AGENDA 1 4163 Desic'n Public Relations gemeentelijke Bekendmaking notities en mededelingen g TELEFOON Extra openstelling gemeentehuis Kollektekalender voor februari Bekendmaking Bekendmaking BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING tlo Hinderwet Zangers van St. Frans vraagt nieuwe leden (7 tot 8 jaar) Oprichtingsvergade ring C.D.A: Inbraken en diefstal Hond werd gedood Dronken achter het stuur Doorrijden na aanrijding Diefstallen ZR. AD0LPHA IN HET GOUD Aanrijdingen LYB VENRAY y ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen A. P. G. FRANKEN, arts Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT Hensenius straat telefoon 1878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot li uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOEB tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mevr. Zr. E. COENEN-LITJENS telefoon 04780 - 1269 In de maanden februari en maart van dit jaar zal er een cursus voor aanstaande moeders worden gehou den. Aantal lessen 6. Opgave liefst zo spoedig mogelijk bij het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tm. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, bebalvo voor spoedgevallen bi) da zuster van de zondagsdienst. KR AAM CENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Steveni-Hetnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpera Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Bereikbaar: elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 's avonds De Algemene Hulpdienst kan^ u In elke situatie hulp bieden. Het is^ een groep mensen, die zich vrijwillig inzet om een oplossing te vinden voor uw moeilijkheden. Met wat voor proble men u ook zit, kom er gerust mee over de bng Bel 4163. de vergunning indienen, te richtën aan gedeputeerde staten en in te die nen bij de gemeente Venray. Venray, 31 januari 1977 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secr. Met ingang van donderdag 3 fe bruari zal de afdeling bevolkingsza ken van het gemeentehuis, behalve van 9 tot 12 uur óók van 16 tot 18 uur voor het publiek geopend zijn. Hiermee is de middag-openstelling op vrijdag vervallen. In de maand februari mag alleen gekollekteerd worden op 12 februari door de Jeugdcarnavalsvereniging „De Hazekeutel" in het kader van de jeugdkollekten. Deze vereniging heeft ook vergun ning gekregen voor het verkopen van loten ten bate van „De Haze keutel". Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een ge deelte van het Voetpad van Land- weert naar Oostrum, een en ander ten behoeve van de omlegging van de provinciale weg Venlo-Maashees. Het betreffende voorstel met de daarbij behorende tekeningen, waar op de aan het openbaar verkeer te onttrekken gedeelten in gele kleur staan aangegeven, ligt vanaf 4 fe bruari 1977, gedurende één maand op het gemeentehuls, afd. III-D, ka mer 204, Maasheseweg 1, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de ge meenteraad. I Venray, 31 januari 1977 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche burgem. J. M. Poels, secr. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op 30 november 1976 bij ge deputeerde staten van Limburg is ingediend het verzoek van gebr. Ars, Voertweg 28 te Groeningen, om verlening van vergunning tot het ontgronden van het perceel kada straal bekend gemeente Venray, sec- 1 tie A, nr. 1565. Het verzoek ligt vanaf 4 februari 1977 tot en met 4, maart 1977 voor eenieder ter inzagé op de gemeente- 1 secretarie, afdeling! III-D, Maashese weg 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel I 5, lid 2 van de Verordening op ont- grondingen in Limburg kan eenie der binnen dertig dagen na dagteke ning van deze bekendmaking schrif telijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van Wljzlfllng van da bouwverordening der gemeente Venray beho rende nadere regelen. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN VENRAY, brengen hierbij ter algemene kennis, dat vanaf heden gedurende drie maanden voor eenieder ter gemeente-secretarie, afdeling III-D, pand Maasheseweg 1, ter inzage is neergelegd hun besluit van 21 juli 1976, nr. 1060b inzake wijziging van de bij de bouw verordening der gemeente Venray behorende nadere regelen. Voornoemde wijziging treedt in werking met ingang van de dag, volgende op die van haar afkondiging. Venray, 31 januari 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. H. J. M. DEFESCHE, burgemeester J. M. POELS, secretaris Verordening tot wijziging van de bouwverordening der gemeen te Venray. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN VENRAY, brengen hierbij ter algemene kennis, dat vanaf heden gedurende drie maanden voor eenieder ter gemeente-secretarie, afd. III-D, ter inzage is neergelegd het besluit van de raad dezer gemeen te van 27 juli 1976, no. 1086, inzake vaststelling van de verorde ning tot wijziging van de bouwverordening der gemeente Venray, welk besluit blijkens mededeling van gedeputeerde staten van Limburg bij brief van 23 sept. 1976, 1e afdeling, nr. BF 20316, de goedkeuring heeft verworven. De voornoemde verordening treedt in werking met ingang van de dag, volgende op die van haar afkondiging. Venray, 31 januari 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. H. J. M. DEFESCHE, burgemeester J. M. POELS, secretaris Besluit tot wijziging van de bouwverordening logiesgebouwen der gemeente Venray. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN VENRAY, brengen hierbij ter algemene kennis, dat vanaf heden gedurende drie maanden voor eenieder ter gemeente-secretarie, afd. III-D, ter inzage is neergelegd het besluit van de raad dezer gemeen te van 27 juli 1976, no. 1087, tot vaststelling van de bouwveror dening logiesgebouwen der gemeente Venray, welk besluit blij kens mededeling van gedeputeerde staten van Limburg bij brief van 23 september 1976, 1e afdeling, nr.j BF 20317, de goedkeu ring heeft verworven. De in het besluit vervatte vaststelling treedt in werking met in gang van de dag,.volgende op die van haar afkondiging. Venray, 31 januari 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. H. J. M. DEFESCHE, burgemeester J. M. POELS, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend,1 dat bij hun besluit van-2 februari 1977, aan de Eerste Helmondse Autobus dienst E.H.A.D. b.v., Engelseweg 104 te Helmond tot wederopzegging doch uiterlijk tot 17 februari 1977 verlenging is verleend van de bij hun besluit van 15 november 1976, nr. 1802 verstrekte vergunning voor het uitvoeren van groeps vervoer binnen de gemeente, tussen psychia trisch centrum St. Servatius en psy chiatrisch centrum St. Anna. Het groeps vervoer wordt uitgevoerd op maandag t.m. vrijdag. De beschikking treedt onmiddelijk in werking. Belanghebenden kunnen tegen de ze beschikking binnen dertig dagen na de openbaarmaking beroep instel len bij Gedeputeerde Staten, van Limburg te Maastricht. Venray, 2 februari 1977 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secr. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: de direktie van Rank Xerox Manu facturing (Nederland) b.v., Maashe seweg 89-91, Venray, cm vergunning tot het uitbreiden van de tonerfabri- cage met een meng- en dcseersys- teem waarbij electromotoren wor den gebezigd met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Maasheseweg 89-91, Ven ray, kadastraal gemeente Venray, sectie A, nr. 2259. De directie van Rank Xerox Manu facturing (Nederland) b.v., Maashe seweg 89-91, Venray, om vergunning tot het uitbreiden van de tonerfa- fcricage met een transportsysteem en hamermolen, waarbij electromo toren werden gebezigd met een ge zamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Maashese weg 89-91, Venray, kadastraal ge meente Venray, sectie A, nr. 2259. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften woreje; mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kai_ 1 ieder persoonlijk of bij geiViachtij inbrengen op een openbare zij te houden op woensdag 16 fel 1977 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: u. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: t>. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Wil je zingen? zing dan Onder dit motto werven de Zang- l ers van St. Frans nieuwe aspirant leden. Dit jongenskoor, opgericht in '59, heeft al menigmaal de naam van Venray uitgedragen in binnen- en buitenland. Het koor is verbonden aan de Paterskerk waar het regel matig diensten opluistert en werkt zeer hard om hun goede naam in ere te houden onder de leiding van hun dirigent W. Buys, de oprichter van dit koor. De leeftijd van de zangers varieert van 7 tot 25 jaar. Naast het zingen wordt er ook nog aan ont spanning gedacht in de vorm van sport- en spelavonden op de woens dagen waardoor het kontakt met de zangers onderling buiten het zingen om in een gezellige sfeer