Rabobank Twee gouden paren in een week te Venray GROOT klein Nakanfiegangers, nog even serieus voordat de pret begint. lil keukens in prijzen Grote belangstelling „Open Dag" gemeentehuis 120 geslaagden aan de Lagere Technische School LET OP ONZE 0PRUIMINGS ADVERTENTIE van volgende week Venrays Mannenkoor Den Dissel. Diefstal van dameskleding In een week zullen in Venray-kom twee huwelijksparen met goud kun nen worden gekroond. Zoals gebrui kelijk hebben wij beide echtparen bezocht om het een en ander uit hun leven te vernemen. Zoals bij alle andere paren worden wij telkenmale geconfronteerd mét gelukkige mensen die blij zijn nu te mcgen leven, genietend van een wel verzorgde levensavond, omringd door de zorgen van velen en die te rugblikken moeten konstateren dat er veel verloren is gegaan. Verloren is gegaan de gemoedelijkheid van vroeger, toen het vooral' mooi was te vertoeven in de eigen huiselijke haard, terwijl nu een andere vorm van ontspanning wordt gevonden. Blij zijn ze allen met de goed ver zorgde oudedagsvoorziening. Geluk kige mensen, die gaarne hun levens loop vertellen van al hun lief en leed. Of dat nu allemaal aan onze kolommen kan worden toever trouwd? Vergeet het maar veel leed bewaren de gouden paren in him eigen herinneringen. Ook nu weer moesten wij ervaren dat niet alles rozengeur en maneschijn is. DE DOORMANSTRAAT blijkt een goede straat te zijn voor de. ouder wordende mens; immers reeds driemaal mochten wij een be zoek brengen aan gouden echtparen in de bejaarden woningen in die straat Nu waren wij te gast bij het nog zeer vitale gouden paar i BILLEKENS-GIEBELS Piet Billekens (75) is geboren en getogen in Sevenum als zoon van een gardenier, zoals de tuinder in die dagen werd genoemd. Na het door open van de lagere school dachten 'zijn ouders dat Piet vaders stiel wel zou volgen, maar dat beviel hem al helemaal niet. Toen de kans kwam om bij een neef te gaan helpen op de boerderij greep de nu gouden bruidegom dat met graagte aan, te meer daar hij nu de kans kreeg om door zelfstudie iets meer te bereiken dan boer te blijven, 's Nachts werd er geleerd en gestudeerd en zondags werden er lessen gehaald in Bleriek, zelfs steno en boekhouden en ver geet vooral niet de typecursussen. Diploma's werden behaald en toen hij in 1920 'sKoningswapenrok moest aantrekken bracht die studie de eer ste rente op. Immers, hij kon de ka- derkursus volgen' en werd sergeant in het leger. Na zijn diensttijd te hebben vol bracht 'wist hij zeker dat hij niet meer op de boerderij of tuinderij zou terugkeren. Hij kréég een baantje bij Willem Winters in de Schoolstraat en ging met koffers textiel d'n boer op. Tot 1931 met de fiets, en dat van Venlo tot Mook, van Beugen tot Maasbree en van Siebengewald tot Milheeze. Het waren juist die bezoeken bij de vaste klanten dat hij ook hotel Gie bels in Overloon bezocht en daar langer bleef dan eigenlijk gebruike lijk was. Daar was dan ook een an dere reden voor. Immers op de doch ter van. de hotelhouder had hij een oogje. Wij mogen aannemen dat de uitzet van zijn bruid van Willem Win/ters uit Venray afkomstig was. In 1926 werd er getrouwd en in 1930 in de Paterslaan een eigen zaak begonnen welke zich zo wist uit te breiden da£ hij zelf vertegenwoor digers in dienst moest nemen. Zulk een goede naam had hij weten op te bouwen In 1931 werd een auto aangeschaft en gemotoriseerd bleef hij, totdat de Duitsers in 1941 zijn rijbewijs niet meer wilden verlengen WESTSINGEL 54 VENRAY TEL. 04780-28 51 Over die oorlog waren ook aparte verhalen te schrijven, want onder duikers wisten de weg ook te vin den naar de Paterslaan Op hun gou den feest zullen ze zeker verschijnen die nu nog dankbaar zijn aan dit gouden paar. Het winkelwoonhuis aan de Pa terslaan werd te klein en de bouw plannen in de Patersstraat zijn niet doorgegaan omdat de 'kans werd aangegrepen toen het Witte Huis aan de Langsraat te koop