VAMOSAVER Schouwburg klein DE KERK VAN 'T M DE STARTLIJN de GROOT Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo in keukens in prijzen Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt ISi Yrouwenkontakt Yelfum Zondagochtend concerten Aan de wijkbewoners "an Venray-zuid Sw tjeste Openbare Leeszaal en Bibliotheek Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Wereldmissiedag Zondag 8.30 Jan Versleijen; 10.00 Jaard. v. overl. ouders Houba-Hens- sen (Herenkoor). Maandag 9.C0 Gerard Hendrickx. Dinsdag .9.00 tot zek. int. (fam. T.) Woensdag 9.00 overl. fam. Jans- sen-Arts Donderdag 9.00 overl fam. Tielen- Steeghs. Vrijdag 9.00 tot zek. int. Zaterdag 19.00 Sibertus Moorrees en Hendrina Custers, uit dankbh. (Jongerenkoor) Misdienaars: zaterdag 19.00 John ny Pingen, Frank Martens, Theo Heidens, Leon Derks. Zondag 8.30 Antoine Janssen, gebr. Clephas, René Driessen; 10.00 gebr. Janssen, Greg Wilmsen, Roland van Soest. Wereld missiedag Zaterdag 19.00 gez. h. mis Maria Getr. v. d. Sterren, Wim Steeghs en Johanna Driessen-Duijkers. Zendag 8.30 h. mis maandd. Peter Joh. Baten; 10.00 hoogmis maandd. Karei Hes en. Maandag 8.00 h. mis. Dinsdag 8.00 h. mis; 19.00 Maria- lof en Rozenkrans. Woensdag 19.00 h. mis Peter van Rhee. Donderdag 8.C0 h. mis. Vrijdag 14.30 pl. huwelijksmis v. bruidspaar Reintjes-Arts. Bartels-Muyzers. Zaterdag 19.00 gez. h. mis Maria Zaterdag en zendag tijdens de h. missen Kollekte voor de (Wereldmis sie. 30e Zendag dGor het jaar De hoogmis zal zijn op zaterdag avond cm 7 uur. Zendag 8.30 leesmis v. d. paro chie; 10.00 leesmis v. Jacq. Emonts; 11.30 leesmis t.e.v. Maria en de H. Gerardus. Maandag 8.00 maandd. v. Albert Peelers. Dinsdag 8.00 leesmis uit dankbh. v. d. fam. Peeters-van Dijck. Woensdag 8.00 leesmis v. Louis, Harry en Jacob Arts. Donderdag 8.00 leesmis v. d. overl. fam. v. Veghel-Verheyen. Vrijdag 8.C0 leesmis v. d. overl. v. n. bruidspaar v. d. Horst-Philip- sen. Zaterdag 19.00 jaarget. v. Antoon Hendricks. Misdienaars: zendag 8.30 Robert Arts en Richard Wismans; 10.00 Pe ter en Frans van Soest; 11.30 Ge rard Spreeuwenberg en Johnny Spre ouwenb erg. 3Ce Zondag door het jaar Wereldmissiezondag: eert extra kolldkte voor de missie. Zaterdag 19.00 gez. h. mis t.e.v. O.L. Vrouw uit dankb. 10.00 hoogmis uit dankb. voor de Zendag 830 h. mis v. de parochie; weldoeners (E.Z. Marcellis); 11.30 h. mis v. overl. fam. v. Meyel-v. Heug- ten. Maandag 8.00 gest. jrgt. v. Maria Cath. Muysers-Steeghs. Dinsdag 8.00 best. jrgt. v. Willem van Rijswijck-Litjens en overl. fam. Woensdag 8.00 gez. h. mis v. Har- rie van Osch. Donderdag 8.00 gez. h. mis v. Wiel de Rijck. Vrijdag 8.30 gest. jrgt. v. Z.E. Pa ters Jacobus van Meyel en Wilhel mus Muysers. Zaterdag 19.00 ge2. h. mis v. overl. fam. Bongers-Arts. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: J. Michiels, Tw. Stiphout; 10.00 T. van Hcof, H. van Meyel; 11.30 Th. Arts, J. Hendriks. Kollektanten: zaterdag: Michels, J. van Hoof. Zondag 8.30 van Cuijck, Arts; 10 M. van Hoof, Hendrix; 11.30 Emonts Ewals. WESTSfNGEL 54 VENRAY TEL. 04780-2851 Zaterdag 19.30 avondmis voor de zielerust van T. Botden (opluiste ring door dameszangkoor uit Grub- ben verst). Zondag Wereldmissiedag 10.00 u. hcogmis v. d. verbreiding van het Gélcof. Kollekte voor de Pauselijke Mis siewerken. Door de week h. mis cm 8 uur. Maandag t.d.v. fam. Bots. Dinsdag jaarget. voor Gerardina en Martinus Arts. Woensdag v. d. zielerust van Thea van Bakel-Peters. Donderdag t.i.v. fam. Weerts-Nel- iissen. Vrijdag t.b.i. Zaterdag 19.30 avondmis v. d. zie lerust van Geert Classens. Boeteviering: Woensdag en don derdag om 19.30 uur. Zaterdag 8.45 h. mis in de Jozef kapel