WOONWAGEN-PERIKELEN 999 Ill'uenrode EXCELSIOR in iyem RUITERSPORT waar komt het woonwagenkamp? ariaens sport: STIENSTRA Kanarievereniging De Huisvriend In 1967 besliste het ministerie van CRM dat de kleine plaatsel\j- ke woonwagenkampen opgeheven dienden te worden en dat hun bewoners naar bepaalde grote kampen moesten. Voor Noord Lim burg was dat de Romer in Venlo. In 1975 besliste het ministerie van CRM dat in praktisch iedere gemeente een of twee kampjes moeten komen voor woonwagens, want die grote kampen blijken niet het sukses opgeleverd te hebben, wat men er jaren geleden van verwachtte. Dat zulks in 1967 al voorspeld werd, is weer een andere zaak. Maar goed, een deel van de bewo ners van de Römer zullen dus gaan vertrekken naar de omliggende ge meenten, welke maar te zorgen heb ben dat er kampen komen. Zo zal Venray te zorgen hebben voor een kamp voor 8 wagens of voor twee kampen voor ieder vier wagens of caravans. De procedure daarbij is, dat de be trokken gemeenten een plaats zoe ken, die niet te ver van de bewoon de wereld ligt, aangesloten is op de riolering en alle nutsvoorzieningen heeft of kan krijgen. Dat zijn de keiharde voorwaarden van dazelfde CRM, dat op deze ma nier de integratie van de woonwa- genbewonres met de mensen uit het dorp of stad wil bevorderen. En aan gezien CRM ook de lang niet goed kope inrichting van zo'n kamp be taalt (men schat gemiddeld f 25.000 per standplaats), bovendien 't recht heeft om bepaalde plaatsen als kamp aan te wijzen, als de gemeen ten daar zelf niet voor zorgen, was en is het dus zaak ook voor Venray tot een beslissing te komen. Maar de moeilijkheid, is dat Ven ray al beslist had. Dat bood name lijk enkele maanden geleden al de- betreffende kommissie twee stand plaatsen aan, namelijk een achter St. Anna en een tussen Oostrum en Oirlo. Maar terwijl de aanbiedingen van Lomm, Bergen, Horst (2 stuks), Meyel, Helden, Reuver, Belfeld en Tegelen door het betrokken minis terie als goed bevonden werden, werden beide aanbiedingen van Venray door CRM afgkeurd. Het terrein achter St. Anna ligt te dicht bij deze inrichting, te dicht bij de industrieën en te ver van de mensen af, om tot een goede integratie te komen. Het terrein tussen Oostrum en Oir lo is ook in de ogen van datzelfde ministerie helemaal geen voorbeeld van integratie, waarbij het hoge dijklichaam van de Deumeseweg ook psychologisch nog aan mee werkt. En daar zat Venray met de ge bakken peren. Wat nu De kommissie voor ruimtelijke or dening en het college hielden de poot strak, omdat ze eerst wel eens wilden weten, hoe de woonwagenbe woners over die plaatsen zelf dach ten. Het is overigens zo, dat nog geen van de huidige bewoners van de Römer aspiraties getoond heeft naar Venray te komen. Misschien ook wel begrijpelijk, want vanuit Ven ray zijn er indertijd geen mensen naar Venlo getrokken, dus dat daar nu bepaalde bindingen met Venray zijn, is niet te verwachten. Maar terug naar het verhaal. Dit argument van beide colleges werd niet geaccepteerd. CRM wil, be paald en uitdrukkelijk, dat mis schien zelfs tegen de wil van de woonwagenmensen elk isolement van deze mensen wordt voorkomen. In de aanbiedingen, welke de woon wagenbewoners komend jaar krij gen, staan ook alleen kampen, die dichtbij de resp. kommen der dor pen liggen en waar naar het oordeel van CRM voldoende integratie-mo gelijkheden zijn. Een kampje ach teraf is er dus niet bij, zelfs al zou den de bewoners dat graag hebben. Zo was de bal weer terug gespeeld naar Venray, waar men nu met de hele materie