heel VENRAY IN BEWEGING door massaal deel te nemen aan DE SPOR TIEVE VENRAY TRIP op vrijdag 12 december, start vanaf 19.30-20.30 Antwoord van het college aan Gemeenteraad Lnam j ut WcHiay BILJARTEN vanaf Sporthal DE WETTELING. Geen sportieve prestatie, maar gezellig winkels kijken in Venrays winkelcentrum, met diverse kansen op mooie prijzen. V doet toch ook mee? Deelnamekosten f 1,00 per persoon. TAFELTENNIS Vrijdag a.s: sportieve Venray trip Toer-wielerdub Oostrum W1ELER ZESDAAGSE TE YSSELSTEYN Invaliden Sportclub Peel en Maas voor advertenties (8 Set UpLyceum 4 Afgelopen zaterdag w erd er aan getreden tegen het hooggeklasseerde Set Up in het uit de kluiten gewas sen lucifersdoosje van Meerlo. De verwachtingen waren dan ook niet erg hoog. Maar al spoedig bleek dat Set Up ook niet alles kon. De eerste set gaf dan ook een ge- lij kopgaande strijd te zien tot dat Set Up bij de stand 7-5 wist uit te lopen tot 13-7. Maar we gaven ons niet over en vochten verbeten terug, zodat we de stand om wisten te bui gen tot een 13-14 voorsprong. Maar enkele gelukkige ballen brachten de setwinst alsnog met 16-14 bij Set Up. De tweede set was dan ook de moeite van het aanzien waard, ook nu was het Set Up dat een voor sprong nam en weer vochten we te rug maar geholpen door enkele du bieuze beslissingen van de scheids rechter wist Set Up ook deze set te winnen en wel met 15-13. De derde set begonnen we goed en al snel was het 1-4 maar Set Up kwam terug en bij de stand 6-6 nam Set Up een 7-6 voorsprong en liep uit tot 14-11 en matchpoint. Maar weer vochten we terug tot 14-14 en weer wist Set Up een matchbal te veroveren met 15-14. Maar de serve kwam terug bij ons en nu lukte het ons wel de set te winnen en wel met 15-17. De vierde set begon goed en gaf weer goed spel te zien wat dan ook resulteerde in een 6-10 voorsprong. Maar wederom geholpen door enke le dubieuze beslissingen van de scheidsrechter kwam Set Up terug tot 10-10 en wist door te drukken tot 15-11. Een geflateerde 3-1 overwinning voor Set Up waar een 2-2 eindstand beter op zijn plaats geweest was. Maar desondanks is er weer hoop sinds de twee laatste wedstrijden. Als we zo spelen tegen Aspargos en Concordia beiden thuis, dan kon den we met behulp van het publiek wel eens voor verrassingen zorgen. Tot zaterdag. Programma 13 december a,s.: Heren: Rapid MuldersLyceum 1 19.30 Weert 2Lyceum 2 15.00 Lyceum 3A.V. Flash 15.00 Lyceum 4Concordia 2 16.30 Lyceum 5Athos 3 18.00 Dames: VC Rooy 4Lyceum 2 13.30 VC Rooy 3Lyceum 1 15.00 Zondag 14 december: Jongens as piranten, organisatie Aspargos, aan vang 13.00 uur. 1 Aspargos 1Lyceum 2 2 Olsredlem 1Lyceum 1 3 Olsredlem 1Lyceum 2 4 Aspargos 1Lyceum 1 Trainingen vrijdag 12 december: 18.4520.15 heren 4 en 5. 