VAKATURE BANK DE KERK VAN INDE gemeentelijke notities en mededelingen Ophalen van grof vuil Nieuwe markt plaatsen Fietsers-enquête „Vergeten groepen woningzoekenden kunnen inschrijven Hinderwet Aan verwondingen overleden In dronken bui vernielingen aan gericht Diefstal in bars Autobus in bietenveld Op heterdaad betrapt Dronken achter het stuur TE KOOP w.a.o.' soe Kijk op Limburg... Materiele schade w.a.o. soest Inbraken en diefstallen Gestolen auto in brand Koe in sloot Pony kwam in bot sing met twee auto's Vernielingen aan de Langstraat Gladheid was oor zaak van slip TE HUUR ,w.a.o. v soest a In de week van 13 tot en met 17 december a.s. wordt in de gemeente Venray weer het grove vuil opge haald. Op dagen, waarop normaal de vuilniswagen langs komt, kan men het grove vuil, gebundeld in hanteerbare hoeveelheden, aan de straat zetten. Burgemeester en wethouders van Venray heben gen vaste standplaats op de weekmarkt toegekend aan: H. J. W. Suiskens te 's Hertogen bosch met porselein, koper, tin, glas, klokken, barometers, lampen en an tiek op het Henseniusplein; L. J. H. M. de Groot te Oss met breiwol, breikatoen, handwerkpak- ketten, schilderijtjes en borduurlo- pers op de Grote Markt; P. W. l'Espoir te Obbicht met foundations, bh's, step-ins, panties en korseletten op de Grote. Markt. Sinds enige maanden is een com- een fietspadenplan voor de gemeen- missie bezig met het ontwerp van te Venray. Dit plan moet leiden tot de aanleg van comfortabele en vei lige fietspaden en bromfietspaden in deze gemeente. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus tot en' met 7 de cember 1976 werden 1048 vakatures opgenomenin de vakaturebank; op 8 december was in 620 vakatures voorzien, zodat er thans nog 428 plaatsen vakant zijn, waarvan 226 buiten het rayon Venray. Een greep uit de voor iedereen toegankelijke vakatures in het ra yon Venray: in de bouwsektbr: metselaars, grondwerkers, uit voerders, schilders, hulpkracht/ glaszetter. in de aanverwante sektor: C.V.-monteurs, chef elektro- monteur, servicemonteur, lood gieter, produktiemedewerkers, steenfabriek, inzetters voor oven steenfabriek, aankomend stoker steenfabriek, machinaal hout bewerker, meubelmaker, woning inrichter. in de metaalsektor: automonteur, le monteur, all round dieselmonteur, metaalbe werkers, machinebedienden, machinebankwerkers, volwaardig spuiter, allrond stempelmaker, voorman C02-lasser, perser, hoorders, slijpers, draaiers, frezers, lakspuiter, autoplaat- werker/spuiter, constructiebank werkers, senior electrical engineer, electrical engineer, mechanical engineer, test engin eer, testservice-technician. in de dienstensektor: sekretaresse, administratief me- dewerkers/sters, ponstypiste parttime, technisch-administra- tief medewerkster, telefoniste/ typiste, vertegenwoordiger, leerling verkoper interieurver zorging, leerling verkoper mode zaak, chauffeurs nationaal en internationaal, autobuschauffeurs chef slager, winkelbedienden, logopedist(e), arts, aktiviteiten- begeleidster, inrichtingsassis tente, unitleiders/sters, ver pleegkundigen-B, arbeidsthera- peut, docent(e) maatschappij leer. overigen: huishoudelijke hulpen, magazijn bedienden, hulpkrachten, inpak kers, pompbediende, broodsnij- der/inpakker/chau f f eur. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom u daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend van 's morgens 08.15-12.30 uur en 's mid dags van 13.45-17.00 uur. In dit verband met een onderzoek naar de bestaande verkeerssituaties voor fietsers en bromfietsers wordt door deze commissie momenteel een enquete gehouden. Zij verzoekt daarom iedereen, die gevaarlijke of onjuiste situaties voor fietsers en bromfietsers kent, een enquete-formulier in te vullen. Deze formulieren zijn verkrijgbaar op de volgende plaatsen: in de hal van het gemeentehuis; in de openbare bibli otheek; in het cultureel centrum. II De stuurgroep huisvesting in Venray ingesteld op verzoek van de staatsecretaris van Dam heeft enkele specifieke taken t.a.v. het huisvestingsbeleid voor alleenstaan den, tweepersoons huishoudens en andere bijzondere groepen. De gemeente Venray, in nauwe sa menwerking met de woningbouw vereniging „Noord Limburg" heeft de formele opdracht om nog dit jaar aan alle alleenstaanden en andere bijzondere groepen, die behoefte hebben aan eigen woonruimte, de gelegenheid te bieden zich als wo ningzoekenden te laten inschrijven. Vanaf maandag 13 december t.m. donderdag 23 december a.s. wordt op het kantor van de woningbouw vereniging aan de Plataanstraat de gelegenheid gegeven zich te laten inschrijven, tussen 9 en 12 uur. Uit een eerder gehouden onder zoek door de jeugdsocieteit Free Wheelin' is gebleken, dat in Venray grote behoefte bestaat aan zelfstan dige woonruimte voor alleenstaan den en tweepersoons huishoudens. Door de mogelijkheid te openen om zich als woningzoekende te la ten inschrijven hoopt de stuurgroep in de eerste plaats een overzicht te krijgen van de direkte behoefte aan woonruimte voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secfétarie" vkrt dfe gèmeente Venray' li^t ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. Camps, Deumeseweg 168, Ys- selsteyn, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting waarbij: aardappelen worden opge slagen en waarbij electromotoren worden gebruikt met een gezamen lijk vermogen van meer dan 2 pk; transportmateriaal gerepareerd zal worden; bestrijdingsmiddelen wor den opgeslagen. Adres inrichting: Deumeseweg 168, Ysselsteyn, kada straal gemeente Venray,, sectie H nr. 3166. T. H. Wong Restaurantbedrijven b.v., Molensteeg 20, Amsterdam, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een chinees-indisch restau rant waar voedings- en genotmid delen in oliën en vetten worden ge- baken. Adres inrichting: Winkelcen trum t Brukske, kadastraal gemeen te Venray, sectie T (ged.), nr. 329. De directie van Waterschap Zui veringschap Limburg, Neerstraat 19, Roermond, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rioolwa- terzuiverings-installatie waar elec tromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Smakterweg- Middeldijk, Oostrum, kadastraal ge meente Venray, sectie A, nrs. 1503, 1504, 1505, 2257 (ged.). P. M. J. Peeters, Kuiperstraat 19 Venray, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een konijnen fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt. Adres inrichting: Laagheidseweg (ongen.), Venray, sectie C, nrs. 3414, 3419, 3420. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 29 december 1976 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: t>. een andere belanghebbende, mita hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 10 december 1976 Het bouwterrein was gisteren flink bevroren en dus toegankelijk voor stervelingen, maar vandaag kreeg je weer dat heel aparte sch*if-ge- voel onder je schoenen van half bo ter half ijs! Oh zo verraderlijk! Giel Kusters, onze 78 jarige tekenaar, kan er nu van meepraten, want hij zag er uit! Wat er toch met hem ge beurd was? Ja, die greppel langs de Henri Dunantstraat! Een en al boter. Maar hij moest en zou er overheen. Heeft hij eenmaal iets be loofd dan kan zijn vrouw honderd keer zeggen dat hij niet goed