DRUKWERK Raads vergadering Meerlo- Wanssum ebberink BOUW KERK BRUKSKE Brukske viert de afbouw van de nieuwe woonwijk Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan FILMVORMING Verlichting voetbal veld Gverloon Orgelconcert in de Grote Kerk Maandag a.s. heeft de aanbeste ding plaats voor de bouw van een kerk in het Brukske. Op deze aan besteding, de bouw en de daarmee verbonden aktiviteiten komen wij nader terug. Het feit, dat in de nieuwe woon wijk alle bouwaktiviteiten zijn afge rond waardoor rond 1800 mensen 'n onderdak in Venray hebben gevon den, wordt door de wijkraad Bruks ke aangegrepen om van donderdag 16 t.m. zondag 19 september feest te gaan vieren. Hiervoor is in het cen trum van Brukske een feesttent ge plaatst waarin verschillende aktivi teiten zullen plaatsvinden. Donderdag 16 september: Om 19.00 uur wordt een muzikale rondgang door Brukske I en II ge houden door de Drum- en Show band D.S.V., de fanfare St. Catha- rina uit Leunen en de fanfare St. Oda uit Merselo. Om 20.00 uur vindt de officiële opening van de feestelijkheden plaats in de feesttent. De avond begint met een kennis making met het gemeentebestuur van Venray. Het Venrays Mannen koor en het Dixyland Huisorkest zal voor de muzikale opluistering zorgen. Om 20.30 uur begint dan een gezellige dansavond tot ongeveer 1 uur. Vrijdag 17 september: Om 19.30 uur is er een disco-avond vcor jongeren met muziek van A- Gc-Go uit Wanssum. Deze avond duurt tot middernacht. Zaterdag 18 september: 10.CO uur: Start van versierde fiets wedstrijd met prijzen voor jeugd en lagere scholen. 12.30 uur: einde ochtendprogram ma. 14.30 uur: Kinderprogramma met medewerking van de variétékinder- show „Jaccna" uit Helmond. Dit cnderdeel duurt tot 16.00 uur. Om 16.30 uur is er disco voor de jeugd van 12 tct 16 jaar, verzorgd door „Once-In" uit Venray. 19.00 uur: muzikale rondgang door Brukske I en, II met medeweaking van Harmonie „Sub Matris .Tutela'' uit Oostrum, Fanfare O.L.V. Gilde en Drumband Limbra uit Smakt- Holthees; Jachthoorn-, Trompetten en Majorettenkcrps „Sint Petrus Banden" en Fanfare „De Peelklank" uit Ysselsteyn. 20.00 uur: Dansavond voor volwas senen met muziek van „De Vrolijke Jantjes" uit Kessel. Deze avond duurt tot 2 uur. Zondag 19 september: 10.30 uur „Frühschoppen" met mu ziek van de Beierse kapel mt Yssel steyn, Jcekskapel „Kappes Kook" uit Venlo, Kon. Harmonie „Euterpe" die vcoraf 'n rondgang dcor Bruks ke I en II zal verzorgen. Jachthoorn-, Trom petten- en Majoret- tenhorps St. Petrus Banden Zaterdag a.s. zal ons korps mede werking verlenen aan de wijkfees ten in Brukske. Daartoe is het verzamelen in de dependance van de MAVO hoek Oude Qcstrumseweg OostsingeL De majorettes worden daar om 18.15 uur verwacht en de leden om uiterlijk 18.30 uur. Zeer binnenkort zal een begin worden gemaakt met de opleiding van tamboers en blazers. Jongelui die hiervoor interesse hebben kun nen zich op één van de instructie- dagen melden. De repetities worden gegeven in de LTS aan de Over- loonseweg en wel op zondag: gehele korps van 10.30 tot 12.00 uur; dins dag: leerling blazers van 19.15 tot 20.00 uur; woensdag: leerling bla zers van 19.15 tot 20.00 uur, leer ling tamboers van 19.15- tot 20.00 uur, blazers en tamboers van 20.00 tot 21.45 uur, majorettes van 19.30 tot 20.30 uur. Indien door ziekte verhinderd af melden: dames- bij mevr. Reijnders, Hoenderstraat 95, tel. 5381; heren: bij dhr. J. van Kempen, Past. Rut- tenstraat 2, tel. 5131. Als u in Venray nu nog niet heeft gehoord van schutterij 't Zandakker na onze akties in Venray om het gilde te laten herleven in zijn alou de glorie, dan heeft u nu tijdens de opening van het paalzitten ons nog eens kunnen zien bij deze gebeurte nis, waar wij ook stikkers hebben verkocht ten bate van de schutte rij. Ook zal 't Zandakker weer te zien OPGERICHT 29 PEG. 19(8 DOOR H. M. DE KONINGIN