Boek van de Maand: Rank Xerox ziet af van zijn optie op industrieterreinen f 150,80 gemeentelijke notities en mededelingen ATLETIEK BEDRIJFSVOETBAL DUIVENSPORT JEUGDRONDE NOORD LIMBURG NU een electronische wetenschappelijke rekenmachine voor iedere scholier Adler 88F van f 245,- nu ind. btw Tropendienst bij de gemeente Denk eens aan de gemeentelijke aanplant Weer rust op vliegbasis Yredepeel Meedenken overeen ijsbaan Hinderwet NAGEKOMEN SPORTBERICHTEN Boekhandel van den Munckhof Grotestraat Geslaagd R.K. Scholen gemeenschap „Marianum" Kantoor Gezinszorg binnenkort aan de Westsingel boekhandel van den Munckhof bv Grotestraat 28 RnaJc Xerox heeft het gemeentebestuur laten weten af te zien van zijn optie op ongeveer 30 ha industrieterrein nabij het bedrijf aan de Maasheseweg, omdat het voorlopig genoeg heeft aan de 10 ha (vloeivelden), die het in eigendom heeft. Deze mededeling van burgemeester Defesche deed met name de heer v. d. Locht vermoe den, dat de aankoop van 5.82.50 ha bosperceel van de heer C. Ong te Venlo ten behoeve van het indusr ie terrein „In de Witte Ven nen" niet nodig was. Maar zo gemakkelijk lag de zaak nu ook weer niet Op de eerste plaats stelde de raadsvoorziter, dat door het afzien dcor Rank Xerox van de optie de gemeente geen vierkante meter industrieterrein rijker werd, omdat deze gronden in handen zijn van particulieren. iA Bovendien ging de voorkeur van het college uit naar de Witte Vennen omdat men hier industrieterrein kan aanbieden met een spoorwegaanslui ting. Genoeg stof derhalve voor een uit voerig ediscussie rond het voorstel tot aankoop van de grond in Oos trum. Daar was b.v. Mevr. Poels-Peters die haar ongenoegen uitsprak over de uitbreiding van het Oostrumse in- dustrieenrein (waarop Nestlé en Carl Freudenberg al zijn gevestigd) om dat natuurgebied verloren ging. Dan de heer Konings, die vreesde voor verstoring van rust en milieu nabij Nieuw Spraeland. De heer v. d. Locht vervolgens, die veronderstel de, dat de gemeente industrieterrei nen genoeg had op de Hulst en aan de Maasheseweg en de heer van Val kengoed tenslotte, die nog niet zag, dat de gemeente de percelen voor en naast het aan te kopen perceel kon verwerven. De heer van Valkengoed werd door wethouder Loonen uit de droom geholpen met zijn mededelen, dat de gemeente bijna rond was met de betreffende grondeigenaren. De heer Konings werd gerustgesteld omdat met de bezwaren van Nieuw Spraeland zeker rekening wordt ge houden bij de keuze van het soort industrie. Bleef levensgroot de vraag han gen, wat er gebeurt met de optie- grond van Rank Xerox. De heer v. d. Locht meende, dat de gemeente in ieder geval de eigendom moest zien te verwerven maar vreesde, dat het gemeentebestuur hier niet met „de grote jongens" in de clinch durfde. Burgemeester Defesche stelde met nadruk, dat de gronden aan de Maasheseweg geen volledig alterna tief zijn voor de Witte Vennen. „Wij proberen deze gronden in ons bezit te krijgen, zonder bang te zijn voor de grote jongens, die thans eigenaars zijn", zei hij, maar hij voegde er aan toe, dat met de onderhandelingen en eventuele onteigeningsprocedure ja ren voorbij zouden gaan, zonder dat de gemeente industrieterrein voor handen had. Omdat de burgemeester had gewe zen op de mogelijkheid van spoor wegaansluiting bij de Witte Vennen, dacht de heer Konings aan de moge lijkheid hier een laadstation te ves tigen van de vuil afvoer maatschap pij VAM. Maar bij deze suggestie vond hij burgemeeser Defesche dwars op zijn weg. Hij noemde de suggestie van de heer Konings een theoretische vraag, waaraan hij persoonlijk nooit zou meewerken. Bovendien richt het be leid in Noord Limburg met betrek king tot het vuitstorten