Gemeente laat burgers meedenken over structuurschets Landweert SVVENRAY HIELD JAARVERGADERING klein f 150,80 GROOT gemeentelijke notities en mededelingen Verkeersmaatregelen in verband met het wielercriterium Inventarisatie winkelvoorzieningen in Yenray Nieuwe Venray van A tot I' verschenen in keukens in prijzen Baldadigheid boekhandel van den Munckhof bv NU een electronische wetenschappelijke rekenmachine voor iedere scholier Adler 88F van f 245,- nu incl. btw Grotestraat 28 Volgende week donderdag hoorzitting Donderdagavond 2 september om half acht wordt in de foyer van de schouwburg een openbare hoorzitting gehouden over de on langs verschenen „Structuurschets Landweert 1976". Dan kunnen belanghebbenden en belangstellenden meepraten met de bestuur ders en de adviseurs over de toekomstige ontwikkeling van een woongebied, waarin ruimte wordt geschapen voor ongeveer 7500 inwoners. Voordat het eerste lijntje van het nieuwe bestemmings plan op papier stond heeft de bevolking haar zegje al mogen doen, vorig jaar in het Boschveldcollege en in café Halfweg naar aanleiding van de Doelstellingsnota .Intussen hebben de adviseurs de doelstellingsnota, mede aan de hand van hetgeen tijdens bei de hoorzittingen naar voren is gekomen, nader bekeken en uitge werkt tot de eerste summiere lijntjes. De Structuurschets is als het ware de neerslag van het „hardop denken" van alle adviseurs die met elkaar betrokken zijn bij het opstellen van dit bestem mingsplan. In de Structuurnota Landweert 1976 is o.m. opgenomen het resul taat van een onderzoek naar de be staande toestand, alsmede het plan- programma. De verkeerstechnische uitgangspunten zijn uitvoerig weer gegeven, terwijl voorts een uitvoe rige planbeschrijving is opgenomen. De structuurschets eindigt met een oppervlakte-analyse en een globale exploitatie-opzet en geeft de totale planprocedure, met inschakeling van de bevolking bij de verdere ontwik keling van het bestemmingsplan weer. En uiteraard geven dé des kundigen aan de hand van de voor afgaande studies een aantal hand vatten voor de toekomstige bebou wing aan .Hierbij is het niet, dat het zonder meer zó zal moeten gaan worden, maar veel meer „zo zou het kunnen worden". De mogelijkheid cm mee te denken met de adviseurs is dan ook nog volop aanwezig. In weerwil van alle andere voor gaande becijferingen, gaat de Struc tuurschets thans uit van de bouw van rond 2400 woningen voor rond 7.500 inwoners. Voorgesteld wordt in eerste instantie de woningbouw in het zuidelijke plangebied aan de noordzijde van de Stationsweg ter hand te nemen en daarna stel selmatig door te bouwen vanaf de Maasheseweg in noordoostelijke richting. Uitgaande van het thans nader bepaalde te gebruiken gebied van 114% ha en rekening houdende met de door Volkshuisvesting gehan teerde maatstaven zou de plan-sa menstelling er als volgt kunnen uit zien: 160 flatwoningen (6,6%), 140 be jaardenwoningen (5,8%), 930 wonin- wetwoningen (38,2%), 790 midden- klass«#woningen (32,5%), 290 wonin gen hogere klasseverdieping (11,9%) en 122 woningen hogere klasse, bun galowtype (5%). Gedacht wordt aan een opdeling van het gebied in wijken, buurten en microbuurten, welke vloeiend in elkaar overlopen. In de structuurschets is rekening gehouden met de groeninventarisa- tie van de milieugroep zodat het voor de hand ligt, dat waardevolle groenpartijen waar mogelijk zullen worden gespaard en in het plan opgenomen. Volgens de opstellers van de Structuurschets Landweert wordt uitgegaan van een inwonertal van rond 7500 inwoners voor het toe komstige woongebied. Berekeningen hebben uitgewezen, dat bij een aan bod van rond 3000 kleuters en 650 leerlingen voor het basisonderwijs met inachtneming van de inte gratie kleuter-basisonderwijs vijf achtiklassige scholen zullen moeten worden gebouwd, te verdelen in anderhalve schooleenheid voor het openbaar en 3% eenheid voor het bijzonder onderwijs. Er zullen dan twee gymnastieklokalen nodig zijn. Op basis van het aantal te bou wen woningen (rond 2400) kan het gebied