TT Bevolking denkt mee met gemeentebestuur Demonstratie braderie Feestelijke opening Promenade Schouwburg Structuurschets plan Landweert op hoorzitting positief ontvangen Het programma voor deze dagen 's winters tennissen? bel 040-868161 en u bent binnen! Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Priesterwijding Vogel en klein- dierenmarkt jjQliffl geldrop banen VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1976 Nr. 37 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW ORANKEN PEEL EN MAAS VOO» At UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Men mag wel bewondering hebben voor een aantal Ven racers, dat zich de moeite heeft getroost een intense studie te maken van al les wat te maken heeft met de toekomstige ontwikkeling van Landweert. Het waren de heren Hcedemakers, Flapper, Willems en Martens die daardoor meer dan drie uur lang tegenspel kon den geven aan het team van deskundigen dat de structuurschets Landweert 1976 heeft opgesteld: de stedebouwkundïge adviseur Ir. Margry met zjjn assistent de heer Gerritsma, de verkeersdes- kundige, de heer van Gurp en een staf van ambtelijke medewer kers. Mede door dit tegenspel mag de hoorzitting van donderdag j.l. 'n sukses worden genoemd. Goed, men zou kunnen aanvoeren, dat misschien door het aanhoudend aan het woord zijn van dit vier tal de avond werd „doodgepraat" omdat daardoor de direkte be langhebbenden de Landweerters zelf niet of nauwelijks aan het woor kwamen. Daar staat echter wel tegenover, dat deze avond was bedoeld als een hoorzitting met als eerste opzet de burger met het gemeentebestuur te laten meepraten over een in grijpend plan, dat straks wel eens het grootste bestemmingsplan van Noord Limburg zou kunnen worden. Een hoorzitting derhal ve, waarbij participatie en inspraak de boventoon voerden. De dirkte belanghebenden krijgen van het gemeentebestuur overigens in oktober hun eigen avond. Dan komen het gemeentebestuur met de deskundigen terug om de Landweer ters zelf te horen ever het toekom stige bestemmingsplan. En op voor hand mag worden verondersteld, dat de belangstelling dan even groot zal* zijn als donderdag j.l. in de schouwburgfoyer. Burgemeester Defesche stelde vast, dat 't bestemmingsplan Landweert in een nieuwe fase is gekomen. Na de doelstellingennota ligt er nu het schetsplan of structuurschets, waar in de door diverse groepen en per-, sonen gemaakte opmerkingen tij dens het behandelen van de doel stellingennota, zijn verwerkt. Nog niet alle detailpunten van 't plan staan vast, maar de structuur schets mag dan toch wel worden ge zien als de laatste akte voordat het echte bouwplan aan de orde zal ko- Ir. Margry, bijgestaan door de heer Gerritsma, gaf een duidelijke uiteenzeting over de stand van za ken. Uit zijn toelichting noteerden we, dat een deel van de St. Servati- usweg (kromming bij Jacobs-Pouw- els) een groene zone zal worden om dat het onverantwoord zou zijn het hier aanwezige groen te laten sneu velen. Het zal een fiets-wandelpad worden en de hagen en beplanting en blijven zoveel mogelijk gespaard. Hij stelde hierbij, dat de door de milieugroep Venray gemaakte groen-inventarisatie voor een zeer belangrijk deel heeft meegespeeld bij de verdere uitwerking van de plannen. Zo zal cok de voormalige boerde rij Goumans behouden blijven, want hier zal de toegang worden gelegd voor de toekomstige fiets- en wan delroute. Er zal een viertal hoofd- ontsluitingspunten komen voor het plan Landweert n.l. twee via de Maasheseweg en twee via de Stati onsweg. Brukske zal rechtstreeks met Landweert worden