4163 VERENIGINGSMEÜWS AGENDA JUM Merselo VAMOS L. C. G. SALA donderdag 50 jr. dierenarts KAZ LUX bij Iduna Kleuters Maasheseweg weer op oude basis teruggekeerd 0 a K 1 So TELEFOON Diefstallen Materiële schade Inbraken Scouting Jeanne d'Arc Venrays Mannenkoor Vrouwenkontakt Velfum Pierotten nieuws jeugdnatuurwacht Buurtvereniging St. Jozef Overl li Uitslaand^ bij Fa. de' ZONDAGSDIENST HUISARTSEN an zaterdagmorgen 8 uur tot zon- agnacht 12 uur neemt waar voor de atiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen VV. BLOEMEN, arts Stationsweg 15 - Tel. 1465 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht D. VERCAUTEREN, art» Merseloseweg 33 tel. 2200 foor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data Joij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN I an heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: I' APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat telefoon 5759 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Ven ray-Meert o- Wanssum MEJ. ZR. J. DRABBELS telefoon 04780 - 1269 GROENE KRUIS ZUIGELING ENBURE AU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dipnst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur I ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor 6ij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M F. Tiggcloven-Kuypcrs Florishof 23 Venray leietoon 0478U-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 tS G v v C Bereikbaar: elke werkdag »an 9 tot half 11 'smorgens en «an 7 tot 8 uur 'savonds IN ACUTE GEESTELIJKE NOOD: S.O.S. VENLO 077 - 18888 M. K. deed aangifte van dief stal van 5 kratten met lege colafles sen. Deze waren in een container ge plaatst welke in een omheinde op slagruimte bij zijn winkel staat. De 24-jarige H. V. uit Venray deed aangifte van diefstal van zijn jas, waarde 80,uit de bar Penta gon. In dezelfde bar werd ten nadele van de 29-jarige mej. J. B. een jas ter waarde van 600,gestolen. De 17-jarige S. M. deed aangifte van diefstal van rijn bromfiets. Daags daarna werd de bromfiets ge heel gesloopt teruggevonden bij een flat op het Brukske. Op donderdag 19 januari is het 50 jaar geleden, dat de heer L. C. G. Sala als drieëntwintigjarige jonge man zijn vader opvolgde als dieren arts in het land van Peel en Maas. Bij gelegenheid van dit gouden ju bileum zal de heer Sala op die dag van half twaalf tot half twee .dege nen, die hem met dit feit geluk wil len wensen in zijn woning aan de Oostsingel ontvangen. Bij gelegenheid van zijn zeventig ste verjaardag drie jaar geleden heeft de heer Sala alle funkties neergelegd, waarmee hij zich na het bereiken van zijn pensioengerechtig de leeftijd nog had beziggehouden. Maar ondanks zijn gevorderde leef tijd bleef hij toch nog als plaatsver vanger fungeren bij de Veterinaire dienst in Venlo. Daardoor is het vijftig jaar uitoefenen van een funk- tie voor hem niet alleen een feit-op- de-kalender, maar een wezenlijk gouden jubileum. In het verleden heeft de heer Sala een belangrijke partij meegeblazen in het Venrayse leven van alle dag. Onder meer was hij lid van het kerk- en schoolbestuur van St. Pe trus Banden, voorzitter van het Ge mengd Koor, voorzitter van de toen malige R.K. Staatspartij, oprichter van de plaatselijke V.V.V. en een grote stimulator bij de oprichting van de Venrayse carnavalsvereni ging in 1939. In de crisisjaren heeft de heer Sala samen met burgemeester Oscar v. d. Loo zich