AGENDA (Jit de Gemeenteraad van Vierlingsbeek Groene Kruis Venray hield jaarvergadering ULmm V.C.R00Y WANDELSPORT moedercursus OPHALEN VAN GROF VUIL Medewerking aan werkgroep Homofilie Hulpsecretarie in Merselo in verband met ruilverkaveling Leer en hulpmiddelen voor Surinaamse kinderen Bromfiets botste tegen auto LYB VENRAY instelling van stuurgroep huisvesting alleenstaanden en twee persoons huishoudens Peel en Maas voor advertenties Diefstal Vernielingen Lour descomité afd. Venray WEEKEND-DIENST HUISARTS Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen A. P. G. FRANKEN, art» Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de potiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Penners en Vercauteren J. BECKERS, arts Julianasingel 11, tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVEIIVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals Passage 1 - Schoolstraat 25 is 's-zondags geopend van 10.30- 12.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanhellen, waarna u via het nachtluikje geholpen wordt. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mej. Zr. J. DRABBELS telefoon 04780 - 1219 voor inlichtingen en boodschappen zaterdag van 07.30 tot 08.00 uur 1219 12.00 tot 12.30 1269 of 1219 18.00 tot 19.00 uur 1219 na 23.00 uur te bereiken op 1219 zondag op dezelfde tijden op 1219 De zuster van de zondagsdienst heeft dezelfde week avonddienst, bereikbaar tussen 18 en 19 uur en na 23 uur GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, teL 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Hofstraat 14 - Tel. 04780-1108 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad 1,25 per deelnemer per keer. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpers Dakdekkerstraat 5, Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur in de Clockert volgens afspraak WEEKEND-DIENST AUTO-NOODHULP VENRAY EN OMGEVING Alarm nr. tel. 04780-4571 DEELNEEMSTERS GROENE KRUIS VENRAY Hierdoor delen wij u mede dat de moedercursus zal aanvangen op a.s. maandag 8 maart om 20.00 uur in de Huishoudschool Marianum, Mgr. No- lensstraat 9 te Venray. U wordt ver zocht tijdig aanwezig te zijn. De gemeente Vierlingsbeek wil de ingang van het gemeentehuis zo danig veranderen, dat ook gehandi capten gemakkelijk binnen kunnen komen. Kost die verandering meer dan 100.000,— dan krijgt de ge meente 95% D AC W-subsidie. Blijft men onder dat bedrag, dan krijgt men niets In Holthees is te weinig straat verlichting. De raad gooide er 2935 tegen aan om dat een beetje te ver beteren. Vierlingsbeek krijgt een gemeente- vlag. De kleuren en symboliek zijn ontleend aan het gemeentewapen van Vierlingsbeek en het wapen van de voormalige gemeente Maashees. De rangschikking volgens vier ge golfde blauwe banen is een zinspe ling op de naam van de gemeente. De in de bovenhelft en in de onder- helft voorkomende schijven zijn ont leend aan het voormalige wapen van Maashees en verzinnebeelden de drie kerkdorpen van respectievelijk de voormalige gemeenten Maashees en Vierlingsbeek. Hoewel de heer Litjens bezwaren had tegen instelling van een ere penning van de gemeente Vierlings beek en later aantekening vroeg te gen te hebben gestemd, had de raad er toch geen bezwaren tegen. De heer Litjens vond een erepenning uit den boze. ToekenniAg zal altijd op bezwaren stuiten en degene welke voor een erepenning in aanmerking komt, heeft reeds bij de vervulling loon naar werken gekregen. De gemeente Vierlingsbeek gaat strenger optreden tegen klandestie- ne bouwsels in de bosgebieden. Maar ze kan niet al die bouwsels verwij deren, omdat de eigenaren zich kun nen beroepen op verkregen rechten nu de gemeente te lang deze bouw sels heeft getolereerd. In het plan Duivenbosch te O ver- loon komt nu een camping, ondanks 20 ingediende bezwaren. Beter daar een camping dan een veredelingsbe- drijf. Over het recreatieobject Schaart- ven blijft men geheimzinnig doen en wordt eerst in een later stadium mededeling van de stand van zaken gedaan. 