Het nieuwe jaar tegemoet svYsselsteyn S.V.Merselo S.V. LEUNEN s.v.v. jeugd in Wentay v.c.rooy LMXLVim WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN SSS - 0VERL00N ZAALVOETBAL TOERKLUB Overloon S.V. Phoenix '75 Toer-wielerdub Oostrum VRIJDAG 9 JANUARI 1976 Nr. 2 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOO? AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Venray s gemeenteraad heeft in feite reeds voor nieuwjaar zijn ver wachtingen uitgesproken over het nieuwe dat komen gaat. In de begrotingsbeschouwingen en -besprekingen liggen de wensen vast en in de begroting zelf en de inves- teringsncta de mogelijkheden van wat ©r allemaal in dit nieuwe en de komende jaren nog dient te gebeu- reru Heeft het dan nog zin, om hier nog eens uitgebreid dat alles te herkau wen en weer op een rij te zetten? Allerminst, want diezelfde raad is al met 5 commissievergaderingen in een week aan het werk geslagen om dat al'les ook inderdaad te kun nen verwezenlijken. Maar er zijn bepaalde facetten bij al die behandelingen wellicht te wei nig naar voren gekomen, waarvan het dienstig is dat ze toch even wor den aangestipt. We schreven vorige week al dat 1975 voor Venray geen uitbundig jaar was. Konden we andere jar-er met al dan niet grote trots vertellen dat Venray weer meer woningen ge bouwd had, weer harder gegroeid was, dan ooit tevoren, dit jaar hoe ven we dat niet. Nu vragen andere cijfers onze aandacht. Die van eer teruglopende aktiviteit in de wo ningbouw, die van werkloosheid on der de jeugd en de schoolverlaters die van 't aantal w.w.- en bijstand trekkers. Cijfers, waar we meer moeite mee hebben, omdat velen onder ons daar zelf of in hun fami lie mee te maken krijgen of kregen In die zin is er weinig uitbundigs aan. Maar terw'ijl we 'n jaar gele den discussieerden of die groei zo wel door moest gaan of we ons 'eigen niet kapot aan het industrialiseren waren, is er nu de harde eis dat we meeir werkgelegenheid moeten scheppen voor velen. De schrik voor de peelontginnin- gen van de vooroorlogse tijd is weer naar beven aan het komen. Toen heeft men het monster der werkloos heid ook ondervonden en meege maaktEn dat nooit meer. Maar we hadden goed praten, toen het hier niet op scheen te kunnen, we een tweede Eindhoven aan het' worden waren. In een goed jaar tijd zijn echter de rollen omgedraaid^En we mogen dankbaar wezen. Want terwijl Rank Xerox in Amerika dui zenden moest ontslaan, evenals Rank Xerox in Engeland honderden, werd hier alleen maar een personeelsstop ingevoerd en was het aantal slacht offers heel wat minder. Maar het heeft ons wel duidelijk gemaakt ,hoe afhankelijk we wel zijn en hoe kwetsbaar. En het gevoel daar praktisch niets tegenover te kunnen stellen maakt mensen onze ker en soms zelfs angstig. Daar dan een nieuw jaar mee in te moeten, is niet zo heel plezierig. Via DACW subsidies gaan we 'n soort werkverschaffing een schouw burg verbouwen, een Jerusalem gemeentehuis maken, rondwegen aanleggen en andere verbeteren. En straks gaan we jeugdhuizen opknap pen, uitbreiden en. verbeteren. -s Maar als dat werk voorbij is? Worden dan weer andere werken gevonden, weer andere fondsen aan geboord? Hebben we dan weer een wat standvastiger conjunctuur, zoals de optimisten thans voorspellen of zal werkloosheid