EERSTE KIEN-AVOND VAMOSAVER DE KERK VAN 'T BRUKSKE gemeentelijke notities en mededelingen Rectoraat Smakt Rectoraat Heide DINSDAG 9 NOVEMBER In het MARIANUM - Leunseweg 2A Peel en Maas natuurlijk ook Uw krant Hinderwet Bekendmaking Zorg op tijd voor het vernieuwen van uw rijbewijs 4 medewerkers in de buitendienst Vereniging van Bejaarden en Gepensioneerden Venray Benzine en tankdop gestolen w.a.o. soest Peuterspeelzaal Yeltum K..V.V-nieuws Tweede prijs Eerlijke vinder Te koop L w.a.o. soest Zaterdag 19.00 Avondviering tot int. van Hendrika Bastiaans-Huy- gen. Zondag 31 okt. Hoogfeest van Al lerheiligen. Holthees 8.30 h. mis t.i.v. Bertha Fleuren, overleden moeder van Veg- hel en vader van der Heyden, vader van Dijck en zoon Ser, Mechtilda Beckers-Lensen, overleden ouders van der Eynden-Crouwers. Smakt 10.00 Hoogmis jaard. voor overl. ouders Kersten-Asselbefgs, ouders Nellen, Wilhelm Janssen en Johanna Versteegen, Michiels-Ver- steegen, Martinus Martens en voor Antoon Ccppus; 15.00 Allerzielen- dienst en (bij goed weer) processie naar kerkhof. Maandag 1 november: Allerzielen. Smakt 8.45 h. mis in de kapel: jrd. voor Victor Asselberghs en Johan na Verberkt, Christina Gerrits-As- sslberghs, Antoon Janssen en Theo dora Vermeulen, overleden ouders van Es. Dinsdag 8.45 h. mis in de huiska pel vcor een ernstige zieke. Woensdag 8.45 h. mis in de Jozef kapel ter ere van H. Jozef en t.i.v. overl. ouders Geurts. Donderdag 8.45 h. mis voor welzijn van een gezin. Vrijdag Eerste Vrijdag: zieken- kommunie. 8.45 h. mis in de Jozef kapel ter ere van het H. Hart. t.i.v. Wilhelm Janssen en Johanna Ver steegen. Hoogfeest van Allerheiligen. Zondag 8.00 h. mis vcor de overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten; 10.00 jaarget. overl. ou ders Poels-Michels. Misdienaars voer hoogmis: Theo Nellen, Peter Paul Janssen, Jan Kcenen, Stephan Gielens, Harrie Harrie Janssen en Paul Janssen. 15.00 Gedachtenis van onze over ledenen waarna processie naar kerk hof. Dezelfde misdienaars van de hoogmis. Misdienaars van de week: Tcnny Jakobs en Jan v. Dijck. Maandag Gedachtenis van alle overleden gelovigen. Allerzielen. 8.00 h. mis vcor de overl. ouders Engel bertus Michels en Jcsphine Kersten; 8.45 veer de gelovige zielen in het vagevuur; 19.30 avondmis voor Lo- wie van Osch en Cato Rambags. Dinsdag 8.00 h. mis voor Wim Derikx en Jan Janssen. Woensdag Kerkwijdingsfeest van onze kerk. 8.00 h. mis t.e.v. O.L. Vr. van Altijddurende Bijstand. Donderdag H. Carclus Bcrromüs, bisschop. 8.C0 h. mis vcor Am. Gie lens. Vrijdag Eerste vrijdag van de maand. 8.45 h. mis vcor de overle den ouders Janssen-Dcumen. Zaterdag Alle heilige Verkondigers h. mis voer de c-verleden familiele- van hét geloof in onze streken. 8.00 den Droesen; 19.30 avondmis v. Her man Vermeulen, Maria Gellings en overl. familieleden. TEN BATE VAN NIEUWE KERK BRUKSKE ZAL GEHOUDEN WORDEN OP OM 20.00 UUR (ZAAL OPEN OM 19.00 UUR) ONDER LEIDING VAN ZUSTER LAET1TIAE Prijzen o.a. fiets, Serviesgoed, Koffiezetapparaat „We waren weer met z'n achten ter vergadering gekomen. Eerst, zo als gewoonlijk, nog éven een kopje koffie drinken! Hoe lang zal dat nog kunnen! Maar goed, wat ons meer dan het kostbare vocht bezi'g- hield was o.a. ook de 151.000, die er voor de kerk in het Brukske nog meet worden opgebracht. Bij momenten en die behoren tot je beste momenten voel je in je betten dat je alleen kerk kunt zijn met z'n allen, dat je samen moet leven en samen moet dragen, en dat je pastores dan ook niet alleen moet laten modderen. We besloten daarom bij wijze van laatste agendapunt de hoed te laten rondgaan. En wat dacht u? 80.00!" W.g. Mej. A. van Ysselt, Venray Een prachtig initiatief! Als we zes duizend van zulke vergaderaars had den dan scheten \fre enorm op. Mét z'n allen! Deze kollekte deed ons denken aan een mini-voorvalletje uit het leven van Paus Johannes. Een Italiaanse pastor (het kan on mogelijk een nederlander geweest zijn!) liet zich eens ontvallen dat hij bij de kollekte liever hoorde ritse len dan rinkelen. „Nou, nou", zei de Paus, „is dat niet een beetje al te ongezouten? Als