UITBESTEDING VAN DE VUILNISOPHAALDIENST VAKATURE- BANK FILHNIEUWS St. Nicolaas komt zondag in Venray Beierse avond te Wanssum Openstelling winkels rond de aanstaande feestdagen Partij v. d. Arbeid afd. Venray Vogelshow te Venray MOOI SUCCES VAN KEDIRI-AKTIE IN HET SCHUTTERSVELD Nat. tentoonstelling van Postduiven te Wanssum Fancy fair St. Theo- baldusgilde Overloon enorm sukses Verkeersongevallen Geparkeerde auto beschadigd Diefstallen en inbraak ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER Bekendmaking Bekendmaking Vernielzucht Hinderwet Het ligt in de lijn der verwach tingen, dat met ingang van 't nieuwe jaar de gemeentelijke vuilnisophaal dienst wcrdt opgeheven en dat het cphalen van vuilnis, wcrdt uitbe steed aan een partikulier bedrijf. Hoewel de raad hierover nog geen beslissing heeft genomen, blijkt uit de begroting voor 1977, dat het col lege van B en W voor deze aanpak is geporteerd Vorig jaar werd reeds gekonsta- teerd, dat als gevolg van de groei van de gemeente Venray spoedig 'n maximale bezetting van de gemeen telijke huisvuilophaaldienst was te verwachten. Op het ogenblik is de situatie al zo, dat voor een goed funktioneren van de dienst éénmaal per week ge bruik moet worden gemaakt van materieel en personeel van een par tikulier bedrijf. Om een verdere groei in de ko mende jaren op een verantwoorde wijze te kunnen opvangen is over deze problematiek een uitvoerig rap port gemaakt. Voor het wekelijkse ophalen van huisvuil zijn drie mogelijkheden aanwezig: a. volledige verzorging door de ge meentelijke dienst; b. gedeeltelijke uitbesteding; c. volledige uitbesteding. Gebleken is, dat volledige uitbe steding voor de gemeente Vénray kostenbesparend is. Deze besparing wordt berekend op 60.000,per jaar. Een belangrijke reden om tot uit besteding over te gaan ligt volgens het college besloten in de anders noodzakelijke aanschaf van een 2e vuilnisophaalwagen, die in de eerste jaren slechts gedeeltelijk kan wor den benut. Hierdoor ontstaat dan weer een aanzienlijke overkapaciteit welke nogal kostenverhogend werkt. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus tot en met 16 no vember 1976 werden 971 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 17 november was in 509 vakatures voorzien, zodat er thans nog 462 plaatsen vakant zijn, .waarvan 236 buiten het rayon Venray. Een greep uit de vakatures in het rayon Venray: in de bouwsector: timmerlieden, metselaars, stei germakers, grondwerkers. in de aanverwante sektor: c.v.-monteurs, chef elektro-mon- teur, servicemonteur, loodgieter, inzetters voor oven steenfabriek, machinaal houtbewerker, meu belmaker, woninginrichter. in de metaalsektor: onderhoudsmonteur, automonteur, le monteur, metaalbewerkers, profielwalser, machinebedienden, machinebankwerkers, leerling spuiter, allround stempelmaker, voorman C02-lasser, persers, hoorders, slijpers, draaiers, fre- zers, lakspuiter, autoplaatwerker/ spuiter, constructie bankwerkers, elektro-hydromonteurs, senior electrical engineer, electrical en gineer, mechanical engineer, test engineer, test service technician. in de dienstensektor: sekretaresse, administratief mede- werkers/sters, assistent inkoper, telefoniste/telexiste, ponstypiste, leerling verkoper interieurverzor ging, leerling verkoper modezaak, chauffeurs nationaal en interna tionaal, autobuschauffeur, chef slager, winkelbedienden, serveer ster restaurant, medewerker wel zij nzorg, logopedist(e), arts, ortho pedagoog,aktiviteitenbegeleidster, leider/ster bejaardengymnastiek, bejaard verzorgster, inrichtings assistente, unitleiders/sters, ver- pleegkundigen-B, arbeidstherapeut overigen: huishoudelijke hulpen, magazijn bediende, magazijnbediende/pomp- bediende, medewerkers buiten dienst, kantafwerker (textiel), schoonmaakpersoneel, hulpkrach ten, hoofd algemene dienst, was- baas. De vakatures worden snel ver vuld. Een vakature van vandaag kan morgen reeds zijn bezet. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebe- stand. De vakaturebank is geopend elke werkdag maandag tot en met vrij dag van 08.15 - 12.30 uur, 's middags van 13.45 - 17.00 uur. Bij een nadere afweging van de voor- en nadelen, is de konklusie van het rapport, dat uitbesteding verreweg de voorkeur verdient. En het college is het daarmee eens. Los van dat al of niet uitbesteden van de vuilnisophaaldienst, worden de reinigingsrechten verhoogd tot 51,90 per aansluiting. Naar wij vemetnen zal bij uitbe steding van de vuilnisophaaldienst, het apart ophalen van het grove huisvuil (4 maal per jaar) verval len. Hiervoor in de plaats komt, dat men wekelijks het grove vuil - mits gebundeld in hanteerbare hoeveel heden - met het normale huisvuil kan meegeven. Sint Nicolaas zal dit jaar niet we ten wat er aan de hand is. Op zater dag 20 november a.s. komt hij 's middags om half twee aan in Ne derland. Wanneer hij in Schevenin- gen voet aan wal zet zal hij worden ontvangen door dezelfde burgemees ter, die hem jarenlang in Venray heeft ontvangen. Scheveningen is n.l. gemeente Den Haag en burge meester Schols is sinds een jaar bur gemeester van de Residentie. Van daar dat de eerste burger van Den Haag de eerste zal zijn die de goed heilig man op Nederlandse bodem mag verwelkomen. De volgende dag, zondag 21 no vember, rond twee uur, komt hij al nara Venray cm daar kennis te ma ken met de opvolger van oud-burge meester Schols, burgemeester mr. H. J. M. Defesche. Sint Nicolaas komt aan in de loop van de echtend ih Hotel De Burg graaf. Maar dat gebeurt in alle stil te. Om twee uur begeeft hij zich met zijn zwart gevolg naar de overkant van de Maasheseweg om ten ge meentehuize en dat nieuwe ge meentehuis heeft de Sint ook nog niet gezien door de burgemeester te worden ontvangen. Na de gebruikelijke toespraken, strooien en liedjes zingen', gaan Sint Nicolaas met zijn knechten èen rondtocht maken. Hij volgt de vol gende route: Marktstraat, Schoolstraat, Leeuw straat, Langstraat, Paterslaan, Pa- tersstraat, Grotestraat en Wilhel- minastraat. Nabij Hotel Almonda wordt de stoet ontbonden. a.s. Zaterdag zal in het gemeen schapshuis te Wanssum weer de traditionele Beierse avond plaats vinden. Deze keer zullen maar liefst boe- renkapellen uit Swolgen, Oostrum en de Meulebeker Muzikanten uit Wanssum zorgen voor de juiste stemming en als deze er nog niet ge heel in zal zitten zullen de 3 buut- reedners daar wel voor zorgen. De meest bekende is wel Pierre Cnoops, dan de rijkspolitieman Ton Jorna Uit Roermond en de opkomende Wiel Seelen. Het mag algemeen bekend zijn, dat de baten van de Beierse avond bestemd zijn om de gratis haven- ccncerten te financieren. Het bestuur van de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Ven ray heeft B. en W. voorgesteld de Winkelsluiting rond de komende feestdagen als volgt vast te stellen: 29 november t.m. 3 december win kels open tot 21.00 uur; 4 december winkels open tot 17.00 uur; 22 en 23 december winkels open tot 21.00 uur; 24 december winkels open tot 16.00 uur; 30 december (donderdag) koopavond tot 21.00 uur; 31 decem ber (vrijdagD winkels open tot 17.00 uur. Men mag aannemen dat hiertegen geen bezwaren zijn, en dat B. en W. overeenkomstig dit voorstel zal be sluiten. Op de vrijdag gehouden jaarver gadering van de Partij van de Ar beid afd. Venray werd het bestuur als volgt samengesteld: Voorzitter: Henk Willems, Casten- rayseweg 12, Oirlo, te.l 04787-604; secretaris: Pieter v. d. Boogaart, Lamersveld 4, Venray, tel. 3655; Penningmeester: Karla Klerk, Etu destraat 30, Venray, tel. 4457; leden: Joost v. d. Vorle, Eisso Woltjer, Humphrey Karsters, Piet Kroft. Toegevoegde leden: Jan Konings, Vullingsstraat 8, Leunen, tel. 2540 (gemeenteraadslid); G. F. de Swart, J. v. Swolgenstraat 9, Swolgen, tel. C4789-1426 (opbouwwerk Meerlo- Wanssum). Zaterdag en zondag 19 - 20 nov. organiseert de vogelvereniging „De Vogelvriend" haar onderlinge ten toonstelling in zaal Volleberg, Hen- seniusstraat 20 te Venray. De tentoonstelling is geopend za terdag van 14.00 - 22.00 uur; zondag van 10.00 - 18.00 uur. ONE FLEW OVEït THE CUCKOO'S NEST, INDRUKWEKKENDE FILM Deze bijzonder mooie en boeiende film kan men dezè week dagelijks in het Luxor Theater zien. Het ver haal spreekt het publiek zó aan, dat velen deze film ale een der aller beste der laatste jaren beschouwen. De mcndreclame die na het zien van deze film volgt is van dien