A maandag 16 februari Rients Gratama Blauwe maandag Een nieuw kabaretprogramma met 18 medewer kenden. Rients Gratama werkt samen met jonge kabaretiers. Het procjramma zal amuse ment van allerlei aard bieden, met aktueel kaba- ret. konferences van Rients Gratama. crosstalks. Eigentijdse muziek door het orkest van Cees Bijlstra. Vrolijkheid overheerst bij dit programma. dinsdag 24 februari Toneelgroep Theater met Zo zijn onze manieren - met mes en vork Blijspel van Alan Ayckbourn, de schrijver van o.a. Slippers. Theater brengt dit blijspel uit als trilogie. Eenzelfde situatie wordt op drie verschillende avonden op drie verschillende manieren op het toneel gebracht. In Londen is deze trilogie de grote hit van dit jaar. Wij brengen nu het eerste deel. dat dus een volledig verhaal betreft. Men kan het normaal volgen zonder de andere delen te moeten gaan zien. Een blijspel van het beste soort. Met o.a. Margreet Blanken en Willy van Heesvelde. woensdag 10 maart Kom van het dak af Klucht door John Lantinks Theater van de Lach Een echte goedzak doet alles. Leent zijn auto uit aan zijn kompagnon en neemt dan nog de schuld op zich wanneer die dan nog een ongeluk maakt. Hij haalt het vriendinnetje van zijn vriend binnen, die haar kletsnatte kleren komt drogen. Dan komt uiteraard de ene verrassing na de andere en begint het pas echt goed. Een avond flink lachen met John Lantink, Arnold Gelderman, Hannah de Leeuwe. vrijdag 12 maart Kabaret Tekstpierement Ja we zijn daar gek Vorig seizoen was hun programma ..Zwart óp Wit" een van de grote verrassingen. De enthou siaste reakties van het publiek bleven niet uit. Wij zijn gelukkig deze enthousiaste groep nu met een nieuw programma te mogen begroeten. Uit stekend kabaret waar de echte liefhebber volko men aan zijn trekken komt. Met: Guuske Kotte, Frank Sanders. Sytha Bolt. Jos Brink en Henk Bokkinga. De pers schrééf over hun glorieuze programma: ..Volmaakt kaba ret". ..Hoog pijl", ..IJzersterk kabaret", ..Voortref felijk", „Wie fijn uit wil zijn, weet waar hij het vinden kan." dinsdag 16 maart Don Giovanni van W.A. Mozart Regie: Wolf Dieter Ludwig (Stadtheater Mainz) Orkest: Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. André Rieu. Solisten: Peter van der Bilt, verbonden aan de Deutsche Oper am Rhein. Düsseldorf en de Wiener Staatsopera. Marjon Lambriks, thans verbonden aan de Wiener Volksopera. Lia Rot tier. was verbonden aan de Nationale Opera en aan de Koninklijke Vlaamse Opera van Antwer pen. Tom Haenen. debuteerde bij de Neder landse Opera Stichting. maandag 22 maart Een vuile egoïst, Blijspel van Frangoise Dorin Een geestig, gevoelig en briljant geschreven ko medie over een vrijgezel van middelbare leeftijd, die in allerlei situaties verzeild raakt. Met.o.a. Ko van Dijk (tevens regie), Guus Her mus, Bep Dekker, Georgette Hagedoom. Leon- tien Ceulemans. donderdag 25 maart Koncert Euterpe Inmiddels traditioneel als een van de muzikale hoogtepunten in ons programma opgenomen. In de afgelopen twee jaar kreeg het koncert veel bijval. Ingezonden stukken in de kranten waarbij bewondering en lof niet onder stoelen of banken werden gestoken, zijn het beste bewijs dat het om mèèr gaat dan om zo maar een koncert. vrijdag 26 maart Kabaret zonder filter Vorig jaar voor het eerst als invaller voor een ander programma. Nu met veel plezier geplaatst in de serie jong-kabaret. Ze veroverden diverse prijzen op studenten-kabaretfestivals en krijgen nu ook door radio en televisie landelijke bekend heid. Hun nieuwe programma ,,Dank u wel", wordt gebracht door Nicolien Hunfeld, Joop van Eykeren, Frans van Hoek, Guido de Wijs. dinsdag 30 maart Robert Long Chanson-kabaret programma van de in korte tijd populajj geworden zanger. Een programma met kabareteske eigen teksten, zeer subtiele liefdes liedjes. onomwonden meezingers, vertolkt met een uitstekende stem en soepele voordracht. Robert Long wordt bijgestaan door Cobi Schre- yer. de speelse minstreelse. maandag 5 april Café Het Zeepaard van Edward J. Moore met Kitty Janssen en André van den Heuvel Regie: Lo van Hensbergen. De Amerikaanse pers schreef over dit stuk: ..Een auteur om niet te vergeten". ..Een juweel van een stuk". ..Een explosie van talent". ..Hield me op de punt van de stoel". ..Een pracht van een stuk". ..Intens van gevoel en prachtig geschreven". ..Indrukwekkend waarachtig, de moeite waard om er heen te gaan (een must)" donderdag 7 april Hoofdstad Operette Der Bettelstudent van Carl Millöcker Met Marga de Boer, Jacco van Renesse. Jan Henderson e.v.a. Regie: Alexander Pichler van de Staatsopera te Wenen. Koor en orkest