verbonden. Of het rekreatieve bos op de Bosch huizen wordt verbonden met het woongebied is een punt van nadere studie. Wel zal die verbinding dan alleen zijn voor fietsers en voet gangers. Verder kon de stedebouwkundig adviseur mededelen, dat wordt ge dacht aan de stichting van drie 8- klassige scholen. Ruimte wordt ge reserveerd voor sport en spel maar cdk voor culturele ontwikkeling. Uiteraard staan goede verbinding en in het plan voorop. De vrij di rekte verbindingen worden evenwel zo gesitueerd, dat de loopafstand maximaal 400 meter zal bedragen, dat er veilige fiets- en wandelpaden werden aangelegd en dat de auto zal worden beschouwd als een z.g. „logge voetganger", hetgeen wil zeggen, dat de woonerven alleen door zeer langzaam rijdende auto's mogen worden bereikt. Na deze uiteenzettingen door dé deskundigen en de adviseurs was 't woord aan de zaal. Zowel van de zij de van de Milieugroep Venray als van de Inspraakgroep werden woor den van lof gesproken over de ma nier waarop deze structuurschets werd gepresenteerd. Gesteld werd, dat de inzichten duidelijk zijn ver anderd en dat er rekening wordt gehouden met degenen, die met het gemeentebestur en de deskundige dviseurs willen meedenken over de toekomstige ontwikkeling van Landweert. Gelukkig was men er mee, dat veel groen wordt gespaard, minder gelukkig evenwel met de dikte van het boekweiik en het vak jargon waarmee het was doorspekt. Het had velen gerustgesteld, dat het landschap was geïnventariseerd en dat zodoende zoveel mogelijk van het bestaande groen in het plan kan worden meegenomen. Desondanks meende een van de Inspraakgroep-leden te moeten op merken, dat met de bote bijl in het plan was gehakt, getuige de afbraak van boerderijen. Ook deze veron derstelling kon door Ir. Margy wor den weerlegd omdat juist enkele typische bouwwerken als herken ningspunt blijven gehandhaafd. Of en in hoeverre de PLEM be reid zal zijn het nabij het schakel station gelegen bos aan de Maashe seweg tot openbaar bos te verklaren is een zaak, die niet de gemeente, maarde PLEM aangaat. De door de gemeentelijke afdeling planning en onderzoek geproduceer de prognosecijfers werden aange vallen, doch de heer Kooien wees op de inkomende pendel van 3.000 werknemers. Een groot deel daar van zou wel in Venray willen wo nen, zo had een onderzoek aange toond. Een inwoneraantal van 36.500 in 1985 werd dan ook zeer rieel ge noemd. Hoogbcuwflats zullen er zeer ze ker niet komen in het plan Land weert, maar wel is er de mogelijk heid dat woningen in meerdere woonlagen zullen worden gebouwd. Zeker wordt gedacht aan woon ruimte voor alleenstaanden, gehan dicapten en bejaarden. Of direkt bij de aanvang van de bouw al de mogelijkheid aanwezig is voor een wijkgezondheidscentrum is niet de taak van de gemeente, zo werd gezegd. Wel zal de ruimte hiervoor beschikbaar zijn. En natuurlijk kwam mogelijke ge luidsoverlast in het gebied, mede als gevolg van de doortrekking van de Venloseweg naar de Maashese weg ter sprake. Hierover wordt nog druk gestudeerd, maar alles wat mogelijk is, zal aan het tegengaan van geluidshinder worden gedaan, ook al weet men nu nog niet hoe. Aan het einde van de avond ver zuchtte een van de Landweerters: „Wij, de bewoners van Landweert, zijn te weinig aan het woord geko men omdat wij overstemd werden door de deskundigen en de spraak waterval van anderen". Hij werd door de burgemeester gerustgesteld met de mededeling, dat in oktober een avond speciaal voor de Landweerters wordt gehou den. „Steengoed" is de slogan van Ven- rays nieuwe winkelprcmenade, de