Gouden Priesterfeest Leunens fanfare viert feest Derde lustrumtocht van St. Christoffei SL gemeentelijke notities en mededelingen Venrays Mannenkoor WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADMINISTRATIEF MEDEWERKER (mnl of url) Jeugdnatuurwacht VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1975 Nr. 33 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct par mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Zondag 24 augustus a.s. zal Pater Piet Arts van de Missionarissen van het H. Hart in zijn geboorteplaats Merselo zijn gouden priesterfeest vie ren. Dat gebeurt met een plechtige concelebratie om half 11 in de pa rochiekerk van Merselo, waarin be halve de jubilaris, de provinciVe overste van zijn congregatie, de overste van het missiehuis in Til burg en de pastores van Merselo en Tilburg de eucharistie zullen vieren. Van half 3 tot half 5 wordt de ju bilaris een receptie aangeboden in zaal Arts. Petrus J. H. Arts werd 75 jaren geleden in Merselo geboren in een gezin van 11 kinderen. Toen zijn va der stierf was hij 10 jaren en kon hij plannen cm priester te worden wel cpbei-gen, want zijn moeder had te hard zijn hulp nodig. Zo werd hij dan na de lagere school manusje van-alles bij de Gouden Leeuw, tot Pater van Meyel, ook een Merselose geestelijke, toch een oplossing kon vinden en hem naar de Apostolische school in Tilburg kon halen, het klein seminarie van de Missionaris sen van het H. Hart. Het groot se minarie volgde hij in Arnhem en Steyn en werd in 1925 priester ge wijd. Als hij na beëindiging van zijn studie denkt als missionaris naar Celebes gestuurd te worden, wordt hij tot leraar benoemd in Tilburg aan dezelfde school, die hij eens volgde. Hij geeft daar nederlands, frans, latijn en godsdienst en erkent eerlijk zijn handen vol gehad te heb ben om daar zonder enige kennis van didactiek aan te kunnen begin nen. Maar 5 jaren later volgt zijn be noeming tot econoom van het huis en direkteur van het novicen-huis der broeders. Onder zijn leiding vindt dan een grote verbouwing plaats. In 1936 krijgt hij van zijn over sten verlof economie te gaan stude ren om t.z.t. zijn grote promotor Pa ter Muysers als econoom van de pro vincie op te kunnen volgen. Na 3 jaren is het zo ver, maar komt ook de mobilisatie en dan de oorlog, die alle kontakten met de missie voor de nieuwe missieprokurator onmo gelijk maakt. De paters worden uit hun klooster gezet en Pater Arts wordt dan maar dienstdoende gees telijke bij de zusters Visitatie. Na de oorlog heeft hij de handen vol met de wederopbouw van ge troffen kloosters in Driehuis en Berg en Dal, met uitbreidingen en verbetering van bestaande kloosters en met de opzet van een nieuwe stichting in Brammen. Als dioce saan en plaatselijk adviseur van de middenstand en bond H.K.W. en als docent aan de gewestelijke school zorgt hij nog iets van het pastoraal werk te kunnen doen. Als hij 65 is, legt hij zijn taak als provinciaal econoom neer, maar houdt wel de administratie bij van missieprocure en geeft o.m. enkele zusters congre gaties nog adviezen betreffende de bouw van kinder- en andere tehui zen. Met 70 jaar vond hij het welle tjes al blijft hij nog wat pastorale zorg doen in enkele zusterskloosters. En intussen hebben Venrayse pas tores hem ontdekt als een goede in valler in vakantietij d, zodat hij in de zomermaanden links en rechts nog wel eens in Venrayse kerken invalt. En dat geeft hem weer een kans cm een bezoek aan Merselo te brengen, dat hem nog altijd lief is, getuige ook het feit dat hij er zijn gouden jubileum viert. Venray gaf f 9.000 aan het Rode Kruis Tijdens de Rode Kruiscampagne welke begin juni werd gehouden, heeft de bevolking van de gemeen te Venray het geweldige bedrag van 9005,bijeengebracht. Omgesla