Ook Venrayse raad discussieerde over nood- lokalen voor Foekepot Hans Wiegant nam afscheid van raad GROOT klein Keeper Jan Jongbloed in een pak van zuiver scheerwol modehuis ook voor uw (scheerwollen) kostuum NAUWERE SAMENWERKING TUSSEN BRANDWEER EN MOB-COMPLEX Granaten bezorgd Fietspadenplan gaat niet de doofpot in Dronken achter het stuur Komt er schot in de zuiverings installatie Aanhangwagen te zwaar beladen Verordening op de kindercentra 5-jarig meisje maakte ongelukkige val met fietsje Aanrijdingen Koeien over de weg Pinkstertocht voor jongeren Lichte schade Onvoldoende opgelet Demonstratie honingslingeren te Horst Dader vernieling aangehouden J PRAMS53NL in keukens in prijzen Districts Bondsfestival Drum- en Showbands Het was te verwachten, dat Ven- rays gemeenteraad niet zonder meer akkoord zou gaan met het aanschaf fen van vier verplaatsbare (Jarino) leslokalen bij de Foekepot in Brulk- ske, nadat hierover al uitvoerig was gediscusieerd tijdens de vergadering van de commissie voor onderwijs, cultuur en recreatie En weer was het de heer A. den Brok, die de kat de bel aanbond met zijn klachten over deze lokalen, die volgens hem te warm in de zomer, te koud in de winter en bovendien niet gehiidwerend waren. Hij adviseerde het college NIET met deze lokalen in zee te gaan, maar eerst b.v. in Lely stad eens te kijken naar de daar in gebruik zijnde verplaatsbare lokalen. Uiteindelijk gaf de raad toch zijn fiat aan het kredietvoorstel, maar machtigde tegelijk het college een hoger bedrag uit te geven, wanneer men tot aanschaf van kwalitatief be tere semi-permanente lokalen zou overgaan. De heer Den Brok was met de thermometer op stap gegaan om de ze avond aan te kunnen tonen, dat 's zomers de Jarinolokalen te warm waren. De proef op de som had hij in Coninxhof genomen. Hem was ge bleken, dat de temperatuur in de noodbouw zes graden hoger lag dan op de verdieping van de permanen te bouw. Hij vreesde dat door het plaatsen van dergelijke semi-permanente lo kalen bij de Foekepot het onderwijs In verband met zijn verhuizing naar Lelystad heeft de heer H. Wie gant, sinds 3 september 1974 lid van de raad, afscheid genomen tijdens de laatste raadsvergadering. Bij deze gelegenheid zei burge meester Defesche, dat men hem zal missen, omdat de heer Wiegant een zeer actieve rol in het gemeentebe stuur heeft vervuld. Door zijn poli tieke overtuiging vormde. Jiij de op positie, zonder echter bij voorbaat tegenligger te zijn. De burgemeester zag hem meer als tegenspeler. Bij alle voorstellen van 't college moest rekening worden gehouden met te gengas van de hr Wiegant. Wanneer men het scheidende raadslid betitel de met „lastige jongen", was dit vol gens de burgemeester geen negatieve kwalificatie. De kritische stellingna- me van Hans Wiegant werd zelfs als zeer waardevol ervaren, omdat bij hem het bevorderen van de belangen van de gemeenschap duidelijk voor ogen stond. Ook voordat hij in de raad was gekomen had de heer Wie gant tijdens het vragenuurtje na de raadsvergadering, namens de Werk groep Inspraak, dikwijls een positie ve inbreng gehad. De burgemeester bood hem een keramiek wapentegel tje van de gemeente Venray aan. Het scheidende raadslid stelde dat hij de totale sfeer van de gemeente raad niet als onaangenaam had er varen. Hij meende wel iets te heb- In de voor dat doel uitermate ge schikte sporthal De Wetteling von den zaterdag de districts bondswed strijden plaats voor drum- en show bands van de kring Venray-Horst van de Limburgse Bond van Fluit en Tamboercorpsen. Het werden wervelende shows waarvan het tal rijk opgekomen publiek vele uren heeft mogen