het rinkelt valt er meestal een stuk je hart mee op de schaal! Ik hoor het daarom toch maar liever rinke len." Ken ie in z'n zak steken! Intussen NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo celebramos la solemnidad de Todos los Santos y la ccmmemoración de todos los Di- funtos. A las once en punto en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa con cantos y platica en Castel- lano. El Padre Otgero Steggink cele- brara esta Misa perque el Padre Juan esta hasta el 2 de noviembre en Francia para asistir en un capi- tulo general. Como siempre, después de la Misa, reunion en la casa del padre Juan. Uno de Vds llevara al padre Otgero a la estación, verdad? También este domingo, en la casa del padre Juan, estaran a su dispo- sición, bastantes revistas y perio- dicos. Hasta la vista! hartelijk dank, mej. van Ysselt en de hele club. In oktober heeft het eglukkig be hoorlijk gerinkeld: 25, 100, 45, 100 10, 35, 50, 100, 25, 50, 25, 10, 100, 500, 80, 45, 30, 100, 25 25, 10, 5, 5, 10, 200, 25, 100, 15, 10. Dat maakt samen 1860,Hartverwarmend. Ieder persoonlijk onze dank. Samen dra gen. Daarom blijven wij voorlopig het gironummer vermelden: 388289 t.n.v. Kerk Brukske, Klarinetstraat 32, Venray. Op het bouwterrein wordt hard en keurig gewerkt. We mogen onszelf gelukwensen. De fundering is nu zo wat klaar. De tekening van Giel Kusters geeft een idee van de be drijvigheid. NOTICIAS CULTURALES El padre Juan ha enviado a la Oficina Central de las Misiones en Madrid 100,florines como resul- tado de la colecta del Domund del domingo pasado. Si tal vez uno u ctro de Vds se olvidó de la 'limosna misionera domundical' puede darla en la colecta de hoy. Per toda claridad: los libros que nos ha regalado la Embajada estan siempre a la dispoosición de todos Espancles de Venray y son gratis; también el carnet de la Junta es gratis. Si quieren mas informaóones, el asistente social de la LIS les in- formara el jueves desde las tres has ta las seis. El sabado escuela suple- mentaria. Los formularios para los cursos de formation. profesional ésan a su dispesion en la oficina del pa dre Juan q qen el ccnsultorio social del jueves. Hasta la vista! Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. J. F. Héndrickx, Hcrsterweg 18 Leunen, cm vergunning ex art. 6a der Hinderwet tct het uitbreiden wijzigen van een rundveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Horster- weg 18, Leunen, kadastraal gemeen te Venray sectie P, nr. 402. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden medé ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden cp woensdag 17 novemb. 1976 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan tater o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 29 oktober 1976 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 20 oktober 1976, nr. 1656 waarbij door het aanbrengen van 'n doorgetrokken gele streep, als ver meld in artikel 126 van het Regle ment verkeersregels en verkeerste kens een parkeerverbod in te stel len; a. voor beide zijden van de Wilhel- minastraat en wel voor de noord zijde het gedeelte tussen de Gro testraat en de uitrit van het par keerterrein en voor de zuidzijde het gedeelte tussen de Grotestr. en de uitrit bij de firma Manders; b. aan de zuidzijde van de Bongerd straat voor het gedeelte tussen de Tuinstraat en de Landweert- weg. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden inge steld binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin ingediend moet worden. Venray, 22 oktober 1976 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem.' J. M. Poels, secr. Het komt nogal eens voor dat ie mand te laat tot de ontdekking komt dat zijn rijbewijs niet meer geldig is. Zoals men weet is een rijbewijs 5 jaar na datum van afgifte geldig, waarna men nog één jaar de gele genheid heeft het te laten vernieuw en. Is dat laatste jaar eveneens ver streken, dan is opnieuw examen deen en hiervoor slagen het enige middel cm weer een geldig rijbewijs te verkrijgen. Er kan niet genoeg op worden ge wezen goed te letten op de datum waarop het rijbewijs zijn