bijzonder beijverd voor verdere ontginningen van de Peel. Dr. L. Sala werd in 1970 gepen sioneerd als Inspecteur van de Vee- artsenijkundige dienst Limburg. De laatste 2V2 jaar van zijn-in-fumktie- zijn was hij tevens waarnemend in specteur van Gelderland. Ongetwijfeld zullen er velen zijn, die de gouden jubilaris a.s. donder dag willen gelukwensen. De fietser G. de B. reed over de Lindenstraat in de richting Zuid singel. Bij de kruising stak hij de Zuidsingei over en toen hij deze bij na geheel was overgestoken werd hij aan de achterzijde aangereden door een bromfietser. Deze bekommerde zich niet over de fietser of deze al dan niet letsel had opgelopen, maar reed gewoon door. Zijn identiteit is niet bekend. Op de Stationsweg nabij het psychiatrisch ziekenhuis Servatius reed de personenauto, bestuurd door de 39-jarige P. V. Hij moest afrem- Onbevoegden hebben zich toe gang weten te verschaffen tot een woning te Merselo. Diverse goederen werden ontvreemd. Tijdens afwezigheid van de be woners werd er ingebroken in een woning aan het Witzand. De 79-jari- •ge vader van de bewoner J. v. d. V. kwam dagelijks de post verzorgen en hij ontdekte dat de achterdeur gefoceerd was, waardoor toegang tot het woongedeelte was verkregen. Alle kamers en kasten waren door zocht. Voor zover door de vader kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Tijdens afwezigheid van de be woners in het Biezenvenneke ont dekte een buurman dat bij de fam. van B. was ingebroken. De fam. zou het afgelopen weekend terugkeren van vakantie maar reeds nu kon worden vastgesteld, dat er vermist worden: 5 Perzische tapijten, stereo installatie, schemerlamp, antieke va zen, delftsblauwe bordjes en kope ren voorwerpen. De totale schade bedraagt meer dan 15.000,—. Heden vrijdag 13 januari zal in het epen jongerencentrum Iduna te Oos trum een optreden plaatsvinden van Kaz Lux. Kaz Lux is de ex-zanger/gitarist van de vroegere formatie Brainbox. Nadat de groep Brambox uit elkaar ging, is Kaz Lux aan zijn solo-op tredens begonnen. Bij zijn solo-op tredens speelt hij gitaar en zingt hierbij. Verder heeft hij rwee colo elpees gemaakt, n.l, „The worst partner" I know" en „Mouk?". Dat deze elpees van goede kwaliteit zijn blijkt wel uit de verkoopcijfers. Ondertussen heeft Kaz Lux nog een elpee samen met Jan Akkerman (ex-gitarist van Focus) gemaakt. De ze elpee „Eli" genaamd, blijkt ook van zeer goede kwaliteit te zijn. Dit wordt bevestigd doordat deze elpee zes weken op de eerste plaats van de nederlandstalige L.P. top tien heeft gestaan. Entree voor dit gebeuren is 2.50 en de aanvang is 20.00 uur. Na een goede kerstviering met de hele groep, liepen de grootste ka bouters, gidsen en sherpa's de door Sport Real georganiseerde snertloop, terwijl er voor de kleinste, kabouters kienen-was. Onze deelneemsters aan de snertloop waren vol lof over de tocht en ze behaalden de 3e, 4e en 5e prijs. Dank aan de organisatoren! Het volgend jaar doen we weer mee! Dan is er zaterdag 28 januari een grote karna vals avond, samen met de Zangers van St. Frans in zaal Half weg! Natuurlijk doen we ook weer mee met de kinderoptooht. Laat je gedachten hier maar eens over gaan en kom met ideeën op de groeps- a vonden. Heeft iemand interesse om als lei der of leidster te gaan fungeren bij Scouting Jeanne d'Arc en ben je minstens 17 jaar, stel je dan in ver binding met: Mevr. Wismans, Oude Oostrumseweg 5, tel. 2725. Woensdag 