genieten. Jammer was het dat de weergo den niet meewerkten en de geplande stertocht door de gestaag neerval lende regen geen doorgang kon vin den. Jammer was ook, dat tijdens de slotceremonie de organisatoren meenden de trekking van de loterij Het blijkt nog steeds niet tot ieder te zijn doorgedrongen dat oorlogs- souveniers in de vorm van granaten nog altijd gevaarlijk kunnen zijn. Dat werd door de politie nog eens uitdrukkelijk verteld aan de heer K. uit Sittard toen die op de zolder van een woning aan de Bongerdstraat al hier twee handgranaten had gevon den en die maar even bij de politie kwam afgeven. Met de nodige voorzichtigheid wer den die daar veilig gesteld om ze over te geven aan de Explosieven opruimingsdienst te Culemborg. gehandicapt zou worden. Hij pleitte voor het aanschaffen van beter ge ïsoleerde en wellicht dan ook duur dere verplaatsbare leslokalen. Vol gens hem waren Jarinolokalen bin nen 10 jaar versleten. Hij had al ver zakte vloeren en niet-sluitende deu ren geconstateerd. En daarbij meen de hij, dat de stookkosten in de win ter wel tweemaal zo hoog zouden liggen. Ook de heer Wiegant dacht, dat er wel andere mogelijkheden waren i. p.v. de Jarinosystemen. Wethouder mevr. Rutten-Tielen lichtte toe, dat destijds uit een on derzoek was gebleken, dat de Jarino lokalen niet alleen de duurste, maar ook de bese lokalen waren. Zij be loofde de zaak nog eens ernstig te zullen onderzoeken. Wanneer er be tere verplaatsbare lokalen op de markt zijn, zullen die zeker worden aangeschaft. Maar hier hief mevr. Poels-Peters 'n waarschuwende vinger op. Wacht niet te lang, want in augustus zijn de noodlokalen bittere noodzaak, zei ze. Burgemeester Defesche vatte de conclusie van de discussie als volgt samen: De raad stelt het krediet be schikbaar voor het aanschaffen van de Jarinolokalen. Het college wordt gemachtigd meer geld uit te geven, wanneer blijkt, dat intussen beter geisoleerde semi-permanente lokalen op de markt zijn. En met deze con clusie had de raad alle vrede. ben bereikt, waarbij hij de mede werking van de heer v. d. Locht (PP R) zinvol vond, omdat het 'hem het gevoel gaf niet alleen te staan. 'Toon den Brok moet consequenter worden' zei hij tot z'n huurman van 'Opbouw '70'. Hij vond het prettig veel van zijn inbreng in het collegebeleid te hebben teruggevonden, en dat zijn persoonlijke stellingname niet tot rancunes heeft geleid. Ook het wer ken met de nieuwe burgemeester had hij als prettig ervaren, waarbij hij kwijt wilde, dat 'Schols' een te sterke figuur voor Venray was WD-fractievoorzitter mr. G. Thijs- sen noemde het vertrek een verlies voor Venray. Namens de WD bood hij een geschenlk aan. Mevr. Poels-Peters stelde onom wonden, dat men de heer Wiegant had leren kennen als een „vervelend kereltje", maar waarvoor men al lengs respect kreeg. Zij bood de hr. Wiegant twee touwtjes aan, waar aan hij in Lelystad wanneer hij de leeftijd had van de twintig van Venray' achter de schermen kon trekken. Tenslotte was het de heer van der Sterren, die namens de kerkdorpen fractie wees op de prettige samen werking met de heer Wiegant. Ook hij constateerde dat het werk van hem zeker positieve kanten heeft ge had ten aanzien van het beleid. te moeten verrichten; een plechtig heid welke te lang duurde. Maar dat zal dan wel een les zijn voor de vol gende keer. De heer B. van Laros had op het einde toch enkele kritische geluiden aan het adres van de majorettenpe- letcns. Ze zouden o.m. (nog) meer moeten oefenen. Maar over het ge heel was hij meer dan tevreden; ook wat betreft de organisatie. De drumband van de harmonie Sub Matris Tutela (Oostrum) moest