RAADSVERGADERING MEERLO-WANSSUM Verkiezingen dorpsraad Leunen TAPIJT fl. 49,- NIEUW NIEUW NU f 225,- KIENAVOND voor opruimingskpopjor thomassenH Of u nu zan wilt bouwen Costa grillige kus vanE de Magneet boekl SB gemeentelijke notities en mededelingen MAGNEET REISBUR OLDO Vrouwenkontakt VELTUM PREMIE-WONING Boekhandel v. d. Munckhof bv Reisbureau De Magneet Li STIENSTRA Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend dat bij gelegenheid van car-, naval voor horecabedrijven in de gemeente het algemeen sluitingsuur van 02.00 uur zal gelden op zater dag 28, zondag 28 februari en maan dag 1 maart 1976 en van 01.00 uur op dinsdag 2 maart d.a.v. Venray, 23 januari 1976 De burgemeester voornoemd, G. Schols, loco. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis hun besluit van 14 januari 1976, nr. 47, waarbij, ter voorkoming van het verkeer hinderlijk parkeren op de Deken Thielenstraat en de Hoen derstraat, de volgende verkeers maatregel is genomen: door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en verkeerstekens het parkeren te verbieden: a. op de westzijde van de Deken Thielenstraat; b. op de zuidzijde van de Hoender straat vanaf Deken Thielenstraat tot aan de Schoolstraat. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden inge steld binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het be roep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de commissaris der Konin gin ingediend moet worden. Venray, 23 januari 1976 Burgemeester en wethouders vnd. G. H. Schols, loco-burgem. J. M. Poels, secretaris. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis hun besluit van 14 januari 1976, nr. 48, waarbij de volgende ver keersmaatregelen zijn genomen: I. de kruising van de wegen Mer- seloseweg, Aan de Dril en Korte Drilweg, door plaatsing van de berden 8 en 9 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en verkeerstekens, aan te wijzen als voorrangskruising, zodanig dat het verkeer op de Merselose- weg voorrang heeft; II. het punt van samenkomst Merse- loseweg en Van Venrodelaan, door plaatsing van borden 8 en 9 van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeers tekens, aan te wijzen als voor rangssplitsing, zodanig dat het verkeer op de Merselöseweg voorrang heeft. De aandacht wordt er op geves tigd, dat tegen dit besluit door ieder belanghebbende beroep kan worden Onder voorzitterschap van drs. Dittrich kwam de raad van de ge meente Meerlo-Wanssum maandag avond in openbare vergadering bij een. De raadsvoorzitter moest de ver gadering openen zonder dat een van de wethouders aanwezig was. Wet houder H. Franssen was met vakan tie, terwijl wethouder Jan Rutten later arriveerde omdat een van zijn kinderen een ongeval was over komen. Zijn kind was van een hooi zolder gevallen en had een dubbele beenbreuk opgelopen. DE NIEUWJAARSREDE van drs. Dittrich begon met de op merking dat met de jaarwisseling weer voor 25 miljoen gulden aan vuurwerk de lucht is ingegaan. Of men dat niet beter had kunnen be steden? Een belangrijke zaak noemde drs. Dittrich de geboorte van het gewest Noord Limburg. Of dat een bloeien de opgroeiperiode zal hebben, is voor hem een vraag. De colleges voldoen namelijk niet geheel aan de eis een afspiegeling te zijn, maar kunnen door eendrachtige samenwerking toch sukses bereiken. Als tenminste de minister met zijn plan voor 26 provincies weer geen roet in het eten gooit. En voor die plannen heeft hij geen goed woord over. Meerlo-Wanssum is met 104 men sen gegroeid. Een natuurlijke aan was van 73 en een immigratiesldo van 31. Alleen Blitterswijck heeft die groei niet