TT Uit de gemeentelijke commissievergadering VENRAYS POLITIE in het voorbije jaar CAMPS klein GROOT VENRAY IN HET WEEKEND WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Tweede Kamerleden van de P.v.d.A. bezoeken Venray Openbare lessen aan de Technische School te Venray Wielerfesfijn :n Overloon MOTORSPORT wordt voor Venray attraktiever W/ef duurder... wèl secuurdef in keukens in prijzen VRIJDAG 30 JANUARI 1976 Nr. 5 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG m PEEL EN MAAS 'OOS AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Onder voorzitterschap van wet houder J. Loonen kwam de commis sie voor grond- en pachtzaken en agrarische aangelegenheden in ver gadering bijeen voor behandeling van een korte agenda. De commissieleden hadden geen moeite met de agendapunten en konden instemmen met de verkoop van een gedeelte van het Turf pad in Ysselsteyn. De aangrenzende eigena ren J. Arts, G. Philipsen en Jac. Lemmens kunnen tegen de prijs van 0,60 per m2 het gevraagde kopen. M. Diels, Broekweg 10, kan een perceeltje grond van 0.31.00 ha pach ten, echter wel van jaar tot jaar. Het eerder aan C. Jeuken verpachte sukje grond was niet geschikt voor aanleg voor volkstuintjes. Ook had de commissie geen be zwaar tegen verpachting van 0.24.00 ha aan de Castenrayseweg' aan M. Wismans, Tunnelweg te Catsenray. Maar ook hier van jaar tot jaar. Medegedeeld werd dat een aantal wegen in het kader van de ruilver- kavelnig MerseloOverloon reeds is c.q. zal worden aanbesteed, terwijl een gedeelte te- Merselo zal moeten wachten op een uitkering uit het Provinciaal Wegenfonds. Peter Willems had het aan te leg gen crossterrein aan de Vredepeel nabjj het vliegveld als ideaal be stempeld. Het beplantingsplan is aangemeld voor DACW subscidie en gezien dè onderhandelingen met Heden vrijdag 30 januari zullen de Tweede Kamerleden van de P.v.d.A. een bezoek brengen aan Limburg. Diverse gemeenten zullen dan be zocht worden o.a. Venray, waar on geveer acht kamerleden het volgen de programma zullen afwerken: 9.30-10.00 uur bijeenkomst in café In den Engel, Grotestraat te Venray. 10.30 uur informatief gesprek in de agrarische sektor. Bezoek aan aktiegroep Bergerheide klein stukje rijksweg 73). 12.00-14.00 uur Werklunch met de gemeentebesturen van Venray en Horst te Venray. 15.00-17.00 uur Voortzetting ge-r sprek in de Clockert ever jeugd werkloosheid gebied Venray-Gen nep. 15.00-17.00 uur Gesprek met be stuur, direktie en ondernemingsra den van de psychiatrisch centra St. Servatius en St. Anna bij St. Ser- vatius. Op vrijdag 30 januari van 13.30 tot 16.30 uur en op zaterdag 31 jan. van 10.30 tot 12.30 uur worden er in de Technische School te Venray openbare lessen gehouden. De bedoeling hiervan is, om elke belangstellende een indruk te geven van de manier, waarin in dit onder wijs de vorming van de leerlingen plaatsvindt. U zult kunnen kennis maken met een vorm van onderwijs, waarbij zo wel de algemene vakken (engels en duitse taal, natuurkunde, maat schappijleer, muzikale vorming, li chamelijke oefening, handvaardig heid etc.) alsook de technische vak ken (algemene technieken, vakteke nen, metaalbewerken, lassen, motor voertuigentechniek, timmeren, schil deren, metselen) een onderdeel zijn van de totale opleiding van de leer lingen. In het gebouwencomplex (St. Jo- zefweg, hoek Overloonseweg) zult u ongetwijfeld een goede indruk krij gen op welke manier hier onderwijs wordt gegeven. Het zal alleszins de moeite waard zijn om een bezoek aan de school te brengen, voor de ouders van de leer lingen, maar vooral ook voor toe komstige leerlingen. Eveneens voor alle werkers in het onderwijs en in het bedrijfsleven. U bent van harte welkom. Defensie werden van deze dienst geen moeilijkheden verwacht. Te- (gen illegaal gebruik van terrein- tjes door crossers zal streng wor den opgetreden. Wat men zal kun nen doen voor jonge crossertjes zal nader bekeken