VAMOSAVER Baatbelasting riolering Herselo verlaagd van f850 naar f600 badmode76 ebberink JUM Merselo gemeentelijke notities en mededelingen Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt Spreekuur Weth. Rutten-Tielen Gebruik gemeente lijke tennisbanen Verhuizing gemeen telijke diensten Betalingen aan de gemeente Bekendmaking Gevonden fietsen Bedenkingen tegen subsidiëring voor jeugd-jongerenwerk Brukske Jan Konings volgt Hans Wiegant op in Venrays raad Visvijver in ballonzuilbossen van de baan hoek marktstraat 5 schoolstraat, venray (Vervolg van voorpagina) dere intentie (L.); 19.00 Ism. v. Ge rard Thijssen. Vrijdag: 18.30 lsm. v. Jozef Mar tens en overl. fam.; 19.00 lsm. voor Catharina Verheijen-Willems. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Theodora Berkers-Schwachöfer, waaronder toediening van het H. Vormsel. Misdienaars: 18.30 P. Verstappen; 19.00 H. Comelissen. Akolieten: 8.00 B. Willems; 10.00 P. en J. Voermans, Th. Loenen en Th. Bouten; 11.15 P. Jacobs en S. Reintjes. Overleden: Willems, Walter. Huwelyksafk.: Harry Kuenen en Gonny Peeters (Vredepeel); Gerard Achten en Marie-José Goumans (Venray). Vierde zondag van Pasen, 9 med 1976. Roepingenzondag. Zondag: 8 uur H. Mis voor Harry Muijsers; 10 uur Eerste H. Commu nie van de kinderen. Om kwart voor 10 komen de Eerste Communicanten met hun ouders bij de veldkapel. Om 10 uur begint de plechtigheid in de kerk. Misdienaars: Martien Spee, Edward Gielens, Jos Drabbels, Rudi Michels, Harrie Nellen en Jos Heesen. Misdienaars van de week: Peter Vollenberg en Maurice Willems. Maandag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en Jan Janssen. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Arnold Gielens. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Ge- rardus Kersten van de Smakt. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Handrie Maas v.w. de buurt; 7 uur Avondmis uit dankbaarheid voor de 80-jarige Opa Rongen. Vrijdag: H. Mattias, apostel. 8 uur H. Mis uit donkbaarheid. Zaterdag: 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand t.b.i.; 19.30 Avondmis voor de over leden ouders Poels-Michels. Zondag 9 mei, 4e zondag van Pa sen. Roepingenzondag. Moederdag. Zaterdag: 7.30 Hgm. overl. fam. van der Ligt-Bankers. Zondag: 8 uur lsm. jgt. zal. Ar- noldus Janssen en eehtg.; 10 uur Hgm. jgt. zal. P. J. Ewals, echtgen. en overl. fam. Maandag: 8 uur lsm. zal. Theod. Jacobs en zoon Leo. Dinsdag: 5e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 8 uur lsm. voor een ernstige zieke; 14.00 lees- mis levende en overl. leden van de bejaardensoos. Woensdag: 8 uur lsm. zal.Geert Classens. Donderdag: 8 uur H. Mis voor ze gen huisgezin ter ere van O.L.Vrouw en H. Gerardus. Vrijdag: 8 uur leesmis overl. fam. Reintjes-<v. d. Pas; om 11 uur pl. Hgm. uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk van de Ligt-Bankers. Zaterdag 15 mei voor oosterse ker ken. 7.30 Hgm. overl. fam. Mulders- Maessen en Maessen-Swinkels. 4e Zendag van Pasen. Zaterdag 19.00 hoogmis voor Jan Geurts best. door het kerkkoor. Zondag 9.00 h. mis waaronder eer ste H. Communie der kinderen; 10.00 jaarget. v. Jacoba In 't Hulst-Dee- nen; 11.30 leesmis v. d. fam. Swin kels-Verschuren. Maandag 8.00 leesmis v. Wim v.d. Munckhof. Dinsdag 8.00 maandd. v. Maria Spreeuwenberg-Verlinden. Woensdag 8.00 maandd. voor Jan Geurts. tin Hendriks. Donderdag 8.00 maandd. voor Mar- Vrijdag 8.00 weekdienst v. Albert Peeters; 20.00 h. mis v. Jan Geurts best. door de fanfare. Zaterdag 19.00 leesmis v. Jacoba Arts. Misdienaars: zondag 9.00 P.Paul Koonings en Johnny Spreeuwenberg 10.00 Peter en Frans van Soest; 11.30 Leo van Soest en Gerard Spreeuw enberg. 