Schouwburg VAKATURE- BANK JUM Herselo KAPITEIN-INSTRUCTEUR BIJ DE KONINKLIJKE LUCHTMACHT VENRAYSE INDUSTRIEËN TREDEN ALS EEN GROOT CONCERN NAAR BUITEN DUITSE MILITAIRE BEGRAAFPLAATS OVERGEDRAGEN AAN DE VOLKSBUND Misselijke streek Verkeersongevallen EENVOUDIGE „VENRAODSE JONG" WERD AANBIEDING BOEK INDUSTRIEËLE CLUB AVANT-PREMIÈRE MUSICAL GIPSY IN VENRAY Deze week verscheen in de pers het bericht, dat de première van GIPSY, EEN VROUW ALS BEPPIE, op 6 november niet kon doorgaan in Rotterdam, omdat de hoofdrolspeel ster Beppie Nooy overspannen was. Hoewel de voorstelling geheel klaar was, kon men uiteraard niet meer spelen. In plaats van Beppie Nooy komt nu Maddy Misset en de repe tities zijn alweer in volle gang. De officiële première van deze grootse produktie zal nu op 23 no vember a.s. plaatsvinden in het Am sterdamse Carré-theater, cmdatmen om de pers te kunnen bereiken zo'n plaats nodig heeft. De voorstellingen in Venray op 18 en 19 november kwamen daarmee op de tocht te staan, maar inmiddels is besloten dat Venray nu de VOOR PREMIÈRE krijgt, omdat het thea ter alle faciliteiten heeft die nodig zijn voor de voorbereiding van een dergelijke produktie. Daarom zal het gezelschap niet alleen optreden op 18 en 19 november, maar zullen alle artiesten en verdere medewerkers als regisseurs, technici, decorontwer pers, etc. reeds vanaf maandag 15 november aanwezig zijn. Het thea ter is vanaf die dag door het gezel schap afgehuurd cm de uiteindelijke vorm aan de musical te geven. GIPSY blijkt zo'n grootse produk tie te zijn, dat het heel begrijpelijk is dat Beppie Nocy ingestort is. Er werken aan de voorstelling 45 men sen mee, terwijl er daarnaast nog 'n dertigtal anderen bij betrekken zijn. Om de muzikanten, het ballet en de spelers op elkaar af te stemmen, werdt momenteel dagelijks 18 uur gewerkt. De slotfase van de voor bereiding van dit „circus" zal nu in de Venrayse S treekschouwburg plaatsvinden met als bekroning de avant-première op 18 november. Voor beide voorstellingen is neg een beperkt aantal plaatsen beschik baar. JEUGDVOORSTELLING IN DE VENRAYSE STREEKSCHOUWBURG Zondag a.s. zal de jeugd weer vol op kunnen genieten van het nieuwe toneelstuk voor kinderen: DE BE TOVERDE SCEPTER VAN KO NING BOMBAZIJN. Het is weer een van die sprookjes waar kinderen vin zullen genietend U kunt kaarten afhalen vanaf 11 uur aan de kassa van de schouw burg. De entree bedraagt .3, Jachthoorn-, Trom petten- en Majoret- tenhorps St. Petrus Banden Daar de repetitietijden enigszins zijn veranderd 'velgen hieronder de juiiste tijden. Dinsdagavond in een lojcaal St. Jozefklooster van 7 tot 8 uur de leerling-blazers; van 8 tot 9 uur de majorettes. Woensdagavond in de aula van de LTS van 7 tot 8 uur de leerling tamboers; van 8 tot 9.30 uur blazers en tamboers. Zondag in de LTS van 10.30 tot 12 uur het gehele korps. Bij de trekking van de loterij viel de hoofdprijs op nr. 0363. De overi ge prijsbepalende lotnummers zijn C239, 0847, 2050, 2953, 3281, 3985, 4238, 4308, 4805. De prijzen kunnen tot 5 december 1976 werden afgehaald bij de heer A. Peters, Leunseweg 45, Venray. Zaterdag 13 november zal voor de leden het jaarlijkse Caeciliafeest werden georganiseerd, 's Middags is- er een fietsoriëntatietocht en een feestavond 's avonds welke om 7 uur begint. Nabij het zwembad werden twee jongens van respektievelijk 7 en 8 jaar aangesproken door een drietal jongens van ongeveer 16 jaar. Daar de kleintjes niet voldeden aan on eerbare voorstellen werden ze door de groteren geschopt en geslagen. Hierna werden van een fiets de