worden ingedeeld in twee wijken, die elk voldoende draagvlak kunnen hebben voor de noodzake lijke sociaal-culturele voorzienin gen. In elke wijk kan een wijkge- bouw worden opgericht dat voor velerlei doeleinden geschikt is. In de eventuele behoefte aan over dekte ruimten voor het jeugd- en jongerenwerk zou kunnen worden voorzien door gebruik van de in het gebied Landweert bestaande en te handhaven gebouwen. De te creëren winkels hebben al leen de funktie te voorzien in pri maire levensbehoeften. Om Landweert niet alleen het ka rakter te geven van woongebied, maar ook van leefgebied, wordt in de Structuurschets aanbevolen om verspreid over 4 a 5 buurteenheden de mogelijkheid te scheppen voor vestiging van een aantal horecabe drijven, terwijl verder de mogelijk heid wordt opengelaten tot vesti ging van enkele ambachtelijke be drijfjes en een beperkt aantal klei nere kantoren. Ruime aandacht wordt in de Struc tuurschets gegeven aan het verkeer. Gedacht wordt aan langzaamver- keerroutes voor voetgangers en fiet sers met uitzondering van bromfiet-, sers, die gebruik zullen moeten ma ken van de wegen, die tevens door de auto gebruikt mogen worden. Dan zijn er groenroutes voor het De voetbalvereniging SW hield in de foyer van Den Kerkdijk in Huize Servatius haar jaarvergade ring. Als de sfeer en de stemming op deze vergadering graadmeter mcgen zijn voor de toekomst van SVV, dan geeft dat hoopvolle ver wachtingen. Alleen was er één schaduwzijde, dat SW binnen niet al te lange tijd de terreinen van St. Servatius zal gaan verlaten om in zijn geheel naar sportpark „De Wieën" te gaan. St. Servatius heeft de terreinen nodig voor een nieuw te bouwen accommodatie voor de verpleging, terwijl anderzijds een deel van het sportpark aan de Ocstsingel opge offerd zal worden voor de verbre ding van de Ocstsingel. Vcorziter A Turkenburg zei in zijn openingswoord dat het goed is dat een bestuur op een jaarverga dering rekening en verantwoording aflegt over het gevoerde beleid, er kennende dat er ook fouten gemaakt zullen zijn Hij had waardering voor het vele werk wat door velen en dikwijls naamlozen was gebeurd voor SW niet alleen de bestuurs leden, maar vooral de vele commis sieleden Toch zal de organisatie structuur, nu de werkzaamheden voor de eigen accommodatie de laat ste fase is ingegaan, nader moeten worden aangepast Afzonderlijke commissies met verantwoording ten opzichte van het bestuur zullen moeten worden ingepast voor honk bal'en atletiek. Het zijn niet alleen de sportieve prestaties welke bepalend zullen zijn voor SW, al kon voorzitter Turkenburg niet verhelen dat het standaard elftal met kunst en vlieg werk nog net in de derde klasse is gebleven. Voor die uiteindelijke prestatie kreeg Broer van Bergen speciale dank toegezwaaid. Het tweede elftal werd kampioen en heeft het zelfs gepresteerd te promoveren naar de hoogste reserve klasse in het amateurvoetbal nl. de res. Ie klasse. Een dringende oproep deed de voorzitter om leiders en hij vroeg speciaal aan de voetballers die hun aktieve voetballoopbaan stoppen, nog enkele jaren leiding te willen geven. Dank aan alle leden, het was ge lukt de inkomsten te verhogen en de uitgaven te verminderen, waar door de sombere wolken van de ro de draad weer waren verdwenen. Het entreegeld was zeer slecht; daartegenover waren de inkomsten van lotto en toto tot ongekende hoogte gekomen; de inkomsten van de kantine hadden de verwachtin gen verre overtroffen; 2 spelers die naar het profvoetbal waren over gegaan hadden voor een extra in komsten van 6375,gezorgd, een bedrag wat ook voor het komende jaar wordt verwacht. Dankbaar werd gewag gemaakt van de extra gift van Rank Xerox. Het verwach te begrotingstekort was verdwenen en er was zelfs een exploitatiewinst. De jeugdsubsidie was ingevolge de nieuwe subsidieverordening aanmer kelijk verbeterd. De penningmeester kreeg niet al leen van de voorzitter en van de .kascontrolecommissie veel woorden van lof toegezwaaid, maar ook van de leden voor zijn zuinig beheer. Op zeer