereke nen. Door veel instellingen is de PAS 65 erkend als legitimatiebewijs, bijv. door de PTT en de banken in Ne derland (uitgezonderd wanneer een door die instelling uitgegeven documentatiebewijs vereist is, bijv. giropas of bank-betaalpas). Naast deze landelijke faciliteiten zijn er nog veel meer regionale en plaatselijke, die door de Gemeen ten en het Particulier Initiatief ge boden worden aan de PAS 65-hou ders, zoals bijv. bij toneel, muziek, sport, hobby, vakantiehuisjes, hen gelsport, taxivervoer, discotheek en artotheek, dierentuin, rondvaar ten, schaken, bridgen enz. Deze mogelijkheden verschillen van plaats tot plaats. Voor Uw woon plaats kunt U informeren op het Gemeentehuis, afdeling Voorlich ting of Welzijnszorg/Maatschappe lijke Dienstverlening. Elders is het raadzaam de PAS 65 dikwijls te to nen en te vragen of er speciale faci liteiten gegeven worden. Let op: Om moeilijkheden te voor komen dient U altijd eerst Uw PAS 65 te tonen, en dan pas Uw deelna me/toegangskaart te bestellen. MMMM 2-0o

Peel en Maas | 1977 | | pagina 10