ban den leeggelaten en van de andere fiets de ventielen verwijderd en weggegooid. De koplamp van een der fietsen werd vernield. De oud-Venrayer Sraar Jacobs werd dezer dagen bij koninklijk besluit tot kapitein-instructeur bij de Ken. Luchtmacht benoemd. Kapitein Jacobs is thans gedetacheerd bjj de opleiding van Neder landse piloten op de vliegbasis Manitoba in Canada. Dat een Ven- raods jong kapitein weet te worden is op zich niets bijzonders, maar voor Sraar Jacobs betekent het bereiken van deze rang een beloning voor zijn doorzettingsvermogen. Sraar Jacobs werd in 1939 gebo ren tegenover het ziekenhuis aan de Merseloseweg. Na de lagere school te hebben doorlopen had hij even interesse om' pater te worden, maar na twee jaar studie in Deurne ont dekte hij hiervoor toch te weinig roeping te hebben. Terug in Venray zag hij de toekomst niet bijzonder hoopvol in, doch hij besloot toch verder te studeren. Toen anderen al gingen werken en verdienen, volgde Sraar de Mulo. Op achttien jarige leeftijd behaalde hij het diploma. Hij voelde er veel voor om onder wijzer te worden maar om welke redenen dan ook werd hij niet toe gelaten tot wat tegenwoordig de Pe dagogische Akademie heet. Als dienstplichtige kwam hij als kantoorfrik bij de koninklijke land macht terecht. Toen hij tegen het einde van z'n diensttijd de sergeant- strepen kreeg, deelde de dokter hem mede, dat hij geen bril behoefde te dragen. Dat betekende voor hem het begin van een geheel nieuwe karrie- re. Op het publikatiebord in de ka zerne las hij de mededeling, dat er een mogelijkheid was cm zich te la ten testen voor piloot. Zijn test viel goed uit en met de goedkeuring van zijn ouders kon hij aan de opleiding beginnen. Hij begen in een - piper- Burgemeester mr. H. J. M. Defesche heeft uit handen van de heer E. Knoet, voorzitter van de Industriële Club Venray, 't teerste tex- emplaar ontvangen van het nieuwe boek, waarmee de gezamen lijke Venrayse Industrieën als één groot concern met totaal 5500 werknemers zich presenteren. De bedoeling van |dit wel (bijzonder fraai uitgevoerde boekwerk is om toekomstige klanten een stuk van het in Venray aanwezige industriële achterland te tonen. Daarnaast zal het ongetwijfeld kunnen dienen nieuwe industrie- en uit binnen- en/of buitenland aan te trekken. Vandaar ook dat de gemeente Venray deze unieke gelegenheid heeft aangegrepen, om door middel van een inlegfolder de aandacht te vestigen op de ontwikkeling van de gemeente en de mogelijkheden tot industrie vestiging in Venray. Belangrijk voor degenen, die straks zullen kennisnemen van het boek geen wegwerpfodder, maar goed ver zorgd platenboek) is hetgeen hieruit blijkt over de unieke samenwerking tussen de Venrayse industrieën. „Door ons zakelijke samenspel kun nen we funktioneren als een indus trieel concern, ccmpleet met know how en arbeidspetentie, die in dat begrip besloten liggen", wordt in de inleiding vermeld. Tevens wordt ge steld, dat de Venrayse industrieën eikaars vakmensen en specialisten lenen en gebruik maken van eikaars onderzoekmateriaal; als het nodig is van eikaars machines en waar 't convenieert zelfs eikaars relaties. Vandaar ook, dat burgemeester De fesche kon spreken van „een pre sentatie, die iedereen duidelijk zal maken, dat met het industriële ge zicht van Venray niet te spotten is; die duidelijk maakt, dat de Venray se industrieën het een en ander aan kunnen. Daarin zag hij tevens een stuk wervingskracht voor Venray als vestigingsplaats voor nieuwe in dustrieën. In dit verband zei de heer Knoet, dat de brorfiure voor