KERKELIJKE DIENSTEN VAMOSAVER gemeentelijke notities en mededelingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 29 december tot en met 3 januari Parochie Vredeskerk Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Parochie Castenray Parochie Merselo Samenwerkende Protestantse Kerken Parochie Leunen Parochie Oirio Parochie Ysselsteyn 0p ratten- en muizenjacht Nieuwjaarsreceptie Zondagochtend concerten Geslaagd KAMERMUZIEK ZATERDAG 27 DECEMBER 1975 Nr. 52 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOO» Al UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 23 et per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Kerstdiensten Woensdagavond 7 uur PLECHTIGE KERSTMIS De beide kinderkoren, onder lei ding van de heer J. Raedts en de heer J. Simons zingen kerstliede ren met de aanwezigen en de vas te gezangen van de H. Mis. Onder deze H. Mis wordt er kin dercrèche gehouden in de kleuter school \Qak bij de kerk. (Whistier- straat 3.) Woensdagavond 9 uur PLECHTIGE KERSTMIS Het jongerenkoor zingt moderne kerstliederen onder leiding van Joke van Hout (ook solo-zang), met begeleiding van het orkest van de personeelsvereniging van Rank Xerox, onder leiding van Jo van Els. (Het kerstverhaal wordt onderbroken door liederen). Woensdagavond om 11 uur let dus goed op: 11 uur en niet 12 uur) PLECHTIGE NACHTMIS Het kerkelijk zangkoor met het dameskoor „Venrode" zingen de meerstemmige mis: HUC AD RE- GEM PASTORUM van Albert de Klerk, onder leiding van de heer Verhofstad. Een kwartier voor deze missen wor den bekende kerstliederen gezongen met alle aanwezigen en, zo mogelijk, een "kindje gedoopt. Zondag onder het oktaaf van Kerst mis. Feest van de Heilige Familie Zaterdag 19.00 avondmis v. overl. familie Kappel-Ewalts. Samenzang met het dameskoor. Zondag 8.00 leesmis voor overl. Jan Huijbers en overl. familie Huij- bers-Poels; 9.00 leesmis voor overl. Annie Arts (v. vriendin); 10.00 hoog mis voor overl. Harry Schrooten. Samenzang met het kerkelijk zang koor; 11.30 leesmis voor overl. Jaco bus Derickx. Met 't kinderokor on der leiding van de heer Simons wor den kerstliederen gezongen; 18.30 avondmis voor'overl. Hubertus Zee- gers. In alle bovenstaande eucharistie vieringen wordt gebeden voor zegen in onze gezinnen. Kom daarom al lemaal! Maandag 8.00 leesmis voor overl. Guus Siebers en fam.; 19.00 avond mis voor overl. Johannes Willemsen Dinsdag 8.00 leesmis voor overl. ouders de Mulder-Aerts19.00 avondmis voor overl. Teng Stevens (v.d. buurt) Woensdag 8.00 leesmis voor alle overledenen van de parochie (kol- lékte Allerzielen.) Oudejaarsavond Deze avond om zeven uur komt Mgr. J. Gijsen de bisschop van Roermond de H. Mis opdragen bij gelegenheid van WERELD VRE- DESDAG"' 1 jan. 1976). Het thema van deze H. Mis zal zijn: „DE WAPENS VAN DE VRE DE". Het dameskoor „Venrode" met 't kerkelijk zangkoor zingen een meer stemmige mis. Intentie: voor overl. Piet Vermelt- foort en Pia de Kerf. N ieu w j aarsdag Donderdag. Hoogfeest van Maria Moeder van God. 8.00 leesmis voor overl. fam. Cus- ters-Cuppen; 9.00 leesmis v. overl. Martinus Heesen; 10.00 hoogmis v. overl. fam. Michels-Direks en doch ter Mia. Nederlandse zang met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis v. overl. Teng Stevens (v. d. buurt). Geen avondmis. Vrijdag. Eerste vrijdag v. d. maand toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis v overl. fam. Thielen-Hendriks; 19.00 avondmis vcor overl. ouders Bouten-van Me gen en Huberta van Megen. Zaterdag 8.00 leesmis voor overl. Antoon