geen goed raad wist en besloot de regio-kommissie woon wagencentrum maar eens uit te no digen om te praten over deze mate rie. En zo waren donderdagavond de heren Reuser, burgemeester van Sevenum, Wolters, wethouder van Venlo, Hoebens van de prov. plano logische dienst en Linders als afge vaardigden van die kommissie op bezoek bij de kommissie ruimtelijke ordening. Een kommissie, die braaf bromde op de nog al diktatoriale neiging van CRM, maar uiteindelijk wel begreep dat men onder dat juk door zal moeten, al is men het lang niet eens met de verschillende pun ten NIEUWE VOORSTELLEN Daar is lang en breed over gepraat, maar omdat begin januari spijkers met koppen geslagen moeten wor den, kwam uiteindelijk de vraag op tafel, of de regio kommissie mis schien een oplossing in 't zicht had. En, o wonder, dat had ze. De mijn heer van de planologische dienst, bekend met Venray, dacht dat in Oostrum op het einde van de Wester Thienweg een geschikt kampje voor 4 wagens was te maken, terwijl dan de andere 4 netjes geplaatst konden worden in Merselo op Kleindorp ter hoogte van de binnenweg naar de Beekweg toe. In Venray-kom zag hij geen kans een kamp te zet ten, dat aan de gestelde verwach tingen zou voldoen Wethouder LOONEN, die deze vergadering voorzat werd wel even wit, toen deze voorstellen op tafel verschenen. Hij was er als de kippen bij, om meteen er op te wijzen dat de gemeente die gronden niet in ei gendom heeft, dat er geen riolering is en ook andere nutsvoorzieningen er geheel of gedeeltelijk ontbreken en dat z.i. hier van integratie wel 'helemaal geen sprake zal zijn. Bovendien meende hij dat de Ven- rayse integratie, namelijk die tussen kom en kerkdorpen ernstig gestoord zou worden, omdat nu de kerkdor pen het gevoel krijgen dat de pro blemen maar op hen afgeschoven worden Deze an-sich besloten gemeen schappen wordt op die manier ge weld aangedaan. En die bewering verleidde wethouder mw. RUTTEN- TIELEN tot de waag of men zich op de kerkdorpen wel eens afge vraagd heeft of het centrum geen geweld wordt aangedaan, dat maar heeft te zorgen voor de opvang van alternatief levende mensen, Surina- mers en gastarbeiders. Kortom, het werd bijna ruzie tussen kom en kerkdorpen, waarop het wijze be sluit viel dat men eerst maar eens een keuze moest zien te maken tus sen 'kom en kerkdorpen. Want het was de regio-kommissie wel duide lijk dat ook de keuze van de woon wagenbewoners mede bepalend zal worden of men in Venray-kóm met zijn achten bij elkaar zal komen of op een tweetal inderdaad' meer besloten kerkdorpen, waar men met ieder 4 wagens bij elkaar zal staan Nu lag de keuze voor de kerkdor pen al op tafel en moest dus nog voor Venray-kom een plaats gezocht worden. WETHOUDER LOONEN had onder alle bedrijven door naarstig de kaart zitten bekijken en meende dat in de Brabander ook nog wel een plaats te vinden zal zijn. Maar de klok tikte onverbiddelijk voort en de rook werd binnen al maar dikker en dikker evenals de mist buiten, zodat men uiteindelijk el kaar vond in de volgende regeling. Op 8 januari a.s. is de definitieve aanbiedingsvergadering in Venlo. Dan komen mensen van CRM de de finitieve aanbieding opstellen, welke naar de woonwagenbewoners zal gaan om een keuze te maken. Tot dan toe krijgt Venray alsnog gele genheid enkele plaatsen te offreren, die dan dezelfde dag door de men sen van CRM op hun merites ge keurd zullen worden, en als ze goed bevonden worden, op de definitieve lijst komen. En dus kunnen de kom missieleden en het college zich tot dan toe nog het