Nog veel haken en ogen aan het industriegebied .Witte Vennen' Gemeenteraad Venray vergadert a.s. dinsdag §3 I DRUKWERK 't Is goed sparen bij \an Lanschot. En wij weten er alles van. 1 1 I WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN »VDen Dissel. Sparen met opzegtermijn Sparen met vaste termijn van 4% tot 5%. van 6% tot 7-%%. Spaarbrieven (aan Toonder) H Sparen met Stijgrente van 5V2°/o tot Th%. p van33/»°/o tot Th%. Spaar-Trouw systeem 6%. ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 et per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Ondanks het feit, dat de hoorzitting in Oirlo over het nieuwe in dustrieterrein „In de Witte Vennen" op Witte Donderdag werd gehouden, viel de belangstelling hiervoor van de z«de van belang stellenden en belanghebbenden uit Oostrum en Oirlo niet tegen. Uitvoerig werd van gemeentezede dit plan toegelicht en daarna kregen de aanwezigen ruimschoots de gelegenheid hun zegje te doen. En passant werd het industrieterrein „De Hulst", gelegen tussen de Stationsweg en de Henri Dunantstraat, ter sprake gebracht, waarna een interessante dis cussie ontstond over de moeilijke en gevaarlijke verkeerssituaties welke zirh nu reeds voordoen in Oostrum en straks zeker nog zul len toenemen. Dat de gemeentelijke bestuurders en deskundigen als huiswerk meekregen om aan de huidige en te verwachten ver keersmoeilijkheden wat te gaan deen, werd als een belangrijk re sultaat van deze avond ervaren. Disko vrijdagavond VRIJDAG 23 APRIL 1976 Nr. 17 De heer A. van Stratum, hoofd van de stedebouwkundige afdeling, vertelde, wat de gemeente momen teel aan industrieterreinen in voor raad heeft en waarom naar nieuwe industrieterreinen moet worden ge zocht. Aan de Maasheseweg ligt 130 ha Het terrein „De Hulst" is 21 ha groot. Hiervan is plm. IV12 ha bezet of in optie, zodat nog slechts ha resteert. Nestlé en Carl Freudenberg heb- ;ben 23 ha bezet van het 72 ha grote industriegebied „De Witte Vennen", iOngeveer 49 ha blijft nog over voor eventuele toekomstige industrieves tiging. Er wordt van uitgegaan, dat de gemeente in de komende 10 a 12 jaar ongeveer 65 tot 85 ha nodig zal heb ben indien zich een of meerdere in dustrieën zich zullen aandienen. Dan is ongeveer 75 ha beschikbaar. Aan de Maasheseweg en in de Hulst zijn {betrekkelijk kleine percelen aanwe zig, veelal randpercelen, waarop zich geen grotere industrie kan vestigen. Alleen in dé Witte Vennen zijn ka vels met een redelijke afmeting aan- jwezig. De gemeente Venray zal voor in dustrieterrein moeten zorgen, zeker nu zij weer is aangewezen als indus triekern met een aantrekkelijke rijks-subsidieregeling. Al werd de direkte noodzaak van uit de zaal naar aanleiding van het in de verstedelijkingsnota van de regering over Venray gestelde in twijfel getrokken, burgemeester Defesche beklemtoonde, dat Ven ray nog steeds ontwikkelingskern is en er derhalve voor heeft te zorgen, dat industrieterrein aan wezig is opdat arbeidsplaatsen kunnen worden gecreëerd, niet al leen voor Venray, maar voor de direkte regio. „IN DE WITTE VENNEN" Het industriegebied „In de Witte Vennen" is gelegen ten zuiden van Dostrum en ten zuiden van de weg Helmond-Venray-Wanssum. Het is iirekt ten oosten van de spoorbaan gelegen en nader begrensd door het aan de Sparrendreef gelegen sport terrein en in het zuiden door de Sunhoekweg. Binnen het gebied zijn :eeds Nestlé en Carl Freudenberg gevestigd. Belangrijk is, dat dit het inige terrein is, dat mogelijk geeft tot spoorwegaansluiting. Door het gebied loopt de Witte Vennenweg en de Vennenweg. De bedoeling is, dat de Witte Vennen weg, op het punt waar zij afbuigt naar de spoorwegovergang, door te trekken en midden in het igebied een lus gaat vormen. SPAREN VAN GROEN Door de gemeentelijke plantsoenen dienst is een inventarisatie opge maakt van het in het gebied aan wezige groen. Deze. inventarisatie werd ter vergadering nader toege licht door de heer H. Goossens. Uiteraard blijft men met zijn vin gers van het prachtige bosgebied, dat voorbij het sportveld aan de Sparrendreef begint. In het terrein wordt cok een bosje nabij de spoor lijn dn zijn geheel behouden. De we gen zijn zo geprojekteerd, dat bos randen behouden blijven,, met name een brede strook ten noorden van de Gunhoekweg. Men kon deze avond konstateren, dat het behoud van het groen in goede