Derks; 19.00 avondmis voor overl. Louiis Pouwels en Wilhelmi- na v. d. Munckhof. Wij wensen allen veel heil cn ze gen in het nieuwe jaar. (Parochie geestelijken en parochieraad). Akolieten en Misdienaarslijst voor de week van 28 december Zondag 8.00 J. Ingenpas, E. Rooij- mans; 9.00 E. Franken, F. Fiers; 10.00 M. Dicker, J. v. d. Weiden, A. Ha- winkels; 11.30 L. Schaeffers, P. Maas; 18.30 H. WiUemse, E. Willem- se. Maandag, dinsdag, woensdag 8.00 X. Haegens, T. Achten. Maandag en dinsdag 19.00 R. Beer- kens, C. v. d. Brand. Woensdag 19.00 M. Dicker, J. v.d. Weiden, A. Hawinkels. Donderdag Nieuwjaarsdag 8.00 J. Ingenpas, M. Kellenaars; 9.00 F. de la Roy, R. Beerkens; 10.00 P. Loo- nen, T. Achten, J. Jacobs; 11.30 L. Baken, M. Slaghter; 18.30 M. Bar- ten, B. Franssen. Vrijdag, zaterdag 8.00 J. Bruno, Ron v. d. Heuvel; 19.00 M. Barten, T. Jochems. Jongens, kijken jullie goed naar dit wat ingewikkelde lijstje? Zondag onder het octaaf van Kerst mis. Zendag 8.00 H. Mis voor de over- 'eden familieleden Peeters-v. Osch; 10.00 gest. gezongen jaarget. voor Jacoba Michels-Jacobs. Akolieten: Jan Droesen en Henk Drabbels. Misdienaars van de week: Bart Poels en Maurice Willems. Maandag 8.00 H. Mis voor een ja rige Oma. Dinsdag 8.00 H. Mis voor Sjef Willems. Woensdag 8.00 H. Mis voor Wim Derikx en Jan Janssen; 19.30 avond mis v. w. Oude Jaarsavond. Donderdag Nieuwjaar. Maria Moe der van God. 8.00 H. Mis voor de overl. familieleden Fleuren-Ewals; 10.00 Hoogmise voor het rectoraat. Misdienaars van de Hoogmis: Pe ter Vollenberg, Jan Loonen, Tonny Jakobs, Harrie Nellen, Harrie Jans sen en Wim Manders. Vrijdag Eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor Lowie van Osch. Zaterdag 8.00 H. Mis t.b.i.; 19.30 avondmis voor Lewie van Osch v.w. de buren en voor de overleden ou ders Poels-Michels. Zaterdag 27 dec. 8.45 H. Mis in de Jczefkapel t.e.v. Maria en Jozef; 19.00 Avondmis voor overl. fam. Kcenen-Coppus. Zondag: Feest van de H. Familie. 8.30 H. Mis te Hol thees t.i.v. Gradus Bastiaans (namens de buurt); 10.00 Hoogmis voor zegen in gezin. Maandag: 8.45 H. Mis uit danik voor verkregen gunst. Dinsdag: 8.45 H. Mis tot bijzonde re intentie. Woensdag: 8.45 H. Mis t.i.v. St. Jo zef voor fam. de Haart-Creemers en Jchanus v. d. Winkel. Oudejaarsavond om 19.00 uur Avondmis uit dankbaarheid. Donderdag: Nieuwjaarsdag. 8.30 u. H. Mis te Holthees; 10 uur Hoogmis voor zegen ever het nieuwe jaar. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het H. Hart. Ziekencommunie. Week van 27 dec. - 3 januari. Misdienaars: Peter Philipsen en John Versteegen; Frank Weys en Geert Stiphout; Hoogmis: Henk Vol lenberg en Jan Janssen. Zaterdag: Feest van de Apostel Johannes. 19.00 Leo Heidens. Zondag: Feest van de H. Familie. 8.00 jrd. Wilhelmina Willemsen-Lin- ders; 10 jrd. Henr. v. d. Pasch en Anna v. d. Homberg. Maandag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (K.). Dinsdag: 8.00 Jan Reynders v.w. Bej aarden vereniging. Woensdag: Oudejaar. 8.00 Gezins mis (int. offeraars). Donderdag: Nieuwjaarsdag. Feest van Maria Moeder van God. 8.00 u. Hendrik Dinghs; 10.00 overl. fam. Geerets-Loenen. Vrijdag: Eerste vrijdag. H. Hart. 8.00 overl. fam. Willemsen-Martens. Zaterdag: 19.00 overl. fam. van Dijk. Zondag na Kerstmis. 28 dec. 1975. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Johannes Muysers (v. T.). Zondag: Feest van de H. Familie. 8.30 H. Mis voor Maria Arts-v. d. Bemt Jeu Arts en Jac. Flinsenberg; 10.00 Hoogmis voor de christelijke geest in onze gezinnen; 11.30 H. Mis voor Petronella Dirckx. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Mar tinus Gerrits en echtgenote. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voqr Mar tinus Poels, Petronella Jenniskens, Willem Nellen en Gertruda Litjens. Woensdag: 8.00 Geen H. Mis. 19.00 gez. H. Mis tot dankzegging voor 1975. Donderdag: Nieuwjaar. 8.30 H. Mis voor Martinus Poels; 10.00 Hoogmis om Gods zegen te vragen voor het Nieuwe Jaar; 11.30 H. Mis voor overl. ouders Muysers-Verhaag. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 gez. H. Mis voor hen die geofferd hebben. Misdienaars: zondag, donderdag en door de week: 8.30 T. van Hoof, Sj. van Meyel; 10.00 Th. Arts, J. Hen driks; 11.30 H. v. Meyel, W. Michels. Kollektanten: zaterdag en woens dag: Michels, J. van Hoof. Zendag en donderdag: 8.30 van Cuijck, M. van Hoof; 10.00 Emonts, Arts; 11.30 Ewals, Hendrix. Zondagmorgen gaat Ds. J. v. d. Stoel uit Geldrop om tien uur voor in de aula van Den Hoebert aan de Westsimgel. Tijdens de dienst kinderoppas en kinderkerk. Op Oudejaarsavonds begint de dienst om half acht, predikant is Ds. Sprey uit Nijmegen. In beide diensten wordt aan de uitgang de jaarlijkse Oudejaarskol- lekte gehouden voor het algemeen kerkewerk. Nieuwjaarsdag geen dienst. Feest van de H. Familie. Zaterdag: 19.00 lsm. tot bijzondere intentie. Zondag: 8.00 lsm. v. Willem en Joos Jenniskens; 10.00 hgm. als jrd. voor Peter Asselberghs: 11.15 lsm. voor overl. fam. Verkoeijen-v. Osch. Maandag: 7.30 lsm. voor overl. fam. Claessens-Gussen; 8.00 lsm. v. overl. ouders van Kempen-Lochtens 18.30 lsm. v. afgest. fam. Peeters- Martens; 19.00 lsm. v. Maria Achten- van Dijck en overl. ouders; 19.30 lsm. als jrd. v. Theod. Bouten en echtgen. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. v. Gerard Lucassen; 8.00 gest. jrd. v. Henricus en Lambertus Reintjes en Johannes Reintjes; 18.30 lsm. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (M.) 19.00 lsm. v. Gertruda Jenniskens- Drcesen. Woensdag: 19.00 leesmis v. Leo Ccx en overl. fam. Nieuwjaarsdag: 8.00 lsm. ter ere van O.L. Vrcuw van Altijddurende Bijstand (Ma); 10.00 hgm. als gest. jrd. v. Antoon Peeters; 11.15 lsm. v. Piet Loenen echtgen en Jan Loenen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. t.e.v. H. Hart (offer); 800 lsm v. past. de Bot; 18.15 lsm. voor genezing van een zieke (B.). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Theodora Berkers-Schwachöfer. Misdienaars: 7.30 H. van Rhee; 8.00 R. Vu'liings; 18.30 G. Voermans; 19.C0 R. Cornelissen. Akolieten zondag 28 dec.: 8.00 B. Willems; 10.00 P. en J. Voermans, Th. Bouten en Th. Loenen; 11.15 S. Reintjes en P. Jacobs. Akolieten Nieuwjaarsdag: 8.00 K. Theunis; 10.00 W. Loenen, J. Duij- kers, T. van Hees en J. Loenen; 11.15 H. Manders en W. Jenniskens. Gezinsbijdrage: 1975 is zo goed als ten einde. Denkt U aan uw bijdrage over dit jaar 1975! Huwelijksafk.: Bert Verhagen (Gra ve) en Marij Litjens; Math Swagho- ven (Venray) en Sina Zwambach; Martin Ouwerkerk en Jeane Philip sen. Gedoopt: Ramon Bouten. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis maandd. Maria Bartels-Muijzers. Zondag: 8.30 gez. H. Mis Chris- tiaan Hellegers en Johanna Voer mans; 10.00 Hoogmis Maria Bartels- Muijzers. Maandag: 8.00 H. Mis voor de dit jaar overleden parochianen. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid st. Antonius. Woensdag: 19.00 gez. H. Mis st. Jcs Verstappen, Antoinette Smits en Anton ia Verstappen. Donderdag: Nieuwjaarsdag. 