UDEN Woningvereniging krijgt nieuwe kantoren 4163 0 BEERKENS BANDEN Veilig het najaar en winter daar. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN EN DE SPORT Gestolen bromfiets teruggevonden Geen voorrang SCHOUWBURG- NIEUWS voor advertenties Peel en Maas Handvaardigheids tentoonstelling in Het Schuttersveld S e 5 Sr S I JSS1 TELEFOON NOOD Coninxhof organiseert lezing over het kinderboek DAMESKOOR VENRODE Bromfietser gewond Bromfietser tegen auto Veiligheid en snelle seruice staan garant uoar een probleemloos seizoen. Leren jas gestolen Botsing tussen drie autos Onvoldoende opgelet Te diep in het glaasje gekeken VRIJDAG 14 NOVEMBER 1975 Nr. 46 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG W PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 cl. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Sinds we een paar jaren geleden eens onder leiding van burgemees ter Schampers een dag door Uden hebben gedwaald om deze Nrd. Bra bantse plaats met Venray te verge lijken, wordt ons trouw vanuit die gemeente een uitnodiging gestuurd als „er iets te doen is Wie mocht menen dat we in Ven ray de nodige openingsfeestjes heb ben, die ex-burgemeester Schols al een bepaalde vermaardheid gaven, in Uden kunnen ze daar ook wat van. Zo waren we zaterdag getuigen van het feit dat in de nieuwe wijk Gemmenzeel in het Udense de door J. P. A. Nelissen gebouwde sport zaal op grandioze wijze werd ge opend. We zijn niet als ploeg van Nelissen te voet en per fiets al 's morgens om 6 uur gestart ,maar zijn wethouder van Oers achterna gereden, comfortabel in een auto. Bij zo'n opening ervaar je dan, dat in die nieuwe wijk een gymnastiek zaal zou gebouwd kunnen worden, maar dat vond èn de buurt èn het Udense verenigingsleven (wat overi gens al over een sporthal beschikt) toch wel wat weinig. Daarom heeft men de koppen bij elkaar gestoken, is met de gemeente gaan klessebes- sen en zie, die gymnastiekzaal deit uit door een sportzaal, waar je net zo goed sporthal tegen kimt zeggen. Daarbij zijn dan gekomen een leuk restaurant, een wijkgebouw met een flinke zaal, waar je U tegen zegt en daaronder een leuke bowling-hall met 4 banen, volledig geautomati seerd.' En de overstort, die men in die buurt ook moest hebben, heeft men uitgebreid tot een keurige vij ver, waaraan dit gebouwencomplex ligt Dit gezamenlijke doen schijnt de Udenaren op het lijft te zijn ge schreven, want de bejaarden hebben in diezelfde plaats eigenhandig hun bejaardensociëteit van de grond ge kregen. De voetbalclub zanikte niet lang om met de hockeyclub samen een riante kantine te bouwen. Een zwemclub bestond het daar een eigen overdekt zwembad te maken en de jeugd, het zeuren om onderkomen moe, begon zelf aan een jeugdhuis. Allemaal zaken, welke men de be zoeker met terechte trots toont. Bij die opening dan nog weer iets extra's wat er in Venray ook nog steeds niet is. Daar hebben particu lieren en zakenmensen een fonds ge vormd, waaruit op de eerste plaats 'n meer dan een meter hoge fraaie tro fee is gekomen en nog vele bekers. Die zijn bestemd voor die verenigin gen in Uden, die ieder jaar de beste beoordelingen gekregen hebben als sportvereniging van dat jaar. Daar toe is een ,hele beoordelingsstaat op gemaakt, waarin bestuur en spelers bekeken worden, niet alleen op com petitieresultaten, maar ook op sociale gerichtheid enz. Aan de hand van die beoordelin gen krijgt dan een vereniging het predikaat „sportvereniging van het jaar", met de plechtige uitreiking van die wisseltrofee, met daarnaast een grote bokaal, als ereprijs en een cheque van 2.000, Wie als