Vakaturebank Venray Veel evenementen bij opening van promenade kan werkloosheid verminderen vanuit de crèche zien de kinderen u binnen tennissen VRIJDAG 271 AUGUSTUS 1976 Nr 35 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG i PEEL EN MAAS EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WFFKRI AH VOOR VFNR AY FN O M ST R F IC FN ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS ESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 'W|\ VCIHIXMI El"* VI IJ I IXCIVCH PER HALFJAAR 10,— (uilsluitend bij vooruitbetaling) I We hebben het reeds vorige week in dit blad gezegd: het zit niet erg lekker met de werkloosheid in Ven ray. We zijn de 1000 dik gepasseerd, om precies te zijn: 1149 werkloze mensen, waarvan 833 mannen en 316 vrouwen .De direkteur van het Gewestelijk Arbeidsbureau heeft het nog eens precies nageteld en nu bleek dat van die 833 werkloze mannen er 17% (141) jonger zijn dan 23 jaar. Bij de vrouwen is dat zelfs 32% oftewel 101. Het waren deze cijfers die ons met meer dan gewone belangstel ling deden uitzien naar de officiële opening van de Venrayse vakature bank. VAKATUREBANK In de hal van het Gewestelijk Ar beidsbureau Venray heeft men een ruimte geschapen waar men op overzichtelijke wijze in diverse ring banden de aangeboden betrekkin gen heeft ondergebracht. Iedere werkloze kan geheel vrij deze ruim te betreden en op zijn gemak na kijken of er soms iets van zijn ga ding bij is. Hij heeft daarbij geen hulp nodig van een of andere amb tenaar, maar mocht hij toch hulp of inlichtingen wensen, dan staat er aan het lokel „inlichtingen" een jongedame tot zijn beschikking. De aangeboden betrekkingen wor den zo goed mogelijk up-to-date ge houden. Dat wil zeggen: dagelijks aangevuld met eventueel nieuwe vakatures, terwijl ook de vacatures welke vervuld worden er direkt uit verdwijnen om teleurstelling te voorkomen. Wil men op de een of andere be trekking solliciteren dan kan men zelfs van de telefoon gebruik maken cm zich met het een of andere be drijf in verbinding te stellen. Maar niet alleen de werkloze kan zich in deze vakaturebank verdie pen; ook degenen die nog werk heb ben maar misschien van baan wil len veranderen, mogen gerust en zonder enige verplichting in de aan geboden betrekkingen gaan neuzen. Natuurlijk rekent het Arbeids- buerau gaarne cp de volle mede werking van het bedrijfsleven, op de eerste plaats door elke vakqture aan het Arbeidsbureau op te geven (kosten zijn er niet bij), maar ook cm melding te maken indien een vakature inmiddels bezet is. Bij de officiële opening, maandag j.l., waren in de vakaturebank 150 aangeboden betrekkingen 'onderge bracht. Niet, veel in vergelijking met de ruim 1100 werklozen, maar in ieder geval een goede start om mee te beginnen. Een ander voordeel van deze va katurebank is ongetwijfeld de moge lijkheid die de werkzoekende krijgt om zich ook eens te informeren over de vakatures buiten zijn beroep en waarin hij misschien ook wel zijn kostje kan verdienen, hetzij met of zender herscholing. Intussen is wel gebleken dat zel den de diensten van het Arbeids bureau gebruik wordt gemaakt in dien het gaat om academisch ge schoold personeel en om lager per soneel. Men meent kennelijk dat deze mensen zich toch niet via het Arbeidsbureau aanbieden. Niets is minder waar. En wil de vakature bank voor de volle 100% nuttig zijn, dan zouden de vakatures in deze kategcrieën ook aan het Arbeids bureau gemeld moeten worden. Meer openheid over de vraag naar personeel kan iedere werkzoekende ten goede komen. OORZAAK EN GEVOLG Aan de opening van deze vaka turebank ging een bijzondere ver gadering vooraf van de Commissie van Advies, onder voorzitterschap van burgemeester Defesche. In de ze vergadering vond o.m. de benoe ming plaats van mevr. v. d. Munck- hof-Verblakt, Spinetstraat 35, als lid van deze commissie, als opvolgster van de heer A. van Gestel. Gast-inleider op deze bijeenkomst was de heer G. Smits, inspektfeur van het Districtsbureau voor de Ar beidsvoorziening te Maastricht. Hij memoreerde neg eens het ontstaan van de grote werkloosheid in ons land, als gevolg van de wereld-re cessie en de niet al te stevige basis van de nederlandse gulden. De jeugdwerkloosheid weet hij o.m. voor een groot deel aan het geper- fekticneerde onderwijs in ons land, waardoor velen een grotere kennis krijgen dan zij ooit in hun werk no dig zullen hebben. Maar de meer dere kennis die zij opdoen willen ze toch wel nuttig maken en dat ge