WAT IS ER AAN DE HAND MET PLAN WESTEINDE ALSTUBLIEFT, MEVROUW.... W 98. Restaurant Vlakwater Hoeve De Perdstal DREFT DOPERWTJES HEINEKEN DIXAN NHALVARINE PINDAKAAS groot pak 1100 gram literblik krat a 24 fl. 0,3 liter koffer a 2 kilo CHOCOLADE CIRCUS IN NOOD Schutterij 't Zandakker Door alcoholgebruik brokken gemaakt Even de bril oprapen Gemeenteraads vergaderingen in gemeentehuis Voorlichting uitzendwerk Uitbreiding winkeibestand Grondaankoop in Veltum II Torenuurwerk in Oirlo Uitbreiding zwemgelegenheid iHeinekejs extra fijn NU '5006BW ^jert'jn5te H506MM eC^te .'SF'*" SH®* isuN >^/500gr. 500saw pw PCD foot 360 gr fiaf NU de SUPER met het GROOTST^SSORTIMEN^ KM jan linders voor een avondje uit voor een lekker etentje voor een groot of1 klein feestje of voor zomaar een pilsje De Milieugroep Venray heeft des tijds beroep aangetekend bij de Kroon, tegen het door de gemeente raad en het College van Gedepu teerde Staten goedgekeurde be stemmingsplan Veltum II, waarvan Westeind een onderdeel is. Op dat beroep is nog niet beslist, zodat 't plan nog steeds geen rechtskracht heeft. De wet maakt 't echter mogelijk dat Gedeputeerde Staten deson danks de gemeente de mogelijkheid geven alvast het plan of een deel daarvan in uitvoering te nemen. Gedeputeerde Staten hebben dat inderdaad door een „verklaring van geen bezwaar" gedaan. Maar nu heeft de Milieugroep Venray tegen dat besluit van Ge deputeerde staten óók bezwaar ge maakt. Dat bezwaar moet eerst door G.S. worden behandeld. Levert "dat de Milieugroep niets op, dan kan zij Het is al weer enige weken ge leden dat de direkteur van het cir cus Kindsbergen tijdens een uit voering in camping Vlakwater, een trap van een paard moest incasse ren, waardoor zijn enkel op enkele plaatsen brak. Daarmee kwam een einde aan de uitvoering, maar dreig de tevens de ondergang van dit 4- parsoons jeugdcircus. De gemeente Venray wees in het Venrays Breek een perceel grond aan, waar het circus tijdelijk kon bivakkeren, terwijl de paarden in een weiland aan de Broekweg hun natje en droogje konden krijgen. Sindsdien is het ogenschijnlijk stil geworden rond dit circusdrama. Dinsdagavond echter kreeg men echter te horen dat onverlaten van plan waren de paarden te vergifi- gen. Bij alle zorg betekende dat indien zulks waar zou zijn een catastrofe. Men heeft de gehele nacht wacht gehouden bij de paar den ,doch er kwam niemand opda- ,gen. Pogingen worden nu in het werk gesteld om te achterhalen waar deze geruchten vandaan ko men. .Intussen heeft de rustend Pastoor Rujie te Hapert (N.Bi\) als echte circusliefhebber, zich de zorgen om dit circus tot de zijne gemaakf. Met alle mogelijke middelen zal hij trachten dit jeugdcircus weer op de been te krijgeen. Zijn postrekening nr. 202412 heeft hij voor dit doel opengesteld om bijdragen in te za melen teneinde de financiële situa tie te kunnen verbeteren. Hierbij heeft hij de steun gekre gen van de heer Meesters, gepensio neerd ambtenaar van de PGEM te Arnhem. De heer Meesters ziet de mogelijkheden van een rondtrek kend jeugdcircus niet zo zeer zitten. Zijn gedachten gaan meer in de richting om van de levende have van dit cirous (28 dieren in totaal) een soortement kinderboerderij of -paviljoen te maken. Zo mogelijk in Venray, of, als het niet anders kan, elders in den lande. Hij is ervan overtuigd dat b.v. pony's voor elk kind een ware attraktie is, terwijl ook de omgang met andere dieren hen slechts ten goede kan komen. Over de konkreie plannen welke beide heren in de nabije toekomst gaan smeden, zullen wij U nader be richten. Intussen staatbovengenoem- girorekening voor ieder dit het cir- cur een warm hart toedraagt, nog Steeds opern De Schuterij staat weer voor veel werk. Zoals zo langzamerhand wel bekend is, zijn bestuur en praktisch alle leden, de uitzondering daarge laten, erg aktief om de hele schut terij, het volgende seizoen in de zg nieuwe stijl, zo goed mogelijk te presenteren. Daar wordt zondag weer hard aan gewerkt; dan gaat de hele schutte rij voor het 3e Bondscomcours naar Helden, waar zij zullen proberen 'n goede beurt te maken. Op het programma staat ook nog de 3e schietwedstrijd bij St. Anna. Zoals U wel hebt kunnen merken zijn er nu mensen bezig met een aktie aan de deur binnen Venray- kom met donateurSkaarten en bal pennen. De opbrengst zal ten goede komen aan de aanschaf van nieuwe uniformen en trommen voor de 15 jeugdtamboers. Allien die van een echte limburgse traditie houden en de schutterij een warm hart toedragen, laat de schut terij niet van het Venrayse straat beeld verdwijnen en laat de dames en heren niet voor niets 'komen, maar geef met gulle hand! in beroep gaan bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State Een en ander kost evenwel veel tijd en in afwachting van de uit spraak zou de gemeente toch ge bruik kunnen maken van de ver klaring van geen bezwaar. Daarom heeft de Milieugroep Venray tege lijk ook schorsing van dat