8.30 u. H. Mis voor overleden parochianen van afgelopen jaar; 10.00 hoogmis v. d. parochie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 19.00 gez. H. Mis st. familie Baeten-Jeurissen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Maria Bartels-Muijzers int. L.V.B. Zondag: Feest van de H. Familie. 8.30 leesmis v. d. overl. fam. Geurts- Peeters; 10.00 Hoogmis v .d. paro chie; 11.30 leesmis voor Gerardina Menting-Arts. Maandag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Bos-Janssen. Dinsdag: 8.00 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw behoudenis der kranken. Woensdag: Oudejaarsavondviering 19.00 H. Mis om God te danken voor al het goede in het afgelopen jaar ontvangen. Donderdag: Nieuwjaarsdag. 9.00 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand; 10.00 Hoogmis om Gods zegen af te smeken over het nieuwe jaar. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 leesmis t.e.v. H. Hart van Jezus, uit danikb. v. d. fam. Claessens-Muyzers. Zaterdag: 19.00 gesticht jaarg. v. Gerardus Fleurkens en Anna Fleur- kens-Pcuwels. I. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once en nuestra capilla Overloonseweg 2, Misa con platica y villancicos en Castellano. Los Senores Salvador y Paquita Jiminez anuncian el naci- miento de su hij a Eva Christina; la madre y la hij a estan en el hospital h. 250. Felicidades. El jueves es el primer dia del nuevo ano: feliz y prospero ano nue- vo para todos los Espanoles: que podamos continuar en salud y con fuerzas unidades. Este jueves no hay Misa. Felicidades por todos los Ema- nueles y Manolitas! En la casa del padre Juan siempre estan a su disposición bastantes re- vista sy periodiccs. Hasta la vista y, otra vez, felices pascuas. H. NOTICIAS CULTURALES El asistente social de la LIS, el Sr Julian Martinez, estara ausente des- de el dia 24 de diciembre hasta el di£ 5 de enero. Esta semenana no hay escuela suplementaria. El dia 10. de enero va a realizarse en casa Iberica Beverwijk el 1. Festival del nino emigrante en Holanda. El club espanol de Venray con tiempo les ccmunicara mas noticias. Hasta la vista en la casa del padre Juan. Drum- en Showband Venray en omgeving LEKKER ONTSPANNEN U bent natuurlijk ook weer blij als die feestdagen achter de rug zijn. Familie vrienden en bekenden ko men op bezoek om samen met U het Kerstfeest te vieren. En het is na tuurlijk erg gezellig maar het wordt tcch een beetje te veel van het goe de. U wilt er zelf wel eens op uit! Nou mevrouw, U boft, want de Drum- en Showband organiseert één zeer ontspannende SUPER KIENAVOND. Deze valt direkt na de feestdagen en wel op zaterdag 27 december in café-zaal Halfweg aan de Stations weg te Venray. De aanvang is kwart voor acht. En nog een kleine bijkomstigheid: de stationsbus stopt voor de deur. En vertelt U dit ook door aan uw vrien den, kennissen en familie? Nou graag hoor! En dce er dan van ons tevens de beste wensen bij voor het nieuwe jaar! Want óók dan kient de Drum- en Showband elke woensdag in café-zaal Halfweg te Venray. L.V.B. Venray De LVB afd. Venray heeft woens dagavond 7 januari om 8 uur een bijeenkomst in zaal „In den Engel". Er kernen enkele dames een ge sprek en discussie houden over: „Open oog en oor Daar het ondoenlijk is ieder persoonlijk te bedanken, wil ik hierbij, mede namens mijn echtgenote en kin deren, mijn dank betuigen aan allen die blijken van belangstelling, door felicitaties, bloemen en geschen ken, hebben getoond bij de viering van mijn 80ste verjaardag. Onze hartelijke dank voor al uw goede wensen. Tevens allen een zalig en voorspoedig