tweede uit de bus komt en als derde, gaat met een heuse beker huiswaarts, terwijl er tenslot te nog een cheque van 500,ge reed ligt voor die sportvereniging, die de zgn. aanmoedigingsprijs ge wonnen heeft. Een initiatief, dat de Udense sport verenigingen wat graag hebben ge accepteerd, want reeds nu hadden er 23 verenigingen zich voor gemeld. We hebben al eens meer het Uden se voorbeeld aangehaald en hopelijk heeft ook wethouder van Oers als of ficiële vertegenwoordiger van Ven ray iets van die Udense dadendrang mee teruggenomen We hebben wederom het idee dat verschillende Udense voorbeelden Venray tot lering kunnen strekken. Een bij de Pentagon geplaatste bromfiets van de 17 jarige Venrayer C. werd gestolen. Later werd deze in het Kerkpad onbeheerd aange troffen, ontdaan van de carburateur. Op het bekende kruispunt bij de Paterskerk verleende de bestuurder van de personenauto, de 52-jarige M. T. uit Maasbree geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de 32-jarige Duitser K. K. uit Roet- gen. Gevolg materiële schade. Nu .de verbouwing van de Ven- rayse schouwburg geheel volgens de planning verloopt, begint de defini tieve programmering zicht te krij gen. Er wordt eind november gestart in de foyer met een concert door het Brabants Orkest, terwijl ook eind november begonnen wordt met de wekelijkse zondagochtendconcer ten. Het programma in de eerste pe riode begint schoorvoetend, omdat de afwerking tijdens deze periode gewoon doorgaat. Medio december wordt er wat harder aan getrokken, want dan beginnen ook de cabaret programma's in de foyer, terwijl S.R. 65 dan ook haar tweede lustrum programma in de foyer gaat vieren. De traditionele kerstconcerten worden de eerste grote evenementen die dan in de volledig afgewerkte foyer gehouden zullen worden. In december staan er ook twee jeugdvoorstellingen geprogram meerd en tussen Kerstmis en nieuw jaar komen de eerste voorstellingen op het nieuwe toneel aan bod. Vanaf die tijd zal zowel de foyer als de schouwburgzaal volledig gaan meedraaien en naast twee a drie voorstellingen per week, zullen er weer heel wat festiviteiten gaan plaatsvinden. Uiteraard zal in de be ginperiode het carnavalsfeest in vol le omvang kunnen losbarsten, want de grandioos grote foyer met zijn vele mogelijkheden zal beslist een winstpunt blijken te zijn. Aan offi cieel openen wordt ook daarom vooralsnog nog niet gedacht, want na een stormachtige carnavalsperio de is er altijd heel wat op te knap pen in de schouwburg en daarom wil men pas meer aandacht aan al de verbeteringen gaan schenken nadat die turbulente periode voorbij is. Het nieuwe gedeelte van de foyer zal grotendeels klaar zijn, maar men wil het schilderwerk van de oude foyer uiteraard aanpassen en opfris sen. Het ligt voor de hand, dat men dat gaat doen na carnaval. Daarom wordt er nu gedacht om de maanden april en mei een grote instuif te organiseren. In die periode komen er dan ook heel wat belangrijke voorstellingen die een breed publiek aanspreken, zoals RO BERT LONG, een herhaling van DER BETTELSTUDENT waarvoor dus plaats genoeg is voor vrije ver koop, SETH GAAIKEMA, FRITS LAMBRECHTS, HENK ELSINK, FONS JANSSEN en IVO DE WIJS. Behalve voor Fons Janssen en Henk Elsink, welke programma's in het volgende seizoen meermalen her haald zullen worden, zijn er voor al die voorstellingen plaatsen beschik baar voor de vrije verkoop. Bijzon der aandacht krijgen in die periode de geweldige musical DE ENGEL VAN AMSTERDAM met Jasperina de Jong (twee dagen) terwijl ter op luistering van het feestprogramma drie dagen de SNIP EN SNAP RE VUE