KERKELIJKE DIENSTEN VAMOSAVER Raad discussieerde over participatie in Venray H'flj.niv van 22 tot en met 28 augustüs Gemeenschapsviering Yenray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Parochie Yredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt VERVANGENDE LEERKRACHTEN a.s. Zondag de eerste viering van het nieuwe seizoen. Om half elf wordt in de Levens school, Bevrijdingsweg 2a een eu- charisdsche tafelviering gehouden. Ook dit jaar worden de diensten weer afgestemd op mensen die eer lijk op zoek zijn naar een verant woorde levensvisie. Dit betekent dat telkens opnieuw gezocht wordt naar goede bezinnende teksten. De „invoelbaarheid" van de teksten vraagt een minimum leeftijd van 17 jaar. Clebrant voor a.s. zondag: kape laan H. Latten. 21e Zondag door het jaar Zaterdag 19.00 nederlandse hoog mis int. fam. Linders-van Herpen en Geraats-Thijssen als sticht. Joos Oudenhoven. Zendag 8.00 gelezen h. mis int. Sef Bovee; 9.30 greg. hoogmis, int. fam. Jonkers-Claessen Wilhelmus Janssen; 11.00 nedrl. hoogmis, int.. Ger Peeters zuster Elisabeth en zr Angela Kolkman (Jerusalem).; 18.00 ge,lezen mis, int. Harrie Landers vwg. zijn zwagers Meryl Rutten- Machin. Maandag 800 Chris Franssen; 9.00 Piet Hanssen; 19.00 tev. O.L.V. van altijddurende bijstand voor een zie ke Gerardus van Bracht vwg. zijn, vrienden. Dinsdag 8.00 Jacoba Volleberg- Aerts (van fam. V. J.); 9.00 Gertru- da van Meyeel-Truyen; 19.00 An- toon Janssen vwg. de buurt Dora Greefkens. Woensdag 8.00 Maria van Ham- v. d .Rijdt vwg. buurtver. St. Jozef; 9.00 Piet Pöuwels en echtgen. als jrd.; 19.00 Hendrik Keijsers Truus en Willie Rongen Lei Manders. Donderdag 8.00 Elisabeth Jacobs- Greet elaars; 9.00 Wilhelmus Stip hout vwg. buurver. St. Jozef. Vrijdag 8.00 geen h. mis; 9.00 Ja cob van Mil; 14.C0 huwelijk Bir- sak-Franssen; 15.00 25 jarig huwe lijk Vermeulen-FMnsenberg; 19.00 tot zekere int. (H) overl. fam. van Pelt-Stumpe Piet Hanen. Zaterdag 8.00 cverl. fam. Bouten- Verschuren; 9.00 Leo Wijnhoven; 19.00 overl. fam. v. d. Berg-Mun- ninghcf overl. ouders Janssen- v. Gerven en zoon Piet Wim v. d. Munckhcf en overl. fam. Huwelijk Thea van Dijck, Overloonseweg en Antoon Franssen, Overloon; Bep van Osoh, De Hoge Beek en Jan v. 't Hoen, Bachstraat; Trudie Valckx, Oostrum en Peter Custers, Smak- terweg. Creche 11.00 uur Nellie Hcex en Henriëtte v. En- ckevort. Akolieten Zaterdag 19.00 Marianne Janssen en Paul v. d. Heuvel. Zondag 8.00 Peter Janssen en Th. Janssen; 9.30 Kees v. d. Helm en Peter Verhoeven; 11.00 C. Hendriks en G. de Groot. Misdienaars Zondag 18.00 Carlo Albers en Th. Janssen. Maandag, dinsdag, woensdag 8.00 Mark Tijssen en Jean Pascal van Lier; 19.00 Ronnie Heeren en Luti- en Kupers. Donderdag, zaterdag 8.00 Margot van Stiphout en Odette Martens. Vrijdag 14.00 Geert Flinsenberg en Gertie Franssen; 15.00 Inge v. d. Zwaan en Lea Stevens; 19.00 Lilian Stoffels en Dorothé Jacobs. Zondag 22 augustus: H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45, hoogmis 10.15 uur, avondmis om 18.00 uur. Vrijdag avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag 5.00 uur en onmiddellijk na de avondmis gelegenheid om te biechten; avondmis om 18.30 u. als zondagsviering. Mis-intenties: Zaterdag 18.30 voor de fam. Vol- leberg-Kan ters. Zondag 7.30 voor de parochie; 9.00 Maria Poels-Litjens (v. d. bu ren); 10.15 Jet Arts-Tiebosch; 11.45 overl. vader en overl. fam. Theuve- net; 18.00 gelovige zielen (offerbus). 8.00 zijaltaar: Clarita Romijn-Snij- Maandag 8.00 Maria Poels-Lit- ders. jens (vw bejaardenbond). 