KIJK OP CARNAVAL vqn öor$cl|pt njode VIERDE KIEN AVOND ten bate van de nieuwe kerk Brukske, zal gehouden worden op Dinsdag 30 november om 20.00 uur (zaal open 19.00 uur) in het Marianum, Leunseweg 2a Er wordt gekiend met grote kaarten PRIJZEN O.A. 59-DELIG SERVIES, STOFZUIGER, STEP, SJOELBAK, KLOKRADIO „En, pastor, willen de „god-zij met-onsjes" ncgal de gcede kant uit rollen?" „Ncu je het zegt! We hebben je neg op geen enkele kienavond ge zien!" „Dat klopt wel, ja, want weet u wat ik ben? Een cngeluksvogel Dat ben ik. Anderhalf jaar geleden stond ik neg samen met mijn schoonmoeder cp de bovenste spert van de kien-ladder! Maar zeer tot mijn schande en tot het verdriet van mijn familie ,kon ik me slechts kerte tijd op die höogte handhaven. Mijn schoonmoeder, wel! Die staat er nog steeds! Op pakjesavond krij gen wij, groteren, dan ook allemaal de prachtigste surprisen! Voor óns heeft ze dus nooit te klotteren. Nee zeg niets van mijn schoonmoeder. Ze is een schat uit duizenden! Waarmee ik maar wil zeggen, pastoor, reken cp mij, zoals ik reken op haar. Ik hcop dat ik cp mijn beurt met mijn bijdrage één op de tienduizend ben"! (Giro 388289 t.n.v. kerk Brukske, Klarinetstraat 32, Venray.) Iemand schreef eens: „Ook zon der statistische gegevens is het wel duidelijk dat God geen woningnood kent: Kerken van baksteen, kerken van beten, kerken van hout, kerken van marmer, kerken van natuur steen, kerken van mensen." Wat is dat toch? Grote imposante kerkgebouwen worden afgebroken, prachtige huizen, geweldige bouw- wexken. Mooi van binnen en van buiten. Duizenden mensen hebben er toch iets ervaren van verbonden heid, van gemeenschap. Met een li turgie die klonk als een kick. Er was een heleboel omheen, en dat deed je wat. Dat kon je soms ont roeren. Een dodenliturgie. Een kerst- liturgie met veel kaarslicht en de geur van wierook. Misdienaars in hagelwitte kleedjes. Volle kerken. En dan nu. Een kleine ruimte. Voor een paar honderd mensen. Over duizenden moeten we maar niet meer spreken. Ja, met Kerst mis, dan wel. Een kleine intieme ruimte. Geen kerktoren. Een huis, een kerk-huis dat niet opvalt tussen de andere huizen in de. -wijk. Een keVk die niet meer ojf macht uit'is, een kerk die niet meer eist. Maar wel een kerk die klein is, letterlijk en figuurlijk, een kerk voor kleine en eenvoudige mensen. Mensen die cp hun manier (en er zijn vele ma nieren) en cp hun plaats iets laten Jachthoorn-, Trom petten- en Majoret- tenkorps St. Petrus Banden Het afgelopen weekeinde is een druk bezet programma afgewerkt. Zaterdagochtend was de opening van het nieuwe gebouw van het Christelijk Jeugdwerk aan de Oost singel en zondagmiddag de feeste lijke intocht van St. Nicolaas. Voor vrijdag 26 november staat de opening van het nieuwe pand van de Kath. Gezinszorg op het pro gramma. De overdracht zal gebeu ren tijdens een feestelijke vergade ring in de Schouwburg, waarbij ons korps voor de muzikale en visuele omlijsting zal zorgen. Daartoe wor den de majorettes verzocht om 14.00 uur en de heren cm 14.30 uur aan wezig te zijn bij de LTS, Overloon- seweg, vanwaar naar de schouw burg wordt gemarcheerd. Na afloop van de feestelijke bijeenkomst bin nen gaat men allen naar het nieu we pand aan de Westsingel. Zaterdagavond zal in de foyer van de schouwburg een superkienavond worden georganiseerd door het Oudercomité. Deze avond begint om 20.00 uur en er is een schat aan prijzen te verdienen. Zegt het voort. Vrijdag 26 nov.: 19.00 Repetitie voor het hele koor in de Galmhut. Zondag 28 nov.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 29 nov.: 19.00 Repetitie voor de alten en sopranen. Dinsdag 30 nov.: 16.00 Repetitie voor de alten in Blitterswijck; 19.00 Repetitie voor de alten in Venray. Woensdag 1 dec.: 18.30 St. Nicolaasavond voor alle sopranen en alten in de Galmhut. Donderdag 2 dec.: 16.00 Repetitie voor de sopranen in Blitterswijck; 16.00 Repetitie voor de sopranen in Venray. zien, iets laten ervaren van wat ze daar in dat huis, in dat kerk-huis gevierd hebben. Een kerk van men sen. Echte mensen die elke dag op nieuw proberen, lukkend en misluk kend, een richting te vinden in hun leven van alle dag. Zc'n kerk willen wij samen bouwd en. Steen voor steen. Die stenen zijn een beeld van onze verbondenheid, van onze vriendschp, van onze lief de voor elkaar. Wilt u met ons mee- bouwen aan zo'n fijne ruimte? Mr. G. Thijssen, de nieuwe voor- zitte rvan de Venrayse vaselaoves- vcreniging „De Piëlhaas" heeft