gen per hoofd van de bevolking, wordt dit bedrag maar door twee Limburgse gemeenten overtroffen. Vele" collectrices en collectanten kregen vaak te horen, dat er per gi ro betaald zou worden. Men ging dan zonder een bijdrage weg, maar het Rode Kruis kreeg ook in de meeste gevallen geen cent binnen. De geldinning door het Rode Kruis is als volgt geregeld: Wanneer men lid is, ontvangt men sinds kort een girokaart voor de overschrijving van de contributie, welke minimaal 2.50 per jaar bedraagt. Vroeger werd dit lidmaatschapsgeld opgehaald, maar nu is men overgestapt op girale in ning. Geheel losstaand van de contribu tie-inning wordt jaarlijks een alge mene, landelijke collecte gehouden. Deze is hard nodig cm het Rode Kruis zijn nationale en internationa le hulpverleningstaken te kunnen laten voortzetten. Van het door de plaatselijke afde lingen geïnde geld meet de helft werden afgedragen aan het hoofd bestuur van het Nederlandse Rode Kruis voor financiering van natio nale en internationale projekten, zo als b.v. de vcedsel- en medicijnen hulp aan Z.O.-Azië. De andere helft is bestemd voor de afdeling Venray. Het gebeurt nog al eens, dat het Rode Kruis wordt verward met an dere kruisverenigingen, zoals het Greene Kruis en het Wit Gele Kruis. De doelstellingen van deze kruisver enigingen zijn echter geheel anders dan die van het Rode Kruis. Het Rode Kruis afdeling Venray is de bevolking zeer dankbaar voor haar grote medewerking en de col lectrices en collectanten voor hun grote inzet bij deze geslaagde aktie. OP DE AFDELING OPENBARE ORDE EN VEILIGHEID KAN WORDEN GEPLAATST EEN De werkzaamheden van deze afdeling strekken zich uit tot zaken betreffende veiligheid, hulpverlening milieu en verkeer. De nieuwe funktionaris zal in hoofdzaak belast worden met het verrichten van eenvoudig administratief werk, dat zich richt op o.a.: oefenvergunningen, taxivergunningen, verkeers maatregelen, brahdweeradministratie, drank-, en horecazaken jachtwet, hinderwetaanvragen enz., alsook op de bediening van het loket Vereist is het bezit van een MULO-, MAVO- of MEAO-oplei- ding en een behoorlijke mate van typevaardigheid. De salariëring reikt tot maximaal 1406,bruto per maand (excl de te verwachten verhoging per 1-8-75). Het aanvang- salaris ïs afhankelijk van leeftijd, opleiding en eventuele er varing- Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van deze op roep in te zenden aan Burgemeester en Wethouders van Ven ray, Grote Markt 1 onder vermelding van het vakaturenr. PZ-68. Leunen gaat het 55-jarig bestaan va nde plaatselijke fanfare uitge breid vieren. Het 97 leden tellen de korps (in de leeftijd van 9 tot 72 jaren) o.l.v. A. Schellens, begint dat feest met een receptie a.s. zon dag van 11 tot 1 uur in het ge meenschapshuis, waarbij dan ook de eerste prijs van de drumband gevierd, cp het concours in Meer- lc, waar men in de jeugddivisie 't hoogst aantal punten met recht op promotie weghaalde. FEESTMUZIEK Maar het feest gaat dan nog door. Want de jeugdsoos Puree biedt de jarige fanfare op vrijdag 22 augustus een pop-festival aan, dat evenals de verder nog komende evenementen gehouden zal worden in de tot feest hal omgebouwde opslagruimte van I de voormalige steenfabriek aan het Veulen. Daar is op zaterdag 23 aug. ook he tfanfare-festival dat om half 8 gaat beginnen en waaraan behalve Leunen zelf, Griendtsveen, Meerlo, Oestrum, Neerkant en Duiven (Gel derland) aan zullen deelnemen. Zondangs in diezelfde feesthal een plechtige Hoogmis, waarna met mu ziek en dans het früschoppen gaat beginnen. In de middag is er een drumbandshow, waaraan o.m. Mer selo, Oirlo en Horst deelnemen, ter wijl in de avonduren een blaaskapel- lenfestival het feest daverend zal gaan besluiten. Komende week ko men wij