Duivenkamioenendag was weer een groot succes DE KRUUZE IN 1974 «WHlaten Rabobank 9 Venrays Mannenkoor mm mm "g voortaan ónze vakantie door de Rabobank verzorgen, ze doen dat al voor 100.000 andere mensen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Mgr. Gijsen gaat traditie maken Limburgse Katholieke INVALIDENBOND VRIJDAG 9 JANUARI 1976 Nr. 2 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOi? AL UW DRANKEN VOOP Al UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 c». per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Ook dit jaar vond voor de elfde maal de parade der kampioensdui ven plaats in de kantine van Inalfa. Dat vcor deze streëkkampicenendag een grote belangstelling bestaat, werd cok dit jaar weer bewezen. Niet alleen dat binnen de week de beschikbare plaatsen bezet waren, mara ook tijdens de show was de be langstelling zelfs zo groot dat de gro te kantine van dit metaalverwerken de bedrijf te klein bleek om alle duivensportliefhebbeirs te bevatten. Sfeer was er vooral bij de tradi tionele bonnenverkoop. P.D.V. De Zwaluw had weer voor een perfekte organisatie gezorgd. Bij de officiële opening kon de voorzit ter van de organisatie, de heer Joost van Haren, een selekt gezelschap in deduivensport uit Brabant en Lim burg welkom heten, waaronder vele prominente bestuurderen in de dui vensport. Daarnaast ook Inalfa-di- rëkteur E. Knoet, dr. Kremer, loco- burgemeeste r G. Schols en wethou der J. van Oars van jeugd-, sport en kuituur zaken. Voorzitter van Haren bracht in zijn begroetingstoespraak lof aan wethouder Schols voor de sympa thieke steun, welke de duivensport- liefhebbers steeds van het Venrayse gemeentebestuur mogen ondervin den, zelfs voor het plaatsen van dui venhokken in de nieuwbouwwijken. LOVENDE WOORDEN Loco-burgemeester G. Schols sprak waarderende woorden aan het adres van de organisatoren en vond het plezierig dat hij als loco-burgemees ter deze tentoonstelling kon openen. Hij verklaarde dat het niet lang meer zal duren voordat Venray weer een burgemeester zal hebben, die dan de komende kampioenendagen, welke niet meer uit Venray weg te denken zijn, persoonlijk zal openen. VOORZITTERS SPREKEN Zowel uit het Limburgse (de heer Th. Ottenheim) als uit het Brabant se (de heer Paridaans) spraken na mens de duivensportlief hebbers woorden van bewondering dat het tellkenjare in Venray mogelijk is een dergelijke unieke show op te zetten met zoveel kampioenen. Beide sprekers waren jaloers op de show en prezen vooral de orga nisatoren voor de medewerking die zij steeds wisten te verkrijgen van het gemeentebestuur, de direktie van Inalfa, maar vooral van de vele naamloze medewerkers zondex wie een dergelijke show niet mogelijk is. In december is het jaarverslag over 1974 verschenen van het Ven rayse verpleegtehuis De Kruuze. Daarin is nog eens duidelijk ver woord de taak van dit verpleeg tehuis, namelijk die bejaarden op nemen, die door ouderdomsgebreken een dusdanige stoornis in de sociale aanpassing hebben dat zij zich niet zelfstandig in de maatschappij kun nen handhaven. Het wil die bejaarden een goede medische, paramedische en ver pleegkundige verzorging en sociale begeleiding geven en een leefmilieu scheppen, waarin die bejaarden zich gelukkig voelen. Daarbih blijkt dat door het aan trekken van 65+ers als medewer kers voor de begeleiding, de sociale relaties tussen de bejaarden onder ling en de bejaarden met de mensen buiten dit huis goed ontwikkeld zijn. Dat blijkt o.m. uit het feit dat 14 in woners van De Kruuze lid zijn ge worden van de plaatselijke bejaar denvereniging en daadwerkelijk aan de aktiviteiten daarvan deelnemen. Ook blijken de talrijke excursies van vrouwen- en bejaardenvereni gingen uit de hele regio en Oost- Brabant bij te dragen tot de bete kenis van De Kruuze als hulpver lenend tehuis voor de buitenwacht een stuk duidelijker is geworden. Dat de direkteur zitting heeft in de werkgroep Overleg Integraal Be jaardenbeleid Noord Limburg draagt aan deze bekendheid ook