kwam. Hier hebben de echtelieden de winkel tot 1958 bedreven in welk jaar de win kel kon worden verkocht, mede om dat er geen opvolger was. De gouden bruid Nelly Giebels is geboren in Grave maar verhuisde op jeugdige leeftijd naar Overloon om dat haar ouders daar het bekende hotel Giebels exploiteerden. Om keuken en huishouding beter te le ren kennen en om geld binnen te brengen ging Nelly uit dienen bij burgers o.a. in Venray en daarvan heeft zij nimmer spijt gehad. Het kopje koffie dat zij thuis ser veerde aan de textielhandelaar Bil lekens is een goed kopje koffie.ge worden omdat het de basisheeft ge legd voor de verbintenis voor het le ven. Onvoorstelbaar is het voor de he dendaagse jeugd hoe dit 'echtpaar heeft moeten ploeteren voor hun da gelijkse bestaan; de mondjes gevuld te houden en zelfs de kinderen te la ten studeren. Er kwamen 9 kinderen en er ble ven er 7 in leven. Sjaak werd broe der missionaris en werkt reeds 20 jaar in Midden Amerika, nu in Ni caragua, maar hij zal zeker op het feest aanwezig zijn. De zes anderen zijn allen getrouwd en zullen met 19 kleinkinderen het gouden feest mee maken. Het feest wordt begonnen met een plechtige eucharistieviering in de Vredeskerk om. 2 uur Daarna wordt er vertrokken naar zaal „De Ruif' in Oirlo waar iedereen de gelegenheid krijgt het gouden paar geluk te wen sen van half zeven tot acht uur. Wat moeten wij van dit gelukkige en nog vitale gouden paar meer ver tellen? Dat de gouden bruidegom 9 jaar perfekt is geweest van de Der de Orde; lid van het Marialegioen en kollektant van de Paterskerk; dat ze nog altijd met vreugde terugdenken aan het gezellige familieleven dat zij mochten meemaken en dat ze gaarne vergeten de vele tegenslagen die ook zij te incasseren kregen. Dankbaar denken ze terug aan hun leven, dat ze gaarne zouden wil len overdoen, maar dan zo mogelijk anders. Ze hebben er geen spijt van dit te hebben mogen beleven en ze verheugen zich op die 13e juli a.s. EERSTE GOUDEN PAAR OP HET BRUKSKE Het kon niet uitblijven, ook in de nieuwe wijk het Brukske moest eens •het eerste gouden paar gaan feest vieren. Dat dit geen Venrays gouden paar is geworden demonstreert dë grote groei van Venray. Immers Venray telt onder zijn inwoners vele mensen die elders geboren en geto gen zijn, zoals dit paar dat uit Vlaar- dingen afkomstig is. Ook over dit gouden paar zouden kolommen vol te schrijven zijn, maar de eerlijkheid gebiedt ons een •kort verhaal te maken. Wij respec teren de wens van dit gouden paar dat wij niet uitvoerig hun levensloop ten tonele voeren, zoals wij dat van vele andere gouden .echtparen ge wend zijn. Het is echter een gelukkig paar dat blij is in Venray te mogen wo nen en hier te kunnen genieten van de zuivere lucht, welke in Venray en zeker in het Brukske nog voorhan den is. Vlaardingens lucht is verpest door de stank van vele bedrijven. Als men dan ook nog invalide is, en met de adem sukkelt, dan moet er zuivere lucht komen om dat te ver anderen. Wij die hier fti deze streek zijn opgegroeid weten niet Wat stank van industrie is, omdat Venray nog schone industrieën kent. FRANS FRATERMAN ((70) l bracht in Rotterdam zijn jeugd door en omdat zijn ouders nog al eens verhuisden kreeg hij veel van Ne derland te zien. Hij volgde de am bachtschool en werd bankwerker in de scheepsbouw en kwam via Am sterdam, Schiedam in Vlaardingen terecht. In 1962. werd hij invalide en toen hij 2 jaar geleden door zijn dochter, die in Venray woonde, onze stad leerde kennen bleef hij hief langer dan zijn vrouw wilde. Maar dat kwam omdat hij zich •hier herboren voelde. De zuivere lucht, het vele groen, maakte van hem een ander mens. De knoop werd doorgehakt en middels medewerking zowel van het Vlaardingse als van het Venrayse gemeentebestuur kon hij geholpen worden aan een flatje in de Mozartstraat op het Brukske. Hier wonen beiden nu ruim een jaar en hebben geen spijt naar Venray