RAADSVERGADERING gemeente Vierlingsbeek NUuw voordeel halen in de grootse zomer-OPRUIMING bij op alle afdelingen vele aanbiedingen voor halve prijs of nog minder... (lifoiJiccymbv.yfa (IntóiJicoym b.v.(%% gemeentelijke notities en mededelingen Zwemwater in Venray is NIET besmet Venray op 24 juli in quiz op R.O.Z. Verkeersmaatregelen in verband met Winkelpromenade Herstel van de St. Odaput Brommers botsten de speciaalzaken met 'n enorme sortering in heren-, jongens- en vrijetijdskleding voor betaalbare prijzen! HERENKOSTUUMS en COLBERTS nu tientalle guldens voordeliger Op de VRIJETIJDS- en JEANS-afdeling Kostuums vanaf 39,00 Jackets vanaf 19,00 HEREN-PANTALONS terlenka prachtkwaliteit 39,75 sport, vrijetijdspantalon 25,00 OP DE MODEAFDELING o.a. de allerbeste merken overhemden, 2 stuks 29,50 OP DE JUNIOR-AFDELING jongenspakjes, jackets en pantalons nu voor minder dan de halve prijs SPECIAAL VOOR SCHOOLGAANDE JEUGD sterke corduroy jongens pantalons 'Lois' voor 29,75 de partijen moeten daarbij zelf de vragen opstellen over de gemeente van hun „tegenstanders". Venray heeft de vragen moeten maken over Gennep. Het Venrayse team bestaat uit de dames H. Poels-Peters, Colien van den Munckhof en de heer Th. Schaeffers. Naar aanleiding van het hardnek kige gerucht, dat het water van het gemeentelijk zwembad ziektekiemen zou bevalen, heeft het gemeentebe stuur onnïddelljjk een onderzoek la ten instellen naar de kwaliteit van het zwemwater. Het laboratorisch onderzoek heeft echter uitgewezen, dat het gerucht geen enkele grond rium Zuid in Breda heeft het water van waarheid bevat. Het Laborato- zowel bacteriologisch als chemisch onderzocht en totaal niets afwijkend gevonden. Verteld werd, dat zowel het water in het gemeentelijk zwembad in Venray als in de grindgaten in Well gevaarlijk voor de gezondheid zou zijn in verband met de aanwezigheid van thyphus- en Dyphteriebacillen. Het bericht zou via de radio zijn verspreid. Nadere informaties hebben uitge wezen, dat niemand het betreffende bericht zelf heeft gehoord. Ten over vloede heeft het gemeentebestuur van Venray bij allerlei instanties in- .formaties ingewonnen, maar nergens wist men iets af van het radiobe richt of van een mogelijke besmet ting van het zwemwater. Op zaterdag 24 juli zal een Ven rayse deputatie optreden in het pro gramma ,,'t Heen en Weer" van de Regionale Omroep Zuid. In deze programmareeks worden vertegen woordigers van verschillende ge- meomten gejt^st w .kennis van, hun eigen gemeente De deelnemen- jfttic raio MolsJffi»'. XlOIii» i:'>\ Het programma „Venray-Gennep" werd reeds op vrijdag 21 mei j.L in de Oranjerie in Roermond opgeno men. Geheel volgens de planning is de aanleg van de Grotestraat tot win kelpromenade verlopen. De sierbe strating is aangelegd al wordt nog aan de verdere aankleding gewerkt. Er komen sierlijke straatlantaarns, banken,, abri's, terwijl wanneer het wat minder droog is ook de groenvoorziening zal worden aange legd. Zo spoedig mogelijk zullen er fiet senrekken worden geplaatst om het rijwielstallingsprobleem in het wan delgebied te voorkomen. Op de algemene regel, dat de Gro testraat voor alle verkeer is afgeslo ten zullen uiteraard, mede in ver band met de bevoorrrading van de zaken, uitzonderingen worden .ge- ma allot. Van maandag t.m. vrijdag van 6.00 tot 11.00 uur en op zaterdag van 6.00 tot 9.00 uur mogen wagens tot een maximaal gewicht van 8 ton laden en lossen in de Grotestraat wanneer een andere bevoorradingsmogelijk heid ontbreekt. Taxichauffeurs van erkende be drijven, die kunnen aantonen, dat zij noodzakelijke in de Grotestraat moe ten zijn voor het halen of brengen van personen, mogen eveneens ge bruik maken van het wandelgebied met hun auto's. Verder uiteraard de auto's van politie, brandweer, ambulancedienst en de vuilnisop haaldienst. De Grotestraat mag dan echter al leen in de aangegeven noordelijke richting worden bereden. Bevoorradend verkeer in het Schoutenstraatje en de Wilhelmina- straat zal niet meer op de Grote straat mogen komen terwijl de be voorrading van de Passage vanuit de Schoolstraat alleen met steekkar retjes mag gebeuren. In verband met de nog voortdu rende werkzaamheden zullen deze maatregelen voorlopig gelden van 1 juli tot 11 