20.152230 heren 1 en 3 21.0022.00 heren 2. De eerste helft is afgelopen en 'n tijd van bezinning is aangebroken. Deze bezinning heeft reeds plaats gehad wat de jeugd betreft en wat hierdoor is ontstaan, d.w.z. Welke teamwijzigingen er zijn uitgevoerd, wordt aan de desbetreffende perso nen in de komende twee weken ver teld Verder staan er nog enkele be slissingswedstrijden op 't program ma: Promotie 3e klas: Armada 5Red Stars 4 (datum nog niet bekend). Noad 3—Red Stars 4 (datum nog niet bekend). Kampioenschap 2e klas: Armada 2Red Stars 2 (Meyel) le ronde beker: Meyel 1Red Stars 2, 17.30 uur, vrijdag a.s. Zaterdag zal ter gelegenheid van het kampioenschap van het eerste team met promotie naar de over gangsklasse bestuur en eerste team recipiëren van 18.00 tot 19.30 uur in Café Veerhuis, Henseniusstraat. Tevens zullen dan de andere vijf kampioenen gehuldigd worden. Om acht uur zal er voor de ouders van de junioreh. en voor de senioren een kienavond worden gehouden. Dus kom naar deze avond er zijn leuke prijzen. Uitslagen en standen VB.B- A klas: BCIJ 1—OGO 1 OGO 1—SNA 1 VOP 1— 't Anker 1 OPM 1Leunen 1 Stand: BCIJ 1 OPM 1 't Anker 1 VOP 1 Leunen 1 OGO 1 SNA 1 B klas: ONA—IBIR 1 HGL 1OBK Stand: HGL 1 OBK VOP 2 IBIR 1 ONA Biljartte C klas: BCIJ 2—OGO 2 Leunen 2SNA 2 Stand: BCIJ 2 SNA 2 OPM 2 Leunen 2 't Anker 2 DOS OGO 2 't Anker 3—HGL 3 HGL 2—IBIR 2 de CaramboleVOP 3 Stand: HGL 2 VOP 3 de Carambole 't Anker 3 SNA 3 IBIR 2 HGL 3 12—52 12—52 12—51 12—51 12—48 12—43 12—39 6-4 6—4 10—76 10—59 10—59 10—51 10—40 10—16 6—4 8—2 12—73 13—71 12—69 13—61 10—48 11—45 11—43 8—2 8—2 6—4 12—94 12—74 12—68 12—66 11—47 12—37 13—34 Van de op 25 november gespeelde wedstrijd SNA 3't Anker zijn er geen wedstrijdformulieren ingeüje- verd. G. van Asten 9 beurten 44.44 gem., H. Muyzers 12 beurten 2.91 gem., P. Volleberg 13 beurten 6.92 gem., C. v. d. Heuvel 13 beurten 3.84 gem., P. Dirkx 13 beurten 3.46 gem,, G. Mulder 14 beurten 3.57 gem., en L. Jacobs 15 beurten 9.46 gem. zorgden voor de beste partijen. VCSD—VC Rooy 3 (dames) 3—0 Ook in onze achtste wedstrijd is het niet gelukt om van de laatste plaats van de ranglijst te verdwij nen. Er werd niet slecht gevolley bald, maar we missen nu eenmaal de nodige smashkracht die toch wel no dig is in deze klasse. Ons voornaamste doel is nu om er voor te zorgen dat we dit jaar niet degraderen en dat hebben we zelf in handen. Kom op dames, met z'n allen de schouders eronder en dan maar zien of er a.s. zaterdag tegen Lyceum 1 gewonnen kan worden. Setstanden VCSD—VC Rooy: 15-7 15-13 15-12. Op dinsdag 16 december a.s. leden vergadering in clublokaal Volleberg, Henseniusstraat 20 te Venray. Aan vang 20.00 uur precies. Uw aller opkomst is dringend ge wenst. Onze feestavond houden wij op 19 december. In een volgende poging om de Venrayse bevolking op een plezieri ge manier de gelegenheid te geven door beweging iets te doen aan de gezondheid, wordt vrijdagavond 12 december een nieuwe a'ktiviteit ge organiseerd. Onder het motto „De Sportieve Venray Trip" is, in samenwerking met „Het Winkelcentrum Venray" een wandel-oriëntatietocht uitgezet in het winkelhart van Venray. Ook hier gaat het beslist niet om een sportieve prestatie, maar alleen om het in eigen tempo lopen van een wandeltocht langs een aantal Venrayse zaken. Tussen 19.30 en 20.30 uur kan men, alleen of in een groep(je), starten bij de sporthal „De Wetteling" aan de Zuidsingel, tegenover het Boschveld- college. Het eerste gedeelte van de te vol gen route krijgt men ingefluisterd, waarna men verder via stickers en een geschreven opdracht de weg zelf moet zoeken. Zoals bij een oriënta- tietocht te doen gebruikelijk zullen