VAKATURE BANK Rabobank 9 Uit de gemeenteraad van Vierlingsbeek 99lkheba,m0„ verzekeringen door de Rabobank laten verzorgen, da's een zeker gevoel gemeentelijke notities en mededelingen Bekendmaking HH Bekendmaking Vernielingen Vermiste vogel Dronken achter het stuur jongens spijkerbroeken f 29,75 jongens overhemd f 10,- jongens jacks en truien halve prijs Antiek- en vlooienmarkt te Geysteren Dressuurwedstrijden voor de jeugd in Manege Vlakwater Inbraken Botsingen met materiele schade Openbare Leeszaal en Bibliotheek Burgermeester en wethouders van Venrav maken hierbij bekend, dat in verband met herbestratingswerk- zaamheden aan de Patersstraat de volgende tijdelijke verkeersmaat regelen zijn genomen: Met ingang van 30 november 1976 tot 30 december 1976 of zoveel lan ger cf korter als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: Ia Door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens in beide richtingen af te sluiten voor alle verkeer behalve voor voetgan gers: de Patersstraat en wel zodanig, dat één rijbaan voor het verkeer opengesteld blijft. Ib. ^Door het plaatsen van bor den 51 van bijlage II van eerderge noemd reglement het stilstaan te verbieden cp de opengestelde rij baan van de Patersstraat. II. Ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wannéér zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der Ia vermelde weg(en) en de wening cf het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kan worden bereikt; GewestelijU Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus tot en met 23 no vember 1976 werden 1004 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 24 november was in 557 vakatures voorzien, zodat er thans nog 447 plaatsen vakant zijn, waarvan 233 buiten het rayon Venray. Een greep uit de vakatures uit het rayon Venray: in de bouwsektor: timmerlieden, metselaars, grond werkers; in de aanverwante sektor: C.V.-monteurs, leerling C.V.- menteurs, chef elektro-monteur, servicemonteur, loodgieter, inzet- ters voor oven steenfabriek, ma chinaal houtbewerker, meubel maker, woninginrichter. in de metaaisektcr: onderhoudsmonteur, automonteur le monteur allround dieselmon teur, metaalbewerkers, profiel walser, machinebedienden, ma- chipebankwerkers, leerling spui ter, allround stempelmaker, voor man C02-lasser, persers, hoor ders, draaiers, slijpers, frezers, lakspuiter, autoplaatwerker/spui ter .constructie bankwerkers, elektro-hydromonteurs, senior electrical engineer, electrical en gineer, electrical engineer, me chanical engineer, test engineer, test service technical. - in de dienstensektor: sekretaresses, administratief me- dewerkers/sters, telefoniste/te- lexiste, telefoniste/receptioniste, penstypiste, leerling verkoper in terieur-verzorging, leerling ver keper modezaak, chauffeurs na tionaal en internationaal, auto buschauffeur, chef slager, win kelbedienden, serveerster restau rant .lcgopedist(e), arts, aktivi- teitenbegeleidster, leider/ster be- jaardengymnastiek, part-time bejaardenverzorgster, inrichtings assistente, unitleiders/sters, ver pleegkundigen-B, arbeidsthera- peut. overigen: huishoudelijke hulpen, magazijn bedienden .magazijnbediende/ pompbediende, schoonmaakper soneel, hulpkrachten, hoofd alge mene dienst, wasbaas, inpaksters. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds zijn vervuld. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend elke werkdag maandag tot en met vrij dag voor de middag van 08-15 - 12.30 uur en na de middag van 13.45-17.00 uur. b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht cf met toe stemming van de onder a vermel de personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond cf aanneme lijk gemaakt kan werden dat zij gedurende de tijd dat de onder Ia genoemde verkeersmaatregel geldt gebruik moeten maken van de onder Ia vermelde weg(en) voor het laden cf lossen van goederen cf vcor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het deer hen bestuurde motorvoer tuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kun nen worden verricht. III. dat van de onder II verleen de ontheffingen slechts gebruik mag werden gemaakt voor zever de ge noemde werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen en gcederen niet in gevaar wordt ge bracht. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is bercep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de Commis saris van de Koningin. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 17 november 1976, nr. 1822, waarbij besloten is: de naamloze zandweg, gelegen tus sen de Overloonseweg en de Gas- straat af te sluiten voor alle motor voertuigen, aan te duiden door het plaatsen van berden mcdel 20 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens; cp de Heuvelstraat en de Over loonseweg het inrijden van genoem de zandweg voor motorvoertuigen te verbieden, aan te geven door bor den model 46a en 46b. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Venray, 23 november 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. In verband met het plegen van vernielingen werd de 46 jarige Ven- rayer J. aangehouden. De man gooi de met een steen een ruit in bij het kantcor van het Dagblad van Noord Limburg; liet zich daarna met een taxi naar Ysselsteyn vervoeren en sloeg met een stuk hout een 12-tal ruiten stuk in de pastorie te Yssel steyn. Hij legde een volledige be kentenis af. Omtrent de motieven ken niets naders medegedeeld wor den. Na opmaking van proces ver baal is hij huiswaarts gezonden. De heer W. Ph. te Ysselsteyn, Ringweg, miste twee rose flamin go's. Een der vermiste vogels werd, gewond aan poot en vleugel, aan getroffen in een weiland nabij de Eykenhcfweg te Veulen, en werd dcor de Icon werker P. gevangen. De politie zorgde dat de eigenaar het dier terug kreeg. Flamingo's zijn vrij dure vogels. Het is niet uitge sleten dat het tweede dier nog er gens rondzwerft. Bij aantreffen gaarne bericht aan de politie of de eigenaar, Ringweg 12 te Ysselsteyn, tel. 04785-301. De eigenaar zal dan cnmiddelijk maatregelen nemen dat de vogel gevangen kan worden. 1976 Zal ongetwijfeld een topjaar werden voor de Venrayse politie wat betreft het aantal processen verbaal terzake het rijden onder in vloed. Zo hield de politie deze week een 25 jarige Venray er aan, die on der invloed van alcohol zijn auto bestuurde. De vereiste proeven wer den afgelegd en in overleg met de officier van justitie werd het rijbe wijs ingevorderd. Onder voorzitterschap van burge meester G. van Heusden kwam de raad van de gemeente Vierlingsbeek in periodieke vergadering bijeen. De volgende besluiten werden dcor de raad genomen: Medewerking tot herbouw van een schutting en de bouw van een buitenberging bij de kleuterschool te Maashees. Medewerking tot herbouw van een rijwielstalling bij de lagere schcol te Vierlingsbeek, waarbij een onderzoek zal werden ingesteld of de scholen in de gemeente tegen stormschade verzekerd kunnen wor den. Aan mej. P. Comelissen uit Overlcon, Th. Alders eveneens uit Overlcon en A. Smits, Maashees werden beuwkavels verkocht. De regeling voor het streekge- west Land van Cuyk werd gewijzigd. Het voorbereidingsbesluit ont wei p bestemmingsplan Vcrtum-Mul- lem werd aangepast. Er werd geld gevoteerd voor het plaatsen van een geel knipperlicht cp de Parallelweg bij de spoorweg overgang te Hclthees. Het raadsbesluit van 11 oktober 1971 werd gewijzigd betreffende de overdracht van de woningwetwonin gen aan de Stichting Volkshuisves ting te Vierlingsbeek. Van de 312 woningen werden er in de loop van die jaren 125 aan de huurders ver kocht. Alle anderen