Boerenbruiloft Venray 1976 Grotestraat wordt voetgangersgebied halve prijs Volwassen geworden Gezinszorg benoemd haar le ere-lid van het bestuur Emeritus pastoor Th. Driessen f BALANS-OPRUIMING Start direkt na carnaval VRIJDAG 23 JANUARI 1976 Nr. 4 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG m PEEL EN MAAS Qgj CROTESTRAAT ^MEROSTBlfs' 1^ TEL^2727^ GIRO^105OB52 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Grote bekendheid heeft hij ver werven als kenner, vorser en pro moter van de oudheidkundige en streekgeschiedenis. Van 8 april 1964 tot januari 1972 was hij voorzitter van de Kring Ven- ray van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig genootschap en sinds 5 november 1972 erelid van het Lim burgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap. Vanaf zijn emeritaat was hij erevoorzitter van de Kring Venray. Een voorlopige kostenberekening kwam klaar en vanuit de commissie voor Midden en Kleinbedrijf werd geconstateerd, dat 80% van de in de Grotestraat gevestigde winkeliers voorstander waren van het prome nadeplan. De Venray se architecten Colsen, Lerou en de Vries kregen de op dracht het plan te ontwerpen en door de commissie werden bezoeken gebracht aan Tiel, Wageningen en Kevelaer om zich op de hoogte te stellen van de ynogelijkheden. Men bleek geporteerd voor een promena de zoals deze in Wageningen gestal te heeft gekregen. Binen het bestuur van Het Win kelcentrum Venray werd een kos tenverdeling opgesteld tussen de ge meente en de winkeliers, welke ver deling deze avond ook aan de orde werd gesteld en waarmee men zich na langdurige bespreking ook kon verenigen. De heer A. Reichert (Architecten bureau de Vries), een van de samen werkende architecten, die het plan heben getekend, gaf de aanwezigen een uiteenzetting van de toekomsti- j ge Grotestraat als promenade. Hij stelde, dat in het plan duide lijk is getracht de identiteit van de Grotestraat te handhaven. Er zal 'n sierbesrating van kleine klinkers werden aangebracht, waarbij voor de panden de gevelbreedte in zwart granietsteen wordt geaccentueerd, waardoor als het ware de bij de panden behorende stoepjes weer naar voren komen. Uitdrukkelijk heetf men afgezien van het gebriuk van de betonnen tegel. De klinker- bestrating zal van gevel tot gevel worden gelegd. De bedoeling is niet om in de Gro testraat bloembakken te plaatsen omdat men uitdrukkelijk heeft ge kozen voor het terugbrengen van de bomen, zoals deze vroeger in deze winkelstraat heben gestaan. Zowel aan de zijde van de Grote Markt als aan de kant van het Hen- seniusplein zijn „vanuit de straat oprijzende zitmogelijkheden" gepro jecteerd als e en duidelijke afschei ding van het voetgangersgebied. Aan deze beide zijden denkt men ook aan het plaatsen van z.g. abri's. Dit zijn staalconstructies met een soort paraplu (lichtkoepeltje), waar onder zich b.v. op marktdagen activiteiten kunen plaatsvinden. De bomen zullen afwisselend aan beide zijden van de straat worden aangeplant terwijl ook een aange paste verlichting zal worden aange bracht. De vergadering ging er ook mee akkoord, dat een permanente ge luidsinstallatie zal worden aange bracht, die voortgezet wordt op het Henseniusplein, de Passage, de Wil- helminastraat en de Hofstraat. Er zal rekening mee worden ge houden, dat de straat breed genoeg blijft voor wagens, die de zaken moeten bevoorraden als tijd werd gesteld tussen 06.00 en 11.00 uur Het bruidspaar voor de Boeren bruiloft in Venray op Vastelaoves dinsdag is weer bekend. Op bijgaande foto ziet u de brui degom Thei van Ysselsteyn, van be roep voerman en zijn bruid Nellie van de Meubelmaker, van beroep secretaresse. Zij wonen beide in Venray. Dinsdag 20 januari heben ze aan getekend en daarbij is deze foto van het gelukkige bruidspaar gemaakt. Zij hopen op vastelaovesdinsdag voor één dag met elkaar in het on echt te worden verbonden. Nu zij uiteindelijk de goedkeuring van hun ouders hebben gekregen nodigen zij, ook namens de ouders, iedereen uit om het sluiten van deze onechte trouwpartij mee te maken. De ouders die na heel lang over leggen uiteindelijk hun goedkeuring gegeven heben zijn: Willem van Ysselsteyn, eerste Rank comman dant