4e Zondag van Pasen Zaterdag 19.00 gez. h. mis v. overl. ouders Eyssen-Voncken. Zondag 8.15 h. mis v. Maria Ja- cobs-Daniëls; 9.30 hoogmis gest. jg. v. Johanna Pubben-Janssen; 11.00 h. mis v. Pierre Zwit9erlood. Maandag 8.00 gest. jg. v. de gezus ters Petronella, Huberta en Marga- retha Emonts. Dinsdag 8.00 gest. jg. v. Jacobus van Dijck. Woensdag 8.00 gez. h. mis v. Hen- drica van Dijck-Hoedemakers. Donderdag 8.30 gez. h. mis tot int. fam. v. Keysteren te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag 8.00 gest. jg. v. Peter Joh. Emonts en ouders. Zaterdag 19.00 gez. h. mis v. overl. fam. van Meyel- van Heugten. Misdienaars: Zondag 8.15 en door de week: J. Michels, Tw. Stiphout; 9.30 T. van Hoof, Sj. van Meyel; 11 Th. Arts, J. Hendriks. Kollektanten: Zaterdag Michels, Ewals; zondag 8.15 van Cuyck, Hen- drix; 9.30 Arts, Michels; 11.00 M. v. Hoof, J. van Hoof. Zaterdag 19.30 avondmis uit dank baarheid n. fam. Egelmeers-Stap pers. Zondag - Vierde zondag van Pasen: Roij ackers. Door de week h. mis om 8.00 uur. Maandag t.i.v. fam. Huijs-v. En- ckevort. Dinsdag tb.i. Woensdag t.i.v. fam. Nabuurs-v.d. Broek. Donderdag vx. d. zielerust v. Ma- Donderdag: v. d. zielerust van Ma- Vrijdag 's morgens geen h. mis. 2 uur pl. h. mis inzegening van het huwelijk van Gonnie Peetres en Harrie Kuenen. Zaterdag 19.30 avondmis t.i.v. fam. Botden-Classens. Zaterdag 8.45 h. mis in de Jozef kapel t.e.v. Maria en Jozef; 19.00 avondmis t.i.v. Wim v. d.Munckhof. Zondag 8.30 h. mis te Hol thees v. Gerardus Bastiaans en voor gene zing van een zieke. Maandag 10.00 hoogmis t.i.v. (Fien Janssen) en voor Genït Kersten (na mens de buurt). Maandag 8.45 h. mis voor de overl. van de Karmel. Dinsdag 8.45 h. mis voor Felix en Antoine Peters. Woensdag 8.45 h. mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef en voor overl. ouders Geurts. Donderdag 8.45 h. mis voor overl. ouders Willem Verheyen en Catha rina Vullings. Vrijdag 8.45 h. mis voor overl. Martinus en Maria Verheyen; 15.00 Eucharistieviering voor het 40 jarig huwelijksfeest van Lei Bos en Truus Ewals. NOTÏCIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el dia de la Madre. A las once en nuestra ca- pilla, Overloonseweg 2, Misa con cantos y plètica en Castellano por el descanso eterno de la Sra Da Isa bel Jurado en el aniversario de su fallecimiento, de la parte de sus hij- os Antonio y Manuel Ruiz. Porque el domingo pasado no han asistido tantos en la Misa la suma total de la colecta, destinada para la ayuda exclusiva de los represaliados y per- seguidos por cuestiones de tipo la boral, no era mas de 16 florines y seis céntimos; si alguien quiere mandar personalemente su ayuda hay aqui la dirección: Rabo Bank, Uithoorn, nr. 132.306 mencionando: Ayuda. Después de la Misa reunion en la casa del Padre Juan. NOTÏCIAS CULTURALES El sabado proximo escuela suple- mentaria. El mismo dia en Utrecht, Domplein, demostración nacional de extranjeros contra la Ley holandesa para tra'bajadores extranjeros. La Junta Directive del Club Espanol dara mas informaciones. El Jueves desde