aard, dat overal elders reccrti aantallen be zoekers de film gaan zien. Het verhaal is inmiddels via de vele perspublicaties en t.v. discus sies genoegzaam bekend. De man die in een psychiatrisch ziekenhuis op genomen wordt, is zo levensecht in beeld gebracht door Jack Nicholson, dat hij terecht bekroond werd met een oscar. Maar de film kreeg nog veel meer prijzen o.a. voor de beste vrouwelijke hoofdrol, de regie, het scenario en de muzikale begeleiding. Zeker voor mensen die iets met verpleging oof psychiatrie te maken hebben „een must". Deze week draait ook een andere boeiende film in het kader van de filmvorming. DE NACHTPORTIER van Joseph Losey. Het gaat hier om een entmeeting van een meisje, dat na de oorlog haar kampbeul herkent als portier in een hotel. Omdat de film „One flew over the cuckoo's nest" alle dagen vertoond moet wor den, zijn de voorstellingen van DE NACHTPORTIER nu gesteld op maandag om half acht en dinsdag dus N|ET op maandag) om kwart ever tien. Ondanks het feit, dat de aktie voor het bejaardentehuis van Zus ter Fernanda in Kediri op Java door de Venrayse bejaarden werd gehouden tijdens de promenadefeesten, kompleet met paalzittery» is het resultaat bijzonder meegevallen. Na aftrek van de onkosten kon Zuster Fernanda worden bijgemaakt met niet minder dan negenduizend gulden. Bij het nabeschouwen van de ak tie bleek, dat men er misschien niet goed aan had gedaan de aktie over twee weekends uit te smeren, waar bij de tweede zondag geen aktivitei- ten meer te zien gaf. Ook het samen vallen met de promenadefeesten bleek achteraf bezien geen ge lukkige greep. Tevens bleek, dat verschillende aktiviteiten te duur waren in ver gelijking tot de opbrengst. Het rad van avontuur bracht maar liefst 3.633,op, terwijl de loterij goed was voor rond 2500, De vlooienmarkt, georganiseerd in samenwerking met de Wijkraad Noord-West leverde 1453,op. Het minste financiële succes was voor de golfbaan. Hier kwam niet meer dan.6,in de geldla. Na aftrek van rond achteneenhalf- duizend gulden onkosten resteerde gelukkig toch nog 9.000,voor Zuster Fernanda, ondanks tegensla gen, ondanks weinig publiek. Vergelijken we deze opbrengst echter met die van het vorig jaar, dan blijkt het verschil miniem te zijn. Vorig jaar leverde de fancy- fair 650,op. Het bedrag werd uiteindelijk verhoogd tot f 15.000, dank zij de opbrengst van de door het jaar heen gehouden koilekte tij dens de eucharistievieringen. De heer Th. Min, die onlangs tij dens een reis door Indonesië een be zoek had gebracht aan het bejaar dencentrum van Zuster fVrnanda, schetste de armelijke omstandighe den daar. Hij vertelde, dat zuster Fernanda in ieder geval water en electriciteit kon laten aanleggen voor dit geld en dan nog over hield om wat extra's te doen voor de be jaarden van Kediri. p Op 27 en 28 nov. a.s. organiseert P.D.V. De Maasvogels te Wanssum een nationale tentoonstelling. De keuring geschiedt in 8 klassen. In zetten op 27 nov. van 19.00 - 21.00 u. Alle prijzen in natura. Nadat de eerste zondag van het fancy-fair al een grote belangstel ling trok, was het afgelopen zondag een geweldige drukte in het Gilde- huis waar de trekking van de grote loterij werd verricht door burge meester van Heusden, beschermheer van het Gilde. Ook 's middags voor de kinderen was het buitengewoon druk. De grote aantrekkingskracht ging vanzelfsprekend uit naar de geweldige mooie prijzen van de lo terij. Het rad van avontuur draaide op volle toeren; prachtige prijzen wer den een bezit van de talrijke bezoe kers. Rond half elf werd er een mooie prijs met amerikaans opbod ver kocht. Dit bracht een geweldige sfeer in het Gildehuis, door er maar tegen elkaar werd geboden. Rond elf uur was de trekking van de gro te loterij. Ook deze loterij werd een enorm sukses. De burgemeester bracht al len dank voor de grote opkomst de ze avond naar het Gildehuis. Hij prees het gilde voor de geweldige organisatie en voor de prachtige prijzen die ze nu ook dit jaar weer hadden. Aan de inwoners van Overloon en andere plaatsen dank voor de be langstelling en steun die ze hebben gegeven aan fancyfair en loterij. Op de Horsterweg te Castenray lette de bestuurder van een