VAKATURE- BANK JUM Merselo Bromfietsers letoplmaart! Rabobank Gouden kloosterjubiieum Verwarming peuterspeelzaal Leunen Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Voordracht over het vrije schoolonderwijs Diefstal Venrays Gemengde Zangvereniging Venrays Mannenkoor Vrouwenkontakt Veltum Limburgse Katholieke INVALIDENBOND WIJKCENTRUM NOORD WEST Ho Colliers De 67-jarige zuster Adolpha Tegel- beckers afkomstig uit Sevenum, vierde afgelopen zondag haar gou den kloosterjubileum in het St. Jo- sephklooster in Venray. In 1969 kwam zuster Adolpha naar het Venrayse klooster om er de ad ministratie te verzorgen. Haar liefde voor het kleuteronderwijs, waar zij haar hele leven in Nederland en op de Antillen een aktieve rol in ver vulde, kon zij ook in Venray gaan Het college van burgemeester en wethouders heeft er geen bezwaar tegen, dat ongeveer 300,wordt uitgegeven voor het aanbrengen van een evoudige voorziening, waardoor de verwarmingsproblemen in de peuterspeelzaal in Leunen worden opgeheven. Van 1 augustus 1976 tot en met 8 februari 1977 werden 1474 vakatures 1 opgenomen in de vaka turebankop 9 februari 1977 was in 1046 vakatu- res voorzien, zodat er thans nog 428 plaatsen vakant zijn, waarin 161 bui ten het rayon Venray. i 1 Hier volgt e engreep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, timmerlieden, opper- lieden, machinaal houtbewerkers, medewerker houtwerf, meubel makers, woninginrichter/stoffeer der, straatmaker, aankomend sto ker steenfabriek, fabri eksmetse- laars, medewerker bedrijfsbureau technisch ambtenaar. in de metaalsektor: 1 (le) automonteurs, allround die- selmonteur, c.v.-monteur, slijper/ polijster, voorman C02-lassen, 1 lassers, persers, boorders, slijpers, draaiers, frezers, walsers, verf- spuiters, machinebankwerkers, constructdebankwerkers, plaat bankwerkers, galvaniseur, ma chinebedienden, montagemede werkers, gereedschap-profielfre- zer. in de dienstensektor: sekretaresse, administratief me- derwOrkers/sters, medewerker ge meentelijke sekretarie, financieel medewerker, assistent admini strateur, kostprijsdeskundige, ad viseur/verkoper, assistent boek houder/ster, telefoniste/receptio niste/typiste, telefoniste, verte genwoordiger/I nspekteur, ver- koopster/kassières, serveersters, kelners, chef de rang, banket bakkers, chef slager, koks, men ger, verpleegkundigen A en B, part-time nachtdienst bejaarden tehuis, onderwijzeres, docent NXII of NXIX, projektledder, tourautobuschauffeurs, heftruck chauffeurs. overigen: huishoudhulp voor dag en nacht, keukenhulpen, inrichtings-assis- tente/huishoudkundige, huishoud- assistenten, leidster afdelings keuken, glazenwassers, magazijn bedienden, inpakkers/sters, pro- duktiemedewerkers/sters, hulp in een champignonkwekerij, cham- pignonkwekersknecht, tuinder- knech, trompettist-saxofonist. De vakatures worden snel bezet! Ben vakature van vandaag kan mor gen reeds zijn vervuld. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vaka turebestand. De vakaturebank is geopend iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. dienen. Bij het klooster verrees een crèche voor de kinderen van Rank Xerox medewerksters. Een delegatie van Rank Xerox in Venray overhan digde zuster Adolpha als moeder overste Augustio enkele kado's. Bij de foto: (van links naar rechts) C. Borsje, manager communications, mevr. van Oijen, maatschappelijk werkster, zuster Adolpha en dokter L. Coenen, bedrijfsarts van Rank Xerox in Venray. Ongeveer twee jaar geleden werd door de heer H. Polderman, leer kracht van de Vrije School te Zut- phen, in Boxmeer een voordracht gehouden over het Vrije