las tres hasta las seis Asistencia Social. En la casa del Padre Juan siempre estcin a su dis- y libros. Hasta la vista el domingo proximo! ,q$O In de periode van 6 t.m. 23 mei zal wethouder mevr. Rutten-Tielen geen spreekuur houden. Zoals bekend zal in de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 mei de grote verhuizing plaats vinden van alle gemeentelijke diensten naar 't voor malige kloostercomplex van „Jeru salem". Het adres luidt in het ver volg: Gemeentehuis Venray, Maas- heseweg 1 Venray. Het telefoonnum mer blijft ongewijzigd 04780-3838. Ook de .tijden van de spreekuren van de burgemeester en wethouders blijven hetzelfde, maar worden dan in het nieuwe ge,meentehuis gehuo- den. Uiteraard is het begrijpelijk, dat alle afdelingen in het gemeentehuis Grote Markt 1, Grotestraat 1 en Leunseweg 2a de laatste dagen van deze week en in het begin van ko mende week druk zijn met in- en uitpakken. Het publiek wordt daarom beleefd verzocht om enige clementie en met name op vrijdag 7 mei en op maan dag 10 mei a.s. het bezoek aan de gemeentelijke diensten zoveel moge lijk te beperken. Vanaf heden bestaat de mogelijk heid de gemeentelijke tennisbanen in het recreatiegebied Vlakwater los te gebruiken. Hiervoor gelden tarie ven voor incidenteel gebruik en voor het z.g. zwerfgetoruik. Het zwerftarief bedraagt 7,p. uur en voor het incidenteel gebruik 8,50 per uur per baan. De kaarten hiervoor zijn verkrijg baar in het restaurant van de ten- nishal. Zoals bekend wed op 1 januari j.l. de geldkas van de gemeentelijke kassier opgeheven en vanaf dat mo ment geschieden alle ontvangsten gi raal. Na drie maanden praktijk is ge bleken, dat het nieuwe systeem zeer goed werkt en dat de medewerking van het publiek geen enkele reden tot klachten heeft opgeleverd. Nu de verhuizing van alle gemeen telijke diensten naar het klooster „Jerusalem" voor de deur staat, heeft het college van burgemeester en wethouders besloten met ingang van 10 mei a.s. de afgifte van stort- bonnen (ten behoeve van het storten van grotere hoeveelheden vuil op de gemeentelijke stortplaats in het Ven- rays Broek) te doen plaatsvinden op de afdeling bevolkingszaken, zullen ook de kosten voor aanslui ting op de riolering en voor de aan leg van inritten via de bank of giro betaald moeten worden. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis hun besluit van 14 april 1976, nr. 509 waarbij, in verband met de re constructie van de Grotestraat tot voetgangersgebied, de volgende tij delijke verkeersmaatregelen zijn ge nomen: I. met ingang van 20 april tot en met 30 juni 1976 of zoveel langer of korter dan in verband met de werk zaamheden mogelijk, resp. noodzake lijk is: a. door plaatsen van borden 11 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Grotestraat te sluiten voor alle verkeer in bei de richtingen, behalve voor voet gangers; b. door plaatsen van onderborden het verzorgend verkeer toe te la ten in de Wilhelminastraat vanaf de Julianasingel en in het Schou- tenstraatje vanaf de School straat; III. ontheffing te verlenen van de onder I sub a genoemde verkeers maatregel, voor wat betreft het in rijden vanaf de kruising Poststraat- Patersstraat-Henseniusstraat ten be hoeve van bestuurders van vracht wagens, die gebruik moeten maken van de Grotestraat voor het laden en lossen van goederen bij een be drijf in de Grotestraat en die