een structureel beeld blijven geven, zoals pessimisten nu al wetenOok hier weer onze kerheid en zelfs angst. Van de andere kant is er de geld ontwaarding, die men dan wil af remmen met loonstops, een bevrie zing van cao's, een nivellering van inkomens. Maar de overheid slaat wel zijn prijzen op, de belastingen en accijnzen gaan zwaaider druk ken'de energieprijzen worden ver hoogd. Ook de plaatselijke overheid speelt mee in dat spel van procen tuele verhogingen en studeren we al naarstig op een onroerend-goed-be- lasting, die dan de som van de per sonele-, grond-, straat- en rioolbe lasting moet gaan vormen, maar overal steeds hogere uitkomsten heeft laten zien. Het geld moet im mers ergens vandaan komen Maar menig huismoeder consta teert al vaker en vaker dat ondanks het hogere bedrag dat zij jaarlijks „vangt", er steeds minder over blijft. En menig verenigingsbestuur merkt weinig van een procentuele verho ging van de subsidies evenredig aan de procentuele verhoging van de plaatselijke belastingen. Men constatëeert dat desondanks de mensen sparen maar is dat niet uit een bepaalde angst voor die on zekere toèkomst? Het is geen opwekkend beeld, waarmee we de toekomst instappen. Dat de b.t.w. verhoogd gaat worden, is al bekend, dat er minder rek in de lonen en salarissen zal zitten ook. Het betekent dat de buikriem iets zal moeten worden aangehaald, wat op zich niet zo slecht is, want we zijn in doorsnee wel te dik. Het be tekent dat het niet meer zo wild gaat als in het jongste verleden en het betekent dat we meer dan ooit elkaar nodig zullen hebben om de problemen de baas te worden. Dat zal landelijk zo zijn, dat zal ook plaatselijk moeten. Aan polarisatie hebben we weinig, aan samenwer king veel. De aanpak, welke leidde tot de nota over de jeugdwerkloos heid en alles wat daaromheen los gekomen is, bewijst dat we niet al les hoeven af te wachten, tot van hegerhand iets gebeuren zal, maar dat van onder-af ook de handenl in een kunnen worden geslagen. De tijdsomstandigheden dach ten we dwingen ons daartoe als we het vrijwillig niet doen willen. En waarom niet KONTRIBUTIE - KEURING - PASFOTO Zij die kentributie over de periode van jan. - juni 1976 nog moeten vol doen of keuringsgeld moeten betalen ;f nog een pasfoto moeten inleveren, ontvingen hierover een brief. E.e.a. kan voldaan worden op de zondagen 11 of 18 januari a.s. in ons clublokaal aan de Hoenderstraat .ussen half 11 en 12.00 uur. Een an dere mogelijkheid is om te voldoen Der bank en wel Rabobank Venray :.n.v. SW Jeugd no. 1539.01.756, graag vóór 15 januari a.s. Wat betreft de keuring, in afwij king van hetgeen in de brief is ver- neld, het volgende: Zij, die in het Dezit zijn van een verklaring van de jeugdgezondheidszorg (schoolarts) en iog minstens twee jaar geldig is, worden verzocht in plaats van de in le brief vermelde 7.50 deze ver klaring in te leveren en 2,zo dat wij aan de hand van deze ver- daring een geldige keuringskaart aan kunnen vragen, zodat keuring dan niet nodig is. Wenst u nadere inlichtingen, dan kunt U zich wenden tot J. de Bruyn, Gerbrandystraat 18. Wij danken u voor uw medewer king. Programma zaterdag 10 januari a.s.: Wilhelmina AlVenray Al 14.30 u. Oostrum Al-Venray A3 (vr.) 14.00 u. Voor eventueel andere wedstrijden raadpleeg de