gekontrakteerd is. Beide pro gramma's zijn geheide' publiek-suk- sessen en we mogen dus wel kon stateren dat het wel goed zit met hel feestprogramma Daarnaast komen er in die periode uitstekende toneelstukken als CAFE HET ZEEPAARD met Kitty Janssen en André van den Heuvel; DE MAN DARIJNENKRAMER met Mary Dresselhuys, Jeroen Krabbé, Pleuni Touw, Coen Flink; ZOMERGASTEN door de Haagse Comedie met Ellen Vogel, Anne Wil Blankers en Lies Franken. In diezelfde periode komen er uiteraard bijna wekelijks de zondag ochtendconcerten, met uitzondering van de Paasweek en het weekend van 11-12 april waar een PASAR MALAM in grootse opzet gepro grammeerd staat. In diezelfde periode komen er eveneens kindervoorstellingen en wordt er op drie zondagen amateur toneel gegeven. Dat wordt dus een uitermate druk programma voor elk wat wils. In september 1976 wordt alles nog een flink overgedaan omdat dan het tweede lustrum van de schouwburg gevierd zal worden. Officieel zal dat dan ook wel de heropening van de verbouwde schouwburg worden. Ook hier denkt men aan serie programma's van meerdere dagen met voorstellingen waar elk publiek heen wil en kan, maar daarover la ter wat meer. De heropening van de schouwburg zal dus wel degelijk goed gevierd gaan wörden, ondanks het wat aar zelend begin van dit seizoen. Zaterdag was het gehele bestuur van de woningvereniging Noord Limburg met verschillende gasten, waaronder loco-burgemeester Schols en burgemeester Steeghs van Horst aanwezig op de Plataanstraat om de plechtigheid op te luisteren van de eerste schop in de grond voor het nieuwe kantoor en de werkplaatsen van deze woningvereniging. Voorzitter ing. C. Leurs heette hen welkom en wees er op dat 7 jaren nadat men voor het bestaande kan toor de eerste schop gestoken had, dit gebouw al te klein is geworden. Het is in feite de afspiegeling van de groei van Venray, dat door zijn industrialisatie Veltum en Brukske versneld heeft vol moeten bouwen. Voeg daaraan toe dat ook Horst zijn woningbestand heeft ingebracht, dan is het duidelijk dat de groei van 1500 naar 4500 woningen ook zijn eisen heeft gesteld aan het perso neelsbestand. Die uitbreiding kan in het huidige kantoor niet opgevan gen worden, reden waarom men nu moet komen tot nieuwbouw. Loco-burgemeester Schols onder streepte de grote groei, die de in middels van St. Oda in Noord Lim burg omgedoopte woningvereniging heeft meegemaakt, maar meende dat die nu in wat rustiger water moest gaan varen, zal men in de komende tijd met leegstand komen zitten. Hij zag het nieuwe kantoor en de overige nieuwbouw ook als een uiterlijk teken van samenwerking, welke intussen is opgebouwd met de gemeente Horst en sprak de hoop uit dat die samenwerking nog in groter verbanden zou kunnen worden uit gebreid. Bij het steken van de eerste spade haalde de loco-burgemeester al snel een keurig pak naar boven, waarin een kopie van het oude St. Oda- beeldje uit de gelijknamige kapel. St. Oda keerde dus weer netjes te rug, ondanks het feit dat zowel Ro me als de woningvereniging haar in de hoek hebben gezet. Aannemer Verhoeven noemde dit een goed voorteken, want wijze raad zou de woningvereniging in de toe komst misschien niet kunnen ont beren. Dat zij voor de tweede keer een nieuw kantoor mogen bouwen noemde hij een vererende opdracht. Het sprak van het verrtouwen in dit bouwbedrijf dat binnenkort haar eigen kantoren ook driemaal groter gaat maken, juist als de woningver eniging. Dat vertrouwen blijkt ook uit het feit dat in de laatste 6 jaren door Verhoeven in opdracht van Ons Limburg ruim 900 woningen zijn ge bouwd, waarvan