dierbare hoofd bre ken om een oplossing te vinden. Zoveel werd op deze vergadering wel duidelijk, namelijk dat men zich van eventuele klachten en bezwa ren van omwonenden rond die kam pen bijzonder weinig aan zal trek ken, „want anders komen we nooit uit deze puzzelEen andere op lossing, die staande deze vergade ring aangedragen werd namelijk om de betrokkenen een huis in Venray aan te bieden, zal blijkens de prak tijk weinig uithalen, want de mees ten gaan weer terug naar hun wa gen. Een ander punt is, dat de woon wagenmensen van hun kampen geen sloop- en opslagterrein mogen ma ken, maar zich hebben te houden aan de daarvoor geldende voor schriften. Kursus voor opleiding voetbalarbiters te Venlo en Horst I nde tweede helft van januari zal in Venlo en bij voldoende belang stelling, ook in Horst, een kursus starten voor de opleiding van A- scheidsrechters. Ondanks verplichte levering (de zgn. B-scheidsrechters) door de clubs is nog altijd sprake van een tekort aan deze individuele sportmensen, zodat helaas nog vele wedstrijden het zonder spelleider moeten stel len. Bij nieuwe kandidaten wordt on der meer gedacht aan diegenen, wel ke b.v. om blessureredenen hun ak- tieve voetballoopbaan moeten of moesten beëindigen. Andere gegadig den zijn uiteraard ook van harte welkom. Geïnteresseerden kunnen zich voor deze kursus inschrijven door een briefje te zenden aan de KNVB afd. Limburg, Wilhelminastraat 51 te Sit- tard, alwaar u eventueel langs tele fonische weg informaties kunt ver krijgen ,04490-9559). Desgewenst kunt u ook uitgebreid worden door de heer Hay Achten, Gertrudisstraat 9 te Oirlo, lid van de scheidsrechterscommissie Regio I, tevens docent. Peel en Maas voor advertenties Bestuur openbaar onderwijs Het bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, V.O.O., is als volgt samengesteld: i H. Flapper, voorzitter, Morenehof 3; A. J. Loppersum, sekretaris, Handel- straat 43, tel. 4299; B. C. van Iperen, Gitaarstraat 25; Mevr. M. Karstens, Tinnegieterstr.33. Adviserende leden: A. Broens, Etudestraat 38 en P. Pannekoek, Gitaarstraat 26. Tussentijdse promotie voetbal scheidsrechters De scheidsrechterscommissie Zuid II en de afd. Limburg van de KNVB hebben een tussentijdse promotie van enkele voetbalscheidsrechters bekend gemaakt. De scheidsrechtercommissie past de laatste jaren met sukses een specia le begeleiding toe, d.w.z. dat scheids rechters met een bijzondere aanleg, sneller kunnen doorstromen. In de eerste helft van deze kompe titie was Jan van Bracht uit Bergen in deze S.B. geplaatst en door zijn zeer goede prestaties gepromoveerd van groep 4 naar groep 3. Diezelfde promotie maakte ook Hay Achten uit Oirlo, die tevens voor de tweede helft van de lopende kompetitie op de S.B. lijst is ge plaatst. Van groep 5 naar groep 4 promo veerde Wiel Achten uit Broekhui- zenvorst. Een bijzondere prestatie, omdat deze scheidsrechter voor het eerste jaar in de KNVB fluit. Een andere man, die nog niet zo lang de scheidsrechtersfluit hanteert en er elke zondag uitspringt is de Venrayer Jo Smits die van groep 7 naar groep 6 promoveerde. De topman in deze contreien blijft Toon Poels die met zeer goede rap porten zich vast in de tweede klasse van de KNVB nestelde. Dat bovenstaande promoties tot stand kwamen zal ongetwijfeld een gevolg zijn van de intensieve trai ningen van de scheidsrechters en de voortreffelijke onderlinge verstand houding. Bestuuurder gewond Waarschijnlijk door te hoge snel heid kon de 20-jarige Venrayer de door hem bestuurde personenauto op de Deumeseweg