een be langrijk steentje bij. Zoals dat ook bijdraagt aan de doorstroming van verzorgingshuizen naar De Kruuze en omgekeerd. Het jaarverslag konstateert dat bijna 10% van de 186 patiënten re ligieuzen zijn. Verder blijkt, waar schijnlijk door een verhoogde akti- viteit van de controlerende genees heer van het ziekenfonds, het aan tal patiënten afkomstig uit zieken huizen toe te nemen, hetgeen in houdt de toename van het aantal meer verpleegbehoeftige patiënten. Had het Overlegorgaan Zieken fondsen Limburg in 1973 nog voor gesteld het aantal bedden in De Kruuze te verlagen tot 133, uit alles blijkt wel, zeker nu de opname-mo gelij khedi van Maria Auxiliatrix in Venlo teruggelopen is van 100 naar 75, dat 175 bedden voor deze regio raëeler is. Men heeft dan ook het aantal bed den in 1975 van 198 naar 186 terug gebracht en hoopt men dit jaar te komen tot 175 bedden. Deze daling van het aantal bedden gaat niet gepaard met een daling van het aantal personeelsleden. De bewoners hebben en krijgen dus niet alleen maar leefruimte doch ook meer aandacht van het personeel. In deze verplegingsdienst werkten einde 1974, 96 mensen, terwijl 14 mensen zorgen voor huishouding en onderhoud. Dat de ongeveer 40 leerlingen zie kenverzorgenden hun theoretische opleiding in Den Hoebert krijgen is al eerder bekend, doch nu cok Ber- kele Heem in Horst daarbij is aan gesloten, is de mogelijkheid ook ge opend dat de leerlingen stage lopen in beide inrichtingen. Een ontspanningsvereniging is op gericht die aardig wat aktiviteiten ondernomen heeft, terwijl een onder nemingsraad ook het zijne bijdraagt tot de goede gang van zaken. Op 31-12-1974 bleken 186 patiën ten in De Kruuze opgenomen te zijn, waarvan 131 dames en 55 heren. Venray kreeg zijn deel met de storm Ook Venray kreeg zijn deel van de storm welke twee dagen ook bo ven het Peelland raasde. Ontelbaar waren de bomen, welke in de bossen zijn uitgerukt. Vele dakpannen sneu velden, verkeersborden waaiden om, evenals hekwerken. Hoeveel t.v. masten er sneuvelden cf kromwaaiden is met geen bena dering te zeggen, maar het waren er vele tientallen. Ook werd veel scha de aangericht aan boerderijen en schuren op de kerkdorpen; in Oirlo ging' een kippenhok verloren. In de Ravelstraat waaide een raam met sponning en al uit de wo ning. Op de Broekweg waaiden twee lichtmasten om evenals op de Sta tionsweg, waar eveneens een licht mast omviel. Op de Smakterweg viel een boom op het bovengronds licht- net zodat de brandweer en de PLEM er aan te pas moesten komen. Op het Henseniusplein ging de bloe- menkraam van P. aan de haal. De eigenaar vond een oplossing door de kraam aan het Henseniusbeeld vast te binden. Bij v. B. in de Vredepeel waaide een gedeelte van het dak en een muur van de koeienstal om. Op de Weg aan de Dril viel een muur om en ging een pas geplaatste kap van een bungalow tegen de vlakte. Op de Noordsingel tegenover de Hoge Beek waaiden honderden pannen van de dSken. Gelukkig heeft de storm in Ven ray, voor zover bekend, geen per soonlijke slachtoffers geëist, maar voor de politie, gemeentewerken, brandweer en PLEM waren het drukke dagen. Onsmakelijke Nieuw jaarsgrap Op Nieuwjaarsdag kwam bij de Venrayse huisarts C. melding binnen dat op de kruising Noordsilngel Overloonseweg een ernstig ver keersongeval was gebeurd, waarbij doden waren gevallen. De arts stel de onmiddellijk het ziekenhuis en de politie dn kennis. Ambulance en po litie rukten direkt uit, maar op de kruising was niets te bespeuren van een ongeluk. Men hoopt alsnog de dader van deze onsmakelijke nieuwjaarsgrap te achterhalen. Mgr. dr. J. Gijsen, bisschop van Roermond, heeft op oude-jaarsavond voor de tweede maal een plechtige H. Mis opgedragen, in de Vredeskerk, daarbij geassisteerd door pastoor W. Geerits en diaken A. Miermans. Het kerkkoor en het dameskoor verzorg den de gezangen. In zijn preek wees Mgr. Gijsen er op dat nieuwjaarsdag door Z.H. de Paus uitgeroepen is als de wereld- vrededag, een dag waarop we ons zullen