11 jan. repetitie voor 't Hofkoor in Almonda, aanvang 20.00 uur. Donderdag 12 jan. om 19.30 uur extra repetitie voor de baritons (en niet voor de bassen, zoals abusieve lijk vorige week werd vermeld); om 20.00 u repetitie voor 't gehele koor. Vrijdag 13, zaterdag 14 en zater dag 21 jan. optreden Hofkoor Cir cus Mök. Eveneens op 14 jan. optreden te Leunen. Donderdag 19 jan. om 19.30 uur extra repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Opgave voor médewerking en deel name aan de carnavalsoptocht bij dhr. H. Schülz. Met ingang van 1 januari is er weer een ledenstop ingevoerd en kunnen derhalve geen nieuwe leden meer worden aangenomen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda tel. 5777. Vrijdag 13 jan.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 u. Repetitie voor de tenoren en bassen. Zendag 15 jan.: 10.15 Hcogmis in de Paterskerk voor het hele koor. (Onder voor behoud). Maandag 16 jan.: 18.30 u. Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 17 jan.: 18.30-19.15 u. Repetitie voor de as piranten in de Galmhut. 19.15-20.00 u. Repetitie voor de al ten. Woensdag 18 jan.: 18.30 u. Spelavond in de Galm hut. Donderdag 19 jan.: 18.30-19,15 u. Repetitie voor de as piranten in de Galmhut. Vrjjdag 20 jan.: 18.30 u. Repeiirie voor de sopranen en alten. 19.15 u. Repetitie voor de tenoren en bassen. Zaterdag 21 jan.: 18.30 Avondmis voor het hele koor in uniform in Blitterswijck. Het verveer -naar Blitterswijck v.v. wordt met eigen auto's geregeld. Ouders die dan kunnen rij dien, ge lieve dit op te geven bij dhr. A. Kunkeler, tel. 5088 vóór maandag 16 jan. a.s. Afmeldingen, uitsluitend bij dhr. W. Buys, tel. 04780-1091. OPROEP VOOR ASPIRANT LEDEN! Wanneer er jongens zijn in de leeftijd van 7, 8 of 9 jaar die graag in het koor willen zingen, kunnen zij zich opgeven bij M. Claessens, tel. 04780-5155 of bij dhr. A. Kunkeler, tel. 04780-5C88. De repetities voor de aspiranten beginnen op 17 januari a.s. en zijn wekelijks op de dinsdag en donderdagavond van 18.30 - 19.15 uur. Dinsdag.: 17- januari a.s. is er weer een .-thema/koffie-ochtend in het voorlopig Wijkcentrum Veltum, Gra- tenstraat 6 van 10.00-11.30 uur. Op. deze ochtend zal een wijkverpleeg kundige ons voorlichten over het Groene Kruis. Tevens bent u in de gelegenheid vragen te stellen. Toegang voor iedereen! 13 - 14 jan. '78 Seniorengarde om 19.15 uur aanwezig zijn in de schouwburg te Venray i.v.m. „Cir cus Mök". 16 jan. '78: Repetities maandag. Asp. 19.00 - 19.45 u. Jun. 19.30 - 20.45 u. Sen. 20.30 - 21.30 u. Donderdag 19 jan. '78: Alle Gar- leden om 18.30 u. aanwezig zijn in zaal „In den Engel" Venray i.v.m. Carnaval Bejaarden Venray. Zoals aangekondigd in „De Na tuurvriend' op pagina 3, heeft de Jeugdnatuurwacht afd. Venray voor jullie een prachtige natuurfilm op het programma staan op zaterdag 14 januari Vergeten jullie niet het in gevulde toegangsbewijs mee te bren gen! Veel plezier bij het bekijken van deze mooie film! CAPRICCIO Zondag 15 januari: 11.30 Gez. repetitie. Maandag ,16 januari: 19.30 Gez. repetitie. Donderdag 19 januari: 19.00 Gez. repetitie. BOJEMA Vrijdag 13 januari: 19.00 Gez. repetitie. Vrijdag 20 januari: 19.00 Gez. repetitie. SALTARELLO Zaterdag 14 januari: 19.00 Gez. repetitie. Zaterdag 21 januari: 19.00 Gez. repetitie. Afmelden koor: Ralph Reynders 1327; orkest: Pater Falco 5855. Morgenavond, 14 januari worden de leden van buurtvereniging „St. Jozef" om 19.45 uur in zaal „In den Engel" verwacht voor de jaarlijkse feestavond. Er wordt ook ditmaal weer een tombola gehcuden, waarvan de op brengst bestemd is voor de jeugd uit onze buurt, die ook dit jaar weer een uitstapje hoopt te maken. Een gezellige avond is U bij voor baat toegewenst. Lour descomité afd. Venray Hoewel het rond deze tijd altijd wat stil is rond het Lourdes-werk, wil dat niet zeggen, dat er geen ak- ties worden ondernomen. Met name 'de heren Theeuwen en Heidens zijn veel op pad om dia-avonden te ver zorgen, zelfs buiten de gemeente Venray en zij oogsten daarbij veel succes. Hoewel het totale eindbedrag van de kaartenverkoop nog niet de finitief békend is, is wel duidelijk dat men ongeveer op hetzelfde be drag zal uitkomen als verleden jaar.. Toen konden we 18 zieken een gratis Lourdes-reis aanbieden. Maar door de verhoging van reis- en verblijf kosten 540,p.p. 2e klas hotel) zullen er minder zieken mee kun nen. We hebben echter een bank rekening en we hopen dat mensen die het Lourdes Liefdewerk een warm hart toedragen een gift zul len storten. Het behoeven echt geen grote bedragen te zijn, want alle beetjes helpen. U kunt storten bij de Rabobank Venray nr. 1739.06.958 t.n.v. Lourdes-comité afd. Venray. Bet geld komt geheel ten goede aan zieken uit de gemeente Venray. Vrydag 13 jan. 1978: Hallo jeugd, daar zijn we dan weer, we hebben onze jassen al uit gedaan en staan al klaar om jullie om 7 uur met een groot discobal te- ontvangen. Denk eraan om lid te worden dat is namelijk in de toe komst op vrijdag verplicht. 20 jan. gaan we naar Castenray, verkleed. 27 jan. hebben we een groot Prin senbal. 3 febr. hebben we een te gek car navalsbal. Zaterdag 14 jan.: Hallo mensen, daar zijn we weer, wat een te gek sfeertje hadden we vorige week hè; nou dat gaan we vandaag zeker overdoen en denk aan de lidmaatschapskaarten. Deze kosten hetzelfde als het afgelopen jaar. Dus tot zaterdag. Groetjes, de leiding. JUM-leden in de leeftijd van 12-15 jaar opgelet! We hebben voor jullie een dans- cursus georganiseerd. De lessen, 15 in totaal, zullen zaterdags van 'half 6 tot half 7 zijn. De eerste les is op 11 februari. Meer informatie hierover in JUM. Daar liggen tevens de aanvraagformulieren. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 17 januari, 19.00 uur re petitie voor de sopranen, om 20.00 uur voor het hele koor, in de Essel, Ursuilastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolfcweg 3, 'tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. KARNAVALSBAL Aan alle karnavalsgekken van Noord-West en omgeving. Zaterdag 14 januari is er een groot karnavalsbal waarin de nieuwe raad en Prins(es) zal worden voorgesteld. Natuurlijk komt iederen verkleed naar het bal, want volgens de ge ruchten zal aan het mooiste ver kleedde stel en enkeling een prijsje uitgereikt worden door de nieuwe Prins (es). Houdt dus allemaal zaterdagavond vrij voor het grote bal in het Tref centrum aan de Ursulastraat 2 te Venray. Vetul leut en plezier wenst de jeugdleiding oilie allemaol. Alaaf. openbare bibliotheek I venray Julianasingel 33 - 'Tel. 1970 Keuzelijst aanwinsten volwassenen- afdeling: Brakman, W. De blauw-zilveren ko ning (hist) Higgings, J. Paspoort voor de dood. (thril) Meijsing, D. De kat achterna. Mulisch, H. De verhalen 1947-1977. (verh) Oo'Sterbroek-Dutsehun, A. Niet enkel rozen. Pahlen, H. Spel met de liefde. Smith, W. Waar