CARNAVAL VAKATURE- BANK paren HET WORDT WEER m üntó&lUwi/enb.u(%f; Rabobank S gemeentelijke notities en mededelinge^i ALD PRINSEPLAK 77 Y00R PIET MUIS Carnavalsoptocht 77 Brukske vierde carnaval ALLE JONGENSKLEDING HALVE PRIJS! RASPOORTEN TOERISTENKAARTEN Hinderwet Opening Rechtswinkel Horst e.o. Köpkesverkoop Eerlijke vindster Diefstallen POLITIEKE AVOND VAN HET C.D.A. zaterdag Piëlhaze prinseproklematie Weej, Prins Carnaval 1977, beej de grasie van de Durluchtige Raod van Ellef, doen te wiëte: Dat weej op zaoterdag 22 jannewari 1977 ut gezag ovver Rooi van ozze verganger Prins Set I vur de Vastelaovend 1977 zun overneme. Dat weej hope op de mitwerking van de Gemaentelikke autori teiten, vereniginge, kerkdurpe en partikuliere, die weej beej de vurbereiding van dit fiëst nuedig hebbe. Dat weej vertrouwe, dat ok dit jaor de Piëlhaze en Hazinne eur beste biëntje of pötje vur zun zette um van de Prinse Prokle- matie ut best meugelikke te make. Dat weej os baest zun doen, um van ozze kant van deez Vas telaovend en groët familiefiëst te make, waoran iedere diël- nemer nog jaore mit plezier zal terugdènke. Dat weej iederiën, vrimd en aege vollek, erm en riek, jong en alt enne goeje Prinse Proklemasie en enne goeje Car naval 1977 toewwense. De Prins en zien Adjudanten. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 18 januari 1977 werden 1273 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 19 januari 1977 was in 939 vakatures voorzien, zodat er thans nog 334 plaatsen vakant zijn, waarvan 109 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: metselaars .voorman timmerman, machinaal houtbewerkers, meu belmakers, woiünginrichter/stof- feerder, straatmaker, medewerker op houtwerf, aankomend stoker steenfabriek, fabrieksmetsélaars. in de metaalsektor: le automonteur .allround diesel monteur, machinebedienden, ma chinebankwerkers, volwaardig spuiter, slijper/polijster, gereed- schapfrezer/Co-boorders, voor man CC>2-lassen, lassers, persers, boorders, slijpers, draaiers, fre- zers, walsers, autoplaatwerker/ spuiter, constructiebankwerkers, verfspuiter, elektriciën, c.v.-mon teur. in de dienstensektor: sekretaresse, administratief me- dewerkers/sters, balie-assistente, financieel medewerker, assistent administrateur, kantoorbedien den, telefoniste/ receptioniste/ty piste, vertegenwoordiger, winkel bedienden, kapsters, serveerster/ kelner, chef de rang, kantinebe dienden, banketbakkers, chef sla ger ,koks, mengers, logopedist(e), arts, verpleegkundigen-B, part time nachtdienst bejaardentehuis, docent A.V.O., onderwijzer(es), hoofd praktijkopleiding, chauf feurs nationaal en internationaal, tourautobuschauffeurs, heftruck chauffeurs. overigen: huishoudelijke hulpen .schoon- maaiksters/ers, magazijnbedien den, inpaksiters/ers, produktie- medewerkers/sters, hulp in een champignonkwekerij, champig- nonkwekersknecht. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds zijn vervuld. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. Op 13 februari 1977, tijdens het Carnavalspromenadeconcert van het Hofkoor en de Blaaskapel, zal de Aid Prinse Plak 1977 worden uitgereikt aan de heer Piet Muis. Deze j aartij kse onderscheiding wordt door de Aid Prinse Kompenej van Venray toegekend aan de heer Piet Muis in verband met zijn vele verdiensten, welke hij als Venrayer in de Arnhemse carnaval en het jeugdwerk heeft verworven. Met zijn in Venray opgedane er varing wist hij 't in 1960 te brengen tot Prins Carnaval in Arnhem, waar na hij als Kanselier van de „On- Ganse" een stimulerende kracht van deze vereniging werd. Daarnaast is hij thans voorzitter