te zijn gekomen. VAN GRINSVEN MIENTJE werd geboren in St. Michielsgestel. Zij ging op vrij jeugdige leeftijd naar kennissen in Amsterdam en van dat bezoek aan Amsterdam bleef de wens hangen daar gaan te dienen bij burgers, zoals zovele meisjes van het platteland dat dé den. Bij de familie waar ze diende leerde zij haar iatere man Frans kennen en het werd „liefde op het eerste gezicht". Na een voorberei dingstijd van een half jaar werd er getrouwd. Het werd hard werken voor beiden in de krisisjaren, maar omdat de gouden bruid van nu ook haar handen niet verkeerd had staan en zelfs kostgangers wist te houden, konden de „eindjes" toch aan elkaar worden geknoopt. Vele tegenslagen moest dit echtpaar incasseren, voor al toen hun 32-jarige zoon in een ha ven in Amerika door een ongeluk om het leven kwam. Het heeft 16 dagen geduurd en wat niemand voor mogelijk hield kreeg de gouden bruid klaar. Het stoffelijk overschot werd naar Nederland gebracht om daar te worden begraven. Wat moeten we van dit gouden paar nog meer vertellen? Dat de gouden bruidegom de erenaam heeft gekregen van opa en dat de gouden bruid de naam heeft gekregen van Mientje Bakgraag .Deze naam heeft ze met ere verdiend door haar koke rellen Geen recept is te ingewikkeld of het moet geprobeerd worden. Dat heeft ze altijd gedaan haar hele le ven lang. Op nog een ander gebied is ze een ware kunstenares en dat is smymaknopen. Prachtige tapijten vullen haar flatje. Moeten wij nog vertellen dat bei de echtelieden zich sinds hun komst naar Venray zeer gelukkig voelen en dat ze ons vroegen vooral te zeg gen hoeveel respect ze hebben voor het Venrayse gemeentebestuur om wat ze doet aan de groenvoorzienin gen en de speelplaatsen voor de jeugd. Daar kan zelfs het westen van het land een voorbeeld aan nemen. Natuurlijk zijn ze tevreden, maar toch hebben ze nog één wens en dat is, dat ook de volkstuintjes in Ven ray gerealiseerd zouden kunnen werden. Die enkele meters grond voor eigen teelt met 'n klein schuil hokje daarop zou hun leven veraan genamen. Dat hebben ze in het wes ten van het land en dat hebben ze in Venray nog niet kunnen ontdekken. Ze hopen nog eens te kunnen ver huizen naar een flatje op de begane grond of naar een bejaardenwoning. Eén nadeel is het, dat de flatjes op vier hoog zo klein zijn. Als er bezoek komt is er geen ruimte. Nu hebben ze de zorg voor hun gouden feest, dat op vrijdag 16 juli a.s. zal worden gehouden in de Wiekslag op het Brukske. Daar kan men terecht om het gouden paar ge luk te wensen van 2 tot 4 uur. Terugblikkend over hun 50 jaar lief en leed zeggen ze dankbaar te zijn, temeer daar het 35-jarig huwe lijksfeest werd gevierd omdat de gouden bruidegom de 40 wel niet zou halenZo ook de 40e en de 45. Beiden zouden het jammer gevon den hebben als ze Venray niet ont dekt hadden, want in Venray begin nen ze weer te leven. Men zou eigen lijk zeggen aan hun tweewde of der de jeugd; Misschien kunnen we nog iets voor u doen: een ideale reisverzekering afsluiten een rechtsbijstand- en annuleringsverzekering regelen of een aanvullende Casco-verzekering voor de auto in orde brengen u gaat naar Italië, dan hebben we voordelige benzinebonnen u kunt zich bij onsopgeven als lid van de Wegen wacht en de ANWB we kunnen zorgen voor vreemd geld, reischeques, Eurocheques en de Internationale Reis- en Krediet brief van de ANWB en voor een safe loket waarin uw kostbaarheden'en waardepapieren veilig zijn. Van belang voor u? Dan zien we u voor 't vertrek vast nog wel even bij de Rabobank! geld en goede raad Ondanks de tropische hitte hebben zondag j.l. zeer velen van de gele genheid gebruik gemaakt om het tot gemeentehuis verbouwde voormalige kloostercomplex „Jerusalem" aan de Maasheseweg te bezichtigen. 