de wolven huilen, (av) Scorza, M. Tromgeroffel in Rancas. (hisT) Söderholm, M. Reis naar de zon. Tolstoj, A. K. Oepyr; vier vampier verhalen (griez) De dames, die zich geven voor de H.V.P ven donderdag 19 jan aanwezig te zijn in riet. Gelieve bij de ee hele cursusgeld te vol <1 Woensdag 18 jan. partij-repetitie vcor de nen en de alten. Om uur repetitie voor het Bij verhindering gra ding aan Mevrouw 3309 of aan Mevrouw tel. 3332. NOTICIAS RELI W 'N El domingo proximo cuarto Misa con plati espafiola en nuestra loónseweg 2, Venray. Misa reunion con el y don Juan Jacobs ei I) convento. El Padre J dece a todos Vds lai,. felices pascuas y fel otra vez de su par próspero ano nuevo y El padre Juan bautiz el dia 21 de enero a Cbg Emilio Mour y Heleif^ iglesia paroquial de padrinos invitan a Vd NOTICIAS CULT En la oficina del mas informaciones d< estos dos pun tos: El Instituto Espanol ha convocado becas p; sos de formación pro nado, de la emigraci pais. Los cursos citados cab o en el Centro Europa", de Orense, America", de Vigo Las becas incluyei manutención en el pondien te, maeriales el curso, subsidio eco te el curso y otras p< Tengo el gusto de información muy imp refiere a la formació electoral especial de Vivan en le extranjer Con independencia vas anteriores para c olusión de los emigi census electoral es, idea de un censo es I mismos. que recoge e el .Boletin Oficial de paso importante en e to de los derechos el mismos. La escuela biocultu torio de Julian en ju< pre. Hasta la vista, pelicula segün las inj ri la LIS. ;1 ei Door tot; nog toe zaak brak brand uit bouwen van de groe industrie De Hoog 1 Venrays brandweer 1 hal arriveerde sloeg reeds boven het dal brandweer was volk door hun inzet wist komen .dat het vuu oversloeg. In hoevej zal moeten worden*| aanleiding van dezeiH niet worden medeg^E de direktie van de vol lof over de inze digheid van Venray den. die hadden wetf dat de brand overslo f~ bare apparatuur, Dfi| brand bedraagt naa de 300.000De ,c' brand verzekerd. se De deskundigen v ier cherche trachten ui de oorzaak van dez< geweest in het noj groenteverwerkend Maandag j.l. de eerste, school dag na de Kerstvakantie hebben 48 kleuters van de kleuterschool O.L. Vrouw van Lourdes weer bezit genomen van hun eigen kleuter schooltje) aan de Maasheseweg. Hiermee kwam een einde aan de toch niet gemakkelijke situatie waar in de kleuters verzeild waren ge raakt na het afbreken van de oude school in de zomer van 1976. Van daar, dat aan het ingebruiknemen van het tijdelijke houten lokaal toch een feestelijk tintje gegeven werd. Op 23 juni 1976 kregen de kleu ters van de kleuterschool O.L. Vrouw van Lourdes een vroege zomer vakantie omdat de stichting katho liek onderwijs Venray had besloten over te gaan tot afbraak van de oude bouwvallig geworden school. De kleuterschool werd toen bezocht door 116 kleuters. Na de vakantie ging een gedeelte van de kleuters naar de nieuwe kleuterschool naast de Petrus Bandenschool aan de Dr. Poelsstraat. De andere kleuters von den onderdak in de school van het St. Jozefklooster en bij zuster Ur sula aan de Bindstraat. Het verblijf in de school van het St. Jozefklooster werd geen succes in verband met het samen delen van de school met leerlingen van Jerusalem. Uiteindelijk heeft L moeten besluiten waar de oude sch een noodlokaal te kleuters toch goed gen. Dat de Meute zijn, getuigt bover

Peel en Maas | 1977 | | pagina 12