een kwart woning wetwoningen. Als woningbouwer had hij aan den lijve ondervonden, dat het als Ven ray se bedrijf niet gemakkelijk is in andere plaatsen kansen te krijgen. Hij vertrouwde daarom dat in de toekomst, nu er wolken hangen bo ven de bouwwereld, Venray zijn eigen bouwbedrijven zal willen in zetten, meer dan in het verleden het geval was. Het begint een goede traditie te worden dat eenmaal per jaar de be woners van Het Schuttersveld zich presenteren met een handvaardig heidstentoonstelling. Nu vrijdag de 6e in successie geopend werd, blijkt men intussen de klappen van de zweep te kennen. 32 mensen, waaronder ditmaal voor het eerst 2 mannelijke deelnemers, hadden voor zo"*n 600 werkstukken gezorgd, waaraan weliswaar voor 1600,aan materiaal besteed was, maar en dat is belangrijk heel wat uurtjes vrije tijd mee zijn door gebracht. En zo kreeg men niet alleen een kwantitatief grote tentoonstelling, doch ook een met veel kwaliteit en met een ruime keuze. Zelfgemaakte slierten herfstblade ren sloten de tentoonstelling nog af, toen de gasten zich voor de opening verzamelden. Daaronder was het be stuur met hun dames, de heren E. Knoet en J. Coppelmans, hun advi seurs, em. Deken Loonen en Dr. Kortman, de direktie de heer Hooge- veen, terwijl Deken Theunissen, Do minee Beens, een vertegenwoordiger van de wijkraad en Broeder Matu- rus namens de bejaardenvereniging ook acte de presence gaven. Er was geen vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. De deelnemende dames werden na een welkomstwoord van direkteur Hoogeveen verzocht de beletselen weg te nemen. Nadat ze de slierten herfstbladeren verwijderd hadden, kregen ze bloemen aangeboden en konden de bewoners en de gasten bekijken, wat vaardige handen in het voorbije jaar allemaal vervaar digd hadden. In zijn welkomstwoord onder streepte de heer Hogeveen nog eens nadrukkelijk het grote nut van het welfarewerk, juist voor bejaarden, die hierin een stuk vrijetijdsbeste ding kunnen vinden. Hij bracht dan ook de welfarewerksters hartelijk dank voor hun inzet en spoorde die bejaarden, die zich nog niet met dit werk bezig houden aan het tentoon gestelde maar eens goed te bekijken, welke stukken duidelijk aantonen met hoeveel plezier er gewerkt is. Na de opening bleek inderdaad grote belangstelling te zijn voor al dat zelf gemaakte werk en geduren de het weekend is menig stuk van eigenaar verwisseld, zodat de pot voor het welfare werk er niet slech ter van geworden is. O) 4> <u M Bere|kbare tijden: Elke werkdag van 9 tot 11. 's morgens en van 7 tot 8 uur 's avonds. De Algemene Hulpdienst kan u in elke situatie hulp bieden.Het is een groep mensen die zich vrijwillig inzet om een oplossing te vinden voor uw moeilijkheden Met wat voor proble men u ook zit, kom er gerust mee over de brug l Bel 4163 De oudervereniging van „Coninx hof" heeft de auteur Wim Spekking bereid gevonden op dinsdag 18 no vember a.s. een lezing te houden over het onderwerp „Kinderboeken en het gebruik ervan". Na afloop van de lezing is er ge legenheid tot vragen stellen en dis cussie. De heer Spékking heeft zelf veel kinderboeken geschreven. Juist nu het Sinterklaasfeest nadert is dit een goed initiatief van deze oudervereni ging. Verwacht wordt dat de ouders van de „Coninxhof"-leerlingen in grote getale deze lezing zullen bijwonen. Aanvang 20.00 uur in de hal van basisschool „Coninxhof". Repetitie a.s. dinsdag om 7.30 uur voor de mezzo-sopranen en alten, in het zaaltje achter café „In den En gel". Om 8 uur komen de sopranen erbij. Wilt u zich, als u beslist verhin derd bent, afmelden bij