meegemaakt. Van de 102 geboorten war en er 50 zgn. thuisbevallingen. De woningvoorraad steeg met 41 woningen in de particuliere bouw. Nog 47 woningen zijn in aanbouw. De raadsvoorzitter kon de verheu gende mededeling doen dat mede door de inzet van deputé van der Woude gestart kan worden met de bouw van 18 woningen in Swolgen. G.S. hadden geen bezwaar hier de wet op de R. O. toe te passen. Drs. Dittrich zag de bewering eerder in Venray gedaan als zou de heer van der Woude zich niet inzetten voor Noord Limburg, mede door dit feit gelogenstraft. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Federa tion of European American Organi zations, houdende een verzoek om een bijdrage in verband met de vie ring van het 200 jarig bestaan van de Verenigde Staten van Amerika. Het college stelde de raad voor een bedrag beschikbaar te stellen van 100,als een kleine blijk van waardering van de gemeente Meer lo-Wanssum en haar inwoners voor wat Amerika en zijn bondgenoten heben gedaan voor de bevrijding van ons land. De raad had geen bezwaar tegen wijziging van het bestemmingsplan Swolgen. Hierdoor is het mogelijk dat spoedig met de bouw van de 18 woningen kan worden begonnen. Geen bezwaar had de raad voor het aanvragen en aanvaarden van een rijksbijdrage ineens t.b.v. aan- ingesteld binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het be roep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de commissaris der Konin gin ingediend moet worden. Venray, 23 januari 1976 Burgemeester en wethouders vnd. G. H. Schols, loco-burgem. J. M. Poels, secretaris. Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van H. P. M. Her mans, Leunseweg 25, Venray, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een opslagplaats en verkoopruimte van bestrijdingsmid delen. Adres inrichting: Leunseweg 25, Venray, kadastraal gemeente Venray, sectie L, nr. 1861. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendma king inbrengen bij het gemeentebe stuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan eenieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting te houden op woensdag 11 februari 1976 om 15.00 uur in het gemeente huis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingediend door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennis geving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 23 januari 1976 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, G. H. SCHOLS, loco-burgemeester J. M. POELS, secretaris. Het Vrouwenkontakt Veltum orga niseert dinsdag 27 januari a.s. om 20 uur een bijeenkomst in De Perdstal, waar afgevaardigden van het NVSH diverse ondeirwerpen zullen behande len. Van de belangstellenden wordt 'n bijdrage gevraagd van 2, leg c.v. in een woningwetwoning aan de Pastoor Verheggenstraat te Blitterswijck. Evenmin hadde raad bezwaar tegen een verhoging met 8%. en industrieterreinprijzen met 8%. Ofschoon in september B. en W. nog adviseerden om Jong Nederland in Geysteren geen investeringssub sidie te geven, had men op wens van de raad de zaak nog eens onder zocht. B. en W. moest toegeven dat Jong Nederland met al hun aktivi- niet in het Gemeenschapshuis kón en dus wel gedwongen was iets an ders te zoeken. Dat is gebeurd en men heeft gebouwd en verbouwd en wil nu graag 25% van de kosten of 2487,68 terug vangen van de ge meente. Beterams vond het wel een vreem de zaak deze plotselinge ommekeer van het college, maar kreeg te ho ren dat B. en W. alleen verder ge keken hadden dan in september, toen men meende dat Jong Neder land geen apart jeugdhuis nodig had. Nu gebleken is van wel, moet men ook de