Feestprogramma Promenade Venray er gratis Rosy en Andres treden op in V enrays Stuif-In Venray van vroeger geeft loten weg Promenade in cijfers De parodist Rinie v.d. Lee, winnaar van de gouden Varamicro- foon, brengt zaterdagavond een knotsgekke act op het Schouwburgplein. „Die Fidelen Rosentaler" uit Merselo, onder leiding van J. van Osch is in deze contreien geen onbekend gezelschap. Op vrijdag 10 september geeft 't tussen 19 en 22 uur een uitvoering op het podium bij „In den Engel." Popgroep Flame is een enorm populaire groep, in Zuid- Limburg en de Duitse grensstreken. Ook deze groep treedt zaterdagavond op bij de Stuif-in. De groep bestaat uit: Paula Halmans, zang; Wim Halmans, gitaar; Theo Bervoets, orgel en gitaar; Hubert Bervoets, drum mer en zang en John Packenberg, saxofoon, dwarsfluit, bas en gitaar. ZATERDAG 4 SEPTEMBER 13.30 uur: Officiële opening door drs. H.C.A.M. Noten boom te Venlo, lid van de Tweede Kamer, nabij het oude gemeentehuis. De muzikale opluistering wordt verzorgd door de Koninklijke Harmonie „Euterpe" 14.00 - 17.00 uur: Ballonwedstrijd. 15.00 uur: Rondrit Wijnkoningin met Drum- en Show band D.S.V.. 20.00 - 01.00 uur: Stuif-in op Schouwburgplein met: Rini v.d. Lee. Bennie Geurts. Popgroep Flame". Rosy en An dres. ZONDAG 5 SEPTEMBER 12.00 uur: Frühschoppen op Schouwburgplein bij slecht weer in de feesttent op Henseniusplein, terrein Gouden Leeuw). Muziek: Jeugdorkest uit Weert. 13.30 uur: Start vanaf drie plaatsen van de promenade wandeltocht. Muziek: Jachthoorn-, Trompetten- en Ma- jorettenkorps „Sint Petrus Banden" Venray en de Lim- bra's uit Smakt-Holthees. MAANDAG 6 SEPTEMBER 09.00- 13.00 uur: Ossebraadfeest op de promenade. 10.00 - 16.00 uur: Standwerkers concours op de promena de. 13.00 uur: Begin verkoop van het ossegebraad. 17.00 uur: Prijsuitreiking standwerkersconcours in „Het Seepaerd" 18.00 - 22.00 uur: Drive-in-show op de Grote Markt. 19.00 - 21.30 uur: Dans- en amusementsorkest „The Dan dies". Tot 21.00 uur: Koopavond. DINSDAG 7 SEPTEMBER Geen activiteiten. Winkelsluiting. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 14.00 - 16.00 uur: Pipo en Mamalou op de Promenade en de Grote Markt. 14.00 - 18.00 uur: Creatieve bezigheden voor de jeugd op de Grote Markt. 14.00 - 17.00 uur: Ballonwedstrijd. 18.00 - 22.00 uur: Drive-in-show op het Schouwburg plein. 19.00 - 21.30 uur: Optreden Old Square Jazzband op po dium bij „In den Engel." Optreden „Mühltaler Muzikanten" op de Grote Markt. Tot 21.00 uur: Koopavond. DONDERDAG 9 SEPTEMBER 17.00 - 22.00 uur: Bejaardenfeest op de Grote Markt. Dans- en gymnastiekdemonstraties. Muziek „De Peel- zwervers". VRIJDAG 10 SEPTEMBER 14.00 - 21.00 uur: Demonstratie-braderie op de promena de. 16.00: Startschot voor recordpoging paalzitten op het Schouwburgplein. 19.00 - 22.00 uur: Concert Koninklijke fanfare „Concor dia" Wanssum op de Grote Markt. Optreden van Die Fide len Rosenthaler op het podium bij „In den Engel". Avond en nacht: Activiteiten en gezellig samenzijn in de feesttent ter stimulering van de paalzitters, georganiseerd door Het Venrays Mannenkoor. Tot 21.00 uur: Koopavond. ZATERDAG 11 SEPTEMBER 10.00 - 15.00 uur: Bromfietstrial (Yamaha) op het Hense niusplein. ,14.00 - 17.00 uur: Optreden City Jazzband uit Venlo. 14.00 - 17.00 uur: Ballonwedstrijd. 17.45 - 22.30 uur: Wielercriterium „De Nacht van Ven ray". 17.45 uur: Start Prominententour met deelname van cen trumwinkeliers. 18.00 uur: Start Junioren. 20.00 uur: Start veteranen. 