zich op het laatste moment terug trekken. Districtsvoorzitter Peters uit Swol- gen, zwaaide veel woorden van lof aan het adres van de organisatoren, maar ook aan de deelnemers. Burgemeester Defesche verrichtte de officieele opening en bracht dank en waardering tot uitdrukking voor de organisatie: D.S.V. Mr. Stierman, general manager van Rank Xerox bracht met zijn echtge note (die beschermvrouwe is van D. S.V.) een bezoek aan de shows. Vermelden wij verder nog het op treden van de Zangers van St. Frans en een dansgroep uit Tienray, welke een apart cachet gaven aan dit fes tival, dat naar wij hopen een vast agendapunt zal worden op de kalen der van het district Venray van de Limburgse Bond van Fluit- en Tam boerkorpsen. De recente branden in de onmid- delijke nabijheid van het in Yssel- steyn gevestigde mobilisatiecomplex heeft de noodzaak aangetoond voor een nauwere samenwerking tussen de Venrayse vrijwillige brandweer en het personeel van de op dit mili taire complex gestationeerde brand weerwagen. In een gesprek, dat bur gemeester Defesche heeft gevoerd met de leiding van het MOB complex is men tot duidelijke afspraken ge komen. Met goedvinden van de provinci aal militair commandant in Maas tricht is besloten dat het militaire brandweervoertuig bijstand zal verle nen bij branden inde gemeente Ven ray. Ook zullen bij bosbranden jeeps en een bergingsvoertuig warden in gezet. Ook bij branden in de nabijheid van het complex zal onmiddelijk as sistentie worden verleend. Voor mo gelijke branden in Ysselsteyn bete- 'Het fietspadenplan', waaraan wij enkele weken geleden in dit blad 'n ruime aandacht schonken, wordt ze ker niet voor kennisgeving aangeno men en verdwijnt beslist niet in de doofpot. Aldus burgemeester mr. De fesche tijdens de jongste raadsver gadering tegen de heer H. van der Locht. Het PPR-raadslid noemde het een goed plan en vroeg het college hoe de verdere procedure zal zijn. De burgemeester antwoordde, dat het fietspadenplan zal worden be studeerd en samen besproken. Ook zal het plan via de rayoncommissie worden toegestuurd naar de dorps- en wijkraden. De hr Defesche kon geen termijn noemen, maar wel kon hij stellen dat de behandeling wel op korte termijn zal geschieden. Een beneveld brein was vermoede lijk oorzaak dat de 19-jarige G.K. uit Wellerlooi met de door hem be stuurde auto op de kruising Hoofd straat-Past. Gerardsstraat, te Oirlo, tegen een auto botste bestuurd door J.Z. uit Oirlo. Er was lichte schade, maar de politie gaf eerstgenoemde nog een extra verbaal wegens 't rij den onder invloed. kent deze medewerking een enorme tijdwinst. Het personeel van de militaire brandweerwagen, bestaande uit een commandant, twee bevelvoerders en tien brandwachten zal door de Ven rayse brandweer worden opgeleid. Omdat de militaire verbindingsmo gelijkheden geen aansluiting hebben op de mobilofoon-installatie van de Venrayse brandweer, zal ter verkrij ging van een beter verbindingssys teem te zijner tijd een nader voor stel aan b en w worden gedaan. Tenslotte zijn er afspraken gemaakt tussen de brandweer en bosbeheer over het afsluiten met dwarsbomen van boswegen. Bij recente bosbran den moesten in het belang van de brandbestrijding afsluitbomen kapot worden gereden. Het verwijderen van deze dwarsbomen zal nu worden vergemakkelijkt, ofschoon in noodsi tuaties vernieling van de dwarsbo men niet altijd te voorkomen is. Door de gemeente werd ca. 5.10 ha grond, gelegen aan de Smakterweg- Middeldijk verkocht aan het Water schap Zuiveringsschap Limburg te Roermond, voor de bouw van de ri oolwaterzuiveringsinstallatie. Dit onderwerp was voor de heer Den Brok