moeten bezinnen wat ons eigen aandeel kan zijn in het bren gen van vrede in de wereld. En we staan inderdaad voor het probleem, dat er steeds oorlog en geweld is er gens in d« wereld. "Maar ook bij eigen huis krijgen we te maken met gijzelingen, met polarisatie, met ka pingen, maar cdk met het feit, dat de mensen zich onderling niet meer verstaan en zelfs niet verstaan wil len.. AFD. VENRAY Ledenavond 19 dec. 1975 Veilig Verkeer Nederland De heer Boersma heeft een uit eenzetting gehouden over de gehan dicapten in het verkeer. De gehandicapten hebben meer moeite met het verkeer, zij moeten zich meer inspannen, zij moeten meer aandacht besteden aan 't ver keer, als de valide mens.' Vcor de gehandicapten is een re flecterende strip uit, die ze achterop de ruit kunnen plakken van hun voertuig zodat andere weggebrui kers weten dat er iemand voor hem rijdt die een aangepast voertuig heeft. In ons land zijn enkele tankstati ons aangepast voor gehandicapten, met aangepast toilet en wasbak. De ANWB heeft deze speciaal aange past voo.r mensen die in een rol stoel zitten. De heer Boersma liet dia's zien in de landen waar de winkels en stra ten onbereikbaar zijn voor invaliden en bejaarden. Wij willen dan ook een dringend beroep doen bij de verbouwing van het centrumplan Venray ook deze groep niet te vergeten en winkels en straten aanpassen. Arnhem is hier een mooi voor beeld van, daar kan iedere gehandi capte of bejaarde lopen, hoe moei lijk hij ook ter been is. Deze avond was leerzaam en in teressant. Tweede gedeelte is gezellig gekiend. Ieder ging tegen twaalven tevreden huiswaarts. Kerstavond 2 januari 1976 Door afwezigheid van de voorzit ter, de heer Bartels die verhinderd was wegens familieomstandigheden wedr deze avond geleid door de se- kretaresse mevr. Peters. Eveneens afwezig was pastoor Pot hof, die verstek moest laten gaan i.v.b. met griep. Hij werd vervangen door broeder Arnold, die het gees telijk gedeelte vrezorgde, het kerst evangelie en kerstboodschap afwis selde met zang van Dameskoor Venrode o.l.v. Jean v. d. Tillaart. D e rest van de avond was in han den van de Peel zwervers, die zor- den voor een opperbeste stemming. Onze dank aan allen die hun me dewerking aan deze avond verleend hebben en mee hebb en bijgedragen tot het slagen hiervan. Wil nog even onder uw aandacht brengen dat op 30 januari onze car navalsavond in het Gemeenschaps huis te Leunen wordt gehouden. Wij hopen op een goede opkomst. Rectificatie Bij onze berichtgeving over een ongeval bij het postkantoor, hebben wij een verkeerde voorstelling van zaken gegeven. Hier laten wij het bericht in de juiste toedracht volgen. De 57-jarige bromfietster mevr. G. R.-de R. reed met haar bromfiets in de Poststraat in de richting van de Julianasingel. Ter hoogte van de uit rit van het postkantoor kwam uit die uitrit een personenauto rijden, welke niet op het verkeer lette en derhalve geen voorrang verleende. De bromfietsbestuurster remde af en kwam door dat remmen en schrik ten val. De verwondingen vielen mee, ook de beschadigingen aan de bromfiets. De bestuurder reed zonder zijn identiteit bekend te maken door. De politie stelt een onderzoek in. Als echter niet iedere mens begint met zelf een bode van vrede te zijn, aldus Mgr. Gijsen, hoe kan men dan de vrede verwerven? Dat is een zwaré opgave, want het betekent iets prijsgeven van zichzelf, een be reid zijn en klaar staan om anderen te helpen, zelf de eerste stap te doen, waarbij Christus ons voorbeeld is. In zijn dankwoord aan de bisschop vroeg pastoor Geerits Mgr. Gijsen er maar traditie van te gaan maken aan de vooravond van wereld-vrede dag naar de Vredeskerk te komen om daar gezamenlijk het H. Misoffer te vieren. Op die uitnodiging ging Mgr. Gijsen meteen in en zegde toe inderdaad geen betere afsluiting van het oude jaar te kunnen vinden dan in de Venrayse Vredeskerk. Onder applaus van de volle kerk nam hij dan afscheid. Meisjes en jongens, Zaterdag 10 januari is het dan zo ver dat er gevoetbald wordt door