21.30 uur: Start amateurs. Overdag, 'savonds en 's nachts: Activiteiten en gezellig samenzijn in de feesttent ter stimulering van de paalzit ters, georganiseerd door Het Venrays Mannenkoor. ZONDAG 12 SEPTEMBER 12.00 uur: Frühschoppen in de feesttent op het Hense niusplein, terrein Gouden Leeuw. Overdag, 's avonds en 's nachts: Activiteiten en gezellig samenzijn in de feesttent ter stimulering van de paalzit ters. MAANDAG 13 SEPTEMBER EN DINSDAG 14 SEP TEMBER Activiteiten in de feesttent zolang er paalzitters zijn. Na het verbreken van het record van 92 uur prijsuitreiking in de feesttent. Op zaterdag 4, zondag 5 en maandag 6 september zal een draaiorgel door het winkelcentrum trekken. 9 Bij de volgende leden van „Het mMm Winkelcentrum Venray" worden -vv-.•!•; v.mp :-;ai:^rciag 4 t/ra za terdag 11 september a.s. loten voor de gratis loterij uitgegeven, te wmmr&mm Voor iedere uitgegeven ƒ5,- ont- y lÉf? vangt men een gratis lot. f Appels, Hofstraat Ariaens-schoenen, Grotestraat f'm 'J' Ariaens-sport, Grotestraat I 'IÉ t i wÈ' Arno Wilma, Passage 11 IllF - Arts van Woerkom, Marktstraat f Arts Nooyen, Grotestraat fF B Baltissen, Grotestraat - Berden-Trienekens, Grotestraat Berden-meubelen, Wilhelmina- Bennie Geurts, een doodgewone Limburgse jongen (uit Kerk- Camps b.v. Grotestraat rade) van acht jaar. Maar als hij achter zijn Godwin theater- Coenen, Hofstraat orgel zit is het ongelooflijk wat hij laat horen. Hij treedt- p- Gremers („De Kroon", winkel zaterdagavond op bij de Stuif-in op het Schouwburgplein. centrum Veltum en Hoender- straat) Van Gassel (Eigen Haard) Schoolstraat Hendricx, schoenen, Grotestraat Hendrikx, bazar, Grotestraat John's Jeans Shop, Grotestraat W. Leenen, Henseniusstraat ^Lectuurhal, Grotestraat Frans Lemmers, Grotestraat Th. Linssen, Grotestraat Th. Lucassen, Grotestraat Manders, sanitair, Wilhelmina- straat J. Martens, Schoolstraat Messemaeckers b.v., Grotestraat Hermans optiek (Ad van Meurs), Grotestraat Liefhebbers van oude jazz-muziek kunnen woensdagavond tussen 19 en 21.30 uur hun hart ophalen tijdens het optreden van de Old Square Jazzband uit Venlo. De band bestaat uit Peter Giesen, trompet; Simon Leer, klarinet en soprano sax; Jan Lesbesque, trombone; Jan Grothauzen, piano; Hans Col- laert, Banjo; Wiel Zeelen, susaphon en Chris Wiepkes, drums. Optiek G. Miiling, kleding, Hensenius- Van Mil's plein Mini-shop, Grotestraat H. Mooren, Grotestraat Boekhandel v.d. Munckhof, Gro testraat Muziekhal, Passage Van Oorschot, mode, Grotestraat F. van Opbergen, Grotestraat Snackbar, Petri, Grotestraat Thielen, vis, Grotestraat Poels, rijwielhandel, Grotestraat Pijls, Grotestraat Santecraem, Grotestraat Slagerij Scholten, Grotestraat Modehuis Thomassen, Grote straat M. Verschuuren, Grotestraat Neeteson, Grotestraat P. Pijpers, Grote Markt Chr. Jansen,-Grote Markt Janssen-Clevers, Hensenius straat. VENRAY - Tijdens de Stuif-In van zaterdag 4 september, ge houden in het kader van de ope ning van de winkelpromenade in Venray, treden ook Rosy en An dres op, voorheen Sandra en An dres. Vorig jaar oktober gingen Sandra en Andres uit elkaar. Sandra wilde als solozangeres verder en Andres moest aan een nieuwe vrouwelijke partner zien te komen. Die heeft hij gevonden in de lieftallige Rosy. Hun eerste single „Sausalito" viel in Nederland wel in de smaak; de plaat bereikte binnen de kortste keren de hogere regionen van de hitparade. Geen wonder, dat de fans in spanning zaten te wachten toen bekend werd, dat Rosy en Andres mee zouden dingen in het nationaal songfestival. Het