ministeries, ambassades, handelsdelegaties en attaché's een gerichte steun geeft bij het geven van informaties over de mogelijkheden van Venrays in dustrie.. hetgeen zou kunnen leiden tot nieuwe zakelijke kontakten of 't aantrekken van nieuwe industrieën uit het buitenland. Burgemeester Defesche meende, dat men in Venray kon komen tot een nog grotere samenwerking wan neer b.v. de dienstensektor, het on derwijs en de gemeente als werk gever samen met de industrie zouden komen tot 't uitwisselen van gegevens en misschien ook wel van eikaars instrumentarium. Verdere uitbouw van de Venray se- industrie noemde hij een onmis bare faktor voor 't toekomstig wel zijn van gemeente en streek. „Elk beleid van hogere overheden, dat daar een rem op zou willen zetten, zullen wij met klem van de hand mceten wijzen", aldus burgemeester Defesche. Sprekend over het onderwijs in Venray zei burgemeester Defesche, dat het streven om in Venray te ko men tot een MTS onverminderd zal veertgaan. Hij hoopte, dat de minis ter deze vorm van onderwijs om zijn deelplan voor 1978, 1979 en 1980 zou zetten. Ook andere takken van middelbaar beroeps onderwijs, w.o., M.H.N.O. en M.E.A.O. achtte hij veer Venray en zijn regio van een steeds groeiend belang. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus tot en met 9 no vember 1976 werd 951 vakatures op genomen in de vakaturebank; op 10 november was in 456 vakatures voorzien, zodat er thans nog 495 plaatsen vakant zijn, waarvan 251 buiten het rayon Venray. In het rayon Venray staan o.a. de volgende vakatures open: In Ide bouwsektcr: timmerlieden, metselaars, steiger makers, grondwerkers. in de 'aanverwante sektor: C.V.-monteurs, chef elektromon- teur, servicemcnteur, loodgieter, produktiemedewerkers steenfa briek, machinaal houtbewerker, meubelmaker, woninginrichter. in de metaalsektor: onderhoudsmonteur, le monteur, metaalbewerkers, galvaniseur, profielwalsers, machinebedienden machinebankwerkers, leerling spuiter, allround stempelmaker, voorman C02-lasser, persers, boorders, slijpers, draaiers, fre- zers, lakspuiter, autoplaatwerker- spuiter, constructie bankwerkers, elektro-hydromonteurs, allround machinebankwerkers. in 'de dienstensektor: sekretaresse, administratief me- dewerkers/sters, telefoniste/tele- xiste, ponstypiste, leerling ver koper interieurverzorging, leer ling verkoper modezaak, chauf feurs nationaal en internationaal, autobuschauffeur, chef slager, winkelbedienden, buffetbediende cafetaria, serveerster restaurant, kantinejuffrouw, medewerker welzijnszorg, logepedist(e), arts, orthopedagoog, aktiviteitem bege leidster, leider/sters bejaarden- gymnastiek, part-time bejaarden verzorgster, inrichtingsassistente, unitleiders/sters, verpleegkundi gen-B, arbeidstherapeut. overigen: huishoudelijke hulpen, magazijn bediende pompbediende, mede werkers buitendienst, kantafwer- ker (textiel), schoonmaakperso neel, hulpkrachten, glazenwassers hoofd algemene dienst (horeca). De vakatures worden snel bezet! Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vaka- turebestand. De vakaturebank is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.15 - 12.30 voor de middag en van 13.45 - 17.00 uur na de middag. beheerder van het Duitse kerkhof. Met deze onderscheidingen wilde de Volksbund allen eren, die zich op enigerlei wijze hebben ingezet voor dit kerkhof. cup en eindigde als straaljagerpi loot. Zijn sergeantstrepen mocht hij blijven dragen toen hij als een van de achttien (van de achtenzeven tig gegadigden) overbleef. Geen vliegtuigtype bleef hem on bekend en de