van het district Arnhem van de verkennerij, waar van hij sedert 1937 lid is. Ondanks deze beslommeringen zijn de kontak ten met Venray steeds levendig ge bleven door zijn lidmaatschap van het Venrayse St. Nicolaasgilde en zijn daadwerkelijke jaarlijkse inzet hiervoor gedurende 30 jaar. Voor de uitreikingsceremonie blijkt veel belangstelling te bestaan, voor al onder zijn oude vrienden uit de jeugdbeweging. De heer Piet Muis ontvangt de plak, in opvolging van: Karei Wijnen, Toon Kortooms, Harry Noteboom, Wim van den Munckhof, Dick van Bommel, Jan Ruyten, Frans v. d. Voort, Lambert Laurensse. Vorige week hoorden we iemand beweren, dat er in heel Noord-Lim burg geen instrument meer te koop is. Iedereen zou mee gaan doen met de gekke harmonietjes. Wij weten dat deze man altijd gru welijk overdrijft en dus zal dit ver haal oök wel gelogen zijn. Maar eerlijk gezegd moeten wij toegeven, dat wij nog niets weten van eventuele aktiviteiten, maar dat er iets broeit is zeker. Links en rechts ziet men mensen samenkomen en wordt er vergaderd, dat de stuk ken er af vliegen. Dat is'nu net het leuke van deze zaken. Je hoort en ziet niets en op eens trekt er een optocht door Ven ray waar menige stad nog iets van kan leren. Wij houden U op de hoogte. Of beter gezegd, houdt U ons op de hoogte door U met Uw groep, na tuurlijk ook andere dan gekke-har- monietjes, aan te melden op de zon dagen 23 jan., 30 jan., 6 febr. en 13 febr. tussen 11.30 en 13.00 uur in Hotel Almonda, Julianasingel. Maak er iets moois van en tot ziens. De Optocht-commissie. Onder de gezellige carnavalsmu ziek van het orkest „De Lunapar- kers" en begeleid door het majoret- tenkcrps „Blue Girls" deed Prins Karei de Eerste van Brukske-Ven- ray met zijn gevolg zijn intrede in de zaal van café Halfweg op zater dagavond j.l. In .zijn openingswoord voor het carnavalsbal bedankte hij de vele aanwezigen voor hun financiële en morele steun die zij aan de carna valsvereniging in de afgelopen pe riode hadden gegeven. De avond vond met z'n allen op echte carnavalistische wijze plaats, dankzij dat de bezoekers gratis (en drcog) per autobus werden afgehaald en huiswaarts konden keren, zodat zij zich niet behoefden te bepei-ken tot enkele glazen vochtigheid. De gelukkige prijswinnaars van de loterij kunnen zich tot het bestuur wenden, voor het in ontvangst ne men van de prijzen. Dat Brukske best met z'n allen carnaval kan vieren werd tijdens de avond tot in de late uren bewezen. Prins Karei I met zijn gevolg en bestuur hield voor alle inwoners van Venray op zondagmorgen een druk bezochte receptie. Haar dank richt 'zij dan ook terecht aan de vele in woners en de diverse carnavalsver enigingen van Venray, die op sympa thieke wijze gehoor hebben gegeyen aan deze uitnodiging. Met spanning wordt uitgekeken naar het volgende carnavalsbal. Vrijdag 21 jan.: 19.00 Repetitie voor het hele koor. Maandag 24 jan.: 19.00 Repetitie voor sopranen en' alten. Dinsdag 25 jan.: 16.00 Repetitie voor alten in Blit- terswijck; 18.30 Repetitie voor de alten in Venray. Woensdag 26 jan.: 19.00 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 27 jan.: 16.00 Repetitie voor de sopranen in Blitterswijck; 18.30 Repetitie voor de sopranen in Venray. Vrijdag 28 jan.: 19.00 Repetitie voor het hele koor. Zondag 30 jan.