School onderwijs. Deze, voordracht heeft zo veel enthousiasme gewekt voor dit soort onderwijs, dat thans dertien kinderen uit deze regio de Vrije School in Nijmegen bezoeken. Een onlangs gehouden enquête onder de leden van de nauurwinkel „DE KO RENBLOEM" te Boxmeer waarbij werd gepeild naar welke aktivitedten oop kultureel gebied de belangstel ling van de leden uitgaat, wees o.m. uit dat velen m eer willen weten over deze pedagogie. Naar aanlei ding van deze enquête is de heer La Poutré, leraar aan de Rotterdamse Vrije School bereid gevonden een avond te geven over de tempera menten, hoe men ze onderkent bij de kinderen en hoe men als leerkracht en als ouder erop in kan spelen. Enerzijds kunnen we aan de hand van de gedragingen'van een kind af lezen welke van de vier tempera menten bij hem of haar het meest op de voorgrond treedt; anderzijds zal de pedagogie gericht moeten zijn op een zodanige hantering van de leer stof dat elk temperament zich voelt aangesproken. Na een algemene inleiding over dit soort onderwijs zal de heer La Pou tré de temperamenten behandelen waarbij hij z'n betoog zal onder steunen met talrijke voorbeelden uit z'n rijke praktijkervaring. Tijd en plaats van voordracht: vrijdag 18 februari 20 uur in het El- zenda al college, Bilder beekstraat te Boxmeer. Dooor P. T. uit Deurne werd aan gifte gedaan van diefstal van een koplamp van zijn auto, welke ge parkeerd stond op de parkeerplaats tegenover het oude ziekenhuis aan de Merseloseweg. Wsdt U dat Venray Gemengde Zangvereniging 83 werkende leden heeft. volgend jaar zijn eerste lustrum viert; ter gelegenheid daarvan het Te Deum van Antonin Dvorak voor Gemengd Koor, Sopraan, Bas en Orkest uitvoert; in sept. 1977 een concertreis naar Frankrijk maakt; in zijn 4-jarig bestaan reeds meer dan 75 muziekwerken in alle stijlperiodes heeft ingestudeerd; zijn eigen muziekcursus heeft, waar 20 leden van blad leren zin gen, solfege, stemvorming en zanglessen volgen; negen echtparen als lid heeft; onze dirigent dit jaar 40 jaar wordt en al reeds 35 jaar met muziek bezig is; de gemiddelde leeftijd van ons koor nog geen veertig jaar is; het repetitiebezoek 87% bedraagt; het koor erg goed een aantal bas sen kan gebruiken; andere stemmen ook welkom zijn wij iedere dinsdagavond repete ren in De Essel, Ursulastraat; de kontributie erg laag is; U gerust eens mag komen luis teren op onze repetitie-avond. U zich aan kunt melden als lid op onze repetitieavond, maar ook bij onze sekretaris, dhr. J. Stey- len, Kolkweg 3, tel. 1221. Donderdag 10 fébr. om 19.30 uur repetitie voor bassen >en baritons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zondagmorgen 13 febr.: optreden van 't Hofkoor (aangevuld met en kele oud Hofkoorleden) in de Schouwburg tijdens het camavals- z^ndagochtsndconcex t. Aanvang om 11.30 uur. Verzamelen om 11 uur in de Schouwburg. Dinsdag 15 febr. .opluistering re ceptie van het 25-jarig jubileum van ons lid H. Bloerhen iii Servatius. Verzamelen in uniform om 20.30 uur bij de ingang van Den Kerkdijk. Donderdag 17 febr.: om 19.30 uur repetitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor.. Zondag 20 februari: camavalszon- dag wederom optreden van 't Hof- koor tijdens 't 2e zondagochtendcar navalsconcert. De aanvang hiervan is niet om 11.30 maar om 12.15 uur. Verzamelen in de schouwburg om 11.30 uur. Tijdens dit concert is de onechte ondertrouw van ons bruidspaar Willem en Bets. Camavalsdinsdag de grote Boe renbruiloft, georganiseerd door ons koor. Aan alle deelnemers wordt 'n programma van die dag op de repe titie uitgereikt. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gammans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda tel. 5777. Afmelden Hofkoor bij dhr. M. Aarts, tel. 1617. <sï De Vrouwenkontaktgroep Veltum organiseert een vrouwen gespreks groep. Wilt U met andere vrouwen. kennis maken? y van gedachten wisselen? nieuwe dingen leren? samen lezen en praten? We denken aan onderwerpen als Wat doe je als je er alleen voor komt te staan? (of staat) De vrouw en het gezin, vrouw en opvoeding, ouders en school, de vrouw en de politiek iin Neder land. Hoe lees je de krant, de vrouw en de reclame. Er kunnen natuurlijk ook andere onderwerpen aan bod komen. Het is de bedoeling om ongeveer 10 keer bij elkaar te komen. De eer ste keer zullen we bekijken waar we het over willen hebben, hoe vaak en wanneer we bij elkaar komen. Daarna kunt U beslissen of U mee blijft doen. De gesprekskursus zal steeds voor bereid en begeleid worden door Ma rie-José Maas en Maya Klaver uit Nijmegen, die ook voor het nodige materiaal zullen zorgen. De kosten bedragen 2.50 per ochtend. Als U belangstelling hebt, kimt U zich voorlopig opgeven bij: Mevr. Hendriks, Kuiperstraat 13, tel. 5457; Mevr. Flinsenberg, Tinnegieterstraat 15. U krijgt dan bericht van ons voor een eerste bijeenkomst. Vrijdag 11 febr.: 19.00 jaarlijkse carnavalsavond in café Halfweg voor alle koorleden. Deze avond zal worden bezocht door Jeugdprins Harry I met zijn adjudanten en de Raad van Elf van de Hazëkëutel. Zondag 13 febr.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor de tenoren en bassen. Maandag 14 febr.: 19.00 Repetitie voor de sopranen en alten in de Galmhut. Dinsdag 15 febr.: 16.00 Repetitie voor de alten in Blitterswijck; 19.00 repetitie voor alten in Venray. Woensdag 16 febr.: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 17 febr.: 16.00 Repetitie voor de sopranen in Blitterswijck; 19.00 repetitie voor de sopranen in Venray. Vrijdag 18 febr.: 19.00 Repetitie voor het hele koor in de Galmhut. In de week van carnaval is er al leen repetitie op vrijdagavond 25 fe bruari oml9.00 uur in de Galmhut voor het hele koor. Afmeldingen alleen bij M. Claes- sens, teil. 5155, na 17.30 uur. AFD. VENRAY Carnavalsvereniging 't Knölleke uit Leunen organiseerde voor de ze vende maal in successie een carna valsavond voor onze vereniging. Ze werden hierbij geassisteerd door de carnavalsverenigingen „Het Dartele Veulen" en als extra verrassing kwam de carnavalsvereniging „Den Dreumel" met Raad van Elf, vorst en de nieuwe Prins 1977 naar Leu nen, vanwege het feit, dat dit jaar deze avond in samenwerking met de Invalidenbond uit Horst werd geor ganiseerd. Verdere medewerking uit Horst twee bekende dansmarietjes (Gertie en Irma Sanders) en de heer Wiel Smits als buutreedner „Huibert", werd zeer op prijs gesteld door de aanwezigen. De Blaaskapel uit Leunen zorgde voor vlotte carnavalsmuziek en ver diende hiermede wel een ere-saluut. Verdere medewerking verleenden „De Globetrotters" (3 personen) en dhr. Thomassen (lid van de afd. Venray met een lied). Door 't Knölleke werden ónder- scheidingen uitgereikt aan: bestuur afd. Venray, dhr. Bartels voorzitter, mej. van Dijck en dhr. Flinsenberg en aan de sekretaris en penning meester van Horst en aan de heer Hoek en de leden van het Rode Kruis afd. Venray. De voorzitter van Venray, dhr. E. Bartels reikte onderscheidingen uit aan: Prinsen van Leunen, Veulen (ook aan de Prinses van Veulen!), dhr. Camps als voorzitter van de afd! Horst met het ereteken van Venray omhangen werd. De heer en mevr. Verheyen (zaal houder van het Gemeenschapshuis Leunen) mogen zich voortaan met de Venrayse onderscheiding