onderweg enkele (gemakkelijke) op drachten moeten worden uitgevoerd. De laatste opdracht bestaat uit het samenstellen van een slagzin, waar voor tijdens de tocht de nodige let ters te vinden zijn in de etalages van de leden van het „Het Winkelcen trum Venray"'. Men behoeft zich voor deelname vooraf niet te laten inschrijven. Men doet er verstandig aan een zaklan taarn mee te nemen. Iedereen, die deelneemt aan deze sportieve rekreatie-aaktiviteit, uit loopt en de slagzin vindt, ontvangt een waardering. Volledig onwille keurig krijgen een aantal deelne mers, die de tocht volbrengen een door de deelnemende winkeliers be schikbaar gestelde prijs. Kijken we even in de „prijzenkast" dan kan men winnen: sportschoenen, ballen, badmintonset, tafeltennisspel, fruitschalen en zwemvliezen. Nogmaals: er behoeft geen pres tatie te worden geleverd. Het gaat alleen maar om gezéllig wandelen langs de etalages van de bij „Hel Winkelcentrum Venray" aangesloten winkeliers om daardoor al kijkende, prettig in beweging te zijn. Want daar gaat het tenslotte om bij alle aktiviteiten van de aktie „Venray in beweging". Er wordt deze keer op een grote deelname gerekend. Deelname staat open voor iedereen boven twaalf jaar. Weert zal voor Martien Teunissen geen prettige herinnering blijven. Hier werd hij rechtstreeks verslagen door Henny van Bakel uit Deume. Het was een bijzonder zwaar par cours .Er kwam veel loopwerk aan te pas, hetgeen Martien iets minder ligt. In de derde ronde nam Henny van Bakel afstand van Martien en stomd die niet meer af. Zondag a.s. kan Martien revanche nemen in eigen dorp. Henik Verbeek finishte als laatste in zijn categorie. Joop de Groot reed de wedstrijd niet uit. Antoon Claessens werd derde op 3.38 min. van winnaar Hulskens. Het parcours werkte in het voor deel van Gerrit Jansen, die zich schitterend naar een tweede plaats reed achter winnaar Jos Lamber. Grote rijders als Felix Lamber en Jef Drumen liet hij ruimschoots achter zich. De achterstand op de winnaar bedroeg voor Gerrit 2.16 minuut. Als gentlemen zijnde reed Drees Willemssen goed. A.s. zondag is Ysselsteyn het mid delpunt van het woelige cyclocross- gebeuren. Aanvang half twee. De belangstelling op zondagmor gen is en blijft goed. De kilte is 's morgens vroeg goed te dragen. A.s. zondag wederom start om half tien bij clubhuis van Dijk te Oos trum. CYCLOCROSS TE YSSELSTEYN VOOR NWB RENNERS Het wielercomité Ysselsteyn orga niseert zondagmiddag de jaarlijkse cyclocross voor de NWB renners. De organisatoren hebben een ge varieerd parcours uitgezet aan de Midden Peelweg op het ruiterpar- cours. De veldrijders moeten op het 1300 meter lange trajekt diverse zware hindemissen nemen. Bij de senioren start Jos Lamber als de grote favoriet. Dit seizoen kwam hij reeds tot 4 overwinningen. Sjef Drummen is ook van de par tij evenals Pieter Martens, Felix Lamber, Paul van den Heuvel en Jan Willemssen. Plaatselijk favoriet is Gerrit Jansen uit Leunen, die af gelopen zondag in Weert fantastisch beslag legde op een tweede plaats. Drees Willemssen uit Oirlo zal zich hier staande moeten houden. Bij de junioren zal Joop de Groot alles in het werk stellen om tot suk- ses te komen. Ditzelfde