13.998 m2 wegdek in de ruilverka veling Merselo-Overloon moet ver beterd worden. De raad stelde reeds nu 441.714,- daarvoor beschik baar. In de week van 8 tm 12 maart a.s. wordt in de gemeente grof vuil op gehaald op die dagen dat normaal de vuilniswagen rijdt. Denkt u aan 'n beetje handzame verpakking. Met belangstelling heeft het colle ge van burgemeester en wethouders kennis genomen van het oprichten van de Werkgroep Homofilie. Hoe wel het college nog niet weet op welke wijze hulp en ondersteuning waarom wordt gevraagd kan worden gegeven, wordt zijn steun voor zover mogelijk toegezegd. In de periode van 12 april tot en 23 apri 11976 zullen ingevolge de ruilverkavelingswet voor iedereen stukken, betrekking hebbende op de ruilverkavelng „Overloon - Merselo" ter gemeentesecretarie ter inzage moeten worden gelegd. Omdat de plaatselijke commissie van mening is, dat het uit organisa torische als uit praktsche overwe gingen de voorkeur verdient de stuk ken in Merselo ter inzage te leggen, mede omdat daar dan ook de ge wenste inlichtingen door de daar aanwezigen kunnen warden ver strekt, zal de gemeenteraad worden voorgesteld het bureau van de ruil verkaveling, Grootdorp 13, voor die periode als hulp-secretarie aan te wijzen. Aan de raad zal indien de com missie voor onderwijs, cultuur en re creatie hiermee akkoord gaat worden voorgesteld een bedrag van 2.620,beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leer- en hulp middelen ten behoeve van het onder wijs aan Surinaamse kinderen, die de openbare school „De Flierefluit" in Brukske bezoeken. Deze school heeft op het ogenblik achttien Surinaamse leerlingen en het hoofd va nde school heeft het college verzocht over te gaan tot het aanschaffen van deze aangepaste leer- en hulpmiddelen. Mededeling kon worden gedaan dat de DACW een bedrag van 485.000,beschikbaar heeft ge steld voor de volgende fase van het onderhoud van de gemeentebossen. Dat bedrag levert weer voor 350 manweken werk op. Totaal heeft men dan van de DACW voor onder houd bossen een bedrag ontvangen van 2,6 miljoen gulden. Op de Veulenseweg bemerkte de 16 jarige bestuurster van een bromfiets - mej. C. v.d. L. - te laat een wegens motorpech stoppende personenauto - bestuurd door de 23-jarige L.C. Nu botste zij met haar brommer tegen de achterzijde van de auto en werd licht gewond. Woensdag 10 maart is de laatste bijeenkomst in dit seizoen, om 8 uur in zaal In Den Engel. Besproken zal worden de excursie. Met zijn allen zullen we weer een programma opstellen voor de komen de winter. Verder zal de avond gevuld worden met kienen. Vrijdag 5 maart 19 uur repetitie van het hele koor Zondag 7 maart 10.15 uur hoogmis in de Paterskerk Maandag 8 maart 19 uur repetitie van de A, B en C-groepen Dinsdag 9 maart 18.30 uur repetitie van de aspiranten en om 19.30 uur repetitie B-groep Woensdag 10 maar 18.45 uur repetitie van Gregoriaanszangers Donderdag 11 maart 18.30 uur repetitie van de aspiranten en om 19.30 uur repetitie C-groep Bij verhindering afmelden bij Michel Claessens, telefoon 5155, na 17.30 uur. In de nota „Huisvesting alleen staanden en twee-persoonshuishou- dens" van 14 juli 1975 heeft staats secretaris van Dam aangekondigd de huisvesiingsmogelijkheden voor deze twee groepen te willen verbeteren. Een van de eerste in dit kader te nemen maatregelen is het instellen van een onderzoek naar de huisves tingssituatie van deze groepen in verschillende gemeenten. Venray is aangewezen als een van de gemeen ten waar een dergelijk onderzoek te houden is. Ten behoeve van het onderzoek aan dë woonbehoeften en de wensen van verschillende groepen van al leenstaanden van 18 jaar en ouder en twee-persoonshuishoudens en het inventariseren van de woonvoorzie ningen, welke voor deze groep be schikbaar zijn, zal een stuurgroep worden ingesteld. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de door de staatssecretaris gevraagde mede- werking te verlenen en over te gaan tot het vormen van de stuurgroep. Het aantal leden van deze stuur groep wordt beperkt tot zeven per sonen. Een lid van het college van burgemeester en wethouders zal met het voorzitterschap worden belast. De overige leden van de stuurgroep zullen voorlopig bestaan uit verte genwoordigers van de Jongeren- sociëteit „Free Wheelin", de geza menlijke welzijnsorganen, de wo ningvereniging „Noord-Limburg" en dt Limburgse Immigratiestichting. Ere-voorzitter H. Vorst van de af deling Venray van „Het Groene Kruis" schijnt gelijk te krijgen, dat het een onmogelijke zaak is om de leden te aktiveren naar de jaarver gadering te komen. Alle mogelijke pogingen ten spijt was er ook dit maal een minimale opkomst, zodat andere wegen gezocht zullen moeten worden om de leden naar de jaar vergadering te krijgen. Zelfs het grootste gedeelte van het algemeen bestuur ontbrak en als niet de wijkverpleegkundigen naar de vergadering waren gekomen, dan was de opkomst nog triester geweest. Met het bestuur vroegen wij ons af, waar toch de leden van de dorps- en wijkraden waren gebleven. Im mers die leden waren het toch, die het vorig jaar zo'n klein stormpje veroorzaakten om die algemene ver gadering te hooden. Toen de vice-voorzitter, de heer G. Cijbulski de vergadering opende, kon hij niet nalaten zijn teleurstelling over- de geringe opkomst uit te spre ken. In zijn openingswoord memoreer de hij de sluiting van het t.b.c.- bureau. Deze sluiting was ondanks de protesten van het bestuur en van het gemeentebestuur toch een feit geworden. Het huishoudelijk reglement en de statuten hadden de koninklijke goed keuring verkregen waardoor ook de statutenwijzigingen waren goedge keurd. WIJKGEBOUW BRUKSKÉ Op korte termijn zal in een der lo kalen van de openbare school in het Brukske een consultatiebureau wor den ingericht. Overleg is gaande om in het te stichten wijkcentrum in het Brukske een definitieve oplossing te vinden voor het consultatebureau. Ook het provincaal bestuur had alle medewerking aan de totstand- komng gegeven omdat de afstand van het Brukske naar de Clockert te groot was. Van de diensten van dit bureau zullen ook leden van Leu nen en Oostrum gebruk kunnen ma ken. AFDELING EN BESTUUR Het jaar 1975 heeft een ledenwinst opgeleverd van 270 en is gegroeid tot 5470 leden. 11 wijkverpleegkundigen zijn in dienst van Het Groene Kruis en het algemeen bestuur is voltal lig. Het dagelijks bestuur bestaat uit G. Beterams, voorzitter, G. Cijbulski vice-voorzitter, P. Ars, secretaris- penningmeester, Mevr. Stappers en Mevr. v. d. Sterren. Verder hebben in het algemeen bestuur zitting ver tegenwoordigers van de dorps- en wijkraden. Kontakten met huisart sen en apothekers zijn op gang ge komen en blijken ook voor de toe komst waardevol te zijn. BEGROTING EN KONTRIBUTIE De begroting was zorgelijk als de vergadering niet zou besluiten tot kontributieverhogng. Een tekort van f 45.000,- is te groot en de leden waren van oordeel dat de kontribu- tie verhoogd moest worden tot 30,-. Dan kon het tekort beperkt blijven tot 4500,—. Als een leden werfaktie, welke in het vooruitzicht werd gesteld, sukses zou hebben, dan was het tekort ook weggewerkt. Gebleken is dat de kon- tributie in de omliggende gemeenten hoger is. De vergadering gaf het bestuur de opdracht mee te onderzoeken in hoe verre de mogelijkheid aanwezig is om leden welke zich de laatste jaren hebben bedankt entreegeld te laten betalen bij het weer lid worden. Men dacht aan een periode van 5 jaar. Moeilijkheden hadden de wijkver pleegkundigen met hulpverlening aan gezinnen van gastarbeiders. De moeilijkheid was om deze lid te ma ken. De vergadering was van oor jcieel dat indien niet-leden een be roep doen op de