woonlijk in een beroep waarin vrij wel geen vakatures zijn. Voor de z.g. lagere beroepen heb ben ze dan ook geen interesse. Trouwens de sociale voorzienin gen zijn van dien aard dat men zon der te werken toch aan de primaire levensbehoeften kan voldoen. Dit wil. niet zeggen dat men dan ook maar niet wil werken, maar ge woonlijk komt men niet direkt aan de slag en dan raakt men onge merkt in de Sleur van werkloosheid, waar een zeker percentage dan maar genoegen mee neemt. Ook de beroepen-opleiding vond de heer Smits niet tot volle tevre denheid werken. Nog te veel komt het voor dat er voor vakken opge leid wordt waarin geen brood meer zit. Met een goede beroep en voor lichting, zowel op school als via het Arbeidsbureau meende hij dat er nog velen aan de slag zouden kun nen gaan. Hij wees voorts op de vele mo gelijkheden die er nog zijn om her schoold te worden. Mogelijkheden waarvan de werkzoekende lang niet altijd op de hoogte is, maar waar over men hem op het Arbeidsbureau gaarne volledig wil inlichten. En dat geldt niet alleen voor de jeug dige werklozen, ook de ouderen kunnen daar nog van profiteren. Intussen heeft het Ministerie van Sociale Zaken een aantal maatrege len gepubliceerd tegen de jeugd werkloosheid. Die maatregelen zijn zowel van belang voor de werkzoe kende jongeren als voor werkgevers die deze jongelui in dienst nemen. Wij kranen daarop volgende week in dit blad uitvoerig terug. Foto: Burgemeester Defesche en de directeur van het Arbeidsbureau met de informatrice bij de vakaturebank. Op woensdag 8 september komen Pipo de Clown en Mammalou naar Venray voor een optreden op de promenade en op de Markt. Dat ge beurt van 14 tot 16 uur. Van 14 tot 18 uur wordt boven dien op de markt de jeugd creatief bezig gehouden. Tussen 14 en 17 uur kunnen de ballonnen weer worden opgelaten en vau 19 tot 21.30 uur treedt „Old Squire Dixyiandband" op op een podium nabij „In den Engel" en in dezelfde tijd speelt op de Marüct „De Wormtaler Muzikanten". Donderdag 9 september staat in het teken van de bejaarden. Van 17 tot 22 uur is er een bejaardenfeest op de Markt, waarbij „De Peel- zwervers" voor de muziek zal zor gen .Dans- en gymnastiekdemon- straties behoren tot de onderdelen van het programma. Op vrijdag 10 september wordt een demonstratie-braderij gehouden in de promenade en om 16 uur wordt het startsein gegeven voor de paal- zitterij op het schouwburgplein. De organisatie hiervan is mede in han den van het Venrayss Mannenkoor dat met een gedeelte van de op brengst van de tap met toebehoren in de feesttent de reizen naar de congressen van Pueri Cantores in Loreto en Tokio hoopt te kunnen financieren. Van 19 tot 22 uur wordt door de fanfare „Concordia" uit Wanssum op de Markt een concert gegeven en op het podium bij „In den Engel" treedt dan „Die Fidelen Rosenthaler" op. Ook voor zaterdag 11 september zijn allerlei aantrekkelijke evene menten georganiseerd. Van 10 tot 15 uur vindt op het Henseniusplein een bromfietstriai plaats. Een bekende fabriek van bromfietsen komt met acht originele crossmachines naar Venray. Op het Henseniusplein zal een parcours met hindernissen ge bouwd worden. Voor veertig jonge lui uit Venray en omgeving bestaat dan de gelegenheid om na enig oefenen in een echte wedstrijd hun kunnen en 'kunsten te laten zien. Men kan zcih hiervoor opgeven bij rijwielhandel Poels in de Grote straat. Van 10 tot 14 uur is e;r weer een drive-dn-show op de Markt en van 14 tot 17 uur speelt de City Jazz band uit Venlo. In diezelfde tijd kan men dan weer ballonnen op laten. iOm 17.45 uur begint op het Hen seniusplein het wi elercriterium „De nacht van Venray". Dat is een wie lerwedstrijd, waarvan de organisa tie in handen is van de Toer Wie lerclub Oostrum. Het parcours loopt via het Henseniusplein, Poststraat, Julia nasingel, Hofstraat, Markt, Marktstraat, Schoolstraat weer naar het Henseniusplein. Om 17.45 uur wordt dit wieier- evenement geopend met „de ronde van de prominenten". Hieraan zul len. o.m. door een aantal centrum- winkeliers worden deelgenomen. Om 18 uur starten de junioren; om 20 uur de veteranen en om 21.30 uur de amateurs. Omstreeks elf uur vindt de prijsuitreiking plaats in hotel „Allmonda". Op zondag 12 september is het weer Erüsdhoppen in de feesttent op het Henseniusplein en deze dag zul len zeker de paalzitters op het schouwburgplein de aanmoedigin gen van het publiek hard nodig heb ben. Op zaterdag 4, zondag 5 en maan dag 6 september zal een draaiorgel in het winkelcentrum spelen. Van zaterdag 5 t.m. zaterdag II september is er een gratis loterij met als prijzen een keur van elektrische apparaten van meer dan 10.000, Bij aankoop van 5,ontvangt men van de deelnemende winkeliers een gratis lot. De trekking vindt plaats op zaterdag 11 september in. de feesttent op het Henseniusplein. 