tooien. Odk de heer en mevr. Hoek van het Rode Kruis, vanwege hun vele verdiensten voor de afd. Venray als ook de Sportclub, werden met deze eretekenen omhangen. Door Den Dreumel uit Horst werd de Venrayse voorzitter dhr. Bartels geridderd. De dames van de Raad van Elf van Leunen zorgden voor de gebrui kelijke loterij, ter bestrijding van de onkosten. Namens bestuur en leden dankten dhr. Camps als voorzitter van Horst en dhr. Bartels namens Venray 't Knölleke voor de voortreffelijke or ganisatie. Dhr. Camps uit Horst hoopt vol gend jaar de eventuele carnavals avond in Borst te doen houden met Venray als gasten. De feeststemming wa* nog volop aanwezig toen het sluitingsuur een eind aan deze avond maakte. GEZOCHT Carnavalsvierders en andere plezier zoekende wezens. Want, let goed op, a.s. zaterdag 12 februari is er een super camavals- discobal in het Trefcentrum Veltum. (kelder scholengemeenschap Coninx- hof). We maken er een knotsgekke boel van. Haal je gekste kleding voor de dag, spring er in en kom naar Vel tum. Vanaf 19.30 uur zijn we in de weer, om er een. plezierige avond van te maken. Dus niet nadenken, kom op naar het super camavals-discobal in Vel tum. De disc-jockey's van deze avond zijn D.J. Speedy en D.J. Nobody. Je lacht je te barsten! Tot dan. Arno, Gerrie, Bert en Ed. HET JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 13 febr.: 11.15 re petitie voor het hele koor. Maandagavond 14 febr.: 19.30 re petitie voor het hele koor. Woensdagmiddag 16 febr.: 16.30 u. Tenoren en Bassen; 17.15 Sopranen en Alten. Vrijdagavond 18 febr.: 19.30 Re petitie in de Grote Kerk in verband met zondag. HET JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 11 febr.: 18.45 Or- kerstrepetitie. Mocht je verhinderd zijn zorg dan toch dat je map op 216 aanwezig is, dan 'kunnen we het nieuwe programma er in doen. Vrijdagavond 18 fébr.: Geen Or kestrepetitie i.v.m. repetitie grote kerk. „SALTARELLO" Zondagavond 13 februari: 19.00 re petitie voor de hele groep. Noteer alvast in je agenda: de da ta 20 maart Boxmeer en 3 april Aus- terlitz-Zeist. Afmeldingen: KOOR: R. Reijnders 04780-1327; ORKEST: R. Cals, teL 04786-209. Vanavond", vrijdag 11 februari, zal Prins Twan I van JUM aftreden. Ook de nar en raad van elf zullen aftreden. De nieuwe prins en nar voor 1977 zullen bekend gemaakt worden. Bij deze bekendmaking zul len ook de prins en raad van elf van de Zagewetters aanwezig zijn. Komt allemaal op dit PrinsenbaL zullen eens laten zien wat we van carnaval vieren kunnen. A.s. zaterdag zijn we vanaf 8 uur geopend voor ieder vanaf 15 jaar. Wij zorgen voor een lekker muziek je en voor 'n koel glas bier. Tot ziens. De leiding. A.s. vrijdag 11 februari hebben wij weer traditiegetrouw een carna valsavond op touw gezet. Deze be gint om 20.00 uur in het Trefcen trum. Het wordt weer een gezellige boel, dus tot vrijdagavond. Dinsdag, 15 februari, weer de maandelijkse wijkraadsvergadering. Punten, die op deze vergadering o.m. aan de orde zullen komen zijn: lus trumviering van het Trefcentrum in juni a.s. en het speelterrein aan de Deken Berdenstraat. Belangstellenden zijn van harte welkom. Regel uw bromfiets- verzekering. Klaar terwijl u wachtook het plaatje, jazeker! Als u bij de Rabobank uw bromfietsverzekering afsluit, kunt u het bromfietsplaatje meteen meenemen. Dat is met even binnenwippen bij de Rabobank geregeld! geW en goede raad Prachtige shokermodellen en klassieke boogcolliers. Ook originele fantasie-colliers met mooie sierstukken. U kiest uit een grandioze kollektie Grotestraat 16 Venray A

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3