nader op dit muzikaal ge beuren terug. De wandelsportvereniging „Sint Christoffei" verwacht, dat op zendag 24 augustus a.s. zeker vijftienhonderd wandelaars zullen deelnemen aan de door haar te organiseren derde lustrumtocht. Er zjjn reeds tientallen inschrijvingen binnen. Gebleken is, dat vooral van buiten Venray hiervoor grete belangstelling bestaat. Het parcours van alle afstanden, met uitzondering van de 5 km, loopt door de Geysterse bossen en langs de Rosmolen, waaraan onlangs, dank zij de werkzaamheden van het ANWB werkkamp, een nieuw scheprad is gekomen en daardoor zeker een attraktief punt in de wandelingen zal zjjn. Dit wandelfeest wordt georgani seerd bij gelegenheid van het vijf tienjarige bestaan van de wandel sportvereniging, die is ontstaan uit de gymnastiekvereniging van die naam. Zij telt rond tweehonderd le den, die met groot enthousiasme de wandelsport beoefenen. Ongeveer zestig leden zijn afkomstig uit Oos trum. Daarom is het niet verwon derlijk, dat op zóndag 24 augustus de start van het wandelfestijn is bij de Oostrumse basisschool aan de Watermolenstraat. Om 10 uur star ten de deelnemers voor de 40 km- tocht. Om elf uur gaan de individu- elen op pad en om 13 uur tenslotte alle groepen voor de 5, 10, 15 en 20 km parcoursen. Er kan worden deel genomen in groepsverband, door in- dividuelen, verenigingen en scholen en als herinnering ontvangen alle deelnemers een speciaal voor deze tocht ontworpen plaquette. En ui teraard is de medische verzorging in de gcede handen van het Venray se Rede Kruis. Om in conditie te blijven wordt wekelijks door de wandelsportver eniging getraind in de zaal van Co- ninxhof en in de gymzaal van Oos trum. Natuurlijk worden er geen rondjes gelopen, maar wel oefenin gen gedaan om de spieren soepel en sterk te houden om in het seizoen goed te kunnen wandelen. In de zo mermaanden wandelt men 8 keer buiten 'Venray en eenmaal in Ven ray. De deelname aan de jeugdvier- daagse is ieder jaar weer een hoog tepunt. In de wintermaanden staan steeds drie tochten op het program ma. Daarnaast wordt 's winters de band onderhouden door h et orga niseren van feesten b.v. met St. Ni- colaas, carnaval of het huoden van een speurtocht. In verband met het vijftienjarig bestaan van de club wordt volgen de maand een grote feestmiddag ge houden. Het bestuur heeft vooral grote aandacht voor het jeugdwandelen door kinderen vanaf vijf jaar. Door het bijbrengen van een goede spo- tieve geest hoopt men, dat de jeugd staks in andere sportverenigingen gebruik kunnen maken, van het geen zij bij de wandelclub hebben geleerd. O-PP Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis hun besluit van 13 augustus 1975, nr. 1375 waarbij in verband met de bouw van een tweetal via ducten, resp. over de Oude Oos- trumseweg (de toekomstige Henri Dunantstraat) en de Stationsweg te Oestrum de volgende verkeersmaat regelen zijn genomen: met ingang van 14 augustus 1975, gedurende een aaneengesloten tijd vak van ongeveer een jaar of zoveel korter of langer dan in verband met de uitvceringswesrkzaamheden mo gelijk resp. noodzakelijk is: I. door deplaatsing van borden 11 van de bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeerste kens, het gedeelte van de Oude Oos- trumseweg vanaf de St. Antonius- veldweg, over een afstand van on geveer 600 m in oostelijke richting te sluiten voor het verkeer in beide richtingen behalve voor voetgan gers; II. door de plaatsing van borden 11 en 27 van bijlage II van het Re glement verkeersregels en verkeers tekens, het gedeelte van de Stati onsweg te Oostrum, vanaf pand 157 tot pand 167 aan die weg, zijnde 'n afstand van ongeveer 100 m, te slui ten voor alle verkeer in beide rich tingen met jnbegrip voor voetgan- III. dcor plaatsing van bord 