diensten van het .Groene Kruis, dat eerst dan hulp zou moeten worden verleend als men bereid was lid te worden. De Blitta werd als voorbeeld ge steld omdat alle gehuwde medewer kers van Blitta automatisch lid zijn van het Groene Kruis. In de financiële commissie werden benoemd de heren G. Vollenberg, J. Op 't Veld en H. Vorst. Er zal een samenkomst met de incasseerder komen om te vernemen wat er leeft onder de leden. Het bestuur zal zich verder gaan beraden over een te volgen lijn om het vergaderbezoek weer aantrekke lijk te maken en over die lijn zullen de leden tijdig worden ingelicht. Uitvoerder K. v.d. M. deed namens de firma N.B.M. uit Vught aangifte van diefstal van een sleepmat ter waarde van 5000,De diefstal is gepleegd op de Maasheseweg. Baldadige jongelui hebben het glas van de voordeur van de firma v.d. W. vernield. De schade is nog niet be kend, maar de eigenaar en de poli tie hopen de baldadige jongelui de rekening te kunnen presenteren. W.C. uit Venray deed aangifte dat 'n viertal dubbele ramen van zijn woning vernield waren tijdens zijn afwezig heid. Nu zit hij met een schade van ruim 1000, Op het schouwburgplein werd tij dens de carnaval wel zowat alles ver nield wat kapot kon. Vooral de ver lichting moest het ontgelden. Wat zijn we toch netjes opgevoed ALCOHOL IN HET VERKEER Mogelijk was drankgebruik oor zaak dat de bestuurder van een blauwkleurige bestelauto op de Ju lianasingel met de achterzijde tegen een geparkeerde auto opbotste, ver volgens voorruit reed en tegen een andere geparkeerde auto botste. De bestuurder reed na die botsingen weg zonider zijn identiteit bekend te ma ken. Het ongeluk gebeurde in de nacht van zondag op maandag om streeks kwart voor een. Er hebben zich al getuigen van deze wegpirate- rij bij de politie gemeld, maar de po litie verzoekt getuigen welke zich nog niet hebben gemeld, dit alsnog te doen. Ook de eigenaars van de be schadigde auto's zouden die getuigen dankbaar zijn. GEEN VISITEKAARTJE ACHTERGELATEN Op de parkeerplaats langs de Schoolstraat vond de 38-jarige man uit Vierlingsbeek zijn personenauto beschadigd terug, zonder visitekaar tje van de veroorzaker. - De politie tracht deze nu te ach terhalen. De beschadiging vond plaats vrijdagmiddag tussen vier uur en kwart voor vijf. Mogelijke getui gen worden verzocht hun bevindin gen ter kennis van de politie te brengen. GROTE DEELNAME AAN LOURDES -REIS In tegenstelling tot eerdere be richtgeving vertrekken de pelgrims en hotelzieken naar Lourdes op za terdag 29 m-ei a.s. en dus niet op maandag 31 mei. Zij verblijven in Lourdes tot 5 juni en zullen Pink ster-zondag rond het middaguur in Venray terugkeren. Aangezien het aantal Lourdes-rei- zigers dit jaar zo groot is, heeft men de pelgrims en de hospitaalzieken mceten scheiden, met dien verstan de dat de hospitaalzieken twee da gen later vertrekken, n.l. op 31 mei en uiteraard twee dagen later terug keren. De opbrengst van de colportage van de Lourdes-steunkaarten is dit jaar bijzonder goed geweest. Met dank aan u allen, kunnen 16 zieken gratis naar Lourdes, wat voor Ven ray een rekord is. Ook de giften via de dia-avonden heeft bijgedragen tot dit sukses. Overigens, nu de carnavalsdagen voorbij zijn, hebben we nog enkele weken de maandag- en woensdag avond vrij gehouden voor dia-ver toningen, zeer geschikt ter opluiste ring van vergaderingen of een avondvullende vertoning. Hebt u interesse? Bel dan even: 04780-3428 of 04780-2364. 