september, doch het ligt in de lijn der verwachtingen, dat de ze maatregelen van kracht zullen blijven. Het college van burgemeester en wethouders heeft de heer H. Schols en de mede-ondertekenaars van de brief over het verdwijnen van de Sint Odaput op het terrein van het klooster Jerusalem geantwoord. In de brief wordt o.m. gesteld, dat het college zich niet aan de indruk kan onttrekken, dat men zonder voldoende kennis van de feiten te vroeg konklusies heeft getrokken, waarvoor geen aanleiding bestaat. Van het verwijderen van de put door of vanwege de gemeente is geen sprake geweest. Bij onderzoek is gebleken, dat er inderdaad een dergelijke put is geweest, doch deze was reeds eerder door of vanwege de scholengemeenschap gedempt in verband met het gevaar, dat deze opleverde voor de jeugd. Die omstandigheden kunnen b. en w. nu niet meer beoordelen, zodat het college hierover geen oordeel .kan geven. Nu over het vroegere bestaan van de Sint Odaput meer bekend is ge worden, zuillen b. en w. nagaan op welke wijze tot restauratie kan wor den overgegaan. De ondertekenaars van de brief kunnen. ervan verzekerd zijn, dat ook het college van de grote beteke nis van het handhaven van histori sche zaken overtuigd is en daaraan naar vermogen zeker zal meewer ken. De gemeenteraad van Vierlings beek kwam in vergadering bijeen met een minimale aanwezigheid der raasdleden. Er waren namelijk twee vakatures, mevr. Monné en Bartels waren met vakantie en de heer Ku- nen was wegens ziekte verhinderd. Burgemeester van Heusden her dacht in welgekozen bewoordingen het onlangs op tragische wijze om het leven gekomen raadslid Deenen. Hij schetste zijn intregiteit en zijn grote kennis van zaken welke hij met liefde altijd had ingezet voor de Vierlingsbeekse gemeenschap en die van Groeningen in het bijzonder. De manier waarop de heer Deenen het raadslidmaatschap behartigde was zeer serieus. Hij zal een grote leegte achterlaten in de raad. Bij de ingekomen stukken was de mededeling dat herbenoemd was burgemeester van Heusden. De heer Baltussen wenste namens de raad burgemeester van Heusden met de herbenoeming geluk en hoopte dat, in goede harmonie met de raad, in deze laatste ambtsperiode, nog veel idealen van de burgemeester gerea liseerd zouden worden. Burgemeester van Heusden was blij me die woorden van gelukwens en hij stelde nadrukkelijk dat die periode niet een periode zou zijn van „het zal mijn tijd wel duren". Hij wilde nog graag enkele idealen ten uitvoer brengen. Dat zijn o.a. riole ring kleine kernen; electrificatiever- betering in de kernen; realisering Schaartven; bouw van een overdekt zwembad. De commissie van onderzoek naar de geloofsbrieven van de twee be noemde raadsleden P. Paridon en L. Franssen vonden geen bezwaren, zo dat de volgende raadsvergadering de raad van Vierlingsbeek weer voltal lig kan zijn. De vaststelling van de gemeentelij ke vergoeding voor vakleerkrachten over 1975 ondervond geen bezwaren, evenmin de voorschotten voor die vakleerkrachten over 1976. Bij dat agendapunt deed de voorzitter me dedeling dat het streekgewest Land van Cuyk bezig is met een onder zoek naar de mogelijke instelling van een schoolbegeleidingsdienst. Het college werd méér koopman schap toegewenst, omdat een raads voorstel tot verkoop van kleine per ceeltjes grond voor 3.50 per meter door G.S. niet was goedgekeurd en nu weer terug moet komen in de raad. De prijs moet 10,per me ter worden. Aan P. Rutten, Tangostraat te Venray, M. v. d. Zee, Rheden en B. Comelissen te Overloon werden bouwkavels verkocht te Overloon tegen een prijs van 41.58 per meter. De verkoop van een perceeltje achterterren van 360 m2 aan P. Ven- neker ging niet door. De raad stelde zich op het standpunt dat een bull dozer onzorgvuldig te werk was ge gaan en op dat percel bomen waren gerooid. Dat perceel-moest worden herbeplant. De algemene politieverordening werd aangepast o.a. dat het slui tingsuur in café's in de gemeente Vierlingsbeek in de toekoms ook 1 u. gaat worden met een mogelijkheid tot verlenging tot 2 uur. Geen bezwaar had de raad tegen het vaststellen van een nieuwe ge meenschappelijke re geling S treek- archivaat Land van Cuyk; tegen de gemeenschappelijke regeling Centra le Post Ambulancevervoer