VAKATURE BANK 1977 JAAR VAN HET SLAAPKAMERTAPIJT GRATIS KADOO gemeentelijke notities en mededelingen Bouwopdracht Uitgekuurd op etalageruit Hangbuikzwijn op Kennedyplein Kettingbotsing a JSfc Nieuwjaarsreceptie ten gemeentehuize Algemene ontheffing voor het gebruik van vuurwerk Kertstboom— verbranding Ophalen van huisvuil in Smakt Schattingen voor de onroerend- goedbelasting Hinderwet Gewond bij botsing Wij wensen u allen een zalig, gelukkig en voorspoedig nieuwjaar M lekker behaaglijk tapijt in uw slaapkamer is een weldaad voor uw voeten en een bron van gezelligheid en intieme sfeer en zeer simpel in onderhoud OM MAAR MET DE DEUR IN HUIS TE VALLEN GEEFT 1 SLAAPKAMER TAPIJT (ca. 12 m2) bij aankoop van een woonkamer EB-tapijt voor meer dan f 900 Alles ook nog gratis opgemeten en gelegd met garantie HIER KUNT U NIET AAN VOORBIJGAAN alle bekende merken in voorraad meer dan 200 rollen op volle breedte ook mooi keukenvinyl of keukentapijt trapppen-leggen is onze specialiteit LANGSTRAAT - TAPIJTSTRAAT Het bestuur van de Stichting Zie kenhuis Venlo-Tegelen zal, wanneer de daartoe vereiste vergunningen zijn verkregen, de uitvoering van de bouwkundige werkzaamheden van het nieuwe ziekenhuis opdragen aan Bouwmaatschappij Melchior B.V. te Maastricht en J. P. A. Nelissen Aan nemingsbedrijf B.V. te Venray. Beide aannemingsbedrijven heb ben in verband hiermede een pro- jektgebonden bouwkombinatie ge vormd, die de naam zal dragen van „Bouwkombinatie Hagerhof". Onenigheid in een Venrayse bar was mogelijk aanleiding dat de 43- jarige in Venray verblijvende gast arbeider zich wilde uitkuren en dat deed door de etalageruit van waren huis P. aan de Hofstraat aan digge len te gooien. Het gelukte de politie een uur later die gastarbeider aan te houden en procesverbaal op te ma ken. De gastarbeider betuigde wel zijn spijt eh verklaarde de schade te willen vergoeden Op het Kennedyplein liep een hangbuikzwijn rond en dat is voor Venray een ongewoon verschijnsel. De politie kwar er aan te pas en mede door assistentie van de heer H. kon hij onder grote publieke be langstelling het zwijn vangen. Later werd het aan de rechtmatige eige naar, een bewoner van de Langeweg ter hand gesteld. Het dier was uit zijn hok gebroken. In file rijden en onvoldoende af stand bewaren is mogelijk de oor zaak geweest dat op de Maashese- weg een botsing plaats vond waar bij vier personenauto's van zwaar tot minder zwaar beschadigd werden. Bij de botsing waren betrokken de personenauto's, bestuurd door de 21- jarige mei. E. J. uit Vierlingsbeek, de 38-jarige P. P. uit Gennep, de 40- jarige J. v. d. M. uit Venray en de 29-jarige P. de V. uit Gemert. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus tot en met 28 de cember 1976 werden 1130 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 29 december was in 803 vakatures voorzien zodat er thans nog 327 plaatsen vakant zijn, waarvan 119 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, uitvoerders, schilders, hulpkracht/glaszetter, C.V. mon teurs, chef elektromonteur, lood gieter, inzetters voor oven steen fabriek, aankomend stoker steen fabriek, machinaal houtbewerker, meubelmakers, wonininrichter. in de metaalsektor: automonteurs, le automonteur, allround dieselmonteur, metaal bewerkers, machinebedienden, machinebankwerkers, volwaardig spuiter, slijper/polijster, gereed- schapfrezer/CO-.boorders, voor man, COo-lasser, persers, hoor ders, slijpers, draaiers, frezers, autoplaatwerker/spuiter, construc tiebankwerkers, senior electrical engineer, electrical engineer, test engineer, drum machining opera tor, toner operator. in de dienstensektor: sekretaresse, administratief me- dewerkers/sters, financieel mede werker, computer operator, tele- foniste/receptioniste/typiste, labo rante, vertegenwoordiger, leerling verkoper interieurverzorging, chauffeurs nationaal en interna tionaal, tourautoobuschauffeurs, taxi-chauffeurs, chaf slager, win kelbedienden, logopedist(e), arts, verpleegkundigen-B, docent(e) maatschappijleer, lerares NXX, docent A.V.E.O., hoofd huishou ding, serveerster/kelner, mede werkster therapie-afdeling. overigen: huishoudelijke hulpen, keuken hulp, schoonmaaksters (avond uren), hulpkrachten, inpakkers/ sters, champignonkwekersknecht. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds zijn vervuld. Komt U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. li O Op nieuwjaarsdag wordt in de hal van het nieuwe gemeentehuis Maas- heseweg 1 de traditionele nieuw jaarsreceptie gehouden. Burgemeester mr. H. J. M. De- fesche met echtgenote, Deken L. A. Theunissen en dominee J. R. F. Hei ne met echtgenote zullen dan de goede wensen van de bevolking in ontvangst nemen tussen 12 en 13 uur. De burgemeester van Venray, ge let op artikel 3, lid 2, van de Alge mene Politieverordening Venray; be sluit: I. eenieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het in artikel 57a, lid 2, van de Al gemene x Politieverordening Venray vervatte verbod om op of aan een weg of op een voor het publiek toe gankelijke plaats vuurwerk, als be doeld in bijlage III, onder III (let ters A t.m. K), van het Reglement Gevaarlijke Stoffen (R.G.S.) te bezi gen of bij zich te hebben; II. de ontheffing te