In Odapark zou plaats kunnen zijn voor een kinderboerderij JAN VERHOEVEN zegt het 900 maal met bloemen Uitstekend Schouwburg programma voor komend jubileum-seizoen Zondagochtendconcert Venrays Mannenkoor en wedstrijd voor zingende scholen JUM Merselo Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN HEMELVAARTSDAG EN PEEL EN MAAS Fietsers in overtreding Wijchen liet het afweten VRIJDAG 21 MEI 1976 Nr. 21 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS v\)CO Al UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 et per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 10,(uitsluitend bl] vooruitbetaling) „Het Odapark betreedbaar maken" noemde wethouder J. v. Oers de plannen tot mogelijke openstelling van het Sint Odapark, waar over de commissie voor onderwijs, cultuur en recreatie zich vorige week heeft gebogen. De commissieleden zagen het wel helemaal zitten, ofschoon er hier en daar toch ook weer bedenkingen wer den geopperd. „Dicht houden aan de zijde van het zwembad", zei de een „openstelling alleen tussen zonsopggang en zonsondergang" zei de ander. En de heer A. den Brok ging nóg een stapje verder met zjjn pleidooi voor sluiting van het park tijdens de broedtijd. Hij deelde de commissie mede, dat d>e vogelstand in het Odapark zeer bijzonder is en die wilde hij koste wat kost sparen. Maar de grote vraag was wat te doen met het in het park aanwezige z.g. „theehuisje". Gevreesd werd n.l. dat behalve de door de heer Den Brok ter sprake gebrachte unieke vogelstand ook z.g. „vreemde vogels" een bezoek zouden brengen aan het park. Want nu reeds gebeuren er ra re dingen in dat park, stelde de heer Den Brok. Gezien de toestand waarin mo menteel het Theehuisje verkeert, meende wethouder van Oers, dat af breken de enige oplossing zou zijn. Toen vervolgens gevraagd werd naar een eventuele bestemming van het grasveld, raakte men aan het fi losoferen. De een dacht aan het ma ken van een speelvijvertje, de ander aan een rolschaatsbaan. En-al pratende werd het idee ge boren van theehuisje èn grasveld een kinderboerderij te maken. Men zag het in gedachten al helemaal voor zich: een afgerasterd grasveld met een vijvertje, wat mini-varken tjes, een kalfje, herten, krielkippen, een pauw, misschien wat eenden en een duiventil met duiven. Het thee huisje kon dan wellicht als winter stalling en voor voeropslag worden gebruikt. Voor het beheer en het toezicht werd ook al aan een oplossing ge dacht. Wellicht waren er vitale be woners van Het Schuttersveld te vinden, die bij wijze van vrijetijds besteding graag een helpend handje zoüden kunnen bieden onder super visie van de gemeentelijke plantsoe nendienst. Al pratende werd men enthousiast voor het idee, dat doorgespeeld gaat worden om op eventuele realiseer baarheid bekeken te worden. Verder zal als de mening van de commissie worden doorgegeven de wens om het totale gebied, inclusief de aangrenzende terreinen, bij de op knapbeurt te betrekken; het terrein opnieuw af te rasteren, na zons ondergang te sluiten en een nadere studie te laten maken van de aan wezige vogelstand. Maar in feite was al dit gepraat en gefilosofeer toekomstmuziek om dat het in eerste instantie gaat over openstelling van een park, dat nog steeds eigendom is van de Zusters Ursulinen. Wel kon wethouder van Oers ver tellen, dat de gemeente het eerste recht tot aankoop heeft. De heer Den Brok wilde dit echter wel zwart op wit vastgelegd. „Want", zei hij, „de ene zuster kan dit wel beloven, maar als zij uit Venray vertrekt kan de andere zuster wel eens van niets weten". Ook deze schriftelijke verklaring probeert wethouder van Oers te krij gen. Dat Jan Verhoeven, directeur van Verhoeven Aannemingsbedrijf b.v. maandagmiddag even bjj de buren, de familie C. G. Rejjnders- van Hens, op bezoek ging mag geen naam hebben. Ook niet, dat hjj deze keer een bosje bloemen bij zich had. Maar dat dit eerste bosje bloemen was van de negenhonderd die in de komende dagen her en der in Venray worden aangeboden, is zeker niet alledaags. Bij gelegenheid van het veertigjarig bestaan van het aannemings bedrijf en de opening van het nieuwe kantoor aan de Dr. Poels straat 10 op 26 mei a.s. brengt de heer Verhoeven een bloemen hulde aan alle bewoners van de woningen, die