t.e.v. Maria en Jozef; 19.00 avondmis uit dankbaarheid. Zondag 8.30 h. mis te Holthees v. Antcon Linssen en Meehtilda Beck- ers-Lerxsen; 1C.00 hoogmis v. Gerrit Kersten en zeereerw. heer Victor Ass elb ergs. Maandag 8.45 h. mis ycor overl. van de Karmel. Dinsdag 8.45 t.z.i. Woensdag 8.45 h. mis in de Jozef kapel t.e.v. St. Jozef en voor ouders Geurts. Donderdag 8.45 h. mis voor overl. echtgenoot. Vrijdag 8.45 h. mis vcor overleden echtgenoot. NOTICIAS RELIGIOSAS El dc-mingo proximo es el Domund, la Jornada Mundial de Misicnes. A las once en puntc Misa een platica y cantos en Castellano. Durante de la Misa Babra una cclecta para las Misicnes. El Domund existe 50 aflos. En sus bcdas de crc el Domund nos cfrece, una vez mas, la ocasión de centrastar les quilates de nuestra fe personal y ccmunitaria. Una vez mas, porque a lo largo de este me dio siglo de existencia, ésta ha sido su constante uehacer: proclamer, callademente unas veces y otras de forma clamcrcsa, que el Evangelio no es patrimonie de privilegiados, sino responsabilidad y compromiso para los que, como nesotres, y por puro1 de Dios, lo recibimos y acep- tames. Después de la Misa reunion en la casa del Padre Juan. Bast la vista! NOTICIAS CULTURALES En la reunion de nuestro club, ce- lébrada el dia 16. de octubre, el. te- sorero ha publicado un resümen. de las cuentas del club; para los inte- resados hay mas ejemplares. Han publicado también una lista de to dos los libros espanoles que a partir del mes de ncviembre todos los es panoles que tienen el carnet gratis de la Junta podran recogerse en la biblioteca de Venray. Claro que también seguiran estando a su dis- pcsición revistas, periodicos y libros persona les en la c.asa del padre Ju an. El sabado el dia 23 de octubre, a las 18.30 hcras enla aula de la es- cuela Ursulastraat 1, pelicula: El Pasello, la verdad desnuda del mun- do taurino. El jueves desde las tres hasta las seis, en su oficina en la casa del padre Juan, consultorio so cial por Julian Martinez Linuesa. La agregaduria laboral organdza cur ses para aquellos que tienen el plan de vel ver definitivamente a Espafia: fcrmularics y detalles en la casa del padre Juan. Hasta la vista! STREEKSCHOUWBURG VENRAY OP ABSOLUTE TOP Deze week zijn twee van de groot ste artiesten van Nederland in 'de Venrayse Streekschouwburg te zien. Woensdag komt FONS JANSEN met zijn inmiddels bejubeld programma terwijl op donderdag, vrijdag en za terdag TOON HERMANS de kroon cp de lustrumviering komt zetten. Het is vanzelfsprekend, dat ALLE voorstellingen uitverkocht zijn. De direlctie zal dan ook alles in het werk stellen om zowel F ons Jansen als Toon Hermans voor extra voor stelling te krijgen, want het aan tal aanvragen voor beide voorstel lingen is overstelpend. Opgemerkt dient evenwel te wor den, dat zowel Fons als Toon slechts een beperkt aantal voorstellingen per jaar geven en dat Venray toch al erg royaal uit de bus gekomen is, maar er wordt aan gewerkt. We zijn alweer een flinke tijd thuis van weggeweest: Frankrijk, Spanje, Oostenrijk of Joegoslavië. Dagen genoten van de zon en de na tuur, en dagen de oude kunst en ar chitectuur bewonderd. Dit laatste vooral in buitengewoon mooie en grote kerken in Romaanse of Go tische stijl, of in Barok of Renais sance. Geweldig dat we er met z'n allen, na zoveel hcndei-d jaren vaak, nog van mogen genieten. Wat bouw den ze tcch hoog in die tijden! Terug in Nederland valt het je des te meer cp dat onze nieuwe kerken zo sober en laag gebouwd werden. Behalve de jongere gene ratie, houden we niet meer van die ouderwetse huizen en kamers met hoge ramen en plafonds. De meesten hebben het liever lek ker laag met een