beperken tot de periode van 27 t.m. 30 december 1976, dagelijks van 08.00 tot 20.00 uur en 31 december 1976 na 08.00 uur tot 02.00 uur daaraanvolgend en tot het vuurwerk als bedoelde onder de let ters A, B, C, D, F, G, I en J van voornoemd reglement; III. aan de ontheffing de voor waarde te verbinden dat het bezigen van vuurwerk geen gevaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast mag veroorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie, strek kende tot bescherming van voor noemde belangen, stipt moeten wor- den opgevolgd. Venray, 16-december 1976 De burgeibëester voornoemd, Mr. H. J. M. DEFESCHE. Toelichting. Op grond van deze ontheffing mag gedurende de daarin vermelde tijden het volgende vuurwerk in het openbaar worden afgestoken: zichzelf al dan niet voortdrijvend vuurwerk, waarvan de houder na ontsteking al dan niet geheel of gedeeltelijk uit elkaar springt, zo oals rotjes, kanonslagen, zeven klappers, romeinse kaarsen, ben gaals vuurwerk zonder ontste- kingskop, vuurpijlen met of zon der knaleffect, voetzoekers en luchthuiiers (Letterklasse A t.m. D van R.G.S.) kamervuurwerk, zoals bospoycy- linders, confettibommen en cotil lon vruchten; fop- of schertsvuur werk, zoals knalpennetjes, knal lucifers, knalstenen en flitswat- ten; booby-traps of trektouwtjes en derbyplaatjes. (Letterklasse F, G, I en J van R.G.S.). Het gebruik van zogenaamd „klein vuurwerk" zoals wonderkaarsen, bengaalse lucifers (amorces) was reeds toegestaan (Letterklasse E en H van R.G.S.). Zoals al jarenlang de gewoonte is, zullen op woensdag 5 januari a.s. weer massaal de kerstbomen, die en kele weken de huiskamers hebben gesierd, worden verbrand. Dat zal gebeuren op de hoek van de West singel en de Kempweg en achter de doelen van het trapveldje aan de Plataanstraat. De jeugd kan vanaf vier uur de te verbranden bomen aanvoeren. Voor iedere boom krijgt men een lotje van de politie. Evenals andere jaren zijn er weer aardige prijzen te winnen. Om zes uur wordt onder toezicht van de brandweer de brand in de bomen gestoken, hetgeen uiteraard weer een machtig schouwspel zal opleveren. Met ingang van 1 januari komt er een wijziging in de ophaaldienst voor het huisvuil in Smakt. Het huisvuil zal dan regionaal worden opgehaald door het Streek- gewest Land van Cuijk Het huisvuil zal dan op iedere dinsdag worden opgehaald terwijl op iedere derde vrijdag van de maand 't grove huis vuil wordt opgehaald. Zoals bekend mag worden veron dersteld wordt overal in het land door de gemeenten de onroerend- goedbelasting ingevoerd. In Venray zal dat gebeuren met ingang van 1 januari 1978. Bij invoering van deze nieuwe be lasting zal een aantal andere belas tingen komen te vervallen, n.l. de grondbelasting, de personele belas ting, de straat- en rioolbelasting. De onroerend-goedbelasting zal worden berekend op basis van de verkoopwaarde van een pand on middellijk en vrij op te leveren. Voor de vaststelling van die waar de heeft het college van burgemees ter en wethouders deskundige advi seurs gevraagd daarover te advise ren. Deze taxateurs zijn inmiddels aj op pad om de bewoners van panden te bezoeken en hun enkele noodzake lijke gegevens te vragen. B. en W. vragen de inwoners van Venray de taxateurs alle medewer king te willen verlenen en hen zo nodig het pand te laten bezich tigen. De schatters moeten wanneer hier om wordt gevraagd een legi timatiebewijs kunnen tonen, dat is voorzien van een door de gemeente Venray afgestempelde foto en de handtekening van burgemeester De- fesche. Wanneer men van het pand een tekening beschikbaar heeft/dan kan dat de duur van het bezoek van de taxateurs aanmerkelijk bekorten. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie _van de gemeente Venray-ligt ter- inzage ieejn verzoek .tiri'ë* bijlagen van: H. M. H. Claessens, Ripseweg 3, Vredepeel om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Ripseweg 3, Vredepeel, kadastraal gemeente Venray, sectie H nr. 2878. Wed Janssen, Past. Jacobspeel 1, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard, en waar propaan wordt gebruikt. Adres inrichting: Past. Jacobspeel 1, Ysselsteyn, ka dastraal gemeente Venray sectie H nr. 3182. M. A. Derks, Puttenweg 34, Ys selsteyn om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een kippenhou- derij en varkensn\esterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Puttenweg 34, Ys selsteyn, kadastraal gemeente Ven ray sectie I nr. 186. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 19 januari 1977 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: u. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 31 december 1976 G. H. Schols, loco-burgemeester A. L. G. Janssen, loco-secretaris Op de kruising KempwegHel- frichstraat werden de voorrangsre- gels onvoldoende in acht genomen en botsten de personenauto's be stuurd door de 30-jarige J. E. uit Tegelen en de 53-jarige H. C. uit Venray tegen elkaar. De echtgenote van de Venrayse bestuurder liep verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto's liepen zware beschadigingen op. LANGSTRAAT 64 VENRAY (GELDIG TOT EN MET 15 JAN.; LEGGEN TOT EN MET 21 JAN.) TELEFOON 04780 - 4434

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3