Grotestraat, en steengoed was za terdag cok de officiële opening van het vernieuwde hart van Venray. De publieke belangstelling bij de ze opening, in een feestelijk ver sierde straat, was zeer groot 't Was burgemeester Defesche die deze ope ning verrichtte bij ontstentenis van het Tweede Kamerlid dhr. Noote- boom. Hij moest daartoe twee grote fo- todoeken omhoog hijsen; voorstel lende de Grotestraat in vroegere ja ren, toen er nog helemaal geen ge motoriseerd verkeer was, en een foto van de Grotestraat zoals deze enkele jaren geleden nog was toen een zijde van de straat geblokkeerd werd door geparkeerde auto's. Na deze openstelling maakten be stuur en genodigden een wandeling door de promenade onder de vrolij ke klanken van Harmonie Euterpe. MAANDAG Op deze gebruikelijke marktdag werd ook de Grotestraat door kra- merijen bezet, in het kader van het standwerkersconcours dat die dag in Venray werd gehouden. Duizen den kijk- en kooplustigen kwamen Als onderdeel van de feestelijk heden rond de opening van de Win kelpromenade wordt heden vrijdag 10 september van 14.00 tot 21.00 uur een demonstratie-braderie gehouden waaraan door vrijwel alle winke liers van „Het Winkelcentrum Ven ray" wordt deelgenomen. De demonstraties worden verzorgt door de volgende winkeliers: Fa. Arts en Nooyen: handtekenin gen en posters van Sandra Reemer; Messemaeker: demonstratie met Ta- lens' verftechnieken; Thomassen- mode: modeshow door professionele krachten in de openlucht; Bartels: demonstratie met verf; Muziekbal: orgeldemonstratie; Frans Lemmens: weven op antiek weefgetouw, mar- kiezenshow; Ariaens-sport: voetbal maken als handwerk; v. d. Munck- hof: s neltype-wedstrij d met een schrijfmachine voor de winnaar; Mooren: videodemonstratie; Wilma: demonstratie met droogbloemen; Hema: demonstratie met popcorn; Manders-sanitair: draadslijpmachine antiek, sanitair en gereedschap; Hendricx: schoenen; Hermans: bril len, stickers; van Opbergen: demon stratie textieldruk met gratis op druk door W. de Vries textielmuse um, Tilburg. dit vrijwel uniek geworden gebeu ren meebeleven. Uiteraard waren hieraan voor de standwerkers prij zen verbonden. De jury kende die als volgt toe: de eerste prijs voor de heer Haringman uit Amsterdam met zijn horlogeverkopp; de tweede prijs ging naar de heer v. d. Krogt uit Rotterdam die de moeilijke taak had tafelzeil aan de man/vrouw te bren gen; de derde prijs ging tenslotte naar de groenteschaaf-koopman de heer Vertogen uit Purmerend. Twee eervolle vermeldingen kregen dan nog mevrouw Geerlings uit Veghel met haar kunstzeemstand, en de hr. Haga met zijn verkoop van schroe vendraaiers. Tusen al dat marktspéktakel door werd ender veel belangstelling op de promenade nog een os gebraden die rond het middaguur gaar was en in stukjes en beetjes verkocht werd, totdat alleen de botjes rest ten. Na een stille dinsdag was het op woensdag o.m. voor de jeugd feest bij het bezoek van Pipo de Clown en Mamalou. Maar de jeugd kon ook kreatief bezig zijn op de Grote Markt. En voor de zoveelste keer gingen er weer honderden ballon nen de lucht in. Muzikaal kwam men aan zijn trekken met een drive-in show; het optreden van The Old Square Jazz band en de Mühltaler Muzikanten. DONDERDAG 9 SEPTEMBER Tot 22 uur: bejaardenfeest voor de bejaarden met dans- en gymnastiekdemon- straties op de Grote Markt. Muzi kale verzorging: De Peelzwervers. VRIJDAG 10 SEPTEMBER 14.00-21.00 uur: Demonstratie-braderie op de pro menade. 16.00 uur: Startschot voor rekordpoging van paalzitten op Henseniusplein. 