Verhoeven Venray in de afgelopen negen jaar sinds de heer Jan Verhoeven direc teur is heeft gebouwd. En dat zijn er welgeteld negenhonderd. Hf In het nieuwe seizoen 1976-1977 zal de Venrayse streekschouwburg ,.De Beejekurf" zijn tweede lus trum vieren. Tevens zal daarbij de officiële opening van het verbouw de theater worden gevierd. Van daar, dat in het komende sei zoen een programma wordt ge bracht zoals in het verleden nog nooit vertoond is. Het hoogtepunt van het seizoen is ongetwijfeld het optreden van Toon Hermans, die zelfs VIJF MAAL op de Venrayse planken komt te staan. Wanneer men weet, dat Toon in de meeste plaatsen maar driemaal te zien zal zijn en dat er slechts vijftien plaatsen zijn, die Toon Hermans op het progamma hebben staan, dan mag dus voor de Venrayse schouwburg van een exclusief pro gramma worden gesproken. Gebrek aan plaatsruimte is er schuld van dat wij deze week niet het volledige schouwburgpogramma kunnen publiceren. Daarom komen wij hierop volgende week uitvoeri ger terug. Maar toch willen wij nu reeds een greep doen uit het uitstekende schouwburgprogamma. Zo kunnen we vermelden, dat de gloednieuwe André van Duinshow driemaal in se rie te zien zal zijn en dat tweemaal de beroemde operette „Der Vogel handier" op het grote schouwburg toneel wordt gezet .door de Hoofd stadoperette. Ook „Eine Nacht in Venedig" komt naar Venray, evenals het Nationaal Ballet met „Het Zwanenmeer". Dna komt „La Traviata" van Ver di en de beroemde „Hamlet" en „Ma ria Stuart". Voor de muziekliefheb bers: de Wiener Sangerknaben, het Brabants Orkest en de violist Theo Olof bij het Limburgs Orkest. Paul van Vliet, Jasparina de Jong, Fons Jansen, Jules de Corte, Miel Cools, Louis van Dijk, Liesbeth List en Ramses Shaffy mogen in dit kor te overzicht niet onvermeld blijven. Nu reeds willen we de aandacht vestigen op de Beursdagen, welke in de schouwbug worden gehouden vanaf Hemelvaartsdag 27 mei tot en met zondag 30 mei. Dan worden de toekomstige abonnementhouders uit voerig ingelicht over het nieuwe schouwburgprogrmama en tijdens de „Open Huis"-dagen worden de abon nementen voor het nieuwe seizoen verkocht. Zoals gezegd: volgende week ko men we uitvoerig terug op dit bijzon der goede en interessante schouw burgprogramma. Hemelvaartsdag, komende donder dag, betekent voor ons een dag kor ter werken én toch Peel en Maas op tjjd de deur uit krijgen. Daarom doen wjj een dringend be roep op onze correspondenten en adverteerders om hun kopij zo vroeg mogelijk in te leveren. Sportverslagen, verenigingsnieuws, kerkberichten enz. moeten uiterlijk maandagavond in ons bezit zijn. Ad vertenties uiterlijk dinsdagnamiddag inleveren. Gaarne rekenen wij op uw aller medewerking. (Advertentie) Nu de promenade Grotestraat gestaag z'n voltooing nadert blijkt dat veel fietsers (waaronder een zeer grote groep scholieren) het woord prome nade vertalen als rijwielpad. De wer kelijke betekenis ruitslutfv/' voetgangersgebi' Naar verluidt £dl ét Binnen kort hierop een intensieve controle gaan uitoefenen est onverbiddelijk ver baliseren. Dat kost dan minstens tien gulden. Voor dit zelfde bedrag kunt U, mits U te voet gaat, bij Van Opbergen veel zinniger dingen kopen, zoals prachti ge bedrukte T-shirts, dames- en kin derblouses, 3 leuke damesslips, 3 prachtige theedoeken, etc. Al deze proces verbaal-koopjes vindt U in onze portiek, Grotestr. 24. IN FOYER VAN DE SCHOUWBURG CHAPEAU In het kader van de reeks zondag ochtendconcerten wordt op zondag 24 mei a.s. in de foyer van de schouwburg om 11.30 uur een con cert verzorgd door het Venrays Mannenkoor. Het koor is dan net terug van deelname aan 't AVRO- festival in Hilversum. Onder leiding van Frans Verhof stad zal het Venrays Mannenkoor diverse nummers uit het nieuwe re pertoire ten gehore brengen. Naast dit optreden wordt door een aantal scholen uit de gemeente deel genomen aan een zangwedstrijd. Voor de lagere scholen heeft de heer Verhofstad een speciaal liedje gecomponeerd onder de titel „Wij zingen blij van harte", dat als ver plicht nummer moet worden ge bracht. Behalve dit lied zullen de scholie ren nog een vrij gekozen liedje ten gehore brep/?,m. Xte pre? vulen worden beoor deeld d <a«n deskundige jury waarin zitting hebben de heren