56 pelgrims en zieken zullen dit jaar naar Lourdes gaan. De dokters formulieren zijn intussen al ontvan gen. Men dient deze door de huisarts of specialist te laten invullen en dan gefrankeerd op te sturen in de reeds geadresseerde bijgevoegde envelop pe. Zij die alsnog, op eigen kosten, mee naar Lourdes willen gaan, kun nen zich in verbinding stellen met de heer L. Heidens, Nieuwlandstraat 28, tel. 2364. Zij zullen echter wel moeten zorgen voor eigen vervoer VenayMaastricht v.v. Zatedag a.s. speelt VC Rooy de volgende wedstrijden: Aanvang 17.00 uur heren VC Rooy Thor. De uitwedstrijd wonnen de heren met 30. Eveneens 17.00 uur dames VC Rooy- NDI/Valuas 2. De koploper tegen een van de degradatiekandidaten. SUKSES VOOR DE ASPIRANTEN VAN LYCEUM Zaterdag 28 febr. werd in Tilburg de voorronde voor de Open Nederl. kampioenschappen voor Aspiranten en Junioren gehouden. Lyceum was daar met het maxi male aantal teams vertegenwoor digd, n.l. een jongens- en een meis jes juniorenteam en een jongens en een meisjesaspirantenteam. Voor de junioren jongens en meis jes was de tegenstand te sterk om de eindfinale te halen. (Alleen de finalist in deze voorronde kon zich plaatsen). De meisjes junioren zorgden echter toch nog voor sensatie door VC Van Houten (de gedoodverfde winnaar) 'n set af te snoepen en wel met 15-4. Hierdoor, bleek achteraf, had Van Houten net de boot gemist en gaat Rapid Mulders uit Maastricht naar de finale. De jongensaspiranten speelden in competitievorm, dus tweemaal tegen dezelfde tegenstander. Ze wonnen vrij gemakkelijk, be halve tegen VC van Houten uit Heer len. Daartegen werd beide keren een gelijkspel behaald. Dat zorgde voor grote spanning, omdat tegen de laatste tegenstander Petrus en Pau- lus met zes tegenpunten mocht wor den gescoord. Zo niet, dan zou van Houten de finalewstrijd spelen te gen Set Up uit Meerlo. Het lukte echter uitstekend. Met 15-4 en 15-1 werd de overwinning een feit. Nu stond alleen Set Up de eind ronde op 10 april in de weg, maar na een spannende strijd kwam Ly ceum toch met 2-1 uit de bus. De meisjesaspiranten zorgden ech ter het meest voor sensatie die dag, omdat zij er met de instelling naar toe waren gegaan van een fijn toer nooi spelen en elke set die we win nen is meegenomen. De eerste ontmoeting tegen Ever Ready ging volkomen gelijk op en eindigde in 1-1. De volgende tegen stander PSV uit Eindhoven gaf wei nig moeite en de twee sets waren al vlug in handen van Lyceum. Het vertrouwen in eigen kunnen steeg en de tweede wedstrijd tegen Ever Ready kon dan ook met een 2-0 overwinning afgesloten worden. Hierdoor was Lyceum in de finale, de return PSV-Lyceum was forma liteit en werd snel met een 2-0 voor Lyceum beslist. In de finale troffen de meisjes VC van Houten, die met een algehele winst de finale in hun poule bereikt hadden. Het werd een prachtig ge lijk opgaande wedstrijd, die door enorm enthousiasme van de Ly ceum-meisjes gespeeld werd. Hoewel zij de eerste set verloren en enkele malen in de tweede en derde set achter kwamen, was er van een inzinking geen sprake. Er werd aanvallend en verdedigend uit stekend werk verricht en 't was een genot om te zien hoe zij door een volledige inzet en door krachtige bijval van de supporters de over winning op Van Houten konden be halen. Ook zij mogen hierdoor naar de eindronde in Bameveld, waar ze op 10 april met de acht finalisten zul len strijden voor het Ned. kam pioenschap volleybal voor Aspiran ten. W.S.V. DE DOORZETTERS A.s. zaterdagmiddag is er weer 'n ontspanningsmiddag in het Tref centrum, aanvang 2 uur. Nieuw le den zijn van harte welkom. In het kader van het behaalde kampioenschap is DC Venray erin geslaagd een van Nederlands beste damspelers Frans Hermelink te con tracteren voor het geven van een si multaan séance. Dit gebeurt op maandag e.k. in 't clublokaal van DC Venray in zaal Thielen op het Kennedyplein. Hermelink speelt dan tegen de le den van DC Venray. Voor belang stellenden is er vrij toegang en eventueel ook nog 'n plaats vrij om mee te spelen. Hermelink was voormalig studen tenkampioen van Nederland en be haalde voig jaar in het persoonlijk kampioenschap van Nederland de 3e plaats achter Sijbrands en Wiersma. Het belooft een zeer interessante avond te worden. Aanvang 9 uur.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 2