zich op het inrichten van regionale stortplaat sen. En na al dit heen en weer gepraat besloot de raad toch over te gaan tot aankoop van de grond „In de Witte Vennen", waarbij mevr. Poels-Peters nog de geruststellende mededeling kreeg, dat de koop echt niet zal doorgaan als Gedeputeerde Staten het niet zien zitten met het indus trieterrein op die plaats. Voor de duur van de thans heer sende hittegolf is ten gemeentehuize de tropendienst ingevoerd. Dit bete kent, dat de gemeentelijke diensten in ieder geval tussen 's morgens half zeven en 's middags een uur volledig bemand zijn. Het kan derhalve ge beuren, dat men na de middag be paalde ambtenaren ook telefonisch niet kan bereiken. De jonge aanplant in de gemeen telijke plantsoenen lijdt onder de grote droogte en de geweldige hitte. Vandaar 't verzoek van de gemeen telijke plantsoenendienst aan de in woners af en toe eens een emmertje water te geven aan de jonge planten. Het is een kleine moeite om de kwij nende plantjes door deze droge pe riode te helpen. De commandant van de vliegbasis Volkel heeft meegedeeld, dat de rustpauze op vliegbasis Vredepeel niet is van 1 juli tot 18 juli, maar van 25 juni tot 23 juli. Daarna wordt ex weer gevlogen van deze basis. Misschien dat in deze dagen de hunkering naar wat koelte de afde ling Sportzaken aan het denken heeft gezet over een ijsbaan. Feit is, dat nagegaan wordt waar eventueel in de komende winter zal kunnen worden geschaatst. De ver schillende mogelijkheden voor open water en onder te spuiten percelen zijn geïnventariseerd. Degenen, die ideeën hebben over het realiseren van een ijsbaan kun nen zich in verbinding stellen met de afdeling Sportzaken, gemeente huis Maasheseweg 1, tel. 3838, toestel 242. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P van Rijswijck, Blankenberg 8 Leunen, om vergunning tot uitbrei den en wijzigen van een pluimvee houderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Blanken berg 8, Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 622. Schutterij 't Zandakkar - Gilde S. Jan, St. Ursulastraat 60, Venray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een schietinrichting waar met de buks op 'n schiethoorn wordt geschoten, (zgn. oud-Limburg schie ten op de hark). Adres inrichting: Geysterseweg 29, Oostrum, kadas traal gemeente Venray sectie D nr. 281 (ge d). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een leder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking Inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De Ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 21 juli 1976 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij In persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; d. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 2 juli 1976. Wü verzoeken de inzenders van sportberichten zich te willen houden aan de regeling: inleveren voor dins dagsmiddags 12 uur. Dank u. VENRAY-REGIO Het bestuur had de beslissing over deelname aan de wedstrijden voor junioren C en D en pupillen A en B welke zondag jl werden gehouden overgelaten aan de ouders. Alléén Raymond David gaf er toch de voor keur aan om zich aan te sluiten bij de ca. 100 deelnemers, en met succes. Öp de driekamp werd hij 7e met 1481 p., dankzij 7,8 sec. op de 40 m (5e), 3.05 m bij het ver (7e) en 23 m bij bal werpen (3e). De 1000 m roffel de Raymond af in de mooie tijd van 3.46.3 min. hetgeen hem de eerste plaats en een 'gouden' medaille op leverde. Trainingen In de maand juli (vanaf 2 juh dus) is er géén trainen voor de junioren C en D en de pupillen. Voor de seni oren en junioren A en B is er vrij trainen. Vanaf 4 augustus zijn de trainingen weer normaal. SLOTWEDSTRIJD Het