Jeugd van Leunen nam nieuw onderkomen feestelijk in gebruik Openbare kleuter- en basisschool,De Flieref luit' officieel geopend HELMONDS Avondopleiding AVONDCOLLEGE voor MAVO en HAVO Bestuurscommissie akkoord met krediet van plm. 3 ton voor verbetering jeugdaccommodaties Bondsconcours Limburgse Bond van Tamboerkorpsen in ,De Wetteling' GROOT klein Dansmiddag voor bejaarden Venrays Mannenkoor in keukens in prijzen Geslaagd Onder een gestaag neervallende regen werd zondag 't nieuwe jeugd- onderkomen in Leunen officieel ge opend. Dank zij de inzet van velen heeft het oude schoolgebouw een ware gedaantewisseling ondergaan. De jeugdige werklozen hebben hier hun werk beloond gezien door de dankbaarheid van de Leunse jeugd verenigingen, ongeacht of dit nu de wandelclub is of de jongerensoos „Puree" of andere georganiseerde jeugdverenigingen. Want eindelijk was een einde gekomen, met name voor Puree, aan omzwervingen Via de Gussenstraat en de Zuivelweg, terwijl ook de andere jeugdorgani saties nu eindelijk een voor deze tijd verantwoord onderkomen hebben gevonden. Bovendien zagen zij ook hun eigen werk beloond, want in zelfwerkzaamheid is hier veel ver richt Wethouder J. van Oers begaf zich via een door de wandelclub gevorm de erehaag naar de ingang van het gebouw waar de fanfare van Leu nen-VeulenHeide er dapper op los blies. In zijn welkomstwoord zei de heer Manders veel dankbaarheid te heb ben voor het gemeentebestuur, voor de inzet van de jeugdige werklozen en voor de stuwende kracht Vyan Piet Bisterveids.' Voordat hij de officiële opening verrichtte liet de heer van Oers ver manende woorden horen aan het adres van degenen, die rondstrooi den, dat het jeugdonderkomen een donkere kroeg zou zijn of een door de gemeente gesubsidieerde sexten^. Hij bestreed ten stelligste deze uit latingen omdat hij er van overtuigd was, dat de jeugd van Leunen hier onder verantwoorde leiding wordt bezig gehouden. Nu zal de Jeugdsoos Puree zeker kunnen bewijzen, aldus wethouder van Oers, dat men hier op gepaste wijze zijn tijd kan door brengen. Hij. stelde alle vertrouwen te hebben in de jeugd van Leunen, die nu toch maar weer bewezen heeft een oude school bruikbaar te maken voor de jeugd, Namens het Regionaal Jeugdcen trum sprak de heer H. Teunissen. Hij wees er op, dat de jeugd en het jongerenwerk alle recht hebben op onderkomens waar zij zich zelf kun nen zijn Ook hij hoopte, dat de vol wassenen ruimte zullen geven aan dit experiment opdat de dialoog tus sen volwassenen en jeugd hierdoor weer op gang komt Mevr. v. Bavel, sprekende namens de dorpsraad kenschetste de lange weg, welke aan het totstandkomen van dit onderdak vooraf was gegaan. Hierna namen de vele aanwezigen de gelegenheid aan om het gebouw aan alle kanten te bekijken en allen waren vol lof over hetgeen hier tot stand was gekomen. De jarige Nicole Beks mocht zaterdagmorgen als eerste „door het behang springen" waarmee de toegang tot de openbare kleuter- en basissschool „De Flierefluit" was afgesloten. Op dat moment gin gen honderdvjjftig ballonnen de lucht in en was het buitengebeuren rond de officiële opening van deze tweede openbare school in Ven-" ray rond. Het binnengebeuren bestond uit een gezellige bijeen komst waarbij tal van sprekers dieper ingingen op de betekenis van het openbaar onderwijs in Venray en de belangrijkheid van de samenwerking tussen diverse scholen mede met het oog op de veranderingen welke in de contourennota zijn voorgesteld. Burgemeester mr. H. J. M. Defe- sche had al ervaren, dat Venray een bruisende gemeente is waar weke lijks wel wat te openen is. Het ope nen van een nieuwe openbare school door een burgemeester vond hij we zenlijk meer dan een „randverschijn sel ter verhoging van de feestvreug de", omdat het gemeentebestuur schoolbestuur is en de burgemeester qualitate qua voorzitter van het schoolbestuur. Hij stelde, dat het een paar jaar ge leden voor de hand lag, dat in het snelgroeiende Venray t scholen met andere signatuur moesten komen, dan men in het katholieke zuiden ge wend was. Zo werd in 1973 de eerste openbare school „De Keg tot stand gebracht op initiatief van de ouders, die openbaar onderwijs voor ;hun kinderen wensten. Hij vond het logisch, dat