schrootjes plafond. It is in the air. En zo wordt onze kerk in het Brukske ook sober en laag. Het is aan ons om hierin een in tieme sfeer te scheppen. Je komt graag bij vrienden en kennissen waar sfeer is, zender dat het luxe hoeft te zijn. Zo moeten wij straks in deze nieuwe ruimte onze persoonlijke sfeer brengen. Daar doet de bouw en de aankleding natuurlijk zelf veel aan, maar het zal voorname lijk afhangen van des vraag hoe we ons er in zullen bewegen. Niet zoiets van: „Gaat nu allen heen in vrede" zei de pastoor. Nou dat laten we ons geen twee keer zeggen! Wegwezen! Dag kerk! Het gaat goed met de bouw. De bekisting vcor de fundering is zo wat klaar. Dan volgt het betongie- ten, en a.s. maandag beginnen de bouwlieden met het metselwerk. Gaat u gerust 'ns kijken. Je krijgt nu al een aardig idee hce het zal worden. Tct slct nog een tekening van de direktiekeet van de hand van dhr. Kusters. Wat meet je als tekenaar bij zo'n cn-inspirerende bouwput! Maar hij houdt vel! En wij houden u cp de hoogte en bouwen in de laagte. Wel neg even ons girenumer ver melden, in geval uuhnr. 388289 t.n.v. Kerk Brukske, Klari netstraat 32, Venray. DISCO DISCO DISCO Meisjes en jongens zaterdag 25 ok tober is er weer disco. Zoals jullie wel al zullen weten draaien we weer voor alle leeftijden. Zorg dat je er ook bent, want er kunnen ver rassingen komen. Dus zaterdag 25 oktober van 19.30 tot 22.00 uur in trefcentrum Den Dissel. De Jeugdleiding. <v In het wijkcentrum, Gratenstraat 6, wordt op 27 oktober een wijn- avond gehouden. NIET op 28 oktober zoals eerder vermeld. Open inloopavond zonder entree voor iedereen vanaf 20.00 uur. U bent van harte welkom. Zondag 24 oktober om 11.30 uur zal Venrays Gemengde Zangvereni ging (bijna 80 leden) concerteren in de foyer van de schouwburg te Ven ray. Genoemd kcor is voor u geen on bekende meer, reeds meermalen ver zorgde zij in de foyer of elders een concert. Denkt u maar eens terug aan de Kerstconcerten gezamenlijk met het dameskoor Venrode, de Zangers van St.. Frans en het Ven rays Mannenkoor. Onder leiding van hun dirigent, Rob Berben I.T.R., is er de laatste weken hard gerepeteerd, om de zangliefhebbers een fijn programma te kunnen bieden. Uitgevoerd zullen worden een 12- tal werken van componisten als: Passereau, di Lasso, Monnikendam, Hëndel, Mozart, von Weber, Schu bert, Bortniansky, Mendelsshon, Schumann en v. Gluck. Joma Hollaardt, studente aan het conservatorium te Tilburg, zal het koor aan de piano begeleiden. Na de pauze zal voor u optreden Harmonie „Herleving" uit Vierlings beek onder leiding van haar bekwa me dirigent Jos Rijken. Oók zij zal een gevarieerd programma ten ge hore brengen met als hoogtepunt: Mars Aan Mijn Vrienden van Jos Rijken. Lourdescomité afd. Venray Geslaagde dia-avenden Afgelopen week was de afdeling Venray van het Lourdes-comité te gast bij de bewoners van de Vrede- peel. In het parochiezaaltje heerste grote belangstelling en bewondering voor de diverse series diie getoond werden. Vooral de laatst gemaakte serie afgestemd cp de Venrayse pel grims kreeg veel bijval. Woensdag j.l. openden de L.V.B.- dames hun verenigingsjaar met een dia-serie. Ock hier goede belangstel ling, terwijl de heer H. Theeuwen, die de dia's vertoont en de begelei dende tekst verzorgt, veel bijval in •entvangs mocht nemen. Maandag 25 oktober a.s. staat dan Huize St. Vincentius aan de Heu velstraat cp het programma, aan vang 20.00 uur. Voor de pauze di verse series over Lcurdes, terwijl na de pauze de nieuwe serie vertoond zal worden. Kollekte Brukske De kollekte voor het Lourdes-fons in de wijk Brukske is weer van start gegaan. Het begin is erg hoop vol. Mocht het verdere verloop ook zo zijn, dan laat deze wijk zich van de goede kant zien. Laat de mensen die de komende weken bij u aan kloppen niet met lege handen voor bij gaan. Zij komen niet voor zich zelf maar voor de Venrayse zieken, die al zo lang uitkijken om eens naar Lourdes te kunnen gaan. Wij danken u reeds bij voorbaat voor uw medewerking. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zondag 24 oktober 11.30 concert met de harmonie Herleving uit Vier- in de schouwburg in samenwerking lingsbeek. Maandag 25 oktober 20.00 muziek- cursus voor de leden, die zich hier voor opgegeven hebben. Schrijfma teriaal enz. meenemen. Afmelding vcor deze cursus uitsluitend bij mw. A. Luijpers-Ruten, De Houten Hoek 6, telefoon 3554. Dinsdag 26 oktober 19.30 repetitie voor de bassen en om 20.00 voor het hele koor. De repetitie wordt gehou den in De Essel, Ursulastraat. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, telefoon" 1221, of mw. W. Manders-Weijers, Wil- helminastraat 4, telefoon 4001. Maandag 25 oktober 19.00 repeti tie veer sopranen en al tem. Dinsdag 26 oktober 16.00 repeti tie voor de alten in Blitterswijck; 19.00 repetitie voor de alten in Ven ray. Woensdag 27 oktober 18.30 spel- avond in de Galmhut. Donderdag 28 cktober 16.00 repe titie vcor de sopranen in Blitters wijck; 19.00 repetitie voor de sopra nen in Venray. Vrijdag 29 oktober repetitie voor het hele koor om 19.00 uur. Zendag 1 november 10.15 hoogmis in de Paterskerk. Afmelding alleen bij M. Claessens telefcon 5155, na 17.30 uur. Langs deze weg willen wij u allen danken vcor uw medewerking aan enze gehouden enquete in de week van 12 tGt 19 oktober. Hieruit hebben we veel gr de re- akties uwerzijds gekregen waarvoor wij ons samen willen inzetten. Van de 160 opgehaalde formulie ren waren er een derde goed gemo tiveerd. Een greep hieruit; een wijkge- bcuw, speelbcs (vcor de jeugd) ver betering van de verkeerssituaties, een bushalte, rekreatie voor de jon geren, volwassenen en kinderen, weningenderhoud, telefooncel. Hieruit blijkt dat er door alle groepen en takken in deze wijk ge dacht is. Om nu aan deze reakties te kun nen gaan werken, willen wij u vra gen cm ons, cok dan wanneer het er cp aan kemt. te blijven steunen. Als eerste willen wij_ enkele kon- taktadressen instellen: André Grc- tens, Zuidsingel 57 en Leo Scharni- nee, Zuidsingel -25. Hier kunt u tercht met al uw sug gesties en ideeën. Verder staat ons neg een gesprek te wachten met burgemeester en wethouders Gver subsidiering en 'n wijkgebcuw. Verder delen wij u mede, dat we alle wijkmededelingen voorlopig in deze krant zullen plaatsen. Houdt daarom deze krant in de gaten, om cp de hoogte te blijven. Jeugdnatuurwacht Zcals reeds aangekondigd in Peel en Maas van vorige week, zal op za terdag 23 cktober a.s. de prijsuitrei king plaatsvinden van de zonne- blcemaktie, die de Jeugdnatuur wacht Venray de voorbije maanden heeft geveerd. Deze prijsuitreiking zal plaats vinden vóór de school van Coninxhof (Goudsmidstraat 9 Vel- tum) en wel cm 10 uur. De prijzen zullen bestaan uit co niferen, heesters en diverse plan ten. Langs deze weg wil het bestuur van de Jeugdnatuurwacht de kwe kers van harte dank zeggen vcor het ter beschikking stellen van de prij zen. Bij wijze van uitnodiging voor de ze prijsuitreiking vermelden we nog alle leden, die voor een prijs in aan merking komen: Bij de driestammers: 1 Tccs Peeters, Pr. Bemharstr. 42 2 Ellen Gerrits, Stationsweg 42 3 Anja Ingepas, Den Alede Weg 26 4 P. Paul v. Keijsteren, Molenh. 5 5 Jcs Drabbels, Volen 2 6 Jaeïntha Janssen, Brugpas 7 7 Herma Bardoel, Statlonstr. 40 8 Tw. Versieyen, Overloonsew. 22 9 Eric Nellen, Castenraysew. 