worden. De slootjes welke gegraven zijn naast de landbouwgronden te Oos trum werden als zinloos betiteld. Als een tractor uitschiet zijn de slootjes dicht, zo ondiep zijn ze gegraven. Wethouder Loonen zal uitzoeken c.q. laten uitzoeken waarom dat is gebeurd. Overloon staat deze week in het teken van de traditionele wielerwed strijden op home-trainer. Elke avond verschenen er 20 ploe gen aan de start, die in de 3 onder delen, t.w. sprint, achtervolging en koppel wedstrijd elkaar de punten betwistten. Het wielercomité was er in ge slaagd een groot aantal prominenten aan te trekken. Zo gingen er bijv. in de trappers de heer Berger, huis arts; de heer Derks, dierenarts; oud kapelaan van Eyk; oud tour de fran- ce-winnaar Jan Janssen; Gabi Min- neboo, wereldkampioen bij de ama teur-stayers; Wil de Vlam, profwiel renner uit Sambeek en Overloons enige amateurwielrenner Peter Borghs. Of dat lijstje van bekende groot heden nog niet genoeg was, bonden tegen elkaar de strijd a an: top- scheidsrechtre Frans Derks contra S.S.S. voorzitter Caris, en de voor- ziter van Volharding contra Jan Boezeroen. Ook de kasteleins lieten zich niet onbetuigd. Niet alleen zij zelf, doch ook hun ega's fietsten zich „uit de naad" om het best geklassificeerd te worden. J t- nlSb Y'i T Morgen, zaterdag, zijn er 's mid dags van half drie tot vijf uur zgn. uitdagingsritten voor de jeugd van 10 tot 16 jaar. 's Avond is er dan de grote finale en treedt bovendien de „glorie van weleer" voor het voet licht t.w. Weymans tegen Ce.es v. d. Berg en Bert Deriet tegen Carl De riet. De twee Nederlandse Motorsport organisaties, de Kon. Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) en de Ned. Motorsport Bond (NMB) hebben besloten voor het komende wedstrijdseizoen tot een uitwisseling van startbewijshouders in 21 natio nale motorsportevenementen. Een positief geluid nadat beide bonden 25 jaar lang afzonderlijk naast elkaar hebben gestaan. Wat betekent dat nu voor de mo torsport, Wel, nu mogen in de Ne derlandse wedstrijden, rijders van beide organisaties gelijktijdig optre den en heeft men 21 wedstrijden vastgesteld waarin dit samengaan mogelijk is. Voor Venray betekent liet dat de motorrijders die we normaliter op het circuit Janslust aan de Deurne- seweg zagen rijden, nu ook aan de wegraces in Ysselsteyn kunnen deel nemen en omgekeerd natuurlijk eveneens. Het behoeft geen betoog dat dit het peil en de attraktie van beide wedstrijden ten goede zal beïnvloe den. Op de wedstrijdkalender waarop de uitwsselings-evenementen ver meld staan, prijkt Venray-Heide 7 maart met een motocross 250 cc en Ysselsteyn op 29 augustus met een wegrace 350/500 cc. Deze samenwerking tussen de bei de bonden is pas een eerste fase. Voor de toekomst wordt gedacht over een gezamenlijk kampioenschap van Nederland. Aan de hand van de resultaten hierin behaald, kunnen dan even tuele afgevaardigden naar buiten landse wedstrijden warden bepaald. Voorlopig blijven de uitwisselin gen nog beperkt tot wedstrijden in Nederland. Zeven jaar geleden telde Venrays politie 15 personen en burgemeester Schols vond destijds al dat de huis vesting aan de Wilhelminastraat maar miserabel was. Om het Ven- rayse politieapparaat naar behoren te huisvesten, zou de grootste ur gentie betracht worden. Nu zeven jaar later is er nog niet veel veranderd, alleen dat er geen 15 politiemensen hun werk doen, maar 50. Een een kind kan begrijpen dat waar 15 personen het al eng hadden, het bij 50 personen wel erg benauwd wordt. Voor een betere huisvesting zijn in het jongste verleden al plannen ge maakt. Zo kreeg een ontwerp van het architektenbureau Lerou op het miniserie de grootste lof; maar het werd niet uitgevoerd. Teen kwam het oude ziekenhuis vrij en er werd bekeken of men daar de politie onder dak kon brengen. Ook dat lukte niet. Na aankoop van „Jerusalem" dacht men de politie in het oude gemeen tehuis onder te brengen, maar ook