onder leiding van John Kapper. Na ..lm Weissen Rössl". .,Die Lustige Witwe" en ..Grafin Maritza" nu weer een nieuwe voorstel ling. zoals u van de Hoofdstad Operette gewend bent: schitterend. donderdag 8 april Seth Gaaikema one-man-show De familie Willekeur Een familiefantasie over een aantal kleine, her kenbare dingen in ons leven, zo'n beetje van de wieg tot het graf. zo'n beetje door de seizoenen heen. M.m.v. het trio Henk van Dijk (piano) Dub du Bois (bas). Cor van de Berg (slagwerk). vrijdag 9 april Frits Lambrechts Van embryo tot politikus met Wim van de Meeberg aan de-piano. Voorstelling die de intieme sfeer van de foyer vraagt. Frits Lambrechts presenteert vanuit zijn uiterst linkse overtuiging een gedurfd maatschappij-kritisch kabaret. overrompelend, eigentijds en recht voor zijn raap gebracht. Kon ferences over het grootkapitaal, het vatikaan. mgr. Gijsen en de rechtse partijen, slaan in als een bom. woensdag 14 april Henk Elsink Totenmetnu Dit programma behoorde vorig jaar tot de klap stukken. Een schaterend en zeer enthousiast publiek genoot van de liedjes, typeringen en up- to-date kreaties van Henk Elsink. Wij vinden het fijn dat het publiek zó geniet en daarom plaatsen wij met veel plezier dit programma opnieuw in onze series. Een voorstelling voor de mensen die eens lekker willen lachen. woensdag 21 en donderdag 22 april Jasperina de Jong in de musical De engel van Amsterdam Muziek: Joop Stokkermans. Tekst: Lennaert Nijgh. Regie: Eric Herfst. Groots opgezette musi cal met veel zang en dans. die dank zij de vergro ting van ons toneel ook in Venray kan staan. Opgezet ter gelegenheid van de 700e verjaardag van Amsterdam. Aan deze superproduktie werken verder o.a. mee: Leen Jongewaard. Lex Goudsmit en Mieke Bos. Kommentaar verder overbodig. maandag 26 april dinsdag 27 april woensdag 28 april Snip en Snap revue „Waar blijft de tijd" zaterdag 1 mei Fons Jansen 5 Zijn voorkeur voor de gekke alledaagsheid en zijn talent voor typeringen, vormen samen het beeld van Fons Jansens theaterpersoonlijkheid. Zijn krachtig wapen in deze nieuwe show is de nederlandse taal, scherp en intelligent gehan teerd, ter ondersteuning van zijn levensvisie. He laas konden wij in dit seizoen slechts één datum voor deze nieuwe show boeken maar wij kunnen u verzekeren, dat in het volgende seizoen meer dere reprises zullen plaatsvinden. De muzikale begeleiding is weer in handen van Frans Oud- hoff. zondag 2 mei De Mandarijnenkamer Blijspel met Mary Dresselhuys. Coen Flink. Pleuni Touw. Jeroen Krabbé. Hein Boele. Edda Barends. ..De Mandarijnenkamer" is kamer nummer 28 in een klein Parijs hotel. Het heeft zijn naam te danken aan de dekoratie met Chinese motieven. In de loop van de voorstelling logeren in deze hotelkamer een keur van zeer uiteenlopende gasten, die allemaal gespeeld worden door twee akteurs en aktrices. Het personeel van het hotel is blijvend. Robert Thomas heeft de acht scènes gevlochten tot één geheel. Scènes die ieder hun eigen kleur hebben, geestig, komisch, melancho lisch. grotesk, maar ajtijd boeiend en amusant, waarin de artiesten kansen geboden wordenver- rassende en ongekende aspekten van hun talent te laten zien. De regie is in handen van Ko van Dijk. maandag 10 mei De Haagse Comedie Zomergasten van Maksim Gorki Regie: Guido de Goor. Met o.a. Ellen Vogel. Lie; Franken, Anne Wil Blankers. Dankzij de uitbrei ding van ons toneel, waardoor wij ruime moge lijkheden hebben om een voorstelling tot in d* perfektie te brengen, komt Nederlands beste ge zeischap nu voor het eerst in Venray. Een rolbe zetting met grote namen garandeert een fantas tische toneelavond. Toneel voor de vele liefheb bers. dinsdag 11 mei Kabaret Ivo de Wijs Achter de wolken is zonneschijn Vorig jaar voor het eerst in Venray met ..Be schaafd Amusement", was het meteen goed raak. Degenen die dat programma misten, heb ben inderdaad wat gemist. Hun programma was een komplete verrassing en een verademing. Geen overbekende namen, maar wel kabaret op topniveau. En als u de namen nog even wilt lezen hier zijn ze dan: Aggie Terlingen. Richard Fritschy. Pieter Nieuwint. Ivo de Wijs. Ga er heen en vergeet ze nimmer weer. Puntgaaf kabaret op hoog niveau. 'Heb jij de kaartjes?' Marjon Lambriks In „Don Giovanni" dinsdag 16 maart „Don Giovanni" Wolf Dieter Ludwig regisseert Mozarts mis schien wel mooiste opera. Dirigent André Rieu heeft de beschikking óver het Limburgs Sym fonie Orkest, koor en solisten met namen als PeteV van der Bilt, Marjon Lambriks, Tom Hae nen en Hubert Waber. Peter van der Bilt in „Don Giovanni"

Peel en Maas | 1976 | | pagina 10