geldigheid verliest; deze datum staat op het rij bewijs vermeld. Dcor de vele verhuizingen van de rijbewijshouders is het niet raad zaam op een waarschuwingsbericht van zgn. bemiddelingsbureaus te steunen. Omdat deze bureaus door gaans niet op de hoogte zijn van de verhuizingen bereikt het waarschu wingsbericht de aangeschrevene niet altijd. Ook aan het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen (C.B.R.) is wel eens gevraagd te zorgen voor 'n waarschuwing, maar mede i.v.m. de vele verhuizingen van de rijbewijs houders is het CBR daartoe niet in staat. Voor degenen die op 18- of 19- jarige leeftijd het rijbewijs behalen wenen na 5 jaar meestal niet meer cp hetzelfde adres. Gebleken is, dat ongeveer 40u/o van deze categorie na 5 jaar verhuisd is; daardoor zou het zenden van een waarschuwingsbe richt door het CBR zijn effekt mis sen. WACHT NIET TE LANG! Het is in uw eigen belang om nooit te lang te wachten met het vernieuwen van het rijbewijs. De „eigen verklaring" (verkrijg baar bij de afdeling Bevolkingsza ken) meet werden ingezonden aan het CBR te Rijswijk ter verkrijging van de geneeskundige verklaring. Geeft de ingezonden „eigen verkla ring" geen reden tot een nader on derzoek, dan kan men de genees kundige verklaring reeds na ca. 2 weken in huis hebben. Deze termijn wordt langer, indien wel een nader onderzoek gedaan moet worden (meestal verwijzing naar een specialist). Indien men nu aan de late kant is met het inzenden van de eigen verklaring, dan zou men daardoor zelfs de geldigheid van het rijbewijs kunnen verspelen. Daarom is het in alle gevallen aan te raden, de eigen verklaring TIJDIG aan te vragen, liefst twee maanden voordat het rijbewijs ver loopt. Nadat de eigen verklaring met 't uittreksel uit het persoonsregister en 2 pasfoto's bij de afdeling Bevol kingszaken zijn ingeleverd en de le- geskosten ad 13,zijn betaald, wordt de aanvrage ter vernieuwing van het rijbewijs (dagelijks) doorge zonden naar de Provinciale Griffie te Maastricht. Het duurt dan nog ongeveer één week, voordat het nieuwe rijbewijs kan werden uitgereikt. Om te voorkomen, dat men enige tijd ZONDER GELDIG RIJBEWIJS komt te zitten, waardoor men geen auto cf ander vervoermiddel, waar voor het rijbewijs is afgegeven, mag besturen (lees Uw verzekeringspolis eens door!) is het in ieders belang tijdig te beginnen met de aanvraag ter vernieuwing van feet rijbewijs. Daarmee zit men dan aan de vei lige kant! Bij de afdeling „civieltechnische wer ken en onderhoud" van de hoofdaf deling „gemeentewerken., bestaan er plaatsingsmogelijkheden voor: Deze medewerkers zullen worden aangesteld in algemene dienst terwijl de te verrichten werkzaamheden in hoofdzaak verband houden met de volgende vacatures: kantonnier Vsselsteyn kantonnier Merselo wijkkantonnier Venray-kom medewerker maaiploeg De kantonniers zullen zelfstandig het algemene onderhoudswerk aan de bermen en wegen in hun kanton moeten verrichten. De medewerker van de maaiploeg zal in een klein team (drie me dewerkers) belast worden met alle voorkomende werkzaamhe den ten behoeve van het onderhoud van bermen en sloten. Voor de bovengenoemde functies gaan onze gedachten uit naar kandidaten, die in staat zijn met een ruime mate van zelfstandig heid te werken. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en reikt bij een goede func tievervulling na verloop van tijd tot 1.809,bruto per maand, met een verdere doorgroeimogelijkheid tot 1.984, Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad in te zenden aan het college van Burgemeester en Wethouders, Maasheseweg 1, Venray, onder vermelding van het vacature nummer PZ-92. We waren weer eens te gast bij Toneelgroep Dialoog in de schouw burg van St. Serva^ius op zaterdag avond 23 oktober 1.1. Opgevoerd werd de operetteparodie „Holen- zelen" onder de algehele leiding van de heer P. Haans. Prachtige kostuums, feëerieke ver lichting, schitterende decors en bo venal de uitstekende vertolking door de medewerkenden miste de uitwer king niet op de aanwezigen. Geboeid werd geluisterd naar de zang van het gemengd koor Servan- na's, onder leiding