8.00 zijal taar t.e. v. de H. Geest; 19.00 overl. fam. Lemmen. Dinsdag 8.00 gelovige zielen (of ferbus); 19.00 te. van St. Antonius voor verkregen gunsten. Woensdag 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 te. van de H. Drie- eenheid. Donderdag 8.00 Jacoba Volleberg- Aerts; 19.00 Lam bert us de Lauw en zoon Peter. Vrijdag 8.00 gelovige zielen (of ferbus); 19.00 gezinsmis: overl. ou ders Lucassen-Maassen en P. Flo- rentius. Zaerdag 8.00 t.e. van St. Augus- tinus. Misdienaars en Akolieten Zaterdag 18.30 Henk Jansen en M. Arts. Zondag 7.30 Jos Claessens en R. Douwes; 9.00 Gerard Stoks en Je roen Cornelissen; 1015 Tony Schol- ten en Wim v d. Heide; 11.45 Leo Jansen en René van Hooren; 18.00 Geert Claes en Peter Mater. Maandag, woensdag, vrijdag 8.00 Geert Claes en Harold Poels; 19.00 Geert Koppes en Peter Mater. Dinsdag, donderdag, zaterdag 8.00 Hans Rongen en Marcel van Veen; 19.00 Wieke Aarts en Leo Manders. 21e zondag door het jaar Zaterdag 1900 avondmis v. overl. Gertruda van Hoof-Hcex. Samen met het dameskoor zingen we ne derlandse liederen. Zondag 8.00 leesmis voor overl. Peter Pelzer; 9.00 leesmis v. overl. Piet Potten (v. d. buurt). Het kin derkoor van Lucia en Hensenius- school verzorgd de zang. 10.00 hoog mis voor overl. Johan Clephas. Ne derlandse gezangen met het kerke lijk zangkoor. 11.30 leesmis v. overl. fam. Raeten-Martens; 18.30 avond mis voor cverl. Thijs v. d. Waeter. Maandag leesmis tot zekere in tentie (K); 19.CO avondmis v. overl. Piet Vermeltfoort. Dinsdag H. Bartholomeus, apos tel: 8.00 leesmis voor overl. Piet Voss; 19.00 avondmis voor overl. Wilhelmus Tijssen. Woensdag 8.00 leesmis uit dankb. bij gelegenheid van 80e verjaardag; 19.00 avondmis voor overl. familie Bennie Thielen en Corry Geurt- jens. Donderdag 8.C0 leesmis voor het slagen in een examen (Th.); 19.00 avondmis veer cverl.. fam Teeuw- en-Spreeuwenberg en W. Spreeuw- enberg. Vrijdag: H. Monica. 8.C0 leesmis tot zekere intentie (J.)19.00 avond mis voor overl. ouders Stevens-Pij pers. Zaterdag: H. Augustinus, bissch. en kerkleraar. 8.00 leesmis voor 'n zalige dood; 19.00 avondmis v. overl. familie Rouvroye-Ritzen. Mededelingen 1) Zondag, onder de mis van 11.30 uur, kleutercreche in de kleuter school St. Anna, vlak bij de kerk. 2) a.s. Woensdagavond om 18.45 uur beginnen weer de repetities voor 't jongerenkoor in het parochiezaal tje bij de kerk. Op deze avond kunnen nieuwe le den zich opgeven (jongens en meis jes die de lagere school hebben ver laten). Akolieten en misdienaarslüst voor de week van 22 augustus Zendag 8.00 E Franken, E. Rooij- mans; 9.00 F. de la Roy, Ron v. d. Heuvel; 10.00 M. Dicker, J. v. d. Weiden, T. Aben 11.30 R. Thielen, T. Houwen; 18.30 R. Beerkens, T. Urselman. Maandag, dinsdag, woensdag 8.00 C. v. d. Brand, A. Millen; 19.00 F. de Groot, C. Lankveld. Donderdag, vrijdag, zaterdag 8.00 B. Franssen, H. Litjens; 19.0 0 L. Baken V. v. Kuijck. Zondagmorgen half tien viering van het H. Avondmaal in de aula van Den Hoebert, dat zal worden bediend door Ds. A. J. Plug uit Venlo. Tijdens de dienst kinderoppas en kinderkerk. De kcllekte tijdens het avondmaal is bestemd voor de kerkvoogdij, die aan de uitgang voor de diako- nie. Daarna gezamenlijk koffiedrin ken in de koffiekamer. In de Hervormde kerk te Blit- terswijck geen dienst. Zondag 8.30 Jan Versleijen; 10.00 jaardienst Johan Camps (gez. door Koor van Oirlo). Maandag 9.00 ter ere van het On- bevl. Hart van Maria. Dinsdag 9.00 overl. fam. Venne- kens-Verschuren. Woensdag 9.00 Jan