wijs is, hij bijt zich er in vast aJs een fox terrier in een kluif! Op twee plaatsen heeft hij het nog gepro beerd, maar jawel, de derde keer gleed hij languit in de brei! Geen nood! Twee lieve meisjes van een jaar of zestien, hielpen hem spelend overeind en naar de over kant. Dat noem je boffen! Met een giechelend „Houje" verdwenen de engeltjes even plotseling als ze ge komen waren. Toen ik hem aantrof op het bouw terrein stond hij rustig te schetsen en wist hij zich toch aan zijn aard se onderwerp te houden! Intussen stond Willem, de misdie naar, hoog op de steiger een sinter klaasliedje te zingen, nog helemaal blij om de verraste snoetjes van zijn kinderen. Sjaak, z'n maat, had 5 de cember zijn derde baby gekregen, plus de keurig gestopte sokken van het vorig jaar, plus een chocolade potje. Compleet met drolletje! Toch blijft het werk in hetzelfde gestage tempo doorgaan. Even gele den kon je het hele terrein nog over zien, maar nu staan de mannen ver scholen achter plafond-hoge muren. Miezer-regen noch enkele graden vorst schijnt hen te deren! Ook elders is er ontwikkeling. Bij de zusters van de Klarinetstraat b.v. is er „gezinsuitbreiding. Christine is haar naam. Zij zou het vorig jaar eigenlijk al gekomen zijn, maar had zo'n ongelukkige ontmoeting met 'n bromfiets dat ze Pasen en Pinkste ren in het Radboutziekenhuis mocht vieren. Maar nu is zij er dan toch gelukkig en ziet vele prettige en vruchtbare jaren tegemoet. De rooie loper uit! Als ik goed ben ingelicht, is zij op dit moment bezig ons gironummer uit het hoofd te leren: 388289, 388289! 'n Zelf-op- gelegde rudimentaire ontgroening! In het Venrayse ziekenhuis o\fer- leed, aan de verwondingen opgelo pen bij een verkeersongeval, de- 85 jarige religieuze Maria Janssen. Op 23 november j.l. werd ze op de ze brapad op de Noordsingel op weg naar het psychiatrisch centrum St. Anna aangereden door een perso nenauto bestuurd door een 39 jarige Venraynaar. Het slachtoffer was ge boortig van het Midden Limburgse Neer. Terzake het vernielen van een ruit in café R. te Venray werd de Venrayer S. A. aangehouden. In vel band met zijn dronkenschap werd hij in de daarvoor bestemde ruimte ingesloten ter ontnuchtering en la ter onder aanzegging van proces verbaal huiswaarts gezonden. De 19 jarige J. G. deed aangifte dat zij»jas in een Venrayse bar was gestolen. De 17 jarige C. P. deed aangifte dat een haar toebehorende zeiljoi>- per in een bar was gestolen. Omdat de remmen weigerden van de autobus bestuurd door de 25 jari ge W. v. d. B. ui.t Venray, zat er vcfor de bestuurder niets anders op dan vanaf de Noordsingel maar in een bietenveld langs de Maashese weg tot stilstand te komen. Geluk kig had hij vrije doorgang op dit overigens vrij drukke kruispunt. Op 6 december 's avonds om plm. kwart voor acht kwamen de bewo ners van een woning aan de Oude Oostrumseweg thuis. Ze zagen een ca. 20 jarige jongeman naar buiten komen en die zelfs zo brutaal was, om de vrouw des huizes op zij te duwen. Men heeft de jongeman ach tervolgd doch hem niet kunnen aan houden. Wel kon een vrij nauwkeu rig signalement worden doorgege ven. De nog onbekende jongeman bleek door vernieling van een ruit, aan de achterzijde van de woning te zijn binnengedrongen. Uit de woning werd een portemonnaie ontvreemd met 80 gulden inhoud en een bank pas je van de Rabobank. Venrays politie hield een 19 jarige autobestuurder aan welke onder in vloed van alcohol een auto bestuur de. Hij was niet in het bezit van 'n rijbewijs. a ^VRIJSTAAND OUDER HERENHUIS geheel voorzien van cv, met grote garage (10,5x3) leuk gelegen te OOSTRUM Indeling: woonkamer m. erker en par ketvloer; keuken; kantoortje; eet- en speelkamer; kelder; berging; toilet en douche. 