Verhoeven Venray zet de vlag op haar eigen hoogste top gemeentelijke notities en mededelingen |Leenen| Hinderwet Stille Omgang 1976 VRIJDAG 5 MAART 1976 Nr. 10 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DrtANKEN PEEL EN MAAS VbOP At UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WFFKRI AH VOOR VFNRAY FN OM^TRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ttlXULMU Y WWIA fcl^l Wl 1^ I ÏAtlVtl^ p£R HALFJAAR f 10_ (uitslujtend bij vooruitbetaling) Begunstigd door fraai lenteweer heeft Venray een grootse carnavalsoptocht zien trekken. Meer nog dan andere jaren was aan de groepen en wagens bijzondere zorg besteed. De 'rommel' van jaren geleden is praktisch geheel uit dit carnavalsevenement verdwenen. Duizenden hebben langs de straten gekeken naar dikwijls fraaie staaltjes van wagenbouw en gekostumeerde groepen die 'door 'n ringetje te halen waren'. Feitelijk moest men zo'n op tocht twee maal zien, maar dat is na tuurlijk niet mogelijk. Om uw geheu gen een beetje op te frissen hier en kele foto's, t.w. prinsenwagen Venray, prinsenwagen Oostrum, prinsenwagen Ysselsteyn, prinsenwagen Oirlo, prin- senwagen Merselo en jeugdprinsen wagen Leunen. De prijzen werden als volgt verdeeld: bij de prinsewagens: 1e prinsenwagen Leunen 1e jeugdprinsenwagen Heide bij de grote groepen: 1e de catoirretten van de schouwburg 2e Rooyse tulpen 3e in het teken van een orgel 4e de schrik 5e Venray in beweging 5e de notenkrakerssuite bij de kleine groepen: 1e de heilige huuskens 2e de vacature bank 3e de Mainzelmanchen 4e de slappe spier bij de carnavalswagens: 1e wat ziede geej 'n rare vogel 2e riolering Merselo 3e reclame voor het varken 4e de gouden handdruk eervolle vermeldingen: Venray in beweging (Rank) De sprookjes (Toneelgroep Overloon) Verheers maatregelen IN VERBAND MET PROMENADEPLAN helminastraat voor wat betreft het gedeelte tussen de Grotestraat en de Julianasingel over ongeveer 20 m. vanuit de Grotestraat, geduren de de gehele eerste fase; Op maandag 8 maart zullen, in ver band met de werkzaamheden ter uit voering van het promenadeplan, na de wekelijkse markt, de volgende ver keersmaatregelen van kracht worden: a. afsluiting van de Hofstraat voor alle verkeer gedurende de week van 8 maart; b. Opheffing eenrichtingsverkeer in de Marktstraat gedurende de week van 8 maart; c. Instelling van een stopverbod voor beide zijden van de Marktstraat ge durende de week van 8 maart; d. Het afsluiten voor alle verkeer in de Hoenderstraat vanaf de School- straat-Eindstraat tot aan de De ken Thielenstraat in westelijke richting gedurende de week van 8 maart; e. Afsluiting vna de Grotestraat van af de Wilhelminastraat-Schouten- straatje voor alle verkeer uit zuide lijke richting gedurende de gehele eerste fase (zes weken); f. Het instellen van een parkeerver bod voor beide zijden van de Wil- g. Het instellen van een parkeerver bod voor de noordelijke rijbaan van de Grote Markt gedurende de gehele eerste fase. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van J. A. M. Direks, Teeuwenhofweg 3, Leunen om ver gunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij met de daarbij be horende opslag van mest en mest stoffen. Adres inrichting: Teeuwen hofweg 3. Leunen, kadastraal ge meente Venray sectie O nr. 74. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 24 maart 1976 om 15.00 uur in het gemeente huis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is versohenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 5 maart 1976 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. In de nacht van 20 op 21 maart wordt dit jaar de Stillg Omgang naar Amsterdam gehouden. De deel nemers uit Noord Limburg worden met autobussen in hun woonplaats afgehaald en teruggebracht. Rust pauze op de heen en terugweg: res taurant Brabanthallen Den Bosch. Begonnen wordt met een kort lof te Venray of Gennep om 22.30 uur op 20 maart. Intentie: „Door de eucharistievie ring ware eenheid in christelijke liefde". Mgr. Bluyssen zei hierover onder meer: Misschien hebben de ratione le diskussies van de laatste jaren ons wat minder gevoelig gemaakt voor de unieke gave die ons met de eucharistie gegeven is. Wij zullen het met ons verstand nooit kunnen analyseren zó, dat het allemaal sluit en past in een klaar en helder patroon. Het overtreft ver re de mogelijkheden van ons begrij pen en is alleen in geloof te vatten. In alle kerkporalen hangt een af fiche met alle informatie. Buskosten blijven f 14,50. Te veel gedronken Het 1 novemberwetje