selectieelftal van de Venrayse Bedrijfsvoetbalcompetitie heeft de sluitingswedstrgd met 4-0 ruim ge wonnen. De scheidsrechters, kampi oen afd. Horst-Venray, boden aan vankelijk nog behoorlijk tegenstand, maar naar mate de eerste helft ver streek, bleken de BVCers over een betere conditie te beschikken. On danks de tropische temperatuur is er in een hoog tempo gespeeld; met het selectieelftal het meest in de aanval, omgezet in een 1-0 voor sprong voor de rust. Na de welverdiende thee lieten de krachten van de v^at oudere scheids rechters langzaam na en werd de stand geleidelijk opgevoerd tot 4-0. Wat Hay Achten met zijn mannen ook probeerden, niets mocht baten. Een doelpunt zat er voor hen jam mer genoeg niet in. Vermeld dient nog te worden dat dit treffen 'n bij zonder sportief verloop had (niet an ders verwacht, red.) Na afloop reikte competitieleider A. van Sande de prijzen uit. Hij dankte allen, o.a. voor de sportieve inzet. Het moest hem wel van het hart dat de schorsingen uit de laat ste wedstrijden niet nodig geweest waren. Met bloemen voor de kampi oenen en de nodige pils voor de ver dere aanwezigen, werd deze compe titie besloten. N.B. Niet alle bekers zijn vrijdag jl afgehaald, te weten: 6e prijs Her- mus; 9e prijs St. Anna. Deze kunnen alsnog afgehaald worden bij dhr H. Lenssen» Roosevëltstraat 3 Venray. P.D.V. DE ZWALUW Uitslag wedvlucht Melum 20 juni E. Oudenhoven 1; A. de Riet 2 20 38 83; W. Lormans 3 18 36 63; Jos Kersten 4 53 91; H. Phlipsen 5 15 21 30; Munckhof-Pcels 6 32 75 78 88; Gebr. Veesten 7 10 33 86; Jac Arts 8 17 51 61; M. Loonen Zn 9 26 59 79 80 85; J. Derks 11 42 70; J. van Ha ren 12 28 41 55 71 72; Basten-Smits 13 44 46 66; G. van Houdt 14 16 84; E. Vermeulen 19 23 40 50; Jac Kus- ters 22 43 56 64 87; Jac Boom 24; A. Willems 25 69; J Heiligers 27 35 74; B.B. 29 52 57 62 65; Jos en Piet 31 34 49; Chr. van Hoof 37 47; L. Willems 39 54; C. Donders 45; P. Philipsen 48 58; Drabbels 60 77; H. Lucassen 67; Gellings 68; J. Jans sen L 73 89; P. Manders 76; Henk Wegh 82; J. Basten 90. Uitslag wedvL St. Vincent 18 juni Basten-Smits 1 22; L. Poels 2 10 11 24; Henk Wegh 3 4 7 21; J. van Ha ren 5 15 23; Jos en Piet 6; H. Phi lipsen 8 20; BB 9; W. Lormans 12; A Janssen 13 16; A. de Rit 14; J. Custers 17; Gebr. Voesen 18; L. Wl- lems 19. Mandendienst St Diziers op 4 juli: J. van Kessel, A Linssen, GP. Smits en P. Smits. Heverlé 4 juli: W. Arts Zn., A. Smits, L. Willems en H. Vermeulen. De Jeugd wielerronde van Noord- Limburg, die gehouden zal worden van 20 tm 24 juli a.s. belooft weder om een succes te worden. De ronde-opzet is vrijwel gelijk aan die van het vorig jaar. Dit jaar zullen er ongeveer 250 kinderen aan meedoen; kinderen van 10 tm 12 jr uit geheel Noord Limburg. Er zal ongeveer 200 kilometer door geheel Noord Limburg gefietst wor den, verdeeld over 5 dagen. De bedoeling van deze jeugd wieier ronde is in de eerste plaats om de deelnemers een beter beeld te ge- Walt Disney - Van Mickey Mouse tot Disneyland. Een pracht van een boek dat u de werkelijkheid toont van een fantastische wereld. Met meer dan 300 illustraties, veelal in kleur Nüf 13.50 Na 3 juli: f22,50 ven van de provincie waarin ze wo nen en om hen daardoor een alter natieve vakantiebesteding te geven. Het wedstrijd-element is echter aan wezig in de vorm van een individu ele tijdrit, en behendigheidsrit, een cycle-cross en een ploegen-tijdrit. Dit alles wordt dan verwerkt in het klassement. De ploegen die meedoen aan deze rende worden gesponserd door 't N. Limburgse bedrijfsleven, terwijl er cok enkele jongerencentra hebben toegezegd een ploeg te zullen adop- eren. Eventuele belangstellenden m. b.t. de sponsoing van een ploeg kun nen nog altijd kontakt opnemen met het Regionaal Jeugdcentrum te Ven ray, teL 04780 - 3676. Graag zo vlug mogelijk. Ook komt het organisatie- team tractaties in de vorm van si naasappelen, limonade enz. tekort. Eventuele gegdadigden om dit euvel uit de wereld te helpen kunnen het voornoemd nummer bellen. Veder hoopt het organisatieteam alle belangstellenden op de hoogte te houden omtrent de gang van zaken, o.m. door mededelingen in dit blad. Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen slaagde de Venrayer Peter Goumans cum laude voor het kan didaatsexamen rechten. Aan de R.K. Scholengemeenschap vcor LBO en MBO .Marianum" zijn voor: L.L.O. 4: Jj Abeh, M. Croymans, B. Drüg- gen, J. van Dijok, M. van Els, M. Geerets, P. Janssen, P. Janssen, L. Jenneskens, C. de Jongh, G. Langen- kamp, E. Louvet, M. v. d. Putten, W. Reijnders, B. Teunissen, J. Willems, W. Willems. LH.N.O. 4: I. Claessens, P. Cox, A. Groot, P. Hendriks, J. Hendriks, G. Janssen, I. Kuijpers, A. Maas, H. Mommen, A. van Pirlo, C. Pluk, M. Poels, M. Sohwachöfer, J. Vermeulen, A. Ver- steegen, H. Vullings, P. Wiilmsen, P. Wijnhoven, Y. Hoogers. •b. M. v d. Berg, M. Duijkers, H. v. Enckevort, E. Engelen, P. Hoex, M. Jenneskens, A. Moorrees, J. Nooijen, J. Pennings, A. Pouwels, H. Rongen, P. Rütten, J. van Schijndel, B. Slie- ker, C. vd Sterren, H. Willems. c.H. Claessens, M. Cox, G. Duijf, T. Jacobs, J. Janssen, C. Janssen, C. Jansen, A. Jenniskens, C. van Kem pen C. Kessels, W. Koppes, P. van Meijel, A. Nissen, H. Nabuurs, M. Raaymakes, J. van Schijndel, H. Staaks, A. van Vegchel, M. Wijnho ven. d. S. Arts, H. Cremers, W. van Dijck, M. Driessen, T. Hendriks, J. vd Kreeke, Y. Meijboom, A. v. Mil, T. Nabben, P. Nellen, M. van Os, A. Peeters, W. Pelzer, P. Pouwels, W. Pouwels, A. Reijnders, M. Strijbos, P. van Tilburg, L. Voss, A. de Vries. KINDERVERZORGING/ JEUGDVERZORGING F. vd Berg, A. Claessens, H. Cuppen, R. Deenen, A. Evers, L. Gerats, B. Gerrits, L. Gooren, M. van Heijster, H. Jacobs, M. Keizer, M. de Lauw, P, Manders, L. van Mullekom, W. Poorts, J. Timmermans, P. v Vegchel B. Verheijen, M. Vermeer, V. Vloet, A. Arts, P. Beurkens, L. Cleven, M. Comelissen, W. van Els, Y. v Gis teren, J. Hoeijmakers, I. vd Honert, H. Jaegers, G. Janssen, G. Janssen, H. Joosten, A. Kallën, J. vd Kant, P. vd Kant, J. Michels, J. Nelissen, C Smedts, J. Claessens, W. Claes sens, M. Cox, B. Hendrickx, M. Her mans, E. Hendrickx, W. v.cL Heuvel, E. Hubers, J. Jansen, V. Rameckers, M. van Rens, G. Tax, H. Toonen, G. Tegels, T. Verstappen, E. Willems, M. Wijgerde, A. Weijmans. VORMINGSKLAS: E. Achten, A. BarteLs, J. Fleurkens, J. Goumans, J. Graafsma, B. Groe- Koch, M. Poels, A. Swinkels, J. Tac- nendijk, H. Janssen, M. Janssen, E. ken, M. vd Zandt, C. Arts, M van de Broek, J. Gijsbers, C. Janssen, M. Kuunders, H. Kuijpers, A. Lom me, H. van Montfoort, H. van Nunen, M. van Osch, E. Reijnders, H. de Wit, W. Vors termans. ORIËNTERENDE VERZORGENDE BEROEPEN A. Dings, B. van Griensven, H. Hen drickx, M. Koenen, H. Koonings, M. Kusters, M. Manders, G. Peters, W. Philipsen, H. Swinkels, A. Sijben, J. Verhees. MACHINESCHRUVEN M. Deters, T. Kessels, F. Franssen, D. Peeters, L. Philipsen, F. Jansen, G. Janssen, J. Daniels, J. Marcellis, J. Marceililis, P. van Well, H. Helle gers, W. Swinkels, H. Martens, E. Litjens, P. van Dijck, J. Eibers, A. Franssen, C. Claessens, E. Voermans, H. Willems, J. Wismans, P. vd Zan den, P Alders, M. Arts,. G. Weerts, J. Camps, P. de Lauw, G. vd Venne, M. Aerts, G. Nellissen, M. Hendrix, P. Pluk, C. Litjens, A. Janssen, M. Reijnders, M. Claes, M. Weijs, H. Stoks, M. Wijnhoven, P. Duykers, J. Beekers, P Huybers, G. Janssen, M. Litjens, F. Janssen, C. Hubers, M. Klein