mevr. Pou- wels, tel. 2349, of bij mevr. Schroo- ten, tel. 3309. KOOR UIT GOCH KOMT ZINGEN Zondag 16 november a.s. heeft men in Duitsland de „Volkstrauertag". Naar aanleiding daarvan wordt er in Ysselsteyn op het Duitse Solda- tenkerkhof 'n korte officiële plech tigheid gehouden. Tijdens deze bijeenkomst zal het mannenkoor „M.G.V. 1898" uit Goch (Duitsland), onder leiding van J. v. d. Tillaart uit Venray, enkele pas sende zangwerken uitvoeren. Dit koor zong vorig jaar reeds samen met het dameskoor „Venro de", in Venrays schouwburg en zal in de komende lente weer samen met „Vem-ode'' nogmaals een zon dagochtendconcert verzorgen. Volgend jaar zomer zullen beide koren optreden tijdens een concert in Goch. Op de Markt nam de bestuurder van de personenauto, de 27-jarige N. L. de bocht te groot en daardoor botste de 20-jarige bromfietser M. L. uit Blitterswijck frontaal tegen de auto op. Hij moest met diverse ver wondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op de kruising Langeweg-Merse- loseweg werd onvoldoende opgelet waardoor de 16 jarige bestuurder van een bromfiets M. K. uit Yssel steyn tegen de linksafslaande per sonenauto bestuurd door de 25 ja rige C. H. uit Castenray botste. Het viel achteraf gelukkig nog mee en de schade bleef beperkt. Op goede banden. Voor iedereen betaalbaar. Trouwens een komplete kontrole op banden (onbalans en ontsporingen) en schokbrekers (op boge-testbank) kost U niets. In 10 minuten rijdt U weer. venlo, straelsewëg 23 venray, zuidsingel heiden, roggelseweg 9 1 broekhulzenvorst, schoolstraat 1 Ook voor onderhoudsartikelen. Door de 21 jarige Venrayer H. P. J. werd bij de politie aangifte ge daan, dat zijn in het Koetshuis op gehangen lederen jas, ter waarde van 300 gulden, gestolen was. Op de Leunseweg, afrit Deumese- weg, werd geen voorrang verleend door de bestuurder van de personen auto P. K. uit Ysselsteyn, waardoor een botsing ontstond met de perso nenauto bestuurd door P. P. uit Ven ray. Bij die botsing schoof de twee de auto door, draaide om zijn as en botste vervolgens tegen de personen auto bestuurd door M. C. uit Leu nen. Hier alleen materiële schade. Op de kruising Hoenderstraat Westsingel stopte de 53-jarige be stuurder van een personenauto M. v. S. uit Venray. Om een autobus vrije doorgang te verlenen, zette hij de door hem bestuurde auto achter uit, maar lette daarbij onvoldoende op. Hij had niet bemerkt dat achter hem de personenauto, bestuurd door de 28-jarige mevr. B. J.-B. stond. Nu kwamen deze auto's met elkaar in botsing, wat beperkte schade op leverde. In het afgelopen weekend was het rijgedrag van twee automobilisten voor de politie aanleiding een nader onderzoek in te stellen. Bij dat on derzoek bleek dat zowel de Venray er J. H. als B. P. uit Oploo te diep in het glaasje hadden gekeken. Het pijpje verkleurde en de processen verbaal zullen volgen. Erger zal het voor de 23 jarige Th. S. uit Venray worden. Hij reed met teveel alcohol op, op de Beek- weg, met de bedoeling om rechtsaf te slaan. Hij deed dat te laat en zelfs afremmen mocht niet meer ba ten. De door hem bestuurde auto kwam tegen een A.N.W.B.-bord tot stilstand. Auto en bord werden ernstig beschadigd. Ook voor deze bestuurder bracht het blazen in het pijpje geen uitkomst want ook dat verkleurde. Op het Lovinckplein kantelde de personenauto bestuurd door de 20 jarige J. K. uit Helmond op 't gras perk Volgens verklaring van de Helmondenaar was hij door een te genligger verblind. Maar ook 't bla zen in het pijpje bewees een te hoog alcohol-percentage.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 9