handen is bij de heer Goossens. ALTERNATIEF WIJKRAAD GOSTRUM De heer Fleurkens stelde namens de dorpsraad Oostrum, dat men met name in Oostrum nog al wat problemen heeft met het bosgebied aan de Sparrendreef. Hij vond de afstand tussen het industrieterrein en het terrein van Paschalis in het noorden te klein en pleitte voor een diepere „bufferzone", eventu eel met verkleining van de gepro- jekteerde lus. Burgemeester Defesche vond de afknotting ter wille van Paschalis de moeite van het overwegen ten volle waard. BOSCHHUIZERVELD De heer J. Loonen uit Oostrum had geen bezwaar tegen de vestiging van industrie in de Witte Vennen, maar wel tegen het beleid van de gemeen te. Hij herinnerde er aan, dat des tijds, 10 - 15 jaar geleden aan een gebied ten noorden van de Stations weg (Boschhuizerveld) de bestem ming industriegebied is gegeven. Hierdoor worden al jarenlang de agrariërs gehinderd omdat zij niet weten waar zij met deze grond aan toe zijn. Bovendien is het gebied bui ten de ruilverkaveling gebleven. En nu de gemeente met een alter natief komt weten de agrariërs nog niets, want op de kaart staat het Boschhuizerveld nog steeds als in dustriegebied aangegeven. Burgemeester Defesche moest toe geven, dat de agrariërs hierdoor in het gebruik van de grond worden beperkt. De overstap naar de Witte Vennen was mede gemaakt omdat de grend daar van mindere kwali teit is. Overigens kon de burgemeester de heer Loonen wel zeggen, dat het de bedoeling is de gronden van het Boschhuizerveld direkt voor de agrariër. vrjj te geven, zodra als he tlukt met het terrein in de Wit te Vennen. Wehouder Loonen lichtte nog toe, dat het Boschhuizerveld wel buiten de ruilverkaveling is gevallen, maar kavelruil in dit gebied zeker moge lijk is. VOOR EN TEGEN En toen brak de discussie los over het voor en tegen van het Witte Vennengebied. Tegenover de vraag van de een of het nu wel zo noodza kelijk was om nieuwe industrieën aan te trekken en daardoor wellicht Oirlo te laten groeien, stond het ant woord van de ander. De zelfstandige ondernemers van Oirlo zouden ge lukkig zijn met nieuwe werkgelegen heid en zelfs met vestiging van nieuwe werknemers in Oirlo. Wat de een een waardevol natuur gebied noemde, werd door de ander gerelativeerd tot „houtopslag". VERKEERSSITUATIES Een interessante weniding nam de discussie toen gesproken werd over de nu al bestaande gevaarlijke ver keerssituaties. (Zwaar verkeer van Nestlé) en het toenemen daarvan wanneer nieuwe industrieën zich in het gebied zullen vestigen. Gelijktijdig werd gewezen op het huidige sluipverkeer, dat via Cas- tenray en Oirlo naar het industrie gebied rijdt en dat eigenlijk via de grote weg zou moeten rijden. Mo menteel wordt ook het zware ver keer van de fa. J. J. de Hoog (op de Hulst) problematisch omdat het zich door de kom van Oostrum perst met alle gevaar en hinder van dien. Er werden verschillende sugges ties ter oplossing voor de problemen gegeven. De een dacht aan het af sluiten van de spoorwegovergang, de ander aan het geven van de bestem ming van B-weg aan de weg Gasten- rayOirlo. Het bleek, dat het nemen van ade quate maatregelen niet gemakkelijk is omdat rekening moet worden ge houden met b.v. een in Oirlo geves tigd bedrijf met zware vrachtwa gens. „Hoe we er uit moeten komen, weet ik niet", zei de burgemeester. Hij beloofde dat deze kwestie alle aandacht zal krijgen. De vrees, dat de nieuwe industrieën de grond waterstand zouden kunnen bein- vloeden werd weersproken, omdat de wet hierin voorziet. De grond waterstand wordt in dit gebied nu al goed in de gaten gehouden. Nadat men over en weer duidelijk had gemaakt wat men vindt van „In de Wite Vennen" als industrieterrein zei burgemeester Defesche, dat de gemeente terdege rekening zal hou den met de ideeën en kritische op merkingen. Volgens hem is er alle reden om opnieuw de zaak in alle details te bekijken. boekhandel van den munckhof is ooit dinsdags de gehele dag geopend Hoewel de meeste van de zesen twintig agendapunten, welke de raad van Venray a.s. dinsdagavond om 7 uur in de raadzaal van het ge meentehuis zal behandelen, al door de verschillende commissies zijn aanvaard, blijft er toch voldoende stof over voor een interessant avondje gemeenteraad. U weet het, u bent daarop van harte welkom. Belangrijk is ongetwijfeld het aan gaan. van een overeenkomst