in de nieuwe woonwijk Brukske met'een erg heterogene bevolking, ook open baar ohderwijs werd gewenst. Van daar, dat in februari van het vorig jaar door de raad tot oprichting van deze school was besloten. Met de bouw werd in maart begonnen en in augustus van hetzelfde jaar (1975) kon het basisonderwijs en een maand later het kleuteronderwijs in „De Flierefluit" starten. Volgens hem was het kleuter*- en basisonderwijs in dit gebouw al zo geïntegreerd, dat'men in de laagste klassen het verschil nauwelijks er vaart. Een goede samenwerking tussen „De Keg", „De Foekepot" en „De Hommel" vond hij belangrijk voor het goed funktioneren van het on derwijs. Deze samenwerking krijgt overigens gestalte door het onder brengen van enkele klassen van de Foekepot in De Flierefluit. Hij hoop te, dat het onderwijs, dat in deze nieuwe school wordt gegeven mocht bijdragen aan een stuk levensvreug de van hen, die deze school bevol ken. De heer Bettinger, inspecteur van het lager onderwijs filosofeerde rond* de naam „De Flierefluit". De school noemde hij het omhulsel van de fluit. Maar evenals bij de echte flie refluiter is het het belangrijkste hoe het binnenste wordt verwerkt. Dit binnenste bestaat uit het leerplan, dat vroeger een dood ding was, maar thans de identiteit aan de school geeft. Hij vond het bijzonder plezie rig, dat men nu reeds de echte iden titeit van deze school kon aflezen. Waar de Foekepot en de Flierefluit ieder hun eigen toon laten horen, was hij er toch van overtuigd, dat beide instrumenten samen een fijn harmonisch geheel dn deze wijk kon den vormen. Uit Amsterdam kwam de heer van Veen namens de Vereniging voor Openbaar Onderwijs Venray gelukwensen met deze tweede open bare school, waarvan hij veel ver wachtte. De heer Bruin, voorzitter van het Het is gebruikelijk dat gedurende de maanden juli en augustus de meeste vaste aktiviteiten voor be jaarden niet zullen plaats vinden. Het afgelopen seizoen wordt dan meestal met een of andere attraktie besloten. Om die reden troffen afgelopen donderdag de leden van de bejaar dendansgroep uit Overloon en die van Venray-kom ip het Trefcentrum van de Wijkraad Noord-West te Ven ray elkaar. Voor zowel de deelnemers als voor een aantal bezoekers werd deze ont moeting een zeer geslaagde middag. Onder leiding van de dames Reu- ling en Jeuken werden diverse oude dansen met veel enthousiasme uitge voerd. Mevr Janssen, voorzitster van de bejaarden uit Overloon, dankte na mens de leden de beide leidsters en de heer Ruland, projektleider van het Open Bejaardenwerk Venray, met een vlotte en geestige speech en onderstreepte dit door het aanbieden van een bos bloemen. Na afloop konden de leden het niet laten onder elkaar toch nog enige dansen ten beste te geven. Donderdag 24 juni om 19.30 uur extra repetitie voor de bassen en baritons en om 20 u. voor het gehele koor. Zondag 27 juni 's morgens van 11 tot 12 uur .extra repetitie in Almonda voor de nieu were leden. Anderen zijn ook wel kom. Maandag 28 juni bestuursvergadering in Almonda. Er worden gewoontegetrouw weer en kele leden uitgenodigd. Donderdag 1 juil om 1930 uur ex tra repetitie voor le en 2e tenoren en om 20 uur voor het gehele koor. Na de pauze wordt om ca. 21.30 uur de kwartaalbespreking gehouden. Donderdag 15, 22 en 29 juli geen repetitie vanwege vakanties. Afmeldingen uitsluitend bij de hr. H. Gbmmaus, Niessenstraat 7 telef. 2687 of bij hotel Almonda telef. 5777 Oudercomtié, belichtte de zo nodige goede contacten tussen onderwijs krachten en de ouders. Vooral op deze school, waar kinderen van zo vele nationaliteiten aanwezig zijn. De heer Loppersum, sprekende na mens de Vereniging Openbaar On derwijs Venray, zei dat niet de kin deren, maar de ouders het onder scheid maken tussen de verschillen de vormen van onderwijs. Het be langrijkste vond hij het centraal staan van het zuiver menselijke, zo als. dat gepropageerd was door Paus Johannes XXIII en Mgr. Bekkers. De heer J. Tolboom, het hoofd van de Foekepot, merkte op, dat de wijk Brukske, met 5% duizend mensen, vrijwel niets gemeen had met de kom van Venray. Het is een eigen leefgemeenschap, met eigen vormen van onderwijs, die geen concurren ten van elkaar zijn, maar in goede samenwerking