niet meer in het juiste spoor houden. Mede tengevol ge van het gladde wegdek slipte de auto en tolde enkele malen over de kop. De bestuurder moest met di verse verwondingen in het zieken huis worden opgenomen. De auto werd totaal vernield. Tegen boom Op de Overloonseweg kon de 27- jarige bestuurder van een personen auto J. L. uit Overloon, ook niet de juiste koers houden. Bij een korrek- tie geraakte de auto in een slip en kwam tegen een boom tot stilstand. Een totaal vernielde auto bleef ach ter ,maar de bestuurder liep geen noemenswaardig letsel op. Gewonden Op de kruising Henseniusplein- Poststraat-Patersstraat verleende de 59-jarige bestuurder van een perso nenauto L. G. uit Den Haag komen de uit de Patersstraat, geen voor rang aan de 16-jarige fietser C. U. uit Venray. De fietser en een mede- inzittende van de auto, de 53-jarige mevr. J. M. U. uit Venray liepen lichte verwondingen op, maar kon den, nadat medische hulp verleend was, naar huis worden vervoerd. Diefstallen Mevr. S. uit Venray deed aangifte dat op haar bureau in de Clockert een portemonnee, inhoudende 130,- was ontvreemd. J. L. uit Horst deed aangifte dat de hem toebehorende Kreidler-Flo- ret bromfiets ter waarde van 2400,- was gestolen. R. S. uit Horst deed aangifte van diefstal van zijn bromfietshelm ter waarde van 125, Bestuurder aan de haal, maar meldde zich later Naar later bleek, wilde de 24-ja- rige W. K. uit Venray de door hem bestuurde auto vanaf de parkeer plaats op de Grote Markt in de rich ting Hofstraat rijden. Die manoeu vre ging verkeerd; de auto slipte en kwam in de etalage van de fa. Coe- nen terecht. De bestuurder reed zon der zijn identiteit bekend te maken door. Ongeveer een half uur later had de bestuurder toch spijt zich niet bekend gemaakt te hebben en keerde terug naar de plaats van het ongeluk om daar de schade op te ne men. Hij meldde zich en het inge stelde onderzoek bracht aan het licht dat mogelijk een lichtelijk beneveld brein vanwege drankgebruik oor zaak was geweest van het ongeval en het wegrijden. Nu krijgt hij nog een procesverbaal. grolestraal 18 venray SPORT Uitslagen 21 december: Heren senioren: Manual 1Vios 2 Breeton SportManual 2 Dames senioren: ManualQuickly Hands 37—5 14—7 4—4 kele snelle break-outs was het voor al Sjaak Bastiaans die Manual al gauw een fikse voorsprong bezorg de. Via 8-1 na 15 min. werd het 18-2 bij de rust. Na de pauze ging het schutters feest door, waarin Peter Wijnen en Charles Thomassen een groot aan deel hadden. Ondanks het feit, dat coach Weyermann aan het experi menteren ging en de spelers het iets kalmer aan deden, werd het tenslot te nog een grote overwinning: 37-5. Doelpunten: Peter Wijnen 18, Ch. Thomassen 7, Sjaak Bastiaans 6, Antoon Hinten 4, Hans Swinkels 3, Wim Verschuyten en Leo v. d. Hey- den elk 2 en Gerard Bastiaans, Tiny Janssen en doelman Henk v. Vegchel ieder een. Zondag 28 sept. volgt de zeer be langrijke thuiswedstrijd tegen mede- koploper Bevo 2. ManualJVios 2 Tegen Vios gingen de heren fel en geconcentreerd van start en via en- Verkeersongevallen De op de parkeerplaats aan de Schoolstraat geparkeerde auto van de 25-jarige Venrayer H. C. werd beschadigd aangetroffen. De ver oorzaker van die schade is zonder zijn identiteit bekend te maken er vandoor gegaan. Op de splitsing Langstraat Westsingel stak de 9^j arige E. H. met zijn fiets plotseling de Lang straat over, zonder op het verkeer te letten. De besuurder van de perso nenauto, de 37-jarige W. S. uit Ven ray kon de overstekende fietser niet meer ontwijken. Achteraf