verloopt. Het oudercomité is zeer aktief om het de jngens naar de zin te maken en is het bestuur tot grote steun bij het realiseren van de plannen. Een van deze plannen is het werven van nieuwe leden waarvan er elk jaar 30 aangenomen kunnen worden om de stemmenverhouding in het koor op een goed peil te houden. Ook dit jaar zullen er weer aspirantzangers in de leeftijd van 7 tot 8 jaar opge leid worden om in het 82 leden tel lende koor mee te zingen. Als u vindt dat uw zoon in deze vereniging een fijne vrijetijdsbeste ding kan vinden en hij graag in het koor wil zingen, kunt u, voor meer informatie kontakt opnemen met de heer A. Kunikeler (voorz.) Bolero- straat 2, tel. 5088 of met de heer M. Claessens (secr.) Watermolenstraat 14, Oostrum, tel. 5155. De repetities voor de aspirantle den zullen worden gehouden op dins dag en donderdag van 18.30 tot 19.15 uur, beginnende op 1 maart a.s. in het eigen koorhuis „De Galmhut" aan de Kruisstraat. Welke jongedame 16-17 jaar oud, met eindexamen H.A.V.O. wil door Mevr. 'Lisette v. Arsen opgeleid worden tot een funktie die het midden houdt tussen sekretaresse, administratrice, telefoniste en receptioniste, proefondervindelijk een prettige werkkring. Belangrijk is een aangeboren zelfstandigheid en gezond verstand. Belangstelling tot het volgen van 'n grafische basisopleiding wordt op hoge prijs gesteld. PEEL Design Public Relation BV Kolkweg 22 Venray Telefoon: 04780-1893. Hierbij nodigen wij u uit voor de oprichtingsvergadering C.D.A. in de gemeente Venray op donderdag 17 februari 1977 om 20.00 uur in de fo yer van de schouwburg te Venray. Naast enkele huishoudelijke zaken zullen drs. H. Notenboom, lid van Tweede Kamer en Europees parle ment en R. v. d. Linden, kandidaat CDA-lijst Limburg Tweede Kamer verkiezing, met u spreken over: christen-democratische politiek en wat is het standpunt van het CDA in onze samenleving als geheel. Wij rekenen op uw komst, om ge- zamenlijk in CDA-verband met ons politiek aktief te zijn. U bent van harte welkom. j In de schaftkeet van de gemeente staande bij de Ballonzuil was door verbreking van het slot toegang ver kregen. Inzover kan worden nage- 'gaan wordt er niets vermist. Mej. M. S. uit Venray deed aan gifte dat haar bromfietshelm gesto- len was in een soos. Het schoolbestuur van de openba re school deed aangifte van inbraak in de school „De Keg". Door vernie ling van een raam was toegang vei*- kregen. Twee bureaux waren open gebroken en een bedrag van 18 gul den aan postzegels bleek gestolen. Een herdershond waarvan de eige naar niet bekend is stak plotseling de Deumeseweg over en de perso nenauto bestuurd door A. E. uit Ven ray kon de overstekende hond niet meer ontwijken. Bij de botsing werd de hond gedood terwijl de auto scha de opliep. Venrays politie hdeld twee auto bestuurders aan, een 43 jarige uit Meerlo-Wanssum en een 21 jarige uit Venray. Beide bestuurders ble ken door alkoholgebruik niet in staat hun auto te besturen. Blaas- en bloedproef werd afgenomen en pro ces verbaal aangezegd. Éen 24 jarige bestuurder van een personenauto, eveneens uit Meerlo- Wanssum, werd door gekonstateerd alkoholgebruik een rijverbod opge legd. De personenauto van de Venrayer W L. stond geparkeerd in de Paters- straat en de eigenaar ontdekte dat zijn auto aan de achterzijde behoor lijk beschadigd was. De veroorzaker is zonder zijn identiteit bekend te maken doorgereden en naar diens identiteit stelt de politie een onder zoek in. A. B. uit Venray deed aangifte van vernieling van de radio-antenne en diefstal van de rechter buiten spiegel van zijn op de Langstraat ge parkeerde auto. L. G. deed aangifte van dief stal van een gipsen konijn, staande in zijn tuin aan de Merseloseweg. Mej. F. uit Venray deed aan gifte van diefstal van haar bontjas uit een café. De waarde bedroeg 400,—. De complete koplampen werden ontvreemd van een xMercedes, die de eigenaar H. P. voor zijn woning aan de Venrodelaan had geparkeerd. C. uit de van de Werokenslaan deed aangifte van diefstal van een autoradio uit zijn afgesloten auto. Op zondag 6 februari a.s. viert de Eerw. zuster Adolpa in het St. Jo- sephklooster alhier haar gouden kloosterfeest., s Zr. Adolpha is geboortig uit Vlo drop bij Roermond, Als dochter van de familie Tegelbeckers trad zij op 17-jarige leeftijd in, als postulante in de congregatie van de Zusters van de Goddelijke Voorzienigheid in het