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Afmelden voor de repetities bij Michel Claessens, tel. 5155, na 17.30 uur. MOEDERS VAN KINDEREN VAN 4 - 7 JAAR OPGELET in de maten 110, 116, 122 en 128 voor Ook op onze herenafdeling wemelt 't nog van aanbiedingen en koopjes Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 6 jaar) VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK Grotestraat 6a Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van zijn gemeente ,d.ie in het komende va kantieseizoen naar het buitenland zullen reizen, om nu reeds een pas poort of toeristénkaart B aan te vra gen. Daarbij is het volgende van be lang. Een paspoort dat meer dan 5 jaar geleden werd afgegeven, is niet meer geldig voor reizen naar Groot-Britannië, Spanje, Portugal, de Scandinavi sche landen en landen buiten West-Europa. dat meer dan 5 jaar geleden werd afgegeven doch minder dan 10 jaar, is nog bruikbaar voor toeris tisch verkeer in West-Europa, maar niet voor de hierboven ver melde landen. dat meer dan 10 jaar geleden is afgegeven, heeft als reisdocument zijn waarde verloren. In tegenstelling tot paspoorten, die worden afgegeven door de Com missaris der Koningin te Maastricht, kunnen door mij wel Toeristenkaar- ten B worden verstrekt aan Neder landers die voor toeristische doelein den en voor korte duur naar o.a. België, Luxemburg, de Bondsrepu bliek Duitsland .Frankrijk, Grieken land, Groot Brittannië en de Kanaal eilanden, Italië, Oostenrijk, Spanje, Turkije,en Zwitserland reizen. Stel uw aanvraag voor een pas poort of toeristenkaart niet uit tot mei of later. Niet alleen zijn de le- geskosten dan hoger, maar ook om dat gerekend moet worden op ver traging van de afgifte. Voor bedoelde aanvragen en in lichtingen kimt u zich wenden tot de afdeling bevolkingszaken, Maas- heseweg 1, tel. 04780-3838. De burgemeester van Venray, Mr. H. J. M. Defesche. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P. H. Th. Baltussen, Rosmolen- weg 11, Oostrum, om vergurgiHa^töt' het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt. Adres inrichting: Rosmolenweg 11, Oostrum, kadas traal gemeente Venray sectie E3, nr. 3357. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De Ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 9 februari 1977 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: u. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mlt3 hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 21 januari 1977 Burgemeester en weihouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Heden donderdag heeft burgemees ter Defesche de officiële opening verricht van het nieuwe pand Tool- shop aan de Pa terslaan 7. Toolshop, van Handélsmy Klomp b.v., was voorheen gevestigd aan de Zuidsingel. De verbreding van die singel maakte het noodzakelijk dat het pand gesloopt zal worden en er moest derhalve naar een nieuw on derkomen gezocht worden. Dat men aan de Paterslaan daarin zeer goed geslaagd is, bewijst wel de ruime verkoop-afdeling die er geschapen werd. Toolshop houdt zich bezig met de verkoop van gereedschappen en ma chines aan bedrijven en particulie- O. y% Ook 't sparen is veranderd. Sparen is eigenlijk makkelijker geworden. Er zijn tegenwoordig zoveel manieren om regelmatig wat opzij te zetten. De Rabobank vertelt U er graag alles over. yy geld en goede raad Geopend vrijdagsavonds van 19.30 uur tot 21.00 uur op Schoolstraat 31, Horst, tel. 04709-3298 (alleen tijdens deze uren). Traditiegetrouw heeft a.s. zondag 23 januari in Maashees de bekende köpkesverkoop plaats. Deze verkoop, jaarlijks op de zon dag na St .Antonius Abt, de patroon van de Maashese parochie, is een oiverblijfsel van de winterkermis of St. Tönniskermis. Om kwawrt voor twaalf zal, in het gemeenschapshuis, de heer Evers op de hem bekende wijze aan ieder iets van het varken verkopen. En dat is dan telkens een gezellige handel. Tijdens de maandagse mankt vond mevr. H. bij een marktkraam