verantwoorde wijze was vol gens de kascontrölecommissi e met het geld van SW omgesprongen. BESTUURSVERKIEZING Het zwakke geslacht kreeg nog geen kans binnen te dringen in het bestuur. De tegenkandidate van de aftredende Ton Arts, mevr. Arts- Linders, haalde het niet. Ton Arts zag met 47 stemmen zijn mandaat verlengd, terwijl mevr. Arts-Linders 26 stemmen verkreeg. Wel zal het bestuur binnen de nieuwe organi- satiestruktuur de mogelijkheid be kijken of de dames in het bestuyr vertegenwoordigd kunnen worden. Th. Michiels die aftredend was en zich wegens werkomstandigheden niet meer herkiesbaar stelde, werd opgevolgd door Ad van Zwol. Het kon niet anders of voorzitter Tur kenburg werd bij acclamatie herico- Nu Henk Arts wegens persoon lijke omstandigheden zich genood zaakt zag bepaalde funkties ter be schikking te stellen, werd het be stuur eerst geconfronteerd met welk enorme berg werk deze bestuurs- langzaam verkeer, die in een hoofd groenstructuur zijn opgenomen als vrij liggende routes. En tenslote zijn ér de combirou tes, die binnen het te verkavelen woongebied functioneel te vereni gen zijn met delen van een woon straat, waar ook auto- en bromfiets- verkeer is toegelaten. Belangrijk is, dat in de Structuur schets grote aandacht wordt besteed aan de geluidshinder, veroorzaakt door het verkeer, met name met be trekking tot de doorgetrokken pro vinciale weg. Hiervoor worden ver schillende alternatieven aangege ven. funktionaris belast was. Voorzitter Turkenburg ncemde dat een „on menselijke taak". Voor de telefoon- wacht stelde Sjang Siebers zich ter beschikking. Deze zal nader bekij ken of hij ook een bestuursfunktie kan gaan volbrengen. KONTRIBUTIEVERHOGING De vergadering ging volledig ak koord met de voorgestelde kontri- butieverhoging van 70,— naar 90,7.50 per jaar voor de bezorging van het clubblad Rooyse Rakker. Ook met betaling van de bezorging van dit clubblad namen de leden zonder stemming genoegen. DANKWOORDEN Nu een DACW subsidie in het vooruitzicht is gesteld voor de bouw van kleedlokalen en clubgebouw op het sportpark De Wieën van 250.000,staat niets meer in de weg cm te beginnen. Gestart wordt reeds op 1 september. Wind en we der dienende denkt het bestuur reeds de nieuwjaarsreceptie in eigen gebouw te kunnen houden. Er zal geen zelfwerkzaamheid van de leden worden gevraagd, wel zal een beroep worden gedaan voor de te houden feestweek en bij de rond die realisering te houden akties, welke nu in de laatste stadia van voorbereiding zijn gekomen. Dank werd gebracht aan huize St. Servatius, nu het vertrek aan staande is voor de wijze waarop het bestuur van St. Servatius en haar bewoners steeds voor SW klaar hebben gestaan. Voorzitter Turken- burg is ervan overtuigd dat de hech te banden welke in de loop der ja ren zijn gegroeid, ook na het ver trek naar de Wieën blijven bestaan. De rondvraag had maar enkele vragenstellers die naar ons gevoel naar genoegen beantwoord werden. Voorzitter Turkenburg besloot de vergadering. SW staat aan het be gin van een nieuw seizoen. SW staat aan de vooravond van het ver trek naar een nieuw home. Wij heb ben bij dat begin nieuwe verwach tingen welke hoopvol zijn. In het kader van de feestelijk heden rond de opening van de win kelpromenade Grotestraat wordt op zaterdag 11 september onder de naam ,De nacht van Veniray" een wielercriterium gehouden. Het par cours loopt via het Henseniusplein, Poststraat, Julianasingel, Hofstraat, Grote Markt, Schoolstraat terug naar het Henseniusplein. In verband met dit wielergebeu- ren zal een aantal maatregelen moe ten worden genomen om de door gang van de wielrenners ongestoord te kunnen laten verlopen. Op zaterdag 11 september zal van 17.00 tot 23.00 uur een aantal wegen werden afgesloten voor alle verkeer, met inbegrip van voetgangers. Dat zijn het Henseniusplein, de Post straat, het gedeelte Julianasingel tussen Poststraat en de Hofstraat, de Hofstraat, de Markt, de Markt straat en de Schoolstraat. De voet gangers mogen uiteraard wel ge bruik maken van de trottoirs