Versleijen (vwg. de bejaarden). Donderdag 9.00 Geirit Rozijn (vw. collega's). Vrijdag 9.00 Mia Zeegers; 14.30 voor het bruidspaar Loonen-Camps. Zaterdag 19.00 overl. fam. Jans- sen-Janssen en kinderen. (gez. door het jongerenkoor). Misdienaars Zaterdag 19.00 Johnny Pingen en Winnie Staaks, Theo Heidens en F. Martens. Zondag 8.30 Frank Driessen en Greg Willemsen, Roland van Soest en Antoine Janssen; 10.00 Gebr. Janssen en Gebr. Clephas. Vrijdag 14.30 Frank Vandevenne, Leon Derks. Zondag a.s. 22 augustus komt Oir lo ter bedevaart naar Oostrum. Pastoor Gelissen zal voorgaan in de eucharistieviering van 10.00 uur en het zangkoor van Oirlo zal de gezangen verzorgen. Zaterdag 19.00 gez. h. mis Jan Zanders. Zondag 8.30 h. mis voor de pa rochie 10.00 h. mis te Oostrum t.g.v. Bedevaart. Maandd. Peter Joh. Ba ten. Maandag 8.00 h. mis- st. Mart. Dinghs en Gertruda Cox. Dinsdag 8.00 h. mis st. Hendr. en Barbara Heidens en Past. J. Leens. Woensdag 8.00 h. mis jaard. Gerrit Geurts. Donderdag 8.00 h. mis st. Gerrit Geurts en ouders. Vrijdag 8.00 h. mis st. Mart. Voer- mans en Maria Minten. Zaterdag 19.00 gez. h. mis Maria Bartels-Muyzers. Week van 21 - 28 aug. Misdienaars: Henk en Caro Ver- steegen; Arno Rambags en Peter Weys; Hoogmis: Henk Vollenberg en Jan Janssen. Zondag: 21e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hendrik Dinghs. Zondag: 8 uur overl. fam. Emonts- Geurts; 10 u. jrd. Henr. v. d. Pasch- v. d. Homberg. Maandag: 8.00 Martin Dinghs- Cox. Dinsdag: Feest van de H. Bartho lomeus Apostel. 8.00 Maria Tielen- Smits. Woensdag: 8.00 Gezinsmis (int. offeraars). Donderdag: 8.00 Jos Geerets. Vrijdag: 8 uur P. Philipsen. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Maas- Baeten. 21e zendag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Piet van Meer (vw. zijn vrienden). Zendag: 6.00 gest. jrd. v. pastoor Vorstermans; 10 u. hgh. v. Theod. Bouten, echtgen. en Gerrit Bouten; 11.15 lsm. v. Jacq. Vervuurt, José Timmermans en overl. fam. Maandag: 19.00 gest. jrd. v. Peter Jch. Gcumans en echtgen. Dinsdag: 19.00 gest. jrd. v. Arnold Weijs, echtgen. en overl. kinderen. Woensdag: 19.00 lsm. t.e.v. H. Hart (offer). Donderdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Hermans-Mandors. Vrijdag: 19.00 lsm. v. Gerard Thijssen. Zaterdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Philipsen-Lenssen. Misdienaars: 19.00 W. v. Meijel, R. David (ook zat 29 aug.). Akolieten: 8.00 K. Theunis; 10.00 J. Vcermans, Th. Loenen en Th Bouten; 11.45 H. en René Cornelis sen. Gedoopt: Keijsers Bas. Huwelijksafk.: Antoon Meijers en Els Arts (Heide). Zondag 22 aug. 21e zondag door 't jaar. Zaterdag: 7.30 Hgm. gest. jgt. zal. Frans Linders, echtg. en fam. Zondag: 8 uur lsm. overl. fam. Kunen-van Rens; 10 u. Hgm. overl. fam. Slangen-Henckens. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Leyssen-Vollenberg. Dinsdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. zegen huisgezin, ter ere H. Maagd en H. Gerardus. Woendsag: geen H. Mis. Den derdag: 8 uur lsm. zal. Geert Classens. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Leo en Jan van de Goor. Zaterdag: 7.30 Hgm. zal. Martinus van Staveren. Akolieten voor 22 aug.: M. Clas sens, Sj. Classens en P. Weys. 21e zondag door het jaar 22 aug. Zondag: 8 uur H. Mis voor het rectoraat; 10 uur gesticht gezongen jaargetijde voor Lambertus v. Veg- chel en Gertruda Arts. Akolieten: Henk Drabbels en Peter Smets. Misdienaars van de week: Jan poonen en Stephan Gielens. Maandag: 8 uur H. Mis voor Driek Eibers en Maria Manders. Dinsdag: H. Bartholomeus, apos tel. 8 uur H. Mis voor Engelbertus Michels v.w. de buurt. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overL familieleden Ewa 1 s-Fleuren. Donderdag: 8 uur H. Mis voor En gelbertus Nellen en Helena Rutten. Vrijdag: H. Monica. 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en Jan Janssen; 14.00 plechtige huwelijkshoogmis v. het bruidspaar Els Arts en Antoon Meijers. Zaterdag: 8 uur geen H. Mis; 19.30 Avondmis voor de overl. ouders Poels-Miehels. 21e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 jaarg. v. Maria Ver hoeven en overl. familie; 10.00 H. Mis voor Lamberdina Lemmens- Pcels; 11.30 jaarg. voor Sjef Bovee. Maandag: 8.0Q leesmis voor Wil helmus Bollen. Dinsdag: 8.00 maanddienst voor Antoon Hendricx. Woensdag: 8.00 leesmis v. Gerar dus v. d. Munckhof en Wilhelmus Bollen. Donderdag: 8.00 maanddienst v. Maria Spreeuwenberg-Verlinden. Vrijdag: 8.00 maanddienst voor Johannes Geurts; 13.30 huw. mis v. h. bruidspaar v. d. Pas-Arts. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor Jeanne v. d. Berg-Swinkels. Misdienaars: zondag 8.30 Robert van Ass en John Michels; 10.00 Pe ter en Frans van Soest; 11.30 Robert Stevens en Richard Wismans. 21es zondag door 't jaar 22 aug. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor overl. cuders de Rijck en cverl. kind. Zondag: 8.15 H. Mis voor de vruchten der aarde; 9.30 Hoogmis voor Petrcnella Pluk-Ewals; 11.00 H. Mis voor cverl. ouders van Val kengoed-van Daatselaar. Maandag: 8.00 best. jgt. voor Pe ter Johannes Poels. Dinsdag: 8.C0 gez. H. Mis tot int. fam. Arts-van Hoof. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Eerw. Rector Beek en overl. fam. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Eerw. H. Pastoor Henricus Vercou- len. Vrijdag: 8.30 gest. jgt. voor Johan nes van Helden te verzorgen door de schoolkinderen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Huberdina van Rijswijck-Verhoe- ven. Misdienaars: zondag 8.15 en door de week M. Janssen, J. Wismans; 9.3C J. Michels, Tw. Stiphout; 11.00 H. van Meyel, T. van Hoof. Kollektanten: zaterdags Michels - Hendrix; zendag: 8.15 v. Cuijck - Emcnts; 9.30 Ewals - J. v. Hoof; 11.CO Arts - M. v. Hoof. Zaterdag 21 aug.: 19.30 avondmis v. d. overledenen van fam. Bloemen- Brienen. Zondag: 10 u. hoogmis voor de vrede. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: v. d. zielerust van over ledenen. Dinsdag: t.b.i. Woensdag: t.b.i. Donderdag: t.b.i. Vrijdag: v. overl. ouders van fam. Pee ters-Janssen. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zielerust van Gertruda v. d. Ster- Zaterdag 21 aug.: 8.45 H. Mis in de Jozefkapel t.e.v. Maria en Jozef; 19.00 Avondmis voor overl. fam. v. d. Winkel en van Kempen. Zendag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Antcon Linssen en voor overl. fam. Ermers-Verstegen; 10.00 Hoog mis voor Gerrit Kersten. Maandag: 8.45 H. Mis voor over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis vpor overl. fam. Smeets. Woensdag: 8;45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. St. Jozef en voor ouders Geurts. Donderdag: 8.45 H. Mis voor pas toor Bovens. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor Louisa Waps-V ermeer. NOHCIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once en punto Misa con müsica y platica en Castellano. Ahora que ya han vuel- to todos de vacaciones asistiremos todos, verdad? Después de la Misa reunion en la ca sa del Padre Juan. Julian Linuesa el asistente social y senora, da. Angelines, estaran tam- bién present es; Julian quiere mos tramos la pelicula de su boda en Casascla: todos bienvenidos! N OTIC IA S CULTURALES La escuela suplementaria empe- zara el primer sabado del mes de septiembre, es decir: el sabado el dia 4. de septiembre a las 9 de la ma- naina. El jueves desde las tres hasta las seis de la tarde: consultorio so cial por Sr D Julian Linuesa, asis tente social de la LIS en su oficina en la casa del padre Juan. La recep tion anual que S. Exc. El Embaja- dor de Espana suele ofrecer a sus ccmpratiotas en La Haya, tiendra lugar este ano muy probablemente en octubre. Menos laes re vis tas y diarios, en la oficina del padre Juan GEMEENTE VENRAY Ten behoeve van beide openbar? ba sisscholen „De Keg" in Veltum er „De Flierefluit" in Brukske worden met volledige onderwijsbevoegdheid gëvraagd. Zij, die hiervoor in aanmerking willen komen kunnen contact opnemen met de afd. personeelszaken ten gemeentehuize, tel. 04780-3838, toestel 231. Een nog niet helemaal komplete gemeenteraad heeft zich gebo gen ever het rapport „Participatie in Venray", opgesteld door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Na een langdurige af wezigheid wegens ziekte was ook drs. G. Btterams weer pre sent. Hij werd welkom geheten door de birgemeester, onder wiens voorzitterschap de heer Beterams nog liet had vergaderd. In de gemeente Venray zijn in de. afgelopen jaren meerdere mogelijk heden tot stand gekomen tot parti cipatie van de burgers in het be stuur van de gemeente. De instel ling van wijk- en dorpsraden, het organiseren van hoorzittingen, het houden van openbare vergadering en van raadscommissies waarin cok niet-raadsleden zitting hebben, overleg van bestuurders met be langengroeperingen en aiktiegroe- pen en het vragenuurtje na afloop van openbare raadsvergaderingen zijn daarvan duidelijke voorbeelden. Om de burgers nóg meer te kun nen betrekken bij het bestuur van de gemeente heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in op dracht van het gemeentebestuur de bewuste nota „Participatie in Ven ray" uitgebracht waarin tevens een opzet is aangegeven tot verdere ontwikkelingen van de participatie. Door drs. A. Will ems, een van de opstellers van de nota, werd in eerste instantie nog eens duidelijk uiteengezet over het begrip partici patie. Hij stelde, dat participatie een wijze van besturen is, waardoor de burger in een voortdurend dia loog met het gemeentebestuur in formeert en geinformeerd wordt, meedenkt en soms ook mee beslist over zaken van lokaal be stuur. Hoewel in Venray op het gebied van de participatie al veel wordt gedaan, functioneert zij nog niet op alle terreinen evengoed. Vandaar, dat dit rapport een aantal handvat ten biedt om de inbreng van de burger beter te laten worden. De leden van de gemeenteraad hadden zo hun eigen mening over de participatie-gedachte. De een meende hierin een uithollen van 't raadslidmaatschap te zien, de an der zag haar als een „uitwas van de democratie". En al pratende werden zo de konkrete voorbeelden aan de orde gesteld zoals b.v. het functioneren van de wijk- en dorps raden. Vooral van de zijde van de bestuurstafel zag men het huidige functioneren van deze raden als 'n belangrijk participatiemiddel. Maar er waren raadsleden, die dit niet helemaal zagen zitten. Zo werd ge zegd, dat de wijk- en dorpsraden zich meer met het gemeentelijk ge beuren zouden moeten bemoeien, o.m. door het regelmatig bijwonen van openbare raads- en commissie vergaderingen. Enlkele raadsleden gingen zelfs 'n stapje verder door