1e Verdieping: 4 ruime slaap kamers met enkele kasten. 2e Verdiep, geheel begaanbare zolder met vaste trap. De totale grondoppervlakte be draagt 540 m2. Verdere gegevens op makelaarskantoor heuenluipiein 1 telefoon 047^0-3636 Dit boek is zojuist bij Elsevier verschenen in de serie: Kijk op Ne derland. Kijk op Nederland is een beeld verhaal in elf delen, een panorama van vele thans als monument aange merkte gebouwen en rustieke plek jes in al onze elf provincies. Bij de weergave van die monumenten is vooral de nadruk gelegd op het mar kante detail in de vorm van gevels en gevelstenen, portiekjes, huisdeu ren, bovenlichten, grens- en water- palen, hofjes enz. De elf delen vormen samen een werk van 1648 bledzijden met meer dan 5000 vierkleuren foto's. Limburg neemt onder de Neder landse provincies een zeer aparte plaats in. Niet alleen door zijn ge schiedenis, maar vooral door zijn bijna „buitenlandse" gezicht. Men gaat naar Limburg om te genieten van de riviergezichten, het heuvel landschap, van oude plaatsen als St Geertruid en Mheer en van roman tische kastelen. Nergens in Neder land staan er daarvan zoveel bij el kaar als in Zuid-Limburg, met als centrum het rijke en groothartige Maastricht. Ook in het midden en noorden van de provincie valt veel te beleven in betoverende stadjes als Thom, Swalmen, Asselt en het levendige Venlo. Kijk op Limburg is een beeldver haal over het Limburgse landschap, zijn steden, dorpen en riveren. De begeleidende tekst van Prof. Dr. J. J. M. Timers geeft de voor een goed begrip noodzakelijke aanvulling op de afbeeldingen. Exacte onderschrif ten maken het mogelijk het boek als een praktische gids te gebruiken. In de geïllustreerde inleiding van Chr. C. Smits wordt een algemeen beeld van de provincie geschetst, zijn ken merken en folklore. Deze uitgave is o.a. verkrijgbaar bij boekhandel van den Munckhof. Lour descomité afd. Venray Nu de Lourdes-aktie achter de rug is, worden al weer de eerste voorbe reidingen getroffen voor de Lourdes reis ih mei. Zieken die zijn opgege ven (en de reis moeilijk zelf kunnen bekostigen) worden bezocht en in Maastricht opgegeven. Maar ook de pelgrims die gaarne in mei naar Lourdes gaan. kunnen zich vanaf he den opgeven bij L. Heidens, Nieuw- landstraat 28, tel. 2364 'De juiste kosten zijn nog niet bekend maar zullen rond de 500,— bedragen vanaf Venray naar Lourdes incl. ho telkosten. Men kan nu reeds een voorschot betalen van 150,waar na het resterende bedrag in febru ari betaald kan worden. De mensen die ieder jaar mee naar Lourdes gaan kunnen ook op deze wijze betalen. Verleden jaar waren we met zo'n kleine honderd Venxayers, w.o. 18 zlieken, in Lourdes. Graag zouden we weer met zulk een grote groep naar Lourdes gaan. Ook de afdeling Venray zit na de jaarlijkse aktie niet stil. De eer ste besprekingen zijn al achter de rug vcor de vorming van een voor lopige bestuur.. Bovendien wil men in elke wijk een persoon zien te vin den, waar men alle gewenste inlich tingen over het Lourdes-werk kan verkrijgen. Na de feestdagen gaan we ook weer starten met de dia-vertoning en. Men kan zich hiervoor in ver binding stellen met H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 3428, of L. Hei dens, Nieuwlandstraat 28, tel. 2364. We kunnen u 'n avondvullend pro gramma verzorgen. Op de kruising Schoolstraat-Jan Hensenstraat bemerkte de 23 jarige bestuurder van een personenauto M. V. uit Overloon te laat een op die kruising stilstaande auto bestuurd door de 36 jarige v. H. uit Horst. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. ZELFS DE BESTE PILOOT VERTROUWT BIJ MOELIJKE OM STANDIGHEDEN NIET MEER OP ZIJN EIGEN WAARNEMINGEN. HIJ SCHAKELT DE RADAR IN t Zou u bij de verkoop van uw huls anders doen UW RADAR IN ONROEREND GOED makelaarskantoor *mo«>«nd« 90.d.-.n n 1 - telefoon 04780-3636 i..no« De bedrijfsleider van de G.H.V.- garage deed aangifte van diefstal Door een niet goed afgesloten deur van een loods hadden onbevoegden zich toegang weten te verschaffen. Een verbindingsdeur was geforceerd en uit het magazijn was ontvreemd een accu waarde 250,-, een radio stereo cassette-recorder waarde ƒ483,-, twee autoradio's waarde 200 benevens nog voor enkele honder den guldens andere accessoires. Op het kantoor was een bureau open gebroken. De schade aan vernielin gen bedraagt ongeveer 500 gulden. M. S. uit Venray deed aangifte van diefstal van een fiets uit de schuur achter zijn woning. Mevr. G. in de Gertrudisslraat te Oirlo deed aangifte dat in haar wo ning ingebroken was. Toegang tot de woning was .«rkregen door een gat in het keukenraam te slaan. In de woonkamer was een wandmeu- bel doorzocht, maar omdat niets vermist wordt, neemt men aan dat de inbreker in zijn werk gestoord is ,door de thuiskomst van de be woonster. F. G. uit de Klarinetstraat deed aangifte van inbraak in zijn woning. De woning was geheel overhoop ge» haald en uit een kastlade in de woonkamer was een bedrag van 300,- ontvreemd. Vanuit een woonwagen staande bij circus K. in het Venrayse Broek werd ten nadele van de 20 jarige mej. Ch. M. een radio-cassette-re- corder ter waarde van 425,- ont vreemd. Een partouille van Venrays politie ontdekte dat nabij een bosperceel langs de Midden Peelweg een per sonenauto in brand stond. Het ken teken van de brandende auto was afgegeven aan een Helmondenaar. Bij de auto werd niemand aangetrof fen. Op ongeveer hetzelfde tijdstip dat de politie de brandende auto aantrof, deed de Helmondenaar bij de politie van zijn woonplaats aan gifte van diefstal van zijn auto. De politie heeft de zaak in onderzoek. Venrays brandweerlieden moesten er aan te pas komen om een in een sloot geraakte koe daaruit te bevrij den. Het was onbegrijpelijk dat ge tuigen niet eerder alarm hebben ge slagen dan eerst toen de duisternis al was ingevallen. Maandagavond omstreeks half twaalf kwam een uit de stal losge broken pony van G. v. d. L. op de Horsterweg plotseling de weg op en kwam in botsing met twee auto's. De auto van G. L. uit Sevenum bot ste frontaal tegen de pony, terwijl daarna de auto bestuurd door L. V. tegen de pony botste. De pony moest de botsingen met de dood bekopen, terwijl de auto's schade opliepen. In de surprisenacht werden ten nadele van de families L. en E. aan de Langstraat een gietijzeren en 'n houten poort vernield. Op de Oirloseweg geraakte in 'n flauwe bocht de personenauto be stuurd door de 21 jarige J. V. uit Overloon door de gladheid van het opgevroren wegdek in een slip. Zijn stuurmanskunst mocht niet baten en de auto kwam op zijn dak in een greppel tot stilstand. De bestuurder liep geen noemenswaardig letsel op. O te OOSTRUM een ouder halfvrijstaand woonhuis met cv, achtertuintje en een grote garage (6x6,5). Ruime indeling m. woonkamer keuken e.o. 4 slaapkamers. te VENRAY een spoedig te aanvaarden vrljgezellenflaL voorzien van cv. Indeling: ruime woonkamer; keuken; slaapkamer; douche; toilet en berging. Huurprijs f 372,50 per maand incl. stookkosten. I makelaarskantoor •«.«•..nd. 9o«<j«.«n I I ttlc'oon 04780-3636 IIi|

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3