viel een en ander toch nog mee en bleef het bij materiële schade. Op de Albionstraat ging de be stuurder van de personenauto, de 53- j arige G. L. ui Venray draaien, maar lette onvoldoende op, waardoor de door hem bestuurder auto in botsing kwam met de personenauto bestuurd door de 21-jarige M. H. uit Nijme gen. Ook hier alleen materiële scha de. Op de kruising Grotestraat- Schoutenstraatje-Wilhelminastraat kwam de personenauto, bestuurd door de 33-jarige M. E. uit Venray uit het Schoutenstraatje en verleen de geen voorrang aan de over de Grotestraat rijdende personenauto, bestuurd door zijn 23-jarige plaats genoot A. R. Ook hier alleen mate riële schade. Vernielingen Door enkele bewoners van de flats in Veltum werd aangifte gedaan van vernieling vaneen drietal kelder deuren aan de flats. De vernieling was dermate, dat de deuren ver nieuwd moesten worden. Ten nadele van flatbewoner J. werden een aan tal 78 toerenplaten op de grond ge gooid en vernield. Bevordering De hoofdagent Beuving van de ge meentepolitie is met ingang van 1 oktober j.l. bevorderd tot brigadier. Woensdag 24 dec. om 11.00 Nacht mis in de Vredeskerk in uniform. Wilt u om 10.30 uur aanwezig zijn in het zaaltje naast de kerk. Dinsdag 30 dec. om 8 uur repetitie in het zaaltje café „In den Engel". Woensdag 31 dec. om 7 uur Oude- jaarsdienst in de Vredeskerk. Wilt u om 6.30 uur aanwezig zijn in het zaaltje, in uniform. Vrijdag 2 jan. om 8 uur in café Veerhuis, opluistering van de Kerst viering voor de invaliden. In uni form. Dinsdag 6 jan. om 8 uur repetitie in het zaaltje achter café „In den. Engel". Woensdag 7 jan. om 5 uur sere nade in de schouwburg voor de heer L. Laurensse bij gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. In uniform. De Springplank Venray De kerstviering op zondag 28 de cember begint 10.00 uur voor de le den en genodigden. De leiding. Breeton SpertManual 2 14—7 Het 2e herenteam speelde weder om een goede wedstrijd, maar moest toch zijn meerdere erkennen in Breeton Sport, dat over een goede verdediging en over de betere schut ters beschikte. Ruststand 8-3, eind stand 14-7. De doelpunten werden gescoord door Piet Roefs (3), Wim Verschuyten (2) en Joep Verstegen en Peter Price elk een. ManualQuickly Hands 44 De Manual-dames blijven door gaan met het verzamelen van pun ten, voornamelijk door het zeer goed verdedigen. Aanvankelijk zag het er slecht uit, want onze dames kwamen met 0-3 achter voordat Marlies Thijssen voor het eerst kon scoren. Ruststand 1-4. Na de pauze kwam Manual goed terug en het werd zelfs 4-4 terwijl er ook nog reële kansen kwam op de overwinning, maar de keepster van de gasten'gaf geen krimp meer. Nel Oomen 2, Trudy Jeurissen en Marlies Thijssen zorgden voor de doelpunten. LorealManual 0—7 Na de eerste zege van de senioren konden de dames junioren natuur lijk niet achterblijven en boekten in Venlo een verdiende overwinning. Ging het in de eerste helft nog wat moeizaam (0-2) in de 2e helft liep het uitstekend. Desirée Brendel 3, Sylvia de Nijs 3 en Chris Wiegman maakten de doelpunten. Programma 28 december: Heren junioren: Loreal 2Manual 14.15 u. vertrek 13.15 u. bij de sporthal Dames junioren: Manual—HVN 14.00 u. Heren senioren: Manual 1Bevo 2 (topper!) 