opstellingen. Speurtocht Op zaterdag 10 januari voor alle E's en D's. Om half twee moeten de deelnemers aanwezig zijn bij het clubgebouw. Ook deze aktiviteit telt mee voor het winterklassement. Jeugdleiders doe ook mee, want het is de bedoeling dat er met zoveel mogelijk groepen een leider mee loopt. Breng een balpen mee! Oriëntatietocht/dropping Op vrijdag 16 januari voor alle B's en A's. Vertrek per bus om precies 19.00 uur vanaf het oude lyceum. Zorg dat je op tijd bent, om één mi nuut over zeven is de bus vertrok ken! Ook hier worden veel jeugd leiders verwacht. Ook deze aktiviteit telt mee voor het winterklassement. Ouders, het kan wat later worden. Breng schrijfgerei mee. Fietsenralley Op zaterdag 17 januari voor D's en E"£ Vertrek vanaf het sportpark. Jullie moeten om half twee aanwe zig zijn en een balpen bij je hebben. Ock deze aktiviteit telt mee voor het winterklassement. Dropping C's Voor de C's is er op 23 januari een dropping. Uitslagen 4 jan. (senioren): Overloon 1Venhorst 1 30 Milsbeek 3Overloon 2 3il Overloon 3Toxandria 3 (vr) 120 Overloon 4SVS 3 (vr) 50 Programma 11 jan. (senioren): Overloon 1Milhezer Boys 1 14.30 Sambeek 2Overloon 2 12.00 St. Hubert 2Overloon 3 11.30 Vrijdag 9 januari 20.00 uur kienen in het Gemeenschapshuis voor S.S.S. Programma voor zondag 11 jan.: RKDEV 2—Ysselsteyn 1 2.30 u. Ysselsteyn 2Venray 4 2.00 u. Ysselsteyn 3EEV 2 12.00 u. America 4Ysselsteyn 4 12.00 u. Junioren - zaalsportprogramma: van 10-11 uur E2; van 11-12 uur D3; van 12-13 uur Dl; van 13-14 uur C2; van 14-15 uur Cl; va n 15-16 uur A2. Uitslagen: Excelsior '08Merselo 20 Programma zondag 11 januari: TOP '27Merselo 2.30 u. bijeenkomst 1.00 uur Merselo 2Sparta 4 2.00 u. bijeenkomst 1.00 uur Merselo 3Venray 7 12.00 u. bijeenkomst 11.30 uur. Uitslagen: OlympiaLeunen 01 Overige wedstrijden afgelast Programma zondag 11 jan.: EWC (Well)—Leunen 2.30 (1.30) Leunen 2Hegelsom 2 2.30 u. Leunen 3Wansum 3 12.00 u. Griendtsv. 3Leunen 4 11.30 (10.45) Leunen 5EEV 2 12.00 u. Wittenh. 7Leunen 6 11.30 (10.45) Vrijdag 9 januari DROPPING B en C jeugd. Vertrek 6.15 uur bij café bar De Steeg. Gevonden: Sporttas „SV Leunen" met inhoud. Terug te bekomen in de kantine. Uitslagen: GemeenteKoetshuis Old InnNelissen Stand: SVCB 1 9 9 S tra tenm aker sbedr 1—7 3—4 0 0 18 62-17 v. d. Berg Nelissen Koetshuis SVCB 2 Prinsenhof Perdstal Hermus Old Inn Tummers Gemeente Judover. 0 16 57-19 2 12 32-29 3 11 38-23 3 9 45-30 4 8 23-22 4 7 27-24 6 5 22-49 6 5 26-57 5 4 21-25 6 3 21-48 7 2 21-46 Programma vrijdag 9 jan. a.s.: PerdstalTummers 19.30 u. SVCB 2Prinsenhof 20.30 u. Stratenmakersbedr. v. d. Berg—SVCB 1 21.30 u. Programma maandag 12 jan. a.s.: NelissenGemeente 21.00 u. Judover.Old Inn 22.00 u. Op zaterdag 10 januari a.s. zal er een feestelijke bijeenkomst zijn voor de leden van de T.K.O. Als hoofdagendapunt op deze bij eenkomst zal voorop staan: de jaar lijkse uitreiking van de prachtige TOURTROFFEE 1975. Deze bijeenkomst voor de eigen leden begint om precies 8 uur in café Beukema en zal tevens van een muzikaal tintje voorzien zijn, zodat alles zeer zeker een gezellig verloop zal hebben. VC ROOY DAMES KAMPIOEN EERSTE HELFT? De VC Rooy dames kunnen zater dag om 5 uur in sporthal de Wette- ling hun leiderspositie aanzienlijk uitbreiden. Drie punten bedraagt