O vermeen, M. van. Gerven, H. van Velthoven, G. Janssen, J. vd Be- kerem, M. Manders, W. van Mil, J. Salomé, P. Hoex, P. Janssen, C. van Kempen, C. Jansen, H. Cremers. HOOGSTE PUNT BEREIKT BIJ DE NIEUWBOUW GEZINSZORG GOEDKOPER DAN U DENKT Na een lange en moeilijke periode - die meer dan vijf jaar geduurd heeft - kon in december 1975 be gonnen worden met de bouw van 'n kantoorgebouw voor de Stichting Katholieke Gezinszorg Noordelijk Limburg. De bestemming van dit gebouw is: het centrale kantoor voor direktie, staf en administratie van de gehele stichting, en werkkantoren voor de plaatselijke leiding in de gemeente Venray. De werkoppervlakte van het nieu we gebouw is ongeveer 480 m2. De dagelijkse bezetting van het kantoor zal ongeveer 16 personen zijn, ter wijl bij de stichting momenteel zo'n 300 personen werkzaam zijn. De aannemingssom is 364.000, De Gezinszorg hoopt begin novem ber a.s. de offieële opening te ver richten. De Gezinszorg geniet dit jaar een grote belangstelling, die zeker niet aLtijd positief is. Wij denken alleen al aan een grot kop in een krant van april van dit jaar: „Gezinszorg gaat nu 5,50 per uur kosten". De schrik sloeg de mensen om het hart die toen gezinszorg ontvingen of moes ten gaan onvangen..... De werkelijk heid ligt wel heel anders. Wanneer men Gezinszorg ontvangt dan betaalt men sinds 19 april van dit jaar naar draagkracht. Dat wil zeggen: de bijdrage van het gezin wordt vastgesteld aan de hand van het inkomen. Dit is een algemene re- gelings van het ministerie van CRM die geldt voor geheel Nederfand. Dit betekent in feite dat 40°/a van de mensen nu minder betalen dan vóór 19 april; 50% dezelfde kosten hebben als voorheen en dat slechts 10 procent het maksimum bedrag van 5,50 per uur betalen. De terug houdendheid, die bij menigeen ont stond, is dus ongegrond met betrek king tot de financiële konsekwenties. De Gezinszorg hoopt dan ook dat de gezinnen over hun aarzeling om gezins- of bejaardenzorg aan te vra gen heen zullen zijn U kunt de leid(st)ers elke werkdag van 9 tot 10 uur bereiken; in Venray Hofstraat 14, telefoon 04780 - 1108; in de Maasdorpen op het gemeente huis in Brcekhuizenvorst, telefoon 04763 - 1736. SPREEKUREN MAATSCHAPPELIJK WERK, GEZINSZORG EN BEJAARDENHULP IN DE GEMEENTE VIERLINGSBEEK Algemeen Maatschappelijk Werk: Dhr. Janssen, Overloon tel. 04788-720 Spreekuur op ma., di., wo. en vr. van 9.00 - 10.00 uur. Dhr. Buddemeyer, Vierlingsbeek tel. 04781-549. Spreekuur op wo., do. en vr: van 9.00 - 10.00 uur. Dhr. Grijns, Gezinszorg, VierLbeek tel. 0481-549. Spreekuur op ma. en vr. Op do. te Boxmeer van 9.00-10.00 uur, tel. 08855-3244. Mej. Op 't Laak, Bejaardenhulp VierUngsbeek, tel 04781-549 Spreekuur op di, do. en vr. Op ma. en wo. van 9.00-10.00 uur te Boxmeer, tel. 08855-324(4. Tijdens de vakanties geldt de vol gende regeling: Algemeen Maatschappelijk Werk: Dhr. Janssen, Overloon: afwezig van 28 juni tot 12 juli. Vervanging spreekuur door dhr. Buddemeyer op ma. en di. te Boxmeer, teL 08855- 3244 en op wo., do. en vr. te Vier lingsbeek, tel. 04781-549 van 9,00 - 10.00 uur. Dhr. Buddemeyer: afwezig van 26 juli tot 11 aug. Vervanging spreek uur door Dhr. Janssen, Overloon op ma., di., wo. en vr. van 9.00 - 10.00 u. tel. 04788-720. Op do. Boxmeer tel. 08855-3244. Gezinszorg Vierlingsbeek: Dhr. Crijns: afwezig van 19 juli tot 2 aug. Vervanging spreekuur door Mevr. Miedema, Wanroy, teL 08859- 1444, op ma., di., wo., do., vr. van 9.00 - 10.00 u. Bejaardenzorg Vierlingsbeek: Mej. op 't Laak: afwezig van 2 aug. tot 23 aug. Vervanging spreekuur iedere morgen van 9.00 - 10.00 uur Buro Boxmeer, tel. 08855-3244.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 11