met elkaar omgaan. Om dit te onderstrepen bood hij de school 'n wandkleed aan, waarin de zeshoekige bouw van beide scholen tot uitdrukking kwam. Het hoofd van de Flierefluit, de heer P. Pannekoek, kon op deze dag zeggen, in Venray een fijne werksi tuatie te hebben gevonden. Vanuit deze situatie hoopte hij zijn bijdrage aan de vorming van de kinderen te kunnen geven. Dependance van Eindhoven AANMELDEN SCHOOLJAAR 1976 - 1977 Maandag 28 juni, dinsdag 29 juni en donderdag 1 juli tussen 19.00 en 21.00 uur op Carolus Borromeus College, Mierloseweg 7, Helmond Bij aanmelding 50 meebrengen als inschrijfgeld De bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk heeft groen licht gegeven opdat het college van b. en w. de raad kan voorstellen een bedrag van bijna drie ton beschikbaar te stel len voor het verbeteren van accommodaties, waarin het jeugdwerk tot zijn recht kan komen, 186.0000,zal nodig zijn voor de ver bouw en renovatie van het parochiehuis te Merselo tot jeugd- en gemeenschapshuis. Daarnaast zal een krediet van 100.000,- op tafel moeten komen voor het stichten van een jeugdlokaal bij d$ protestant-christelijke school „De Hommel" teu behoeve van de Stichting Protestants Jeugdwerk i.o. en tenslotte is er 4.200,- no dig om beschikbaar te stellen aan de beheerscommissie van het trefcentrum Noord-West ten behoeve van groot onderhoud aan het semi-permanente gebouw aan de Ursulastraat, waarin a.m. de jeugdclub een onderkomen heeft gevonden. Reeds enkele jarenbestaan plannen cm het wat in ongerede geraakte pa rochiehuis in Merselo een nieuwe funktie te geven in de gemeenschap Merselo. Inmiddels is duidelijk ge worden, dat de gemeenschap Merselo dit parochiehuis graag wil behouden voor het onderbrengen van het rijk geschakeerde Merselose verenigings leven. Een bestemming tot jeugd- en gemeenschapshuis ligt dus voor de hand. Momenteel heeft het jeugdwerk, o.a. door de snelle groei van de nieu we vereniging JUM, groot gebrek aan voldoende en geschikte accom modatie terwijl door gemis aan eni ge voorziening in Merselo het initia tief tot oprichting van een peuter speelzaal niet van, de grond kon ko- De kosten van verbouw en reno vatie van het parochiehuis zijn ge raamd op 246.500,-. Er is een toe zegging ontvangen van een C.R.M.- subsidie van 25.000,- en ook de provincie zal 40.000,- subsidiëren op een nog onzeker tijdstip. De bevol king zal 5.000,- bijdragen en er is een inbreng aan zelfwerkzaamheid ten bedrage van 25.000,-. Door de gemeente zal uiteindelijk 146.500,- moeten worden bijgedra gen, maar omdat de uitkering van het provinciaal subsidie nog niet be kend is, zal de gemeente dit bedrag moeten vóórfinancieren. Derhalve zal van de raad een krediet van ƒ18 6.500,- worden gevraagd, dat ge put zal kunnen worden uit de z.g. Polakgelden. De bestuurscommissie had geen bezwaar tegen dit voorstel. JEUGDLOKAAL „DE HOMMEL" Ook weinig moeite had men met het voorstel aan de raad tot het be schikbaarstellen van een ton t.b.v. het realiseren van een jeugdlokaal bij „De Hommel". Deze ruimte wordt urgent als gevolg van de uitbrei dingsplannen vna de jeugdsoos „Free Wheelin". Er wordt een eigen in breng verwacht van 14.600,- terwijl CRM een subsidie van 25,000,- en van de provincie van 15.000,- mag worden verwacht. Beide subsidiebe dragen zullen echter door de ge meente moeten worden voorgefinan cierd. TREFCENTRUM NOORD-WEST In 1972 werd ten behoeve van de diverse wijkaktiviteiten in de wijk Noord-West een semi-permanent on derkomen geplaatst, dat beheerd wordt door een beheerscommissie waarin o.a. de wijkraad en de jeugd club participeren. Vaste gebruikers; van het lokaal zijn de jeugdclub, bejaarden, vrou- wenkontaktgroep en wijkraad. Mede door het organiseren van allerlei in cidentele aktiviteiten wordt het ge bouw zeer intensief benut. Thans is het gebouw aan groot on derhoud toe. De eigen inbreng kan worden gesteld op 4.500,nu de werkzaamheden in eigen beheer worden uitgevoerd De gemeentelijke bijdrage komt op 4.200,waarte gen de bestuurscommissie geen en kel bezwaar had. De heer H. Willemsen pleite even wel voor een definitief gebouw, te meer waar dit niet staat vermeld op de investeringsstaat 1977 tm. 1981. De heer Den Brok wilde de