nieuwjaar Op nieuwjaarsdag verhinderd bezoek te ontvangen. Mr. A.H.M. Janssen, oud-burgemeester Venray kent een verordening be treffende de bestrijding van ratten en muizen. Volgens deze verordening kunnen b. en w. voorschriften geven aan eigenaren of gebruikers van on roerend goed om ratten en muizen te bestrijden, ofwel door verdelgings middelen, ofwel door zodanige voor zieningen te treffen dat geen ratten en muizen kunnen binnendringen, ofwel doctr eetbaar afval zodanig op te bergen dat ratten en muizen daar niet aan kunnen. Men kan daarover van gemeentewege controle uitoefe nen en als bepaalde zaken dan niet in orde blijken zelfs ten hoogste twee maanden hechtenis krijgen of een geldboete van ten hoogste 300-. B. en w. hebben nu uitdrukkelijk bekend gemaakt, dat in het kader van deze verordening de komende maand januari 1976 elke eigenaar of gebruiker van onroerend goed deze maatregelen moet nemen. Bisschop Gijsen in de Vredeskerk Door het Vaticaan is bekend gemaakt dat op 1 januari 1976 voor de tiende maal in de ka tholieke kerk de „Wereldvre- desdagzal worden gehouden onder het motto: „De echte wapens van de vrede". Deze zijn niet dezelfde als de afschrikking van atoom bom; evenmin een bewape ningswedloop of het gebruik van elk geweld cok, maar, volgens de verklaring van het Vaticaan, een onbaatzuchtige inzet voor de vrede waarop de wereld reeds zolang wacht. Op oudejaarsavond om 7 uur komt Mgr. Güsen voor deze intentie de eucharistieviering opdragen in de Vredeskerk. WensJ u ook de vrede? Kom dan met Mgr. Gijsen deze intentie bidden. Het kerkelijk zangkoor en het dameskoor „Venrode" zul len deze dienst opluisteren. Programma zondag 28 december: Tienrays Fanfare: 1 In rechte banen van Wichers 2 Call of the sea van Eric Ball 3 Grootvaders klok v. Geo Doughty 4 Showboat van Kern arr. Mellema 5 Danzas Folcloristicas, Cees Vlak 6 In treue Fest, Teike arr. Hautvast Gemengd Koor Tienray: 1 Mir ist ein feinsbrauns Maidelein Kasper Othmayer 2 De Chinesische Float Helmut Bogenhardt 3 Tiritomba Helmut Bogenhardt 4 Jan Broeders (oud vlaams volks liedje). Bewerking Jan Vermulst. De loco-burgemeester van Venray en pastoor-deken L. A. Theunissen, zullen op 1 januari a.s. van 12 tot 1 uur nieuwsj aarsreceptie houden ten gemeentehuize. Onze vroegere dorpsgenoot Leo Oudenheven behaalde aan de Uni versiteit te Nijmegen zijn doctoraal afd. Sociale Pedagogiek en Andra- gogiek. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zaterdag 27 december 19 uur ge zongen H. Mis in de kerk te Oos trum. Dinsdag 30 december 20 uur repe titie voor het gehele koor in de ABO- school Ursulastraat. Zendag 4 januari: 10.30 gezongen H. Mis in de kapel van het Bejaar dencentrum Het Schuttersveld". Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij J. Steij- len, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. Concert gegeven door het: Kamer- muziek-Ensemble „Abbandono", op maandagavond 29 december 1975 in de aula van het internaat voor jon gens, Leunseweg 2, aanvang 20.00 u. precies. Het kamermuziekensemble „AB BANDONO" bestaat uit de volgende leden: Els Kersten - dwarsfluit Gerard Dierick - hobo Frits Tillmans - altviool, clavecimbel Jcs Vrenken - viool Peter Franken - viool Piet Bergkamp - cello Op het programma staan: 1 Symphony in E Flat van C. F. Abel 2 Quartetto F-Dur van C. Stamitz 3 Sextet in C van J. C. Bach Pauze. 4 Tafel-Mus ik van G. F. Telemann 5 Lira-concerto van J. Haydn, Entree is vrij. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1975 | | pagina 9