met Amro-Westland/Utrecht Projectont wikkeling v.o.f. in verband met de ontwikkeling van het Centrumplan en met name het gebied, dat als „Rcse vlek" bekend staat. Deze over eenkomst is in januari al uitvoerig behandeld in de Centrumplancom- missie, die, behoudens enkele kleine korrekties en aanvullingen, ermee kon instemmen. Punten, die tijdens de behandeling in de commissie nogal wat discussie opleverden en waarover de raad nu de uiteindelijke beslissing zal moe ten nemen, zijn: Het vaststellen van een verorde ning op de heffing en invordering van een baatbelasting in verband met de aanleg van trotoir in de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum; het be schikbaar stellen en huren van de woning Gratenstraat 6 ten behoeve van de werkgroep wijkcentrum Vel- tum voor een bedrag van 3.041, voor het jaar 1976 en het geven van een eenmalige investeringssubsidie van 6.355,ten behoeve van het geschikt maken en inrichten van de ze woning tot voorlopig wijkcentrum in Vel turn; het verlenen van mede werking voor de uitbreiding van de kleuter- en basisschool „De Foeke- pot" in Brukske; het vaststellen van een verordening op de heffing en invordering van een baatbelasting in verband met de gereedgekomen aan leg van aardgas op de kerkdorpen en het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van riolering in Merselo. Minder problematisch lijken de volgende agendapunten: Het verlenen van een krediet voor het vervangen van een bermmaaier; het geven van medewerking voor 't aanbrengen van een hekwerk en te gels met een rubber toplaag voor de b.o.-school „De Essel"; het verlenen van medewerking voor de nieuw bouw van de kleuterschool in Oos trum; het subsidiëren dn de kosten van het aanbrengen van een ver lichting op het ruiteroefenterrein van de rijverenignig „Nobel" uit Oostrum; het onbewoonbaar verkla ren van de woningen Spurkt 13 en Geysterseweg 27; het beschikbaar stellen van een krediet van 2.116, als eenmalige investeringssubsidie t.b.v. een aantal voorzieningen in de accommodatie van de Jeugdclub Vel- tum; het aanpassen van de gewone dienst van de begroting dienstjaar 1976 over het eerste kwartaal '76; het wijzigen van de rechtspositieregeling van het gemeentepersoneel in ver band met de aan het behalen van diploma's verbonden toelagen; aan- en verkoop van en aan de heer J. H. Jacobs, St. Servatiusweg 17; de verkoop van een kavel bouwgrond in Ysselsteyn aan de heer L. M. Pou- wels, Pater Tulpstraat 9; het verko pen van bouwkavels in Castenray aan de heer P. J. Strijbos, Campag nestraat 4; 't beschikbaar stellen van 'n krediet voor het aanschaffen van apparatuur ten behoeve van de brandweer; het toekennen van een subsidie t.b.v. „Het Nederlandsche Blindenwezen"; het beschikbaar stellen van een krediet van 400.900,- [GS VOOR At UW DMANKEN' Om verschillende redenen heeft het bestuur besloten het roken In de lokaliteiten niet meer toe te staan. Dus vrijdagsavonds kan er tijdens de diskoavond binnen niet gerookt wor den. Er is een werkgroepje bezig om iets te gaan doen aan het program ma. De vulling van de diskoavonden zou misschien wel eens wat anders kunnen zijn. Bezoekers die een idee hebben, eens een andere aktiviteit te willen beleven, worden gevraagd dat door te geven aan Martin of Clasien (Arno of een ander kan ook). Als de bezoekers niets zeggen blijft het dik wijls raden voor bestuur en leiding. Hallo meisjes en jongens. Zaterdag 24 april is er weer een knal-avond voor jullie. Of het mooi of slecht weer is maakt voor ons niets uit, want we zitten toch nog droog. We draaien zaterdag weer voor alle leeftijden, en wel van 19.30 tot 22.00 uur. Wij hopen jullie weer allemaal te zien in het „Trefcentrum" en wensen jullie een prettige avond toe. VOOR AL UW van den munckhof b.v. t.b.v. de uitbreiding van het aard- gasnet op de kerkdorpen en tenslot te het beschikbaar stellen van een krediet van 715.836,- voor de re constructie van de Beekweg. i industrieterrein, waarvan 107 ha in gebruik is of in optie is, zodat nog 23 ha resteert. Er zijn bij Van Lanschot 17 verschillende spaarmogelijkheden. Bijvoorbeeld: Een uitgebreide brochure over alle spaarvormen van Van Lanschot zenden wij u op aanvraag gaarne toe. w.a.o.\M?ur-D Makelaarskantoor, Henseniusplein 1,Venray, telefoon (04780) 3636.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 5