5 10 Yvonne Reintjes, Gussenstr. 31 11 Marn. Baltussen, Gertrudisstr. 11 12 Johnny Michels, Straat 1 13 Petra Gellings, Daland 7 14 Henri Peeters, Overloonsew. 59 15 Trudy Smits, Molenpad 3 16 Astrid Hendriks, Ocstsingel 32 17 Peter Michels, Haag 4 18 Annemio Wilms, Blauwverver- straat 25 19 Mariet Janssen, Deurnesew. 101 20 Jeanne Berkens, Maashesew. 14 21 Gerard Kees, Spinetstraat 27 22 Marietje Janssen, Albionstr. 43 23 Karin Hijl, Stationstraat 9 24 Tiny Vcllenberg, KI. Oirlo 11 25 Marjolein Reynders, Julianas. 36 B(j de éénstammers: 1 Carla Vollenberg, Ursulastr. 38 2 Peter Wanten, Largostraat 14 3 Frank Weys, Horsterweg 45a 4 John Weys, Veulense Waterw. 3 5 Ingrid v. Raay, Deurnesew. 90 6 Hans Linders, Noordsingel 27 7 Jchan Vermeulen, Beek 4 8 Yolanda Reijnders, Hoenderstr. 95a 9 Waldie v. Bers, Overloonsew. 61 10 Ad Verhagen, Asselberghstr. 2 11 Lauzan Geurts, Koepas, 2 12 Erik Peters, Eikenlaan 33 13 Fr. Vandevenne, W.thienstr. 5 14 Henk Vollenberg, KI. Oirlo 11 15 Mar. Litjens, Ysselsteynsew. 50 16 Ineke van Mil, Mgr. Nolensstr. 20 17 Hans Seyikens, Beukenlaan 27 18 Hanneke Reuling, Herenpasw. 4 19 Jos Coppes, Albionstr. 12 20Irene Verbeek, Pr. Hendrdkstr. 23 21 Paul Kruithof, Dagoberthof 11 22 Anita Reintjes, Gussenstr. 31 23 Erna Weys, Horsterweg 45a 24 Charl. Kremer, Mgr. Nolensstr. 12 25 Robert Arts, Kerkweg 1 26 Mar. Weys, Veulense Waterw. 3 27 Ellen Linders, St. Barbarastr. 16 Allen 52 prijswinnaars worden dus a.s. zaterdag om 10 uur verwacht bij de school van Coninxhof. Bloembollenaktie In de loop van volge" ie week zullen cp de scholen weer de bloem bollen bezorgd worden. Om zo wei nig mogelijk beschadigingen aan de bol te krijgen, is het raadzaam dat alle leden van de 5e en 6e klas een plastic of papieren zakje meebreng en cm hun hyacintenbol daarin te deen. Lees cok goed de handleiding door, zodat je een mooie hyacint in bloei krijgt in de komende winter maanden! Schoolstraat 32 - Venray - TeL 1970 Aanwinsten volwassenen: Maclean A. De gouden poort (av). Mandel, E. Inleiding in de marxis tische economie. Manen-Pieters, J. van. Soms krijgt geluk een nieuw gezicht (fam). Nietzsche, F. W. Aldus sprak Zara- thoestra. Rademaker, A. Kabinet van Neder landse oudheden en gezichten. Schuttevaer-Velhuys, N. Een huwe lijk uit liefde (fam). Vance, J. Durdane (sf). Verpleegstersomnibus. Dl. 6 (dek). Westerman, W. E. Denken over godsdienstonderwij s. Wille-Porcelijn, M. Hoe houd ik mijn kamerplanten gezond. De Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. opende maandag j.l. haar winterseizoen 1976-1977 met een boeiende en interssante diale zing ever „Het land ter linker en rechter zijde van de Maas vanaf Venlo tot Modk". De lering werd gehouden door de heer A. Salden uit Venlo. Spreker gaf aan de vele aanwezigen een zeer duidelijk beeld, zowel van de Ne derlandse als van de Duitse rijde. De avond, die gehouden werd in de aula van Den Hoebert mag ge slaagd genoemd worden. Verheugend was dat vele jeugdigen deze bijeen komst bezochten. Pastoor Gelissen uit Oirlo .voorzit ter van de kring, dankte namens 't bestuur en leden en sprak de hoop uit dat de Kring Venray nog dik wijls een beroep mocht doen op de spreker van deze avond. De heer Salden moest van de rij de van de leden een warm applaus in ontvangst nemen, een teken dat zulke avonden naar meer smaken. Maandag 2 november zal Charles Levas te Brussel een dia-lering ko men houden over luchtfotografie- ten dienste van de archeologie. De werkgroep toponymie en ge- neologie zullen in het komende sei zoen ook enkele bijeenkomsten hou den. Excursies naar Zwolle en Kampen zijn in voorbereiding.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 11