konsekwenties dragen. De dameskorfbalclub „De Maas- korf" kreeg een startsubsidie van 594,—. Met een hamerslag kon de raads- voorziter het besluit van de raad bekrachtigen dat de raad geen be zwaar had tegen dè ontwerpbegro ting 1976 en beleidsprogramma van het gewest Noord Limburg. RONDVRAAG Bekeken zal worden of de weg wijzer naar Blitterswijck kan wor den verplaatst. De verhuismotivatie Venray-Meer- lo was wel onderzocht maar gaf geen bepaalde trend "te zien. Alleen om dichter bij het werk te komen was reden van verhuizing. Omtrent het recreatieplan Swol gen zal binnenkort nader nieuws volgen, nu minister Gruyters er zich mee heeft bemoeid. RAADSVERGOEDING De heer Hendriks was het niet eens met de forse verhoging welke de raadsleden in het vooruitzicht zijn gesteld. Met gulle hand wordt er nu 100 miljoen meer uitgegeven terwijl de zelfde regering maant tot bezuini ging. Een raadslid, wat niks uitvoert of niet aanwezig is, krijgt evenveel als een raadslid dat zich serieus in zet om het belang van de gemeente te dienen. iM., 1tv YW u Y1111 v v De raadsvoorziter verklaarde te handelen zoals het Rijk hem dat voorschrijft. De financiële toestand van de gemeente is zodanig dat die uitgaven kunnen gebeuren. De raadsvoorziter was het bekend dat de vragensteller met edele motieven zijn raadslidmaatschap uitoefent, maar die mogen toch betaald wor den, waarbij ook bij de nieuwe ver goedingen onbillijkheden blijven schuilen. Medio februari 1976 zullen in Leu nen verkiezingen voor de dorpsraad worden gehouden. Uit de enquête „leefbaarheid" welke onlangs in o.m. Leunen werd gehouden, bleek dat de bevolking liefst zijn dorpsraad zou willen kiezen. Na veel overleg is men tot de for mule gekomen dat het algemeen be stuur van de dorpsraad voortaan zal worden aangewezen vanuit alle groeperingen in Leunen, maar het dagelqks bestuur voortaan recht streeks kan worden gekozen door de inwoners van Leunen. VERKIEZINGEN Zaterdagavond 14 en zondagmor gen 15 februari zullen de verkiezin gen worden gehouden. Iedere inwo ner van 18 jaar en ouder kan zijnJ haar stem uitbrengen in het gemeen schapshuis. In iedere woning binnen Leunen zal een uitnodiging voor de verkiezingen worden bezorgd. Bij deze verkiezingen zal het gaan om 3 plaatsen welke bij het Dage lijks Bestuur worden aangevuld. IN DE TOEKOMST De verkiezingen voor het Dage lijks Bestuur zullen voortaan om de 2 jaar worden gehouden. INFORMATIES OVER DE DORPSRAAD Veel inwoners hebben direkt of in- direkt wel eens met de dorpsraad te maken gehad. Toch zullen sommigen zich nog steeds afvragen wat de dorpsraad zoal doet. In het in Leunen huis aan huis verspreide weekblad „De Ruuper" is in december 1975 een serie over de aktiviteiten van de dorpsraad ge start. Zo werd de afgelopen 4 jaar o.m. gewerkt aan de oprichting van een buurtvereniging, de jeugdcom missie, de peuterspeelzaal, huiska- mergesprekken voor nieuwe bewo ners enz. De dorpsraad onderhoudt kon takten met de gemeente over allerlei Leunse aangelegenheden. Groepen en individuelen die in deze proble men hebben kunnen een beroep doen op de dorpsraad. De dorpsraad neemt verder deel aan de rayoncommissie en de stuur groep buurtwerk. De serie informaties m.b.t. de dorps raad en de verkiezingen in „De Ruu per" wordt nog voortgezet. NIET TE GELOVEN Kamerbreed Echt waar bij INTERIEURVERZORGING1 L Ulfllholmlnn>lnt.R Vpnmu nfl7Hn-PRin I T Wilholminaatr.B Venray 04780-2510 Te Venray aan de Rumbastraat een vooreien van garage en c.v. Indeling: hal, toilet, c.v.-ruimte, een woonkamer van 42 m2, waarin zich de complete keuken bevindt. Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met douche, toilet en vaste wastafel. De aanvaarding kan terstond plaats vinden. Koopsom 84.900,subsidie ru'im 12.000,— Schrijfmachine met autom. corrigeerinrichting Bij foutieve letter, nu met deze machine mogelijkheid tot automatisch corrigeren, zonden extra gebruik van Type-ex, of ander corrigee<rmiddel. Adviesprijs 324,80 Grotestraat 28 Ven.ray Telefoon 04780-2727 te Overloon Op zaterdag 24 januari in het GILDEHUIS georganiseerd door en ten bate van ST. THEIOBALDUSGILDE Aanvang 8 uur Fantastische prijzen Een kleine opruiming in leesboeken in boekhandel van den Munckhof bv, Grotesiraai 28 misschien is er wel wat voor u bij ze gaan weg tegen spotprijsjes De Magneet reisbureaus boeken reizen. Bijna alle reizen. Van praktisch alle ANVR-touroperators. Dus kunt u kiezen. Uit meer dan 40 folders. Uit heel simpel tot uiterst luxueus. Uit ver of dicht bij huis. Uit vlieg-, trein-, touringcar- of eigen-auto-reizen. U krijgt advies. Va professioneel bahep Dat u ook helpt bij uitgebreide zakenrei reservering of'n veil Kortom.de Magni verzorgen gewoon reizen te maken hee Boeken bijna alle reizen. Ook hele I Grotestraat 4 TE KOOP OIRLO Vrijstaand woonhuis met centrale verwarming, vi en tuin. Indeling: sousterrain: kelder 310x200; begane gil met tegelvloer; woonkamer 840x400 m. open haan; ruime betegelde keuken 410x310 met roestvrij sll onderkastjes, 1 servieskast en afzuiging; betegelf 420x180 met werkkast en cv-ruimte; vrijstaand* met cv, leectra en schrobputje; le verdieping: o\; 3 slaapkamers waarvan een met deur naar daktu van de slaapkamrs zijn uitgevoerd als fijn schuu badkamer met zitbad, vaste wastafel en 2e toile i zolder te bereiken met vlizotrap. Grondopperv Aanvaarding juli 1976. Koopprijs 124.000, VENRAY KOLKWEG Halfvrijstaande woningen met centrale verwarm 1 tuin, zeer fraai gelegen t.o. plantsoen, nabij centrui Indeling: begane grond: ruime hall met fraaie te- metselwerkwan den, garderobenis en open hardh< geld toilet, L-vormige woonkamer (46 m2) met sc wand, deur naar terras en mogelijkheid voor hei tegelvloer, open keuken, stelpost voor keukenin; met c.v.-ketel en aansluiting wasautomaat, garage le verdieping: 3 slaapkamers, resp. 330x475 met 330x380 en 330x379, luxe betegelde badkamer mc vaste wastafel en 2e toilet. 2e verdieping: zolder welke bereikbaar is met een. Aanvaarding: vrijwel direkt. Koopsommen: 144 potheek met gemeentegarantie beschikbaar, ook potheek. VENRAY SERENADESTRAAT Halfvrijstaand woonhuis met centrale verwarmini op de zonkant. Bouwjaar 1973. Indeling: o.a. ruime hall met fraaie tegelvloer; 1 te; grote L-vormige woonkamer, ruim 38 m2, m* open keuken met barmeubel met eiken bovenblad aanrecht, 3 onder- en 4 bovenlkastjes; lambrizer en deur naar de hal; 4 slaapkamers, resp. 370x3 331x327 met kastennis, 337x266 met vaste wastar balkon, en 365x278 met werkkast en ruime beï badkamer met ligbad en vaste wastafel en 2e to J in overleg. Prijs 92.500,100% hypotheek met beschikbaar, ook voor ingroeihypotheek. TE HtrUR HORST Half vrij staand woonhuis met centrale verwarmin 1 op het zuiden. Indeling o.a.: hall; betegeld toilet met fonteintje; 44 m2 met open keuken, openslaande deuren na sluiting vaatwasmachine in de keuken; werkk^e c.q. berging. Eerste verdieping: 4 slaapkamers vaste wastafel; badkamer met ligbad, wastafel heel beplankte zolder, bereikbaar met vlizotrajjs nieuwbouw met aansluiting telefoon en centraal^ vrij uitzicht. Aanvaarding circa februari 1976, per maand (geindexeerd). Stlenstra Venray b.tt Venray Stationsweg tl tel. 04780-4438

Peel en Maas | 1976 | | pagina 14