Moederhuis te Steyl. Tijdens haar noviciaat volgde zij raar opleiding noviciaat volgde zij haar opleiding gregatie hield zich in die dagen reeds bezig met het geven van on derwijs aan kleuters. Haar eerste school voor de oplei ding van kleuters was Utrecht. Na in Arnhem en Tegelen werkzaam te zijn geweest keerde ze weer enkele jaren terug naar dezelfde kleuter school in Utrecht., Haar opleiding voor kleuters werd beëindigd in Amsterdam, van waar uit het bestuur der congregatie haar in 1963 opdroeg naar Aruba op de Nederlandse Antillen te gaan en daar de administratie van de scholen op zich te nemen. In 1969 werd ze teruggeroepen naar Nederland en maakte ze kennis methot St. Jo- sephklooster om daar haar krachten te geven aan de administratie en de boekhouding in Venray. Tot op heden is er nog geen sprake van een welverdiende rust voor Zus ter Adolpha, maar nog een volledige dagtaak en ze is blij dat nog te mo gen doen. Terugblikkend op haar klooster leven, denkt ze, dat als ze weer zou mogen beginnen, ze toch weer de re- ligieuse staat zou kiezen, want spijt heeft ze nooit gehad. Veel vreugde heeft haar de op leiding van kleuters gegeven. Dat ze toch wel wat in haar mars had, be wees wel het feit dat ze in het be stuur mocht zitting nemen van de Bond voor het kleuteronderwijs. Spijt heeft, zoals reeds gezegd, nooit gehad, maar als het mocht overdoen, dan zou het wel anders werden, anders vanwege de veran derde omstandigheden. Ze houdt ook nu nog een oogje in het zeil, door de leiding welke zij mag geven aan de kindercrèche voor Rank Xerox. 8 februari is de eigenlijke dag van haar gouden jubileum, maar het zal op 6 februari worden gevierd in de kleine Zustersgroep'met ene eucha ristieviering in de St. Petrus Ban- denkerk en een receptie van 4 tot 6 uur op St. Joseph, waar ieder de ge legenheid krijgt de gouden Zuster Adolpha geluk te wensen. Op 12 februari zal haar familie, hoofdzakelijk uit Vlodrop, het gou den feest vieren. Om 11 uur zal dan in de kapel van St. Joseph de H.E.H. Deken Teunissen van Venray een plechtige Eucharistieviering als dank worden opgedragen terwijl de Ven- rayse Gemengde Zangvereniging on der leiding van R. Berben de dienst zal opluisteren om daarmede de dank van Venrays bevolking tot uit drukking te brengen. Wij wensen deze gouden Zuster nog een lang „otium cumdignitate" toe op het tijdstip dat haar Oversten Donderdag 10 febr. om 19.30 urn- haar onopvallend werken aan de kleinsten van ons wel verdiend. Op de Maasheseweg gebeurden op een afstand van 20 meter binnen de 10 minuten twee verkeersonge vallen welke dezelfde oorzaak had den en waarbij zeven personenauto's min of meer ernstige beschadigingen opliepen. Gelukkig werd geen der bestuurders noemenswaardig ge wond. Bij het eerste ongeluk waren vier personenauto's betrokken en wel de 52 jarige bestuurder A. G. uit Venray, de 34 jarige G. K. uit Meerlo, de 32 jarige H. v. W. en de 34 jarige H. H. beiden uit Venray. Bij het tweede ongeluk de 42 jarige J. B. de 36 jarige M. M. en de 49 ja rige T. D. alle drie uit Venray. De botsingen waren voorkomen kunnen wordeh als er voldoende afstand was gehouden en voldoende was opgelet. Op de kruising Julianasingel-Post- straat wilde de 35 jarige bestuurder van een personenauto P. B. uit Berg- eyk vanaf de Poststraat de Juliana - singel oprijden en verleende geen voorrang aan de over de Juliana - singel rijdende personenauto be stuurd door de 24 jarige H. H. Het bleef bij materiële schade. Materiële schade viel er ook op de Ysselsteynseweg te Heide te note ren. Een vrachauto bestuurd door de 42 jarige J. W. uit Venray stond stil en uit tegenovergestelde richting naderde een autobus bestuurd door de 35 jarige J. K. ui Venray. Op 't moment dat de autobus de vracht auto passeerde kwam een gedeelte van het dekzeil van de vrachtauto met de autobus in aanraking. Door dat geluid remde de bestuurder van de autobus krachtig af. Een achter de autobus rijdende personenauto bestuurd door de 49 jarige J. G. int Venray kon niet meer tijdig tot stil stand komen en botste tegen de bus. Het bleef bij lichte schade aan de bumper van de autobus en aan de personenauto. Woensdag 9 februari bijeenkomst voor de leden in de zaal bij de vre- deskerik. Door de vrouwelijke poü- tie-agente zal een lezing worden ge houden over veilig verkeer. Aanvang 20.00 uur.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 10