De volgende wegen die toegang geven tot het circuit, zullen even eens voor het verkeer in beide rich tingen met uitzondering van voetgangers worden afgesloten: Dr .Poelsstraat; het gedeelte Wil- helminastraat tussen Julianasingel en de Prins Hendrikstraat; het ge deelte Prins Bemhardstraat tussen de Julianasingel en de Prins Hen drikstraat; de Hofstraat ter hoogte van de Stationsweg; de Eindstraat ter hoogte van het Kerkpad; de Hoenderstraat ter hoogte van de Deken Thielenstraat, voor het deel gelegen tussen de Deken Thielen straat en de Schoolstraat; de Merse- loseweg voor wat betreft het ge deelte tussen de Deken Thielen straat en het Henseniusplein; de Kampweg voor wat betreft het ge deelte tussen de Lange weg en de Merselcseweg; het gedeelte Hense- niusstraat tussen de Leeiiwstraat en het Henseniusplein en het gedeelte Patersstraat tussen de parkeerplaats en het Henseniusplein. De Julianasingel zal ter hoogte van de Oude Oostrumseweg wor den afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van de bussen van de Zuid Ooster. De parkeerterreinen, welke gele gen zijn binnen het gebied, dat voor het criterium is afgesloten, zullen om 17.00 uur autovrij moeten, zijn. In verband met het afsluiten van de wegen tijdens het criterium zal de route van de Zuid-Oosterbussen enige wijziging ondergaan. De van de Maasheseweg komende bussen rijden via Stationsweg, Oostsingel, Oude Oostrumseweg en Julianasin gel naar het busstation. De bus richting Oostrum rijdt de route Stationsweg, Oostsingel, Oude Oostrumseweg, Julianasingel, bus station. De haltes bij „De Burggraaf' en Mgr. Nolensstraat vervallen, terwijl aan de Oostsingel ter hoogte van de Kard. van Rossumstraat een tijde lijke halte wordt geplaatst. De winkelvoorzieningen in Ven- ray zijn de laatste jaren veel ver anderd. Veranderingen op het ge bied van het aangeboden assorti ment goederen en ten aanzien van de omvang van de winkels. De huidige beschikbare gegevens over winkelvoorzieningen in Venray zijn verouderd en onvolledig. Van daar dat het in de bedoeling ligt om in de week van 30 augustus tot 4 september a.s. een volledige inven- tarisatie te houden van alle winkels I in Venray. Enkele ambtenaren van de afdeling Onderzoek en Plannyig van de gemeente zullen in die week alle winkels opmeten en inventari seren naar branche Tevens zullen gegevens worden gevraagd over de personeelsbezetting Met behulp van deze gegevens kan inzicht verkre gen worden in de betekenis van de ze ta kvan dienstverlenende bedrij ven voor de werkgelegenheid. Al deze gegevens zullen worden verwerkt in een eenvoudig opgezet te winkelkartotheek die periodiek wordt bijgehouden. De resultaten van de inventari satie zullen dit jaar tevens ten dien ste staan van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf dat onlangs van burgemeester en wethouders opdracht heeft gekregen tot het uitvoeren van een onderzoek naar uitbreidingsmogelijkheden van het winkelvoorzieningen-apparaat, in Venray-kom. Het onderzoek en de inventarisa tie vinden plaats in nauw overleg met de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers. Overtuigd van het belang van dit onderzoek verzoekt het gemeentebestuur om medewer king van alle Venrayse winkeliers. Het nieuwe boekje „Venray van A tot Z" waarin opgenomen alle bijzonderheden over het bestuur van de gemeente, het ambtelijk apparaat en het verenigingsleven, is versche nen. Degenen, die hiervoor belang stelling hebben kunnen dit krijgen bij de voorlichtingsambtenaar ten gemeentehuize Maasheseweg 1. Hieraan zijn geen kosten verbon den. WESTSINGEL 54 VENRAY TEL.04780-28 51 Op het schouwburgplein werd bal dadigheid gepleegd aan de vitrines en de inhoud daarvan. In een vitri ne werden bekers omgegooid. De politie wist de daders aan te hou den en het bleken te zijn de 16-jari- ge W. v. d. H., de 15-jarige M. V. en 18-jarige H. B., allen uit Venray. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werd het drietal huiswaarts gezonden.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3