ene wing na de andè- re werd door hem behaald. Maar ook al zwierf hij van het ene vliegveld naar het andere en gaf hij les aan andere vliegers, het Mu lo-diploma was te enemale onvol doende cm verder te komen. Met taaie volharding volgde hij de avond-HBS. En na het behalen van dit voor hem zo belangrijke diplo ma was hij een van de eersten die zich meldden voor testvlieger. Zo werd Sraar Jacobs een van de wei nige testpiloten van de koninklijke luchtmacht, gedetacheerd op de ba sis Woensdrecht. Daarna werd hij overgeplaatst naar Bruystem in België om weer een nieuwe groep vliegers op te leiden en vandaar volgde zijn detachering in Canada. Met zijn bevordering tot kapitein is voor de 45 jarige oud-Venrayer hoogstwaarschijnlijk nog geen einde gekomen aan 'zijn militaire karriere. In ieder geval heeft hij bewezen, dat met doorzettingsvermogen veel kan worden bereikt. En dat zijn ou ders trots zijn op de prestaties van hun zoon, is alle reden voor. Tijdens een korte plechtigheid werd zondagmorgen het beheer van het kerkhof voor Duitse gesneuvelden in Ysselsteyn door de Ter ritoriaal Bevelhebber Nederland, generaal-maj. van Oppen over gedragen aan de regering van de Duitse Bondsrepubliek, die het beheer op haar beurt overdroeg aan de Volksbund Deutsche KriegsgraHerfürsorge, vertegenwoordigd door de president van deze instelling prof. dr. Thiele. Behalve gouverneur mr. dr. Ch. van Rooy waren hierbij zeer vele Duitse en Nederlandse militai re en burger autoriteiten aanwezig. Het Venrayse gemeentebe stuur werd vertegenwoordigd door loco-burgemeester G. Schols en wethouder mevr. Rutten-Tielen. roor dé overdracht werden door de Territoriaal Bevelhebber. Neder land gen.-maj. van Oppen, profes sor Thielen en de vertegenwoordiger van de Duitse regering dr. Enzwie- ler kransen gelegd. Generaal majoor van Oppen schet ste de ontwikkeling, welke het Duit se militair kerkhof gedurende der tig jaar heeft doorgemaakt en legde speciale nadruk op de beginfase. Hij belichtte het werk van kapt. Tim mermans, die zeer veel heeft gedaan cm van dit kerkhof een monument van de waanzin van een oorlog te maken. Vooral het weTk, dat kapitein Tinpnermans en zijn staf heeft ge daan voor de identifikatie van ge vallen Duitsers had zijn grootste waardering. Dankbaar was de generaal voor het verrichtte werk in het kader van de „Verzoening over de gra ven", waaraan door meer dan 1200 Duitse jongeren is deelgenomen. „Als afsluiting van het dertig ja rig beheer door het ministerie van defensie, heb ik namens de minister van defensie een krans gelegd als eerbewijs aan de deden", met die woorden gaf de generaal het beheer ever aan de regering van de Bonds Republiek. Dr. Enzweiler had eveneens alle waardering voor het werk van ka pitein Timmermans. Hij wilde nog eens oproepen om zich blijvend in te zetten voor vrede en gerechtig heid. Namens dé' Bondsregering droeg hij de zorg van het kerkhof ever aan de Volksbund. In zijn toespraak getuigde prof. dr. Thiele van zijn grete dank voor de zorg welke men in Nederland aan dit Duitse militair kerkhof heeft besteed. Ook wees hij op het zinloze van een oorlog en hoopte, dat er wegen zijn te vinden om in vrede en vriendschap naast elkaar te le ven. Vóór de officiële overdracht werd door pref. dr. Thiele met zijn echt genote een bezoek gebracht aan het Ocrlogs en Verzetsmuseum in O ver- loon, waar zij werden ontvangen door mr. dr. F. van Thiel, voorzit ter van het curatorium van het mu seum en de heer H. van Daal. De Duitse gasten kwamen onder de in druk van de dokumentatie en wa ren