geldt voor Anton Claessens, die onlangs nog op een derde plaats beslag wist te leg gen. De beste uitzichten op een over winning bij de A-aspiranten heeft ongetwijfeld Martien Teunissen uit het organiserende dorp. Drie zeges heeft hij reeds op zijn naam staan. De konkurrentie zal voornamelijk komen van Henny van Bakel uit Deume. Henk Verbeek uit Venray behoort ook tot een der strijders, vechtend voor een ereplaats. Piet Willemssen uit Oirlo zal he mel en aarde bewegen om zich in de voorste gelederen te kunnen hand haven. Een gemakkelijke opgave zal het echter niet zijn. Het startschot voor deze cyclo cross zal gegeven worden 's middags om half twee. De toegang is Voor de derde keer organiseren de Stichting Jeugdcentrum en de Car navalsvereniging van Ysselsteyn van 15 t.m. 20 december a.s. in het Ge meenschapshuis te Ysselsteyn een wielerzesdaagse op home-trainers. Nadat het eerste jaar de wissel beker in het bezit kwam van wijk: Puttenweg II, ging vorig jaar deze naar de wijk: Dillingstraat, Pioniers straat, blok Puttenweg. Het zal thans dus taak zijn voor de renners van deze wijk o mdeze wisselbeker dit jaar te verdedigen. Zij zullen het be slist niet gemakkelijk krijgen, aan gezien diverse rennersploegen aan elkaar gewaagd zijn. Evenals vorige jaren is Ysselsteyn ook dit jaar weer verdeeld in 16 wij ken/straten, die ieder zorgen voor 'n rennersploeg, welke de eigen wijk/ straat zal trachten zo hoog mogelijk te laten eindigen. Naast diverse be kende gezichten van vorige jaren zien we in het rennersveld ook vele nieuwe gezichten, zodat het weer 'n aftasten van elkanders kunnen zal worden, waardoor ook voor het pu bliek interessante wedstrijden mo gen worden verwacht. De organisatoren hebben ook dit jaar weer 'n aantal prominente ren- aners, die in de zgn. prominenten- ritten zullen zorgen voor een ener verende strijd ten bate van 't goede doel. Daarnaast zijn deze prominen- tenritten een leuke afwisseling van het avondprogramma. Zo zal op maandag 15 december de opening geschieden door de voor zitter van de dorpsraad, dhr. Jennis- kens, die daarna in gezelschap van pastoor Janssen, Pater de Hosson en Th. v. d. Pas, voorzitter van de be jaardenvereniging de eerste baantjes trekt. Dinsdag zullen de trainers-instruk- teurs van voetbalclub, ruiterclub, drumband en korfbalclub de promi nenten va nde dag zijn. Woensdag volgen dan de kasteleins A. van Dijk, J. Bos, Bert Janssen uit Leunen en H. Stevens als prominen te renners. Donderdag zullen een viertal be kende Yssselsteyners het stalen ros bestijgen en op vrijdag zien we de Prinsen Carnaval van Ysselsteyn, Leunen, Kronenberg en Zeilberg in vol ornaat aanwezig om als promi nente gasten op te treden. Zaterdag tenslotte wordt zoals ge bruikelijk weer gezorgd voor een „verrassingsrit" waarvan de namen slechts aan een persoon bekend zijn en vrijdagavond bekend worden ge maakt. Speaker W. v. d. Heijden uit Deur- ne, zal van dit zesdaagse gebeuren beslist weer een interessant gegeven maken en samen met een te ver wachten spannende strijd tussen de diverse ploegen, zal deze wielerzes daagse velen in en buiten Ysselsteyn aanleiding geven een bezoek hieraan te brengen op een of meer van de dagen in