R. Berben, dir. Gem. Zangvereniging; J. v. d. Tillaart, directeur van het Dameskoor Venrode; W. Buis, direc teur van de Zangers van St. Frans; Frans Verhofstad, directeur van Venrays Mannenkoor en A. Baltus- sen, 2e dirigent van Venrays Man nenkoor. De tekst van het verplichte num mer is geschreven door de heer Timp uit Venlo. Door het Venrays Mannenkoor De bedoeling van deze sympathie ke bloemenhulde legde de heer J. Verhoeven uit aan mevr. Tini Reyn- ders-van Rens, zijn naast buur in de Dr. Poelsstraat. „Ik wil hiermee tot uitdrukking brengen onze dank en waardering voor de prettige relatie voor, tijdens en na de bouw. Met niemand heb ik ooit problemen of moeilijkheden ge had en we hebben nooit een advo caat nodig gehad. En bij de feestvie ring van ons bedrijf mag dit wel eens met een bloemetje tot uitdruk king worden gebracht", zei hij. Dat hij zijn naaste buur uitzocht om de eerste bloemenhulde in ont vangst te nemen was niet vanwege de last, die deze familie wellicht bij de bouw van het nieuwe kantoor had ondervonden, maar wel vanwe ge de verpersoonijking in deze fami lie van alle negenhonderd bewoners van „Verhoevenhuizen". Het nieuwe' kantoor, ontworpen door Architectenbureau Colsen, wordt op vrijdagmiddag 26 mei a.s. officieel door burgemeester Defesche geopend. Een gebouw, functioneel ten dienste van een „middelgrote" aannemer, die in de afgelopen jaren tal van woningbouwprojekten heeft uitgevoerd zoals in het Groene Hart, Bergkwartier, Molenklef, Brukske en die thans bezig is weer een paar hon derd woningen te bouwen in het deelplan Kulut I van het bestem mingsplan Veltum II. Ondanks het feit, dat de bouw markt kleiner wordt, ziet de heer Verhoeven de toekomst niet somber in. Daarvoor heeft het bedrijf zich een plaats veroverd op de Utiliteits- markt, terwijl daarnaast getracht wordt meer te gaan doen op regio naal gebied. De heer Verhoeven ziet een toe komst liggen in de bouw van wonin gen in groeisteden als Venlo en Hel mond en het zich concentreren op woonwijken voor ouder wordende mensen. Deze markt ziet hij vooral in kleinere gemeenten. De heer Jan Verhoeven ziet het helemaal zitten, ondanks de conjunc turele terugslag. Vandaar, dat hij met een gerust hart het jubileum van de .zaak en de opening van het nieuwe kantoor gaat vieren. zijn enkele bekers en een geldprijs voor de winnaars beschikbaar ge steld. Het lag in de bedoeling, dat in het komende weekeinde op en in de ge meentelijke sportaccommodaties een sportuitwisseling met verenigingen uit de gemeente zou plaatsvinden. Het ging hier om een tegenbezoek van Wijchen aan Venray, nadat vo rig jaar Venrayse sportbeoefenaars in Wijchen op bezoek waren ge weest. In Venray was alles in kannen en kruiken toen men maandagavond in Venray langs onofficiële kanalen vernam, dat reeds donderdag de Wij- chense sporiraad had besloten het feest hiert te laten doorgaan. Na enige telefonisch omzwervin gen slaagden de Venrayse organisa toren er in kontakt te krijgen met de voorzitter van de Wijchense Sport raad. Hij bevestigde, dat de sport raad de sportuitwisseling had afge last, maar dat de verenigingen vrij waren op verenigingsniveau de ge plande wedstrijden te laten door gaan. Als reden van de afgelasting werd opgegeven „gebrek aan ^langstel ling van Venrayse zijde tót moeilijke kontakten". In Venray wordt deze reden nogal dubieus gevonden. Zouden de kon takten inderdaad moeilijk zijn ge weest, dan had men vanuit Wijchen hierover kontakt kunnen opnemen met de Venrayse organisatoren. Het op het laatste ogenblik afge lasten van de sportuitwisseling wordt in Venray als zeer onsportief opgenomen, temeer daar verschillen de verenigingen kosten hebben ge maakt en zich op het sporttreffen hadden voorbereid. Overigens blijven de gemeentelijke sportaccomodaties het komende weekend beschikbaar voor de ver enigingen uit Venray en Wijchen, die de wedstrijden toch willen laten doorgaan. A.s. vrijdag 21 mei houden we een aktie: Houdt Merselo schoon. We gaan beladen met vuilniszakken de straten, paden en bossen van Mer selo in, om na een wandeling terug te komen met het vuil dat anderen hebben achtergelaten. Komt allemaal en helpt mee!! A.s. zaterdag is de soos weer ge opend voor iederen die jaar of oudesr

Peel en Maas | 1976 | | pagina 13