DER NEDERLANDEN ONDERSCHEIDEN MET DE EREPENNING yAN VERDIENSTE PRESIDENT: TH. C. VAN DIJK DIRIGENT: F. VERHOFSTAD SECRETARIS: W. J. G. SMITS PR. BERNHARDSTRAAT 30A TELEFOON 04780-2454 VENRAY AANGESLOTEN B|J HET KONINKLIJK NEDERLANDS ZANGERSVERBOND RABOBANK VENRAY REKENING NR. 15.39.83.213 Venray, 15 september 1976 Ongelooflijk wat is voortgekomen uit de simpel gestelde vraag van het Winkelcentrum Venray willen jullie een wedstrijd paalzitten organiseren. Het is begonnen met het verzorgen van de dorstige kelen tijdens de promenadefeesten, Waarbij wij de bejaarden dag als hoogtepunt willen noemen; het is geëindigd met een grandioos festijn rond een ludiek gebeuren waarbij tot in de kleine uurtjes een haast ongekende sfeer is ontstaan waarin iedereen lief was voor elkaar. Als Venray's Mannenkoor mochten wij veel pluimpjes in casseren voor de organisatie van het geheel. Graag speel ik dit echter door aan allen die ons zo spontaan hebben geholpen. Ik denk aan diverse gemeentelijke instanties en de persoonlijke inzet van de betreffende ambtenaren, aan het kostbare materiaal en de medewerking van een drietal plaatselijke aannemers, aan de horecaondernemers, aan Sjeng en Fien, aan Huub, Theo, Henk en Piet die tij delijk het bestuur aanvulden. Ik denk ook aan Frans, Ad en "broer", ongelooflijk wat een sjouwers allemaal. Het totale gebeuren is boven de intenties van het mannen koor uitgegroeid en heeft geleid tot een happening waarbij organisatoren, deelnemers, medewerkers, koorleden en publiek één grote, blije massa vormden. Het geeft ons als leden van het Venray's Mannenkoor veel voldoening dit met elkaar te hebben kunnen klaren. Dank zij U allemaal. N ien^~-^é^tuur en leden, Th. /art' Dijk zijn tijdens de jaarvergadering van 't Veldeke, waar we zijn uitgeno-, digd a.s. zaterdag. Langs deze weg willen wij alvast iedereen in Venray bedanken die fi nancieel cns heben gesteund, wij zullen zo gauw als het kan dat ook laten zien. Nu de schutterij aan het groeien is nemen ook de problemen toe. Daartoe vragen wij aan alle mensen die ons kunnen helpen: doe dat, want het komt als geroepen. Ook zijn wij nog op zoek naar een beroepsmilitair, die de schutterij ex- ersiitie kan bijbrengen, daar wij het komende seizoen mee willen doen bij de exercitiewedstrijden. Laat zien dat u het gilde een warm hart toedraagt, en reageer op deze cproep en bel J. Krijnen, 04780-4956 of bij de andere bestuursleden. Ook kunt u a.s. maandag komen kijken op Henseniusstraat 20, waar dan ge oefend wordt en er zal dan ook een aanvang worden gemaakt met de winterkcmpetitie, waar dan de win terkampioen uit zal komen. Hopende dat u deze oproep leest en ter harte neemt, dan zien wij u wel. Het bestuur. Voor de veertiende maal heeft de Werkgroep Filmvorming Venray een programma van diverse uitstekende films het licht doen zien. Zoals al jaren gebruikelijk, zijn er ook nu weer drie filmseries, t.w. serie A met als belangrijkste ken merken: avontuur, humor en span ning; serie B met minder oppervlak kige films dan die van de A-serie en met meer vormend karakter; ten slotte serie C: een zeer gevarieerd programma met films die tot de bes te in hun soort behoren. Daarmee zet de Werkgroep Film- vorming haar aktie voor goede films onverdroten voort. Het stemt dan ook tot volle tevredenheid van de organisatoren dat er jaarlijks zo'n 3.000 abonnementen, verkocht wor den. Vooral de belangstelling onder de ouderen voor serie C neemt jaar lijks toe. Het is logisch dat de abonnements prijzen moesten worden aangepast, maar ze bedragen ook nu nog amper de helft van de normale biskoop- entrees. Voor alle films zijn weer 2 voor stellingen per avond gepland- Degenen die over de diverse pro gramma's iets meer willen weten kunnen terecht bij het Luxor Thea ter en bij de bestuursleden vap de Werkgroep Film vorming. In een vorige vergadering van. de