met zijn Anna van Vreeswijk, en Manus van Sassenjieim, in het dagelijks leven van beroep toe schouwer met zijn vrouw Netje van Oeteldonk. De hele ceremonie zal plaats vin den op vastelaovesdinsdag 2 maart cm elf over drie op de trappen van 't raadhuis waarbij als getuigen op- trdeen: Cor van Graad van Gradus- se Frans, van beroep duvelstoeja ger en Door van Han van Wagen Gielke, van beroep huisvrouw, alle- bij geboren en getogen en nog steeds wonende in Venray. Op deze dag komen alle gasten en iedereen die er belang instelt om half een bij elkaar in De Beejekurf, waar tot twee uur de gelegenheid is om in de goede stemming te ko men. Om elf minuten over twee ver trekt dan de hele bruiloftsstoet naar het raadhuis om daar de hele plech tigheid af te werken. Als dit is gebeurd gaat de hele bruiloft weer terug naar de Beeje kurf, waar het bruidspaar zal reci piëren, waarbij natuurlijk iedereen koffie en een worstebroodje krijgt. 's Avonds om acht uur begint dan in Prinsenhof het Boerenbruilofts bal. Vrijdagavond j.l. is emeritus-pas toor Th. Driessen van Well vrij on verwacht overleden, 's Middags werd hij getroffen door een ernstige hartaanval en direkt overgebracht naar het ziekenhuis in Venlo, waar hij na korte tijd overleed. De sinds 1968 volstrekt blinde oud parochieherder van Well, was een bijzondere figuur in het Noord Lim- brugse, niet in het minst door zijn kennis van de historie van de streek. Hij werd op 25 november 1911 in Steyl geboren als enige zoon van een hotelhouder, die hem liever als zijn opvolger-in-de-zaak zag. Op zijn veertiende jaar modht hij eindelijk naar het seminarie in Weert. Na zijn wijding in 1938 werd hij benoemd tot kapelaan in Leunen. In die dagen reed hij zijn uitgestrekte parochie af per fiets. Van de bisschop kreeg hij toestemming om een lichte motor fiets aan te schaffen. Kort na het uitbreken van de oor log in 1940 werd hij overgeplaatst naar Bergen om kort daarop naar Ottersum te gaan. Op 20 oktober 1944 werd hij met zijn parochianen geëvacueerd en op de 6e mei 1945 keerde hij treug in Ottersum. Zijn belofte om een dankkapel te bou wen als Ottersum gespaard bleef, kwam tien jaar later bij de Pias- molen, nadat hij op 28 juli 1945 tot pastoor in Middelaar was benoemd als jongste parochieherder. In dit zwaar verwoeste dorp werkte hij als bouwpastoor. Van zijn hand verschenen diverse belangrijke publikaties. In 1952 be schreef hij de geschiedenis van Te- gelen en in 1962 „100 jaar Dekenaat Gennep". Drie jaar later beschreef hij de geschiedenis van het 250 jaar oude St. Rochuskapelletje in Ayen en in 1972 schreef hij samen met M. P. v. d. Brand: „De Voogden van Straelen". „De Geschiedenis van de St. Ur- banuspjarochie te Belfeld" kwam in 1971 van de pers en eind vorig jaar werd in Gennep het eerste exem plaar van „1000 jaar Gennep", even eens in samenwerking met M. P. v.d. Brand geschreven, uitgereikt. Teen vorig jaar de heer P. Cle- phas te Venray klaar kwam met het kopiëren van de beelden uit de Ven- rayse veldkapellen, hield pastoor Driessen in de Venrayse schouw burg een sprankelende inleiding over de betekenis van deze beelden. Deze inleiding maakte zo'n grote indruk, dat besloten werd hieraan een pu- blikatie te wijden. Binnenkort zo wordt verwacht zal dit boekje verschijnen in de reeks „Uit Ven- rays verleden". Uw makelij: Peel en Maas voor advertenties den gehouden met de belangen van de zaken. In het kader van de aanleg van de promenade zal tevens de riole ring worden vernieuwd. Om hierbij zo weinig mogelijk overlast door ho ge zandbergen te voorkomen, zal de vrijkomende zand direct worden af gevoerd. Na de aanleg van de rio lering zulen de sleuven met nieuw zand worden .gedicht. Wethouder Schols voerde aan, dat de tijdsplanning van 3 3% maand uiteraard afhankelijk is van andere factoren. Eind januari zal de ge meenteraad over het promenade plan een besluit moeten nemen, waarna Ged. Staten hun goedkeu ring hieraan moeten hechten. Theo retisch is het mogelijk, dat het werk een maand langer zal vergen. De financiële consequenties en de verdeelsleutel voor het betalen door de aanliggende winkeliers brachten natuurlijk de tongen in beweging. Er wordt uitgegaan van een beta ling per pand welke berekend wordt via '/-v van het winkeloppervlak plus de frontbreedte, vermenigvuldigd 62,—. Uiteindelijk kon men zich ook met deze geraamde kosten verenigen. Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar] VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK Grotestraat 6a Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat Vrijdag 16 januari j.l. werd in de intieme zaal van de Kronenberger- hef de heer H. P. L. Vorst benoemd tot ere-lid van het bestuur van de Stichting Katholieke Gezinszorg Noordelijk Limburg. Deze stichting heeft momenteel ongeveer 300 ge- zinsverzergsters, gezinshelpsters en bejaardenhelpsters in dienst, bene vens een twintigtal leidinggevende professionele krachten. Zij opereert in 7 Noord-Limburgse gemeenten. Kantoren zijn gevestigd te Mook, Gennep, Bergen, Broekhuizenvorst en Venray, waar zelfs twee kanto ren zijn èn een nieuw kantoor ter vervanging daarvan is in aanbouw. Dit alles is gegroeid uit drie klei nere instellingen en de heer Vorst heeft een belangrijk aandeel gehad in de totstandkoming daarvan. Hij was vele jaren voorzitter van de oorspronkelijke Venrayse instelling en tot 31 december 1975 vice-voor- zitter van de Katholieke Gezinszorg Noordelijk Limburg. Als zodanig hadden vooral zijn aandacht de per sonele problemen als daar zijn, aan name hoger personeel, oprichting Ondernemingsraad en verzorgen van adekwate huisvesting. Op al deze en vele andere gebieden droeg hij in nauwe samenwerking met de overige bestuursleden zijn steentje bij en het is vooral zijn kundige en tevens beminnelijke inbreng, die 't zittend bestuur hebben doen beslui ten hem tot ere-lid van het bestuur der stichting te benoemen. De foto toont het officiële mo ment, waarop de heer Vorst de be treffende oorkonde in ontvangst neemt uit handen van de voorzitter, ir. P. J. Corzilius. Het plan om van de Grotestraat een voetgangersgebied te maken da teert niet van vandaag of gisteren. In het centrumplan wordt reeds in een voetgangersgebied voorzien en lang bleef de vraag spelen hoe het plan zou worden en hoeveel door de winkeliers zou moeten worden be taald. Omdat voor 31 december j.l. het plan moest werden ingediend, om voor subsidie in aanmerking te komen, werd enkele maanden gele den met grote voortvarendheid aan de plannen gewerkt. Op 4 september 1961 werd hij be noemd tot pastoor in Well, waar hij, ondanks zijn visuele handicap bleef werken tot begin 1972. Pastoor Th. Driessen was een bij zonder mens, die tot het laatste ogenblik zijn toog met strik £n de traditionele priesterhoed is trouw gebleven; niet als conservatief, maar als een getuigenis yoor zijn priester zijn. Uiteraard zal bij de uitvoering van het plan nauw overleg met de betrokkenen worden gepleegd. Op woensdag 3 maart zal worden begonnen met het gedeelte Grote straat vanaf de Grote Markt tot aan de Wilhelminasraat. Na Pasen ko men de volgende fasen aan de beurt waarbij uiteraard rekening zal wor- Div. aanbiedingen voor in onze Nu nog profiteren! Op woensdag 3 maart a.s. (Aswoensdag wordt door de gemeente een begin gemaakt met de werkzaamheden om van de Grotestraat een promenade te maken. Het besluit daartoe is maandagavond genomen tijdens een druk bezochte vergadering van „Het Winkel- trum Venray", dat deze avond tevens besloot tot het instellen van een Coöperatieve vereniging „Het Winkelcentrum Venray G.A." Het plan zal in diverse fasen worden uitgevoerd, waarbij het in de bedoeling ligt, dat na 3 a 3'/2 maand het werk zal zijn voltooid. alsmede voor de brandweer en de ambulance. Ook blijft de mogelijk heid open voor het aanbrengen van de bestaande feestverlichting voor de tijden, die daarvoor zijn gesteld. Hoewel de reconstructie van de Grote Markt over enkele jaren aan de orde zal komen, is in het plan voorzien in het herplaatsen van de oude dorpspomp op de Markt. Van de zijde van de winkeliers werd aangedrongen op rijwielber gingen omdat het de bedoeling is straks ook de fietsen uit de prome nade te weren. In het plan zijn de van rijwielbergingen op het Hense niusplein, het Schoutenstraatje en de Wilhelm inastraat, aanwezig.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 5