dit be drijf niet langs een andere weg kun nen bereiken; III. dat van de onder II verleende ontheffing slechts gebruik mag wor den gemaakt voor zover de uitvoe ringswerkzaamheden bij het achter uitrijden in de Grotestraat wordt be geleid door een zich buiten de vrachtwagen bevindende volwassen b egel ei der(ster) De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat tegen dit beroep kan worden ingesteld binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit ter openbare kennis is ge bracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de commissaris der Koningin moet wor den ingediend. Venray, 23 april 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris In de periode van 12 december 1975 tot en met 2 mei 1976 is op het politiebureau een aantal gevonden fietsen gedeponeerd. Wanneer men in onderstaand lijst je zijn of haar verdwenen karretje ontdekt, dan kan men zich, liefst op zaterdag, melden aan het politie bureau, Wilhelminastraat. Blauwe kinderfiets Alexander; zw. herenfiets Bato Sport; groene da mesfiets Batavus; zwarte herenfiets Bato; rode herenfiets Exclusief; rode damesfiets Foton; blauwe damesfiets Fongers; zwarte damesfiets Gazelle; groene damesfiets Gazelle; groene damesfiets Gazelle; zwarte dames fiets Gazelle; 2 zwarte herenfietsen Gazelle; gele herenfiets Gazelle; zw. herenfiets Grand sport; zwarte da mesfiets Gazelle; zwarte herenfiets Locomotief; zwarte damesfiets Lo comotief; grijze damesfiets Phoenix; rode herenfiets Peugeot; zwarte he renfiets Pynac; zwarte damesfiets Pon; zwarte damesfiets Phoenix; bl. damesfiets Rivel; groene damesfiets Rudgë; groene herenfiets Stokvis; zwarte herenfiets Savoy; zwarte da mesfiets Spinner; gele herenfiets Sieger; zwarte herenfiets Streamer; groene damesfiets Serva; groene he ren minifiets Special; zwarte dames fiets Union; wit-grijze damesfiets Union; zwarte damesfiets Union. Het heffen van een baatbelasting voor de aanleg van het aardgasnet op de kerkdorpen Oirlo, Heide, Merselo, Ysselsteyn en Castenray werd door de gemeenteraad een logische zaak gevonden. Maar dat men in Merselo 850,per wo ning baatbelasting moest betalen in verband met de aanleg van de riolering, werd door de raad zo sterk bekritiseerd, dat wethouder J. Loonen gauw overstag ging en het bedrag van 850,terug bracht op 600,zoals door de heer Wiegant was gesuggereerd. Hy stoelde deze suggestie op des tijds door het college gedane uit latingen, dat de baatbelasting nooit meer dan 600,zou be dragen. De heer van Keysteren feliciteerde het college met dit voorstel voor zo ver het de aanleg van de riolering in Merselo betrof, maar hij sprak zijn ongenoegen uit over de grootte van het bedrag dat als baatbelasting zal worden geheven. Dezelfde mening was de heer Wie gant toegedaan, temeer omdat de mensen in Merselo, buiten hun schuld, al uitgaven hebben moeten doen om afvalwater te kunnen lozen. Ook de heer Reintjes pleitte voor een lagere baatbelasting. Hierna zei wethouder Loonen, dat men omno- Het beschikbaarstellen van een krediet van 3.125,t.'o.v. een een malig investeringssubsidie voor jeugd- en jongerenwerk Brukske, ondervond tegenstand van de zijde van de fractie „Samenwerking". De heer G. Mulders meende, dat deze subsidieverlening de weg zou openen voor de meest uiteenlopende aanvra gen door andere verenigingen. Hij dacht, dat onderlinge uitwisseling van goederen