's Morgens werden ruim 450 be langstellenden geteld en 's middags werd dit aantal nog overtroffen. Al les bij elkaar hebben ongeveer dui zend Venrayers het nieuwe huis van de gemeente bezocht. Hoewel alle gemeentelijke diens ten reeds op 10 mei j.l. onder het ge zamenlijke Jerusalemdak zijn geko men is de inrichting en de aanleg rondom het gebouwencomplex nog niet helemaal op orde. Hier en daar moet op de kantoren, in de spreek kamers en vergaderzalen het meu bilair nog worden aangevuld, terwijl oök de gordijnen nog moeten wolf den gehangen. De entreepartij van af de Maasheseweg is weliswaar be gaanbaar ,doch de laatse hand, wel ke o.m. zal bestaan uit de. groenaan- leg, moet worden worden gelegd. Desondanks waren de vole belang stellenden vol lof over hetgeen in vrij korte tijd hier tot stand was ge komen. Zowel 's morgens als 's middags kwamen veel zusters Ursulinen kij ken naar hetgeen van hun voormali ge klooster was gemaakt. Uiteraard kwamen bij hen vele herinneringen boven, maar allen waren bijzonder blij, dat dit mooie gebouw thans een belangrijke plaats in de Venrayse gemeenschap heeft gekregen. Met name waren zij getroffen door het behouden door de architekt van de kloostersfeer in de bestuursvleugel, al betreurden zij het dat' het fraaie houden beeld van David (nog) geen plaats had gekregen in de hal van de voormalige entree. Iedere bezoeker was er van over tuigd, dat het gehele gemeentelijke apparaat een prachtig onderdak heeft gekregen en meer dan eens werd de wens geuit het gemeente huis nog eens maar dan op een minder warme dag voor belang stellenden open te stellen. Hoewel aan het jubileum als zo danig geen extra aandaeht werd geschonken, werden voor de 25e maal diploma's uitgereikt'aan de geslaagden van de Lagere Tech nische School te Venray. Het werd een feestelijke bijeenkomst in aanwezigheid van het school bestuur, docenten, ouders, geno- - digden en uiteraard de geslaagden zelf. Namens het schoolbestuur werd een welkomstwoord gespro ken door de heer Knoet. Hij druk te de geslaagden op het hart dat ondanks de economische krisis de vraag naar vakbekwame werkers blijft bestaan. Het behalen van 'n diploma betekende volgens hem geen einde, maar een start. De namen der geslaagde jongelui hebben wij reeds vorige week in dit blad vermeld. Ook de heer A. Hijl, direkteur van de school legde in zijn toespraak een zware nadruk op het feit dat men dit diploma niet moet zien als het .einde, doch als een begin. Met een paar uitspraken, zeer re cent gedaan door twee topfiguren een van het ministerie van sociale zaken en een van het ministerie van onderwijs en wetenschappen toonde hij aan hoe verschillend op dit moment over onderwijs en oplei ding wordt -gedacht. Daarbij stelde de heer Hijl, dat er ook nog steeds een duidelijke tegenstelling is in de opvatting over opleiding tussen on derwijs en bedrijfsleven. Feit noem de hij, dat in het afgelopen jaar in onze streek deze problematiek ter bespreking is gebracht in een sa menwerking tussen het bedrijfsleven en het onderwijs. „Als onderwijsinstituut zullen wij de ontwikkelingen nauwgezet blij ven volgen, wetende, dat verande ringen van onderdelen wel moeten blijven passen in het totaalplan", al dus de heer Hijl, die er verder op wees, dat het komende schooljaar een verdere differentiatie en indivi dualisering op de L.T.S. in. Venray zal worden doorgevoerd in het be lang van de leerling en zijn oplei ding. 120 GESLAAGDEN Werden het vorig jaar diploma's uitgereikt aan de laatste leerlingen gen van de driejarige opleiding, deze keer werd het een uitreiking voor leerlingen met een vierjarige opleiding. Volgens de hfeer Hijl zal er volgend jaar opnieuw een ver andering zijn, n.1. het afleggen van het examen op een A-, B- of C- niveau. "Van de 120 leerlingen, die het di ploma ontvingen, gaan in totaal 70 leerlingen doorstuderen, terwijl 50 gaan proberen een arbeidsplaats te vinden. 27 leerlingen willen een M.T.S.-öpleiding volgen, 4 willen een T-stroomopl eiding op L.T.O.- niveau, 40 leerlingen willen een 2e of 3e LB.O.