krijgen nu nog een laatste kans de door hen be woonde huurwoningen te kopen. De huurders krijgen nog een aanbie ding. De uiterste termijn tot aankoop is 17 april 1977. Het beplantingsplan Makken- veld verkreeg de gevraagde mede werking van de raad, waarbij de raadsvoorzitter opmerkte dat er ge probeerd zal werden daar iets moois van te maken. Er was nog geen zekerheid dat een DACW subsidie vcor het bos- enderheud 5e fase zal worden ver leend .Als daaromtrent zekerheid be staat zal de raad nader geïnformeerd werden. De kosten bedragen 535.000 gulden. De gemeente heeft 700 ha tcsbezit en het onderhoud meet op korte termijn gebeuren. Er is name lijk een grote achterstand. De korfbalvereniging kreeg een extra subsidie van 3.100 Het knutsél-frütselhuis te Over- Icon kreeg de gevraagde subsidié. Er zal worden bekeken in hoeverre dat deze vrije tij dsclub ook in de toe komst kan worden gesubsidieerd. Diverse sportverenigingen kre gen hun definitieve subsidie. Het ge heel zal een bedrag vergen van bijna 11.000,—. De jeugdverenigingen kregen eveneens een definitieve subsidie en deze vergen een bedrag van 6200,-. Scouting Vierlingsbeek kreeg tevens de gevraagde extra subsidie. De aanleg van de Uithoornlaan en verbetering van de Heikantweg te Overloon kan plaats vinden. De raad had geen bezwaar tegen het voorgestelde bedrag van 130.750, Openbare verlichting aan de Radioweg kan in uitvoering worden genomen. De verlichting aan de Hogeweg kan eveneens werden uitgevoerd. De wijziging subsidieverorde ning Jeugdwerk en Jeugdvorming, waarbij 2C% van de opbrengst van de eig enakties vrijgesteld werd en niet zouden worden afgetrokken, werd door verschillende raadsleden te weinig gevonden. Men probeerde dat tot 50% op te voeren. Maar een ingediend voorstel om eerst de vol gende raadsvergadering een defini tief besluiten te nemen werd door het college overgenomen. De raad verleende zonder be zwaar medewerking om met het Streekgewest Land van Cuyk een samenwerkingsovereenkomst aan te gaan wat betreft de vuilverwerking. De raad toonde hier in tegenstelling tot enkele andere gemeenten in het streekgewest een groot vertrouwen te hebben in de deskundigheid van dat gewest. EMOTIONELE VOORZITTER In alle eenvoud lanceerde het raadslid L. Litjens een gedachte wel ke bij de raadsvoorzitter in het ver keerde keelgat schoot! Die dacht al aan een motie van wantrouwen. De heer Litjens (afkomstig uit Oostrum) was van mening dat de raad in deze zittingsperiode gezame- lijk te weinig heeft kunnen doen. Te veel problemen! De raad kon zich in die problemen te weinig verdiepen omdat ze steeds met de rug tegen de muur stond. Hij dacht b.v. aan de sportzaal in Maashees. Hij vroeg een inzicht over de sportaccommodaties, meer prioriteiten en eigenlijk een beleidsvisie van het college. Hij stelde uiteindelijk drie vragen: 1. Verschijnen van een nota sport- voorzieningen in de kernen. 2. Nota jeugd- en jongerenwerk. 3. Investeringsnota kapitaalswer- ken. Een dus meer doelgericht beleid inzake sport, jeugd- en jongeren werk. Eerst toen de raadsvoorzitter de vei zekering had gekregen van de heer Litjens dat het geen motie van wantrouwen was en de heer v. d. Berg zijn eigen gevoel van onbeha gen had vertolks, zegde de raads voorzitter over het een en ander 'n onderzoek toe. OVERLOONSE AKTIES Het is niet denkbeeldig dat de naar Venray fietsende schooljeugd ttct akties, voor de aanleg van een rijwielpad O ver loon-Venray, zal overgaan. Nu vast staat dat Venray wel een fietspad gaat aanleggen, wil de raadsvoorzitter in overleg treden met het Venrayse gemeentebestuur en met het provinciaal bestuur van Brabant, want het is toch te dwaas dat de veiligheid van deze weg voor de fietsende jeugd wel op het Lim burgse zal worden verhoogd maar niet op het Brabantse. Maar