in de jongste raadsverga dering aanleiding om te vragen of 't be'kend was wanneer deze erg nood zakelijke installatie er komt. Wethouder Loonen, die deel uit maakt van het bestuur van het Zui veringsschap, was niet erg pessimis tisch, ondanks dat er geen DACW- subsidie voor dit projekt wordt ge geven. Hij stelde, dat in de juni-ver gadering van het schap een krediet aanvrage voor de bouw van de Ven rayse zuiveringsinstallatie zal wor den behandeld. Waarschijnlijk was de aanhangwa gen welke achter de personenauto van de 19-jarige W.R. uit Mill hing, te zwaar beladen. Op de Beekweg raakte de auto aan het slingeren en verloor de bestuurder de macht over het stuur. De auto kwam aan de linkerzijde van de weg op zijn dak terecht, maar de bestuurder kreeg geen noemenswaardig letsel. In de eerstvolgende raadsvergade ring zal het voorstel worden gedaan tot vaststelling van de verordening op de kindercentra. Het regionaal overleg van wethou ders c.q. burgemeesters, inzake het sociale beleid, dat 20 gemeenten tus sen Mook en Swalmen omvat, heeft zich intensief beraden over het pro bleem van de, al dan niet wijkge- bonden, kinderopvang in alle moge lijke vormen. In verband met de omvang van deze kindercentra in deze regio en om excessen te voorkomen, is een raamverordtening op de kindercentra opgesteld. Hierin wordt tot uitdruk king gebracht op welke wijze de kinderen beschermd en begeleid die nen te worden voor wat betreft ac commodatie, outillage en leiding. Het college van b en w heeft de hoofdlijnen van deze ra am verorde ning aanvaard, nadat de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk deze op 'n aantal punten, hoofdzakelijk redac tioneel, had aangepast. Behalve Venray zullen ook de an dere gemeenten deze verordening moeten vaststellen. Overigens moet deze verordening op kindercentra los worden gezien van de subsidiëring van deze centra, welke als een apart vraagstuk dient te werden beschouwd." Het staat thans vast, dat de 5-jari- ge Cornelia Stevens met haar fietsje nabij de bushalte aan de Tinnegie terstraat is komen te vallen, bij wel ke val zij een schedelbasisfraktuur heeft opgelopen. In het ziekenhuis te Nijmegen is zij in de loop van zaterdag aan de opgelopen verwon dingen overleden. Omdat aan dit ongeval vele ge ruchten verbonden werden, willen we hier de juiste toedracht weerge ven: Woensdag zag, naar later bleek de buurtgenoot M. dat nabij de bushal te een jongetje probeerde een meisje cp te tillen, en dat het meisje steeds weer op de grond viel. Bij een door hem ingesteld onderzoek bleek het meisje gewond te zijn. Mede omdat ter plaats druk verkeer was, vroeg hij aan de omstanders van wie het kind was. Het bleek de 5-jarige Cor nelia Stevens te zijn. Hij droeg het kind naar de ouderlijke woning en gaf het aan de vader over. Omdat t kind bloedde werd de huisarts ge waarschuwd. Deze liet het meisje naar het Venrayse ziekenhuis over brengen. De daar aanweizge specia list achtte overbrenging naar het Radibcudziekenhuis te Nijmegen wel noodzakelijk. Daar heeft men ge tracht door operatief ingrijpen het leven van het meisje te behouden - maar dat mocht niet gelukken. Omdat aanvankelijk niemand wist wie degenen was die het kind naar haar huis gedragen had deden wilde geruchten de ronde. Na de oproep in de krant heeft deze man zich echter met de politie in verbinding gesteld en kon de juiste toedracht van het droevig ongeval worden vastgesteld. Op de Julianasingel lette de be stuurster van een personenauto, de 28-jarige mevr .M.C., bij het wegrij den vanaf een parkeerhaven onvol doende op het overige verkeer. Dat resulteerde in een botsing met de 53- jarige bromfietsbestuurder H. de M. Het bleef gelukkig bij materiële schade. De bestuurster van een perso nenauto, mej. A.B. zou mèt de poli tie graag achter de identiteit komen van de eigenaar van een mosgroene Ford. Zij had namelijk bij het ach teruit rijden op het Henseniuspledn die auto geraakt. De eigenaar kan zich het beste vervoegen op het poli tiebureau. Op de kruising Castenrayseweg- Rcsakker vond een botsing plaats tussen 'n personenauto bestuurd door de 44-jarige H. v.