maakt schijn baar niet meer zo bagn. Steeds vaker komt het voor dat bij verkeersonge vallen drank in het spel is. Ook nu weer moest de politie enkele proces- senverbaal opmaken terzake het on der invloed besturen van een motor voertuig die betrokken waren bij een verkeersongeval. Op het Henseniusplein moest een verkeerspaal het ontgelden. Een 24- jarige bestuurder F. H. die met zijn auto de verkeerspaal ramde, had, zo bleek bij het onderzoek, teveel ge dronken. Ook zijn auto werd bescha digd. Op het Molenpad was een bene veld brein van de 24-jarige A. J. uit Venray mogelijk de oorzaak dat hij met zijn personenauto onvoldoende uitweek voor een tegenligger. Bij de botsing bleef het gelukkig alleen bij materiële schade. Procesverbaal ter zake het rijden onder invloed werd tegen deze chauffeur opgemaakt. Op de Overloonseweg was drankgebruik mogelijk oorzaak dat de 19-jarige bestuurder van een perso nenauto, L. W. uit Vierlingsbeek, zijn auto niet in het rechte spoor hield en eerst in de berm en vervolgens rechts van de weg tegen een boom botste. Dit was nog niet genoeg, de auto schoof 20 meter door en kwam tegen een tweede boom tot stilstand. De auto was nog enkel een hoop schroot, de bestuurder en drie inzittende jon gedames van 16 jaar uit Overloon moesten met diverse verwondingen naar het Venrayse ziekenhuis worden vervoerd en aldaar worden opgeno men. Dat bleef dan over van een be zoek aan de Venrayse carnaval. Op de Pr. Bernhardstraat was drankgebruik oorzaak dat de perso nenauto, bestuurd door de 22-jarige A. V. uit Venray de trottoirband raak te. De auto sloeg over de kop. Vier passagiers liepen minder ernstige verwendingen op, maar de 20-jarige H. K. liep dusdanig letsel op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Vorige week donderdag heeft Me vrouw Verhoeven sr. ten overstaan van het voltallige personeel van Verhoeven Venray c.v. de vlag ge hesen op het nieuwe kantoorgebouw van het bedrijf aan de Dr. Poels straat. Een feestelijke dag voor een aan nemer die hiermee een oud, steeds meer verwaterend bouwgebruik in oude glorie wilde herstellen. Hiermee wil Verhoeven duidelijk aangeven dat de dynamiek van het bouwbedrijf nog steeds bestaat en dat de gebruiken van het traditonele bouwen waard zijn gehandhaafd te blijven. Dank zij de dynamiek ook in de ze tijd van economische teruggang barstte Verhoeven Venray danig uit zijn jasje. Te kleine kantoorruimte, te kleine tekenkamers, parkeerproblemen, weinig ontvangstmogelijkheid voor klanten etc. noodzaakte het bedrijf tot uitbreiding. Er was nog een open ruimte in de Dr. Poelsstraat aan de achterzijde van de werf. Dus lag de oplossing voor de hand. Een nieuw kantoor met representatieve ruimte en ruime kantoor- en tekenruimte voor een staf, waaraan zowel wat be treft de voorbereiding van bouw werken als voor wat betreft de be geleiding steeds hogere eisen gesteld worden. Met een personeelsbestand van plm. 100 medewerkers en een order bezetting van 12 miljoen per jaar is het bedrijf ook momenteel ruim van werk voorzien. Reeds einde 1974 toen de de wo ningbouw in Venray begon na te la ten en niet meer in staat was om aan „werkhonger" van het bedrijf te vol doen werd langzaam overgeschakeld naar de utiliteitsbouw. Deze over schakeling is volkomen geslaagd. Daarbij bestaat nog steeds de wo- ningbouwspecialist met een royale timmerfabriek en geolied lopende on derhoudsdienst. Met deze benen om op te staan ziet het bedrijf met zijn bekwame staf en zijn gespecialiseerde vaklie den de toekomst met groot vertrou wen tegemoet. Mag deze aannemer dan een feest je bouwen? Na afloop van de plech- tgheid werd dan ook met het vol tallige personeel, de architekt en de onderaannemers een fikse pint ge pakt in de Perdstal. Valse brandmelding Het komt de laatste tijd herhaalde lijk voor, dat er brandmeldingen bin nenkomen die niet waar zijn. Donder dag was dat b.v. ook het geval. Er werd brand gemeld aan de Odastraat en 2 minuten later aan de Leunseweg. Beide keren was het vals alarm. Men moet toch begrijpen dat dit geen spe'letjes zijn. De brandweer is dan immers afwezig als op zo'n mo ment een echt alarm binnenkomt. De gevolgen zouden wel eens niet te zijn overzien. Bovendien kost zo'n vals alarm veeï geld. Wordt de dader eens betrapt dan krijgt hij wel een rekening gepresenteerd. Ook komt het voor dat de ambulan ce wordt gealarmeerd zonder dat eer. ongeval heeft plaats gehad. Ook deze grap is met geen woorden goed te praten.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1