een betere oplossing zou kunnen zijn. Volgens mevr. Poels-Peters was fotografie een specifieke aktiviteit, die niet in een wijk, maar wel bij de Vrije Akademie thuishoorde, waarop de heer De Bruyn aanvulde, dat het aantal jongeren met belangstelling voor de fotografie te laag was. De heer Den Brok was blij met het scheppen van dit precedent en met het initiatief van de wijk en wil de de aanvraag „van alle kanten" steunen. Hierna liet de raad zijn be denkingen varen en zei akkoord te gen het voorstel. Veredr nog 3 zwarte damesfietsen; 1 rode kinderfiets en 1 zwarte heren fiets, zonder merk. Gevonden bromfietsen: Rode heren bromfiets Batavus; oranje damesbromfiets Mobylette; rode heren bromfiets Kreidler Fl; paarse dames bromfiets Puch; rode heren bromfiets Peugeot. gelijk de aansluitkosten kon verla gen, maar wel de baatbelasting. Na mens het college kon hij mededelen, dat deze wordt verlaagd tot 600, Het niet-heffen van baatbelasting was een onmogelijke zaak. Hij vond het redelijk in dit geval tot heffing van baatbelasting over te gaan om dat er ook op dit project geen D.A.C.W.-subsidie wordt verkregen. De heer van Keysteren pleitte ver volgens voor een snelle aanpak van de riolering in Castenray. Wethouder Loonen kon geen toe zeggingen doen, maar beloofde wel alles in het werk te stellen om ook in dit kerkdorp riolering te krijgen. Tijdens de jongste raadsvergade ring deelde de heer Hans Wiegant, fraktievoorzitter van de P.v.d.A. in de raad van "Venray mee, dat hij over ongeveer een maand afscheid zal nemen in verband met zijn ver trek naar Lelystad. Hij zal in de ge meenteraad worden opgevolgd door de heer Jan Konings. De heer van Valkengoed infor meerde tijdens de raadsvergadering wat er waar was van het gerucht, dat de geplande visvijver in de bal lonzuilbossen niet door gaat, maar daarvoor in de plaats in het Staart- ven in Overloon een visvijver komt. Wethouder Loonen antwoordde, dat gebleken is, dat in het kader van de ruilverkaveling Overloon-Merselo minder zand nodig zal zijn en dat derhalve geen zand zal behoeven te worden gewonnen in de Ballonzuil bossen. Een alternatief zal de zandwinning van de heer van Susante aan de Wanssumseweg kunnen zijn. Wan neer de eigenaar bereid is van de zandwinning straks een visvijver te maken, dan zal er uiteraard ook iets moeten worden gedaan aan de vis stand. Vrijdag 7 mei wordt er een mode show gehouden. Vorige week is het volksdansen en de modeshow door omstandigheden vervallen. Het volksdansen wordt uitgesteld tot een latere datum. Na de modeshow is een disco-bal. Zoals altijd zijn de ouders van harte welkom. We beginnen om 7 uur. Zaterdag 8 mei gaan we terug in de tijd met muzidk van de Beatles en CCR. We starten om 8 uur. AAN ALLE INWONERS VAN VENRAY, Door een reeks van vergissingen van ons Lee depot in België, heeft de firma EBBERINK drie weken lang geen nieuwe levering en gekregen. Daarvoor onze excuses. Om deze fout te herstellen zal de firma EBBERINK tot 15 mei de Lee jeans tegen de oude prijs ver kopen. Dit, om hun Lee cliënten schadeloos te stellen voor het lange wachten. BIKINI'S, BADPAKKEN,ZWEMBROEKEN NU VOLOP VOORRAAD KOM GAUW KIJKEN BIJ textiel tel. D47SO -1234 venray hoek marktstraat-schoolstraat Founded Kansas,1889. ebberink OVERALL'S STÖEUASSEN •W1TTEJASSEN-ERCEKDVERALLS' de vaxrEyse^valddedingspedalist

Peel en Maas | 1976 | | pagina 6