traktor, met daarachter een blubberton, de 20 jarige H. G. uit Oirlo, toen hij rechtsaf sloeg, onvoldoende op het verkeer op het rijwielpad. Hierdoor werd de vrije door-gang geblokkeerd vcor de 17 jarige bremfietser N...G. uit Horst. Deze botste tegen do af slaande traktor en liep dusdanige verwendingen op dat hij naar het ziekenhuis te Horst moest worden vervoerd. Op de Maasheseweg bij het parkeerterrein van het gemeente huis verleende de 37 jarige bestuur der van een personenauto C. K. uit Venray geen vrije doorgang aan de personenauto bestuurd door de 46 jarige W. M. uit Vierlingsbeek. Bij de botsing bleef het bij materiele schade. Materiële schade viel er even eens te noteren bij de botsing op de Leunseweg nabij garage van de Ven. Hier stond de personenauto bestuurd door de 23 jarige J. v. L. uit Gennep voorgesorteerd teneinde linksaf te gaan. De bestuurder van de personenauto de 20 jarige, H. v. d. M. uit Venray kon de door hem bestuurde auto niet meer tijdig tot stilstand brengen en deze botste te gen de voorgesorteerde auto, terwijl de achter hem rijdende personen auto bestuurd door de 29 jarige M. ook de door hem bestuurde auto niet tijdig tot stilstand kon brengen. Er bleven drie gedeukte huto's over. Op de kruising bij de Paters kerk stond de personenauto van de 42 jarige P. S. uit Venray voorge sorteerd op de Paterslaan teneinde linksaf de Antoniusstraat in te gaan. De personenauto bestuurd door de 48 jarige H. T. reed in de zelfde richting en stopte voor de reeds stilstaande voorgesorteerde auto. De achter hem rijdende personenauto bestuurd door de 28 jarige J. P. uit Venray bemerkte dat stoppen van de tweede auto te laat. Door die botsing schoof auto nummer twee door tegen auto nummer een. Ook hier moesten drie gedeukte auto's worden geregistreerd. Op de kruising Breevennenweg- De Hoef te Leunen was onoplettend heid oorzaak van een botsing. De 60 jarige bestuurder van een perso nenauto M. J. uit Venray reed over de Breevennenweg richting Veulen- seweg. De personenauto bestuurd door de 29 jarige E B. uit Venray reed over De Hoef in de richting van de Breevennenweg. Op de bo venvermelde kruising zag de eerste bestuurder de tweede niet omdat hij lette o peen vrachtauto die achter uit uit een inrit reed. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Op de parkeerplaats aan de Mo- zartstraat wérd door een onbeken de automobilist de geparkeerde auto van de 26 jarige M. C. uit Venray beschadigd. Dcor verbreking werd toegang verschaft tot een schaftkeet van de gemeente, staande op de Oirloseweg. Uit de keet werd ontvreemd een ge- reedschapkist. Op de parkeerplaats bij het ziekenhuis werd uit de benzinetank van de personenauto van T. uit Well ca. 30 liter benzine afgetapt. De niet afsluitbare benzinedop was even eens ontvreemd. Ten nadele van Vissers We genbouw aan de Wanssum se weg is een van op het terrein staande au to's een accu entvreemd en een an dere accu werd vernield. Tijdens afwezigheid van de be woners van Nevadahof 7 werd door forcering van de achterdeur toe gang tot de woning verkregen. Al les werd doorzocht, maar voor zo ver kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. Voor de derde maal in enkele jaren werd er in de wat van de weg afgelegen bungalow van de familie B. aan de Deumeseweg ingebroken. Was het de andere keren kennelijk te doen geweest om antiek en Per- sische tapijten, deze keer was het mogelijk alleen te doen om geld. Er werden twee ruitjes vernield en zo doende toegang verkregen tot de woning. Ontvreemd werd een porte- monnaie met Belgische en Franse francs en een portemonnaie met rij bewijs en paspoort van de vrouw des huizes. Uit de rekonstruktie van de speren is de dader vermoedelijk met een bromfiets gekomen vanaf de nieuw aangelegde pick-nick- plaats. Op een bouwterrein in Veltum werd een garagedeur met kracht opengetrokken en vanuit die gara ge werden ten nadele van de fa. M. uit Venray diverse sanitaire goede ren ontvreemd. Ten nadele van de mevr. O.