daarover in een der volgende vergaderingen meer. Ook zal de volgende vergadering aan de orde komen de riolering klei- ne kernen. De begroting 1977 zal in de ver- gadering van 16 december aan de or- de komen. I j Tct slot van deze vergadering had j de raad geen bezwaar tegen het aan gaan van een geldlening ten bedrage i van een half miljoen. DEZE WEEK SPECIALE AANBIEDINGEN IN: Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 6 jaar) VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK Grotestraat 6a Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat Op zaterdag en zondag 27 en 28 1 november organiseert Manege Vlak water dressuurwedstrijden voor haar eigen leerlingen. Er zullen ±100 aankomende ama zones en ruiters in de ring komen, cm cp deze manier te tenen wét zij het afgelopen jaar hebben bijgeleerd. De ouders, familie of belangstel- lenden kunnen deze paardendressuur j volgen vanuit de- foyer van' dé ma- nege. Zaterdag om 18.00 uur wordt ge start met de wat oudere jeugd, ter wijl zondag de gehele dag de jonge ren in de ring verschijnen. Tevens werden zondag de z.g. achttallen verreden. Voor diegenen die wel eens ge dacht hebben om hun kinderen de paardensport te laten beoefenen is dit de gelegenheid om met deze sport eens nader kennis te maken. Zendag 28 november wordt in Geysteren in zaal Kleeven om 13.00 uur vcor de 2e maal begonnen met een antiek- en vlooienmarkt. Het bijzondere van deze markt is wel dat de Gildetrceders de organi satie in handen hebben. Het Kon. St. Willibrcidusgilde is al maanden be zig met huis aan huis spullen op te halen. Verschillende van hen heb ben knarren (poesten) uit de grond gehaald welke verkocht worden; an deren hebben thuis van antiek, voor werpen als lampen, kapstokken enz. gemaakt. De keper welke met St.Nicolaas een bijzonder kado wil geven zal zondag iri Geysteren wel bijzonder goed slagen. Tijdens afwezigheid van de be woners werd ingebroken in de wo ning van de familie de W. aan de Cellostraat in het Brukske. Via een openstaand keukenraam werd toe gang verkregen. De benedenwoning werd doorzocht. Uit een wandmeu- bel werd een bedrag van 325, meegenomen en nog eens 12 gulden uit een portemonnaie. Eveneens werd-tijdens af wezigheid van de bewoners ingebroken in de woning van de familie S. te Oirlo. Ontvreemd werd een bedrag van 325,een gouden schakelarm band, een oud zakhorloge, een paar oorbellen en een pyamajas. De familie J. te Venray ontdekte bij hun thuiskomst dat ongewenste bezoekers in hun woning waren ge weest. Een bedrag van 60,wordt vermist benevens drie horloges. Onvcldcen.de opletten was oorzaak dat cp de Puttenweg de voorgesor teerde auto, bestuurd doer H. W. uit Venray dcor zijn plaatsgenoot M. R. van achteren werd aangereden. Op de kruising Hoofdstraat- Dep. Peterrstraat-Past. Gerardsstraat te Oirlc verleende de 71 jarige bestuur der M. V. uit Meerlo geen voorrang waardoor de door hem bestuurde auto in botsing kwam met de over de Hoofdstraat rijdende personen auto bestuurd dcor de 20 jarige A. K. uit Venray. Bij beide botsingen bleef het bij materiële :pchade. Julianasingel 33 W .van Buuren, Mensen met mas kers ,farn. A. Christie, Sprankelend blauwzuur, det. A. Chriistie, Vierde vijfling, det. E. Claes, Omnibus 5. G. Simenon, Maigret en de gele hond, det. S. Vestdijk, De dokter en het lichte meisje, psy. P. Wyatt, |erse roos. E. Kamphuis, Handboek voor de motorfiets. C. Niieuwhoff, Klederdrachten. B. Woodward, Nixons laatste dagen. RIKKEN IN LEUNEN Uitslagen: 1 567 pnt. Dhr. Verhoeven 2 565 pnt. Dhr. Manders 3 569 pnt. Dhr. Custers 4 52 2pnt. Mevr. Peters Middelprijs 432 pnt. Dhr. Claessens De volgende rikavond is op maan dag 29 nov. om 20.00 uur in café P. Martens te Leunen. de bank voor iedereen

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3