de komende week. De aanvang is iedere avond om HALF ACHT in het Gemeenschaps huis te Ysselsteyn. De prijsuitreiking op zaterdag avond tenslotte zal geschieden door loco-burgemeester G. Schols. VENRAY EN OMSTREKEN In deze maand zijn~we overgegaan tot het formeren van twee groepen van gelijke sterkte, bestaande uit 8 personen. Op het eind van het seizoen pro moveren de eerste twee uit de B- groep naar de A-groep en degrade ren de laatste twee uit de A groep Hierdoor is de stand van de twee groepen als volgt: Groep A: 1 G. Ponjee 129 15 - 144 2 Sj. Heidens 81 12 92 3 Th. Verstappen 81 11 92 4 W. Janssen 83 2 85 5 J. Jenniskens 78 -f 5 83 6 A. Janssen 66 10 76 7 W. v. Ooi 75 0 75 8 N. v. Dijk 30 6 36 In deze groep heeft koploper G. Ponjee z'n voorsprong nog verder vergroot op Sj. Heidens. Deze nu heeft toegelaten, dat Th. Verstappen langszij heeft kunnen komen. Al de overigen liggen hier ver achter. Groep B: 1 M. Gielen 53 2 - 55 2 L. Reyntjes 54 0 54 3 M .Stevens 50 1 51 4 E. Stevens 44 0 44 5 W. Gerrats 27 0 27 6 J. Rongen 23 0 23 7 J. Pijpers 18 0 18 8 A. de Mulder 9 0 9 De nummers 1 t.m. 3 liggen elkaar zeer kort op de hielen. Op iets eer biedigere afstand volgt E. Stevens en veel verder achter bevinden zich de overigen. Maar voor deze geldt, dat men moet proberen de punten niet cadeau te geven aan eerstgenoem- den. Komende maandag en dinsdag gaat de raad zich verder buigen over de begroting van het komende jaar. Maandag begint die vergadering om 5 uur, dinsdag om 7 uur n.m. Bij die discussies zal zeker de memorie van antwoord, welke het college aan de raad zond, als commentaar op diens op en aanmerkingen een van de hoofdpunten zijn. Hieronder vervolgen wij de samenvatting van dat commentaar, voor zover het gaat over wonen en openbare werken. WONINGBOUW In Venray is thans sprake van een tijdelijke verzadiging van de bouw markt, aldus het college, dat 2% leegstand acceptabel vindt. Er vindt geregeld een behoefte- berekening plaats op basis van het woningmarktonderzoek en op basis van de omvang en samenstelling van bevolking. Hiermede verwacht men op wat langere termijn een te grote leegstand te kunnen voorko men. Maar men verwacht wel de bouwstroom op wat lager niveau te moeten schakelen. Sociale woningbouw op kerkdor pen is een veel gehoorde vraag, maar men wil nu eens gaan onder zoeken in hoeverre men inderdaad bereid is om 300,huur te beta len voor het wonen in een kleine kern. De behoefte aan zelfstandige huis vesting van jongeren wordt verder uitgediept aan de hnad van het door Free Wheelin opgezette onderzoek en de uit de soos te vormen stuur groep. De Inspraak-woning wil men kan sen geven als de arbeidswoningen aan de Maasheseweg zijn opgeruimd. Daar wil men 5 a 6 blokjes van 4 woningen bouwen, al zullen de kos ten hoger zijn dan aanvankelijk door de groep Inspraak is berekend. WEGEN Verbreding van landbouwwegen wordt wel bekeken. Zo is b.v. bere kend dat verbreding van de Vrede- weg en Rouwkuilenweg 230.000, zal gaan kosten. En aangezien dat te veel van het goede is, worden ande re middelen beraamd. In ruilverka- velingsverband krijgt men de wegen niet breder dan 3,5 m., dus van die kant is ook geen heil te verwachten. Voor