1 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens een maximumsnelheid vast te stellen: aop de Stationsweg, voor het ver keer in oostelijke richting: 1. vanaf 200 m vóór het afgeslo ten gedeelte van de Stationsweg: 50 km per uur; 2. vanaf 100 m vóór het afgeslo ten gedeelte van de Stationsweg: 30 km per uur; b.) op de Stationsweg, voor het ver keer in westelijke richting: 1. vanaf 200 m vóór het afgeslo ten gedeelte van de Stationsweg: 50 km per uur; 2. vanaf 100 m vóór het afgeslo ten gedeelte van de Stationsweg: 30 km per uur; c. op de noordelijk van de Stations weg aangelegde noodweg voor het verkeer in beide richtingen: 30 km per uur. De aandacht wordt er op geves tigd, dat van dit besluit voor iedere belanghebbende beroepen open staat binnen dertig dagen nadat dit be sluit ter openbare kennis is ge bracht en dat het adres van beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de commissaris der Koningin in de provincie Limburg ingediend meet werden. Venray, 14 augustus 1975 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis hun besluit van 6 augustus 1975 no. 1368, waabij de volgende ver keersmaatregel is genomen: De punten vn asmaenkomst van de St. Ursulastraat enerzijds en de Frans Michelsstraat, de Bevrijdings- weg, de St. Petrusstraat, de St. Pau- lusstraat, de Tolstraat en de Pastoor van der Gaetstraat anderzijds, door plaatsing van boden 8 en 9 van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens aan te wijzen als voor- angssplitsingen, zodanig dat het ver keer op de St. Ursulastraat voorrang heeft. De aandacht van belanghebbenden werdt erop gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden ingesteld binnen dertig dagen na de dag waar op het besluit ter openbare kennis is gebi-acht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de commissaris der Koningin inge diend moet worden. Venray, 6 augustus 1975 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbae kennis hun besluit van 29 juli 1975, no. 1324 waabij in verband met het houden van motorwegwedstrijden op de Ys- selsteynseweg, de Heidseschoolweg en de Groeneweg voor zaterdag 16 augustus 1975, van 9.00 uur tot 16.00 uur en voor zondag 17 augustus 1975, van 10.00 uur tot 18.30 uur, of zoveel korter of langer als de om standigheden zulks toelaten respec tievelijk noodzakelijk maken: deze wegen voor alle verkeer zijn geslo ten. Men gelieve op de verkeersbor den te letten. Venay, 15 augustus 1975. Burgemeester en wethouders voor noemd, G.H. Schols, loco-burgemeester J.M. Poels, secretaris. Peel en Maas heeft het laatste ar tikel voor jullie moeten inkorten, waardoor het wat ongelukkig over gekomen is, daarvoor excuses. Nu allereerst een onderwerp dat van zeer groot belang is, n.l. het voorkomen van brand in bos en heide. Beste jongens en meisjes, wij willen in 't algemeen belang jullie er nog eens speciaal op attent ma ken om uiterst, ja uiterst voorzich tig om te gaan met lucifers, sigaret tenpeuken en dergelijke; vooral bij het weggooien hiervan in de omge ving van alles wat brandbaar is en dat is in deze tijd van zeer grote droogte zeer veel en speciaal in de omgeving van bos en heide. Wij zouden jullie zelfs willen vragen om hierover thuis regelma tig met je ouders en vooral je broers en zusjes te praten. Het is nog altijd beter voorkomen dan genezen. Hier in ons land zijn als gevolg van droogte en onvoorzichtigheid reeds diverse branden geweest en op de televisie hebben jullie de verschrik kelijke" branden in Duitsland gezien waar plm. 50 ha. natuurschoon is afgebrand. Wat een grote financiële schade, maar vooral levert dit grote schade op voor de gezondheid van de mensen, want jullie hebben geleerd dat juist bomen en struiken de lucht gezond kunnen maken enhouden. Beste