ideeën voor een permanent gebouw nu al vast „in de week" leggen. VERZEKERINGEN Nu de commissie werd geconfron teerd met een drietal gebouwen ten behoeve van het jeugdwerk, kwam het probleem verzekeringen om de •hoek kijken. Wanneer de gemeente als verhuurster optreedt vond men het niet juist, dat de verhuurder de noodzakelijke verzekeringen moet afsluiten. Voorzitter wethouder van Oers bleef er bij, dat het verzekeren een zaak van de verhuurder is, temeer, waar de huur in de meeste gevallen erg laag is. Wel zal van de kant van de gemeente worden gewezen op het gevaar van onderverzekeren. De noodzaak tot verzekeren zal wel in de huurovereenkomst worden vast gelegd. De heer A. den Brok trad wegens drukke werkzaamheden terug als lid van het dagelijks bestuur van de be stuurscommissie. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer G. Mulders. De heren Huggers en Schuurmans werden 'aangewezen als lid van de werkgroep jongeren van de Stuur groep tweepersoons huishoudens en alleenstaanden. Binnenkort zal met vertegenwoor digers van het gemeenschapshuis Castenray worden gesproken over de financiële moeilijkheden waarin men in Castenray verkeert. Wethouder van Oers zei ernstig te leurgesteld te zijn over 't niet door gaan van de spcrtuitwisseling met Wijchen Nog erger vond - hij, dat Wijchen de Zwarte Piet volkomen ten onrechte naar Venray had ge speeld. Hij laakte de houding, welke men in Wijchen aan de dag heeft ge legd. Ook afgelopen zondag werd weer duidelijk bewezen, dat de gemeente lijke sporthal „De Wetteling" uitste kend geschikt is voor het houden van muziekconcoursen. Dank zij een perfekte organisatie door het Jacht hoorn- en Trompettenkorps werd 't concours een wervelende show. De vele aanwezigen waren het volko men eens met burgemeester Defe- sche, die in zijn openingswoord o.m. zei, dat de drum- en tamboerkorpsen evenals de laatste jaren in opgang zijnde majorettenkorpsen niet meer zijn weg te denken uit het maat schappelijk leven. Immers, bij alle mogelijke gelegenheden geven zij door hun optreden een apart cachet aan alle mogelijke gebeurtenissen. Vooral het optreden van de Mini- retjes van de Drumband Parcifal uit Brunssum veroverden alle harten. Dit korpt, waarvan de leden gemid deld acht jaar zijn, luisterde perfect naar de miss majorette mej. M. Dek kers. Zeer terecht beloonde de jury dit optreden met een eerste prijs met promotie en een beker voor het be halen van 12P/2 pnt. WESTSINGEL 54 VENRAY TEL. 04780-2851 De verdere uitslagen: 3e divisie A: Drumband Eendracht maakt macht Kcningslust, stilstaand 103 p., mar cherend 103 p., totaal 206: eerste prijs met promotie en de beker; Drumband Fanfare Meerlo: stil staand 9872 p., marcherend 97% p., totaal 196 p., le pr. met promotie. i 2e Divisie sektie A: Drum- en Showband DSV Venray stilstaand 9272 p., marcherend 92% p. totaal 185 p., le pr.; Drumband Har monie Lindenheuvel Geleen stil staand 84 p., Marcherend 91 p., totaal 175 p., 2e prijs. Majorettenwedstry d 3e Divisie: Majorettes Kon. Harm. Geldrop 121 p., eerste prijs met promotie; Majorettes Fanfare Juliana Munster- geleen 114 p., le pr.; Majorettes St. Caecilia Hoeven N.Br. 113 p., le pr.; Majorettes van de Drum- en Show band DSV Venray 107 p., 2e pr. Drumbandwedstryden le divisie sektie D: Hilversums Fanfare Orkest: stilst. 96 p. marcherend 977a p. totaal 193% le prijs. Ere Divisie sektie A: Fanfare De Peelklank Ysselsteyn: stilstaand 957g p., marcherend 99% p. totaal 195 p., le prijs met de beker voor hoogste aantal punten. Sektie B Klaroenkorps: Schutterij St. Martinus Houthem- St. Gerlach stilst. 90 p., march. 95 p. totaal 185 p. 2e prijs. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Op de Modevakschool te Meterik slaagden voor het examen coupeuse de volgende kandidaten: Tilly Cox en Joke Janssen, Ame rica; Agnes van Helden, Horst; An toinette Kuijpers Hege,lsom; Marjo Donders, Oostrum, Zr. Elisa Her mans, Venlo en Truus Arts, Casten-* ray. Allen genoten hun opleiding op de Modevakschool te Meterik. Aan de universiteit *e Nijmegen slaagde voo:r semi-arts dhr. G. H. M. Bouten. Annemarie Marlet slaagde aan de Pedagogische Academie te Nij megen.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3