Oss; te gen de gemeenschappelijke regeling Woonwagenschap Noord-Oost Noord Brabant met de mogelijkheid tot re alisering van een klein kamp te Vierlingsbeek (5 standplaatsen]te gen de jaarrekening 1975 van de stichting Openbare Leeszaal en bi bliotheek; tegen de hernieuwde vast stelling van rechtspositieregeling ambtenaren; tegen de wijziging be zoldigingsverordening gemeenteper- soneel; tegen uitbreiding van de openbare verlichting in de Lang straat tot een bedrag van 17100,-; tegen aanschaf van brandweermate riaal als nieuwe brandslangen en brandweerhelmen tot een bedrag van 6315,—. De raad kreeg de mededeling dat de openbare aanbesteding voor de verbetering en reconstrucie van de Vierlingsbeekseweg op 4 augustus a.s. zal plaats vinden. RONDVRAAG Allereerst behandelde de raad een door bewoners van vakantiebunga lows „De Vers" aan de raad gerichte petitie, waarin de raad medewerking werd gevraagd voor.enkele maat regelen welke in dat bungalowpark waren genomen. Maar dat kwam an ders uit dan de indieners van de pe titie hadden beoogd, want over die petitie was niet het oordeel aan de raad, maar aan de beheerder. Het gemeentebestuur onderkende de moeilijkheid van de bungalowbewo ners maar dat gaf de beheerder niet het recht een stuk bos te rooien zon der toestemming Hier was door het college eën verbod uitgevaardigd, 't bos moest worden herbeplant. Om de beheerder een boete op te leggen ging het college te ver zoals door een der raadsleden werd gevraagd. Het gemotoriseerd verkeer zal met kracht uit de bossen worden ge weerd en dan zal de beheerder van het bungalowpark maar met het gemeentebestuur naar een oplossing moeten zoeken. He bestemmingsplan was met de behartiging van de be langen van iedereen vastgesteld, maar om op 2e Pinksterdag een bul- dozer te laten aanrukken ging ook het college te ver. Hoe het verder zal gaan om toch een oplossing voor het parkeerprobleem te vinden zal de toekoms uitmaken. Drs. van den Berg kreeg zijn in formatie omtrent de verkoop van te bouwen woningen in Overloon. Aan vankelijk had het gemeentebestuur medewerking verleend aan een pro- jektomtwikkelaar om een enquête te houden. Er zouden in het plan de Pritter 20 verkoopwoningen worden gebouwd. Toen echter de prijs uit de bus kwam vond het gemeentebestuur de prijs te hoog en de kwaliteit van de woningen voor die prijs te slecht, zodat het gemeentebestuur alle me dewerking opzegde met die project ontwikkelaar. In samenwerking met het ministerie van Volkshuisvesting is nu een plan in de maak om 64 woningen te bouwen in Vierlings beek en Overloon, waarvan 24 wo ningwetwoningen, 20 in de premie- secto en 20 voor de verkoop. Deze woningen zijn uitsluitend bestemd voor inwoners van de gemeente Vierlingsbeek. Medegedeeld werd dat het college alles zal doen om het bouwen dn de kleine kernen toch mogelijk te maken. Koopmans bracht nog de kermis- perikelen van Holhees ten tonele en over die mededelingen zal het colle ge nu kontakt opnemen met de ker misexploitant Broers. Vermelden wij verder nog dat voor de aanvang van de raadsver gadering de nieuwe brandweerauto van de gemeente Vierlingsbeek aan de raad werd gepresenteerd. Op het rijwielpad langs de Hors- terweg kwamen de bromfietsen, be stuurd door de 18-jarige P. M. irt Venray en de 16-jarige J. v. D. uit Venray frontaal met elkaar in bot sing. De duopassagier van de eerste bromfiets, de 18-jarige A. G. uit Venray en de duopassagier van de tweede bromfiets, de 16-jarige H. P. uit Venray moesten naar het zieken huis worden vervoerd. Op de Stationsweg kwamen de sturen van de bromfietsen van de 17-jarige A. B. uit Venray en zijn 18-jarige plaatsgenoot H. R. met el kaar in botsing. Beide bestuurders kwamen te vallen en liepen dusdani ge verwondingen op dat, ze naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd en aldaar worden opgenomen. VENRAY GROTESTRAAT 9a telefoon 3938 BOXMEER STEENSTRAAT 73 telefoon 1378 DEURNE De Martinet 17 telefoon 4750 CUYK KORTE MOLLENSTRAAT telefoon 3455 DE OPRUIMING BEGINT DONDERDAG 15 JULI EN EINDIGT OP 5 AUGUSTUS Alle veranderingen worden door ervaren vakmensen in onze eigen kleermakerijen gratis uitgevoerd, ook tijdens de opruiming.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3