van de heer G. van Krey en naar de muzikale pres taties van een Combo en de Noten krakers, onder leiding van de heer A. Haans. Aan deze zang en muziek namen vele vrepleegden deel, die daramee een geweldige prestatie le verden, waarvoor de aanwezigen bij zender veel waardering toonden! De in fraaie kledij gestoken leden va de dansgroep voerden wervelen de en ritmische dansen uit, welke in het geheel van de operette pasten. Ook deze dansen leverden een mooi schouwspel op! Een heel aparte noot ontbrak ook hier niet. Vijf heksen op bezemste len en in met veel glinstering gesto ken kleding, beschenen door heksen- licht, voerden capriolen uit< onder grcte hilariteit van de toeschouwers. Vel bewondering en dank voor de buitengewone prestaties van de heer P. Haans, tekst, regie en algeme ne leidingdie, met zijn mede werkers, deze operette voor het voetlicht heeft gebracht, togen onze mensen om ongeveer 22.15 uur vol daan en dankbaar huiswaarts. A. uit Melderslo kwam tot de min der aangename ontdekking dat de dop van de benzinetank van zijn bij café Halfweg geparkeerde auto ver dwenen was, terwijl ook voor 37 gul den benzine was afgetapt. Te hoop te Venray halfvrijstaand woonhuis met garage, grote werkplaats en geheel voorzien van c.v. Indeling: hal met tegelvloer, toilet: mi me woonkamer met parketvloer, open haard, gedeeltelijk verlaagd plafond met indirekte verlichting: eetkamer m. parketvloer; keuken, inclusief koelk. en afzuigkap; bijkeuken; kelder; verd.: 4 slaapkamers, waarvan 3 met vaste wastafel en een met toegang tot een douche; zolder, c.v. verwarmd, met vlizotrap. Werkplaats met kantoortje, totale opp. ca. 60 m.2. Verdere informatie via: makelaarskantoor in onroerende goederen venray - hensenlusplein 1 - telefoon 04780-3636 (2 lijner Op maandag 1 november en dins dag 2 november is er in de peuter speelzaal 'n ouderbijeenkomst. Aan vang 20.00 uur; einde 22.00 uur. Het programma is volgt: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Pauze. 4. Peuterliedjes. 5. Vraag- en antwoordspel. Deze avonden zijn ook voor de cupers, waarvan de kinderen bin nenkort de peuterspeelzaal gaan be zoeken. Donderdag 4 november 20.00 uur Solaniseren en cmkopiëren In afwijking van normaal zal de avond nu gehouden werden Lollebeeweg 20 Castenray. STRAATBIJEENKOMST BRUKSKE Dinsdag 2 november a.s. is er weer een straatbijeenkomst voor de bewo ners van de Pavanestraat en de Mambostraat. Het begint om 20.00 uur in „De Flierefluit". Vanaf het voorjaar 1976 zijn door de wijkraad Brukske regelmatig van deze bijeenkomsten gehouden. Er wordt informatie gegeven over de aktiviteiten van de wijkraad en verder hopen we dat de wensen, be hoeften en ideeën va nde bewoners van het Brukske ruimschoots aan bod zullen komen. VENRAY Dames, dinsdag 2 november uit wisseling met Erp. We hopen dat zo wel voor Erp als voor onze leden het een geslaagde avond mag wor den. Woensdag 17 november hebben we onze ledenvergadering met „Moe ders voor Moeders". Trouwe opkomst wordt cp beide avonden verwacht. Onze plaatsgenoot Arno Schuur- mans (D.J. Speedy) haalde op het disckjockey concours te Venlo de 2e prijs. Mevr. E. uit Horst raapte nabij het Henseniusplein een pakje op waarin 4 gcuden horloges met in scriptie zaten. De waarde van die horloges bedroeg 1600,Met haar vondst ging zij naar het politie bureau waar men haar kon mee delen dat juwelier C. aangifte had gedaan van zijn verlies. De horloges waren bestemd voor vier jubilarissen van een graanver- werkende industrie. Te Westerbeek een nieuw vrijst. LAND HUIS m. een inhoud van 730 m3, geh. voorzien van c.v.; leuk gelegen aan de rand van de bebouwing met blijvend vrij uitzicht. Ind.: entree en hall m. te gelvloer en schrootjesplafond; toilet; woon-, zit- en eetkamer m. een totale oppervl. van 60 m2, met tegelvloer, open haard en overdekt terras; compl. keuken; berging en waskeuken. Verd.: ruime overloop; 3 grote slaapk. resp. 12, 19 en 24 m2; badk. m. ligbad, dub bele wastafel en toilet; bergzolder m. mogelijkheid tot slaapkamer. makelaarskantoor in on roerende goederen

Peel en Maas | 1976 | | pagina 11