Jeugd-Natuurwachters, maar ook iedereen; wij rekenen op jullie. Nu nog iets over de aktie zonne bloemen, die zo geweldig gaat dat het bijna niet bij te houden is. Ver leden maandag hebben weer ruim 80 leden opgebeld. Allen bedankt. De groei zit er geweldig in en de kon- kurrentie wordt steeds groter. Wij horen steeds dat jullie het zo leuk vinden om na goede vezorging van zo'n klein zaadje zo'n geweldige plant te kweken. Allemaal veel suk- Hieronder volgen de uitslagen volgens eigen opgave, maar ook nu weer kunnen niet alle opgegeven hoogten geplaatst worden wegens plaatsgebrek. Alle eenstammers van 4 meter en hoger volgen hieronder. Veder zijn er nog 48 leden die hoog ten hebben opgegeven tussen 3.50 en 4 meter die dus nog allemaal mee dingen om de prijzen. Een-stammers: Hub. Jacobs, Maaseseweg 68a 4.50 Marleen Drabbels Ysselsteyn 4.44 Roel Henriks. Oostsingel 32 4.37 Angelien Hcedemakers, Leunen 4.36 Chr. Janssen, Pr.Bernhardstr. 18 4.30 Waldy v. Bers, O verloc nsew. 61 4.30 José Laurensse Wilhelminastr.10 4.22 Elian Verweg, Polkastr. 12 4.20 Wim. v. Stratum, Westsingel 19 4.20 Menno vd. Hoff, Dennenoord 11 4.19 Anj alngenpas, De Aide Weg 26 4.17 Ingrid Thomassen, Langstr. 2a 4.10 Renies Deenen, Vivaldistr. 9 4.10 Ria Geurts, Veulen 4.10 José Smits, Oranjestr. 9 4.08 Fr. Weys, Castenray 4.04 Emiel Buyssen, Schoolstr. 37 4.04 Marga Peeters, Hagelweg 9 4.00 H. Jans-Beken Pr. Irenestr. 15 4.00 Theo v. Ooi, Pr. Hendrikstr. 8 4.00 Mariel Litjens, Ysselsteyn 4,00 Peter v.d. Bekerom, Marijkestr. 4.00 Groep 5 stuks: Angelien Hoedemakers Leunen 20,19 Anja Ingenpas Den Alden Weg 20,02 Kees vd. Helm, Mgr. Nolensstr. 18,94 Lial Smeets, Marijkestr. 6 18,40 Roel Hendriks, Oostsingel 32 18,02 Marjo v. Veghel, Merselo 17,91 Pete rRongen Maashesew. 68b 17,76 Ria v. Aerts, Veulen 17,57 Hub Jacobs, Maasheseweg 68a 17,55 P. v.d. Bekerom Marijkestr. 18 17,54 Anita Creemers, Castenray 17,50 Mony Konings, Ysselsteyn 17,50 Mark Janssen Scheperstr. 9 17,50 Theo Peters, Ysselsteyn 17,39 Henriëtte Arts, Merselo 17,34 Wilbert Peeters, Oostrum 17,30 Marga Peeters Hagelweg 9 17,30 Elly de Mulder, Merselo 17,25 Ester Keysers, Maasheseweg 66 17,20 Margr. Hendriks Oostsingel 32 17,02 Hierna volgen de moeilijke groe pen van 5 stuks die het geweldig ge daan hebben. Alleen zijn hier ver meld die groepen die samen 17 m. of hoger zijn. Verder waren er nog 12 die hoogten hadden tussen 16 en 17 meter. Volhouden dus, want het gaat om centimeters. Volgende week maandag 18 aug. is er weer gelegenheid om tussen 18.00 en 20.00 uur de hoogten op te geven op tel. 1338. Alleen opgave verstrekken van de eenstammers die dan hoger zijn als 4.25 m. en van de groepen 5 stuks wanneer deze samen hoger zijn dan 17.75 meters Alles vooral goed lezen! 40 jarig professiefeest Broeder Harry (Mariano) van Mil herdenkt komende zondag in het klooster van de Broeders Maria On bevlekte Ontvangenis Sterrenschans- weg 77 te Nijmegen het feit dat hij voor 40 jaren in deze congregatie werd geprofest. Deze uit Venray (Maasheseweg 2) a fkomstige broe der-onderwijzer heeft na zijn oplei ding in Zevenaar in Wijk-Maastricht, Rotterdam, St. Michielsgestel en Nij megen voor de klas gestaan. De thans 60-jarige viert het feest met familie en broedergemeenschap. Donderdag 14 aug. 20.00 repetitie in Hotel de Zwaan. Maandag 18 aug. 20.00 bestuurs vergadering eveneens in de Zwaan. Donderdag 25 aug. 20.00 uur repe titie. Diegenen die zich nog aanmelden als lid van Venrays Mannenkoor kunnen dit neg doen op 14, 21 en 28 aug. op de wekelijkse repetitieavond. Hierna volgt onherroepelijk een le denstop voor onbepaalde tijd. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel.. 1617 of Hotel de Zwaan, tel. 1279.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 13