-de W. werden uit de tuin in de Chopin- straat drie coniferen gestolen. Door mej. H. V. uit Venray werd aangifte gedaan van diefstal van 'n glas van de buitenlamp aan de Ju lia nasingel. Bij de onderafdeling bouw- en woning toezicht van de afdeling stedebouw en bouwtoezicht ontstaat de vakature van: (Part-time 's morgens) De nieuwe kracht zal zich in hoofdzaak bezig houden met: verstrekken van inlichtingen via telefoon en loket over bij de onderafdeling in behandeling zijnde zaken; uitwerken van verslagen en nota's met betrekking tot de plaatselijke welstandscommissie; bijhouden van het schaduw-archief, verzamelen van gegevens en verwerken van statistisch materiaal; algemene administratieve taken. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van een opleiding op min stens MAVO-niveau, eventueel aangevuld met een verdere ad ministratief gerichte studie. Naast het vermogen om zelfstandig te werken zijn kontaktuele en redaktionele vaardigheden van belang voor een goede funk- tievervülling. Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en reikt tot maximaal 820, bruto per maand bij 20 werkuren per week. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie telefonisch kontakt opnemen met het hoofd van de afdeling personeelsza ken, de heer G. H. Remmers, tel. 04780-3838-231. Sollicitaties kunnen, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad, worden ingezonden aan het college wan Burgemeester en Wethouders, Maasheseweg 1te Venray, onder vermelding van het vakaturenummer PZ-95. Burgemeester en wethouders van ray brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 15 nov. 1976 no. 1802 aan Eerste Helmondse Au tobusdienst E.H.A.D. b.v., Engelse- weg 104 te Helmond tot uiterlijk 1 februari 1977 vergunning is verleend veer de uitoefening van groepsver- voer, cp het traject Stationsweg, Maasheseweg, Noordsingel naar St. Annalaan; dat deze beschikking onmiddellijk in werking treedt. De aandacht van belanghebben den wcrdt erop gevestigd dat tegen hun besluit, binnen dertig dagen na de opehbaarmaking daarvan, beroep epen staat cp gedeputeerde staten der provincie Limburg te Maastricht. Venray, 15 nov. 1975 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Pcels, secretaris. Burgemeester en wethouders van ray brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente het voorstel te doen tot enttrekking aan het openbaar verkeer van weg nr. 246 gelegen ten oosten van de Spurkterdijk, ter grootte van 360 m2, deel uitma kende van het perceel kadastraal be kend gemeente Venray sectie E nr. 3663. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening nr. 4801, waarop de aan het openbaar verkeer te onttrekken weg in gele kleur staat aangegeven, vanaf 19 no vember 1976 gedurende één maand cp de gemeentesecretarie afdeling IIID, kamer 204, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de gemeenteraad. Venray, 15 november 1976 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Bij een flat aan de Veltumse Klef- fen werd een kelderdeur ingetrapt. Uit de ruimte werd niets vermist. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met. bijlagen van: van Stekelenburg b.v., Churchill- laan 2, Helmond om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een su permarkt waar elektromotoren wor den gebezigd met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adr. inrichting: Kennedyplein 13, Ven ray, sectie L, nr. 1113. B. Hegger, Haag 25, Merselo om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Haag (ong], Merselo, kadastraal gemeente Ven ray sectie B nr. 2647. M. H. C. Lenssen, Hardeweg 1, Venray cm vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: •Hcopweg (ongen.), kadastraal ge meente Venray sectie B nr. 2415. Gebr. van Dijck, Buitenweg 8, Venray cm vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Buitenweg 8, Venray, kadastraal ge meente Venray sectie C nr. 9253. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden cp woensdag 8 december 1976 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: u. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: t>. een andere belanghebbende, mitj hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 19 november 1976. Burgemeester en wethouders vaa de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester 'J.M. Poels, secretaris

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3