-diploma halen. Drie leerlingen werden voor het voetlicht gehaald voor hun inzet in het afgelopen jaar. Zij werden de gehele schoolgemeenschap ten voor beeld gesteld. Het waren Frenkie Huwaë, Bert Neuvel en Peter Jans sen, die voor hun prestaties een ge schenk ontvingen. Namens de leerlingen werd een kort dankwoord gesproken door On- no van Meurs. Zaterdagavond 3 juli draait een onzer d.j.'s en wel Hay Swinkels i. v.m. het le lustrum van Free Whee- lin en dat van hem zelf, wat op deze dag valt, een avondje muziek. Speci aal dagene dat in de afgelopen vijf jaar in de soos te horen is geweest. Dit geheel varieert dus van gouwe ouwe tot de nieuwste platensucces- sen. Dit wordt dus een avond voor de ware muziekliefhebber. Komen dus Verder is er nog wat nieuws over 'het aanstaande tuinfeest: V Op 10 juli (zaterdag) begint om 20.30 uur een optreden van de blues formatie „Barrelhouse"/ Dat is een jonge groep waar je 'U' tegen zegt. Tieneke Schoenmaker, de verrasen- de ontdekking van de groep, onplooi-- de zich in korte tijd tot een zangeres; van formaat, met een geheel eigen i sfeer. De groep 'kwam met haar int contact op een sesion in Alkmaar.. De basis van de band wordt gevormd l door drie leden van de voormalige; Oscar Benton Bluesband. B. BaiJ.y (piano), Johnny la Porte (gitaar) ati Jay Walker (bas). Uit de formatie „Head over Heals" is afkomstig tie drummer Bob Dross Na een paan" jaar hard-rock te hebben gespeeld!, voelt hij zich nu uitstekend thuüï in de blues. De eerste LP. van Bar relhouse is begin maart 1975 uitge komen en hun tweede ligt nu in de platenwinkel. De titel is „Who's mis- - sing". Op deze beide platen kan me»n naast het sublieme spel van Johnny op de gitaar, de sfeer en het enthoiii- siasme terugvinden die zo kenmer kend is voor life-optredens. De kosten zijn voor deze avond voor leden 2.50 - voor niet leden 4,— Volgende week vind je in dit blad het gehele programma van 't tuin feest. Donderdag 1 juli om 19.30 uur ex tra repetitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Om 21.30 uur kwartaalbespreking. Zondag 4 juli van 11 - 12 uur ex tra repetitie voor de nieuwste leden. Donderdag 8 juli om 19.30 uur ex tra repetitie voor bassen en baritons en om 20.00 uur voor het gehele koor. Zaterdag 3 juli opluistering Eucha ristieviering b.g.v. 25-jarig huwelijk van ons lid C. Heindermans. Tijdstip van bijeenkomst wordt nog bekendi gemaakt. Donderdag 15, 22 en 29 juli geen repetitie vanwege vakantie. v Afmeldingen uitsluitend bij de hr. H. Gommans, Niessenstraat 7, telef. 2687 of bij hotel Almonda tel. 5777. Tot nader bericht is er geen repe titie. Aan allen een prettige vakantie toegewenst met veel mooi weer. Ho pelijk zien we elkaar na de vakantie an goede gezondheid weer terug. Wilt u zo vriendelijk zijn om de di verse kerkdiensten in de gaten te houden, zoda ook tijdens de vakantie deze waardig kunnen verzorgd wor den. Zaterdag 3 juli is er weer 'n grote disco-avond. Doordat jullie allemaal vakantie hebben, hebben we beslo ten om in de vakantie voor alle leef tijden disco-avohden te houden. Dus iedere 14 dagen disco voor iedereen. Denk jullie nog aan de jeugdwie- lerronde? Heb je interesse, vraag dan eens om meer inlichtingen. Tot ziens, en prettige vakantie. WIJKCENTRUM NOORD WEST A.s. vrijdag 2 juli heeft de wijk raad als afsluiting van het seizoen een Beierse avond georganiseerd in het Trefcentrum aan de Ursula- straat Deze avond begint om acht uur en wordt muzikaal verzorgd door de Fi- delen Rosentaler. De maniak, die tijdens de warme dagen in het verleden, het gemunt scheen te hebben op te drogen han gende dameskleding, als bikini's, b. h.'s en ondergoed, is weer in aktie gekomen. Bij de politie kwamen een 5-tal meldingen binnen van diefstal van te drogen hangende dameskle ding. De politie kan voorshands maar een goede raad geven: haal uw was goed 's avonds binnen!

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3