nummer, dat zij zouden brengen werd tot het laatste moment ge heim gehouden. Het bleek J was born to love" te zijn, gebracht in een iets andere stijl dan Sausalito en goed voor een tweede plaats. Nu is ook hun derde single uit: „My love", een leuk in het gehoor liggend nummer. Ongetwijfeld zal het duo deze hits ook ten ge hore brengen tijdens zijn optre den op de Stuif-In te Venray. Prijzen gratis loterij VENRAY - Bij gelegenheid van de feestelijke opening van de winkèlpromenade Grote straat wordt van zaterdag 5 t/m zaterdag 11 september door de deelnemende winke liers bij aankoop van ƒ5,- een gatis lot verstrekt, e prijzen bestaan uit een keur van elektrische appara ten ter waarde van meer dan ƒ10.000,-. De trekking vindt op zaterdag 11 september om 23 uur plaats in de feesttent op het terrein van de voormalige Gouden Leeuw aan het Hen seniusplein. De prijzenpot bestaat uit: 1 draagbaar televisietoestel 3 stofzuigers 2 radio-recorders 3 hoogtezonapparaten 2 klokradio's 2 platenspelers 3 cassetterecorders 5 draagbare radio's 6 koffiezetapparaten 10 Philishaves 3 elektrische keukenklokken 6 hairstylers 10 ladyshaves 6 elektrische mixers 5 elektrische wekkers 10 elektrische messenslijpers 20 elektrische gasaanstekers VENRAY - Nu zaterdag a.s. in Venray de nieuwe winkelpromenade-Grotestraat officieel wordt geopend, is bo venstaande foto van de Grote straat uit 1920 bijzonder interes sant. Het was een straat, die ^nauwelijks de naam „winkel straat" verdiende. Geplaveid met „kinderkopjes", waardoor de rails van de paardetram liepen, die in 1926 werd opgeheven. Trottoirs waren nog niet aange legd, maar daarvoor in de plaats had ieder pand zijh eigen stoepje. In de nieuwe winkelpromenade herinneren de vormen van de in kleine granietkeitjes aangelegde sierbestrating aan deze oude stoepjes. Oudere Venrayers weten het zich nog precies te"herinneren, wie er allemaal in de Grotestraat woon den in de twintiger jaren. Links: zadelmaker Roefs, krui denier Hanraedts en klompen- handel, Credietbank Venlo, J. Ariaens (schoenhandel en reparatie-inrichting), Henri Caps (horlogerie). Pijls manufacturen, Kusters-bakkerij, A. de Haen (naaimachinehandel Phoenix) en Esser Le Brun. Rechts: Slagerij Poels, café en schildersbedrijf Beerkens, Slage rij Kemps, mej. Messemaeckers. Op de achtergrond het oude ge meentehuis, dat in 1925 werd verbouwd. Op het dak van de kerk is nog het oude Angelus- klokje zichtbaar. In deze uitgave gewijd aan de opening van de nieuwe winkelpromenade, bren gen wij nog meer foto's van de Grotestraat-van-vroeger. VENRAY - Half december 1975 presenteerden de Samenwer kende Architecten Venray (Colsen, Lerou en de Vries) de teke ning van de promenade-Grotestraat. Men ging er van uit dat de Grotestraat een klinkerbestrating zou krijgen (Waalformaat straatklinkers) met daarin door middel van kleine granietkei tjes de contouren van de gevels. Zowel aan de zijde van de Grote Markt als aan de kant van het Henseniusplen moesten zit- elementen in halfronde vorm de promenade afsluiten. Er zou den verder sierverlichting, abri's en bomen worden geplaatst. Negen maanden later is het werk volgens bovenstaande teke ning klaar gekomen en kan de balans worden opgemaakt. Verwerkte hoeveelheden: Betonnen rioolbuis 312m' P.V.C.-rioolbuis 380 m' Stol voor de verharding fundering796 ton Straatzand 500 m3 Waalformaat straatklinkers 270.000 stuks Granietkeitjes 211.000 stuks Cement 390 zakken 50 kg. Totale oppervlakte Grotestraat 3320 m2

Peel en Maas | 1976 | | pagina 2