19.00-21.00 uur: Concert Koninklijke fanfare Con cordia uit Wanssum op de Grote Markt. Optreden Die Fidelen Rosentaler op het podium nabij In den Engel. Rond de rekordpoging paalzitten worden verschillende aktiviteiten georganiseerd in de feesttent op het Henseniusplein. De organisatie is in handen van Het Venrays Mannen koor. In de feesttent is vrijdagavond het volgende te doen: 16.00-19.00 uur: Amusementsmuziek o.l.v. 'n disc- jockey. 19.00-20.00 uur: uitreiken van handtekeningen en posters door Sandra Reemer. 20.00-22.00 uur: Optreden van The Beechive City Jazzband. 22.00-02.00 uur: Amusementsmuziek meteen disc- jockey. ZATERDAG 11 SEPTEMBER 10.00-15.00 uur: Bromfietstrial (Yamaha) op het Henseniusplein. 14.00-17.00 uur: Optreden City Jazzband uit Ven- lo. 14.00-17.00 uur: Ballonwedstrij cL 17.45-22.30 uur: Wielercriterium „De nacht van Venray" in het centrum. 17.45 uur: Start van de prominenten. 18.00 uur: Start junioren. 20.00 uur: Start veteranen. 21.30 uur: Start amateurs. Na afloop prijsuitreiking in hotel Almonda. Festiviteiten in de feesttent: 10.00-20.00 uur: Amusementsmuziek in de feest tent Drs. Geert Ver schuur en S.J. werd zaterdag 28 augustus in de Christus Koningkerk in Den Haag tot pries ter gewijd door kardinaal B. Al- frink. Onder zeer grote belangstelling heeft Geert zondagmorgen hier in de Venrayse St. Petrus Bandenkerk zijn Eerste H. Mis opgedragen, ge assisteerd o.a. door Deken L. Theu- nissen en de rector van het St. Alo- ysiuscollege te Den Haag pater L. ter Morshuizen. De 30-jarige pater Geert Verschuuren is als leraar bio logie verbonden aan het Aloysius- college te Den Haag. De Kon. Harmonie Euterpe bege leidde de neomist en zijn familie naar de kerk. De plechtige dienst werd opge luisterd door het Jongerenkoor Ca priccio en de begeleidingsgroep van het schooiorkest Bojema onder de Voortreffelijke leiding van pater Falco, leraar aan het Boschveldcol- lege te Venray. 's Middags vond een drukbezoch te receptie plaats in hotel Almonda. Tentoonstelling Jean Moulin De geplande tentoonstelling van de franse graficus Jean Moulin kan helaas niet doorgaan, doordat de li thografieën wegens inklaringsmoei lijkheden aan de grens zijn terug gestuurd naar Parijs. De tentoon stelling zal nu in het Cultureel Cen trum te zien zijn van 18 december tot 10 januari. a.s. Zondag organiseert de Vogel vereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum en omstreken een vogel en kleindierenmarkt in het gemeen schapshuis te Wanssum van 10 tot 12 uur. 16.00 uur: Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo. 20.00 uur: Fanfare St Catharina uit Leunen. 20.00 uur: Show- en dansorkest De Vrijbui ters. Gelegenheid tot dansen. ZONDAG 12 SEPTEMBER 11.00-14.30 uur: Frühschoppen in de feesttent met medewerking van De Original' Maastaler. 14.30-20.00 uur: Amusementsmuziek o.l.v. een disc- jockey. 20.00 uur: Optreden van The New Cornets. MAANDAG 13 SEPTEMBER In de feesttent: 10.00-20.00 uur: Amusementsmuziek o.l.v. een disc- jockey. 20.00 uur: Paalzi tersbal met medewerfring van De Vrijbuiters. DINSDAG 14 SEPTEMBER Uitreiking van de prijzen na het breken van het rekord paalzitten in de feesttent Alle dagen is de toegang tot de feesttent gratis. Vanaf begin januari '77 kunt u op een van onze 12 overdekte banen tussen 8 en 24 uur net zo lang ten nissen als u gehuurd hebt. Of les krijgen van een beroepsinstrukteur. U krijgt snel alle mogelijkheden van de Geldrop Banen thuisge stuurd als u belt: 040-868161 (ma. t.m. vr. 9-16u.) of 04904-4083 (za. 11-13 u.). voor onbeperkt tennissen

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1