een aparte kijk cp de xastelaoves- viering hier te lande en speciaal hier in Venray. Zijn visie, zoals hy die verkondigde by zyn benoe ming, laten \vy hier onder velgen. Als je Carnaval een fijn feest vindt en je woont, toevallig of niet toevallig, in Venray, dan ligt het voor de hand, dat Carnaval in Ven ray je niet koud laat. Ligt dan je leger in Venray-kcm en ga je af en toe, zoals een haas past, het veld jn en cp je achterste poten staan, met .de eren recht omhoog, dan ben je al een aardig eind cp weg cm Piëlhaas te worden, want je bent al wakker. Piëlhaas werden door geboorte is veer jezelf natuuxdijk het gemakke lijkst. Je bent dan van begin-af-aan .zoo vertrouwd met hazekeutels, dat je met een beetje solidariteit en aan passingsvermogen al gauw zelf een Hazekeutel wordt. Het is bewezen, dat je dan de weg wel vindt. Je loopt de nestgeur maar na, totdat jé al wat grijs wordt. De rest vind je vanzelf ,als je al niet gevonden wordt. Maar niemand kan de eigen ge boorte regelen cf laten regelen (zelfs niet door de Ccmmissiè Protocol van een Vastelaovesvei'eniging). Geen nood, in Venray-kcm kun je er ook helemaal bij gaan heren acor ge ween het Hazenpad te kiezen (bij voorkeur al meteen met de staart in de lucht), terwijl in de andere Ven rayse kernen ook gebleken is, dat autochtonen en allochtonen prettig kunnen worden samengesmolten tot carnaval Hierwonenden. Ja, in Venray zijn de voorwaarden aanwezig cm van Carnaval een volksfeest te maken. En dat is de niet geringe verdienste van al die genen, die zich tot nu toe in Venray met de Vastelacvesviering hebben bezig gehouden. Organisatoren en ander Vastelacvesvierders. Als je Carnaval al van elders kent, dan kun je in Venray toch de verfrissen de ervaring opdoen, dat mensen, die van nature (is dat wel zo „natuur lijk"?) enige aax-zeling zouden heb ben te ovenvinnen alvorens zij er toe komen met Carnaval plezier te hebben er. plezier te geven uit groeien tot zelfs vooi'gangers in de feestviering. Waar tref je dat nog? Niet in Maastricht, zeker niet in Sit- tard, al wat meer in Venlo, maar Venray spant de ki-oon. Hier is zelfs minstens één Engelsman uit de plooi gekomen! Bertus Aafjes heeft de Carnavals stemming vergeleken met de bevrij- dingsroes van de eerste na-oorlogse dagen. Als U van die roes weet hebt, al was het alleen maar van „hoi-en zeggen", meet het door de dichter opgeroepen beeld U aanspreken. Carnaval doet ijs smelten en kan bevrijding geven van hokjesgeest en vooroordeel, van alle complexen die een mens (en zijn mede-mensen) kunnen teisteren. Kom dat beleven, als U het nog niet deed. En let dan cp de kwinkslag, de glimlach, de vluchtige kus en het aangeboden glas, die alleen maar bevestigen, dat toevallige tijdgenoten het tot hun plezierjge taak rekenen elkaar wat vreugde te bezox-gen. Niets meer, niets minder. Ik zie het als een eer era als nieuwe voorzitter van de Vastel- acvesvereniging De Piëlhaas mee te mogen trekken aan de kar van het jaarlijkse bevrijdingsfeest in Ven ray. Samen met een enthousiast team van mensen, die het klappen van de zweep kennen. Kcmt U opnieuw of voor het eerst die kar een eindje tegemoet. Laat U zien. Mit de start ien de lccht bliefde van zelf wakker! boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend VAN WENNEKER 'FOTOCLUB - VENRAY. .'T Programma 2 dec. 20.OC uur Cau serie door N.L. '70. Begin januax-i wordt door de Foto club Venray bij voldoende deelname weer gestart met een fotocursus voor beginners. Inlichtingen: secretariaat Lolle- beekweg 20, Castenray, tel. 04787- 628. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Maandag 29 november geen mu- ziekcursus. Einsdag 30 november, 19.30 uur repetitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zicty af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kclkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhel- minastraat'4,' tel. 4001. voorsinterkl aie nogzoeken ^^1^^ Verlanglijstjes schieten soms tekort Verlanglijstjes schieten s En bovendien: een Sinterklaas die met een echte verrassing komt wordt meer gewaardeerd. Dus wat let u? Handschoenen voor binnen of voor buiter Een goed idee maar een moeilijke keus: talloze handschoen-variaties voor buiten. Of.uhhh komfortabele autohandschoenen? Aan u de beslissing. f 14,90 IJiU 9,90 Een stropdas trés chique Oneindig veel mogelijkheden om hem te verrassen. Van Engelse klasse tot en met Frans gesoigneerd. 29,90 Grotcstraat 25 Venray

Peel en Maas | 1976 | | pagina 12