te stellen, dat de wijk- en dorpsraden ook zitting moesten hebben in de commissies van advies en bijstand. Gepleit werd voor spreekrecht van de burgerij tijdens openbare raads- en commissievergaderingen op ge vaar af dat de vergaderingen „nachtwerk" zouden gaan worden. Een ander geluid was, dat de bur gerij haar inbreng moest laten gal den via de raadsleden, die tenslotte door de bevolking zijn gekozen. De inbreng zou via de structuren tot stand moeten komen en niet door „scherpschutters". Mochten er leden van de raad zijn, die twijfelden aan de inbreng van de burgerij via de bestaande wijk- en dorpsraden, dan werden zij tijdens het vragenuurtje uit de droom geholpen door de voor zitter van de rayoncommissie. Vol gens hem was er in de afgelopen 5 esta también a su disposition una ho ja para insoribir su inclusion en la poliza colectiva del seguro de vida que el institute espanol de emigra tion ha contratado para Vd y que Chasyr 1879 le garantiza. La cober- tura de este seguro es total, ya que abarca a cualquier profesión o tra- bajo, tante en la jomada laboral ccmo fuera de ella, y en cualquier punto de residencia, sin limitation de edad. Hasta la vista el domingo proximo. jaar veel tot staxd gebracht middels raycnccmmissve »n wijk- en dorps raden, die door htt gemeentebestuur zeker als serieuzt gesprekspartners worden beschouwc, Ook wanneer mei twijfels had over het resultaat *an de Werk groep Inspraak weri.en deze goed deels weggenomen d»or een verte genwoordiger van de.e werkgroep, die met nadruk stelde. niet in de eerste plaats aktiegresp te zijn, maar wel een groep, d? graag mee wil denken met de beshurders over een groot aantal zaken. ~)e plannen vcor betaalbare woningei, het op stellen van een altematif bestem mingsplan Veltum II, het meeden ken over het aanleggen ran de noordtangent etc. waren hirvan de voorbeelden. Tenslotte gaf hij de raad l over weging meer te reageren op le op merkingen welke tijdens het vra genuurtje werden gelanceerd -aar- door spel en tegenspel meer to.hun recht zouden kunnen komen. Uiteraard was met deze discuüe het laatste woord over het meedn- ken van de burger over zaken I»t bestuur van de gemeente betreffeu de niet gezegd, want de nota bieo voldoende aanknopingspunten cm de participatie in de toekomst nog beter te doen zijn. WIJKCENTRUM NOORD WEST De vakanties zij a weer achter de rug en ook de wijkraad start weer met activiteiten voor het nieuwe seizoen. Zo is het Trefcentrum weer iedere zondagmorgen open; aileem de openingstijden sijn iets veran derd, n.L van 10.00 tot 12.30 uur. Nadere mededelirgen volgen weer regelmatig in dit bad en via de maandelijkse stencil. VENRAYS GEMJNGDE ZANG VERENICING Dinsdag 24 aug 1930 iur repetitie voor de alten; om 2000 uir voor het gehéle koor, in de Esse, Ursula- straat. Zondag 29 augustus, D.00 uur wandeltocht door de Geystrse bos sen. Vertrek bij de Rosmolei te Oos trum. Uw hele gezin kan hieraan deelnemen. Bij slecht weer \*irdt de wandeltocht verschoven naai zon dag 5 september. Indien U verhinderd bent, da. ge lieve U zich af te melden bi; J. Stedjlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Tw. W. Manders-Weijers, Wilhelm*a- str. 4, tel. 4001. BRAND NABIJ SCHAKELSTATTON PLEM Maandagavond omstreeks zes uur. moest Venrays brandweer uitruk ken voor een begin van bosbrand nabij het schakelstation van de PLEM aan de Maasheseweg. Door snel optreden en het inzetten van de tankauto kon uitbreiding worden voorkomen. Omtrent de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 10