de leiders en leidsters tegen de lei ders van Red Stars. De opstelling waarin gespeeld wordt is als volgt: doel Paco, achter Henk, d.j. Bram, Kees en Gerrit, halfveld Toon, Leonie en Leo en in de voorhoede Anja, Fien en Huub. Als wisselspeelster hebben we nog een geheim wapen in de persoon van Maria. Als grensrechter treedt op Jan en als fluitist hebben we Sam. Mocht door slechte weersomstandigheden de wedstrijd geen doorgang vinden dan zal er voor een vervangend pro gramma gezorgd worden Alle meisjes en jongens die mee willen gaan kunnen om 3.00 uur met de fiets bij trefcentrum Den Dissel zijn, vanwaar we gezamenlijk ver trekken en ook weer terugkeren na afloop van de wedstrijd. Wij wensen F.C. Den Dissel veel sukses toe in deze eerste wedstrijd. Een ieder die interesse heeft wordt verzocht deze leuke wedstrijd bij te wonen., Dus tot ziens a.s. zaterdag 10 ja nuari om 16.00 uur bij de wedstrijd F.C. Red Stars tegen F.C. Den Dissel gespeeld op het terrein van Pascha- lis in Oostrum. Donderdag 8 januari geeft het koor een tweetal concerten en wel in Het Schuttersveld en St. Vincen- tiushuis. Bijeenkomst in uniform om 19.00 uur in Hotel De Zwaan. Zondag 11 januari om 11.00 uur (i.p.v. 11.30 uur) repetitie voor het hofkoor in De Zwaan. Donderdag 15 jan. om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Verdere aktiviteiten deze maand zijn: 24 jan. deelname Hofkoor aan carnavalsbal te Bergen. 31 jan. opluistering Eucharistievie ring te Merselio. Diezelfde dag deel name pninsenproklematie in schouw burg. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel De Zwaan, tel. 1279. Lourdescomité afd. Venray EEN DAG LANGER NAAR LOURDES Zonder de kosten aanmerkelijk te verhogen heeft de Limburgse Bede vaart naar Lourdes besloten om het verblijf in Lourdes een dag langer te maken. Er wordt vertrokken maandag 31 mei a.s., zodat het Pinksterfeest op 6 juni in Lourdes gevierd kan wor den. Tweede Pinksterdag wordt 's middags weer vertrokken in Lour des, zodat men op 8 juni rond het middaguur weer thuis zal zijn. Voor deelname kan men zich op geven bij de heer L. Heidens, Nieuw- landstraat 28, tel. 2364 tot uiterlijk 10 februari. Velen hebben zich reeds opgegeven, zodat verwacht mag wor den dat, naast de vele zieken, ook veel pelgrims de tocht zullen mee maken. Men verwacht zelfs een rekcrd aantal. Het is wel aan te bevelen om zich tijdig op te geven, zodat men zoveel mogelijk in hetzelfde hotel kan wor den ondergebracht en de formalitei ten die nu eenmaal noodzakelijk zijn op tijd klaar zijn. Wenst u verdere inlichtingen, bel dan even 04780-2364, na 17.30 uur of in het weekend de gehele dag. DIA-AVONDEN Zcals bekend hebben we al diver se dia-avonden met sukses achter de rug. Nu de feestdagen voorbij zijn, is er weer tijd om dia-avonden te verzorgen. We denken hierbij voor al aan verenigingen, instellingen en organisaties. Er zijn reeds diverse kontakten gelegd. Men kan zich hier voor in verbinding stellen telefonisch 04780-3428 of 2364, na 17.30 uur. De maandag- en woensdagavond zijn hiervoor beschikbaar. Repetitie a.s. dinsdag om 8.00 uur in het zaaltje achter café In den En gel. Komt u allen, want na onze kerst- aktiviteiten gaan we ons nu verder voorbereiden op het komende zon dagochtendconcert. Bent u toch verhinderd, dan graag uw afmelding bij Mevr. Schrooten, tel. 3309 of bij mevr. Pouwels, tel. 2349. Inbraak op heterdaad betrapt In de vroege morgen betrapte de SRV handelaar K. uit Oostrum op heterdaad een inbreker in zijn be drijf. De eigenaar arresteerde deze en het bleek de 48-jarige L. uit Geys- teren te zijn en bracht hem over naar het politiebureau. Na opmaking van procesverbaal werd hij huis waarts gezonden. Er werd niets ver mist. Oorlogstuig gevonden Tijdens freeswerkzaamheden vond landbouwer E. te Heide een Duitse mortiergranaat. De mannen van de Explosieven Dienst van de Land macht zullen zich over het oorlogs sou venier ontfermen. de bank voor iedereen

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1