14.45 u. Dames senioren: MegaclesManual 19.00 u. vertrek 17.30 u. bij de sporthal Programma 4 januari: Dames junioren: Manual—MSV 1 14.00 u. Heren senioren: Manual 2—MSV 2 14.45 u. Heren junioren: ManualQuick 19.00 u. Programma 11 januari: Heren senioren: HeelManual 1 14.40 u. SCHOOLHANDBALTOERNOOI 29 december 1975 Deelnemende teams: Jongens: Bcschveldcollege L.T.S. Maria num M.A.V.O. Meisjes: Boschveldcollege Marianum M.A.V.O. De jongens spelen een halve kom petitie. De teams*die derde en vierde eindigen, spelen een extra wedstrijd voor de definitieve derde en vierde plaats. De in de halve competitie op de eerste twee plaatsen eindigende teams spelen in de finalewedstrijd om de definitieve eerste en tweede plaats. De meisjes spelen een hele compe titie. De eerst eindigende school is tevens winnaar van het toernooi. Wedstrüdschema: 9.00 u. J LTSBoschveldcollege 9.30 M BoschveldcollegeMAVO 10.00 J MAVOMarianum 10.30 M Marianum-Boschveldcol'lege 11.00 J LTS—MAVO 11.30 M MAVOMarianum 12.00 J MarianumBoschveldcollege 12.30 M Boschveldcollege—'MAVO 13.00 J MarianumLTS 13.30 M Boschveldcollege-Marianum 14.00 J MAVOBoschveldcollege 14.30 M MarianumMAVO Uw makelaaj Makelaardij Projektontwlkkeling Hypotheken Verzekeringen Beheer Taxatie» Stienstra Venray BV Venray, Stationsweg 11 Tel 04780-4438* 15.00 J Finale derde - vierde 15.30 J Finale eerste - tweede 16.00 uur prijsuitreiking door mevr .van Velzen lid bestuurscom missie jeugd en sport. SCHOOLHANDBALTOERNOOI 30 december 1975 Deelnemende teams: Jongens: Boschveldcollege Jeruzalem L.T.S. Marianum MAVO Meisjes: Boschveldcollege Jeruzalem Marianum MAVO Zowel de dames als de heren spe len een halve kompetitie. De teams die dan eerste en tweede komen te staan, spelen een finalewedstrijd om de definitieve eerste en tweede plaats. Wedstrij dschema: 8.45 H JeruzalemLTS 9.10 D BoschveldcollegeJeruzalem 9.35 H MAVOBoschveldcollege 10.00 D Marianum-MAVO 10.25 H LTS.Marianum 10.50 H JeruzalemBoschveldcollege 11.15 D MAVOJeruzalem 11.40 H Marianum—MAVO 12.05 D Boschveldcoll.Marianum 12.30 H LTSBoschveldcollege 12.55 H JeruzalemMarianum 13.20 D MarianumJeruzalem 13.45 H MAVO—LTS 14.10 D BoschveldcollegeMAVO 14.35 H MarianumBoschveldcoll. 15.00 H Jeruzalem—MAVO 15.25 D Finale nr. 1 - nr. 2 15.50 H Finale nr. 1 - nr. 2 16.30 uur prijsuitreiking door wethouder van Oers. Vergadering maandag 29 dec. a.s om 8 uur in café In den Engel. 1 Opening. 2 Verslag secretaris. 3 Mededelingen bestuur. 4 Event, mededelingen TT-bestuur. 5 Uitreiking ringen. 6 Contributie-inning. 7 Rondvraag. HOLTHEES—SMAKT Programma zondag 28 december: Holthees 1Swolgen 1 14.30 u. Sparta 3Holthees 2 11.00 u. Meterik 3Holthees 3 11.00 u. Door de L.R.V. „St. Isidorus" wordt in samenwerking met H. Jans sen van de manege „Vlakwater" In- door springwedstrijden georgani seerd in bovengenoemde manege aan de Hoopweg. O pzaterdag 3 januari 1976, aan vang 17 uur komen de ruiters van de klassen Middel en Zwaar aan de start, waarender de plaatselijke fa vorieten M. Verschuuren en H. Jans sen. Ook de bekende midden-lim- burgse ruiters Thijs Neessen en H. Neessen zullen hieraan deelnemen. Na het middel- en zwaar-springen is er nog een Parijs springconcours. Zondag 4 januari, aanvang 10 uur v.m. zijn de B- en Licht combinaties aan de beurt. De plaatselijke favo rieten zijn hier o.a.: M. Turkenburg, H. van Velthoven en M. Wismans in de B klasse. Bij het L springen zijn dit: W. van Dijck en J. Arts van de afd. Leunen. Hierna wordt er door 27 equipes deelgenomen aan het Equipe-Relais- springen. Voor zaterdag 3 januari hebben er 60 combinaties en voor zondag 165 combinaties ingeschreven. Men kan deze wedstrijden vanuit de ge zellige foyer nauwkeurig volgen. SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZUN INGELEVERD.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 14