besluit van G.S. gevraagd en inmiddels ook gekregen. Dat betekent dus, dat de uitvoe ring van het deelplan Westeinde nu in elk geval minstens moet wach ten op de beslissing, welke moet worden genomen op het bezwaar schrift van de Milieugroep Venray tegen de verklaring van geen be zwaar. Hetgeen dus inhoudt, dat er daardoor thans nog niet gebouwd kan worden. Overigens zal de be handeling van dit bezwaarschrift dcor Gedeputeerde Staten plaats vinden in een openbare hoorzitting op maandag 13 september a.s. om 12 uur in 't Gouvernementsgebouw te Maastricht. Het door drankgebruik beneveld brein is waarschijnlijk oorzaak ge weest dat de 19 jarige bestuurder van een personenauto LB. uit Ven ray op de Westsingel een parkeer haven voor het weggedeelte aan zag. Buurtbewoners werden wak ker gemaakt door een harde klap en dat het hard is gegaan bleek wel toen de balans werd opgemaakt. 5 geparkeerde auto's waren be schadigd waarvan er een zo geha vend was dat hij alleen voor de sloop geschikt was. Maar zoals zo dikwijls, ook deze bestuurder liep geen noemenswaardig letsel op. Wel was het blazen en bloedproef en in overleg met de officier van justitie werd zijn rijbewijs ingevorderd. Op de Stationsweg wilde de 23 jarige bestuurder van een personen auto A.V. al rijdende een gevallen bril oprapen, en door dat bukken geraakte de door hem bestuurde au to te veel naar rechts en kwam in botsing met de geparkeerde auto van J. C. uit Geysteren. Omdat de bestuurder de eigenaar niet kon vinden gaf hij de aanrijding door cp het politiebureau welke de eige naar van de botsing in kennis stel de. Het bleef overigens alleen bij materiële schade. De eerstvolgende gemeenteraads vergadering, dinsdag 31 augustus, zal bij wijze van proef worden ge- der de voormalige kapel gelegen) kantine van het gemeentehuis. Sinds de verhuizing van het ge meentelijk apparaat van het oude gemeentehuis aan de Grote Markt haar het voormalige Jerusalemcom- plex, moesten noodgedwongen deze vergaderingen in de foyer van de schouwburg worden gehouden. De voorkeur van het college en >?n aantal raadsleden is steeds uitge gaan naar het vergaderen in eigen huis. Vandaar dat de proef wordt genomen met vergaderen in de (on- de voormalige kapel gelegen) kan tine van het gemeentehuis. Op 23, 24 en 25 augustus zal de Keser-uitzendgroep uit Den Bosch een standplaats mogen innemen op het Henseniusplein met het „Keser Werkmobiel". Deze wagen is uitgerust als een volwaardig uitzendbureau, waarin aan werkzoekenden voorlichting wordt gegeven over werkmogelij k- heden. Middels deze „toestand" wordt de aandacht gevestigd op het uitzend werk. De toestemming tot plaatsing is gegeven omdat b en w meent dat dit kantoor een bijdrage kan leve ren aan de bestrijding van de werk loosheid. Op maandagmorgen 23 augustus zal het mobiel niet kunnen worden geplaatst in verband met de weke- lijkse markt. Daarvoor in de plaats zal de Stuurgroep Jeugdwerkloosheid (ST UW) 'smorgens op de markt een kraam inrichten waarmee voorlich ting wordt gegeven over de werk-r loosheidsproblematiek, waarbij met name de aandacht op het verschijn sel „uitzendwerk" wordt gevestigd. Burgemeester en wethouders heb ben het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf opdracht gegeven om te beginnen met de uitvoering van een onderzoek naar de uitbrei dingsmogelijkheden van het winkel voorzieningsapparaat in Venray- kom. Centraal hierbij zal de invul ling van de zogenaamde rose vlek komen te staan. Het onderzoek zal uiterfijk eind november moeten zijn afgesloten. Ter realisering van het bestem mingsplan Veltum II hebben b en w van de heer A.J.M. Jenniskens, Hardeweg 3a, circa 1.37.90 ha grond aangekocht. Aan Venrays gemeenteraad zal worden voorgesteld de onderhouds kosten van het torenuurwerk van de St. Gertrudiskerk te Oirlo voor rekening van de gemeente te laten komen. De jaarlijkse onderhouds kosten worden geraamd op 500,- waarbij opgemerkt wordt, dat déze kosten voor dit jaar wegens extra reparaties aan de moederklok ge raamd kunnen worden op 1000,- In hun voorstel herinneren b en? w aan het op 28 januari 1975 geno men raadsbesluit wadrbij de onder houdskosten van het torenuurwerk van de St. Petrus Banden-kerk in Venray voor rekening van de ge meente werden genomen. Dit be sluit was gebaseerd op de overwe ging, dat dit uurwerk een zodanig openbaar karakter draagt dat het dragen van onderhoudskosten door de gemeenschap verantwoord moest worden geacht. Aan het Adviesorgaan voor bad en zweminrichtingen van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten is opdracht gegeven tot het in stellen van een zogenaamd draag- vlak-onderzoek ten behoeve van 'n eventuele uitbreiding van het over dekte zwemwater in de gemeente Venray. JUUT NU' aan alle J-Marktkassa reuzetablet 200 gram DROSTE f 30P° boodschap pen die ITbesteedt. J-MARKT STATIONSWEG 39 VENRAY GROTE EIGEN PARKEERPLAATS ALLE DAGEN OPEN

Peel en Maas | 1976 | | pagina 11