momenteel de voorsprong op Sarto, terwijl het op bezoek komende Pe trus Paulus reeds 4 punten achter staat. Een VC Rooy-zege brengt de Zuid-Limburgse meisjes dus 7 pun ten achterop. Maar ja, de beer moet eerst worden geschoten. Het achter ons liggende kerst- en nieuwsjaars vrije weekend heeft voor de meeste teams betekend, dat er niet werd gespeeld, ook niet vriendschappelijk. Hoe de teams de ze vrije dagen hebben overleefd is altijd de vraag. Wij houden het op een zege voor VC Rooy. De heren treden aan tegen een laag staand Libanon, dat eens (3 jaar geleden) in de eredivisie speelde. De ploeg is echter door verloop van spe lers snel af gegleden naar de twee de divisie en speelt hierin evenmin een rol van betekenis. Het kan een mooie wedstrijd worden, daar Libanon beschikt over een goede verdediging. De VC Rooy aanval is echter een der betere in deze klasse. Ook voor de heren zien we een overwinning in het verschiet. Ook deze wedstrijd begint om 5 uur. Lyceum 4Aspargos 1 Twee weken geleden werd er aan getreden tegen Aspargos 1, dat lange tijd met Tornado 1 de lijstaanvoer der was, maar de meest recente uit slagen gaven te zien, dat dit team op z'n retour was. Voeg daarbij onze recente goede wedstrijden en men heeft twee tegen elkaar opgewogen teams. De eerste set gaf wel spannend, maar geen goed volleybal te zien. De stand bleef dan ook lange tijd ge lijk tot Aspargos bij de stand 8-8 wist uit te lopen tot 8-11, maar we kwamen terug tot 11-11, maar alsnog wist Aspargos deze set winnend af te sluiten met 11-15. De tweede set gaf eenzelfde beeld te zien. Ook nu geen goed, maar wel spannend spel, het was Aspargos echter steeds 1 of 2 puntjes voor sprong had, zo kwam de stand op 13-14 o p het scorebord, maar een krachtexplosie van onze kant bracht een 16-14 eindstand op het score bord, de setstand stond nu 1-1. De 3e set moest gewonnen wor den wilden we de kans op twee punten behouden. Van meet af aan werd er fanatiek gespeeld en voor ellk puntje moest geknokt worden, wilden we een setwinst binnenhalen. Via de standen 4-2, 9-6 en 12-8 wis ten we een 15-10 setwinst te beha len. De 4e set zou de beslissing bren gen of we een puntje of beide punt jes zouden behalen. Tot de stand 12-12 ging het gelijk op, maar toen wisten we door te drukken tot 14-12. Een time-out van Aspargos bracht de rust niet terug en zo wisten we deze set te winnen met 15-12 en de wedstrijd met 3-1. Door deze verdiende overwinning wisten we ons los te maken uit de staartgroep en een brug te slaan naar de middenmoot, willen we ech ter de aansluiting tot stand brengen, dan moeten de komende wedstrijden tegen Hovoc 4, NDI Valuas 5 en Set Pcint 1 minstens 4 punten opleve ren. Programma zaterdag 10 januari: Dames: Lyceum 1Athos 16.30 u. Lyceum 2Phoenix 15.00 u. Heren: WevocLyceum 1 19.00 u. HBC—Lyceum 2 17.45 u. AthosLyceum 3 21.00 u. Hovoc 4Lyceum 4 19.30 u. Hovoc 7Lyceum 5 18.00 u. Programma jeugdcompetitie 11 jan.: Meisjes aspiranten, org. Set Up, Meerlo. Lyceum 2 en Lyceum 3. Aan vang 13.00 uur. Training vrijdag 9 jan.: H4 - H5 - 18.45-20.15 uur H 1 - H3 - 20.15-22.00 uur H2 - 21.00 - 22.00 uur. Phoenix '75—Set Up 3—1 Phoenix mocht zich na het laatste fluitsignaal wel in de handen knij pen dat aan de ontmoeting met Set Up twee winstpunten werden over