vernieuwing van trottoirs en straten wordt ieder jaar 2 ton uitge trokken. Een nieuwe regeling voor de reinigings- en veegdienst is men aan het uitbroeden, en die komt voorjaar 1976. Een regionale stortplaats is de wens der provincie, die kleinere stortplaatsen uit den boze vindt. Dientengevolge is het bar moeilijk om daarvoor nog vergunningen los te peuteren. Staatsbosbeheer houdt nauwkeu rig toezicht op Venrays 1400 ha bos sen en maakt om de 10 jaren daar voor een bepaalde beheersnota. Dat men alles doet om de veelal in het verleden aangelegde mijnhout-ak- kers om te vormen tot rekreatie-bos staat vast, maar kan niet van van daag op morgen. Het verwijderen van takken en dunsel is praktisch onmogelijk. De plantsoenen worden door drie onderhoudsploegen in orde gehou den. Daartoe is de gehele gemeente Venray opgedeeld in 6 gebieden. Ge- bruiksgroen heeft daarbij de voor keur boven kijkgroen. Op een stadspark, zoals sommige steden dat kennen met luxe beplan tingen, hoeft Venray nooit te reke nen. Dat wordt veel te kostbaar. De ruilverkavelingssingels zullen voortaan door de gemeente bij het onderhoud worden meegenomen. Voor de rekonstruktie van de Beekweg is de Grontmy het bestek aan het klaar maken. Aan de parkeerterreinen in de kom zal voorlopig niet veel gedaan worden, omdat dit te kostbaar is. Over de stand van zaken van Ven rays riolering krijgt de raad begin komend jaar de nodige informatie. Merselo staat nog steeds bovenaan op de lijst voor een nieuwe riolering, doch voor Castenray ziet men het kennelijk niet zitten. Wegmarkeringen in het buitenge bied zijn dikwijls bij de wet niet toegestaan, daarom heeft men op bochten bermmarkeringen aange bracht. De bewegwijzering naar de dorpen is een zaak, die met de dorpsraden al besproken is en waarvoor men een oplossing probeert te zoeken. De Merseloseweg heeft een slecht profiel en slechte bermen, waardoor o.m. een beroerde ontwatering. Daar om wordt onderzocht of een rekon struktie niet noodzakelijk wordt. Faciliteiten voor fietsers binnen het centrum moeten mogelijk zijn. Dat gaat nu onderzocht worden door de verkeersdeskundige. De kosten van de rekonstruktie van de Oostsingel en de aansluiting daarvan op de Noordsingel worden voor 40% van het niet subsidiale ge deelte gebracht op plan Landweert. Het college is het niet eens met de stelling dat daarvan ook een deel moet komen rusten op het industrie terrein Maasheseweg. De doortrekking van de Weg in den Berg staat inderdaad op de in vesteringslijst, maar voor het zo ver is, zal een en ander nog wel worden doorgepraat. Het stamriool wordt bij de rekon struktie van de Smaikterweg natuur lijk daar meteen ingebracht. Om ge lijktijdig met de Smakterweg ook de Bosweg onder handen te nemen wordt nog bekeken. De verbouw van Jerusalem ver loopt volgens plan en zal, wat de eerste fase betreft einde april zijn beslag gekregen hebben. Het door de raad toegekende krediet zal vol doende zjjn. Dat bouw- en woningtoezichtkosten stijgen van 3 naar 4,5 ton komt door grotere salarisposten, de bemoeiingen van de landmeetkundige dienst, de hogere woonkosten in Jerusalem en de optredende kostenstijgingen.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 8