Raad van Vierlangsbeek werd een voorstel van de agenda afgevoerd, n.l. een subsidiëring van de verlich ting van het voetbalveld in Oyer- loon. De raad was o.m. van mening dat ook de andere sportvelden in de diverse dorpen van deze gemeente gelijke kansen of voorzieningen moesten hebben. Op de agenda van de deze week gehouden raadsvergadering stond andermaal een voorstel van b. en w. met betrekking tot deze verlichting. Nu ging het om de aanleg van een noodverlichting, in afwachting van reen definitieve regeling. Doch ook dtmaal werd dit agendapunt afge voerd omdat achteraf zowel de voetbalclub als de gemeente deze extra financiële uitgaven on vera nt- woo:rd vonden. De voetbalclub van Overloon heeft intussen een overeenkomst aange gaan met de plaatselijke tennisclub en kan nu gebruik maken van hun verlichting. De gemeente zal echter op korte termijn met een voorstel komen om tot een definitieve oplossing te ge raken. Men hoopt dan ook een in zicht te hebben in de financiële kon- sekwenties. Vrijdagavond 17 september om 8 uur wordt in de Grote Kerk te Ven ray een orgelconcert gegeven door de Oostduitse organist Buschnakow- ski. Andreas Buschnakowski werd in Leipzig geboren en studeerde aan de Muziekhogeschool aldaar onder Diethard Hellmann en Werner Wer ner Buschnakowski, zijn vader. Aanvankelijk kreeg deze organist bekendheid door zijn concerten in Karl Marxstadt (DDR), maar later verwierf hij ook bekendheid als cSmbalist en vertolker van kamer muziek. Vanaf 1960 gaf hij concerten over al ip Oost Duitsland maar sinds '64 treedt hij ook buiten Oost Duitsland cp zoals in Engeland, Schotland en Zweden. Het programma voor zijn concert ip Venray ziet er als volgt uit: Girolamo Frescobaldi (1583-1643): Toccata Ottava; Michelangelo Rossi (ca. 1620-1670): Toccata Settima; Jan Pietersz. Sweelinck (1562-1621): Va riaties over „Mein junges Leben hat ein end"; Nivolaus Bruihns (1665- 1697): Preludium en fuga e,kl.j Joh. Sebastian Bach (1685-1750): Prelu dium en fuga b.kl. B.W.V. 544; Jo hannes Brahms (1833-1897): Choral- vorspiele Op. 122, O Welt ich muss dich lassen Herzlich tut mich verlangen O Gott du Erommer Gott; Max Reger (1873-1916): Intro duction und Passaclia did.; Ch. Marie Widor (1844-1937): Toccata uit Symphonie V. VOOR AL UW VAN DEN MUNCKHOF bv De raad van de gemeente Meerlo- Wanssum kwam onder voorzitter schap van burgemeester drs. Dit- trich in periodieke vergadering bij een en al leek de agenda eigenlijk geen stof tot een langdurige verga dering te zijn, de raad dezer gemeen te maakte er weer een echt latertje van. De raad had meer dan twee en een half uur nodig om de vrij korte agenda te behandelen en dat kwam dcor een agendapunt, namelijk om een bedrag van ruim 14.000 gulden beschikbaar te stellen voor het te kort wat het gemeenschapshuis Wspssum over het jaar 1975 had ge leden. Dat zat verschillende raadsleden niet lekker en tot in tweede instan tie kwamen deze dan ook uitvoerig aan het woord. Luxe beleidsvoering werd het stichtingsbestuur verweten, het gemeentebestuur dat het met twee maten meet; en dat de recht vaardigheid gebiedt voor de andere kerkdorpen eenzelfde beleid te doen toepassen. Hoe is die garantie op het exploi tatietekort eigenlijk ontstaan? In 1962 had de gemeenschap Wanssum geen enkele voorziening voor het gemeenschapsleven behoudens een dorpshuis dat in een toestand ver keerde welke hemeltergend genoemd werd. Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk was bereid een subsidie te verlenen mits de gemeente garant bleef voor het exploitatietekort. In dat gemeen schapshuis, dat in 1963 gereed kwam en waarvoor de raad van de voor malige gemeente Wanssum alle me dewerking verleende, moest ook de gymnastiekzaal in worden onderge bracht. Elf jaar heeft de stichting gemeen schapshuis Wanssum geen beroep hoeven te doen op aanvulling van de tekorten omdat er geen tekorten waren, maar in 1975 werd de boot gemist, In gesprekken welke het col lege met het stichtingsbestuur heeft gevoerd is de bereidheid getoond alles in het werk te stellen om in 1977 weer een sluitende begroting te' krijgen. Het gemeenschapshuis heeft bepaalde tradities, welke er reeds waren van de fanfare en voetbal club, overgenomen om op de leden een beroep te doen als hulpkelner te fungeren en dat dit wordt gedaan op basis van 10 cent per consumptie. In de loop der jaren hebben ook andere verenigingen van Wanssum zich daadwerkelijk ingezet voor het ver lenen van diensten in het gemeen schapshuis. In totaal wordt daardoor een bedrag van f 10.000,per jaar aan de verenigingen uitgekeerd. Het college werd verder kwalijk genomen dat de commissie voor fi nanciën geen kans had gekregen 'n gesprek te voeren met het stich tingsbestuur. Maar volgens de raads voorzitter ken dat niet op juridische gronden. Het in 1962 door de raad van de gemeente Wanssum geno men besluit zal ook door de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum mesten worden uitgevoerd. De voor zitter betreurde het dat niet alle raadsleden him eed bij hun aanvaar ding uitgesproken, om het algemeen belang te dienen, willen nakomen, maar te veel kijken naar hun eigen kerktoren. Het college heeft echter KLEINE MATEN RECHTE FIJP SPIJKERBROEKEN OP VOORRAAD textiel tel CW7BO-1294 vennay hoek marktstraat-schoolstnaat alle kerktorens even lief. Binnen de gemeente zijn geen vergelijkbare re gelingen met betrekking tot gemeen schapshuizen, waardoor de instel ling van een commissie uit de raad, omtrent de problematiek rond die gemeenschapshuizen, waarvoor door enkele leden werd gevraagd, zinvol werd geacht. Omdat de heer Wijnhoven geen garanties konden worden gegeven, dat in de toekomst wel inzage en gesprekken plaats zouden vinden met besturen van gemeenschapshui zen, diende hij emotioneel zijn ent slag in als lid van de commissie vcor financiën. Het voorstel werd in stemming ge bracht en aangenomen met de stem men van de heren P. Hendriks, Wijnheven en Janssen tegen. Bij de garantieverlening van 40.000,vcor het aangaan van een geldlening vcor hetzelfde gemeen schapshuis verklaarden de heren Wijnheven, Janssen, Hendriks en Versieyen te hebben tegengestemd. Geen bezwaar hadden de raads leden tegen de volgende voorstellen: Aanvragen en aanvaarden van een rijksbijdrage ineens t.b.v. de aanleg van c.v. in een woningwet woning Tiendstraat te Wanssum. Bcuw van 6 woningwetwonin gen te Swclgen waarvan de grond- kesten 36.025 en de bouwkosten 367.690,— bedragen. Beschikbaarstelling v&n een krediet ad 5.005,ten behoeve van de uitbreiding van de openbare verlichting aan de Geysterseweg. Medewerking te verlenen aan de stichting Kath. Onderwijs te Wanssum vcor de vervanging-van gymmatten en Zweedse banken ten bedrage van 6.359, Beschikbaarstelling van een krediet van 364.562,- vcor de bouw van een tweeklassige kleuterschool te Bliterswijck. Wat vcor mogelijk heden er zullen zijn cm de oude kleuterschool te bestemmen voor voorzieningen van de jeugd zal na der bekeken worden. De raad stelde de voorlopige jaarrekening vast over het jaar 1974 waarvan wij vermelden dat de ge wone dienst een batig saldo heeft van 173.405,en de kapitaals- dienst een nadelig slot heeft van 1.145.331,en dat de jaarrekening vcor het havenbedrijf een nadelig slot vertoont van 53.247,en het grondbedrijf een batig slot heeft van 1.635,—. De rondvraag bracht geen spec taculaire vragen, wel enkele die duidelijk te maken hadden met de kerktorenpolitiek. Na de raadsvergadering konden de raadsleden en verschillende be langstellenden nog de film van René Peels en van Lipzig zien over „Noord Limburg wordt wakker", de proble matiek rond de kleine kernen. De in het vooruitzicht gestelde discussie werd naar 'n latere datum verscho-

Peel en Maas | 1976 | | pagina 9