gehouden. Uit een vrijwel uitzichtloze situatie een 14-9 achterstand, wist Phoenix toch nog de laatste set te winnen en zodoende een 3-1 overwinning te be halen. Toch zag het aanvankelijk helemaal niet naar een overwinning voor Phoenix uit. Set Up ging meteen fel van start en speelde Phcenix gewoon van het veld. Via 6-2 en 14-2 tussenstanden won Set Up de eerste set gemakke lijk. Phoenix was nu wakker geschud en de zaken werden in de tweede set wat energieker aangepakt. Set Up bood hevige tegenstand maar kon toch niet verhinderen dat Phoenix met 15-7 de stand weer gelijk trok. Hieruit werd nieuwe moed getapt en Phoenix bleef op de goede weg doorgaan. Set Up moest steeds ter rein prijsgeven en moest uiteindelijk de setwinst met 15-10 afgeven. In de 4e set was het helemaal mis. Bij Phoenix lukte niets meer en Set Up leek de set zonder slag of stoot te gaan winnen. Met tussenstanden 0-5 en 6-12 zag het er donker uit voor Phoenix, maar langzaam trad herstel in. De verdediging ging beter werken en nu werden de opgezette aanvallen ook afgemaakt. Set Up liep uit tot 14-10 en de zaak leek verloren. Phoenix kon tot 13-14 op halen toen enkele Set Up-spelers het hoofd niet meer koel hielden en door eigen fouten de set met 16-14 en de halve winst uit handen gaven. Programma voor lOjanuari: Dames: VCLyceum 2Phoenix '75 15.00 u. Boschveldccllege Heren: Set PointPhoenix '75 1 18.00 u. Kronenb erg-S evenum Phoenix '75 2—NDI-Val/VCT 17.00 u. Coninxhofschool Veltum Het damesteam van Phoenix gaat op bezoek bij stadgenoot VC Lyceum. De eerste ontmoeting eindigde in 'n duidelijk 30 zege voor de Lyceum dames. Phoenix is sterker geworden, maar of dit deze keer winst zal op leveren is nog een groot vraagteken. Het' le herenteam gaat op bezoek bij het laag geklasseerde Set Point. Wil men in de kopgroep van de 2e klasse een vaste plaats veroveren, dan zal deze wedstrijd gewonnen moeten worden. De meest interessante wedstrijd dit weekend wordt de ontmoeting tussen het 2e herenteam en de kop loper uit de 3e klasse NDI-Val./VCT, dat tot nu toe alle wedstrijden in winst heeft kunnen omzetten. Mis schien zorgen onze reserves voor een aangename verrassing. Uitslagen 4 januari: Dames junioren: Manual—MSV 1 Heren senioren: Manual—MSV 2 Heren junioren: ManualQuick 7—9 15—26 10—29 Manual—MSV 1 7—9 In een van Manual zijde vrij zwak gespeelde wedstrijd gingen beide punten naar Meyel Een slechte eer ste helft werd afgesloten met een 6-4 achterstand, terwijl de meisjes het in de tweede helft na een kee perswissel goed konden bijbenen, maar niet verder konden komen dan 9-7 ManualQuick De jongens bleken niet opgewas sen tegen een technisch beter en fy siek veel sterker Quick, dat vooral door middel van snelle uitvallen suk- ses boekte Ruststand 15-3. In de 2e helft bood Manual fanatiek ver weer, maar door pech konden de goed opgezette aanvallen niet doel treffend worden afgerond, terwijl op het einde ook de konditie van Quick beter bleek. Eindstand 10-29. Manual 2MSV 2 Manual 2 startte overtuigend te gen koploper MSV 2; immers al snel was het 1-0. Dit was helaas maar van korte duur, want via enkele goede schoten, waar de verdediging geen verweer tegen had, liep MSV 2 al snel uit. In de loop van de eerste helft herstelde „het tweede" zich uitstekend en het was vooral