dat gaat niet door. De bedoeling is nu om de gebouwen aan de Leunse- weg, waar nu nog een gedeelte van de gemeentelijke diensten zit, t.z.t. geschikt te maken voor de politie. Maar of daarvoor dan geld aanwezig is of verkregen kan worden, blijft nog een vraag. Intussen blijft men zitten waar men zit Uit het jaaroverzicht van Ven rays gemeentepolitie blijkt dat de 50 leden van dit korps dringend nodig zijn, in verband met de uitgestrekt heid van de gemeente, die b.v. 10 x groter is dan Den Bosch. Met de werving van personeel heeft men geen moeite en steeds zijn er vier korpsleden in opleiding. Bij bepaal de gelegenheden kan de politie nog beschikken over 8 reservisten. De samenwerking met de andere Limburgse politiekorpsen is goed. Tesamen wordt veel gedaan aan cri me prevention (voorkoming van mis daad). Een aansluiting op he telexnet is aanstaande. Alleen weet men niet goed waar men dat apparaat in het overvolle politiebureau moet plaat sen. Om enig idee te geven wat de uitgestrektheid van Venrays ge meente voor de politie betekent, ver melden wij dat de surveillance-wa gens in het afgelopen jaar meer dan 200.000 km gereden hebben, dat is zo'n 550 km per dag. In de toekomst zal aan de surveillance nog meer moeten worden gedaan en dan in auto's welke niet direkt als politie wagens herkenbaar zijn. Uit het jaaroverzicht van Ven rays gemeentepolitie noteren wij nog de volgende gegevens: Het aantal misdrijven dat ter ken nis van de politie werd gebracht be droeg 1117, waarvan er 389 werden opgelost. Rijwieldiefstallen werden er 272 gemeld, terwijl er 35 brom fietsen als vermist werden opgege ven. Tien brommers werden later teruggevonden. Venray registreerde 323 verdachte mannen en jongens, terwijl er bij de vrouwen en meisjes 42 verdachten waren. Sexuele misdrijven werden er 34 gepleegd en daarvan werd de helft tot oplossing gebracht. Mishandelingen waren er in het jaar 1975 32 en daarvan werden er 27 opgelost. 6 personenauto's werden gestolen en daarvan konden er 2 werden opgespoord. He aantal diefstallen is schrikba rend hoog gestegen en bereikte met 666 een absoluut record. Van dat aantal konden er 103 worden opge lost. Inbraken werden er 112 ge meld en ed kon precies de helft (56) worden opgelost. Ook werd Venray geconfronteerd met de opiumwet en er konden zelfs 4 gevallen tot klaarheid worden ge bracht. De vuurwapenwet werd 16 maal overtreden en in 15 gevallen kon de zaak werden opgelost. Honderd maal werd procesverbaal opgemaakt ter zake vernieling en jammer genoeg konden er hier maar 21 worden op gelost. Meer medewerking van het publiek zou het aantal oplossingen hebben verhoogd. 14 x werd procesverbaal terzake ordeverstoring opgemaakt, terwijl 41 bestuurders een rijverbod kregen opgelegd. Dat rijverbod werd opge legd ingevolge de blaaspijpjes-kon- trole. 24 winkeldiefstallen werden ter kennis van de politie gebracht. Daarvan werden er 22 opgelost. 20 personen werden enkele dagen in verzekerde bewaring gesteld, maar het aanal personen wat logies kreeg op het bureau was enkele hon derden. Geschrokken zijn we van het aan tal weggelopen minderjarigen; dat aantal van 92 was eveneens een triest absoluut rekord. Dertig jaar na de oorlog kwamen er nog 74 meldingen binnen van het vinden van oorlogstuig. Over de VERKEERSONGEVALLEN in onze gemeente het volgende: Tussen haakjes de getallen over het jaar 1974. Aantal verkeerongevallen 540 (571) Aantal doden te betreuren 16 (10) Aant. ernstig gewonden 97 (132) Aant. licht gewonden 79 (113) Aant. beschadigde voertuigen 361 (997) Nam het aantal verkeersongeval len af, het aantal doden dat bij ver keersongevallen te betreuren was, had een te grote stijging. Op de Maasheseweg vonden 51 Deze avond wijkt geheel af van al- er 18 op kruisingen of splitsingen van wegen. Dood» of lichamelijk letsel door chuld moest 31 maal worden ge- konstateerd. Doorrijden na ongeval of schade zonder de identiteit