<L V. uit Venray en een autobus bestuurd door P.L. uit Venray. Oorzaak was dat de autobus geen voorrang verleende Op de kruising Maasheseweg - Bosweg - Willemstraat was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat de personenauto's, resp. bestuurd door de 42-rjarige L.T. uit Venray en de 24-jarige H.H. uit Vierlingsbeek met elkaar in botsing kwamen. Er was alleen materiële schade. Tijdens vrij dichte mist op de Put- tenweg te Ysselsteyn staken 3 koei en van de landbouwer P.M. de weg over. Ondanks krachtig remmen van de 24-jarige bestuurder van een per sonenauto J.J. uit Vegdhel kon hij een botsing niet voorkomen. De auto werd beschadigd en een der koeien gewond. Heb je ooit de zon zien opkomen in de natuur?? Heb je ooit in de prille ochtend de vogels horen fluiten in de bossen? Voor 12-16jarigen wordt a.s. zater dag 5 juni (Luilakdag) een korte fietstocht en een heerlijke lentewan deling in de vroege morgen georga niseerd. Zij die meegaan worden om 4 UUR 'SMORGENS op het Hense- niusplein verwacht. Via Leunen en Veulen fietsen we door de open vel den naar de Meterik, alwaar we een grote wandeling gaan maken in de Schadijkse bossen, dn kleine groepjes. Hierna komen we weer bij elkaar voor een gemeenschappelijke picknick op een van de bosheuvels. Brood zelf meenemen! Via kontaktpersonen op de L.T.S., Marianum, Mavo, Boschveld en Je rusalem is bekendheid gegeven aan deze tocht en men kon zich GRATIS laten inschrijven. Zij die zich alsnog willen opgeven moeten dit schrifte lijk doen bij kapelaan H. Latten, dr. Poelsstraat 2. Zonder het te bemerken bescha digde de personenauto bestuurd door de 34-jarige C. v.d. V. bij het weg rijden vanaf een parkeervak aan de Weverstraat, de daar geparkeerde auto van A.H. uit Rijswijk. Het bleef bij lichte schade. Op de Julianasingel lette de 20- jarige bestuurder van een personen auto, F.L. uit Venray, onvoldoende cp. Toen een voor hem rijdende auto voor de voetgangersoversteekplaats moest stoppen bemerkte L. dat te laat. Een botsing volgde. Het bleef ook hier bij materiële schade. Zondag as. wordt er in Horst het traditionele honingslingeren gehou den in de modelbij enstand *t Zoem- huuske. Imkers van de Imker-ver eniging Horst e.o. geven dan ook uit leg van het leven der bijen en leiden de belangstellenden rond door de zg mini-botanische, tuin nabij de bijen stand. In deze tuin .zijn voornamelijk draChtplanten ondergebracht, waar op de bijen nectar en stuifmeel ver zamelen. De model-bij enstand is zo danig gebouwd, dat de bezoekers on gehinderd door de bijen de demon stratie kunnen volgen. Er zijn 4 demonstraties, tw. half elf, elf uur, half twaalf en twaalf uur. Het Zoemhuuske is gelegen in de Kasteelse bossen aan de parkeer plaats van het voetbalterrein. Er bestaat ook gelegenheid tot het kopen van nieuwe honing. Alle be langstellenden hebben gratis entree. Venrays politie hield de 18-jarige Venrayer LD. aan, die in de Grote straat een reclamebord had vernield. Terzake baldadigheid werd hem procesverbaal aangezegd. egi KEUKENCENTRUM feg WESTSINGEL 54 VENRAY TEL.04780 - 2851

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3