verrast door de objektieve wij ze waarop hier de tweede wereld oorlog in beeld werd gebracht. Na aflcop van het bezoek werd een krans van de Volksbund gelegd bij het monument van de burgerslacht offers van Overloon. Tijdens de informele bijeenkomst in „Den Schellaert" in Wanssum reikte de president van de Volks bund onderscheidingen uit,- aan dr. Krantz uit Den Haag, hoofd van de afdeling Sociale Zaken van het mi nisterie van defensie en aan kapi tein Timmermans voor zijn werk als Nadat de 48 jarige bestuurder van een personenauto A. E. uit Venray op de Langeweg had gestopt, zette hij zijn voertuig weer in beweging juist op het moment dat de perso nenauto bestuurd door mevrouw R. P.-L. uit Venray hem inhaalde. Zij week uit om de auto te ontwij ken, maar ze kwam daardoor te dicht aan de linkerkant van de weg waar de geparkeerde auto van de 20 jarige P. H. uit Stevensbeek haar in de weg stond. Al met al bleef 't bij materiële schade. Op de kruising Pr. Berrihardstraat- Pr. Hendrikstraat verleende de 22 jarige bromfietsbestuurder H. S. geen voorrang aan de 31 jarige fietster mevr. J. B.-B. uit Venray. Er ontstond een botsing maar het bleef bij materiële schade. Deze viel er ook te noteren bij 'n botsing in de Schoolstraat waar de 31 jarige bestuurder van een perso nenauto vanaf het Henseniusplein rechts de Schoolstraat indraaide (inrit verboden) om in een parkeer vak zijn auto te parkeren. Hij zag te laat de uit de Schoolstraat ko mende personenauto bestuurd door de 21 jarige H. v. S. uit Venray. Een botsing was onvermijdelijk met het bovenaangehaalde gevolg. A.s. zaterdag om 14.00 uur houden wij weer een gezellige antiek- en vlooienmarkt in het Trefcentrum aan de Ursulastraat. Wij hebben verschillende mooie stukken opge haald en danken de milde gevers bij vcorbaat. Dus zaterdag, 13 november 1976, op naar het Trefcentrum. Op dinsdag 16 november is in Het Schuttersveld weer de maandelijkse wijkraadsvergadering. Aanvang 20 uur. Wilt u iets weten van de wijk raad, of wilt u iets kwijt, bezoekt dan deze vergaderingen. Bij de foto's: De kranslegging bij het monument van het Oorlogsmuseum Overloon. Het grote kruis op de Duitse Mili taire begraafplaats te Ysselsteyn. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Vrijdag 12 november, 20.00 uur feestavond in Den Kerkdijk. Maandag 15 november, 20.00 uur muziekcursus voor de leden die zich hiervoor opgegeven hebben. Schrijf materiaal enz. meenemen. Afmeldin gen voor deze cursus uitsluitend bij: Mw. A. Luijpers-Rutten, de Houten Heek 6. tel. 3554. Dinsdag 16 november, 19.30 uur repetitie voor de alten, om 20.00 uur voor het hele koor. De repetitie werdt gehouden in de Essel, Ursula straat. Deze maand zullen door ons koor ingestudeerd worden: Maria die Scude en In 't Stedetje van L. Toe bosch; God rest you van W. Wil- loocks; Joseph, lieber Joseph van L. Schröter en Sancta Maria van W. A. Mozart, alsmede het kerstrepertoire voor de komende kerstconcerten. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhel- minastraat 4, tel. 4001. Hoi jongelui. Vrijdag 12 november a.s. is er in JUM disco-bal. Iedereen van 12-15 jaar die van dansen, swingen en hessen hcudt, is welkom. JUM is ge opend van 7-10 uur en d.j. is Puk- kie. Tot ziens en alvast heel veel plezier. Zaterdag 13 november a.s. is JUM geopend voor iedereen vanaf 15 jaar die hcudt van goede muziek en 'n praatje met andere bezoekers. Loop eens binnen en neem eens een kijkje van 8-12 uur zijn we open. Tot dan en de groetjes. De leiding van JUM.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3