aan Wim Verschuyten te danken dat MSV bijzonder attent moest blijven. Echter naarmate de tegenstand van Manual groeide raakte MSV ook duidelijk meer geïrriteerd. De rust ging in met een 9-13 stand, hetgeen voor Manual een goed re sultaat was, gezien de stand op de ranglijst. Na de rust sloeg al vlug de spreekwoordelijke vlam in de over bekende pan. Er gebeurde van alles, alleen werd er nauwelijks meer ge handbald. Dit resdleerde halperwege de tweede helft, gezien de gespan nen verhouding veel te laat, een 2- minuten straf voor Henk van V. en een uitsluiting van een MSV-speler wegens natrappen! Tussen de bedrijven door werd er ook nog gescoorfd, maar dat was al leen van belang voor de eindstand: 15-26. Al met al een rommelige wed strijd, vooral in de 2e helft, mede dank zij te snel geïrriteerde spelers en een niet te sterke prestatie van de scheidsrechter. Gescoord werd door: Wim Ver schuyten 8x, Frans de Wit en Henk van Veghel 2x en Piet Rcefs, Huub v. d. Bekerom en Peter Price ieder eenmaal. Programma 11 januari: Heren senioren: HeelManual 1 14.40 ft. vertrek 13.30 uur. Afgelopen zondag was Boekend- Blerick het middelpunt van het cyclo-cross-gezelschap. De nationale kampioenschappen werden aldaar verreden. Bij de B-aspiranten legde Piet Wil- lemssen beslag op een elfde plaats. In deze nieuwe categorie mag dit verdienstelijk genoemd worden. Martien Teunissen verscheen zeer geconcentreerd aan de start. Het uur van de waarheid was aangebroken. Als een komeet vloog hij uit dc startblokken met in zijn kielzog Paul van Meerburg en Henny van Bakel. Deze koppositie behield hij tot de laatste ronde. Van Meerburg ken geen gebruik maken van een valpar tij van Martien in de laatste kilo meter. Ook hij kwam in aanraking met de Blerickse zandgrond. Martien van harte proficiat met dit geweldige resultaat. Martien Teunissen rijdt onbedreigd naar zijn bondskampioenschap van de N.W.B. Bij de junioren vertrok Antoon Claessens als een van de favorieten. Bertie Hölzken en Frank van Bakel konden in de wedstrijd echter niet het hoofd bieden aan 't furieus rij den van Antoon. Vrouwe Fortuna was Antoon helaas niet goed gezind. Met een gebroken voorwiel langs de kant moest hij de eerste plaats af staan aan Frank van Bakel. Het kampioenschap ging met tranen in zijn ogen aan zijn neus voorbij. De sport kan hard zijn. Het geweldige rijden van Antoon dwong toch ieders respect af. Bij de amateurs kwam Gerrit Janssen gedesillusioneerd aan de start. Tijdens de warming-up reed hij zijn fiets in de kreukels en moest zodoende op een geleende fiets dit kampioenschap rijden. Desondanks wist hij beslag te leggen op een 10e plaats. Drees Willemssen was gebrand op een ereplaats bij de gentlemen. Het werd zelf s nog meer. Zijn konkur- renten zagen alleen het achterwiel van Drees. Zonder enige tegenstand reed hij regelrecht naar het kam pioenschap. Ook Drees, proficiat met deze kleurrijke overwinning! Onze vereniging kwam uitstekend uit dit kampioenschap tevoorschijn. Op tweede kerstdag legde Martien Teunissen beslag op een derde plaats. Antoon Claessens werd 3e en Gerrit Janssen eindigde als 8e. Dit alles te Deume. De tourrijders vertrekken zondag wederom om half tien bij clubhuis van Dijk te Oostrum.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 5