's Middags om half twee start op vier plaatsen in Venray een wandel tocht onder auspiciën van de geza menlijke wandelsportverenigingen. De deelnemers krijgen onderweg 'n stempeltje terwijl de kinderen onder 15 jaar een medaille ontvangen. Ook aan deze wandeltocht is ballon nenwedstrijd verbonden. De muzi kale opluistering is in handen van het Jachthoorn-, trompetten- en ma- jorettenkorps „S. Petrus Banden" en de Limbra's uit Smakt-Holthees. Op maandag 6 september staan een paar spectaculaire dingen op het programma. De heer Mikkens uit Hieeze zal, onder toezicht van Ven rayse slagers, op de winkelpromena de ter hoogte van de Passage een levensgrote os aan het spit braden. Ervaring heeft geleerd, dat het vlees na vier a vijf uur gaar is, zo dat verwacht wordt, dat rond 13 uur met de verkoop van het ossegebraad kan worden begonnen. Om 10 uur begint op de promena de in het kader van de marktdag een standwerkersconcours. Tot vier uur zullen over de gehele promena de verspreide markt-standwerkers hun vaardigheden in het „met de mond verkopen" laten zien en ho ren. Dit bijzondere komische gebeu ren nog niet eerder in Venray vertoond zal ongetwijfeld grote belangstelling trekken. Om 17.00 uur zal de prijsuitreiking van dit concours plaatsvinden in „Het Seepaerd" aan de Marktstraat. Tussen 18 en 22 uur is er een drive-in show op de Grote Markt e.n tussen 19.00 en 21.30 uur treedt het straatorkest „De Tendy's" op. De winkels blijven op maand, woensdag en vrijdag open tot 9 uur n.m. „Het Winkelcentrum Venray" heeft rond de officiële opening van de winkelpromenade Grotestraat een feestprogramma georgani seerd, dat kinkt als een klok. Vanaf zaterdag 4 september t.m. zon dag 12 september met uitzondering van dinsdag staat er van alles te gebeuren. En het ligt zelfs in de lijn der verwachting, dat het feest nog een staartje krijgt t.m. dinsdag 15 september. Dat hangt af van de enthousiastelingen, die op vrijdagmiddag 10 september op de paal gaan zitten om te proberen het record van 92 uur te breken. Om dit te doen moeten zij zeker tot dinsdag middag blijven zitten. De organisatoren hebben hier wel op ge rekend, want tot zolang blijft de feesttent op het terrein van de Gouden Leeuw staan om onderdak te geven aan de gezelschappen, die ter ondersteuning van de paalzitterij voor het nodige vertier zullen zorgen. De officiële opening van de win kelpromenade vindt plaats 14 sep tember 's middags om 13.30 uur voor het oude gemeentehuis aan de Gro testraat. De openingsceremonie zal worden verricht door het Venlose Tweede Kamerlid drs. H. C. A. M. Notenboom. De koninklijke harmo nie „Euterpe" zal het openingsfeest opluisteren. Tussen 14 en 17 uur wordt de eer ste ballonwedstrijd gehouden. Gedu rende de gehele feestweek worden bij de deelnemende winkeliers gra tis ballonnen met wedstrijdkaarten uitgereikt. Op zaterdag, 4, woensdag 8 en zaterdag 11 september, telkens van 14-17 uur is er gelegenheid om deze ballonnen te laten vullen. Zij zullen dan worden opgelaten bij het zitelement in de Grotestraat voor het oude gemeentehuis. Aan deze wed strijd zijn mooie prijzen verbonden. Om drie uur die zaterdagmiddag maakt een echte wijnkoningin een rondrit door het centrum met de drum- en showband D.S.V. Op 't schouwburgplein is 's avonds van 8 tot 1 uur een Stuif-In. Hier aan wordt meegewerkt door Rosy en Andres, Rini v. d. Lee, Bennie Geurts en de Popgroep „The Fla mes". De volgende dag zondag 5 sep tember is het Frühschoppen in de feesttent bij het schouwburg plein. Onder het genot van een glaasje kan men gezellig praten of luisteren naar het jeugdorkest uit Weert, dat alom zeer geprezen wordt. Voor moeders met kleine kinderen, die deze winter vanaf begin januari overdag willen tennissen of het van een beroepsinstrukteur willen leren is het oppas-probleem opge lost: pal naast onze 12 overdekte banen ligt een crèche met kundig toezicht. U krijgt snel alle mogelijk heden van de Geldrop Banen thuis gestuurd als u belt 040-868161 (ma. t.m. vr. 9-16 u.) of 04904-4083 (za. 11-13 u.). iSSiro geldrop banen voor onbeperkt tennissen

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1