een portemonnee met 525,Mevr. H. bedacht zich geen moment en ging naar het politiebureau om melding te doen van haar vondst. Terwijl ze nog op het bureau was verscheen daar de verliezer J. D. Dat eerlijk heid ook nog beloond kan worden, toonde de verliezer door de eerlijke vindster een briefje van 100,te overhandigen. In de nacht van 12 januari werd van de op de St. Petrusstraat geparkeerde auto van W. T. een set mistlampen ontvreemd. v. d. B. deed aangifte van dief stal van een slijpmachine op het bouwwerk van V. bij het St. Elisa- beth-ziekenhuis. De waarde bedroeg 700,—. De 55-jarige mevr. Kl.-Ch. uit Well deed aangifte van vermoede lijke diefstal van een mapje met geld (600 gulden) vanuit haar handtas tij dens het boodschappen doen in win kels te Venray. Ze ontdekte de dief stal toen zij in haar woonplaats bij een slager wilde betalen. Het was voor het bestuur van de Statenkring Horst van het C.D.A. een schot in de roos, door op de eer ste politieke avond in zaal Brugeind te Meerio, mevr. Gardeniers-Berend- sen als spreekster uit te nodigen. Het was een avond van hoogstaan de politiek ,en met ons hadden de 143 aanwezigen waaronder het kader van het C.D.A. in de Staten kring, leden van de Provinciale Sta ten en verschillende Noord-Limburg se, burgemeesters, waaronder mr. De fesche van Venray grote bewon dering voor de manier waarop dit lid van de Tweede Kamer haar spreekbeurt vervulde en getuigde dat ook in de politiek het Evangelie zijn waarde heeft en moet hebben om naar eer en geweten te kunnen han delen. Het evangelie blijft bij het C.D.A. het richtsnoer, want christen zijn betekent ook in de politiek kleur be kennen. De prognoses omtrent de zetel winst van het C.D.A. vervulde haar met zorgen, maar óók de politieke tegenstanders die schitteren door hun poliieke onduidelijkheid en blij ven vasthouden aan een 8-8 zetel verdeling met Den Uyl op de pluche. Zetelwinst is niets nieuws, maar behouden wat verkregen is, is vaak moeilijker. Daarvoor is een blijvend kontakt tussen kiezer en gekozene noodzakelijk. Het is oök de taak van een kamerlid om te luisteren naar de problemen die er zijn. In dit ver band wees zij er op dat men via het telef oonnummer van de Tweede Ka mer (61 49 11) elk gewenst Kamerlid te spreken kunt krijgen. Wij gaan magere jaren tegemoet, aldus de spreekster, waarin wij de lasten zo eerlijk mogelijk willen ver delen. Dat moet iedere Nederlander vertrouwen geven in het C.D.A. Wat Limburg betreft kan men ver zekerd zijn van een blijvende aan dacht en hulp. De verdeling van ons land in 24 pro vincies, zoals de P.P.R. via minister De Gaay Fortman deze voorstaat, is niet urgent binnen het C.D.A. en zij kan nu al zeggen dat men het stand-' punt van de minister niet deelt. Sprekende over het regionale be leid beloofde zij onder meer aan dacht te wilién schenken aan de vergrijzing van de kleine kernen. Terwijl zij opmerkt dat over de Wet op de Ruimtelijke Ordening het laat ste woord nog niet gesproken is. De kleine zelfstandigen kunnen op alle mogelijke steun en medewerking van het C.D.A. rekenen. Het zou ons te ver voeren uitvoe riger in te gaan op het vele dat deze avond te berde werd gebracht. On- gëtwijféld kan de belangstellende kiezer voor meer informatie nog te recht op een van de tien bijeenkom sten die binnen de Statenkring ge houden worden. Maar of men dan nogmaals zulk een hoogstaande poli tieke avond zal beleven, als deze, betwijfelen wij. Mevr. Gardeniere- Berendsen heeft er op meer dan waardige wijze van haar politieke en christelijke overtuiging kennis gegeven.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 2