ken baar te maken waren er 28, terwijl wegens het rijden onder invloed van alcohol er 65 processenverbaal moes ten worden opgemaakt. Processenverbaal werden opge maakt: Misdrijven 1117 (1042) Overtredingen 2657 (1478) Transakties 905 (928) Het aantal overtredingen van 2657 is inclusief de 1094 processenverbaal welke terzake overtreding van de maximumsnelheid werden opge maakt. Een lichte stijging van de crimina liteit is ook in Venray merkbaar, zonder echter te spreken van een verontruste stijging. DRUGS Op 5 februari a.s. zullen twee deskundigen op het ge bied van gebruik en misbruik van drugs, de doktoren Dr. Smals en Dr. Willems, in het gemeenschapshuis te Oostrum een inleiding houden over dat onderwerp. De bijeenkomst vangt aan om half acht en is voor ieder een toegankelijk. Vrijdag wordt Venray in beweging afgestoten Op vrijdagavond 30 januari wordt het op 23 november gestarte experi ment met de sportieve rekreatie af gesloten. Deze aktiviteit begint om 19.30 uur in zaal „In den Engel". Deze avond wijk geheel af van al le eerder georganiseerde aktiviteiten in het kader van de aktie, die Ven ray in beweging heeft moeten bren gen. Het belangrijkste spelattribuut voor deze avond is n.L de bezoeker van deze aktiviteit zelf. Begonnen wordt met een kennis- makingsspel. Wanneer men dan geen vreemde meer voor elkaar is, wordt begonnen aan „het klapstuk" van de avond: het levend bingo. Omdat dit de laatse avond van het experiment is, wordt een grote deel name verwacht. Diefstallen Uit het kleedlokaal van de sport zaal van Jerusalem werden ten na dele van F. M. en J. W. uit Venray diverse goederen ontvreemd, o.a. een kort bruin kunstlederen jasje en enkele bescheiden, een portemon- naie inhoudende 8 gulden. Ten nadele van H. v. d. B. uit Venray werd elders in de gemeente een buddysit van zijn bromfiets ge stolen. Een opticien van renommee gaat met lokprijsjes nimmer in zee. Als vakman in hart en nieren, wil hij geen koopjes versieren. Maar klanten winnen door service geven en aandachtig perfektie nastreven Voor het bétere opticienswerk Grotestraat 14A - VENRAY Telefoon 04780 - 2409 WESTSINGEL 54 VENRAY TEL. 04780-2851 i Hallo meisjes en jongens. Zaterdag 31 januari hebben we weer een disco voor alle leeftijden. Houden jullie ook al rekening met de volgende avond? Deze zal zijn op 14 februari. Op die avond wordt, iedereen verkleed natuurlijk, er een gezellige karnavalsavond gehouden. Die is voor iedereen toegankelijk, want wie wil de onthulling van de nieuwe Prins en zijn Raad missen? Tot ziens in „Den Dissel". Bromfietser tegen geparkeerde auto De 20-jarige bromfietser J. L. uit Maashees reed met zijn bromfiets op de Maasheseweg tegen de gepar keerde auto van D. B. Hij kwam er zonder ernstig letsel vanaf. Er viel wel schade aan bromfiets en auto te noteren. Diefstal bromfietsen In de nacht van vrijdag op zater dag werd ten nadele van M. uit Merselo een nabij de bicscoop ge stalde bromfiets gestolen. In diezelfde nacht werd ten na dele van v. d. V. aan het Berg- kwartier eveneens een bromfiets ge stolen. Autoradio ontvreemd In de nacht van vrijdag op zater dag werd ten nadele van J. uit de bij de Veltumse Kleffen geparkeerde auto een autoradio ter waarde van 150,ontvreemd. Via het schuif- dak waren de dader(s) bij de radio kunnen komen. Ruiten ingegooid Zes ruitjes van de kleuterschool aan de Beukenlaan werden vernield aangetroffen. Waarschijnlijk werden deze met stenen stuk gegooid. - In de Patersstraat sneuvelde een ruit van boetiek Wigree nadat onbekenden er een steen door ge gooid hadden. De politie zoekt naar de dader en het motief. Maximum snelheid Op de Langstraat en de Maashese weg hield de politie weer radar- snelheidscontroles. 54 bestuurders van motorvoertuigen krijgen straks een verrassing voor te snel rijden thuis. Snelheden werden gekonsta- teerd van 61 tot 82 km per uur.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 7